M. I. Rooij akkers, Ijzergieterij enz. W. BODENSTAFF, GEEN ZIEKE Petroleumhandel Jjreukenj r™ MULLER JISKOOT. STOOMTABAKSFABRIEK LAND- EN TUINBOUW. Gemengd Nieuws en Allerlei. MARKT BERICHTEN. ADVERTENTIEN. Tabak,Sigaren,Koffie enThee, yoer- en kookerwten, Rijst en Rijstemeel, kruidenierswaren, Eau d'Anyers. Wijksche Poort te Heusden. Veen bij Heusden. Georg Dufaij cle., Stoonrverwerij, Drukkerij en Chemische Wassclierij Slijterij van GEDISTELEERD en LIKEUREN, Alles in het groot en klein verkrijgbaar bij Kortendijk, A 70, Gorinchem, den waterkant gereden, de bok over 't water ge bracht, men slaat het paard een broek om, hijscht het op en rijdt intnsschen voort, zoodat 't dier spoedig aan den wal staat, 't Is eenvondig eu netjes en voor een stad als de onze, waar bijna eiken dag paarden te water gaan, onmisbaar. Hier in de buurt staan nog enkele curiositeiten, door liefhebbers vervaardigd, zooals een paar loco- mobilen, een tamelijk groote locomotief en een hand brandspuit, door een brandweerman vervaardigd. Wilt ge origineele exemplaren zien, dan moet ge zijn op 't westelijk terrein. Daar is een brandweer post gesteld, voornamelijk om de bezoekers eeuig idéé te geven van de keurige inrichting der Ara- sterdamsche brandweer, 't Is jammer dat het ge bouw zoo afgelegen is, men komt er zoo niet toe daar even biuneu tc stappeu. 't Loont anders de moeite wel, want de daar gestationeerde manschap pen zijn voor iedereen gereed alle gewenscbte in lichtingen te geven. Ze ziju er trotsch cp zelfs, overtuigd als ze ziju van de iooge waarde der in richting. Ge viudt er een paar brandspuiten en twee kleine paardjes op stal, steeds getuigd om hun diensten te bewijzen. De liedou zonden daarmee echter riet veel uitvoeren. Daarom is deze post telegrafisch met den post op 't Leidsche plein verbonden en dat weer met do hoof! «vacht op de Prinsengracht eu mocht eenig ongeval dreigen, te groot om met de lokale middelen, waterkranen, brandspuiten en extincteurs gcblnscht te worden, dan is er binnen vijf minuten hulp aanwezig. Ge ziet er ook een electrischo schel, hoedanig een er op wel honderd plaatsen in do stad hangt om sei nen te geven, als er brand uitbreekt. Doch we gaan weer naar binnen. Ziet eens in dit appartement. Rechts een paar etalages van kunsttanden en gebitten, benevens eeue van kunstoogen, vóór u een van kunstarmen, kunstbeenen eu orthopaedische instrumenten, links een belangrijke verzameling chirurgische instru menten. Daar is de kunst aan 't woord. Wilt ge wel gelooven, dat iemand die beide beenen verloren heeft, met een paar van deze flink loopt en zelfs trappen klimt? Zoo ge me niet ge looft, veroordeel ik u wederom naar buiten te gaan op de kiosk af van den Graaf Van Limburg Stirum, die op eigen kosten een uitstalling geplaatst heeft van dergelijke kunstledematen en wat meer zegt daarin een man gesteld als proef op de som. Deze man, men noemt hem amicaal Piet, mist beide boenen en loopt niettemin flink. Durft nu eens zeggen dat de kunst niet vooruit gaat Daar liggen kunstoogen voor dieren, voor wassen beelden, voor menschen, die een gebrek aan den oogbal hebben en voor ben, die het geheele oog missen. Ze zijn ingezonden door een fabrikant te Utrecht, de eerste in ons land, die dit artikel ver vaardigt. 't Is een lastig artikel, want elk oog heeft zijn eigen vorm en kleur en ze worden dus voor eiken patiënt afzonderlijk gefabriceerd. De gewone prijs is 15 gulden per stuk. Kunsttanden ziju algemeen bekend en kunstarmen en handen wor den tegenwoordig, evenals kunstbeenen, verwonder lijk schoon vervaardigd. Een patiënt zonder handen kan met deze instrumenten schrijven en lichten arbeid verrichten. Ge kunt in genoemde kiosken ook hiervan 't bewijs zien. Aan den wand n.l. hangt een penteekeniug door iemand zonder han den, met kunsthanden vervaardigd en hier bij deze uitstalling is aan een tafeltje een jonkman gezeten, die beide armen verloren heeft en ten aanschouwe van 't publiek met zijn rechterkunsthand schrijft. Ik heb een schrijfproeve gevraagd en gekregen 't is een adreskaart vau A. B. Schmeink, Kal- verstraat 61, heelkundige instrumentmakers, waarop tbans aan de ommezijde met duidelijk leesbare, flinke letters, waaronder zelfs met krullen, geschre ven staatDooiden ondergeteekende geschrevenmet behulp zijner kunstarmenvervaardigd bij dejlrma A. B. Schmeink te Amsterdam. Jacob Doorn. Ook uit Rotterdam is hier van den heer Adolf Linden een keurige verzameling instrumenten, armen en beenen tentoongesteld. We moeten niet vergeten de afbeeldingen der havenwerken en handelsinrichtingen van de stad Rotterdam te bezichtigen, waarbij als aanhangsel eenige schoone modellen van dijk- en zinkwerk ge voegd zijn. Zoo go niet weet wat een wiep is of een wiepstelliug, een tuinrij, een vangdam, een krammat, een zinkstuk enz., ge kunt hier op de hoogte komen van alle zaken waardoor Nederland de golven der Noordzee temt. In do buurt daarvan heb ik gevonden een volledige verzameling van houtsoorten, bij onze zeeweringen in gebruik, die alle, gecarboniseerd of niet, door don vernielenden paalworm doorknaagd zijn. Uit Dordrecht is hier een nette verzameling verlakt werk uit de stoommetaal- en kunstlak fabriek van de heeren Van der Gijp De Jong, uit Bolnes een prachtig model onderlosser of klepschouw van Gebr. Pot en 't schoolmuseum van Bays te Rotterdam vinden we vertegenwoor digd door een schoone collectie natunrkundigo instrumenten, waaraan zich een dergelijke van Kipp Zn. te Delft aansluit. Becker's Sons van Rotterdam etaleeren hier hunne wijdberoemde bas- culen en balansen en van Braat te Delft vindt ge een allerliefste zinkeu tuiukoepel, om welke te be zitten ge haast in de verzoeking zoudt komen een »huis met tuin* te huren, indien ge althans niet in Amsterdam woont, waut daar zijn dergelijke artikelen peperduur. Wat wilt ge nu nog zien? Prachtig bindwerk, grootboeken b. v. vindt ge bij de vleet, o. a. van Bladergroen te Rotterdam en Kuhn Benedictus aldaar, marmeren schoorsteenmantels, borstelwerk, gebakken steen, Delftsch aardewerk, spijkers eu draadnagels, chinine capsules voor flesschen, ge schilderde ramen, paardentuigen bestemd voor een Indisch vorst, vélocipèdes, lucifers, zeepmijn liefje, wat wilt ge nog meer Bezien we nu nog den tunnel van kabels door de touwslagerij van Van der Lelij te Maassluis ingezonden, do voorwerpen door de bewoners van 't blindeninstituut vervaardigd, benevens do hulp middelen voor 't onderwijs aldaar en ten slotte de inzending van het welbekende Neerbosch en wees verzekerd dat we het voornaamste uit dezen zij vleugel onder de oogen gehad hebben. Zuster Anna, ziet ge de Jury niet komen?* »Ja,« antwoordt Anna, »ze stapt in den tram en rijdt hierheen.* Eluks komen uit alle oorden van 't land de exposanten aaugestoomd en rennen naar hunne inzendingen, bonderden op één dag. Ze zijn de dupe van een telegram en kunnen met geen mogelijkheid berekenen op welk oogenblik de heeren beoordeelaars hun etalage bezoeken zullen. Arme exposanten ze snakken zoo naar een pluimpje Zuster Anna, ziet ge nog iets?* »lk bemerk Hooi, mits goed gewonnen en vooral good be handeld en bowaard, heeft nagenoeg even veel voederwaarde als het gras, waarvan het is vor kregen. Toch zal het vee gewoonlijk vrij wat be ter van het gras gevoed worden dan van het hooi, omdat het hooi meestal bestaat uit vol groeide planten en de voederwaarde eenor plant afneemt met den ouderdom. Gras bestaat nu nit jonge, nog niet volgroeide gewassen, die beter verteerd worden en daardoor vrij wat verkieslijker zijn dan hooi. Ongunstig weer in den hooioogst maakt het hooi minder verteerbaar, eveneens slordige bewer king, waarbij de fijnste en beste deelen verloren gaan. Ook oud hooi is minder goed verteerbaar. Toevoeging van een weinig zout bevordert de ver teerbaarheid, alsook een weinig raapolie bij het hooi. Te veel olie beneemt evenwel den eetlust. De voorjaars-beestenmarkt te Ameide is dooi den Gemeenteraad aldaar afgeschaft. Zij werd het eerst gehouden in 1869, doch beeft nooit gebloeid. In de laatste jaren zag men er zelfs geen enkel koebeest. Er bestond dus wel eenige reden tot de opheffing. In Engeland gaat men tegenwoordig op een bij zondere wijze te werk bij het aauleggen van dah lia-bedden. Men plaatst n.l. in het voorjaar de knollen iu den grond. Zoodra hieruit korte sten gels te voorschijn zijn gekomen, worden deze van hunne toppen beroofd, tengevolge waarvan zij een menigte zijtakken maken. Wanneer deze zijtakken groote drukte onder de politie op het terrein ze heeft weer de handen vol om de gz te handhaven,* roept Anna van den toren, met een schaamteblos op de wangen. Ja, die goede zeden't Zou nog wel gaan met de meisjes in de kiosken, bars enz., als maar alle heeren goede zeden op prijs stelden Wat moet zoo'n meisje toch doen als ze 't ongeluk heeft een lief bekje te bezitten Is ze slnursch, dan verkoopt ze niet en wordt bedankt. Is ze vriendelijk, geeft ze maar den nagel der pink, fluks grijpen de onbeschaamde beer tjes den ganscbeu arm en bestormen haar uitstal- linkje, de politie maakt rapport en 't eind is weder om ze wordt verwijderd. O, ik weet wel, er zijn nu ja, maar verplaatst n een oogenblik in de plaats dier schepsel'jes eu zeg dan gerust dat ze op een zeer moeilijken post geplaatst zijn, waarbij die van een gewoon vechtgeneraal slechts kinderspel is. KANTONGERECHT TE HEUSDEN."" Uitspraak in strafzaken van den 20 Jnli 1883. Veroordeeld wegens dronkeusehapJ. V. Rz. en G. K. Az., ieder 5 s. 3 d-, J. V. Rz. 3 s. 2 d„ allen te Woudrichem, B. A. B. te De Werken c. a., J. A. A. v. A. te Nieuwknik, L. H. en J. V., te Heusden, ieder f 3 s. 2 d., J. G. Lz., wconpl. onbekend, 4 m. 5 s. 4 m. 3 d., J. v. T. te Wijk, 2 m. 5 s. 2 m. 3 d., C. A. H. te Heusden, 5 s. 3 d., M. W. v. O., 2 m. 11 s. 2 m. 5 d. en K. G. d. D. f 5 s. 3 d., beiden te Werkendam- Veroordeeld wegens overtreding van het waterschapsreglement j voor de Oude Maas, dd. 10 Juli 1856: J. A. v. B., A- B. Thz. 2 maal, allen te Herpt, J. P. L. te Luttelherpt en P. J. v. B. te Heusden, allen vrijgesproken. Veroordeeld wegens overtreding op de visscherij M. v. R. Mz. te Wijk, A. v. d. S. Wz., C. v. R. Mz., J. d. D. Cz„ D. v. R., D. v. R. Bz., te Veen, W. R. te Eethen, ieder 2 m. f 3 s. 2 m. 2 d., 1). M. V. Gz. te Veen, 2 mf 0.50 s. 2 m. 1 d. Veroordeeld wegens het niet aan een touw geleiden van een hond, gespannen voor een karA. v. L. te Dusseu f 3 s. 2 d. Al de veroordeelden tevens in de kosten. KERKNIEUWS. Ne de rl. Herv. Gemeente. B&roepen naar Rijpwetering (cl. Leiden) B. J. Werumeus Baning, te Bourtauge; Harderwijk, J. C. Verhoeff, te Bodegraven; Beekbergen, Bokkel Huinink, te Wilp. Aangenomen Hall, (cl. Arnhem) door den cand. A, TapLeeuw arden, N, Kamp, te Veondam. Bedankt voor 's-Heerenhoek en Groote Lindt c. a., A. Tap cand.; voor Enum, B. J. Werumeus Buning;voor Waterveen, L. J. Blanson Honkemaus, cand. te Utrecht; voor Woddo, V. R. Sikkes, te Horsten; voor Dinteloord en Willemstad, J. H. Geselschap Hz., te Dussen. Chr. Geref. Gemeente. Beroepen naar Middelharnis, S. Verhaven, te Kamper eiland; naar Beekbergen, Bokkelhuuing, te Wilpe. Aangenomen Gouda, B. J. Van den Berg, te Andijk. Bedankt voor Makkiuga, door L. Troste, te Oosterhaule; voor Maassluis, door W. Briët, te Voorthuizen. Drietal te Haarlem dds. G. H. Kasteel te Kollum, W. Geesink te IJlst en D. G. Escher te Dieren. Emeritaat eervol, aan ds. R. Breitsma, te Sneek. ANDEL. Door de langdurige droogte zijn veel pro ducten misluktin de laatste dagen is het weder nattig geworden, maar voor veel artikelen te laat, zooals voor de wintertarw die dun is de zomer- tarvv is mede schraal eu dun de boonen worden totaal opgegeten van de luizen de haver wordt op vele plaatsen afgemaaid als verdroogd de aard appelen staan uitnemend, de uitkomst van do vroogen is bevredigend en zijn de prijzen matig, 3.25 a 3.50. De beetwortels staan uitnemend, uitgenomen die laat gezaaid zijn, een bewijs dat aardappelen en beetwortels goed tegen droogte kunnen. De hooibouw bepaalt zich nog tot enkele hoekjes in het binnenveld, zoodat deze is afgeloopende uiterwaarden zijn duur verpachtuitnemend is alles binnengekomen. Gras is er weinig, de melkerij gaat niet best, de koeien geven weinig. De vette beesten, daar het voor dienen moet, zijn er nog nietde ossen al verkocht zijn ook niet vet. Wat de gezondheids toestand van het vee in het algemeen aangaat is uitnemend en is bet te wenschou dat het gras met dit weer jeugdiger mag worden voor den groei van bet vee. Er wordt op Tessel thans voel pulpo aangevoerd, dat ingekuild wordt om in den aanstaanden win ter tot voeder voor het rundvee te kunnen dienen. Verleden jaar werden proeven genomen met het inkuilen van gezouten groenvooder, welke proeven goed voldeden, maar bij de schaarschto van gras thans moeielijk op groote schaal kunnen geschieden. Nu de uitgebreide verzendingen van aardbeziën te Breda voorbij zijn, worden ze dagelijks door niet minder groote verzendingen van kersen en fram bozen vervangen, evenals van boschbossen. Een en ander gaat voor het grootste gedeelte over Rotter dam naar Engeland. de lengte van 3 a 4 dM. hebben bereikt, bnigt men ze voorzichtig naar beneden, tot zij op den grond liggen, waar zij dan door middel van een houten haak worden vastgezet. Zij maken dan wortels en als men op die wijze een menigte tak ken heeft behandeld, is ten slotte het geheele bed er mede bedekt en men heeft in den herfst een bed, gevold met slechts Vs M. hooge, rijk bloei ende dahlia's. Wanneer de soorten goed worden gekozen en er tevens op de groepeering volgens de kleuren wordt gelet, kan zulk een bed een prachtig gezicht opleveren en zeer veel ter ver fraaiing van tuinen en plantsoenen bijdragen. Men beweert wel eens, dat de landbouwer nooit tevreden is en altijd reden vindt om, in het belang der prijzen, te klagen. Een sterk bewijs daarvoor is een bericht nit de IJsselstreken, ons heden toe gezonden, dat aldus luidt: ^Nauwelijks zijn de klachten van den landman over de strenge droogte weggenomen, of men hoort reeds klagen over het natte weer. Onmiddellijk steunen sommigen, dat de aardappelen beginnen door te wassen, de op bet land aan schoven staande rogge begint te ontkiemen en andere vruchten bederven. Men ziet: 't is den boeremensch niet licht naar den zin te maken. Een feit is bet dan ook dat die jeremiades v Li rekt niet gegrond zijn; het weideland heeft zed's nog groote behoefte aan meer regen en o :k voor het bouwland is het weder gunstig.* (I>.) Iu het »N, v. d. D,* leest men de volgende advertentie X. Q. De ^lammeling* heeft »op zijn woord van eer* alles ten grave gedragen twee manden vol snippers en twee oogen vol tranen, met een gevoel als een natte poedel wien de laatste poot- doek is ontfutseld. Poor darling! May not I come and see you again Q. X. Bij de jongste verkiezingen werd op een der Holl. dorpen, 't volgende stembiljet in de bus gevonden Wijze: »Wij gaan naar Lindenan.* »Wij gaan ter stembus heen, Tot nut van 't algemeen, En kiezen, als weleer, Geen domme kinkels meer. Ik kies Piet Smeteen Jan B omdat ik meen, Dat het dan in den Raad Niet zoo beroerd meer gaat. Bij eene harddraverij te Utrecht heeft zich bet volgende merkwaardige incident voorgedaan. De kommissaris des konings had zich bereid verklaard bij de prijsnitdeeling tegenwoordig te blijven. Niet zoodra had de voorzitter der commissie het woord genomen met de woorden »Het is beden de vijfde maal dat ik het genoegen heb...* of bij die woor den zakte de tribune, waarop Z.Exc. met de geheele commissie stond, ineen, doch zoo, dat allen rechtop staande, op den platten grond terecht kwamen. Het geval is dus goed afgeloopen ook voor den heer, die voor de vijfde maal het genoegen had In den trein van Parijs naar Lyon werd bij Chagny een jongmensch in een coupé eerste klasse bewusteloos gevonden. Hij was bestolen en op ver schillende plaatsen met een dolk verwond. De da der is nog niet gevonden. Te Digne heeft een korporaal zich met een re volver doodgeschoten hij moest wogens diefstal voor den krijgsraad verschijnen. Een jong meisje te Bordeaux traehtte zich van het leven te beroo- ven, door een hoeveelheid petroleum in te nemen; de redenen voor de wanhopige daad zijn onbe kend. Roussel, een herbergier te Hasslincourt, had aan een daglooner, Pierre Milon, de hand zijuer dochter geweigerd en Milon verzocht niet meer in zijn herberg te komen. Milon bedronk zich met jenever, ging toen weer tot Ronssel en vroeg hem of hij van gevoelen was veranderd. Roussel wilde hem de deur uitzetten. Milon trok zijn mes en doorstak daarmede den herbergier, die kort daarna bezweek. De moordenaar is gearresteerd. Te Milaan is eene Italiaansche »Millioenenjuf- frouw« iu hechtenis genomen. Eenvoudig als kof fiehuishoudster begonnen, doch door schoonheid uitmuntende, wist zij spoedig eene schitterende levenswijze te leiden, verscheen met diamanten bezaaid in schouwburgen, beschermde tooneelspeel- sters, voor wie zij luisterrijke feesten aanrichtte enz., maar de kruik is ook hier zoolang te water gegaan tot zij brak en de oplichtster zit nu achter slot en grendel. Een der oudste en grootste linden van Duitsch- land, een boom die zeker du'zend jaren oud is, staat in hot dorp Upstodt, in Ammergau, de zui delijke helling van den Grossenberg. De stam van die liudo heeft, beneden aan de wortels, een omvang van ruim 50 voet en op een mans hoogte nog 38 voet. De kroon krijgt alle jaren een dichten groenen bladerdos en breidt zijn takken ver in het rond uit. Het noorden van Italië is zwaar geteisterd door stormen. Te Varesa viel de hagel eenige palmen hoog; de steenen waren aan noten gelijkde maïs- oogst is geheel vernield. Te Daverio stortte een huis iu en drie inwoners werden onder de puinhoopeu bograven, vier andere zwaar gowond. Bij Bisuschio werd een oudo vrouw omvergeworpen door den storm eu gedood. In het Intelir-dal is de oogst geheel verloren. Te Sampierdarena werd de badinrichting verwoest. Tal van persoonlijke ongelukken kwamen nog voor en de schade is enorm, Aan het havenhoofd te Brooklyn brak Donderdag een zware brand uit. Een pier eu eenige pakhuizen vol koopwaren werden door 't vuur vernield en de schepen Lawrence Delap,* Adams* en Perseve rance* (de beide laatste zijn barken) werden een prooi der vlammen. In een kruitfabriek te St. Petersburg heeft een ontploffing plaats gehad, waardoor negen menschen gedood en twee zwaar gewond werden. Een der werkplaatsen is geheel en al vernield. Het schoonhouden der Parijsche straten, kost jaarlijks niet minder dan 5,243,000 fr. Er zijn 820 vaste opkorters, en 2010 tijdelijke, mannen en vrou wen, onder 186 opzieners. De losse mannen krijgen 15 cents per uur. Arst en patiënt. Van een hekenden Franschen arts, wiens geneesmethode even wonderlijk als duur is, verhaalt men de volgende vermakelijke anecdote. Op zekeren dag ontvangt hij bezoek van een schat rijken Engelschman, die hiertoe opzettelijk het ka naal overgestoken was. Hij ziet hem scherp in de oogen, beklopt hem hier en daar en houdt hem ten slotte een fleschje onder den nens, met de woorden »Ruik eens.* De lord ruikt. »Zoo is het goed, gy zijt genezen!* De Engelschman, die over deze snelle genezing uiterst verbaa-d is, vraagt: »Wat ben ik u schuldig?* Duizend franks.* De patiënt haalt rustig een bankbiljet van duizend franks nit den zak, houdt het den dokter onder den nens; zegt: »Ruik eens goed zoo gij zijt betaalden verlaat met een diepe buiging den dokter, die op zijn beurt verbluft staat te kijken. Een moeielijke betrekking. Mevrouw A. Mijn heer nw broeder is dus leeraar aan de hoogere burgerschool geworden. Hoe bevalt het hem in zijn nieuwen werkking Mevrouw B. O, uitstekend, hij heeft het echter zeer drak, verheeld u, hij moet 52 uren les geven. Mevronw A. Dagelijks? Middel tegen kiespijn. Volgens een Duitsch blad kan men kiespijn verdrijven door een stukje ongebluschte kalk in de holle kies te leggen. Reeds het speeksel brengt de kalk aan 't koken. Voor kiezen in de bovenkaak moet men, om 't uitvallen te verhinderen, de kalk in een watje wikkelen. De geneeswijze doet niet meer pijn dan de kiespijn zelf en werkt voortreffelijk. We geven het voorschrift zooals wij 't vinden. Verver tot zijn leerjongen: »Straks zetten wij deze deur in de grondverf, maar dan moet je eerst eens netjes al de gaten stoppen »Ja, baas, al de gaten!* En de jongen hield woord ook: hij stopte ze alle, ook.... het sleutelgat. 's lloseli, 23 Jnli. Op de heden gehouden markt van vette kalveren, waren aangevoerd 135 stnks. De le kwal. gold van ƒ0.60 tot 0.64, 2e kwal. van ƒ0.58 tot ƒ0.60, 3e kwal. van ƒ0.56 tot 0.58 per kilogr. Al het aangevoerde werd aan de genoteerde prijzen vlug weg verkocht. De prijs der boter was 1.50 a 1.60. f Gorinchein, 23 Jnli. Bij een aanvoer van on geveer 125 stuks vee, was do handel heden vooral in kalfvaarzen zeer vlug. Prijzen: Enkele zware kalfkoeien ƒ240 a 310 mindere qualiteit ƒ160 a 235; dito vaarzen/" 160 a 250. Melkkoeien 170 a 240. Vare koeien a Gniste Vaarzen a Ossen a Stieren 80 a 110. Pinken a Graskalveren 25 a 50. Nuchtere kalveren 7 a 15. Varkens, zware vette op levering 50 a 54 ets. per Kilogram. Overloopertjes voor Engeland 40 a 43 ets. per K.G. Fokvarkens van 6 a 8 weken 4.a 7. per stuk. De prijs dor goöboter was 1.58 a 1.80 per KG. der weiboter 1.24 a 1.36 per K.G. Kipeieren golden j 1.05 a 1.15 de 26 stuks. de Wapens van HEUSDEN en ALTEN A. IV ooi* cl wit I, 's-BOSC H, bevelen zich beleefdelijk aan tot het leveren van alle mogelijke Gietstuk- ken, met en zonder model. Specialiteit in Stuwsckroeven. TT\ Volkomen genezing door Di\ WAERSEGERS, gebre- veteerd Breukmeester der Hospitalen, Commandeur i en Ridder van verschillende Orden. Groenplaats, 35 te Antwerpen. van (In 't huis achter den heer Koster, Costumier, vroeger bewoond door Mevr. de Wed. Frohn.) Heeren- en Damescostumes kunnen bij 't Chemisch Reinigen geheel in elkaar blijven, ook kunnen alle Heerenartikelen bij V verwen in elkaar blijven en wor den weder als nieuw opgemaakt. Specialiteit van 't verwen in alle kleuren en opmaken van Heerenoverjassen en Damesmantels. <W/////////////////////////////////////////////////////////ZA verzuime van Richter'sg Boekhandel te Rotterdam een „Ujttreksel" uit het be- s roemde geïllustreerde BoekDr. A i r y Natuurgeneeswijze" te ontbieden. TOEZENDING GRATIS en FRANCO.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1883 | | pagina 3