BINNENLAND, Öfïicieele berichten. PLAATSELIJK NIEUWS. 's morgens verbleven, toen zij door een stoomboot naar Napels worden overgebracht. Er zijn te Rome inzamelingen gehouden ten be hoeve van de slachtoffers der ramp van Ischia. De leden der »Vereeuiging van ondstrijders* trokken door de straten met groote militaire wagens, waar op te lezen stond: »Carita per Casamicciola.Er reden zes zulke wagens door verschillende deelen der stadzg waren allen met een vlag versierd en vergezeld door verscheidene veteranen en 2 trom petters, die door huu blazen de aandacht van het publiek trokken. Twee dames zaten op elke kar om de giften in ontvangst te nemen. Die giften bestonden, behalve in geld, door de collecteerende leden in bussen opgehaald, uit pak jes met linnen, kleederen, levensmiddelen, enz., ieder gaf wat hij te geven had. Winkeliers gaven van hunne koopwaren, en rijke dames ontdeden zich van armbanden en andere sieraden, om zo op de schaal te leggen. Binnen een paar uren waren de karren vol, zoodat men er nog een paar bij moest nemen, terwijl co bussen en schalen herhaal delijk geledigd hadden moeten worden. Een merkwaardig verschijnsel deed zich voorbij gelegenheid van een onweder, slechts op enkele me ters afstands van het kruithuis te Annecy (Savoye). Onmiddellijk na een verblindende bliksemstraal, daalden twee lichtende bollen, ongeveer zoo groot als een vuist, van boven neer tot op een meter van den grond. Daar gekomen, dansten zy op en neer alsof zij afgestoten en aangetrokken werden door onzichtbare krachten. Plotseling schittert een tweede bliksemstraal, de kogels barstten uiteen met een donderenden slag, die de geheele stad op hare grondvesten deed schudden. Acht personen waren er bij tegenwoordig. Twee er van gevoelden na den slag hevige pijn in de borst, vier werden tegon den grond geworpen en de beide anderon bemerkten niets van den schok. Nergens was eenig spoor van vernieling te ontdekken. Die vuurkogels zijn al dikwijls waargenomen, ook in ons land maar eene verklaring van hun wezen of afkomst laat zich nog altijd wachten. Te Parijs wordt door de pers een feest georgani seerd ten behoeve van de noodlijdenden op Ischia. De tuin dor Tuilorieën is daarvoor afgestaan. In de groote zaal van een hötelrestauraut te Zurich kwam onlangs, tegen den avond een jonk man, die een meisje van ongeveer 6 jaren bij zich had. Het kind had een sluier voor, was blijkbaar zeer zwak en kon niet loopen, want de heer droeg het in zijn armen en zotte het op een stoel naast zich neer. Hij bosteldo een biefstuk en een glas bier en juist toen de knecht het bestelde wilde gaan halen, riep het meisje op vrij luiden, gebiedenden toon in het Fransch>ik ook een glas bier en een biefstuk.* De gasten die in de nabijheid zaten, verbaasden zich over het zonderlinge kind en luisterden naai de gesprekken tusschen hot meisje en den heer, die nu in het Duitsch gevoerd werden, en over allerlei nieuwtjes, de tentoonstelling, eindelijk zelfs over politiek liepen. Toen de knecht het avondeten bracht, beval de heer toornig, den door het kind bestelden biefstuk weder weg te nemen. Zonder zich aan het snik ken van hot kind te storen, at hij zjjn biefstuk op, nam Let meisje weder op eu ging de deur uit. Maar nauweljjks was hij weg, of men hoorde buiten een hulpgeroep en de afgebroken woorden: «help, help! Hij slaat mij dood!* Allen snelden met stok ken gowapeud de deur uit, uaar den tuin. Daar zag men den man, buiten zichzelven van woede, het kermende kind onbarmhartig ranselen. Toen men bet arme slachtoffer, dat reeds bewus teloos scheen, aan zijn woede ontrukte en wilde beproeven het tot bewustzijn te brengen, bleek hot... een pop te zijn. Nalat het algemeen gelach eeuigszings bedaard was, heldordo de zaak zich op. De jonkman was de Engclsche buikspreker Vox, en had, bij wijze van reclame, het tooneeltje mot de ziekelijke jon gejuffrouw vertoond, op het voetspoor waarschijn lijk van dien Amerikaanschou buikspreker, die een gausch hotel in rep en roer bracht toen hij een zoo genaamd kind met een mes wilde doorsteken. Bij een brand in een modemagazijn te Parijs werd een groote partij dure witte zijde zwaar beschadigd. Door rook eu water uit de brandspuiten kregen de stukken over de geheele breedte zeer eigenaar dige nuances. Die beschadigde stukken werden aan handelaars te Londen verkocht, en daar ondergingen zij een merkwaardige verandering. Men maakte daar van die zijde voor aanzienlijke dames kleedjes geheel met welige waterplanten eu het kamertje der huishoudster aan de naaitafel zat. Zoo behendig wist zij de oude vrouw te beduiden, dat zij nog volstrekt niet te oud was, om hier een rosetje, daar een poef of sleep te kunnen krijgen, dat deze hoe langer hoe vlugger uit haar keuken in de toover- werkplaats overwipte en haren meester verzekerde, dat Franciska in staat zou wezen haar nog eens weer jong., te maken. Richard scheen op al drie drukte nauwelijks acht te slaanslechts eeps, to<u hij het meisje in den gang tegenkwam, terwijl zij juist met allerlei naaigerei de trap afging, hield hij haar staande en zeide: «Maar Fransje, wat gaat ge toch met die goede oude ziel beginnen? Zij zal op haar ouden dag nog van hoog moed in het water loopen.* Franciska liet hare oogen een poos in de zijne rus ten. Laat mij maar begaan,* sprak zij toen, de oude vrouw mag ook wel eens in haar schik wezen.* En reeds was zij door de kamerdeur verdwenen. Zij woonden tusschen de heide en het bosch, waarin sedert eeuwen geen menscheuliund had huisgehouden rondom hen heen had de natuur zich ongehinderd en weelderig uitgebreid. De menschen waren ver van hen af; sloclits de bijen kwamen en gonsden eenzaam over de heide. Eens echter was de oude inspecteur door de poort ko men stappen en had wegens de benoodigde brandstof met de oude huishoudster een mondgesprek in haar kamertje gehouden; want een paar dagen later was een verbazend groote vracht zwarte turf door het hoscli konten aanrollen en voor het huis afgeladen eens ook had de kramer uit de stad met zijne nieuws gierige oogen weten binnen te komen, was zoo ge lukkig geweest het een en ander te verkoopen, doch had bij zijn vertrek de mededeeling ontvangen, dat voortaan al wat men noodig had wel per brief zou groene -slingers versierd, en de bruine rook en watervlekken waren daarrj een zeer bedriegelijke j nabootsing van den moerassigen grond, waaruit die planten verbeelden te groeien. Aan het hof maakten deze «moeras-japonnen* j veel opgang en bet moeras-dessin, dat de Parijsche spuitgasten uitvonden, heeft veel kans, op de vleu gelen der mode gedragen, een reis om de wereld te doeu. Een der gewelven van de schatkamer van New- York heeft een deur mot een zoogenaamd uur werk-slot*, dat slechts éénmaal per dag, 's mor- j gens te half negen, opengedraaid kan worden. Za- j terdagmorgen echter, zoo verhaalt een der bladen, weigerde het slot door een onbekende oorzaak. Men doet nn onderzoek, of het mechanisme weer aan den gang gebracht en of de deur ooit weder geopeud zal kunnen worden. Er moet weinig kans daarop zijn, en het i3 te vreezen, dat het geld in den kelder er ten eeuwigen dage zal moeten blij- j ven, dat is te zeggen zoolang het gwbouw bestaat. De som is 33 raillioen dollars. Maar volgens de beambten der thesaurie zou er niet veel aan ver beurd zijn, als men nooit het geld terng kreeg, omdat het zilveren dollars zijn, die toch niemand hebben wil. De Greenboro Pairiot deelt het volgende mede Op de badplaats te Morehead (N.-Car.) wandelde majoor Hawkins voor het hotel met zijn kindermeid, die zijn kind, een meisje van 2*/2 jaar, droeg, toen er een koopman met luchtballonnetjes voorbij ging. De majoor kocht ze hem allen af en bond het touw waaraan zo bevestigd waren, om het middel van zijn kind. De ballons en het kind stegen onmiddellijk tot boven do buizen en dreven zeewaarts. De bo- kende scherpschutter Charles J. Vorhees van de Southern Express Company, wierp zich ijlings in een boot eu had het geluk, terwijl het kind 400 yards boven de zee zweefde met eeu snelheid van 10 mijlen per uur, verscheidene van de ballons te doorschieten, waardoor het kind langzaam daalde en bij Harpers Islands door hem werd opgevangen. De majoor is echter van schrik bewusteloos neerge vallen en men vreest dat hij krankzinnig is geworden. Te Brunswijk heeft eene gevaarlijke weddingschap plaats gehad. De heer Heckmann aldaar wedde om tien flesschen champagne dat bij tweemaal zou rondloopen onder de zes leeuwen van den circus Batty. Hij ging met Batty bet hok in eu deed, gelijk bij naderhand ronduit verklaarde zeer beangst, den rondgang. Inmiddels had dc politie er van gehoord en bevel gegeven om het waagstuk te belettou maar toen de agenten in don circus kwamen, was het reeds volbracht. Burgemeester en Wethouders van Heusden; Gelet op art. 219 der wet van 29 JHni 1851, (Stbl. no. 85) Brungeu ter openbare kennis, dat de rekening dezer gemeente over het dienstjaar 1882, zooals die aan den Raad is aangeboden, van af den 6 Augustus a.s. ter secretarie der gemeente gedurende 14 dagen voor een ieder ter lezing is nedergelegd en tegen betaling der kosten in afschrift verkrijg baar is. Heusden, den 4n Augustus 1883. Burgemeester eu Wethouders voornoomd, Honcoop. Do Secretaris, S. van Beest 1. s. HEUSDEN, 10 Aug. Bij kon. besl. zijn benoemd in het best. van het waterschap de Hooge Maasdijk van Stad en Lande van Heusden c. a. prov Noord-Brabant, tot dijkgr. P. L. Honcoop en tot heetnr. J. Millenaar Nz. en C. J. Klijn. Tot ontv. der reg. en dom. te VHertogenbosch L. van Assen, thans in dezelfde betrekking te Assen. tBij vonnis der Rechtbank te 's Bosch is J. B. alhier, veroordeeld tot f 5.boete subs. 3 dagen gevangenisstraf, wegens ontduiking der hon den-belasting (niet aangeven van een hond). +WAALWIJK, 9 Aug. Gisteren morgen brak alhier brand uit in de woning bewoond door van Schijndel en Madiol, die zich weldra aan de daar naast gelegen panden, bewoond door den lieer Zuur- hout eu de dames Nievervaart, mededeelde. Door de vereenigde pogingen van de Waalwijkscbe, Bezooijensche en Baardwijksche brandweer werd besteld worden. Anders was er niemand geweest dan de bcdevrouw, die tweemaal 's weeks brieven en kran ten, en wat zij verder ter bezorging bad medegekrc- gen, beneden in de keuken néderlegde. Een bezoek op liet aan gene zijde des wouds liggende kasteel had Richard den jonkers wel beloofd, maar dit werd telkens weder uitgesteld. Derhalve kwam ook van daar niemand opdagen. Zelfs de dagbladen, die toch het nieuws brach ten van wat er in de buitenwereld omging, werden sedert weken ongelezen in een der onderste laadjes van de schrijftafel weggeborgen. Maar baast eiken morgen stapten ze nu samen met elkander naar buiten in de geurige zomer lucht Fransje in hare hooge lederen boschlaarsjes, haar japon wal opgenomen, over den schouder een kleinen botaniseer-troniinel, dien hij voor haar had laten ma ken. Meestal sprong ook de groote hond naast hen voortsoms echter, wanneer de hemel met nevelen bedekt was, wanneer de lucht stil, als heimelijk droomend, over de heide hing en liet woud als een schemerend geheim foktë, dan werd de ruigharige met gezel, als hij met hen de huisdeur uitstormde, volgens stilzwijgende overeenkomst door hen teruggejaagd haastig sloegen zij dan de zware tuinpoort achter zich dicht en hadden geen ooreri voor het huilen en blaffen, dat hen van achter den hoogen muur bleef volgen. IJlings stapten zij voort, on eindelijk tusschen bosch en heide bereikte liet hen niet meer. Niets verstoorde de buitengewone stilte om hen heen, dan van tijd tot tijd het geschuifel van een slang of in de verte het breken van een dorren takin het loof verscholen zalen de vogelen; met dichtgevouwen vleugelen hingen de vlinders aan de struiken. Aan den zoom van 't woud waren thans in zeld- zamen overvloed de donkerroode boschrozen ontloken. Als dan zoo van alle kanten de heerlijke bloemengeur hen omringde, vatten zij elkaar soms bij de band en bierbij de brand bepaald. Alles was verzekerd. De oorzaak is onbekeud. YUCHT, 8 Aug. De beer J. Van Hasselt te Rotterdam heeft aan Gedep. Staten van Noord- Brabant verzocht de aan hem verleende concessie voor den aanleg van een stoomtramweg van Yucht langs St. Mich iels-Gestel, Sebijndel, St. Oeden- rodeWoensel eu St. OedenrodeV eg bel te willen intrekken. t HKRPT. De handboogschutterij „Ons Genoe gen" alhier, stelt zich voor op Zondag 26 Aug. a.s. een bondsconcours te geven, tot welker deel name de verschillende schutterijen van den Bond zijn uitgenoodigd. t A\ OUDRICHEM. De visscherij is gedurende eenigen tijd van weinig beteekenis. Dagelijks wor den er slechts rir 10 zalmen gevangen. De prijs is stijgende en geloopen tot f 1.20 per half KG. t HAARSTEEG, 9 Aug. 't Was feestMaan dag jl. reeds vroeg in den morgen wapperde het vlaggedoek van alle huizenonze harmonie „Ceci lia" vierde baar 40-jarig bestaan. Omstreeks 9 uur kwamen de muziekgezelschappen van Veld- Driel, Nieuw-Kuik en Druilen, onder het spelen eener lnstige marsch op de hen aangewezen plaats, van waar ze door commissarissen van orde uit naam van „Cecilia" verwelkomd werden. Vandaar trok men begeleid door garde d'honneurs naar het feestterreinpresidenten en commissarissen van de verschillende harmoniën werd de eerewijn aange boden, na een hartelijk welkom, ben toegeroepen door den heer Prinsen, hoofd der school alhier. Spreker wenschte het gezelschap „Cecilia" geluk met het voorrecht zulk een schoon feest to mogen vieren, dankten de opgekomen harmoniën voor hare belangstelling en wenschte allen een gezellig zamenzijn en een geuoegelijke dag. Begunstigd door een prachtig weder nam de scboone optocht nu weldra een aanvang. Voorop reed een eerewacht te paard, dan volgde de prtialwagen, waarin een zestal bruidjes gezeten waren. De feestvierende harmonie deed bare wel luidende tonen weerklinken bij afwisseling met de harmonie van Drunen, die in den stoet op baar volgde. Dan sloten zich verder aan de handboog schutters-gezelschappen „Claudius Civilis" en „Oefening en Vermaak", alsmede het gilde St. Ambrosius. De net gecostumeerde garde d'honneurs verhoogde niet weinig bet scboone van den trein. Vervol geus lieten verder op de harmoniën van Nieuw- Knik en Veld-Driel bij afwisseling hunne opwek kende muziek hooren en enkele garde d'honneurs sloten den optocht, 't glanspunt van den dag. De feestcommissie bad zich best van bare taak gekweten. Na eenige oogenblikken van welverdiende rust voerden alle harmoniën gezamenlijk de feestmarsch uit, welke bijzonder goed voldeed. Op den na middag werden prachtige muziekstukken ten ge- hoore gebracht, beurtelings door de verschillende gezelschappen. Des avonds werden heriunerings- medailles uitgereikt onder het afsteken van Ben- gaalsch vuur en kernachtige toespraken van den beer Prinsen, eerst tot de harmoniën, dan tot de twee oprichters van „Cecilia", de heeren F. Eekels en A. Eekels, wien beiden ook een eere-medaille werd overhandigd. Èn uit bet dorp zelve, èn van buiten waren in de avonduren velen genoeg dijk op het feestterrein bijeentot laat in den avond Was het er gezellig en aangenaam en, dank de goede zorgen der politie, liep alles in de beste orde af. Door den heer P. Harting te Amersfoort werd het volgende aan de „N. Rott. Crt." ter plaat sing toegezonden sloegen sprakeloos de glinsterende oogen tot elkander op. Zij ademden de lucht der wildernis inzij waren de eenige menschen, man en vrouw, in deze drooinende wereld. Eens, na een lange wandeling, toen de zon brandde en reeds loodttcht hare middagstralen neer zond, waren zij onverwacht aan den rand van het woud gekomen. Zacht oploopend, breidde een onafzien baar korenveld zich voor hen uithet was in den bloeitijd der rogge; nu en dan woeien er lichte nevel wolken over heen; tot aan den horizont zag men niets als lichte golving van die blauwzilveren zee. Daar klonk van verre het geklep van een klok ver achter hen, uit den omtrek waar het kasteel moest liggenals een roepstem klonk het door de stille mid daglucht, en als aangetrokken door die stetn, liep Fran ciska het golvende arenveld in, terwijl Richard, tegen een beukenstam geleund, haar nazag. Al verder en verder liep zijhet wuifde en kronkelde ém haar heen en al verder en verder zag hij haar hoofdje over de onbekende zee drijven. Daar viel het hem plotseling in, dat zij door de een of andere geheimzinnige macht voor hem zou kunnen verloren gaan. Wat kon er niet op den onziehtbaren grond liggen, dien hare kleine voet jes thans drukten? Misschien was het niet bloot een fabel, dat «oogslkind,* waarvan oude menschen weten te vertellen, dat dengene, die het in 't koren zag liggen, het licht uit de oogen rooft! Er loert immers zoo velerlei kwaad om onze hand of onzen voet te grijpen en ons dan in de diepte te trekken. «Fransje!* riep hij: «Fransje!* Zij draaide het hoofd om. «De klok!* riep zij terug. «Ik wou maar weten, waar die klok luidt!* «Dat is niet voor ons, Fransje, dat is de middag klok op het kasteel!* Zij keerde zich om en kwam terug. Hij sloot haar hartstochtelijk in zijne armen. «Weet ge niet dat het zijn, en vragen onszelf met bezorgdheid afwat zal hun verder lot geweest zijn Wellicht werpen zij op ditzelfde oogeublik hun blikken in de richting van hun vaderland en roe pen elkander bemoedigend toevan daar zal eer lang hulp dagen! Dit vertrouwen zal eu mag niet beschaamd worden. Reeds is de „Willem B.irentz" op zijn post, maar bet kan zijn, dat veel meer en kostbaarder hulp noodig is. Waarin deze bestaan moet, zal natuurlijk van de omstandigheden afban- gen en deze zijn bet best bekend aan den ont werper van den tocht, prof. Buys Ballot en zijn medewerker, den wakkeren luitenant Volck. Hen derhalve moet de natie steunen, hetzij door bun geld tot dit doel toe te zenden, of het ten minste voor hen beschikbaar te stellen, wanneer zij op een gegeven oogeublik over groote sommen moe ten kunnen beschikken. Men vergete niet, dat in zulke gevallen de mogelijkheid van redding uit het gevaar afhankelijk kan zijn van een dag, van een uur. Daarom wat gij doeu kunt en wilt, doet het spoedig, zonder tijdverlies. Moge het schrikkelijk woord „te laat" ons nimmer in de ooren klinken Gaarne stel ook ik mij beschikbaar tot de ontvangst van tot dat doel bestemde gelden, die ik aan den beer Buys Ballot zal overmaken en waarvan in de nieuwsbladen behoorlijk reken schap zal worden gegeven. De voortdurende onzekerheid omtrent het lot van de „Varna", aan boord waarvan zich een tiental wetenschappelijke mannen naar bet Noor den begaven, geeft., behalve aan den boogleeraar Buijs Ballot, nu ook aan bet „Handelsblad" en „de Tijd" stof tot ruime bespreking en komt deze daarop neder, dat niet gewacht moet worden tot bij dubbeltjes en guldens de noodige gelden bijeen zijn voor bet uitzenden van eene geschikte stoom boot tot hulp, maar dat, daar spoedig handelen noodzakelijk is, de regeering onmiddellijk tot bulp optrede, door in het Noorden een passend vaar tuig te buren. „De Tijd" voegt daaraan echter ten slotte de volgende bebartigingswaardige woorden toe: „Van den anderen kant hopen wij, dat, wan neer de mannen der „Varna" veilig in het vader land zijn teruggebracht en ook de „Barentz" weder binnen is, men zich in het vervolg niet eens, maar wel driemaal over bet werkelijk nut van dergelijke expedition bedenken zal, alvorens op nieuw menschen en schepen aan zoodanige gevaren bloot testellen. In vloedrijke particulieren kunnen in soortgelijke omstandigheden eene groote verantwoordelijkheid op zich halen. Het is som tijds niet moeielijk om met groote woorden en toasterige volzinnen over „de belangen der weten schap", de „nationale eer" enz. anderen tot ge vaarlijke en avontuurlijke ondernemingen over te balen. Wanneer men echter van te voren weet, dat men bij den minsten tegenspoed geheel buiten staat zal zijn om diezelfde personen uit bet gevaar te redden, waarin zij zich zeiven begeven hebben, dunkt ons dergelijke handelwijze niet te verdedigen." Uit Beek bij Nijmegen wordt bet volgende geschreven 't Is zeker aan de Amsterdamsche tentoonstel ling te wijten, dat het aantal vreemdelingen in deze streken dit jaar opvallend geringer is dan vroeger. Voor velen, die van het verblijf dier vreemdelingen bun voordeel trekken,.is dit eene groote schade. Indien de welvaart eener plaats beoordeeld mag worden naar de moeite, die het kost om er eene woning te huren of te koopen, dan ziet bet er hier niet voordeelig uit. Van de 10 of 12 grootere of kleinere villa's eu huizen aan de Noordzijde van ons dorp zijn ey 5 of 6 to buur of te koop. Toch is de streek nog altijd eene der schoonste van ons vaderland. Zouden de gebrekkige gemeenschapsmiddelen daarvan ook voor een deel de schuld kunnen dragen? Dat de coMeges van Burg. en Weth. niet altijd buiten comptabele verantwoordelijkheid blijven, blijkt o.a. uit het prov. verslag van N.-Brabant omtrent de gemeente Vucht. Op de aanneemsom eener nieuwe pomp, die op twee dienstjaren be taald was, bleek dat een bedrag van f 83 te veel was uitgegeven. Genoemd bedrag werd bij de sluiting der rekening verworpen en ten laste ge bracht van Burg. en Weth die de uitgaaf hadden bevolen. gevaarlijk is, zoo ver in het korenveld te loopen?* «Gevaarlijk?* Zij zag hem glimlachend vdoch vol verwondering aan. Daarna keerden zij naar bun bosch terug. Een andermaal, na een drukkend warmen dag, waren zij eerst laat op den middag uitgegaan. Toen de avond reeds lang gevallen was, rustten zij uit aan den kant van een grooten boschvijver, die rondom door hooge beuken omgeven was. In de diope stilte die alom heerschte, hoorden ze niets dan het suizen van 't riet aan hunne voeten; boven de boomen aan den anderen kant van het water, die er zich als logge gevaarten in weerkaatsten, schoot nu en dan een straal van bet weerlicht door de wolken; een zachte koelte zweefde over den vijver, die nu en dan door het hemelvuur met een Hauw licht beschenen werd. Hij had zich over haar heen gebogen en liet het als een spel langs zich voorbijgaan, als haar bleek gelaat uit het donker te voorschijn kwam en daarin weder verdween. «Weet ge,zeide hij,»ik heb wel eens gehoord dat men inde oogen van een vrouw nog somtijds het glinsteren der Paradijsslang moet kun nen zien. Zooeven, toen de bliksem flikkerde, zag ik het in uwe oogen.* «Glinsterde het schoon?* vroeg zij en hield hem hare wijdgeopende oogen toe. «Belooverend schoon.* En weer vlamde het weerlicht. «Gij zijt een dwaas, Richard!* «Ik geloof het ook haast, Fransje.* En hij legde het hoofd in haar schoot, en, tot haar opziende, zag hij telkens en telkens weer den glans van het flikkerend licht in hare oogen trillen. (Wordt vervolgd.) O O Nederlanders t Weldra wordt het een jaar sedert van eenigen der beste mannen, die ons vaderland bezit, geen tijding ons bereikte. Al moge er nog geen be paalde reden tot ongerustheid omtrent bun lot bestaan, toch staren wij allen met zekeren angst naar de plek been, waar zij bet laatst gezien

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1883 | | pagina 2