adverteNtien. Bode-Dienst Pli. (Ie .Jongli, Sigaren-Fabrikant HEUSDEN. W. BODENSTAFF, Verpachting verpachten: De Notaris Verberne PUBLIEK VERKOOPEN: Dingsdag II Augustus 1883, Woensdag II Augustus 1883, Openbare Verhuring Openbare Verkooping Naar Amsterdam! TOKUt iï MMSTIIS I». Notaris STERK, publiek verhuren: onder Bern. publiek verkoopen: Zaterdag 18 Augustus 1883, Het Ilooig ras op de navol gende Uiterwaarden onder Bern. 15 URGE RLT JKElH ANÏT LAN D-EN TÜ IN BOUW. Afloop van Aanbestedingen, MARKT BERT CHTËN] Heusden - Genderen - Eethen - Meeuwen - Bussen Directe tarieven van en naar Daniël Duijser. Stoomverwerij, Drukkerij en Chemische Wasscherij Om te hooijen: Om te beweiden: HAVER en GARST te Velde. Het FRUITGEWAS van Boomgaarden onder Dussen. AALST en ZUILICHEM. De NAWEIDE op den Uiter- waard „den NesclU' om te beweiden of te hooijen, in perceelen. MULLER JISKOOT. STOOMTABAKSFABRIEK Veen bij Heusden. In de administratie der stadsbank van leening 1 te Tiel moet een belangrijk frauduleus tekort zijn ontdekt. De bank is tot nader order voor de inbrenging gesloten. Aangaande den onder behandeling van dr. Mez- ger zijnden luitenant Luske, die te Atjth 3 kogel- wonden en 23 klewanghouwen heeft ontvangen, deelt het *Utr. Dagblad" het volgende mede Deze luitenant is indertijd als door een wonder gered. Hij was van uit Toeng-Koep tegen den vijand uitgerukt en bij dei» terugkeer der troepen lilidde het rapport: /Luske gesneuveld met zoo- en-zooveel soldaten, lijken niet kunnen meevoeren." Eene nieuwe patrouille toog daarop naar het gevechtsterrein, om de lijken op te halen, en zie! de patrouille viudt onder anderen, naast het lijk van den door hem verslagen Atjeher, den luitenant Luske, geheel bewusteloos door bloed verlies, doch nogthans ademende. In de benting gebracht, verklaarde de officier van gezondheid Kuhr, dat Luske nog leefde, maar hoogstwaar schijnlijk den avond niet meer halen zoude. Zijn lichaam was nl. zoo getjingtjangd (gehakt,) dat een ieder er zich over verbaasde, dat een mensch, met zooveel wouden, waarouder 3 kogelschoten, nog leven kon. Het HDagblad" spreekt hot bericht tegen, dat 'de directie van de marinewerf te Amsterdam de door den brand, die daar gewoed heeft, beschadigde materialen voor een appel en een ei heeft opge ruimd. Het is volgens dat blud onwaar, dat er slechts een inschrijver voor de bedoelde artikelen zou geweest zijn; en uit het aantal inschrijvers voor de diverse artikelen blijkt daarentegen, dat de inschrijving wel bekend is geweest. Voor puin was toch ingeschreven door 6, voor teakbalken (zwaar beschadigd) door 6, voor oud ijzer door 2 en voor nieuw ijzer (zwaar beschadigd) door 3 gegadigden. De beschuldiging, alsof de opbrengst laag zou zijn geweest omdat nagelaten was aan de inschrijving de noodige bekendheid te geven, noemt het blad derhalve ongegrond. Morgen (Zaterdag) zullen op kosten van de hh. Geldermau te Oldenzaal 800 arbeiders (mannen en vrouwen) de tentoonstelling te Amsterdam be zoeken. Een extra-trein zal hen heen en weer brengen. Na aankomst zal het gezelschap dadelijk geleid worden naar het tentoonstellingsterrein, waar men tot ongeveer 3 uren zal blijven en waar in dien tijd in de Hollandsche restauratie ontbeten en gemiddagmaald zal worden. Het laatste gedeelte van het verblijf te Amsterdam zal gewijd zijn aan Artis, waar ook ververschingen zullen worden aan geboden. Als het weer nu maar wil meewerken, twijfelen wij niet, of deze dag zal bij allen de aangenaamste herinneringen achterlaten. Achthon derd is tot heden het grootste getal dat op deze wijze de tentoonstelling bezocht. Te Oudemirdum (Gaasterland) kregen 2 knaap jes van vier jaar twist. Een van de 2 kinderen greep een hamer en gaf daarmee den anderen een slag op h«t hoofd, die zoo hevig aankwam, dat het gekwetste kind aan de gevolgen is overleden. Als een merkwaardigheid wordt raeêdedeeld, dat iemand te Waalwijk in het bezit is van een plant-etenden hond, die een afkeer heeft van alle vleesch, maar ziph gaarne aan rauwe groenten te goed doet, en er niettemin best uitziet. Als een zeldzaam bewijs van buitengewonen moed bij een knaap van 8 jaren, kan het vol gende dittnenTe Strijp wilden Dinsdag drie kinderen van 2 tot 4 jaren, met een ledige kuip over de Gender, die vrij diep is, gaan varen. Nadat zij de kuip met een eind koord aan den kant haddpn vastgemaakt, stapten ze in hun scheepje, dat echter spoedig omkantelde, waardoor alle drie te water geraakten. Een knaap van acht jaren, het gevaar ziende, sprong de kleinen achterna en had het genoegen ze allen van een anders wissen dood op het drooge te brengen. Een treffend geval vond Dinsdag aan het Rijn spoorwegstation te Amsterdam plaats. Een vrouw werd door haar dochter uitgeleide naar den trein gedaan. Toen de moeder wilde instappen, kreeg ze een duizeling en zakte ineen. Zij was terstond een lijk. Schipper S. Hoefnagel, bevarende de vischschuit U. K. 60 gistermiddag van de uitoefening van zijn bedrijf naar het Nieuwediep terugkeerende, sloeg in het Schelpengat door een noodlottig toeval over boord. Onmiddellijk werden door schipper K. Hak- voort, die zich met zijn vaartuig in de nabijheid bevond, alle mogelijke pogingen in het werk gesteld om den drenkeling te redden, doch door de on stuimige, hooggaande zee mocht zulks niet gelukken en na zich nog geruimen tijd drijvende te hebben gehouden, zonk de ongelukkige voor de oogen zijner makkers in de diepte weg. Uit Lemmer wordt gemeld In den afgeloopen nacht woedde alhier een stormin de Zuiderzee bij Oudemirdum is een schip vergaan en alhier wrakhout van een tjalk schip aangedreven. Ook onder Kuinre moet een schip verongelukt zijn. Nadere bijzonderheden ontbreken. Door een Tesselschen visscher zijn weder twee haaien gevangen en levend aangebracht. Te Udenhout hadden twee buurvrouwen voort durend twist. Gedurende acht dagen achtereen waren verwijtingen en haarplukkerijen aan de orde van den dag. De ééne buurvrouw schijnt echter wat te ver te zijn gegaan om hare woede te koe len en stak de woning van de andere in brand. Zij is in verzekerde bewaring genomen. Te Goor heeft zich een weduwnaar van ruim 60 jaren in den nacht van Maandag op Dinsdag jl., door ophanging van het leven beroofd. Hij was bij zijn gehuwde zuster gehuisvest, alwaar hij zeer liefdeloos werd behandeld, zoo erg dat hij de laat ste dagen de deur was uitgezet en dus geen tehuiskoraen had. KERKNIEUWS. onderlinge verwaarborging van Schepen, gevestigd te Sliedrecht, verzoeken alle schippers, die de overbrugging der Beneden Merwede bij Baanhoek passeeren en wier Schepen de mast niet kun nen strijken, in hun eigen belang, onverschillig of zij bij deze Maatschappij geassureerd zijn of niet, ten spoedigste opgave te willen doen van de tonnemaat dier vaartuigen en van de hoogte der masten, zoo zij een steng voeren, met gestreken steng boven den waterspiegel bij ongeladen schip. Men wordt verzocht zich franco onder lel ter B, te adresseeren aan de Heeren Volkcr en Bos te Sliedrecht (Baanhoek). Namens directeuren voornoemd, SLOTEMAKER, Secretaris-Penningmeester. Kortendijk, A 70, Gorinchem, van onder te Alm kerk, zal voor den Heer C. A. W. JISKOOT te Veen, op Woensdag 15 Augustus 1883, des vóórmiddags ten 10 ure, in het Veerhuis te Veen, Zegt het voort. «u Te Leidschendam is een rietdekker van 71 jaar, die het dak van een houtzaagmolen herstelde, daarvan afgevallen en twee uren daarna overleden. In de Egelantierstraat te Amsterdam heeft een zoon zijn moeder met een mes over het hoofd gesneden. De man is in hechtenis. In de Looi erstraat aldaar is een kind uit een tweede ver dieping gevallen en zwaar gekneusd naar het gasthuis gebracht. Een sigarenwinkel in de Govert Flinckstraat te Amsterdam is uitgebrand en in de O. Z. Armsteeg heeft een vechtpartij plaats gehad tusschen de aldaar wonende //dames." Zij sloegen de ruiten stuk en teekende elkaar met de scherven. t Heusden, van 2 tot 9 Aug. Geboren: Johannes Ludovicus Hendrikns, z. van J. A. Boeren en A. J. H. de Mol. f Meeuwen, vau 1 31 Juli. Getrouwd: J. L. Sprong en G. de Raad. Geboren: Cornelia, d. v. J. de Waal en G. Pieterse; Adriana Pietronella, d. v. A. van don Assem en A. van der Kolk; Gijsbcrtus, z. v. G. Branderhorst. t Baardwijk, van 1 Juli1 Ang. Geboren: Maria, d. v. J. Pullens en A. Adams Elisabeth, d. v. J. v. d. Heuvel on B. v. Oort Leonardus, z. v. A. de Polter en C. van Huiten. Overleden: M. Pullens, jd. 1 d. t BEZOOIJEN. De gevreesde varkensziekte is hier uitgebroken. Gelukkig is er nog geon enkel varken aan gestorven. f SLEEUWIJK, Aug. Ook in deze gemeente is men druk bezig met het rooien der aardappelen. De opbrengst is buitengewoon goed en in de laat ste jaren heeft men haar zoo niet gekend en mag men gemiddeld op 500 per hectare rekenen. f WOUDRICHEM, 8 Ang. Het zoo algemeen bekend en gevreesd »bederf der aardappelenheeft zich eerst in hevige mate aan het loof medege deeld, thans is de ziekte ook tot den aardappel doorgedrongen. In de zoogenaamde Haagjes* of Kralen* en ^Blauwtjes* worden er de meeste ont dekt. Vele landbouwers zijn reeds druk aan het delven der genoemde vrucht. f VUREN. De handel in aardappelen begint alhier en te Dalem zeer levendig te worden. Kra len levert men tegen 2.50 a 2.65, Turken tegen 1.90 a ƒ2.10 de H.l. Hoewel do ziekte in het loof toeneemt, is het in den knol tot heden niet noemenswaard. In Friesland is de wildbaan dit jaar ruim voor zien, vooral in 't zuidoostelijk deel en meer be paald onder 't ressort van de dorpen Appelscha, Pochteloo en Oosterwolde. Boeren, arbeiders en schaapherders, die veel op 't veld verkeeren, ver klaren in jaren zooveel hazen en patrijzen niet ge zien te hebben. Men ziet de hazen op weinige men tors van den publieken weg in de weide gras eten, even rustig en vreedzaam als 't vee. Omtrent den invloed van het teleurstellende zomerweder op verschillende vruchten en landbouw- voortbrengselen schrijft men aan de »Leidsche Ct.« o.a. het volgende: De vruchten van den wijnstok blijven bij gemis aan zomerwarmte te klein, gelijk de moerbezie niet rijp kan worden geplakt, waartoe het reeds lang tijd werd. Om rijpe dmiveu in October te snijden', behoort de dagtoorts* thans te schitteren. Met het veldgewas is het oveneens gesteld. Het weer is goed om hagelblanke bloemkool te verkrijgen, zeer ongunstig daarentegen voor boonen en augurken ook zal de aardappel nergens aan de ziekte ont komen, als de lucht zoo vochtig blijft, hoe geluk kig men nog op vele plaatsen van gezonde aard appelen kan gewagen. Het rijp geworden graan wacht op de sikkel van den maaier, waartoe ook droogte zeer gewenscht is, om het in de schuur te zamelen, terwyl de langgerekte hooibouw van iodere gelegenheid dat de zon door de regenwolkeu brak, gebruik maakte om het hooi op roken te zetten of op te tassen. Er staat nog veel gras vast, dat tot hooi bestemd is. Hot weilaud heeft nergens ge brek aan vochthet hooggelegen, dat verdord was, is verkwikt on het vee kan overal zich verzadigen. Nederl. Herv. Gemeente. Beroepen: naar Otterloo (gem. Eede), G. Ringnalda te Olde- broekDelfzijl, W. Cannegieter te DrogehamAal burg c. a., G. W. Locher te AalstLienden, H. J. P. v. d. Liudou te Schoonrewoerd. Aangenomen naar Edam, M. J. Adriani te Baroudrocht. Bedankt: voor Uitwijk en Waardhuizen, W. G. Verdoorne te BussuniHeemstede, Th. de Visser te Leusden. f BAARDWIJK, 7 Ang. Bij de gisteren gehou den aanbesteding van eene nieuwe onderwijzers woning was ingeschreven als volgt: door H. van Eggelen te Nieuwkuik voor 5985 J. Schuller te Raamsdonk 5696 A. van Herbe te Tilburg 5133 A. Snijders te Druuon 4960 W. Schop te Baardwijk 4631J. van Huiten te Baardwijk 4625 j. v. d. Meijs to Bezooijen 4590 A. Reuvers te Breda 4130 en N. van Well te Waal wijk 3894. Aan het dep. van waterstaat werd heden aanbe steed de uitvoering van eenige werken tot norma lisering van de rivier de Waal, Echteld, Dodowaard en Druten, prov. Gelderland. Minste inschrijver W. P. de Vries, te Rossnm, voor ƒ90,616. Door den commandant in het 3e genie-comman- demeut> te Dordrecht worden Donderdag alhier aanbesteed lo. Het maken van twee batterijen in het Land van Voorne, als een op den Noorddijk en een op den Peuscherdijk. (Raming 89,000). Inschrijvers waren: J. Smit VII te Slikkerveer, ƒ98,000; C. Bos te Haarlemmermeer, ƒ90,796; M. L. Veenen- bos te Brielle, 89,777L. Kalis te Sliedrecht, ƒ88,840; J. W. Bijt te Hardinxveld, ƒ88,400; B. Voordendag te Dordrecht, 87,743. 2o. Het maken van cemeutbeddingen te Helle- voetslnis. (Raming 20,600). Inschrijvers waren M. A. Terverne te den Haag, ƒ21,300; J. Smit VII te Slikkerveer ƒ20,380; J. W. Bijl te Har- v t dinxveld, ƒ20,250; M. L. Veenenbos te Brielle, 19,994; W. van Leeuwen te Hellevoetslnis, 19,877B. Voordendag te Dordrecht, 19,738. f Waalwijk, 10 Aug. Vee. Aanvoer gewoon, dra gend minder ving. Boter. Aangevoerd 643 K.G. van 1.32 a 1.49. tusschen geregeld Dingsdag en Vrijdag van iedere week. Vervoer van Vracht- en Bestelgoederon. Incassering van Wissels enz. Rotterdam, Dordrecht, Gorinchem, 's Bosch, Kaatsheuvel, Waalwijk en tnsschen- gelegen plaatsen. Information bij de Agenten der StoombootStad Heusden*, en der Wagendienst Kaatsheuvel Heusden bij Gebr. Van den Boom te 's Bosch en te Heusden bij Afrit te Dassen bij W. van Beurden. van (In 't huis achter den heer Koster, Costumier, vroeger bewoond door Mevr. de Wed. Froiin.) Heeren- en Damescostumes kunnen bij 't Chemisch Reinigen geheel in elkaar blijven, ook mnen alle Heerenartikelen bij V verwen in elkaar blijven en wor den weder als nieuw opgemaakt. Specialiteit van 't verwen in alle kleuren en opmaken van Heerenoverjassen en Damesmantels VAN TE VELD STAANDE Notaris VAN DE MORTEL te 's-Hertogenbosch, zal op des voormiddags ten 10 ure, ten horberge van H. MOURIK te Heusden, publiek Ruim 10 Hectaren HAVERGEWAS, achter hot Slot Heosbeen, in perceolen volgens afbakening. Het GRAS- en KLAVERGEWAS op x>den Nesch*, in 3 perceelen, en Het GRAS- en KLAVERGEWAS op »do Lage Ooy«, in één perceel. Het NAGRAS op de lage Steeg. Het NAGRAS op oen perceel in Staaijon. ZEGT HET VOORT. te Dussen, zal '8 namiddags 4 ure, in het Veerhuis teDrongelen: 's namiddags 4 ure, bij Cornelis Janse van Dijk te Dassen NAWEIDE, van HOOIGRAS De Notaris DE GIER te Heusden zal op ZATER DAG den 18 AUGUSTUS 1883, om 11 ure des voormiddags, ten huize van den hoer H. Mourik te Heusden, Voor <lon hoor SEGEK VERHAGEN te Honaden. De Acht morgen in 8 perc. De Zes morgen in 6 perc. Do Roode Waard in 3 perc. De Hooge Varkenswaard in 3 perc. De Lage Varkenswaard in 2 perc. Het Middelzand in perceelen. Vertrek van Heusden 's morgens 4. J> Aalburg id. 4.15 Wijk id. 4.25 7> Hemert id! 4.40 2> Welt id. 5.— D Ammerzoden id. 5.10 T> Bokhoven id. 5.20 Aankomst te Amsterdam id. 9.25 Vertrok van Amsterdam 's avonds 7.30 Aankomst te Bokhoven id. 10.45 T> Ammerzoden id. 10.50 T> Well id. 11.— 7> Hcmert id. 11.15 y> Wijk id. 11.25 T> Aalburg id. 11.35 Heusden id. 11.45 Kaarten moeten genomen worden vóór Zaterdag 11 Augustus 1883. Ze zijn te bekomen aan het Kantoor te Heusden, bij den Kapiteiu-Oondncleur der Stoomboot ^Maasstroom II,en btj de Veer lieden te Aalburg, Wijk, Hemcrt, [Veil, Atnmerzoden en Bokhoven. Tarief van Heusden tot en met Bokhoven naar Amsterdam en terug: 2de klasse 4.3de klasse 2.50. DE DIRECTIE. Heusden, 28 Juli 1883. de Wapens van HEUSDEN en ALTENA.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1883 | | pagina 3