Buitenlandsch Overzicht. BUITENLAND. PLAATSELIJK NIEUWS. BINNENLAND. Brieven uit Amsterdam. zeggen, dat een vat hun werd aangetrokken, zoo, dat het hoofd door een gat in den bodem en de beide armen door gaten in de duigen staken. Het vat reikte hun tot aan de knieën. Aldus toegetakeld werden de schuldigen dooi de stad rondgevoerd, gedurende korteren of langeren tijd, naarmate hunne dronkenschap hen luidruchtig en voor anderen lastig had doen zijn. In Rusland moesten mannen en zelfs vrouwen, die in beschonken toestand bij den weg werden gevonden, na in de ge vangenis hun roes te hebben uitgeslapen, den volgenden dag onder toezicht van een ambtenaar de straat vegen. De meeste of liever alle dergelijke strafbepalingen zijn opgeruimd en ook op het gebied van straf wetten hebben mildere denkbeelden het oude grootendeels doen verdwijnen. De statistiek zegt niet, dat misdaden en overtredingen er door vermeerderd zijn. t DRONGELEN c. a. De plaatselijke school commissie, bt staande uit de bh. G. Millenaar Az., J. Oerlemans en A. C. Vos, heeft tegen 15 Aug. a.s. eervol onts'ag a ngevraagd. Op eigen ii itia- tief een paar jaar geleden in 't leven geroepen, verdiept uien zich in gissingen, wat de redenen van deze' plotselinge omkeer van zaken moge zijn. t HEDIKHUIJZEN. Bij de verkiezing van een lid van den raad dezer gemeente, deed zich de bijzonderheid voor, dat de benoemde P. A. Luijben, toen hem het procesverbaal van steui- t pneming werd uitgereikt, weigerde daarvan af Ie geven het bewijs van ontvangst. Daar nu de termijn van 8 dagen, binnen welke de benoemde moet verklaren of hij de benoeming aanneemt, ingaat met de dagteekening van dat bewijs, meende de benoemde-dat bet Iu m vrij stond, zich omtrent de aanneming der betrekking te verklaren bijv. 11 dagen of langer na de uitreiking van bet proc serbaal, indien bij bet bedoelde bewijs van ontvang maar achterwege Int. liet gemeentebestuur was echter van meening, dat de wet van de veronderstelling is uitgegaan, dat bij, die bet procesverbaal aanneemt, daarvan een beu ij- zal afgeven. Op grond dat door Luijben binnen 8 dagen na de uitreiking van bet proces-verbaal geen be richt was ingekomen of bij de betrekking van lid van den ra id aanvaardde, is door bet gemeen tebestuur eene nieuwe verkiezing uitgeschreven. E. v. h. Z. WAALWIJK. Ook in onze gemeente hebben zich thans de pokken vertoond. In bet naburige Bezooijen heerschen zij nog voortdurend; de ziekte schijnt echter niet van kwaadaardig karakter te zijn, daar zij, een enkel geval misschien uitgezonderd, geen ds «lel ijk en afloop heeft. MEEUWEN, 11 Aug. De rekening «der ge meente over 1882 is door den gemeenteraad vast gesteld tot een bedrag van f 6085.56 in ontvangst en f 5494.50 in uitgaaf, zoodat zij sluit met een batig saldo van f 591.06. De kosten van het onderwijs bedroegen f 2347.39. t DALEM. Voor de vacante betrekking van onderwijzer aan de openbare school te Vuren beeft zich slechts één sollicitant opgedaan. t Door te doene buitengewone herstellingen aan het kerkgebouw alhier, is het houden van godsdienstoefeningen voor onbepaalde» tijd, doch minstens 2 a 3 maanden, onmogelijk gemaakt. t Ingevolge aanschrijving van den heer Commissaris des Koning in de prov. Gelderland, zijn door Burg. en Wetli. der gem. Vuren bij publicatie eenige regelen tot behoud der gezond heid aan de ingezetenen voorgeschreven, met bet oog op het epidemisch verschijnen van de Azia tische cholera in Egypte. tNog altijd zit op de Waal, gedeeltelijk boven water, aan den linkeroever even beneden den voormaligen Brakelschen steenoven, het wrak van het in den storm van 14 Oct. 1881 vergane vaartuig van schipper J. de Veer. Waarom dat wrak daar blijft zitten, in plaats van uit den weg geruimd te worden is onbekend. Van verschillende zijden wordt nieuwsgierig uitgezien of het Kon. Ned. circus Carré iu de volgende maand ook te's Bosch zal werkzaam zijn. Wij zijn in de gelegenheid mede te deelen, dat zulks dit jaar niet zal plaats hebben maar dat de heer O. Carré zich wel voorstelt het volgend jaar den Bosch met zijn circus te bezoeken. Het dezer dagen door de Bred. Ct. verspreidde bericht, dat Z. M. de Koning de aanstaande manoeuvres in Noord-Brabant zou hijwonen, en bij die gelegenheid tijdelijk zijn verblijf te Ooster- hóut vestigen, mag, naar thans wordt gemeld, minstens voorbarig genoemd worden. Bij de mili taire autoriteiten te Breda is althans tot heden niets officieel daaromtrent bekend. Te Vlissingen zoo meldt men aan het //N. v. d. D." heeft zich een geval van cholera voorgedaan. Men vermoedt dat hier bedoeld zal worden cholera nostras of inlandsche cholera, waarvan eiken zomer gevallen voorkomen. De munt en bankbiljetten worden wegens den namaak, in den laatsten tijd beter door velen na gezien dan vroeger. Eene zeldzaamheid is het echter indien men op een dusdanig stuk niet de een of andere advertentie of reclame ziet gedrukt, waar door deze officieele bescheiden dikwerf op verre gaande wijze worden verminkt. Behalve de zedelijke verplichting, die op elk staatsburger rust, om dergelijk publiek eigendom niet te beschadigen als anderszins, ware het te weiischen, dat daaraan door een gepasten maat regel paal en perk wierd gesteld. De zaak van de zoogenaamde millioenen-juffrouw Jannetje Struik c. s., zal op Dinsdag 2 October e. k. voor het gerechtshof' te 's Gravenhage in appel worden behandeld. Het N. v. d. D. deelt mede, dat een uit den roman Halfbloed, van II. de Yeer, getrokken tooneelspel bewerkt door den heer Ch. De la Mar door deu heer Lemmens aangekocht is om het, evenals Tooneelspelers, van Cremer ook door den heer De la Mar bewerkt, dezen winter te doen opvoeren in het Theatre des Variétés, te Antwerpen. Het opdelven van ijzeroer, sedert eenige maan den in de omstreken van Meppel begonnen, wordt met goed gevolg voortgezet. Vervoerde men het erts eerst per vaartuig, thans gaat het per spoor naar de fabriek van Krupp te Essen, om, ver mengd met erts van betere qualiteil, te worden versmolten. Het graven van ijzer, dat voorname lijk geschiedt op de Havelter made, te Dwingelo, Ufl'elte, enz., wordt tegenwoordig op zoo'n groote schaal gedreven, dat de Maatschappij der Staats spoorwegen op ongeveer ys uur afstands van Mep pel hulpsporen heeft aangelegd, om het vervoer te vergemakkelijken. Uit Noord-Brabant schrijft men aan het „D. v. Z.-1L en 's Gravenhage" Eenige dagen geleden las ik in het Dagblad het bericht betrefl'ende een koopman, op wiens nota's gedrukt stond: „Wien, Brussel* en door wieu te Scheveningen linnen te koop werd aange boden. Ook mij is dergelijke geschiedenis van zeer nabij bekend. Eenigen tijd voor mijn huwelijk kwam die per soon per rijtuig in de woonplaats mijner vrouw en vervoegde zich ook bij haar, zich van de bru taalste leugens bedienende om eenige kleinighe den te verkoopen. Bemerkende dat hij niet direct werd afgewezen, meende hij waarschijnlijk een goeden slag te kunnen slaan en bood vervolgens twee stukken linnen aan, zoo hij voorgaf'ver bene den de waarde. Lengte en breedte werden opge geven en, onder toegift van de eerste goederen, die nogal eenige waa'de vertegenwoordigden, het linnen door hem gelaten voor zevenhonderd francs, waarvoor twee accepten werden afgegeven. Hoe groot was echter de ontsteltenis van de koopster toen zij bemerkte, dat het linnen de breedte had gerekend tegen oude maat in plaats van de nieuwe, welke was opgegeven. Tijdens mijn huwelijk verviel de eerste accep tatie, die ik, als niet zeer vervaard voor den afloop, zeer eenvoudig liet protesteeren. Een paar bru tale brieven volgden, doch verder heb ik er niets meer van gehoord o' gezien, zelfs niet van de tweede acceptatie. Niettegenstaande het meer dan een paar jaar geleden is, liggen de zaken nog ter beschikking zooals ze door den quasi-koopman gelaten waren. Mocht u hiervan willen melding maken, dan zal dat zeker zijn in het belang van allen die ooit met dezen koopman cf zijn collega's in aan raking komen. Ook ik kan zeggen wees op uw hoede, wanneer dat heer in equipage zich vertoont. Het aantal steenbakkerijen in ons land is 326, een kapitaal vertegenwoordigende van f 22,400,000. Aan arbeidsloon wordt jaarlijks betaald f 5,000,000 en voor benoodigde turf f 2,496,000, waarvan de helft als vracht kan gerekend worden. De gezamen lijke steenfabrieken leveren jaarlijks 1068 millioen steenen, waarvan de gezamenlijke vracht bedraagt 1,737,000. Blijkens de opgaven betreffende de sterfte in eenige groote gemeenten de9 lands in Juni 11., was de verhouding der overledenen tot 1000 inwoners per jaarAmsterdam 25.8, Arnhem 20.8, Dor drecht 45.5, 's Gravenhage 23.9, Groningen 21.4, Haarlem 22.8, 's Hertogenbosch 19.3, Leeuwar den 20.1, Leiden 28.8, Maastricht 27.6, Rotter dam 23.7, Utrecht 30.8. Dezer dagen is op den burgelijken stand te 's Gravenhage eene geboorte-aangifte gedaan, welke tot eene politie-vervolging zal aanleiding geven. Het moet toch gebleken zijn, dat een kind, van welks geboorte eerst thans inschrijving in de regis ters werd verzocht, reeds op 5 Juni jl. en niet in den Haag maar in Leiden, buiten huwelijk gebo ren was, terwijl het onder een anderen naam dan dien der moeder wer f ingeschreven. De getuigen, een paar personen, die aan de p»ti vau het stadhuis tegen eene geringe betaling steeds gereed bevonden worden tot het afleggen van getuigenis bij huwelijken, geboorten, overlijden enz., zijn hij den commissaris van politie, den heer de Klopper, in verhoor geweest, evenals de amb tenaren van den burgelijken stand en de delinqu- ente met haar Hvrijer*. De bedoeling, waarmede deze valsche aangifte geschiedde, is nog niet opgehelderd. Woensdagnamiddag om 2 uur heeft de jonge heer Kilsdonk, aan den Zijlweg bij Haarlem, een kermisluchtballonnetje opgelaten, met eene daar aan verbonden briefkaart met zijn adres en verzoek om mededeeling, indien men den ballon mocht vinden. Merkwaardig is het, dat hij werkelijk bericht van zijn ballon heeft ontvangen en wel uit Haren, bij Groningen, waar men hem Woensdag namiddag om 4V2 uur in e^n stük hooiland had gevangen. De ballon had dus de reis over de Zuiderzee in 2,l/3 uur afgelegd; toen de arbeiders in het hooiland hem opmerkten, zweefde hij niet hoog boven den grond, maar had nog zulk een vaart, dat men hard moest loopen om hem te grijpen. Eene vermeerdering van het gezin met drie telgen behoort zeker reeds tot de zeldzaamheden, maar dat de echt op eenmaal met vijf kinderen werd gezegend, is te Scheveningen voorgekomen in den jare 1719. De heer A. Mos aldaar is in het bezit van eene teekening in waterverw, voorstel lende de Merk waardige gebeurtenis van het ver lossen van vier levendige en een doode kind, Gerrebranse de Wit, huisvrouw van Simon Arenze Roosendaal, op het dorp Scheveningen op den 5 Jan. 1719, bediend door de vroedvrouw Maria Semel.* Op de teekening ziet men den meer dan gelukkigen vader, een visscher, de echtelijke wo ning binnentredende, een viertal buurvrouwen toonen hem elk een der pasgeborenen, de vroed vrouw heeft het doode kind op den schoot, ter wijl de baker intusschen druk in de weer is om de hulpvaardige buurtjes te trakteeren op brande wijn, die, zooals in dien tijd de gewoonte was, met een lepel uit een kom wordt toegediend. Zoodra het voorval in den lande bekend was, kwamen tal van nieuwsgierigen uit .verschillende plaatsen aan de nederige visscherswoning een be zoek brengen. Naar luid van het verhaal, waren de bezoeken in de eerste dagen zoo talrijk, dat de rijtuigen en file stonden van de Weststraat te Scheveningen tot het tegenwoordig hotel de la Promenade. Het spreekt van zelf, dat men de visscherswoning niet verliet zonder zijn penningske geofferd te hebben; ja er werd zelfs zoo ruim geofferd, dat deze visschersfamilie ook in de toe komst voor geene armoede behoefde te vreezen. Vrijdagavond tusschen 7 en 9 uren woedde te Tessel een verschrikkelijk onweder, zóó hevig als men zelden beleefde. Een geduchte windhoos trok over het land naar de Zuiderzee en bracht het water in wilde beweging. Plasregens, donder en bliksem wedijverden als 't ware om den voorrang. Onverwachts is in Spanje een militaire opstand nit de lncht gevallen. Men weet dat dit in dat land niets ongewoons is, zoodat men er zelfs eeu bijzon- deren naam voor heeftpronunciamento. In die soort van oproeren is de geschiedenis van Spanje zeer rijk, maar men had gedacht dat ze nu vooreerst tot de geschiedenis van het verledeu zouden behoord hebben. Er is zeker in Spanje nog zeer veel antieks, maar het valt niet te ontkennen dat de regeeriug van Alphons XIII al zoo go6d voor Sp&nje was als men in de gegeven omstandigheden kon wachten. Het is van belang b. v. dat. onder bet bestuur van dezen koning het financiëele krediet van Spanje zooveel verbeterd is. Dit is reeds een vrij goede toetssteen, want de regel geldt bijna doorgaande dat landeu die despotisch geregeerd worden alle financiëel krediet missen. Men denke aan Rusland, Turkije, Oostenrijk. Maar wat nu den opstand betrefthij is door soldaten begonnen en door soldaten uitgemaakt, dat is al wat men er van zeggen kan. Dat de boeren in Calabrië de wapeneu hebben opgenomen, is zeer wel mogelijk. Die menschen zijn en blijven aanhangers vau don Carlos en zoodra zij zien dat er1 eeu opstandje begonnen is, gaan zij visschen in hun water. Vooralsnog heeft evenwel deze beweging geen aanleiding tot ernstige ongerustheid te geven. Dat de beurs er onder lijdt, is zeer wel te begrijpen, maar eveneeus is het voor ieder duidelijk, dat do geruchten op de Londensche beurs verspreid, dat de toestand in Spanje critiek is, dat de koning is vermoord, enz, louter beursmanoenvres zijn. De trouwe lozers van onze groote bladen moeten dit wèl bodenken, als zij in troebele tijden plotseling zooveel onrustbarende telegrammen lezen. Het parlement van Engeland is naar huis. Het is gescheiden onder een alles behalve guustigen in- xJruk van het beleid van Gladstone. In de afgoloo- pen week toch beeft men het zeldzaam genoegen gesmaakt te Louden, dat de heer Gladstone heden zeide dat het nog niet mogelijk is te bepalen, wan neer de Engelsche troepen Egypte zullen verlaten en dat deri volgenden dag een ander lid der re geering dit niet alleen mogelijk achtte, maar een tijd" van 6 maanden noemde. Het treurig proces tegen den valschelijk beschul digde Scharf, in Hongarije, heeft nog treurige ge volgen gehad. Zelfs iu Pest, de Hongaarsche hoofd stad, was men zeer outovredeu over de vrijspraak. Men hoeft daar met alle gewold Scharf, die in eeu hó'el verblijf hield, willen vermoorden. Daarop zijn verschrikkelijke tooneelen van straatoproer gevolgd. Men zegt dat zelfs deftige dames steeneu slinger den uit de bovenramen op de hoofden dor soldaten Terzelfder tijd heeft weder eon geducht moord- tooneel tegen de Israëlieten gewoed in de Ru-sische sled Ekatoriuos'ow. Hot is er zóó woest toegegaan, dat de kozakken niet alleen do sabel maar het ge weer hebben moeten gebruiken en op den dollen hoop moesten inschieten. Ruim 50 dooden en hon derden gekwetsten bleven er op straat liggen. Als uien van zulke dingou boort in ons beschaafd Europa, dan vraagt men zich af of het waar is dat wij mot rasscho schreden de 20e eeuw te gemout, gaan. Frankrijk heeft, naar het schijnt zulke afdoende inlichtingen omtrent Madagascar gogeven, dat men in Engelseho regoeriugskriugen volkomeu bevre digd is. Zondag heeft men te Parijs plechtig onthuld het gedcnkteeken ter gedacht,euis vau do moedige ver dediging vau Parijs tegen de Duitschers, »los Prnissiens*, zooals de Fransche bladen zeggen. Dat de haat, tegen Duitschland nog in het minst niet is verminderd in Frankrjjk, blijkt dagelijks. Ook bij deze gelegenheid spreken do invloedrijke Fran sche bladen een hoewel zeer bezadigde maar hoogst ernstige taal. Het, onderwerp is steeds: voortgaan ons leger te volmaken; we hebben nog niet ge noeg er voor gedaan. De »Republiqne Fran<j:iise.c liet blad door Gambotta opgericht, behandelt dit onderwerp natuurlijk ook en zegt »De kroon op hot, geb .uw van ons hernieuwd leger moet zijn eene mobilisatie, zoowel als die in Duitseblaud.* Vredelievende berichten uit België. De kamer rusten op de eene zijleuningde ranke gestalte ver zonk bijna in den brttoden stoel. Wat zijt ge tocli nog jong!« sprak hij. »lk?ja, tamelijk jong. Zij, had baar voetjes vooruitgeschoven, en hij zag er als bëtooverd op neer. »Kii wat zijl ge een wild zang, zeide hij: «daar is me waarlijk al weder een scheur dwars over den voetHij hukte en liet zijn vingers over de wondeplek glijden. Hoeveel paar van die dingetjes verbruikt ge wel in een jaar, princesje Maar zij legde slechts haar kleinen voel in zijne hand, maakte haar zware vlechten los, die haar hin derden, zoodat zij lang uit in haar schoot vielen en strekte zich toen met gesloten oogen op het zachte fluweel uit. In de kamer werd het allengs donker; huilen ste gen uit vijvers en slooten witte dampen op en ver derop in den dennenbosch heerschte reeds de nachtelijke duisternis. Daar sloeg buiten in den hof de hond aan en Fransje vlot g verschrikt op en deed hare groote, grijze oogen wijd open! (Wordt vervolgd.) heeft ar'ikel I vau bet ontwerp 'of kieswetwijzi- ging aangenomen. Deze merkwaardige hervorming verdieut de aandacht van allen, die het kiesrecht niet door verlaging van deu census, maar door verhooging van het gehalte der kiezers willen ver beterd zien. Ons land kan er een voorbeeld aan nemen. De Vesuvius, schrijft een correspondent van »le Temps«, begint te werken. Men ziet groote rookwolken met vlammen gemengd uit zijn onbe- wegelijken top opstijgen en de berichten, welke wij nit Napels ontvangen, melden dat de bevolking van Torre del Greco, door de lava bedreigd, die begint te vloeien, reeds de vlucht genomen beeft. Dit verschijnsel bevestigt slechts hetgeen ik voor zag de ramp van Casamicciola is het gevolg vau eene vulkanische werking en de Bo'aro, die zich midden op het eiland Ischia verheft, staat met den Vesuvius in gemeenschap. Vroeg of laat zal Ischia in de golven verdwijuenmisschien dnnrt dit nog eeuwen, maar het kan ook kort op de jongste waarschuwing volgen, die zooveel menschenlevens gekost heeft en zelfs voor twee jaren door een andere waarschuwing was voorafgegaan, waarover men zich toen weinig bekommerde. Sedert Woensdag heb ik honderd malen hooren zeggen, dat Ischia ontruimd moet worden, wil men ongelukken vermijden maar ik vrees, dat, als eens de ontroering voorbij is, men niet aan zulk een radicalen maatregel zal denken. De plaatselijke bevolking is de eerste om de vrees en de tranen te vergeten maar de politieke overheden moeten in dit gevoel van onbewust fatalisme niet deelen en niet, terugdeiuzen voor krachtige maatregelen om Italië voor nieuweu rouw te behoeden. De taak, die op de Italiaansche Regeering rust, is buiten gewoon zwaar en teeder. Stalfey-bey heeft een interessant rapport open baar gemaakt over den oorsprong van het uitbre ken der cholera te Damiate. Na een nauwgezet onderzoek van alle omstandigheden, met de ziekte iu verband staande, komt deze Egyptische arts tot de conclusie dat de cholera niet van bniten is overgebracht, doch spontaan ontstaan is tengevolge van den toestaud der rivier en van de stad, die geheel gelijk was aan de verpesting van den Gan ges, toen aan de oevers van die rivier de cholera uitbrak. De groote jaarmarkt te Damiate deed daar 15,000 personen bijeenkomen, welke weken lang zich met verrotte visch voedden en het door de lijken van de aan do runderpest gestorven die ren vergiftigde water dronken. Vreeselijke bijzonderheden worden beschreven omtrent den tousland in het krankzinnigengesticht te Caïro. Men vond daar 32 dooden, die allen aan de cholera gestorven waren, tusschen de levenden liggen. De stank was onbeschrijfelijk en de Egyp tische artsen bekommerden zich iu 't geheel niet óm de arme waanzinnige lijders. Te Chazy, Cliut.au County, New-York, is 7 voet onder don grond een onderaardsch bosch ontdekt. Vele boomen zjjn uitstekend bewaard. Moge al de brug over deu Moordijk een kunst werk zijn, zij wordt toch nog door oon aantal bruggen overtroffen. De brug over do Forth heeft twee spanningen van 518 Meter, twee van 206, veertien van 51 en zes van 15 Meter. Hot bruggedek wordt 45 Meter boven hoogwater gebouwd, terwijl de pijlers 7.20 a 21 Meter onder dat peil worden gefundeerd. Met de 800 Meter lange toegangen tot de brug, zal dit werk 20,000,000 kosten. De nieuwe brug over de Tay, ter vervanging van die, welke drie jaar geleden instortte, zal eene lengte krijgen van 3286 Meter, verdeeld over 85 spauuingeu, waarvan 81 op motalen pijlers rasten. Elf dier bogen zijn 74, dertien 69 Meter lang en dienen voor do doorvaart der schepen hare hoogte is dan ook 23,5 Meter boven hoog water, terwjjl de pijlers 6.5 Meter in den bodem gegraven worden. De kosten zijn geraamd op 8,000,000. Te Benarès is eeu brug ovor de Ganges ge maakt, met zevou spanuingen van 108 Meter, negen van mindere wijdte. De hoogte is 24 Meter boven hoogwater en de stalen brug rust op pijlers, waarvan de fundeeriug 36 Meter ouder den bodem van den stroom ligt. De treinen van den New-York Erie and Wes tern railroad gaan over een viaduct, dat een 92 Meter diepe vallei overspant, De lengte van den overgang is 717 Meter, over 21 spanningen ver deeld. Aan deze brug is de eigenaardigheid ver bonden, dat zij iu slechts 94 dagen is gemaakt. De kosten bedroegen ongeveer 600,000. (Van onzen specialen correspondent.) Ik ben in koloniën niet verder gekomen dan bij deu ingang, van waar gezien hot middendeel zulk een schoouen indruk maakt. Die indruk verflauwt niet wanneer wij naderbij komen en den z.g. cour binnentreden. Alles is hier schoon en de Ooster- scbe divans langs de wanden lokken u uit u neer te vleien en in rustige rust wat te philosopheeren over Oostersche knnst. Die fraaie vloer, de kolom men met mozaïek, de leeuwen aan de wanden, de onbruikbare, maar toch onmisbare galerjj, de kost bare gedrapeerde Perzische tapijten, de fontein, in 't kort, alles stemt n hier tot een weldadige kalmte eu vraagt een woord van hulde aan den heer Stor tenbeker van Den Haag, wiens kunstenaarsblik dit schoone órdende tot eeu oversehoon geheel. Iu koloniën is al hot tentoongestelde tot drie groepen gebracht. Groep I. De natuur der gekolo niseerde en overheerde gewesten. Groep II. De inlandsche bevolking. Groep III. De Europeanen in die gewesten en hunne betrekkingen tot den inlander. Deze groepen tellen gezamenlijk 23 klas sen, iedere klasse verschillende onderafdeelingen en deze eindelijk de enkele nummers. De cavalogns bestaat uit 3 ljjvige bockdeeleu en is voor belang hebbenden en belangstellenden een kostelijke bij drage tot de kennis van het verre Indië, Ongemerkt bijua loopen we nu allereerst een bijzonder gewichtige inzending voorbij. Ze is van 'tdep. Onderwijs enz. in N.-Iudië, van 't Kon. In-

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1883 | | pagina 2