BUITENLAND. PLAATSELIJK NIEUWS. BINNENLAND. I nu gesmolten boter indien ze weer verkoelt i en stolt, veel minder goed pakt dan onge- i smolten, zoo wordt de kaas kruimelig, in dien men hiermee onverstandig te werk gaat. De nieuwste wijze van zuivelbereiding verbiedt nadrukkelijk alle inmenging van water, tenzij na het stremmen; Die een goed product wil verkrijgen, neme een blikken bus, van onderen breeder dan van boven, vuile die met warm water en bewege die langzaam door de melk, totdat deze 30 gr. warmte bezit. Eerst daarna vangt men met stremmen aan. Niets aan 't toeval overlaten, maar secuur te werk gaan, afgaande op de voorschriften van deskundigen, die deze dingen nauw keurig onderzocht hebben, dat is 't a b c van de zuivelbereiding en dat alleen kan ons weer den ouden roem teruggeven, dien onze vaderen verdiend hebben met de oude manier in een tijd toen er geen betere bestond. O O X i\Vn>.Mi vi:rvol"i! 1 teerd van de zijde des hecren Luijben, die deze stemming als onwettig en niet geldig beschouwt. Met belangstelling wordt de beslissing door honger colleges in deze tegemoet gezien. Het Weekbl. voor de burgerl. administratie vau 16 Aug jl. bespreekt ook bovenstaande kwestie. Naar de meening zijner redactie is de nieuwe ver kiezing ten onrechte door burg. en weth. uitge schreven; aangezien de termijn van 14 dagen in art. 14 gem. wet bedoeld,begint te loopen acht dagen na de dagleekening van het bericht van ontvangst in art 13 bedoeld. Wanneer er dus geen bewijs van ontvangst is afgegeven kan de termijn niet beginnen te loopen, want dan is ook het tweede lid van art. 13 niet toepasselijk. AALST, 15 Aug. De eenige zoon van de Wed. C. alhier, omstreeks 30 jaar, die sedert jaren niet wel bij 't hoofd is geweest, werd heden na middag meester van een pistool, laadde het inet los kruit en stak den loop in den mond, waarbij hfj het schot loste. De mond en het geheele gezicht zijn tengevolge van het schot zwaar verminkt, zoodat men vreest dat hij die onvoorzichtigheid met den dood zal moeten bekoopeu. t BABYLONIëNBROEK. Bij een besluit van stemgerechtigde ingelanden van liet waterschap tfhet Oud en Nieuwland van B. Broek" is be paald, dat van wege dit waterschap eene som van 100 zal worden bestemd, om aan elk der leden van het bestuur een stoffelijk bewijs van erken telijkheid aan te bieden, voor hunne, langs ad ministratieven weg, met goeden uitslag bekroonde pogingen, om de ingelanden van bovengenoemd waterschap te vrijwaren voor eene aanzienlijke vermeerdering van waterschaps-lasten. Eere dezulken, die ware verdiensten erkennen en op prijs stellen t DRONGELEN c. a. Ten bewijze dat onder het paardenras in deze streek ook nog wel schoone exemplaren gevonden worden, moge dienen, dat door den landbouwer II. W. Loeff alhier een paard van 14'/g maand oud, verkocht is voor 500 aan den heer A. Maas te Aalst. t De uitslag van de verkiezing voor 1 lid van den gemeenteraad, noodig geworden door het bedanken van den heer A. van der Kolk Az., bij vorige herstemming gekozen, is, dat weder eene herstemming moet plaats hebben, en wel tusschen de heeren A. Timmermans en P. Nieuwkoop, die respectievelijk 4 en 6 van de 25 uitgebrachte geldige stemmen op zich vereenigden. Naar men met zekerheid verneemt, zal laatstgenoemde, ten einde aan dat (politiek?) geharrewar een einde te maken, verzoeken, niet in aanmerking te ko men. //Niets veranderlijker dan de tnensch", zegt het spreekwoord. Vóór een paar jaar gold het z/geen herbergiers als lid van den raad" bij de eene partij. Nu zijn beiden herbergiersBij welke partij is nu van verloochening van beginsel sprake t BEZOOIJEN, 14 Aug. Alhier is een vierde poklijder gestorven. tMaandagavond ruim half elf uren, werd onze gemeente plotseling opgeschrikt door het een tonige en akelige geluid vau den brandhoren. Spoe dig was al het volk op de been en naar de plaats des onheils gesneld. De menigte vonken, die door de lucht vlogen deden vermoeden, dat de brand zeer hevig was. En geen wonder. De looierij van den heer Chr. G. brandde spoedig tot den grond af met al zijn voorraad leder, vet, schors en looi ersmaterialen. Het schouwspel, grootsch doch droevig, duurde circa anderhalf uur. Door de vereenigde krachten vau de brandspuit van Bezooijen en een paar van Waalwijk bleet' de brand bij dit eene gebouw be perkt, ofschoon honderden vonken op de belendende gebouwen vielen. Alles was verzekerd. t BRAKEL, 14 Aug. Een kind van 2 jaren werd hier heden door een hooiwagen overreden. Een der wielen kreeg het daarbij over een voetje, dat erg verwond, wellicht zal moeten geamputeerd worden. Als men dagelijks in de gelegenheid is dat over matig hard draven met zulke hooiwagens te zien, die daarenboven soms nog bestuurd worden door halfwassen of onbekwame handen, dan moet men inderdaad verbaasd staan dat dergelijke ongeluk- die in het begin dezer week te Rotterdam zijn. ken nog slechts zeldzaam voorkomen. schoonvader doodelijke kwetsuren toebracht, en in t GORINCHEM, 16 Aug. LI. Zaterdag na- de cellulaire gevangenis de persoon, die in het middag had het zoontje van den heer P. Smits, begin dezer week te Gouda inbraak pleegde met alhier het ongeluk boven van de sluis bij de Water- j poging tot moord, poort in de groote haven te vallen. Gelukkig werd het door den sluiswachter G. Ros, opgemerkt wien het met behulp van anderen mocht gelukken het knaapje van een anders wissen dood te redden. tTwee woonhuizen met 7,3745 HA. bouw-, wei-, tuin- en boomgaard land, gelegen onder Arkel en deze gemeente, zijn hier 11. Maandag in 10 perceelen bij publieke veiling ingezet op ƒ12.300. De 98ste algeineene vergadering der Maat- se iappij tot Nut van 't Algemeen is Dinsdag te Am terd-am door den voorzitter, den heer Coninck Westenberg, geopend inet eene rede, die hoofd zakelijk gewijd was aan den staat der geldmid delen, die, als ontoereikend voor de behoeften, dringend aller streven vorderde om die middelen te versterken en uit te breiden. Daarna overgaande tot de orde der werkzaam heden, bleek dat de rekening over 1882 in ont vangst aantoonde 46,629, tegen eene uitgaaf van 46,154. De begrooting voor het volgende jaar werd vastgesteld op ruiin ƒ41,000 in ont vang en uitgaaf. Besloten werd den //Volksalmanak" niet meer uit te geven en de uitgave van het geïllustreerde volksblad //de Zwaluw" te staken. Vervolgens kwam aan de orde het voorstel der commissie tot voorbereiding van het eeuw feest der Maatschappij, en heeft, na eenige dis- cussiën, de vergadering zich inet de volgende punten vereenigd lo. dat het 100-jarig bestaan der maatschappij bij gelegenheid van de algemeene vergadering des jaars 1884 op plechtige, dour het hoofdbe stuur nader te regelen wijze zal worden gevierd; 2o. dat de departementen zullen worden uit- genoodigd, elk in zijn kring, op 16 November 1884 eene feestelijke bijeenkomst te houden tot herdenking van den stichtingsdag der maatschappij; 3o. dat, ter herinnering aan het eeuwfeest, medailles in goud, zilver en brons zullen worden geslagen, verkrijgbaar te stellen voor de leden, tegen den kostenden prijs 4o. dat op de begrooting voor 1883/84 zal worden gebracht eene soin van 3500 voor aan koop en verbouwing van het huis, waarin te Edam ten jare 1784 de grondslagen der maatschappij zijn gelegd, welk huis, het eigendom der maat schappij blijvende, ten gebmike zal worden afge staan aan het departement Edain, onder door het hoofdbestuur te bepalen voorwaarden; 5o. dat door de maatschappij, als feestgave aan het Nederlandsche volk, te Haarlem zal wor den gevestigd eene kweekschool voor bewaarschool- houderessen met daarbij bchoorende oefenschool; 6o. dat, tot dekking van de blijvende kosten di«r instelling, jaarlijks op de begrooting der maatschappij zal worden uitgetrokken eene som van 60U0 7o. dat, ter bestrijding van de kosten van op en inrichting van het voor bedoelde scholen noo- dige gebouw, door tusschenkomst van de depar- teinentsbestureu een beroep zal worden gedaan op de leden, om hetzij giften ter beschikking te stellen van de maatschappij, hetzij deel te nemen in eene rentelooze leening, met aandeelen van 1000, splitsbaar in onderdeelen van 100, en met eene aflossing van 1000 's jaars, een en ander te regelen door het hoofdbestuur. De trein van Parijs naar Amsterdam is Donder dag nacht bij Mechelen met een goederentrein in botsing gekomen. De Machinist alleen werd daarbij gedood en eenige reizigers werden gekwetst. De tentoonstelling is tot op heden bezocht door ongeveer 800,000 betalende personenabonnemen ten niet medegerekeud. De Minister van Justitie heeft tot directrice in de gevangenis voor veroordeelde vrouwen te 's Her togenbosch benoemd mej. J. C. Post, hoofd eener bewaarschool te 's Bosch, met inga-ng van 1 Sep tember e. k. Het trekt te Oud-Beierland zeer de aandacht, dat niettegenstaande de pokken in hevige mate heerschen, zich geen enkel geval heeft voorgedaan bij personen die gevaccineerd zijn. De commissie voor de Grondwetsherziening moet reeds zoover met haar werk gevorderd wezen, dat zij tegen October met hare taak gereed denkt Ie zijn. Rotterdam geniet op dit oogenblik de treurige eer niet minder dan 3 moordenaars en een per soon wegens poging tot moord in hare gevangenissen te. herbergen, welke daar allen preventief gevangen zitten. Iu het Huis van arrest aan de Hoogstraat zitten de vadermoorder uit Schoonhoven, de broeder moordenaar van den Hoek van Holland, de persoon t HEDIKHUIJZEN, 17 Aug. Bij de Maandag jl. gehouden tweede verkiezing van een lid voor den gemeenteraad, zie ons vorig bericht, werden uitgebracht 52 stemmen. Hiervan verkreeg de heer A. van Beurden 29 stemmen en de heer P. A. Luijben 23 stemmen, zoodat eerstgenoemde werd gekozen. _Tgg£H 'le/p tweede stemming wordt crenrotes- i tLI. Maandag zijn hier ten overstaan Van den Notaris Boonzajer, vier woonhuizen, bij publieke veiling ingezet voor 6950. t DALEM, 15 Aug. Alhier is inen druk be zig één der gevaarlijkste punten aan den Waaldijk, alwaar men bij hooge vloeden steeds verzakking opmerkte, door een berm te versterken. Dit werk, aangenomen door deu heer de Hoog te Gorincliem vordert thans goed en houdt vele arbeiders binnen deze gemeente reeds geruimen tijd aan den KaI1g- De heer Volck te Utrecht heeft van den Ne- derlandschen Minister-Resident te St. Petersburg de telegrafische mededeeling ontvangen, dat al daar bericht is gekomen van het Russische pool- station te Nova-Zembla, dat, volgens zeggen van robbenjagers, die in Juni 1.1. dat station bezoch ten, onder dc Samojeden te Vaigatz (een eiland in de Noordelijke IJszee) het gerucht loopt, dat aan de Oostkust van dat eiland een vreemd schip overwintert. Door de brandweer te Goes is een nieuw mid del beproefd oin personen te redden, die zich op 't verdiepingen in brandgevaar bevinden. Het bestaat iu liet schieten van een dunne, lichte lijn door het raam. Tot dusverre werd dit gedaan met een geweer. Te Goes is men op het denkbeeld gekomen de lijn aan een gewonen pijl te bevestigen en dezen door middel van een gewonen handboog naar binnen te schieten. De proeven zijn, naar vermeld wordt, uitstekend geslaagd. Aan de lichte lijn kan eene zwaardere lijn en daaraan de reddingzak worden opgehaald. Het nieuwgebouwde oorlogschip vVan Speijk", dat dezer dagen in het Marsdiep proefstoomde, gebruikte, omdat sommige deelen der machine warin liepen, in één dag duizend liters machineolie. Omtrent het ^eval van valsche aangifte van geboorte te 's Gravenhage, verneemt het Dagblad het volgende: Het kind waarvoor de inschrijving in de geboorteregisters verzocht en dat reeds 5 Juni te Leiden geboren werd, was dat van eene andere vrouw dan die, welke het als het hare heeft aangegeven. Deze laatste wenschte zich voor de moeder te do-rn doorgaan, in de hoop, dat zij liet hart van haar vrijer tot zich zou trekken en zij hem door het onderpand hunner liefde tot een huwelijk zou bewegen. De echte en ongehuwde moeder woont te Leiden en had verzuimd vau de geboorte van haar kind aangifte te doen. Betreffende den verkoop van teakhout en ijzer na den brand op de marinewerf te Amsterdam, bevat thans het N. v. d. D. eenige opgaven, waaruit volgt, dat .er niet zc is omgegaan. De aan omdat er veel houtsj baar, gevaar oplevert! wat te koop was, vóór f was bepaald. Er wa het puin werd gegu de teakbalken voor en van Gelder, het 2. II1/,, het nieuv onbruikbare gegalvanj zelfde. Dat er onder conclave bestond, k wegruimen enz. ges de werf, die anders z geweest. Was het vc gekomen, dan waren lager geweest. Dat met groote winst is j van koopmanschap. Men schrijft uit L een feestdag voor vel der baggerwerken, c Sliedrecht, bereidden^ genamen dag. Zij tentoonstelling gaan voor den inspannende Met drie stoombooter deu heer C. J. Kali van hier, in hun mil waarop met witte lette werken, IJinuiden." de tentoonstelling erj mogelijk bezichtigd, werd niet vergeten, fabriekje en dronk het terrein. Daarna heerlijk gegeten en tq terug. Of ze genoege heer Kalis had voldoet togen ging men heen, kwam men terug, en In IJmuiden terug optocht door de stra( tevredenheid deed hoof zal hij leven." In 't nog bier tot afscheid door een der werklied' gezellen, dank werd b en den volgenden moi frisschen moed aan 't wa dag zal hun nog lang] blijven en er het zi om den heer Kalis te en liefde van zijn ond zijn voorbeeld mogen Te Tegelen worden waarbij een zwaarbelao voorstelt, terwijl ander nazitten. Het trof da sloot vluchtte en in najagers vuurden en >v ten, die den beladen zijn neteligen toestaii oefeningen zijn of wel te misleiden, door op te brengen, is nog iThj Aan een der openb een kweekeling van ri t wiens onderwijs overige:' zijn, heeft het nog ni brengen. Uit Vlissingen mq dd. Woensdag 15 Een ontzettend ong namiddag plaats. Eei in de Katholieke kerk 't geen morgen voor d gerlijken stand zou tochtje op 't kanaal n afvaart op de hoogte gevolge van een rukw: onmiddellijk zonk, va dat de bruid in de d: bruidegom, zeeman bij die een goed zwemme hare redding had in. met moeite kon ger\ geheel bedwelmd per vervoerd. Bij een boer te A dagen onder de vark kat werd volgens het voor de oorzaak gehov aande galg, en de Het middel werd wer wacht noch op beters zele boer wat meer Te Maastricht is ii, man tegen een gloei e. heeft zware brandwoi, te Arnhem verleende tegen R. in zake vals- de Lange Leidsche D een vrouw door het petroleumtoestel mede gasthuis aau de gevctl jarige knaap te Rijns f- van vogels uit een geladen en den loop vuld. Een zijner ma kW hem daarbij zoodanig spoedig een eind aanj Beek en Donk is eerrf stoomtram wilde sprinl der beenen werd hem knaapje ging op het y Wassenaar nabij Sche zee baden. De golven hij verdronk. Eent (gemeente Rolde) is L sem getroffen en met eene prooi der vlami: zijn gered, Ja deij De correspondent van den Standard to Caïro seinde Maandagnacht: Hedeu is het de 30ste dag sedert de verschijning der cholera in deze stad, en, voorzoovor hierover geoordeeld kan worden, is de hevigheid der epidemie tot bedaren gekomen. Het aantal dooden bedroeg heden slechts elf, ter wijl te Alexaudrie slechts 22 sterfgevallen voor- kwameu. Men gelooft, dat hot cordon om laatst genoemde plaats morgen zal worden opgeheven. Het wetenschappelijk onderzoek naar don oorsprong van hét uitbreken der ziekte wordt ijverig voort gezet in de verschillende deeleu dos lands en reeds is gebleken, dat de geheele lente door en in het begin van den zomer een typhus-epidemie, verge zeld van een besmettelijken vorm van diarrheo door de geheele streek woedde. Voorts bestaat er vermoeden dat alle op zich zelf staande gevallen van cholera voorkwamen voor het officiëele bericht van hot nitbreken der cholera te Damiette. Het is .echter noodig den afloop van het aauhangig onderzoek af te wachten om tot een stellige beves tiging dezer bewering te geraken. De toestaud van den graaf van Chambord moet in de laatste dagen weder zeer verergerd zjjn. Het standbeeld voor Conscience te Antwerpen geplaatst, is zeer feestelijk onthuld. In Rusland is men voornemens lichaamstraffon aan de middelbare scholen in te voeren. De minister van ouderwijs heeft aau alle colleges van toezicht de vraag' gedaan, of zij die invoering ter beteuge ling van de toenemende zedelijke verdorvenheid ou verslapping der studiën wenschelijk achten, en de meerderheid, do Petersburgsehe curatoren vooraan, gaven een toestemmend antwoord. Een bewoner van Parijs heeft van de politie machtiging gevraagd en verkregen, om bij den Petit-Pont (kleine brug) in do Seine, door middel van een duiker, onderzoekingen te doen. Deze heb ben ,den visscher reeds groot voordeel aangebracht, daar vele gouden en zilveren medaljes en andere voorwerpeu daar ter plaatse gevonden zijn. In 1374 liep het eenige riool van Parijs bij deze brug uit, zoodat vele kostbare voorwerpen in het zand zijn achtergebleven. Het dorpje Toacosa in Ecuador word in één nacht (in Mei) door 16 aardschokkiugen geteisterd. Alle huizen stortten in en de grond was op ver schillende plaatsen gespleten. Het schijnt dat, do Parijsche teekenaars door het ongeluk vervolgd worden. André Gill is in het krankzinnigengesticht te Charentonde ziel van het »Journal Amusants, bekend om zijn geestige teekeningen, heeft eenigen tijd in een geneeskundige inrichting doorgebracht, lijdende aan een »overspan- niug der zenuwen*, zooals men vergoelijkend zeide, maar die toch de krankzinnigheid zeer nabij kwam. Eu thans is Léonce Petit, wiens geestige en talentvolle teekeningen, die sedert jaren onder den titel Les bonnes gens de province, in in hot «Journal Amusant* verschenen, algemeen bekend en gewaardeerd zijn, door een verlamming gedwongen het teekenen op te geven, zoodat hij Zij kreeg een kleur. «Waar denkt ge ook al niet dadelijk aan!* sprak zij en stak den sleutel in haar zak. Men was in de eerste helft van Augustus. Het waren drukkend warme dagendroefgeestig zaten de ruiende vogels in de boomen van 't woudslechts een enkele beproefde reeds het nieuwe vederkleed voor de lange najaarsreismaar des te schooner waren de nachten met hun verkwikkende koelte; buiten in den bosch vijver, waar vroeger de waterplanten bloeiden, en in den hof in de diepte der openliggende bron spie gelden zich thans de schoonste sterrenin het noord oosten van den nachtelijken hemel verspreidde de Melkweg zijn breede, glanzende stroomen licht. Richard had gedurende eenige dagen den naasten omtrek van «Boschhock* niet verlaten; een kwaal uit de jaren zijner gevangenschap die niet meer een ver zinsel van den krapper in de herberg was had zich weder doen gevoelen en als verlammend op zijn krach ten gewerkt, Thans zat hij, de zoele nacht verbeidend, op een houten bank, die buiten voor den ringmuur was ge plaatst; zijn geelhaiige kond lag naast hein. Deeene ster na de andere vertoonde zich boven hem aan den blauwenden trans; hij moest plotseling aan het geluk zijner jeugd denken. Waar wat was Franeiska te dier tijde geweest? Een niets, een slapende kiem hoe lang had hij reeds geleefd!Langs de dal zijde begon een frische koelte op te stekenhij had beter gedaan daar niet in de avondlucht te gaan zitten. Op eens sloeg de hond aan en richtte het dier zich ip. Aan den oveikant tusschen de dennen lieten zich voetstappen hooren, en weldra verscheen de rijzige gestalte van een man, die met haastigen tred hel voetpad afkwam. «Stil, Leo!« zeide Richard, en de houd ging gehoorzaam weder naast hem liggen. van zijn eenig middel van bestaan i- beroofd. De Parijsche schilder?, en teekenaars zullen een tom bola organiseeren, wrarvau de opbrengst zal strekkeu tot ondersteuning van hun zieken kunstbroeder. Ten voordeele van de weduwe en kinderen van den verongelukten zwemmer kapt. Webb, zal men eerlang te Londen, in de daarvoor afgestane Lam beth Baths een zwem voorstelling geven. Men hoopt dat dit voorbeeld door het geheele land gevolgd moge worden. Tusschen Davos-Laret en Klosters dus schrijft men uit die streek is den 8 Aug. een vracht wagen, met 4 paarden bespannen, op een hoogte van nagenoeg 30 meter, naar beneden gestort. Wagen en paarden ondervonden weinig letsel, doch de voerman is onder de vrachtgoederen verpletterd. Men zegt, dat hij in slaap was gevallen. Het ouge- luk is op de route Landquart-Davos voorgevallen. Oude Davoser Kurgasteu zullen zich de plek, niet verder vau de Klosters, herinneren het is het pant, waar de rijweg zich zigzagswijze als 't ware in 3 verdiepingen boven elkander uitstrekt. Eene Amerikaansche spoot wegmaat schappij heeft een aanvang doen maken met de constructie van een tweede brng over de Niagara, op ongeveer 100 Meter stroomopwaarts van de bestaande. Op 1 December a.s. moet het werk voltooid zijn. De brug wordt vau staal gemaakt en ondersteund door metalen kabels, die bevestigd zijn op twee torens, op een afstand van 150 Meter geplaatst. Die torens, vau staal gemaakt, hebben eene hoogte van 40 Meter boven hunne fuudeeriugzij ver heffen zich 15 Meter boven de oppervlakte van het water. Een Berlijusch bakkor ging onlangs do zonder linge weddenschap aan, dat hij zonder uitrusten 48 ureu achtereen met zichzelven biljart zou spe len. Hij won haar en do scheidsrechters, die elkan der natuurlijk hadden afgelost, overhandigden hem een bloemenkrans en oen beurs met 1Ó0 Mark. De man, die er zeer bleek en afgemat uitzag, ver- klaarde het nooit weer te willen doen, al kreeg j hij er ook 1000 Mark voor. De eigenaar van het koffiehuis, waar de wedden- schap beslist werd, voer het best er bij. Zijn zaal was gedurende de weddenschap dag en nacht stamp vol met gasten. To Dresden bestaat het plan, alle oude stalen pennen te verzamelen, en de opbrengst te bestem men voor de opvoeding van arme kinderen. Het staal, waarvan ponnen worden gemaakt, is van de beste soort on kan dienen voor de fabricage van horlogeveeren, kostbare mesjes en ook bij het ma- kon van inkt In de fabrieken vau stalen pennen wordt zelfs do afval van staal gebruikt. Toch wor den elk jaar millioeneu gebruikte pennen wegge worpen. Te Serajewo is een hevige aardbeving waarge nomen, die vijf secouden duurde en een richting had van bet westen naar het oosten. Een feest van mijnwerkers dat te Neukirchen gevierd werd, is door een treffend ongeluk gestoord geworden. Eenige mijnwerkers wilde hunne vrou wen de inrichting der mijnen laten zien en zij daalden in de groeve af. Juist toen zij beneden waren, had een ontploffing van mijngas plaats, waarbij van de 24 personen, waaruit het gezelschap bestond, 18 getroffen werden. Eenigen bleven on- middelijk dood, terwijl de overigeu zwaar gewond werden naar boven gebracht. Verscheidene groote branden hebben in de laatste dagen plaats gehad. Te Salonica (Turkije) werden Zondag door een grooten brand 100 goederenmagazijnen in de ascb gelegd. In de Engelscbe stad Sunderland, zoo treurig vermaard om haar kinderramp, brandde Zaterdag avoud het concertgebouw «Star Music Hall* geheel af. Door de goede zorg der politie werd echter een paniek voorkomen. Terstond bij het ontdekken van den brand werden do 1000 a 1300 toehoorders bedaard verzocht om been te gaan, en zij ont ruimden zonder ongelukken binnen 5 minuten het gebouw. Do brandweer wist de vlammen tot het. gebouw te beperken en er werd niemand gedood of gekwetst. Te Liverpool brandde in den nacht van Vrijdag op Zater ag een magazijn van zeven verdiepiugen af, waarin 2000 balen katoen en eene kolossale hoeveelheid andere brandbare artikelen lagen op gestapeld. Men kan zich een voorstelling maken van den gloed, dien dit vuurtje gaf. De schade wordt op 80,000 pd. st. geraamd. Bijna tegelijker tijd werd een groote garenspinuerij te Haddersfield een prooi der vlammen. Het krankzinnigengesticht te S mthall bij Ealing is afgebrand4 der bewoners, waaronder 2 krank zinnigen, zijn met, dr. Boyd, eigenaar van de in richting, iu de vlammen omgekomen. De tuinman Hutton, die van een derde verdieping naar bene den sprong, bezweek aau zijn wonden. De trein van Chalendray naar Gray derailleerde op een vrij hoog gedeelte van den weg. Do locomotief en 5 wagons stortten van de hoogte. Men telt een aan tal dooden en gewonden. 7 reizigers zijn door een spoorwegongeluk op de Great, Western Rail way bij Halosoiven ernstig gewond. In de steen groeven van IVyuier bij Aix werden 4 werklieden onder bet puin bedolven; 1 kwam om. 12 mijnwerkers in de Cornwall zijn omgekomen door het breken van het touw, waarmede do bak iu den mijn naar boven werd gehaald. Te Rijssel zijn 5 man van de bende der zoogenaamde «Casquet- tes grisos* gearresteerd; deze bende maakt er haar beroep van de winkels te plunderen en had, na operaties te Brussel te hebben gedaan, een ver kenning gemaakt .té Rjjwel. E.-u vrouw te Old ham heeft 1 barer 2 kinderen, 3 jaren oud, in het openbaar voor de som van 6 stuivers verkocht. Voor het 2de kind, beneden het jaar, kon zij geen kooper vinden, hoewel zij liet voor den matigen prijs van slechts 1 stuiver wilde afstaau! Eon werkman iu een fabriek te Darwen heeft uit ja loezie zijn vrouw niet een scheermes den hals af gesneden en zich daarna zelf daarmede gedood.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1883 | | pagina 2