eene Keukenmeid, Te Koop: BAROUGHETTE, PAARDENTUIG. Openbare Verkooping De Notaris W. J. van der Sist, Ymsterdam. LAND- EN TUINBOUW. BURGERLIJKE STAND. Gemengd Nieuws en Allerlei, ADVERTENTIEN. RECLAME. MARKTBERICHTEN. i°. De navolgende TIEND RECHTEN, als van: 20. 3 h. 87 a. 10 c. Wei- of Hooiland, aan het Windas pad, in „den OndenBan'1, onder Woudrichem, sec tie C, nrs. 228, 227 en 226, in 3 perceelen en in massa's. KERKNIEUWS. Nedekl. Hekv. Gemeente. Cue. Geref. Gf.meente. Stoomboot Stad Heusden. Stoomboot Maasstroom. VERKOOPEX 4tij kon nog meer koopen, in gulden noodig. Hij zou ze r terugbrengen." tien gulden en heeft den Vzien. "lus hier met een sluwen idoelde persoon geelt op illemsen, is slank van èen boertje uit, spreekt ijk of gemaakt een gebrek- fn nabij de Koninklijke Bierbrouwerij, doch is arschijnlijk is dat deze >r sluw toont te zijn en "tige personen vertrouwen ere ingezetenen met een wen wij allen. GP. N.) te Amsterdam ontstond t broeders, die zoo hoog jenden de vrouw van den (scheiden, de pink afbeet, dader met zijn broer het u-acht de vrouw naar het ïwen, gemeente Borger, ft plukken van vruchten -o de gevolgen daarvan allen van een petroleum- te Rotterdam ernstige 'ij het helpen der moeder ;n brand. Beiden zijn racht. n correspondent maar ik geloof dat de aken maakt. Dag op dag, t toch bezoekers, vooral ölieke feestdagen. Nog f tijdstip gekomen zijn, ich zeggen kan: al mijn a hare heerlijkheid aan- echter wel in vrede zal Tal van kwesties zijn waarin de rechterlijke %n er zullen zeker nog mders waar «geld ver- de mannen aan 't roer a. Intusschen wordt er is 't niet door de eeneu, Heb ik wel eens voor -gevreesd, die de buffetten vee maal honderd duizend oitant der stoelenrijen, die - betaald heeft voor de thans geen zier meer. Ze komen, als ze 't alreeds )mm. nog een buitenkansje i 11 i o e n of vijft ien ton iegd in de alom bekende aarvan ge deloten tot zelfs hnchten kan koopen. Die dat verzeker ik u; op dit Nederlaudsche rogeeriug, .st een staatsloterij drijft, oen loten maakt 3 milli- .n anderhalf millioen voor ten bate der T. Dat schikt ien worden de aangekochte •etaald met loten en is de ,/US gelijk hul, want er valt 700 loten. Toch stellen ze er •en aan de loterij, 't Staat zoo n, aan een of ander voorwerp papiertje te hechten met do t voor de loterijdat wekt de ijgangers en geeft een hoogen ending. Enfin, licht dat ze ei ken. Ziedaar dan do tentoon- ge, verleid door de prachtige ofdgalerij onder de hoede van nsch meisje geplaatst, oen lot 'tis waar ge hebt er kans op. en van de 700 trekt ge een rschuwd en over drukte. Er zijn op de atseu waar 't permanent druk e du travail. Daar staat 't den aschen en de meesten schaffen weeldeartikel ter herinnering amers verheugen zich in een er toenemend bezoek. In deze n dat men elkaar verdrong om et genoegen heb ik er ook weder bracht. Ik vond er meer bedrij- 'vvee sterk gespierde Indianen un ras --waren doende een boom- te hervormen. Ze hadden hem 1 nu aan de buitenzijde. Geen diiumcrman zou 't hun verbe- derdam is verbazend. Wanneer en lien en twaalf uur op den Hajenius, dan schijnt 't of do s grond oprijzen, waut iedere ?en uit de P.-C. wordt letterlijk lerhand ingenomen. Na afloop tjveer 5 uur, is er geen doen aan ion, zelfs niet al loopt ge een jtram der Vondelstraat te be- kunstje kent Ji publiek ook al. j ik 't dezer dagen aanleggen, hoeren en dames in den van den een tiental huizen te gemoet lats namen. Ze bleven natuur- ddeu zoodoende ieder wel een voor hadden ze als 't ware een gezien nog van alle voordeelen int vangt, van deze T. indirect Er is bijna niemand van de „ik dezen zomer hier ontmoet eesten uit Zeeland en 't zuide- olland komen, of ze staan op- jn bovenal over A. De Zeeuwen loofdstad en ik ben zeker dat ff doel hunner uifspanningreis 3 vroeger zich met Rotterdam levert zooveel bezienswaardigs and haar verlaat dan mot het en volgend reisseizoen te komen Het gebeurt me niet zelden dat kennissen, die ik toevallig ontmoet, me raadplegen omtrent de ge schiktste manier van bestediug der avonduren en dat brengt me dan wel wat in 't nauw, aangezien ik niet gedecideerd zeggen kan, tenzij ik den vra ger speciaal ken, waar hij zich het best amusee ren zal. Er is ook zooveel. Die veel van goede muziek houdt, blijve op de Tentoonstelling Bilse is een uitne mend kunstenaar en zijn korps doet wonderen zelfs onder regenbuien blijft het publiek, gewapend met regenschermen en en-tout-cas, geduldig luis teren, en dat zegt heel wat voor een auditorium, dat grootendeels uit Nederlanders bestaatDie eens hartelijk lachen wil, hij ga naar de Plantage en neme plaats in 't lieve Frascati. Die 't ernstig met de kunst meent, hij ga Mevr. Beersmans als Fédora zien. Die van pracht houdt, om 't hierbij te laten, ga naar den Parkschouwburg, 't Is dan echter aan te raden plaats te bespreken, want men loopt er avond aan avond storm. Er is in ons land geen tweede lokaal, zóó rijk ingericht en zóó groot. Wat er gegeven wordt is lichte kost, maar 't wordt voorgezet in een schotel, prachtig en fijn, als zelfs 't Paleis v. V., dat naam heeft op dit gebied, 's winters niet geven kan. Bovendien is do muziek 50 artisten met W. Kes aan 't hoofd van uitstekend gehalte. Arme geniale Kes! Gij, die geroepen zijt om de werken uwer meesters ia de kunst ons te vertolken, gij slaat daar mot toewijding de maat bij de guiten streken van Jocko, den aap, als waart ge bozig ons te roeren door de hartentaai van Beethoven of Mozart Jocko de aap en Ralf, de klokkenluid r en de aan deelhouders van den Parkschouwburg varen er goed mee maar de kunst? Arme Kes! Ziedaar, dat moest me van 't hart. Sla 't maar over, als 't u niet aanstaat. Ge zegt wellichtbij een schoon ballet behoort heerlijko muziek Fiat, ge hebt gelijk! Maar toch zeg ik arme kunst en arme Kes zige kleur, dat hij stellig ook tot het versnijden van rooden druivenwijn zal worden gebezigd. Wijndrinkers, 't zij gezegd en herhaald: Past op uwe neuzen, maar vooral op uwe portemonnaie en uw maag. (Spv.) gen moest worden. WAALWIJK. De oogst van de rogge is hier en in de omstreken zoo goed als geëindigd. De aren zijn beter gevuld dan het verleden jaar, doch het stroo valt tegen. De boekweit staat veel belovend; maar de haver zal benedon het middelmatige blij ven. De aardappelen leveren, van goede quali- teit, een ruim beschot op. De ziekte openbaart zich tot nog toe hoofdzakelijk alleen in het loof der vroege, dat der late is er slechts in geringe mate door aangetast, en vermits zij de knol, die volgroeid is, niet bereikt, is het vooruitzicht op eene ruime opbrengst van dit laudbouw-product zeer gunstig. In den tuin van den hovenier H. P. de Vries, bjj Ileerenvoen, is een kool geoogst die ruim 18 pond woog. Een onzer lezers maakt de volgende opmerking, welker belangrijkheid wij aan de landbouw-besturen ter beslissing overlaten In elk programma van landbouw-tentoonstellingen miste ik tweelingen* van paarden en rundvee. Hoewel vrij zeldzaam, zijn ze er toch. Zouden ook deze bij eene aaustaando tentoonstelling in aan merking kunnen komen? N. v. d. D. Voeding voor rundvee. Een goede stelregel om graan aan rundvee te geven tot voeding iséén pond graan voor elke hondord pond van hun gewicht. De meeste diereu eten met betrekking tot hun ge wicht en een dier dat 1000 pond weegt, mag ten minste tien pond graan per dag ontvangen. Gezonde paarden. Aan de huid van het paard kan men met volkomen zekerheid bepalen of het dier gezond is. In het laatste geval is het haar gelijk en sluik en de huid zacht. Als hem iets mankeert, verliest de huid zijn gladheid, de opper huid is hard en droog en het haar ruw en borstelig. Als een proefje van algemeene wereldtaal wordt het volgende verhaaltje opgedischt: Een Engelsch koopman gebruikte dezer dageu bij een Chineeschen maradijn te Peking het mid dagmaal. De Europeosche gast liet zich de uitheem- sche gerechten kostelijk smaken, tot een prachtig stuk gebraad op eenmaal zijn argwaan in de hoogste mate opwekte. Hij herinnerde zich namelijk gehoord te hebben, dat een gebraden kattebout voor de Chineezen een «délicatesse* is. De gedachte nu, dat het heerlijke braadstuk wel eens van deze diersoort, die iu Europa nog slechts door eon zeer enkelen liefhebber lekker genoemd wordt, afkomstig kon zijn, was hem zoo hinderlijk, dat hij besloot zich daar omtrent eerst zekerheid te verschaffen. Dat was echter niet zoo heel gemakkelijk, daar de Eugelschman geen Chineesch on de Chinees geen Engelsch verstond, waarom de eerste op den schotel wees en vroeg: «Miauw, Miauw?* De gastheer schudde het hoofd en antwoordde met een diep hondengeblaf: «Wauw, Wauw Een onzer lezers heeft de vriendelijkheid ons het recept toe te zenden voor de bereiding van brand netels tot een smakelijk gerecht. We deelen het voor de liefhebbers mede. Do brandnetel wordt jong geplukt en in koud water gezet, waarin hij weldra zijne lastige «prik kelbaarheid* zoover verliest, dat hij zoudergevaai met de hand aangepakt en goed afgespoeld kan worden om hem vau stof en zand te reinigen. Vervolgens wordt hij in water gekookt, daarna afgegoten, in een vergiettest ter uitdruipiug gezet, op de ge wone wijze gehakt op een hakbord en daarna op gestoofd. Bitor mig bij dat stoven niet gespaard De aldus bereide schotel is smakelijker dan eenige audere jonge groente. (R. N.) Wijn van roode bieten. Tot het vervaardigen van dezen wijn, volgens het in Engeland geoctrooieerde stelsel van Brin, kau men bieten, zoowel rauw als gekookt, aanwenden. Iu het laatste geval krijgt de wijn een fraaiere en betere kleur. De bieten behooreu fijn gewreven te wordon, en de pulpekan dadelijk aan de gisting worden onderworpen; beter echter is hot, dat zij worde uitgeperst. Vervolgens giet men het vocht in houten kuipen of bakken van cement, die voor zien zijn van verwarmingsbuizen. De gisting kan door gist bevorderd worden men kan er ook eene infusio van mout- of appelsap aan toevoegen. Na de gisting wordt eikoulooizuur bij de vloeistof gegoten; daarop laat men het vocht eenigen tijd staan, waarna het wordt gefiltreerd. Op geljjke wijze kan men ook witten wijn van witte rapen bereiden. Bij het begin der gisting voege men een weinig salpeterzuur aan de vloeistof toe, daarna roere men de massa om, die aangelengd be hoort te worden met eene infusio van mout. De roode bietenwijn heeft eene zoo krachtige, glan t Dussen, van 27 Juli tot 16 Aug. Geboren: Johannes, z. v. W. va'u Wijngaar- gaarden en J. v. d. Stelteen onecht kind van het vr. gesl.Hendrika, d. v. G. de Kok en O. DekkerAlphous Riehardus, z. v. P. v. d. Pluijm en D. v. Dinteren Antonia, d. v. K. C. Verbunt eu G. van Tilborg Johanna Maria Gertruda, d. v. K. K. van Iersel en J. D. Ten Pas; Johanna Adriaua. d. v. D. t. d. Pluijm en P. v. d. Pluijm. Overleden: Een levenl. kind vr. geslacht A. Colijn, z., 1 m.A. Pennings, z., 2 m. J. P. Vorbuut, z., 8 m.C. Verplauken, vr. van J. v. Baardwijk, 67 jaren. Beroepen naar 'tWoud cl. Den Haag en een naar Werken dam. W. van Roggen te HardingsveldRaamsdonk, G. W. van Kasteel te Kollnm; Elspeet, D. Boon stra te Wanewerd; Baambrugge, M. J. Bonman te LeerbroekGorinchem, W. H. Dekking te Schoon hoven; Woudrichem, E. B. Gunning te Klundert St. Jansga, F. Oberman te Ommeu; Leimmen, H. Edling te ObdamWoubrugge, J. H. Wensinck te AarlanderveenDen Hoorn op Texel, L. Troste te Oosterhaule; Midwolde c. a., J. Schuiringa cand. Ouddorp (cl. Alkmaar), J. C. Benit te Medemblik; Leek, J. Schuiringa cand.; Doeveren en Genderen, A. Pop, te Goudriaau. Aangenomen naar Oblam, J. A. Douwes, cand. te Leens; Akkrum, C. J. Van Vledder te Kuiure; Cortgene, J. Van den Bergen te Strijeu. Bedankt: voor Bruchem en Kerkwijk bij Zalt-Bommel, C. P. N. Pikaar te Ouwerschie; Longehouw en Schet- tens, J. G. Klomp te Broek op LangendijkNieuwe- schans, dr. G. C. Steynis te Nieuw-Beerta; Wetsinge- Sauwerd, J. Bolkestein te GerkeskloosterVeen, A. Renier te Berg-Ambacht; Bruinisse, B. De Jong te Nieuwerkerk a/d IJsel; Boven-Pekela, H. Leem huis te Kolham Dirksland, J. H. Geselschap Wzn. te Dusseu; Uitwijk, W. G. van Doorne te Bussum 's Heer Abts- en Sinoutskerke, J. Van den Ber gen te Strijen. Beroepen naar Ou lega, J. R. Dijkstra te Loosdrecht; Nie- zijl, F. Moet te Siddeburen. Aangenomen naar Landsmeer, J. Keijzer cand. te Steenwijker- wold; Fraueker, A. Van der Sluis te Leiden. Bedankt voor Oudega, J. R. Dijkstra te LoosdrechtTholen, J. Verhaven te Kamperland. De prijs dor goébotcr was 1.46 a 1.60 per KG. der weibotcr 1.14 a 1.24 per K.G. Kipeiereu g ilden 1.10 a 1.20 de 26 stuks. Hel navolgend adres, dat ongetwijfeld eene algemeene instemming zal ondervinden, zal den inge zetenen van Heusden en omliggende gemeenten ter teekening worden aangeboden: Aan Zijne Excellentie den lieer Minister van WaterstaatHandel en Nijverheid. Geven met den meesten eerbied te kennen de ondergeteekcnden, allen fabrikanten, neringdoenden, grondeigenaars en landbouwers te Heusden en de omliggende dorpen; dat de uitvoering der wet van 26 Januari 1883 (Slbl. no. 4) noodwendig medebrengt, dat voortaan eene breede rivier Heusden scheiden zal hetzij v-an de westwaarts, hetzij van de oostwaarts dier gemeente gelegen streken; dat hierdoor in den sinds eeuwen bestaanden toestand eene verandering gebracht wordt, welke hunne belangen in de hoogste mate schaden zal; dat toch van oudsher de stad Heusden het brandpunt is geweest van het verkeer tusschen de omliggende dorpen, en de stapelplaats, waar de landbouwers uit het Land van Heusden zich van het noodige komen voorzien, en waar zij een groot gedeelte hunner producten ter markt brengen; dat de bevolking van Heusden in dien handel en dat verkeer zoo niet haar eenig, dan toch haar hoofdmiddel van bestaan vindt; dat buitendien in den loop der tijden het landbezit en de uitoefening van den landbouw zich in dier voege hebben gevestigd, dat ook in dit opzicht de scheiding van wat altijd zoo nauw vereenigd was groote schade zal berokkenen dat verder de dienst der posterijen, die 's winters toch reeds met zooveel moeielijkheden te kampen heeft, in de nieuwe rivier een nieuwe hinderpaal zal ontmoeten, terwijl het Kantongerecht en het Kantoor van den Ontvanger der Registratie wellicht onderling, maar zeer zeker van een belangrijk gedeelte van hun ressort door de nieuwe rivier gescheiden zullen zijn dat 't onnoodig mag schijnen al de nadeelen te ontwikkelen, welke uit een en ander voor de ondergeteekenden zullen voortvloeien, nadeelen, die door geen noemenswaardige voordeelen worden opge wogen, want de wet van 26 Januari 1883 (Stbl. no. 4) strekt hoofdzakelijk om in den nood van het noordoostelijk gedeelte der Provincie Noord-Brabant te voorzien; dat zij daarom meenen met bescheidenheid te mogen aandringen op het nemen van zoodanige maatregelen, als geschikt zijn, om de uitvoering der wet voor hen minder bezwarend te maken dat zij dit met te grooter vrijmoedigheid doen, omdat zij hiermede niet beoogen het verkrijgen van een voordeel, maar eenvoudig vragen, dat van hen de nadeelen worden afgewend, die het gevolg moeten zijn van veranderingen in den bestaanden toestand, noodig bevonden in het belang van anderen; dat het hun dreigend gevaar slechts gekeerd kan worden door het maken van een voldoend mid del van gemeenschap over de nieuwe rivier en wel zoo dicht mogelijk bij Heusden; dat als zoodanig een stoomboot of pontveer niet in aanmerking kan komen, naardien dergelijke veren tengevolge van hoog water of ijsgang dikwijls onbruikbaar zullen zijn, terwijl in elk geval hun ge bruik steeds met veel tijdverlies en andere ongemakken gepaard gaat; dat ook eene schipbrug slechts gebrekkig de verbroken gemeenschap herstellen zal dat zij derhalve uwe Excellentie eerbiedig verzoeken in de plannen ter uitvoering der wet van 26 Januari 1883 (Stbl. no. 4) op te nemen: een vaste brug over de nieuwe rivier in de onmiddelijke nabijheid van Heusden. 't Welk doende enz. HEUSDEN, 20 Aug*. 1883. Hoe men zijn naam aan tijdschriften verbindt enzijn beurs vult Hot tijdschrift Omnibu3 1880, afl. 6, bevatte een oorspronkelijke novelle van mevrouw Quarlès, geti teld: Tegen verwachting. Het Leeskabinet van 1883, afl. 8, bevat een oor spronkelijke novelle van mevrouw Quarlès getiteld: Twee zusjes. Beido novellen nu zijn woordelijk eensluidend. (Port.) In menige werkplaats is er steeds een zondebok, die door de oveinge werklieden geplaagd en gesard wordt. Deze kinderachtigheid kostte onlangs in een fa briek te Dugny aan een der plagers het leven, want de mishandelde geraakte eindelijk zoo in toorn, dat hij hem doodsloeg. Chateneh, oen Franschman, heeft een electrisch machinetje uitgevonden, dat, door middel van eeu gloeieuden platinadraad, bij eenvoudige aanraking, drie onveranderlijke dwarsstrepeu over de postze gels trekt. Daarmede zou voor goed een eind gemaakt zijn aan het langs scheikundigen weg verwijderen van don zwarten stempelinkt, Ook tot het onbruikbaar maken van Staatspapier, coupons, enz. zou het ma chientje zeer goed te gebruiken zijn. Onder de fraaie adressen die van tijd tot tijd den postambtenaren onder de oogen komen, mag ook dit wel vermeld worden «Den heer Van Zuilen Rijziger (sic!) te Haarlem, verder aan David Bam berg in handen staande op de kermis.* De fabriekatie van pennen schijnt in Duitschland niet zeer te bloeien. Er bevindt zich toch iu het geheele land slechts een pennen-fabriek, namelijk te Berlijn. Daarentegen is de aanmaak van naalden en. spelden een belangrijke tak van nijverheid in de Duitsche staten. Alleen de fabrieken te Iserlohu gebruikten in 1882 600 ton staaldraad, waaruit 2.500.000 spelden en naalden werden geproduceerd. De in die werkplaatsen noodige machinale beweeg kracht is 230 paardekrachten. Daarenboven zijn voor de penneu-industrie alleen te Iserlohn 1500 personen in dienst. Donkere leien. Professor Gohn, uit Breslau merkt op, dat kinderen donkergekleurde leien veel dichter bij de oogen moeten houden om het geschrevene te lezen dan noodig is met wit papier, en hij zegt dat het schrijven op wit papier even duidelijk is op een afstand van twaalf duim van de oogen, als dat op leien op 8 duim afstands. Daarom zou het goed zijn de leien uit de scholen te verbannen want, volgens hem, wordt het gezicht der leerlingen op andere wijze reeds genoeg op de proef gesteld. Ph. DE JONGH, Botermarkt Heusden vraagt, om met 1 October in dienst te treden welke een goede burgerpot kan koken en van goede getuigen is voorzien. De wasch is b ïitenshuis. eene uitstekend onderhoudenlicht loopende benevens een zeer goed Te bevragen bij Mevrouw de Wed. BOLL te V 1 ij m e n. Voor iodor wat anders en toch hetzelfde. Het huwelijk is niet aan eeu bepaald beroep gebonden, en derhalve heeft de taal voor de trouwlustigheid van elk menschensoord een bijzondere uitdrukking. De speler zal een goede partij doen. De knecht wordt eensklaps een vrijer. De priester treedt Hy mens tempel binnen. Die belust is op ridderorden, krijgt het huiskruis. De redenaar draagt zijn aan zoek voor. De boekbinder wil zich voor eeuwig bindeu. De juwelier wisselt de ringen. De zeeman wil in de haven van den echt biuuenloopen. De schipper treedt het huwelijksbootje in. Kortom, ieder wil wat anders, en toch hetzelfde «Trouwen*. Aan allen die aan vallende ziekte, kramppijnen en zenuw achtigheid lijden bevelen wij inzonderheid aan de zoo algemeen bekende en ala wonderbaar gehouden methode van Prof. Dr. Albert, Parijs, 29 Avenue de Wagram. Laat daarom alle zieken zich met vertrouwen tot hem wenden en velen onder hen zul len dc gezondheid terugvinden waaraan zij reeds begonnen te wanhopen die ooit te zullen terug erlangen. De behandeling geschiedt bij briefwisseling na eerst eene uitvoerige beschrij ving van de ziekte te hebben ontvangen. Prof. dr. Albert neemt geen betaling aan, voor dat het bewijs van goeden uitslag is geleverd. f Heusden, 18 Aug. De prijs der boter is ƒ1.00 a 1.05 per stuk van 6 ons. Eieren 4 a 4^2 cent. 's Bosch, 20 Aug. Op de heden gehouden markt van vette kalveren, waren aangevoerd 130 stuks, j De le kwal. gold van ƒ0.60 tot 0.64, 2e kwal. van ƒ0.56 tot ƒ0.60, 3e kwal. van ƒ0.50 tot 0.56 per kilogr. Aan de genoteerde prijzen werd alles vlug verkocht. De prijs der boter was 1.40 a 1,60. t Bussen, 16 Aug. Aangevoerd 130 KG. Prjjzen 1.39-a 1.46 per KG. f («orinchem, 20 Aug, Bij een aanvoer van on geveer 280 stuks vee, was do handel heden iu allo soorten tamelj'k vlug. Prijzen: Enkele zware kalf koeien 250 a 320; mindere qualiteit ƒ160 a 220; dito vaarzen/150 a ƒ240. Melkkoeien 160 a 240. Vare koeien 160 a 240. Guiste Vaarzen a Ossen 100 a 125. Stieren 80 a 110. Pinken a Graskalveren 20 a 50. Nuchtere kalveren 8 a 18. Varkens, zware vette op levering 48 a 52 ets. per Kilogram. Overloopertjes voor Eugoland 42 a 44 ets. per K.G. Fokvarkens van 6 a 8 weken 5.50 a 10. per stuk. Dienst van af 26 Juni 1383. Maandag. Ov. werkdagen. Van Kaatsheuvel 12.30 2.— Waalwijk 1.30 3.— Heusden 3.30 5.— Woudrichem 5.30 6.30 Gorinchem 6.— 7.— Sliedrecht (Middenveer) 7.— 8.— Dordrecht 7.30 8.30 Te Rotterdam c.a. 8.45 9.45 Van Rotterdam 12.30 Dordrecht 2.— Sliedrecht (Middenveer) 2.45 Gorinchem 3.30 Te Heusden c.a. 5.30 Waalwijk 7.— Kaatsheuvel 8.— Hoewel de uren vau vertrek op de tusschen- stations slechts bij benadering zijn opgegeven, zal de Stoomboot echter in geen geval vóór den aan gegeven tijd vertrekken. Dienst van af 16 April 1883. Van HEUSDEN 's morgens 4 u. 30 m. 's namiddags 12 u. 15 in. a 's - B O S C II 's morgens 8 u. 30 m. 's avonds 5 u. 30 m. Op algemeen erkende en It. C. Feestdagen, Bossche en Go- rinchemsche jaarmarkten, geen gwegelde dienst te We r hen dam, is voornemens op Donderdagen 23 en 30 Augus- tus 1883, 's middags 12 uur, in de herberg van dc Kinderen S P R O N K te Woudrichem, a. den polder „den Ouden Ban", gemeente Woudrichem h. den polder „Rijswijk", gemeente Rijswijk, en c. den polder „Sleeuwijk c. a.", gemeente Sleeuwijk. De gemiddelde zuivere jaarlijksche opbrengst van de laatste 15 jaren, bedraagt van: Sub a. f 770.32. b. 578.88. c. 897.59. Het COLLEGE vau Regenten der Godshuizen te Heusden, zal op Donderdag den 36 Augustus 1883voormiddag elf uur, bij de Gezusters Swaans te Heusden, iu bet openbaar Ongeveer 52 partijen HOÓ1TOEMAAT, bree der bij biljet omschreven,

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1883 | | pagina 3