BUITENLAND. PLAATSKI,IJIv NIKUWS. BINNENLAND, BURGERLIJKE STAND. begeift men zich bij goed weer in de vrije 1 'natuur, of vermaakt zich binnenshuis. Te b uren gaan alien zonder onderscheid te bed. Abe lokalen, ook de kerk zijn door over dekte gangen met het hoofdgebouw vereenigd. Het kerkje biedt ruimte genoeg aan voor de kinderen, de dorpelingen en alle badgas ten. Tegenover de sacristie bevindt zich een kamer, voorzien van ligplaatsen met witte matrassen. Dat is de treurigste piek van de gansche inrichting. Hier legt men de gestor ven kinderen neer, voor ze aan den schoot der aarde worden toevertrouwd. Gelukkig zijn de sterfgevallen slechts zeldzaam, de meesten verlaten Berck genezen of zeer veel gebeterd. De Fransche Republiek schiet bij de vo rige regeering niet te kort in liefde voor dit kinderhospitaal en zoo is deze badplaats voor kleinen een groote zegen voor 't Fran sche volk, die menige ouderzorg te gemoet komt en vele moedertraneu droogt. De luchtreiziger Lhoste, die Maandagavond om streeks 8 uur met zijn ballon le Rapide in de Noord zee door de stoomboot «Mencnrius* is opgevischt,, heeft, de volgende bijzonderheden medegedeeld om trent dien tocht. Dadelijk nadat hij te Calais onder de toejuiching van 12,000 menschen was opgestegen, zweefde hij boven de zee en lag de stad als een stadje met kleine huisjes en kerkjes onder hem. En tegelijk daarmede vertoonde Dover en zijne om streken zich aan zijn oog en was het kasteel van Dover bovenal zeer duidelijk zichtbaar. Een aantal zeilen, die zich in verschillende richtingen bewogen, waren op de zeo te onderscheiden. Te zes uur bevond ik mij, zoo vertelde de reiziger, op een hoogte van 1100 meter; de lucht boveu mij was bezet met een menigte vederwolken en in de verte, op dezelfde hoogte als de ballon, vertoonden zich eeuige stapelwolken, die op groote bergen gelekon, wier toppen de ondergaande zon in goud en purper hulde. Te 7 uur begon de ballon te dalen tot op 700 meters en het panorama veranderde toen niet Wi iaig de Engelsche kust, vroeger zoo duidelijk te onderscheiden, scheen zich te verwijderen en bleef ten slotte nog maar even zichtbaar, verscholen achter een dikken mist. Ouder mij 't eentonige ge luid van den golfslag, hier en daar scheepjes, waar van er eeuige aan den horizon verdwenen. Lang zamerhand was 't acht uur geworden en werd 't tijd voor mij om een onderkomen te zoeken daar zie ik op eens een stoomboot aankomen ik open de klep en bijna op hetzelfde oogenblik ligt 't schuitje in zee en ik met 't schuitje. Geluk kig kon ik mij tot aan het midden boven water houden en even gelukkig zag ik, dat de stoomboot naderde. Ik schreeuw wie zou niet van zelf schreeuwen in deze omstandigheden en de kapi tein van do stoomboot hoort mij, althans er werd een boot, uitgezet en weinige minuten later bevond ik mij aan boord van do »Mercurius«, die op weg was naar Amsterdam. De kapitein Sluiter heeft mij al de welwillendheid bewezeu, die men aan een schipbreukeling bewijzen kan bij heeft mij o. a., om nadeelige gevolgen van het koude bad te voor- O o komen, geheel en al met rum doen inwrijven en mij daarna onder wollen dekens weggestopt. Dat hielp en ik kan iedereen aanraden om een dergelijke behandeling te vragen, wauuoer hem iets dergelijks als mij overkomt. De Oostenrjjksche Noordpool-expeditie is met de korvet »Pola« van Jan Mayenseiland teruggekeerd. Vele levende dieren, vooral vossen, vogels en visschen zijn meegebracht. Aan de kust van Jan Mayeus- eilaud was veel wrakhout en visschersgereedschap gevonden, vormoedelijk van Siberische visschors. Diep in het strandzand gewoeld was een wrak ge zien van een schip, dat zoker wel 100 jaren oud was. lu Juni zag de expeditie een stoomschip in westelijke richting varen; men vermoedt dat dit Nordenkjölds Groenland-expeditie was. Bij Treorky, in Zuidelijk Wallis, zijn 30 men schen door oene mijuoutploffing omgekomen. Te Tonking, dat thans door de Franschou beoor loogd wordt, is een plant ontdekt, Hoangnan ge naamd, waarvan de bast niet alleen in staat moet zijn den beet van een dollen hond, maar ook dien van do giftigste slang te genezen. fer heeft een vreeselijke orkaan in het zuidoos ten van don staat, Minnesota gewoed. 40 menschen zijn daarbij gedood en 50 audereu gewond. Een derde gedeelte der stad Rochester is vernield. Men gelooft, dat ook het land rondom Rochester ge heel verwoest is. Men telt ur verscheidene honder den dooden. De trein van den spoorweg werd dooi den wind vau de rails geslingerd, waardoor 25 personen gedood en 35 gewond werden. De Vesuvius begint gedurig meer in werking te komen. Maandagnacht wierp bij onder luid ge raas hagelbuien van ondoorzichtige stoffen uit, tof, op een zeer aanzienlijke hoogte. Door het. aanh u- deud schokken van den grond hebben do gebouwen op den berm van den Vesnvins-spoorweg en anderen veel te lijden. Uit de ramp te Ischia is ook een orfenis-qnaes- lioofd vooruit en hare oogen vlogen over liet papier, alsof zij het schrift wilden verslinden. Een oogenblik bleef zij staan; zij bracht baar banden aan baar tnond; een doodelijke ontsteltenis verspreidde zich over baar gelaat. Daarop, toen zij in de aangrenzende bibliotheek voetstappen hoorde, nam zij de vlucht, uit de kamer, uit bet huis, en de poort uit naar buiten langs den muur sluipend, vlood zij de beide op, die achter bet huis lag. Een tijdlang zat zij bier tusschen de strui ken op den grond, met de banden samen op baar knie; haar blikken vlogen van de windwijzers op het dak, die in de morgenzon tusschen de bladeren der boomen glinsterden, naar bet bosch en van bet bosch weder terug naar den ouden muur, die daar zoo vreedzaam in het groen stond. Plotseling sprong zij opde ten gere gestalte beefde van het hoofd tot de voeten, maar hare oogen zagen vast besloten den kant van het bosch uit. Tusschen de heidestruiken door liep zij zijwaarts voort. Toen zij achter zich omzag en het huis niet nicer bemerkte, ging zij haastig in dezelfde richting voortweldra was zij in het woud verdwenen. (Wordt vervolgd.) tie ovi r *r ill'menen ge proten. Ondei de slachtoffers te CAcnnii ci 4a waren ouk Siguor eu Slgnora 1V>- navita. die ten vermogen van 5,(k)0,000 lire nala ten, z >nder aangewezeu erfgenaam De bloedver wanten hebben nu opgraving van bet stoffelijk overschot der beide echtelingen aangevraagd, om te doen beslissen wie van hen het eerst overleden is. Onlangs gaf een neger-kellner in een logement te New-York acht ous van zijn bloed, ter over brenging in de aderen van iemand die door gas vergiftiging op sterven lag. De man herstelde, maar men vergat den bediende te betalen eu er waren hem 10 ets. voor eiken droppel bloed beloofd. De levensredder zag zich das genoodzaakt een gen ch tel ij kon eisch in te stellen tot betaling van dit «bloedgeld» in den letterlijken zin. Hij eischt een som van 250 dollars. Eeiiig<.n tijd geleden woedde een hevige bosch- braud aan beide kanten van den Northern Pacific spoorweg ("gelegen in de staten Minnesota, Dakota en Montana, in Noord-Amerika). Zon de trein, die juist aankwam, zijn loop staken Kort beraad, kloek besluit.. De weg wordt, nagezien. Nog is er geen rail door de hitte gesprongen. Met de grootst moge lijke snelheid zal men door het vuur heenrijden. De raampjes worden opgehaald, de naden der den- ren zoo goed mogelijk toegestopt. Voort gaat het in vliegende vaart van zeventig mijlen per nnr. Eenige oogeublikkeu is het alsof de trein door een oven rijdt,. De vlammen lekken de wanden der wagens; de bodem gloeil, inde coupe's is het brandend heet. Eéne enkele rail slechts die bezwijkt, en de passa giers worden levend verbrandMaar, bet geluk dient. De trein komt ongestoord uit den vuurpoel. Een reiziger beschrijft, dezen tocht als een die, korf van tijd, diep in zijne herinnering is ingedrongen. Niet te verwonderen voorwaar Het bestuur van Canada is zoo verstandig ge- j weest van bekend te laten maken, dat elke poging om door de draaikolk van de Niagara te zwem- I men als een bewijs van krankzinnigheid moet be- schouwd worden en dat zij, die het beproeven willen, als gekken behandeld en in een geslicht opgesloten zullen worden. Zooals men weet hadden twee zwemmers, een Franschmau en een Eugelschman, het voornemen opgevat om het waagstuk, waarbij kapitein Webb om het leven kwam, ook te oudernemen. Een landbouwer, James Cole te South Norwood, pakte zijn 4-jarigen zoon bij do beenen en slin gerde hem met het hoofd tegen een muur aan, j zoodat het kind den geest gaf. De 13-jarige zoon van den moordeuaar was getuige van de daad en j verklaarde, dat de vader deu geheeleu dag ihuis was geweest en niets dan water had gedronken. De verontwaardigde menigte wilde den vader, toen hij werd gearresteerd, lynchen. Op den boule vard Bonne Nouvelle te Parijs heeft de 20 jarige verver Eduard Delcher den 21-jarigeu Charles Bouchez, met wien hij twist had gekregen over een vrouw, met een mes den hals afgesneden. Bouchez is gestorvende moordenaar is gearresteerd. Eeii dor beambten van de Banqne de France, die wegens verzuim een lagere betrekking bij die bank had gekregen, (de man was overigens van goed gedrag, gehuwd en vader van verscheidene kinde ren) heeft zich uit wanhoop in deu kelder van de bank met een revolver een schot door het lijf ge jaagd. Gelukkig kreeg hij sl chts een lichte woud en hij zal over oenige weken weer aan hot, werk kunnen gaan. Ëeu grondeigenaar in de buurt van Brealau heeft eerst zijn 5 jonge kindoren eu daarna zich zelf door ophanging van het leven beroofd. De zoon van een slachter te Birming ham was door een varkeu zes weken geleden in de haud gebeten. Do wond scheen bijna genezen te zijn maar er vertoonden zich sporen van bloedvergifti ging en de jongen is aan de gevolgen bezweken. Zekere Goudry, een werkman te Rijssel, heeft een zijner kinderen de horsens ingeslagen. Te Nimes heeft eon Italiaan een zijner medewerklieden met, ecu schop een geduchteu slag op het hoofd toogebracht. Deze verkeert in levensgevaar, de dader is op de vlucht. Bij een aannemer van begra fenissen te Bermondsey werden de lijken van elf kinderen gevonden, die daar reeds maanden moeten bewaard zijn geweest. De justitie doet onderzoek. Een predikant, Sweet, heeft zich aan boord van de »Mauitoban,« gaande van Glasgow naar Quebec, in een vlaag van krankzinnigheid met een scheer mes een snede aan den hals toegebracht eu over boord geworpen. Hij werd uit het water gebaald en de wond werd dichtgenaaid, maar de ongeluk kige gaf deu geest, juist toen het schip to Quebec aankwam. Hij was eerst 40 jaren oud. t BAARDWIJK, 23 Aug. Door de Toonèel- vereeniging „Eensgezindheid7' werd Maandagavond ten huize van den heer W. Pullens eene voor stelling gegeven, liet programma bevatte de drie nummers1„Tüuo of de wraak van een Zigeuner," 2. „De mislukte erfenis," 3 „Een duel," welke alle drie goed afgespeeld werden; vooral was dit liet geval met „De mislukte erfenis." De too nee 1- isten gaven het bewijs, dat zij de stukken goed ingestudeerd hadden. Men kan hier en daar op eene fout wijzen, doch men bedenke daarbij, dat de spelers dilettanten zijn en dat „Tono" een zeer moeilijk stuk is. Tot het gehoegelijku van den avond werd veel bijgebracht door de heeren Schrijner en De Greef, die het publiek op eenige quatre-mains onthaalden, ook door den heer J. Burmanje die een paar zeer aardige stukjes ten beste gaf. Het publiek, dat zeer goed opgekomen was, ging voldaan huiswaarts met den wensch spoedig de vereeniging weer te zien werken. t BRAKEL, 23 Aug. Gisteren is hier wederom een kind overreden. t HER PI', 24 Aug. Alle schutterijen tot den bond behoorende zullen aan de oproeping gevolg geven en aan het concours deelnemen dat op Zondag 26 Aug a.s. door de handboogschutterij „Ons Genoegen" alhier zal gegeven worden. De Harmonie „de Eendracht" alhier zal het feest met zijn welluidende tonen opluisteren. De prijzen die zijn uitgeloofd, bestaan uit een verguld zilveren medaille als le prijs; een zilve ren met goud gemonteerd voor de 2e prijs en een dito voor de rozenprijs. Een zilveren eerekruis zal den overwinnaar worden uitgereikt die het grootste aantal punten heeft behaald. De wedstrijd vangt aan ten één ure. Indien het i weder gunstig is, zal het wel niet aan belang- stelling ontbreken. t WAALWIJK, 22 Aug. De gemeenteraad alhier heeft in zijne gisteren gehouden vergadering bepaald, dat aan de 14e alil. der N.-Brab. Maatsch. v. Landb. eene subsidie van f 50 zal worden verleend voor de door haar te houden uitloving van premiën op de a.s. paardenmarkt. t ALM KERK, 21 Aug. In de laatst gehouden vergadering van ingelanden uit het waterschap „den Duil", opzettelijk belegd ter bespreking van begrinding der wegen, w-nschten ingelanden in stemming gebracht te zien de begrinding van den Hoogen en Lagen Olderdijk, de Waardhuizensche Steeg, de Leecht, de Medgraaf, gedeeltelijk de Broekgraaf en half de Biessteeg, waartegen de voorzitter zich verzette en er niet aan wilde vol doen, terwijl hij zich wenschte te houden aan hetgeen op de convocatiebiljetten aan de orde was gesteld, u.l, het doen begrinden van de Broekgraaf van af de Molensteeg, de Biessteeg half en de Medgraaf tot aan de ITilsteeg. Tegen de handelwijze van het bestuur is door ingelanden protest aangeteekend en zijn deze van voornemen zich tot Ged. Staten te wenden. De Minister van fiuantiën brengt ter kennis van ambtenaren der directe belastingen, invoer rechten en accijrisen, dat wegens het ontbreken van bevoegde sollicitanten voor liet opengevallen kantoor Onde Toiure, ontvangers en andere amb- tenaren, die volgens de bestaande bepalingen voor de vervulling van ontvangkantoren in aanmer king kunnen koinen, onverschillig of zij overi gens bevoegd zijn tot mededinging, zich nog tot 1 September e.k. bij het departement van finaii- cieën kunnen aanmelden. De troonrede zal, volgens de „N. G. Ct/„ zeer stellige toezeggingen omtrent grondwetsher ziening en belastinghervorming bevatten. Men schrijft uit Amsterdam aan het „Utr. Dbl.," dat voor de tentoonstellings-loterij zoovele voorwerpen voor de verloting aangekocht zijn, naar het schijnt meer ten gerieve van de expo santen, die er geen weg mee zouden weten, dan van de koopers van loten, die, als zij die voor werpen trokken, er ook geen weg mee zouden weten. Zoo b. v. zijn tal van allerkostbaarste japonnen aangekocht, die niemand dragen kan. Wat meer is, het heeft al den schijn alsof uit de talrijke japonnen juist bij voorkeur de on bruikbaarste voor de loterij zijn aangekocht. En deze opmerking geldt niet enkel voor de japon nen, maar voor tal van andere voorwerpen meer. Als de loterij eenmaal uitgetrokken is, zal me nigeen die een prijs wint daarmede verlegen zijn en bijna den trekker van een „niet" benijden. TentoonstellingsnieuwsIn een buitenlandsch blad wordt medegedeeld dat de internationale ten toonstelling nog tot 31 October zal geopend blijven. Het. „N. v. d. D." kan inededeelcn, dat dit bericht in elk geval nog voorbarig is. De zaak is op dit oogenblik nog in overweging bij het comité en een bepaald besluit moet dus nog genomen worden. De Grieksche marine-officieren, die de tentoon stelling zouden bezoeken, zijn te Amsterdam aan gekomen en hebben hun intrek genomen in het „Hötel-Indië". Het Fransche oorlogschip „Coligny" verliet Woensdag Amsterdam om naar Cherbourg terug te keeren. 't Was Zondag weer in Amsterdam overal over vol. De tentoonstelling werd bij dag door 23,000, des avonds door 9000 betalenden bezocht, zoodat met inbegrip van abonnementen, inzenderskaarten en andere doorloopende toegangen benevens groe pen werklieden, die halven prijs betalen, ruim 45,000 personen op de terreinen achter het mil- seum hebben vertoefd. Het Panopticum is door 3500 personen bezocht. Door de harddraverij-vereeniging te Dordrecht is besloten tot het houden eener harddraverij van paarden van zessen klaar, onder den man bere den, op Vrijdag 21 September a.s. Te Gorinchem, waar eene waterleiding hoog noodig is, doch na aangewende pogingen niet tot stand kwam, is een onderzoek ingesteld naar het water der pompen. Het resultaat was dat van de 25 pompen 2 zeer goed water opleveren, 3 geen drinkbaar water opleveren dan na behoorlijke fil tratie en 10 zeer slecht water geven, hetwelk zelfs na filtratie niet te gebruiken is. De nieuwe dubbele S-vormige ijzeren brug over het stations-emplacement te Zwolle, tot verbin- ding van de stad niet de buurtschap Schelle, na dert hare voltooiing en wordt op Zaturdag 1 September a.s. voor het publiek verkeer openge steld. Het schip „Ellida" is Woensdag van Tuns- berg vertrokken ter opsporing van het schip „Varna." Een boer op Tessel, die een ziek varken had, diende het dier op raad van eenen buurman een dubbel maatje lampolie, vermengd met twee lepels buskruit toe. Daarenboven goot men het dier nog een halve kan lauw water in de keel. Den volgenden morgen was het varken natuurlijk dood, 't welk zeker niet te verwonderen is, na toediening van zulk eeu vreemdsoortige artsenij. Onder een hoop oude kleeren werd in eene kamer aan de Breedstraat in den Haag een 4-ja- rig meisje gevonden dat van honger schreide. De ouders hadden de woning verlaten en de kleine onverzorgd achtergelaten. Te Arnhem verhaalt men, dat onze Koning, dezer dagen in de nabijheid van „Oranje-Nassau" 3.1 n het visschen zijnde, een paar knapen ont moette en een hunner verzocht om een paarlok- vischjes aan hem te verkoopen. Op het antwoord van „met plezier, mijnheer", werd aan het ver zoek voldaan, waarop Z. M. den jongen met een rijksdaalder beloonde. Voor dien prijs meende echter de jeugdige visscher kon hij den ge heeleu iuhoud wel missen, welk aanbod evenwel dankbaar van de hand werd geslagen, terwijl dat van den tweeden, die ook voor dien prijs wel wat van zijn voorraad wilde afstaan, gretig door Z. M. werd aangenomen. Men schrijft uit Oud-Beierland aan de „X. K. Crt.": De pokken epidemie blijft bier nog steeds heerschen en schijnt in de laatste dagen eer toe- dan af te nemen. Hoe heilzaam de inenting ook blijkt te zijn, de tegenzin daartegen schijnt on verzettelijk. De goede maatregelen, die de over heid tegen de besmetting neemt, worden al zeer weinig gewaardeerd, en zoo de voortgang der ziekte gestuit moet worden, zou het door gansch andere middelen moeten geschieden dan waartoe de wet vrijheid geeft. De ongehuwde dochter van H. te Mierloo, ver dacht van kindermoord, heeft volledige bekente nis afgelegd. Lit vrees voor onaangenaamheden van de zijde harer ouders, had zij haar zwanger schap onder allerlei voorwendsels weten te ver bergen. In den nacht van 6 op 7 Aug. jl. beviel zij, geheel alleen zijnde, van een welgeschapen zoon. Na vooraf het kind gedoopt te hebben, bracht zij het door wurging om ket leven en verborg het toen in het bedstroo. In den mor gen begaf zij zich in den tuin achter haar wo ning, groef daar een kuil ter diepte van 14 cM* en begroef het lijkje. Onder de zeldzame gevallen behoort ook zeker dit, dat iemand in een huis inbreekt enkel om zich daarin op te hangen. D.tis Woens lagnacht gebeurd in de Rampelaaii nder Overveen. De ontstelde bewoners vonden des morgens het lijk van den inbreker. Te Gronsveld is een meisje van 24 jaar door een stier zoodanig gewond, dat zij na een lijden van drie weken aan de gevolgen bezweek. Dins dagnacht is op de bloeminarkt te Amsterdam een man gevonden, zwaar aan het hoofd verwond en bewusteloos. Inlichtingen heeft, men niet kunnen verkrijgen. Te Dedemsvaart is een 10-jarig meisje, terwijl het eenige bezigheid aan den waterkant verichtte, voorover in het water gevallen, waaruit het weinig tijd later levenloos werd opgehaald. Het lijk van den landbouwer W. te Zei hein, die des nachts was opgestaan, omdat hij dieven in zijn appelboomgaard meende te bespeuren, werd des morgens verminkt gevonden in een kolk bij bet huis. De justitie doet onderzoek. De heer J. Anker onder Stolwijk is door het schrikkeu van het paard met zijn rijtuig in de Gouwvliet geraakt. Man en paard verdronken. Eene bejaarde vrouw te Oudeschild op Tessel is plotseling gestorven van schrik over het in brand geraken van een petro- leum-kooktoestel. Te Holten heeft een twist plaats gehad tusschen zekeren M. en zijn buur vrouw L. De man beweerde, dat de vrouw met een vuilen emmer wilde gaan putten en toen zij zich wilde verwijderen om een anderen emmer te halen, gaf M. haar een schop, die zoo goed aan kwam, dat men voor haar leven vreest. Bij Tiel zijn eenige zandwagens van de rails gezakt en omgestort. De dienst onderging daardoor eenige vertraging. Een negen-jarig meisje is te Rotterdam met een kool vuur in aanraking gekomen en in brand geraakt. Zij bekwam zeer ernstige brandwonden. Op de Lek is een bootje met 5 pontonniers omgeslagen. Een 21-jarige korporaal verdronk daarbij. Op de lauriergracht te Am sterdam ontsfond eergisteren een vechtpartij tusschen twee mannen. De een wilde den ander in 't water werpen. De politie kwam tusschen beide, doch nu veranderde de aangevallene in aanvaller en bracht den ander een gevaarlijken messteek toe. De ge wonde werd naar het gasthuis gebracht, waar hij kort daarna overleed. Spoorwegongelukken. De Wissel wachter Henank te Zatfen had. Maandag het ongeluk, bij het rangeereu op het goederen- emplacement tusschen de veelading te vallen en het linkerbeen te breken. Hij werd onmiddelijk in het gasthuis opgenomen. Maandag derailleerde te Breda een trein, ten gevolge waarvan drie wa gens zwaar werden beschadigd en de weg versperd werd. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. Nabij station Echteld is eergisteren een trein ontspoord, tengevolge waarvan de weg aldaar ver sperd werd. Omtrent persoonlijke ongelukken is niets bekend. - Eergisteren reed een trein tegen een losse machine te Breda. De machine van den trein werd eenigzins beschadigd. Onder II- pendam is een jongen, die aan toevallen leed, uit zijn schuitje gevallen. Hoewel tijdig gered, is bij toch aan de gevolgen overleden. In een der vijvers in het Vondelspark te Amsterdam is het lijk van een onbekend man gevonden. Te Har derwijk is Dinsdagavond een bakkerij uitgebrand. Te Rozenburg is een zuigeling die 's nachts bij de moeder sliep, door verstikking om het le ven gekomen. Dinsdag geraakte een jongen, werkzaam aan het spoor ZaandamHoorn, nabij Oosthuizen, door van een in beweging zijnden zand- trein af te springen, onder de wielen. De onge lukkige werd letterlijk door midden gereden en was terstond eett lijk. In de Maas voor Schiedam is drijvende gevonden het lijk van Cornelis van Veen, oud 21 jaar, wonende te Giesendam, die op 15 Aug. 11. op den hoek van het eiland.Ro zenburg, vermoedelijk door het een of ander on gelukkig toeval, van een baggermachine in de Maas is gevallen. t Iieusden, van 16 tot 23 Aug. Getrouwd: J. van Dieteu, jm., 35 j. eu M. J. de Jongh, jd., 29 j. t Werkendam, van 10 Jnli20 Aug. Ondertrouwd: P. Verdoorn, jm. en M. G. Hak, jd. Getrouwd: A. H. B. van der Stelt, jm. en M. Visser, jd. Geboren: Cornelis Barend, z. v. W. Bakker s_ O

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1883 | | pagina 2