BEKENDMAKING. VERKOOPING e f H. J. A. ZEEGERS, LOTEN LOTERIJ W. BODENSTAFF, Nederland-lnsulinde. LAND- EN TUINBOUW. Boekaankondiging. 313de Staatsloterij. Gemengd Nieuws en Allerlei, MARKTBERICHTEN. ADVERTENTIEN. H E USD IE INT. Bekendmaking. E L S H O U T. Notaris BINK te Waalwijk, VERKOOP EN: Yerschillende koopen 3-jarig Waarden-Schaarhout in de Huilen, de Rukens, op den Westakker enz., zoomede 20 koopen Kanadaboomen, op den Omloop, en 3 koo pen Elzen-Schaarhout. E. Veerman te llensdcn, 50 CENTS PER LOT. 11 Stoomverwerij, Drukkerij en Chemische Wasscherij N ederland-Insulinde a KERKNIEUWS. WAALWIJK. prlotener 50 Cents. Kortendijk, A 70, Gorinchem, ren der papieren Koningin door de weldadage feeën verdreven waren; ik kocht een Krakatan-conrant en zette me vermoeid van 't slenteren in een bier kiosk op een tonnetje neer. Die courant is een merk waardigheid, waarvan ik echter niet veel navertellen kan. Ik kan u een groot deel er van, gesteld dat ge er raimte voor had, niet eens overbrieven, aange zien ik met Javaansch, Maleisch, Arabisch, Rus sisch, Hongaarsch, Japansch, Chineesch enz. minder goed over weg kan. Het feuilleton van dit »eerste en laatste* nummer der internationale courant behelst do overschoojm beschrijving van een banjir uit Multatnli's verspreide stukken en de laatste bladzij behelst als advertentien enkel clichées, waarbij geen woorden van uoode zijn. Voor de avond viel had al nieuisr bezorgd oog wantrouwend het wolkenheir gadegeslagen, dat met grimmigen blik onze Fancygenoegens scheen te mon steren. Van de avonduren hoopfo men nog veel. 't Was op den dag wel druk geweest, maar vol strekt niet overvol, nu de intree op de helft slonk en de amusementen vervlerdubbeld werden, dacht men algemeen een onlzettendeu toeloop te krijgen. Doch die hoop werd slechts ten deele vervuld. 'tWerd volstrekt niet overvol, al mocht dan ook alles goed bezet heeten. Doch de grimmige wolkenmassa had nu bepaald het voornemen opgevat het feest weg te spoelen. Terwijl we 200 genoegelijk om de muziektent ge schaard zaten en vol aandacht luisterden naar de uitvoeiing van de kapel der Grenadiors uit Brus sel een zeer verdienstelijk korps ouder Beuder mengden ook de wolken zich in de harmonie der tonen en accompagneerden de ouverture Tannhauser met dat eigenaardig gekletter dat iemand terstond aan vallende regendroppels doet derken. Dat was een leelijke streep door de rekening. Men had vertrouwd op de stabiliteit der lucht en daarom de amusementen zoo verdeeld, dat men het eene kon waarnemen na het andere. Nu echter ging dit niet, tenzij men zich uit pure weldadig heid -voor de doctoren w. t. v. kletsnat liet regenen. Toch voerde Sonnemann zijn programma uit in een hulptent en zonder hoorders, op de schuilende menigte in 't perslokaal na en ontstak Groote zijn Bengaalsch vuur. Dat laatste was dan ook 'teenige lichtpunt gedurende de natte avond uren. Geen wonder dat het café-concert in de Hol- landsche restauratie eivol zat en Th. Bamberg, zoowel als Lion, een grooten toeloop hadden. Ik houd dol veel van goochelen en bij Bamberg heb ik me nog eeu uurtje vroolijk vermaakt, zon der den lust te gevoelen den kunstenaar op de vingers te kijken, wat. trouwens moeilijk ging ook. Men heeft me verzekerd dat do onde Bamberg (rustend-acteur) nog wat kranig zijn geliefde cou pletten gezongen heeft, doch gehoord heb ik hem niet zelfs eeu reporter kan maar op een plaats tegelijk zijn. Toen ik huiswaarts ging had de tram zijn werk gestaakt en moest ik per tweevoet naar huis keeren. Een halfslapende koetsier verzekerde me wel 20 van 't vrachtje te zullen uitkeeren aan Krakatoa, maar ik had nu van de weldadigheid volop gehad en liep naar huis, onderweg in mijn eenlje de vin dingrijkheid der menschen zegenende, om tegenover de rampen der wereld het vermaak in de andere schaal te leggen en zoo weer het evenwicht te herstellen Laat ons hopen dat door onze Fancy-Fair vele tranen gedroogd worden t NEDERHEMERT, 25 Sept. De landbouwers alhier, zijn reeds druk bezig met het rooijen van beetwortelen. Zij, die ze nog in den loop dezer maand aan de fabrieken te Breda afleveren ontvangen een gulden per duizend kilo meer, dan bij contract is toegezegd. WAALWIJK, 22 Sept. Gisteren had alhier, bij gelegenheid der jaarmarkt, de tweede wedstrijd van wege de 14e afdeeling der Noordbrabantsche maat schappij van landbouw, tusscheu houders der beste paarden, kalfdragende koeien, dito vaarzen en stie ren plaats. Er waren ingeschreven 11 paarden, 19 koeien, 6 vaarzen en 3 stierenbijna alle waren ter mede dinging opgekomen. De uitslag was als volgt: Paarden, le prijs, Lau- reus Rijken te Sprang, 20 en getuigschrift2e pr. Jacob van den Hoek, Capelle, 10 en getuig schrift. Koeien, le pr. B. van der Hoeven, Ca pelle, 20 en getuigschrift; 2e pr. C. De Roon, Capelle, ƒ10 en getuigschrift. Vaarzen, le pr. M. Rijken Thz., Capelle, ƒ10 en getuigschrift; 2e pr. A. v. d. Hoeven Tz., Sprang, ƒ5 en getuig schrift. Stieren, le pr. niet toegekend 2e pr. Joachim Zijlmans, Vrijhoeven-Capelle, ƒ10 en ge- tuigschrift.- Den bekroonden werden ouder gepaste toespra- keu van de heeren Dr. Van Heijst, den voorzitter, onder-voorzitter en secretaris der afdeeling en voor de gemeente Waalwijk door den wethouder Van Es, de prijzen uitgereikt. Vooral de aangevoerde prachtige kalfdragende koeien trokken ieders aandacht en het was voor waar voor de jury geen gemakkelijke taak uit de 15 tentoongestelde, welke schier alle eene koop- waarde ver boven de ƒ300 vertegenwoordigden, de overwinnaars aan te wijzen. Voor zoo'n belangi-ijken veestapel, als waarop de afdeeling kan bogen, is het jammer dat er zoo weinig stieren waren en daarbij van zulke quali- teit, dat men geen eersten prijs heeft kunnen en mogen toekennendit is een scheevo toestand, waarop door den heer Brunt, rijksveearts en lid der jury, met nadruk is gewezen, opdat het de afdeeling niet moge ontgaan, bij al hare zorgen en belange- looze toewijding in 't belang van den landbouw, vooral voor onze streek, hier hunne pogingen aan te wenden om daarin de noodzakelijke verbetering te brengen of daartoe het hare bij te dragen, wij zende op de manier hoe zulks in onze noordelijke provinciën plaats vindt. Bij gelegenheid dezer algemeene vergadering werd tevens verslag gedaan van de verrichtingen in 1882, en de begrooting voor 1884 vastgesteld. De makelaar in vee M. Markens te Zwolle, heeft onlangs voor een voornamen Oostenrijkscben heere- boer 11 koeien en een puiken stier in Nederland aangekocht en verzonden. Deze Hollandsche bees ten hebben nu op een tentoonstelling te Linz (Oos tenrijk) den ln prijs, een gouden medaille, behaald. Als iets zeer zonderliugs woi-dt uit. Groenloo gemeld, dat in den tuin van den heer J. Nahuis, houthandelaar, een pereboom wordt aangetroffen, die evenals in Maart ook einde Juni j.l. bloeide, van welk tweede bloeisel de vruchten, nog over vloediger dan van het eerste, reeds meer dan haar halven wasdom verkregen hebben en met de rijpen door elkander aan dezelfde takken hangen. De heer H. R. Huiting, veearts te Onstwedde, deelt het volgend recept mede, als voorbehoedmid del tegen de varkensziekte. Sulph Magnesi gr. 100. Flor Suiph 80. Nitrum 30. Alles fijn door elkaar gewreven. Aan een oud varken twee keer daags in het voeder eeu gewone eetlepel vol en aan een joDg boven de 10 a 12 weken eeu halve. Daar de ziekte naar de meening van den schrij ver zijn oorsprong in bedorven bloed vindt en bij ontdekking zulk een snel verloop heeft, waar wei nig of niets aan is te doen, zoo raadt hij, na ge durende meer dan veertig jaar de ziekte te heb ben waargenomen, aan om dit middel spoedig te bezigen. Met genoegen wijzen wij onze lozers op de gelegen heid die hun geboden wordt in te teekenen op de Katholieke Illustratie, die thans haar 17e jaargang intreedt. Wij hebben de eerste maandelijksche afle ring met ingenomenheid doorbladerd en moeten vol mondig erkennen, dat het algemeen bekend tijd schrift zijn oude reputatie uitstekend ophoudt. De nieuwe aflevering bevat behalve het begin eener hoogst onderhoudende novelle van H. A. Banning, eene geïllustreerde beschrijving der Tentoonstelling, die zich prettig laat lezen, in tegenstelling met de verschillende verslagen, waarop sommige dagbladen ons reeds lang vergasten, verscheidene lezenswaar dige opstellen en een schat van wetenswaardigheden, waarmee ieder ziju voordeel kan doen. Vooral de platen in deze aflevering zijn bijzonder verdienste lijk te noemen en kunnen met de meest artistieke producten op dit gebied wedijveren. Dat alles kan men zich verschaffen voor de geringe som van 3.60 per jaar, waarbij men dan de kans heeft op het winnen van menige kostbare premie. Naar onze meening is de Katholieke Illustratie het onderhou dendste, nuttigste en goedkoopste tijdschrift onzer Katholieke huisgezinnen. mmmm Prijzen van 100 en daarboven. 4e Klasse. Trekking van 24 Sept. Prijs van 5000no. 2883 400nos. 5035 en 18540; 100: nos. 6042, 7064, 9300, 14038, 16184 en 16199. Nederl. Herv. Gemeente. Beroepen naar Weesp, E. A. Lasonder te Zegveld Vrooms- hoop, W. van Sloten, cand. te Tjamsweer Aarden burg, C. P. v. Eeghen, cand.Sleen, J. Zegers Wz. te Haamsteede; Uitwijk, J. Ossewaarde te Wilhel- minadorp. Bedankt voor Hoenderloo, F. A. van Loenen te Sint- AnthoniepolderStellendam, E. A. Lasonder te ZegveldGiesen en Rijswijk, A, A. L. J. Rouyer te Nieuwerkerk in DuivelandDinteloord en Prin- celand, A. Renier te Berg-Ambacht.; Zuiderwoude, L. C. Terneden te Brakel. Chr. Geref. Gemeente. Beroepen naar Staphorst, J. Huizinga, cand. te Ten Post. Aangenomen naar Oudega, W. Reakema, cand. te Oldekerk. Bedankt: voor Oost-Zaan, A. Vogel, cand. te Oud-Loos- drechtCharlois, P. Biesterveld, cand. te Amster dam Niezijl, F. Moet te Siddcburen. mij niet; ik heet Pièrre (steen) en ik ben harder dan mijn naam. Ingerukt marsch!* Aan den ingang der Saint-Roch te Parijs zag men in den laatsten tijd geregeld een man staan, met een plakkaat voor de borst, waarop te lezen stond: »Een blinde mijnwerker, een slachtoffer van zijn beroep. Deze week verliet eene dame het kerkgebouw, na derde den ongelukkige en opende hare portemonnaie om hem een aalmoes te geven. Een bankbiljet van duizend francs viel op den grond. Dadelijk nam de blinde het met groote vlug heid van de straat op, ontdeed zich van het plakkaat en ging zoo snel mogelijk aan den haal. De bestolene dame riep luideHoudt den dief!Onderscheidene personen zetten den vluchteling na, die ten slotte i door twee agenten van politie werd gegrepen. Naar het naastbijgelegen politiebureau overge bracht, werd de gewaande blinde in wien men een man herkende, die herhaalde malen wegens diefstal veroordeeld was, ter beschikking van de justitie gesteld. De aangehoudene was zekere Léon C., oud 45 jaren, woonachtig in do rue Nationale te Ivry. Hot verschijnsel, dat de bliksem gemakkelijker j inslaat in een schoorsteen, waarin verbrandingsgassen opstijgen, dan in eene die koud is, verklaart zich hierdoor, dat in het eerste geval door wrijving der gassen electriciteit ontstaat, die de electriciteit in eene boven den schoorsteen trekkende onweerswolk tot vereeniging noopt en alzoo een bliksemstraal te voorschijn roept. Door eene proef in het klein boven een lampen glas kan de juistheid van deze theorie bewezen worden. Scylla en Charybdis. Vrouw Maar beste man, hoe is het mogelijk dat je een kind een vleesch- mes in de hand geeft. ManHij moot toch iets hebben om mede te spelen. Ik kan hem toch geen geladen revolver geven. Aan het verkeerde adres Uit Rome wordt gemeld, dat een meisje uit de vierde klasse der openbare school koningin Margaretha bij gelegenheid van haar geboortedag een paar door haar zelf gebreide kousen had gezonden. De koningin beantwoordde dit geschenk met een tegengeschenk, bestaande uit een paar kousen voor de kleine, waarvan de eene met stukken zilvorgeld, de andere met bonbons' was gevuld. Daarbij was het verzoek gevoegd, dat: de kleine zou mededeelen welk van beide haar het meesle genoegen gedaan had, daar H. M. van plan was bij gelegenheid haar geschenk te hernieuwen. De kleine antwoordde hieropLieve Koningin Beide kousen brachten mij slechts verdriet aan, want het geld heeft vader genomen en de bonbons eigenden zich mijne zusters toe. In een Friesch blad staat de volgende openhar tige aankondiging: O O O t>Geachte dorpsgenootenOndergeteekende maakt door deze bekend dat hij het vak als barbier zal uitoefenen ten huize zijns vaders. Mij minzaam in uwe gunst aanbevelende, zal 't mijn streven zijn, door verdere oefening 't publiek naar genoegen te bedienen. Wie den man dus in staat wil stellen, zich te oefeuen in zijn vak, late zich bij hem scheren en knippen. De Internationale courant »Krakatau«, jl. Zater dag ter gelegenheid van de Fancy-Fair te Amster dam door den journalistenkring uitgegeven, bevat de volgende reclames: Goedige vaders, 'k heb aardige zaken, Waar zich uw kleintjes meé kunnen vermaken, 'k Dring ze. u niet op, maai ik vraag u beleefd, Dat ge er uw goud en uw zilver voor geeft. Rijke raijnheeren, daar hoorde ik zoo even Dat gij een prachtig souper wilt gaan geven, Rijklijk besproeid met het schuimende nat Och, geef ons liever eeu bankjeu of wat, Wilt ge met nobele mildheid zoo voorgaan, Dan mag om ons uw souper ook wel doorgaan. Indische Lords, onder Java's gebladert Hebt gij weleer al uw tonnen vergaderd, 't Komt u dus niet op een kleinigheid aan, Rijk zij uw offer aan d'armon Javaan. Heeren met kwalen, nu zijt ge genezen, Maar toch, gij hadt ook wel dood kunnen wezen, Toont nu, terwijl gij u in 't leven verblijdt, Dat gij een dankbare sterveling zijt. Knippende heeren, we zijn zoo verlegen, Zie, uw papieren zijn aardig gestegen, Geeft van nw winst slechts een achtste procent, Dan zijn we dit maal volkomen content. Smulzieke heeren, behelp u eens pover, Slaat toch, ik bid u, het smulhuis eens over, Geef mij voor Java 't bedrag van 't diner, 'k Ben met een Willempje taamlijk tevree Liever ontvang ik er twee. Hoflijke heeren, gij hebt, laatst beweerd, Dat ge vau mij slechts een lachje begeert, Houdt dus uw woord, geeft een tientjen en ga, Zeker zie ik u dan lachende na. De Fransche admiraal Pièrre, die onlangs gestorven is, werd eenige jaren voor 1870 gezagvoerder over een oorlogschip. Den dag, dat hij het bevel overnam, liet hij als naar gewoonte de bemaunnig bijeenkomen, en hield de volgende bemoedigende toespraak Offi cieren, onderofficieren en matrozen, ik ben geroepen om bevel te voeren over dit vaartuig. Gij kent Het WATERSCHAPSBESTUUR van HERPT c.a. brengt ter openbare kennis, dat van af heden ge durende acht dagen ter Gemeente-secretarie te HERPT, ter inzage van belanghebbenden zijn nedergelegd een aan H H. Gedeputeerde Stalen dezer provincie gericht schrijven van den Inspecteur van den Waterstaat in de 2de inspectie, betreffende de uitvoe ring van werken in verband met de verlegging van de uitmo-nding der rivier de Maas met bijbehoorende topo- graphische Kaartdat door belanghebbenden, indien tegen de aangegeven werken bij hen bedenkingen mochten bestaan, deze binnen tien dagen, te reke nen van af heden, schriftelijk bij ons kunnen worden ingediend. IIKRPT, 24 September 1883. Het Waterschapsbestuur voornoemd, De Voorzitter, A. DE WILT. De Secretaris-Penningm., J. BUIJS. t Heusdcn, 24 Sept. De prijs der bot.eris ƒ0.85 a 0.87 per stuk van 6 ons. Eieren 5^2 a 6 cent. 's Bosch, 24 Sept. Op de heden gehouden markt van vette kalveren, waren aangevoerd 130 stuks. De le kwal. gold van ƒ0.68 tot 0.70, 2e kwal. van ƒ0.66 tot ƒ0.68, 3e kwal. van ƒ0.64 tot 0.66 per kilogr. De handel was zeer levendig zoodat spoedig al het aangevoerde was opgeruimd. De prijs der boter was 1.40 a 1.60. t Gorinchem, 24 Sept. Niettegenstaande dj heden alhier gelijktijdig gehouden paardenmarkt, bedroeg de aanvoer van vee ruim 400 stuks en was de handel tamelijk vlug. Prijzen: Enkele zware kalf koeien ƒ250 a 325; mindere qualiteit ƒ160 a 240; dito vaarzen ƒ150 a ƒ230. Melkkoeien 160 a 240. Vare koeien 170 a 250. Guiste Vaarzen a Ossen 100 a 120. Stieren 75 a 110. Pinken a Graskalveren 30 a 60. Nuchtere kalveren ƒ8 a ƒ18. Varkens, zware vette op levering 50 a 52 ets. per Kilogram. Overlooperljes voor Engeland 44 a 46 ets. per K.G. Fokvarkens van 6 a 8 weken 5.a 9. per stuk. De prijs der goöboter was 1.40 a 1.64 per KG. der weiboter 1.16 a 1.24 per K.G. Kipeieren golden ƒ1.25 a 1.35 de 26 stuks. Do paardenmarkt muntte uit door een ruimen aanvoer, waaronder zeer schoone paarden, die bij vluggen handel tot hooge prijzen verkocht werden. Voor vier- en meerjarige paarden werd 550 a 650, voor jarige veulens 90 a 130, besteed. Fransche paardenkoopers waren niet, Duitsche daaren tegen vele aanwezig. «1 te BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Heus dcn, brengen bij deze ter kennis van belanghebben den, dat de Openbare TeekencurAts 1883/84 zal ge opend worden op Dinsdag den 2 October a.s. De lessen worden gegeven op Maandag, Dinsdag en Donderdag, des avonds van 6V481/* nar. Aangifte bij don leeraar, den Heer M. C. VAN DER VEN, alhier. Burgemeester en Wethouders voorn., HONCOOP. De Secretaris, S. VAN BEEST, l.-s. Flensden, 20 Sept. '83. KWEEPEREN worden zoowel bij kleine als groote hoe veelheden, tegen hoogen prijs OPGE KOCHT door van te zal op Dinsdag 2 October 1883, des namiddags 6 ure, bij Johs. Kempenaars te Elshout Voor de gemeente Elshout en anderen. ter gelegenheid van de zijn a contant verkrijgbaar gesteld bij den boek handelaar Na ontvangst eener postwissel, met bijvoeging van 5 Cent voor de toezending, worden ze ook di rect naar alle plaatsen per post verzonden. VAN DE Correspondent te Gorinchem, de Heer L. DE HARTOG. van (In 't huis achter den beer Koster, Costumier, vioeger bewoond door Mevr. de Wed. Frohn.) Ileeren- en Damescostumes kunnen bij 't Chemisch Reinigen geheel in elkaar blijvenook kunnen alle Heerenartikelen bij 't verwen in elkaar blijven en wor den weder als nieuw opgemaakt. Specialiteit van 't verwen in alle kleuren en opmaken van Heerenoverjassen en Damesmantels. In den trant van Paris-Murcie en Paris- I s c h i a, zal nog deze maand bij den ondergetee kende een verschijnen. H.II. Letterkundigen, Toonkunstenaren, Teekenaars en Schilders worden beleefd en dringend opgeroepen, ten spoedigste hunne bijdragen aan den ondergeteekende te zenden. Onmiddellijk na verschijning zal het Blad aan het Bureau van deze Courant verkrijg baar zijn. De Uitgever, F.B. VAN DIT MAR. Utrecht.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1883 | | pagina 3