Keukenmeid, Werkmeid, Linnenmeid, Russische Coupons, eene Dienstbode, TE KOOP: Pliolofi'aphie. DE HOOITOEHAAT NAVEIDE op Donderdag 14 Augustus. land- en tuinbouw. correspondentie; marktberichten. HET COLLEGE Verkoopen en Verhuren BURGERLIJKE STAND. Afloop van Aanbestedingen. Boekaankondiging. Gemengd Nieuws. ADVERTENTIEN7~~ Men vraagt eene piano, met zeer nette kast, voor f 15 Het vernieuwen van het dak en het bouwen van een verdieping op de Pastorie van die Ge meente. uithoofde van den op Vrijdag 15 dezer invallenden li. C. feestdag. zuster naar Duitschland vertrokken, zijn vrouw en kinderen hier te lande onverzorgd achterlatende. Daar hij de noodige papieren miste, werd hij met zijn gezellin weer over de grenzen gezet en te Winschoten door het publiek „op de aangenaamste wijze* ontvangen. Door de politie beschermd, brachten zij den nacht in den toren door en ver trokken des morgens vroegtijdig. Betreffende de te Amsterdam in hechtenis ge nomen ralsche munsters deelt het „X. v. D.* nog het volgende mede Z:>oals men weet werden zij overvallen, toen zij bezig waren proeven van hunne bekwaamheid af te leggen. Het waren echter geen gouden tientjes, die zij vervaardigden, maar zij hadden 2 stukken van 20 frank en een Engelsch pond ge maakt, waarop dadelijk beslag werd gelegd en die zoo bedriegelijk gelijk zijn aan de echte geldstuk ken, dat zij hoogst moeielijk er van te onder scheiden zijn. Die stukken houden GO percent werkelijk goud, terwijl het overige specie zonder waarde is. Verschillende staafjes goud werden in hun bezit gevonden, evenah achtkantige stalen vormpjes, waarin 20 frankstukken en ponden ge goten konden worden. Toen zij gevat werden, waren zij te verschrikt om zich te verzetten. De politie had nog de welwilendheid tegenover hen, hun geene paster- nosters aan te doen of hen per wagen te vervoe ren; maar de rechercheurs gingen, om alle op spraak te voorkomen, met hen te voet en gearmd naar het politiebureau. Wellicht dat zij die voorkomendheid aan hun uiterlijk te danken hebben, want zij zien er vol strekt niet als boeven uit. De een is flink van gestalte met een aangenaam voorkomen, terwijl hij een zwaren, blonden baard en snor heeft, en als hij spreekt, twee fraaie rijen tanden heeft. Hij droeg een grijs phantasiepak en zwarten fan- tasiehoed. De ander is niet zoo groot en donker van uiterlijk. Hij heeft een zwarten snor en was in het zwart gekleed met dito hoed. Deze laatste is vroeger student geweest en moet de eigenlijke uitvinder zijn om op zoo'n uitstekende manier goudstukken na te maken. Hij moet ook het eerst te Amsterdam hebben vertoefd, en toen doordien hij wellicht naar wensch alhier werkzaam dacht te kunnen zijn den ander, namelijk Rico, den gewezen directeur der munt te La Paz, geschreven hebben over te komen. Buiten den Hollander v. R., met wien zij connectie aangeknoopt hadden, moet er nog een andere vreemdeling in het spel zijn, die nog niet gevonden is. Evenmin heeft men reeds ontdekt, of er al werkelijk gouden tienguldenstukken zijn nage maakt; men vermoedt dat echter wel. Een persoon van lange gestalte, glad ge schoren aangezicht, gekleed met lange zwarte jas en blauwe broek, vervoegde zich Donderdag morgen bij den heer Wolterink, predikant te 's-Gavenmoer, met beleefd verzoek, van ZijnEerw. een paar rijksdaalders te mogen ontvangen, daar hij tot machinist aan de naburige suikerfabriek te Groenendijk benoemd zijnde, die gelden noodig had om eenige dagen kostgeld te betalen. Al hoewel het uiterlijk en het verhaal van den per soon in quaestie den heer W. wel eenigzins ver dacht voorkwamen bracht de man het evenwel, door zich te beroepen op verschillende personen zoover, dat de predikant beloofde, hem het gevraagde te zullen geven, maar eerst den diricteur der ge noemde fabriek zou spreken. De heer W. heeft zich hierop naar den directeur begeven en daar vernomen, dat van het aanstellen of benoemen De gewaande doorge- van dien machinist niets aan was. machinist was intusschen verdwenen en reisd, om wellicht elders te beproeven wat hier mislukt was. Bij ds. Tilanus te Oosterhout is hij echter beter geslaagd en heeft zich aldaar onder valsche voor- gevens 5 doen ter hand stellen. Een ieder zij dus voor hem gewaarschuwd. Aan de Prov. Nbr. Ct. wordt uit Oss gemeld Het is nog alles behalve zeker, wie den moord bedreven heeft. De publieke opinie is, dat het de raaréchaussée „niet* is geweest Hij heeft wel met den verslagene geworsteld, maar deze kan zich zelf wel verwond hebben, of een dorde kan er bij geweest zijn die de wond heeft toegebracht. Daarbij komt dat de maréchaussee algemeen ge acht is en bij zijn autoriteiten opperbest staat aangeschreven. Het is dus alles behalve raadzaam zoo iemand, die daarenboven alles ontkent, als den vermoedelijken dader te beschouwen. De verslagene heeft een snede in de kuit ge kregen, die volgens verklaring van den dokter niet gevaarlijk zou zijn geweest als ze spoedig verbonden was geworden. Er schijnt een slagader te zijn getroffen en de man is doodgebloed. Bij den maréchaussee is een klein mesje gevonden, waarmee de wond niet toegebracht kan zijn. Vrijdagmorgen is er brand ontstaan bij de land bouwers B. en N. te IJselmuiden; twee huizen benevens het meubilair en twee hooibergen zijn geheel verbrand, terwijl twee geiten in de vlammen zijn omgekomen de oorzaak wordt aan het broeien van het hooi toegeschreven. Een en ander schijnt verzekerd te zijn; de brandweer was aanwezig, maar kon door gebrek aan slangen het water niet tot aan de brandende perceelen brengen. Een polderwerker heeft in de Naarder-Meer een soort van koffiekan opgegraven, die eenige eeuwen oud moet zijn. Het voorwerp is nog onbeschadigd en vijttig gulden zijn er reeds voor geboden. Nabij Surhuisterveen is een vroaw door drie groote honden aangevallen en zoo deerlijk toege takeld, dat zij geheel bewusteloos op den weg lag, toen men haar te hulp kwam. Vrijdag is door de rijksveldwacht de dienstbode M. M. van Mevr. R. te Zevenaar naar Arnhem gebracht, omdat zij hare meesteres heeft mishan deld. In de militaire badplaats te Groningen had Vrijdagmorgen een allertreurigst ongeval plaats. Een jong arts deed, als telken dage, een sprons in het water, maar kwam nu op zijn hoofd te recht, met het ongelukkige gevolg dat twee wer vels zijn gebroken. Xa het aanbrengen van het verband was de toestand iets minder ongunstig. Donderdag brandde te Nijega de boerenplaats af, toebehoorende aan baron J. W. J. De Vos van Steenwijk te 's Hage. Voordat de naastbij zijnde brandspuit van het dorp Langweer, op 1/4 uur afstands gelegen, ter hulp kon komen, was huis en schuur met al het hooi en het grootste ge deelte van den inboedel reeds door de vlammen verteerd. De brand is door het broeien van hooi ontstaan. Vrijdag is te Rotterdam een 4-jarig meisje dat aan de Veemarkt in de nabijheid van het water speelde, daarin gevallen en door den stroom meegevoerd tot onder het stoomgemaal al daar, waar het spoedig levenloos is opgehaald. Te Vlissingen is een behangersknecht gevangen genomen, die bij een ingezetene, bij wien hij een vloerkleed had gelegd, geld en verschillende voor werpen van waarde had ontvreemd. Vrijdag namiddag zijn twee jongens op het kermisterrein aan de Veemarkt te Rotterdam op een beladen sleeperswagen geklommen en daar afgevallen, waar door de wielen over hen heen gingen en zij aan armen en beenen zoodanig verwond werden, dat zij naar het stedelijk ziekenhuis aan den Coolsingel moesten worden overgebracht. Hun toestand is echter niet gevaarlijk. f Eeten, van 1 Juli1 Aug. Geboren: Jan, z. v. A. v. d. Beek en G. v. CampenAdriana, d. v. J. Paans en M. Uijthoven; Maaike Maria, d. v. M. W. Vink en G. Vos; Dirk, z. v. S. v. Rijswijk en F. Broekhuizen. f Drongelen, van 1 Juli1 Aug. Ge t ro u w dC. K. v. Enkhuizeu en C. v. d. Beek; M. Treffers, en A. Wijnbelt. Geboren: Leendert Cornelis, z. v. C. L. v. d. Kolk en J. M. Colijn. Overleden: levenl. aangegeven kind m. gesl.v. J. Hartgers en H. Bolllevenl. kind vr. gesl. v.C. do Moor en A. Heijkoop; H. D. de Wind, 5 m. ALMKEBK. Was het gelaat van menig land bouwer eenigszins betrokken bij de g.durige regens, die er na St. Margriet nedervielen, thans is het geheel verhelderd. De liefelijke zonneschijn, getem perd door koele windjes, geven hem gelegenheid om het oogsten ongestoord voort te zetten. Het koolzaad is gedorscht en leverde voor deze streek een vrij goed beschot van gemiddeld 20 H.L. per H.A. op. De wintergerst is zeer goed gewonnen en was op sommige stukken buitengewoon zwaar, de tarwe is rijp, alom ziet men rappe handen om het goud geel graan met de zicht te vellen en belooft een redelijken opbrengst van uitmuntende kwaliteit. Erwten en boonen zullen zeer middelmatig zijn, wat in drooge zomers niet ongewoon is, evenzoo de aardappelen. De suikerbieten daarentegen staan bnitengewoon voordeelig en beloven eene goede opbrengst. Het vee is gezond en heeft weer over vloed van gras. GORINCHEM. Donderdag had ten bureele van den majoor-intendant, toeziende chef over de gar nizoensbakkerij te Breda, de openbare aanbesteding plaats van 125 hectoliter jarige roode en 375 jarige witte tarwe. Hiervoor waren ingekomen 7 inschrij vingsbiljetten. Van de goedgekeurde monsters was dat van den heer H. de Gier alhier het minste in prijs, nl. wat de roode tarwe betrof, tegen 8.34 per HL. en dat van den heer M. de Gier, mede alhier, wat de witte betrof, 8 16 per HL. ningslectuur wil leveren. Wij noemen nit de afleveringen slecht de Gasten van Schamyl, een geschiedkundige novelle in Kau- kasus, die een zeer juist denkbeeld geeft van po litieke toestanden die valsche profeten onder de Muzelmannen kannen teweeg brengen. Ben-Akiba daarentegen is een Novelle, uit het dagelijks leven, vol gezonden humor. KERKNIEUWS. naar Finkum c. a., L. J. van Hoorn te Metslawier; Blokzijl, E. Eisma te Bennekom (gem. Ede.) Goes, C. L. Laan te Serooskerke. voor Dinteloord en Standaarbuiten, C. P. N. Pi- kaar te Onwerschie; Berg-Ambacht, A. Knol te Ter Aar; Ameide en Tienhoven, G. Vlug te Nij- kerk op de Veluwe. Onder de vele tijdschriften en weekbladen gaat de Familiebode een moer en meer vaste plaats in nemen. Met genoegen zagen wij dit tijdschrift wekelijks in en kunnen ons niet onthouden onze lezers bij de opening van den nieuwen jaargang dit Tijdschrift aan te bevelen. De reeds verschenen aflevering van dezen jaar gang getuigen dat de redactie werkelijk uitspan- Over het algemeen worden tooneelspeelers niet oud; hunne kunst schijnt hun, zoo naar het lich aam als naar de ziel, de krachten te zeer te doen inspannen. Reeds Ifland klaagde in 1787: „Alles loopt bij ons sneller af, de vreugde het lijden en ook het leven. De traan, dien wij storten, en het lachje, dat wij zoo gaarne geven, zij bereiden on« een vroegtijdig graf.* Intuschen, er zijn uitzonderingen, gelijk men weet. De oudste tooneelspeler was Jean Noël, die op 118 jarigen ouderdom den 13n Januari 1829 te Parijs stierf en nog optrad toen hij 100 jaar was. Hij was van zijn achtste jaar af reeds aan het tooneel en had in 92 jaar 2760 rollen ge speeld. 28010 maal was hij opgetreden, 1040 maal gestorven, 130 maal koning, 920 inaal een eerlijk man en 13500 maal een schurk en onge lukkige geweest, alles met het beste hart ter wereld en de vroolijkste opgewektheid, die men zich denken kan. Alleen voor blanketsel had hij niet minder dan 27600 francs uitgegeven, aan gage 138.000 francs verdiend. Van de Romeinen is bekend, dat de tooneel- speelster Luceja nog op 112 jarigen leeftijd het tooneel betrad en Galenia Copiale, danseres en actrice, 90 jaar na haar debut op de planken kwam om Pompejus te begroeten. Zij speelde zelfs nog eens onder Augustus. Monoloog van een dronkaard. Een zonderling dier het kameel. Hot kan zeven dagen werken zonder te drinken. Ik kan zeven dagen drinken zonder te werken. Rechter van instructie. Hoe ver is de herberg van uwe woning verwijderd? In hoeveel tijd legt gij dien weg af? Getuige. Ja mijnheer de rechter, dat hangt er van af of ik er heen ga dan of ik er van terug kom. Juffrouw, tot den slagersknecht: »zeg aan je baas, dat hij slecht toeziet, zijn vleesch is veel te taai.« Knecht. »Ja juffrouw, u moet deuken de baas wordt al een dagje ouder. Aan enkele minnaars van goede muziekdie in no. 297 van dit blad een stuk inzonden, ter vei-krijging eener orgelbespeling, kunnen wij mede- deelen dat hun verlangen in goede aarde is geval len. Zoowel de heer Broers als het Kerkbestuur willen, naar wij vernemen, gaarne medewerken om dezen wensch te verwezenlijken. Voor ons volgend nummer werd ons bereids eenige ruimte gevraagd, om daarop te antwoorden. De Redactie. fHeusden, 9 Aug. De prijs der boter is ƒ1.a 1.07 per stuk van 6 ons. Eieren 4V2 ct. por stuk. 's-Boscli, 11 Aug. Op de heden Maandag gehouden markt van vette kalveren waren aangevoerd 148 stuks. De le kwaliteit gold van ƒ0.50 tot 0,52 2e kwaliteit van 0.48 tot 0.50, 3e kwaliteit van 0.46 tot 0.48 per Kilogram. Al het aangevoerde werd aan bovengenoemde prijzen vlug verkocht. De prijs der boter was 1.30 a 1.70. f Gorinchem, 11 Aug. Bij een aanvoer van onge veer 300 stuks vee, was de handel heden tamelijk vlug. Prijzen: Enkele zware kalf koeien golden 260 a f 330; mindere qual. 175 a f 230; dito vaar zen ƒ160 a 225. Vare koeien 180 a 240. Vaarzen j 125 a 150. Pinken 60 a ƒ110. Nuchtere kalveren 8 a 12. Varkens, zware vette op levering 44 a 46 ct. p. KG.; minder zware 40 a 43 ct. per KG. Fokvarkens van 6 a 8 weken 4.50 a 7. per stuk. De prijs der goöboter was 1.34 a 1.56 per KG.; der weiboter ƒ1.00 a ƒ1.10 per K.G. Kipeiereu golden 1.a 1.10 de 26 stuks. voor dadelijk of op nader te bepalen tijd, bij eene familie in dienst te treden, op het Kasteeltje ge naamd „Huis van Malsen,* liggende te V ELL, in Gelderland bij Zalt-Bommèl, eene nette voor haar vak geheele bekwame die ook huiswerk moet verrichtenbenevens eene dito goed kunnende tafeldienen; en eene derde meid, die ook kan tafeldienen, doch in hoofdzaak vol maakt bekend moet zijn met eene nette behande ling der natte en drooge wasch en goed kan strij ken en stijven, stoppen, mazen en naaien. Loon naar bekwaamheid en van de P. G. Franco brieven in te zenden onder letters V. S. C. aan den uitgever dezer Courant. in ponden Sterling, verschenen 1 October 1884 en 1 Januari 1885, worden nu reeds door mij tegen zeer verhoog den prijs opgekocht. H. PRINS. HEUSDEN, Aug._'84. In een fatsoenlijk burgergezin te's-GRAVEN- HAGE, wordt ten spoedigste gevraagd: van de Pr. Godsd. Aanbiedingen onder letter E aan den Uitgever dezes. Te bevragen lett. M. bij den uitgever vau dit blad. De ondergeteekende zal op 19 en 20 Augus tus a.s. te Heusden werkzaam zijn, ten huize van den Heer J. VAN HEMERT in de Oud- heusdenschestraat, tot het nemen van Por tretten, Groepen, Landschappen en wat verder mocht verlangd worden. L. H. SERRÉ. VAN REGENTEN OVER DE GODS HUIZEN TE HEUSDEN, zal op Dinsdag 19 Augustus 1884, des voormiddags om 11 ure, in het „Café Lelie*, vroeger „Concordia*, te Heusden, in het openbaar EN van verschillende perceelen, gelegen onder He- dikhuizen, Vlijmen, Engelen, Baardwijk, Veen en Oudheusden, als van ouds. op „de Stukjes,* in drie partijen. Een en ander breeder bij biljetten omschreven Het KERKBESTUUR der Hervormde Gemeente van U i t w ij k zal op Zaturdag lö Augustus 1884, des namiddags ton 3 ure, iu de Consistoriekamer aldaar, in het openbaar AANBESTEDEN Bestek eu teekening liggen in genoemd lokaal ter inzage van af Maandag 11 Augustas 1884, aan wijzing op den dag der aanbesteding, des voor middags ten 10 ure. Inlichtingen zijn te bekomen bij den bouwkun dige C. KENTIE te Woudrichem. Nederl. Herv. Gemeente. Beroepen: Aangenomen Bedankt Melkkoeien 160 a 250. HAVER AiiiMiiir Waalwijk,

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1884 | | pagina 3