BUITENLAND. Buitenlandsch Overzicht. flffltr iMfe tiHt llfij vervolgd.) BINNENLAND. b veroorzaakt wordt op een tijd, dat de i acht van het organische leven nog niet rlamd is door de buitengewoue vermeer- ring der cholera kiemen. In de tweede en rde periode zou hetzelfde middel door de achteloosheid van de maag niet meer kun- n werken. Alle werkingen, voegt Dr. Marray er bij, de verteringsorganen drukken, hetzij die ;rkingen lichamelijk of geestelijk zijn, oals vrees, smart, uitputting, gebrek aan edsel of slecht voedsel, slecht water of dorven lucht, bevorderen de kracht van cholera smetstof of verminderen de kracht a er weerstand aan te bieden en moeten rgvuldig vermeden worden. Neemt men ze voorzorgen in acht, dan loopt ieder, 3 matig is en rein water drinkt, weinig rsoonlijk gevaar. Zelfs al vertoont de cho- 'a zich in ons midden. «Ik houd zijne nagedachtenis in eere,was het itwoord. «Zooals mijne moeder mij meermalen heeft rteld moet hij een flink man en veel beter en rstandiger zijn geweest dan de andere dorpsbe- oners. «En heeft uwe moeder u nooit gezegd, dat hij m wilddief was?« Het meisje sprong op en zeiDat is niet waar - dat kan niet waar zijnMijn vader een wilddief - een misdadiger De houtvester knikte toestemmend en sprak: «Hij as een wilddief! Men heeft uw vader onverdiend tn verschillende verkeerdheden verdacht en de eer wcr moeder geschonden, maar niemand is op de pdachte gekomen dat hij een strooper was en ich was hij een van de gevaarlijkste soort en «En gij zei Hanna met hijgende horst. «Ik doorschoot hem!« klonk het van de lippen des putvesters. Een geluid, als dat van een onderdrukten gil ont- lapte aan de borst van het meisje. «Vervloek mij niet,vervolgde de oude man, «want et was eene overijlde daad, waarvoor de hemel mij jer zwaar heeft gestraft, door mij alles te ontnemen jat mij eens zoo gelukkig maakte. Daar licht het tatste van alles, wat ik eenmaal bezat, mijn eeni- ;en zoon mijn Karei door een wilddief vreese- jk verwond. Hij is de eenige die mij nog aan dit :ven bindt. Ik ben een oud man gij een jong reisje, dat mijne dochter kon zijn. Veroordeel mij, ude man, niet, voordat gij alles hebt gehoord. Ik eb mij voor niemand te rechtvaardigen dan voor u n dut wil ik doen. «Gij alzoo gijfluisterde Hanna, terwijl zij e hand op het kloppende hart drukte en twee groote ranen over hare wangen rolden. Zij kon niet be- iissen of deze aan de nagedachtenis van haren vader varen gewijd of te voorschijn waren geroepen door ;et harteleed, dat uit de woorden van den grijsaard sprak. I «Gij zult mij slechts ten halve schuldig vinden, vanneer gij alles hebt gehoord,zei de oude heer. Ik ben geen laaghartige moordenaar, ik handelde vereenkomstig het recht, dat de hooge Regeering mij ils houtvester heeft verleend. Ik ben alleen' te haastig, je wraakgierig en te driftig geweest. Daarvoor heb k zwaar geboet, want geene rechtvaardiging voor de Jvet kan de inwendige stem, die ons aanklaagt, tot wijgen brengen. Wilt gij mij verder aanhooren, Hanna? k smeek het u ter wille van mijn zoon dien gij be- nint. «Ik wil het,« was het antwoord. «God sta mij bij, dat ik u de waarheid niets tan de zuivere waarheid zal zeggen,zei de oude HEUSDEN, 14 Aug. t De eerste nieuwe ristarwe is hier aan de markt verkocht voor f 9.25 het mud. tUit de gemeenten Nieuwkuijk, Haarsteeg en Drunen, werden Maandag 1.1. rüim 700 muds manden met snijboonen, van deze plaats, naar Gorinchem vervoerd. De groote aanvoer maakte dat de markt overvoerd was, zoodat ze ten slotte voor 3 en f 2 per mand moesten verkocht worden, wilde men ze niet mede huiswaarts nemen. Een gedeelte vertrok dan ook om ze liever in verschillende gemeenten van Altena te gaan ven ten. Ook al overproductie op dit gebied. t Het scheikundig underzoek aan het hy giënisch laboratorium te Amsterdam, van het water uit de 19 meter diepe Nortonpompwel nabij de R. C. Kerk alhier, heeft het volgende resultaat opgeleverd Van verontreiniging is niet gebleken de zwevende en later bezinkende bruine vlokken blijken werkelijk te zijn ijzeroxyde; nitia- ten of nitriten niet aanwezig, chloriden evenmin organische stoffen wel, maar in uiterst geringe hoeveelheid. Van lood geen spoor. Het water bevat derhalve geene voor de gezond heid nadeelige bestanddeelen. Dat uit de beide andere later geslagen Nortnnpompen zal aan een gelijk onderzoek worden onderworpen. De heeren O. J. van der Eist, J. M. A. Zoetmulder en B. J. Paardekooper, civiel ingenieurs en tijdelijke opzichters bij de werken tot verleg ging van den Maasmond, zijn met ingang van 1 September e.k. benoemd tot adjunct-ingenieurs bij die werken. WIJK, 13 Aug. Maandag namiddag viel een arbeider van den landbouwer J. v. d. W. door den korentas. Hij kwam daardoor van eene aan merkelijke hoogte op onzachte wijze beneden, maar toch met eene lichte kneuzing vrij. t Dinsdag namiddag was een onweersbui in aantocht, waarvoor men in den laatsten tijd al meer en meer beangst begint te worden. De land bouwer L. v. B. alhier, bezig met het inhalen van tarwe, zette zijn paarden dan ook wat extra aan om vóór de bui tehuis te zijn. Het gevolg hiervan was dat de bovenkraam (het bovengedeelte van den z.g. speelwagen) los geraakte en met de drie personen, die er op zaten, in het water terecht kwam. Met een nat pak en den schrik kwamen deze vrij. De voerman sprong tijdig van den wagen, maar de dienstbode, die naast hem gezeten was, bleef met haar kleeding aan den wagen haken en werd een eind weegs met het hoofd langs den grond voortgesleurd. Hoewel op verschillende plaatsen gekneusd, is haar toestand toch vrij redelijk en verkeert zij althans buiten levensgevaar. t BERN, 13 Aug. Bij het onweder van gisteren werden drie paarden gedood, tiebehoorende aan den landbouwer T. B. alhier. GIESEN. Op voorstel van heeren ingelanden van den Andelschen polder, werd bier dezer dagen eene vergadering gehouden van ingelanden der polders Andel, Giesensche Weiden en Eendeveld, ten doel hebbende deze polders onder één bestuur te vereenigen, z« te doen bemalen door één molen en den molen, het Eendeveld bemalende, te doen vervallen. Drie jaren zouden genomen worden tot proef van welslagen. Het voorstel tot vereeniging geen ingang vin dende, zoo was ook het behoud vau den molen verzekerd. te verschijnen voor den rechter van instructie te 's Bosch. WAALWIJK. Verleden Maandag heeft de eerste eigenlijke passagierstrein geloopen op de spoor- weglijn tusschen Geertruidenberg en Waalwijk. Niet stoelen op zand wagens gezeten kwamen een aantal leden van de R.C. zangerskoren van Geertruidenberg, Raamsdonk enz. hier aan, om tegenwoordig te zijn bij eene uitvoering van het Waalwijksch zangerskoor in de kapel der zusters alhier. 's Avonds werden zij per zelfde gelegenheid hun door de aannemers verschaft, teruggevoerd. 13 Augustus. Tot wethouder dezer gemeente is benoemd de heer dr. J. B. de Haan. ZEVENBERGEN. De heeren S. ontsnapten deze week te Slikgat aan een groot gevaar, dank zij hunne tegenwoordigheid van geest. Over den straatweg rijdende, zagen zij op eenigen afstand een ponny, gespannen voor een karretje, in vollen draf aankomen en bemerkten dat het onmogelijk zou wezen, dat zonder botsing het woeste dier hen zou kunnen passeeren. Een der heeren sprong uit het rijtuig, greep het paard bij de teugels en wist het nog bijtijds staande te houden. Wat gevreesd werd gebeurdede beide rijtuigen kwamen in botsing, waardoor het rijtuig, dat door de ponny werd voortgetrokken, kantelde en brak. Hierdoor was de ponny van zijn last ontslagen en rende hij in dollen vaart door. Een derde karretje met ponny, dat het rijtuig der heeren S. achterop reed, kwam eveneens in aanraking met den dravenden ponny. De in het karretje gezeten personen moesten echter hunne kennismaking duurder betalen dan de heeren S. De personen, het karretje en de ponny kwamen allen in een sloot terecht. Een der personen, eene vrouw, werd meer dood dan levend uit de sloot gehaald en het kostte nog heel wat moeite om de ponny boven water te houden en weer op het droge te brengen. De heeren S. zetten na bereidwillig hulp aangeboden te hebben hun reis verder voort. HEDEL, 14 Aug. Z. M. heeft benoemd de heer G. II. Mols, thans ontv. der dir. bel., invoerr. en acc. te Ossendrecht c. a., tot ontv. der dir. bel. en acc. te Hedel c. a. Dinsdag hield de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen hare 99e algemeene vergadering te Amsterdam. 313 departementen werden door ruim 500 af gevaardigden vertegenwoordigd. Na eene korte toespraak door den voorzitter van het hoofdbestuur, den heer J. A. Böhringer, werd verslag uitgebracht over het afgeloopen jaar. Daaruit blijkt dat de Maatschappij thans telt 341 departementen met 17,002 betalende leden en begunstigers (tegen 17,306 ten vorigen jare), en 435 eereleden. Wegens verflauwde belangstelling zijn de dep. Assendelft, Puttershoek en IJsbrechtuin ontbonden. De financiëele gesteldheid der Maatschappij mag, in vergelijking met vorige jaren, in zoover gunsti ger heeten, dat in 1883/84 verzilvering van haar kapitaal, in strijd met de verwachting, niet noodig is geweest; dit was echter slechts aan toevallige omstandigheden te danken. Er liggen evenwel, in verband met het besluit der vorige algemeene vergadering, om ter gelegen heid van het eeuwfeest der Maatschappij eene kweekschool voor bewaarschoolonderwijzeressen met daaraan verbonden kweekschool te stichten, niet onaanzienlijke uitgaven in het verschiet. Voor deze inrichting, die meer dan eene tonne gouds zal vorderen, is slechts voor f 53,868.05 ingeschre ven en hoewel nu van vele departementen nog geene opgaaf is ingekomen, zal toch in het ont brekende moeten worden voorzien. Voor een kunst- en industriëel museum te Utrecht werd f 3000 verleend, terwijl voorshands voor den tijd van één jaar, zes beurzen van f 300 's jaars werden toegekend aan minvermogende, doch veelbelovende jongelieden, die aan de rijks school voor kunstnijverheid te Amsterdam in het vak hunner keuze wenschen te worden opgeleid. Aan verschillende departementen werden bijdra gen verleend voor bewaarscholen, teekenonderwijs, onderwijs in handenarbeid, volksbibliotheken enz. De rekening sloot met een voordeelig saldo van f 1226.64 en kon worden goedgekeurd, even als de begrooting voor het volgend jaar, in ont vang en uitgaaf tot f 50,214.64. De uitgave van het volksblad „De Zwaluw" wordt gestaakt, die van den „Volksalmanak" zal nog worden voortgezet. Een voorstel van het hoofdbestuur: „1°. dat de Maatschappij het lidmaatschap der Ned. Pen- sioenvereeniging voor werklieden aanvaarde; 2°. deel- ueme in het waarborgfonds van het Ned. Werk liedenfonds door inschrijving eener som van f 5000 21/3 grootb. der Ned. Werk. Schuld, met dien verstande, dat deze gelden nimmer zullen mogen dienen tot verhooging van pensioenen, en 3°. zich bereid verklare tien jaren bij te dragen in de administratie-kosten van het Ned. Werklieden fonds, in dezer voege, dat die bijdrage het eerste: jaar op f 500 bepaald en elk volgend jaar tel kens met 10 van het hoofdbedrag verminderd wordt", werd na eenige discussie aangenomen. Verder werd besloten: Gedurende 5 jaren op de jaarlijksche begrooting te doen brengen eene som van f 500, ten einde het hoofdbestuur irt staat te stellen daaruit subsidiën toe te kennen aan vereenigingen, die onder voldoende waar borgen te zijner beoordeeling 't zij voor één provincie, 't zij voor enkele provinciën te zamen, het uitbesteden van schipperskinderen, opdat deze geregeld de school kunnen bezoeken, geldelijk steunen terwijl ook werd aangenomen een voorstel van het dep. Eindhoven om het hoofdbestuur uit te noodigen, pogingen aan te wenden om den werk kring der Maatschappij ook uit te breiden over onze koloniën. Het werk der grondwetsherziening in Fiankrijk I volbracht. Ten slotte is op meer kalme wijze n men verwachtte de zaak afgeloopen. Het is nn bleken dat ook de Franschen op kalme wijze, ar den eisch van het oogenblik en van de con- tntioneele instellingen, hunne grondwet weten veranderen. Dit maakt heel wat verschil met i>eger, toen omwenteling op omwenteling het ansche rijk in beroering bracht. Wij gelooven onze lezers een dienst te doen, or hier aan te stippen waarin de veranderingen r grondwet van Fraukrijk bestaan. Men weet dat in 1875 de grondwet naar het twerp van den heer Wallon werd vastgesteld, n vrijzinnigen, republikeinschen geest ademde 3 wet niet. Vooral was de instelling van sena- ren voor het lezen met recht een steen des aan bots. Men heeft nu deze wijzigingen in de grondwet maakt: het congres (dat is kamer en senaat te men) kunnen wel de grondwet wijzigen, maar aan regeeringsvorm kunnen zij niets veranderen. Tot esident der republiek kan nooit gekozen worden n prins uit een vorstenhuis, dat vroeger over 'ankrijk heeft geregeerd. De senaat zal op andere jze worden gekozen. De senatoren voor het leven llen niet meer worden benoemd, zoodat zij zullen tsterven, De bepaling dat op den Zondag na de bijeen- mst dor kamers openbare gebeden zullen worden houden voor het slagen der werkzaamheden der mers, is afgeschaft. Men mag Frankrijk met dezen afloop der zaak luk wenschen. Zeker zullen er zijn die deze wij ding als van luttel beteekenis beschouwen, vooral der de uiterste linkerzijde. Toch is de zaak niet nder beteekenis. Langzamerhand nadert het tijd- ip waarop de president der Frausche Republiek oet aftreden en het is blijkbaar de toeleg geweest den Prins van Orleans aan hot hoofd der Re- ibliek te stellen. De Franschen hebben getoond it zij hunne geschiedenis niet hebben vergeten en t zij bedanken voor de Napoleontische geschie- inis, thans door een Orleans. Wat vooral heuchelijk moet geacht worden is het pit dat de samenspanning der clericalen met de mmunemannen om het werk der herziening te jrijdelen, deerlijk is mislukt. k zei hij: «Gij hebt uw vader niet gekend, maar mint gij "hem Natuurlijk kwamen de radicalen weder met hun geliefkoosd plan om het presidentschap der Repa- bliek af te schaffen of althans om het hoofd van den Staat te doen verkiezen bij eene algemeene volksstemming. Het pleit voor het gezond verstand der Franschen dat zij beide voorstellen met groote meerderheid verwierpen. De ervaring in Amerika leert reeds tot welke schandelijke kuiperijen en knoeiergen dat verkiezen van een Staatspresident aanleiding geeft, maar voor Frankrijk ligt er nog het bijzondere gevaar in dat de Bonapartisten zich op zulk plebiscieten steeds be roepen en er aanleiding in zouden kunnen hebben tot andere gevaarlijke proefnemingen. Eene andere belangrijke zaak was of men den Senaat ook door het algemeen stemrecht zou laten benoemen. Daar is zeker wel iets voor te zeggen maar het is toch maar beter om de Franschen niet tweemaal een zelfde lichaam te laten kiezen. Wij laten hier volgen bet plan der Regeering van Fraukrijk omtrent den toekomstigen Senaat. De voor het leven benoemde Senatoren behouden hun mandaat, doch er worden er geene meer be noemd. Hun mandaat zal voortaan duren 9 jaren en zij zullen den leeftijd van 40 jaren moeteu be reikt hebben. De kiescolleges voor den Senaat zullen worden samengesteld uit leden van de algemeene raden, van de arrondissements- en gemeenteraden, doch het aantal leden zal worden uitgebreid van 43000 op 70000. Wij hebben gemeend deze verandering, voor de toekomst van Frankrijk van groot belang, eenigszins uitvoerig te moeten vermelden. Nu de grondwet is gewijzigd naar den eisch der omstandigheden zal de volle aandacht van Regeering en volk kunnen geschonken worden aan de buiten- landsche verwikkelingen. Men kan zonder overdrijving dit woord gebrui ken nu het blijkt dat China van plan is zich te verzetten tegen den eisch van Frankrijk om 80 millioen oorlogsschatting te betalen. De Franscho grondwet verbiedt oorlog te beginnen zonder toe stemming der vertegenwoordiging. Eene formeele oorlogsverklaring kan dus niet aan China gezon den worden, zonder dat de kamers het hebben goedgevonden. De Fransche staatslieden weten even wel raad. Zij plegen tegen China voorloopig daden van oorlog, zonder oorlogsverklaring. Tegenover een beschaafden, machtigen staat zou Frankrijk ongetwijfeld voorzichtiger zijn. Thans dient echter niet uit het oog verloren te worden, dat achter China Engeland staat. Sinds de confe rentie te Londen in het water is gevallen, is de verhouding tusschen Engeland en Frankrijk zeer gespannen. Van deze twee zaken zal er één moe ten geschiedenof Engeland en Frankrijk krijgen over Egypte oorlog (eene mogelijkheid die de Duit- sche diplomaten zooveel zij kunnen bevorderen) of Engeland en Frankrijk besluiten door wederzijd- sche concessies beiden te bevredigen. In dat geval zou Frankrijk Syrië bekomen. Maar dan volgt daaruit dat de Oostersche quaestie openbaar aan de orde zou komen en Oostenrijk en Rusland zich zouden haasten hun deel van den buit op te eischen. Het is juist met het oog op dien loop die do zaken kunnen nemen dat Bismarck thans met den leider der buitenlandsche politiek van Oostenrijk samenkomsten houdt. Het is dus zeer waarschijnlijk dat wij voor ge wichtige tijden staan. 6) Cholera-berichten. Het stoomschip »Braeadaile« kwam van Calcutta te St. Lucia met landverhuizers aan boord. Op reis waren 31 gevallen van cholera voorgekomen, waarvan 20 met doodelijken afloop. In 29 dagen waren er geen nieuwe gevallen ge weest. Het schip is onder quarantaine gesteld. Men berekent, dat alleen te Toulon sedert het uit breken der epidemie 8000 personen zijn aangetast, waarvan 800 stierven. Te Béziers hebben de Franciscaner monniken hun klooster beschikbaar gesteld voor de choleralijders. Te Vogué 39 sterf gevallen in 10 dagen, te Montfroc 6 gevallen in 3 dagen, waarvan 3 met doodelijken afloop, 2 sterf gevallen te Noyers, 5 te Aubigues, 2 te Gigean en 4 nieuwe gevallen aldaar. 20 krankzinnigen iu het gesticht van Maldevergue zijn aan cholera gestorven. Er zijn 8 nieuwe gevallen in de be smette Italiaansche gemeenten, 2 met doodelijken afloop Zekere Louis Carré, een Parijsch werkman, die tijdelijk zonder dak was, ging een huis binnen in de rue Du Moulin-Vert, dat nog iu aanbouw was, om daar den nacht door te brengen. Maar een opzichter, die zich daar bevond, meenend dat hij met booze bedoelingen kwam, schoot op hem met een revolver en bracht hem met een looden slok bovendien eenige slagen aan het hoofd toe. Twee kogels drongen in het lijf van Carré, wiens toestand hopeloos is. Door het springen van een stoomketel in een ijzerfabriek te Tinsley bij Sheffield, werden 3 man nen gedood en 7 gewond. Van de gewonden stierf er 1 kort daarna. Bij een brand in een hoedenfabriek in Pimlico, Londen, kwamen de eigenaar, zijn 86-jarigo schoonmoeder en zijn 20-jarige zuster in de vlammen om. Twee vrouwen redden haar leven door uit het raam te springen. De commissie voor het »Nisero-fonds« te Londen vergaderde Dinsdag om te zien hoeveel was bijeen gebracht. Na aftrek der advertentiekosten was dit 1109 p. st., waarvan 601 p. st. in Nederland was ingeschreven en 300 p. st. door de schatkist was verstrekt. Men kan dus nagaan hoeveel de Engel- schen zelf hebben bijgedragen, niettegenstaande de publieke opinie zoo bezorgd en verontwaardigd heette. De commissie besloot aan de betrekkingen der gevangenen verschillende sommen van 60 tot 20 p. st. ter hand te stellen en 500 p. st. achter te houden voor mogelijke eischen van de Zweedsche, Italiaansche en Duitsche leden der bemanning. Groot opzien baart te Petersburg de plotselinge, door den Keizer zelf bevolen, verplaatsing van den commandant van het garde-regiment, vorst Alexan der Bariatinsky, naar de leger-cavalerie en zijn ontslag als vleugeladjudant. Volgens betrouwbare mededeelingen is zijn eigen gedrag hiervan de oor zaak. Bariatinsky, die beweert dat zijn geslacht van Rurik afkomstig is en het daarom boven den Ro- manow stelt, heeft een eigenzinnig, wispelturig en trotsch karakter. Op den laatsten verjaardag der Keizerin vertoonde hij zich aan het Hof in een eenvoudige overjas en niet in groote uniformeven zoo des avonds op het bal, terwijl hij toen boven dien, op een gemaakte aanmerking, uittai tend ant- WOOrdde dat hij zijn groote tenue verbrand had. De Keizer zelf legde Bariatinsky de straf van een maand arrest in de hoofdwacht op en beval zijn verplaatsing. Reeds in het vorige jaar kreeg hij van den Keizer te Moskou drie dagen arrest in de hoofdwacht, omdat hij bij den plechtigen Krouings- optocht in klein tenue en met een Engelscheu joc key achter zich verscheen, dien hij iu het keizerlijk gevolg liet mederijden. Een krankzinnige te Grulieh (Moravië) beeft zijn zoon, oud 26 jaren, met een bijl gedood en daarna het lijk in stukken gesneden, zeggende, dat hij van plan was die in te leggen om ze later op te eten. De daad werd gepleegd in tegenwoordigheid van de moeder, die kreupel door de jicht niet bij machte was den gruwel te verhinderen, te minder omdat het huis, waarin zij woont, afgelegen was. Eerst twee dagen later kon de ongelukkige moeder een voorbijganger op de hoogte stellen van het gebeurde. De krankzinnige vader, die zich inmiddels had op gesloten, werd met moeite gepakt. De Berlijnsche politie heeft thans officieus te kennen gegeven, waarom zij zoo streng jegens de Russen te werk gaat. Volgens die mededeeling is er reeds lang geklaagd over zwendelarijen en be driegerijen, waaraan vele Russen zich aldaar schuldig maken. Zoo is er bijv. menigeen, die te Berlijn als koopman woont en in Rusland e<m eigen zaak heeft maar in Duitschland handel drijft op naam zijner vrouw, die met de kinderen iu Rusland blijft wonen, terwijl hij zich daardoor in staat ziet gesteld en van die gelegenheid ook ruim gebruik maakt om vele ingezetenen door verkeerde handelingen te benadeelen. Ook zijn er velen, die louter van zwendelarij leven en wier schnldeischers nooit be taling kunnen krijgen. En zoo zijn er nog eene menigte ergerlijke feiten aan 't licht gekomen, waar in de politie aanleiding heeft gevonden om maat regelen te nemen. De zaak komt dus hierop neder, dat de termijn voor het verblijf in de stad alleen wordt gehandhaafd ten opzichte van dezulken, die men er wegens de genoemde redenen liever wil missen, terwijl diegenen, op welke niets valt aan te merken en die zich voorzien van het vereischte document, gecontrasigneerd door een Duitsch consul in Rusland, ook verder op alle welwillendheid kun nen rekenen. Uit Antwerpen wordt bericht, dat te Wilryek een vechtpartij plaats had tusschen soldaten en burgers, met het noodlottig gevolg, dat zekere Geens werd gedood en 3 personen werden gewond. t ANDEL, 12 Aug. Heden vergaderden de leden van den raad, in naam van den Commissaris des Konings dezer prov. te zamen geroepen. Eene commissie van twee leden uit Ged. Staten was tegenwoordig. Den 13n zouden ze gedaagd zijn

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1884 | | pagina 2