vei'ltoopen: te WIJK bij Heusden. verhopen e "burgerlijke stand.™ land- en tuinbouw." advertentien. marktberichten. De Notaris P. II. Boekaankondiging. 316de Staatsloterij Gemengd Nieuws. m i-IMl, Een huis met schuur, erf en vruchtbaren tuin te Heus den, kadaster sectie A nos. 887 en 888, groot te zamen 14 aren, 10 centiaren. Openbare Verkooping 1 zwart aftands Merrie- paard, 3 Yarkens, Paarden tuig, Hoogkarren, te veld staande Beetwortelen, Tak- kebossen, Builmolen, Lin nenkasten, Bureau, Tafels, Stoelen, Kleedingstukken en wat verder zal worden aan geboden. F! LilLiLl Amsterdam werd gedeponeerd. Al sj)oedig hoorde men echter, dat nog iemand anders in de buurt voor die betrekking was aan gewezen, doch vóór deze zijne duizenden over zond, won hij inlichtingen in en kwam langs dien weg te weten, dat de villa's luchtkasteelen waren en de eigenaar daarvan een oplichter was. De gewaande villa-bezitter is intusschen met de f 2000 van E. verdwenen. Sedert eenige dagen reist eene in het zwart gekleede dame, Duitsch sprekende, in de om streken van Rotterdam en Dordrecht alle genees kundigen af, voorgevende dat zij de weduwe is van een officier van gezondheid, doch wegens behoeftige omstandigheden zich genoodzaakt ziet de mensch- lievendheid in te roepen van de vakbroeders van haar echtgenoot. Ze heeft bij zich eene lijst, waarop velen hebben geteekend voor f 2.50 en 3 en tegelijk het bedrag betaald. Bij later onderzoek is gebleken dat het niets dan oplichterij was. Men zij dus op zijne hoede. Een manufacturier te Arnhem kreeg Dinsdag een voor hem minder gewenscht bezoek van de politie, die voor eenige duizenden guldens aan waarde bij hem in beslag nam en wel wegens een klein verschil van opinie. De politie toch beschouwde de woning als een stille bank van leening, terwijl de eigenaar beweerde een huis van inkoop met het recht van terugkoop te houden. De rechtbank zal in deze beslissen. De burgemeester van Edam bevond zich Dinsdag met den wethouder Tuijn voor ambtszaken te Volendam. Op het. onverwachts werd de heer Calkoen door een beschonken visscher aangegre pen en mishandeld, zoodat hij een paar verwon dingen kreeg aan hoofd en handen. De visscher meende in zijn dronkenschap, dat een zijner broers in arrest was genomen, wat volstrekt het geval niet was. Bij gelegenheid van -V de kennis te Halsteren (bij Bergen-op-Zoom) hebben ook dit jaar, even als gewoonlijk het geval is, ernstige ongeregeld heden plaats gehad. Ditmaal zijn veld-artilleristen uit Bergen-op- Zoom handgemeen geweest met polderwerkers en hoveniers, waarbij aan weerszijden belangrijke ver wondingen zijn toegebracht. Een tiental artilleris ten hebben zich daarna niet ontzien in een herberg aan den straatweg alles kort en klein te slaan en zelfs twee kinderen, die in een aangrenzend vertrekje lagen te slapen, met kruiken te werpen. De bewoners hebben met moeite het huis kun nen verlaten. Er is proces-verbaal opgemaakt, terwijl door de maréchaussees onmiddellijk een streng onderzoek is ingesteld. Eene weduwe te Groningen wilde eenig geld op haar boekje in de Nuts-spaarbank brengen. Door eene vergissing geraakte dat boekje in han den van een oude vroüw. Eerstgenoemde maakte zich, ook nog nadat het boekje reeds weder terecht was, daarover zóó driftig, dat zij, pas in haar woning teruggekeerd, plotseling ineenzakte en een lijk was. De heer J., onderwijzer te Joure (Friesland), maakte Zondag een wandeling, toen hij, langs een kroeg komende, plotseling getroffen werd door een schot in het linkerbeen. Hij sleepte zich voort naar eene woning van een zijner familie leden. Aldaar bleek dat hij getroffen was door een twintigtal hagelkorrels. De oorzaak van het ongeval was de volgendeEen jager zat met ge laden geweer in de herberg, toen bij ongeluk zijn geweer afging en het schot door de deur den ongelukkigen heer J. trof'. Gelukkig was de kracht van het schot eenigszins gebroken. Een zeer bejaarde weduwe te Montfoort, van wie het algemeen bekend was, dat zij zich veel aan sterken drank te buiten ging, had zich ook Maandag daaraan weder schuldig gemaakt en is, van Woerden komende, te Linschoten in de rivier geraakt, doch daaruit bijtijds gered, waarna zij later, onder geleide van de politie van Linschoten, op een kruiwagen naar Montfoort en in haar woning is gebracht. Dinsdagmorgen bleek die vrouw, op haar stoel zittende, te zijn overleden. Een timmerman te Rotterdam heeft een blok hout, dat kantelde, op het rechterbeen gekregen, waar door dat lichaamsdeel zeer ernstig bezeerd werd. Een dienstbode te Amsterdam, die bij het glazenlappen door een duizeling werd overvallen, stortte naar beneden en brak beide been en. In de Dirk van Hasseltsteeg te Amsterdam viel een vrouw uit een zolderraam op straat en werd daardoor zeer ernstig verwond. f Drongelen, van 1 Sept. tot 1 Oct. Geboren: Maria Cornelia, d. v. B. Naijen en A. de Boer. f Eethen, van 1 Sept. tot 1 Oct. Geboren: Teuna Willemina, d. v. J. van der Pol en J. Roubos; Adriana, d. v. W. Vos en K. van Mersbergen; Gerdina Elizabeth, d. v. A. L. Brander horst en D. van Wijk. Overleden: E. A. v. Kuijk, 18 j. echtg. van M. Nieuwenhuizen. NIEUWKUIK, 5 Oct. In de afgeloopen week was de handel in hop zeer levendig; eenige partijtjes werden voor 33 verkocht, maar door de hoogere prijzen in het buitenland en de meerdere vraag, besteedde men Vrijdag en Zaterdag reeds tot 40 per 50 kilo's. Ongeveer 3/5 van het gewas is reeds in hauden der koopers, echter zijn de aanzienlijkste partijen nog bij de telers te koop voorhanden. t BRAKEL, 9 Oct, Men is hier reeds begonnen met het rooien en afleveren van knolrapen. Men besteedt slechts 50 cents per H.L. Over't algemeen zijn ze niet groot van stuk. Hel Maandblad «Getuigen en Redden,onder hoofdredactie van Ds. H. Pierson, directeur der Heldring-Gestichten te Zetten, heeft zijn zevenden jaargang geopend, en no. 1 werd ons weder ter bespre king toegezonden. Wij hebben eerbied voor de redactie die steeds onvermoeid voortgaat met te getuigen maar ook te redden, waar te getuigen en te redden valt. Belangwekkend zijn de artikelen tegen de pro stitutie gericht en de middeleu in het werk gesteld om het kwaad zooveel doenlijk te voorkomen. Wij zagen dit bla l gaari e ruim ver-preid. Door de verslagen zelf te lezen en die op kiusche wijze on der do oogeu van sommigen te brengen, kan n. o. m. veel nut gesticht worden. De prijs is gering, slechts ƒ1.40 per jaar franco per post. Belangstel lenden kunnen bij den uitgever, de heer W. A. B - schoor te 's Hage, op aanvraag een no. ter kennis making bekomen. KERK X IEÜW S. naar Uitwierde, J. H. Lamping te Dirkshorn c. a. Renesse en Noordwelle, door S. P. Heringa te Zuid-Scharwoude. voor Ternaard, W. Cannegieter te DelfzijlMaas dam, L. A. F. Creutsberg te Oosterland bij Zierik- zee; Biggekerke, J. W. H. Kalkman te Maassluis; Engelbert, E. G. Wesseling te Oudeschoot. Scbeveningen, door C. Kleiuendorst te Arnhem. 5e Klasse. Trekking van 7 Oct. Prijs van f 1000: nos. 4200 en 20250; ƒ400: nos. 1399, 8765, 12003, 12480 en 15482; ƒ200: nos. 10166, 17222 en 20760; ƒ100: nos. 1248, 1927, 2943, 3763, 4110 en 7770. 5o klasse. Trekking van 8 Oct. Prijs van f 1500: no. 4380; 1000; nos, 3696, 9526 en 20675: ƒ400: nos. 312,3189.3896,5086, 12649 en 17910; ƒ100: nos. 3744, 7401, 11149 en 20118. 5e Klasse. Trekking van 9 Oct. Prijs van f 1000 nos. 3743, 17071; f 400 no. 9160, 9500. i3218 eu 14010; 200 nos. 278, 11569, 13516, 15177 en 20915; ƒ100: nos. 864, 1618, 2032, 2118, 3447, 4654, 5437, 5888, 7079, 8121, 10231, 16059 en 19260. Omtrent de lotgevallen van den knecht nit het «hotel d'Hollande* te Rotterdam en het hem ter inwisseling medegegeven bankbiljet van 1000, meldt de »D. Ct.« het volgende: Maandag gaf de heer F., die in het «hotel d'Hol- laude« in de Hoofdsteeg te Rotterdam logeerde, aan den eigenaar van het hotel een bankbiljet van 1000 ter inwisseliug. Deze belastte daarmede den huisknecht W. K., die zich onmiddellijk op weg begaf om de opdracht te volbrengen. Onder weg ontmoette hij een zijuor kennissen, den «direc- tour* van een slecht huis in de Zandstraat, die hein medenam om een borreltje te gaan drinken. Al pratende en drinkende kwam men na op de gedachte een rijtoertje naar Den Haag te maken. Een der vrouwen uit de reeds omschreven inrich ting zou mede van de partij zijn. Van de inge wisselde 1000 werd een landauer gehuurd en nu ving de tocht aan. Onderweg werd zoo hier en daar het een en ander gebruikt en zoo passeerde het eerzame 3-tal Dinsdagnamiddag Delft, alwaar vooral de huisknecht, die meer dood dan levend leek en de «directeur* met zijn blozend volle maansgezicht de aandacht der voorbijgangers trokken. In den Haag moest de koetsier, die 20 voor zijn diensten had bedongen en daarvan nogal iets ten behoeve van den inwendige raensch had aan gewend, het «afleggen.Depleizierreizigers bezochten dus te voet verschillende winkels in de hofstad, waar men rijke inkoopen deed. Zoo ontving de schoone een prachtig gouden remontoir met dito ketting, een fraaien wintermantel, twaalf paar kousen en nog eenige artikelen van minder waarde. Nu besloot men zoo zachtjes aan de terugreis te aanvaarden en nam men daartoe een koetsier aan, die met een rijtuig met twee paarden het gezel schap weder naar Rotterdam zou brengen. Inmid dels was de politie te Delft per telegraaf van een en ander verwittigd en waren de noodige maat regelen genomen om het drietal aan te houden. Men lette daar evenwel, naar aanleiding der op gaven, op een landauer met één paard, zoodat toen een rijtuig met twee paarden in den avond aldaar doorreed, men het niet aanhield en dus de vogels liet ontsnappen. De kellner werd te Rotterdam op de Schie aan gehouden, toen hij des avonds te ruim 11 uren in een gesloten landauer, waarvoor één paard was gespannen, met zijn gezelschap van don Haag terug kwam, door den Rotterdamschen agent van politie Th. Manders. Van het geld was nog eene kleine 500 over, welk geld zich met eenige aangekochte kostbaarheden en kleediDgstukken gedeeltelijk in zijn bezit, gedeeltelijk in dat van zijne reisgezellen bevond. Kloppers was eerst sedert ruim zes weken in genoemd hotel in dienst. Te Parijs heeft men, vooral door het toedoen der gravin de C., een bekende toongeefster der mode gebroken met poney-haar (door de Transvalers zoo kernachtig geschetst als «gor lijntjeskoppen,of «idioten-franje,Het onbedekte hooge voorhoofd is thans weder het kenmerk der beschaafde ontwikkelde vrouw. Om nu echter die dames, wier afgeknipt voorhoofdhaar nog niet lang genoeg gegroeid is om met goed gevolgd naar achteren gekamd te kunnen worden, in de gelegenheid te stellen deze mode te kunnen volgen, zijn witte kanton versierselen, bijna in den vorm der Italiaansche platte hoofd deksels, ingevoerd, die aldus het kapsel op haar plaats houden en tevens dienen om het schilder achtige vau Te Milaan t hoofdtooisel te verhoogen. had dezer dagen een duel tusschen twee kellners plaats, waarvan de uitslag veel stof tot lachen heeft gegeven. Twee kellners uit een bekend bierhuis geraakten met elkander in twist, welke tot handtastelijkheden overging, zoodat men ten slotte eindigde met een uitdaging tot een twee gevecht op pistolen. De afstand was op tien passen bepaald. Op den bepaalden dag verschenen de par tijen op de strijdplaats. De wapens werden ge laden, de partijen tegen over elkander geplaatst en op het gegeven teeken knalden twee schoten met het gevolg, dat een der kellners nederstortte terwijl nit zijn borst een rood vocht vloeide dat bloed scheen te zijn. De andere snelde grootmoedig tot den verslagene, terwijl hij tot zijne secondanten zijde: «Wanneer aan de eer is voldaan, moet men den ongelukkige te hulp komen.* Maar ziet, eens klaps richt de bloedende zich lachend op en reikte zijn bekommerde tegenstander de hand met de woorden: «Het gaat mjj beter dan u.« De pistoleu waren met los krnid geladen, en het vocht dat uit de horst scheen te biroomen was ossenbloed nit een blaas, welke op een gegeven oogenblik opengestoken was. Do gefopte wilde eerst deze daad kwalijk nemen, doch ten slotte moest hij er zelf om lachen en de vrede werd met een diner voor zes personen bezegeld. Uit vroeger dagen Kastelein (in de keu ken roepende). «Gauw nog een emmer water bij de soep, de omnibus heeft een bijwagen!* Gevoeligheid. Dame (iu Artis): «Deze arme olifanten hebben 't waarschijnlijk in hun jeugd ook niet gedroomd, dat ze nog eens met kunstjes hun brood zonden moeton verdienen.* 7.80 a 8.40 7.— a 7.30 8.— a 8.80 92.a 96. 105.— k 110.— Heden ontsliep zacht en kalm onze geliefde broeder SEGER TIERENS, Oud-Directeur der Posterijen, in den ouderdom van 63 jaren. Wed. Ph. DE MEURON BAIJARD Wed. O. VERHAGENTierens. Heusden, 4 October 1884. 10 Onze dienstboden. Soldaat: Mie, tot aanstaanden Zondag!* Mie: «Neen jongen, dan kan onze mevrouw uitgaansdag!* «Nou bonswaar 'k niet dan heeft Onderwijzer. Zooals gij aan deze globe ziet heeft onze aarde den vorm van een kogel. Hier wonen wij, wie zijn nu onze tegenvoeters Leerling. Dat weet ik niet. Onderwijzer. Nu, als ik dan van Amsterdam, uit, rechtstandig een gat door de globe boor, waar kom ik dan uit Leerling Uit het gat. «Als een vronw gaat schoonmaken,sprak eens een oud vrijer, «besprenkelt ze eerst den vloer; vóór ze strijkt, gaat ze «vochten», en als ze iets van haar man gedaan wil hebben, dat hij niet water is haar element.* een winkelier op zijn stoep met zekere ingenomenheid een net geschreven papier bekijkt, dat hij daareven hoogst eigenhandig binnen tegen de glasruit zijner winkelkast heeft geplaatst, en hetwelk in groote trekletters het opschrift draagt «een leerling gevraagt*, klopt een voorbijganger hem op den schouder en voegt hem toe«ge hadt liever een moester moeten vragen*. doen wil, gaat ze schreien.. Terwijl Een en ander heeft sedert lange jaren met goed gevolg gestrekt tot uitoefening eener Tninmanszaak. Inlichtingen geven de verkooper en Notaris KUIJPERS. dag muzikant wordt door wekt om een serenade te brengen. «Wat,* riep hij slaapdronken nit het geopende venster, «nu, in den nacht? Voor geen honderd duizenden «Kom,* schreeuwt hem zijn vriend toe, »'t geeft den man drie gulden!* «O, dat is wat anders, ik kom dadelijk.* «Koop een thermometer,* was het antwoord, «die staat thans zeer laag.* «Dat weet ik reeds lang, gelukkig zie ik hem niet meer.* «Hoe zijt ge van hem afgekomen?* «O, zeer eenvoudig. Ik leende hem eenigen tijd geledon vijf gulden onder beding ze bij zijn eerst volgend bezoek terug te krijgensedert blijft hij weg. Onderwijzer: Zeg eens het woord ei, wat is dat voor een woord Willem Willem. Een zelfstandig naamwoord. Onderwijzer. En tot welk geslacht behoort het? Willem. (Na eenig aarzelen.) Dat weet ik niet. Onderwijzer. Ik bedoel of het mannelijk, vrouwelijk of onzijdig is. Willem. Dat kan men eerst zeggen als het uit gebroed is. Slim. Marcus Elison geeft bij de keuring voor de militie aan, dat hij een stijven, krommen vinger heeft. De met, de keuring belaste dokter, die Marcus om zijn flinken bouw gaarne zou in lijven, beproeft alles om den vinger recht te buigen. Te vergeefs. Hij vindt geen bedrog. Eindelijk vraagt hij: «Hoe lang is die vinger reeds krom?* «Sedert 10 jaar.* «En hoe was hij vroeger «Wel zoo*, zegt Marcus, en steekt den vinger recht nit. Zoodra men tocht op het hoofd vat en gevoelt dat er eene verkoudheid in aantocht is, moet men zich het voorhoofd boven den neus een paar maal flink inwrijven met een sponsje mot kamfer-spiritus en tevens ruiken aan een flescbje vliegende geest. Als men dit eenvoudig middel te baat neemt, be hoeft men niet, zooals zoovele Nederlanders, aan chronische verkoudheden te lijden. (Huisvr.) kooping. Dordrecht, 10 Oct. Grasboter, stukken: 0.90 a 0.78 tonnen 15.50 a 14.25. Kunstboter 0.54 a 0.35. Weiboter 0.67 a 0.60. Eieren 7.00 a 4.50 per 100. DORDRECHT, 9 Oct. jarige goede nieuwe puike goede Rogge, N. Zws. en VI, Overm. N. Overm. en Flakk. zakm. - Zomer- Zws. en VI. zakm. - Overm. en Fl. zakm. - Spelt, nieuwe Haver, jarige, N. Voeder, dikke, 7.60 a 8.00 3» 7.30 a 7.70 6.70 a 7.20 6.10 a 6.40. 5.90 a 6.10 5.30 a 5.70: 4.60 a 5.20? 4.80 a 5.20 4.50 a 4 80: 3.a 3.80: 2.50 a 3.50 6.25 a 6.90 7.-a 7.20, Op DINSDAG 14 OCTOBER 1884, voormid- 10 uur, zal de Dourwaarder J. Ph. VAN DER ROS te Heusden, ten verzoeke van den Heer Mr. F. A. Hengst, Advocaat-Procureur te 's Hertogen- bosch, als Curator in het faillissement van MARI- NUS DE GRAAFF, Broodbakker, wonende te Wijk, ten woonhuize van evengonoemde MARINUS DE GRAAFF, tegen gereede betaling den aanvang der ver- Te zien één uur vóór gevestigd te Heusden, zal ten herberge van GIJSBERT ANTONIE VAN WIJK A.Gz. in de Polsestraat te Aalburg, op Woens dag 15 October 1884 provisioneel, en op Woensdag 29 October 1884 d e f i n i t i e f, telkens ten 10 ure, in het openbaar 1 V il V W. Krachtens Art. 1223 van het B. Perceel No. 1. Een Woonhuis, Erf en Weiland, staande en gelegen in het Middel blok te Aalburg, gemeente Wijk, kadastraal bekend in sectie C no. 151, 168 en 660, groot 71 Aren en 91 Centiaren. Perceel No. 2. Een perceel Bouwland, gelegen als voor, kadastraal bekend in sectie C nos. 503, groot 66 Aren en 10 Cen tiaren. Perceel No. 3. Een perceel Weiland, gelegen als voor, genaamd Kraaijenveld, kadastraal be kend in sectie C no. 166, groot 1 Hectare en 60 Centiaren. De perceelen No. 1 en No. 2 zullen eerst ieder afzonderlijk en daarna in massa ten verkoop wor den aangeboden. Betaling der kooppenningen vóór of op den 1 December 1884. Aanvaarding van het Bouw- en Weiland bloot- schoofs dezes jaars, en het Huis met Erf den 1 Mei 1885. Nadere information zijn te bekomen ten kantore van voornoemden Notaris VAN BAASBANK te Heusden. Nf.derl. Herv. Gemkentf. Beroepen Aangenomen Bedankt: Ciir. Geref. Gemeente. Aangenomen Prijzen van 100 en daar boven. Erwten, Nieuwe Blauwe Kook- mindere Voeder- Kanariezaad Raapkoeken, harde, do 1040 stuks LijnJcoeken, Tierens. Dat is wat anders. Een zijn collega in den nacht P. C. A. KUIJPERS, Notaris te Drunen, zal namens M. Elfring, op Maandagen 13 en 27 October 1884, telkens nm. 6 ure, op de Koorn- beurs te Heusden, Goede raad. «Wat denkt gij, zou men koopen?* vroeg de eene handelaar aan den andere op weg naar de beurs, bij een koude van 18°. Een goed middel. «Ik heb daar uw neef gespro ken, wat onnitstaanba'ir schepsel Tarwe, jarige puike Zeeuwsche, VI. en Overmaassche Gerst, Nw. Winter-, Zeeuwsche en Vlaamsche zakmaat, Paardenboonen Duivenboonen OPIS:

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1884 | | pagina 3