Keukenmeid, WERKMEID Publiek Verkoopen: een aanzienlijke partij Ph, de JONGII, HEUSDEN. GORINCHEM. Dames-Mantels en Stoffen. YAKS. MANTELSTOFFEN GAS- PETROLEUMKRONEN, PENDULES HUIS VAN VERTROUWEN. L. L. van Geffen van der Veegen, DeNotaris P.H.van BaasDanK, Sigaren-Fabrikant f/De LingeJ 'sHertogenbosch, Tilburg, in alle stijlen. BURGERLIJKE STAND. Hang- en Tafellampen in de nieuwste modellen. LAND- EN TUINBOU W. Gemengd Nieuws. MARKTBERICHTEN. hom ADYERTENTIEN. Een HUIS en ERF, staande en gelegen in de Breed- straat te Heusden, ka dastraal sectie A, No. 499, groot 54 centiaren. DIENSTMEIS JE, De Notaris Yan Baasbank bij biljetten breeder om schreven. Te bezichtigen den dag vóór de Yerkooping, van 11 tot 4 uur. Houthandel. Stoom Houtzagerij en Schaverij Veen bij Heusden. IV.STAIIIM5IIM,. 'sBosch, Dames- Kindermantels, Ridderstraat, A 302, 's Bosch. Ontvangen eene ruime collectie in Brons, Yerguld, Cuivre Poli en Marmer. Hoogensteenweg, B 41 'sHertogenbosch. Onder de velen die over de slechte tijden klagen behooren ook de eigenaars der eendekooien op het eiland Tessel. Die lieden hebben in dezen herfst nog bijua niets gevangen. Dit is des te harder, omdat er overigens waterwild genoeg is. De vogels vinden bij het zachte weder echter zooveel voedsel buiten de kooien, dat zij deze niet komen bezoeken. De hoop der kooikers is nu op een strengen winter gevestigd, daar dan gewoonlijk de vangst overvloedig is. Een Atheeusch blad bevestigt dat de voort vluchtige directeur van het postkantoor te IJzen- dijke te Athene in hechtenis is genomen, onder den valschen naam van Mayer. Zijne photographie is nu naar Nederland gezonden. Men verneemt omtrent de inhechtenisneming de volgende bijzonderheden Zoodra Pieters ons laud v. rlaten had heeft men door heel Europa zijn portrrt verspieid en kwam ten laatste, uit de brieven aan zijn echtgenoot geadresseerd, tot de overtuiging, dat hij zich waar schijnlijk te Athene bevond. Al zeer spoedig vernam nu de politie aldaar dat bedoelde persoon onder den naam van Mayer in het „Hotel d'Athene* verblijf had gehouden en nu aan de Plaka woonde, doch nog geregeld in het hotel kwam eten. Hij werd nu spoedig in hechtenis genomen. Bij hem werd slechts f 300 a 400 gevon den, doch bij de daarop gevolgde huiszoeking heeft men ook ontdekt aan welke bankiershuizen (Hol- landsche) hij de gestolen gelden had toevertrouwd. Ongelukkig schijnt er geen uitleveringstractaat te bestaan en is hij reeds buiten het rechtsgebied der Atheensche politie gebracht en heeft zich daarna naar Kalamakion begeven. Eenige gelden, aan zijn valsch adres gericht, zijn nog in beslag genomen. Een portefeuille met ongeveer f 2600 gelds waarde, welke Vrijdag jl. te Amsterdam door den Russischen generaal Peters werd verloren, is hem met den onaangeroerden inhoud door een behoef tige vrouw teruggebracht. De eigenaar beloonde de vrouw met 250. Eene familie te Stratum (N.-Brabant) ontving voor ruim drie weken bericht vau eene dochter die te Antwerpen diende, dat zij hare kleederen it een koffer verzonden had, en dat zij spoedig zou volgen, indien zij eerst 500 gld. uit de spaar bank zou gehaald hebben. De koffer is aangekomen, maar tot nog toe is het meisje niet verschenen, en niettegenstaande alle nasporingen mocht het niet gelukken haar te vinden. Hoe gevaarlijk het is aan koeien ongesneden knollen tot voedsel te geven, is te Dalen (Dr.) wederom gebleken. Bij eene koe van een land bouwer aldaar, die zich aan dat voedsel te goed deed, bleef een knol in den slokdarm steken, welke niet verwijderd kon worden, zoodat het dier, een van de schoonste exemplaren van den eigenaar, moest worden afgemaakt. f Bussen, Nov. Getrouwd: A. Verbuut met C. H. de Nier, wed. L. Valk. Geboren: Johannes Cornells, z. v. A. Th. Verbunt en A. Nouwes. f Eetlien, van 1 Oct. tot 1 Nov. Getrouwd: Johannes van Dalen, jm. met Aletta Smits, jd.Blees van Mersborgen, jm. met Goverdina Cornelia Verdoorn, jd. Geboren: Johannes, z. v, A. Nieuwkoop en J. Genet; Gerrit en Petertje, z. en d. van J. C. Branderhorst en G. A. Branderhorst. Overleden: Amicius Bastiaan Versteeg, 16 j. Jan Uijthoven Nieuwenhuizen, 4 w.Teuna Wille- mina van de Pol, 26 d.Gerdina Catharina Bran derhorst, 14 d.Cornelia Verkuijl, wed. Barend de Graaff, 85 j.Teuntje Vos, wed. Blees Ver steeg, 80 j. f Drongelen, van 1 Oct. tot 1 Nov. Geboren: Helena, d. v. W. Coliju en M. Yan der Beek. t Bewerken en Sleeuwijk, van 1 tot 31 Oct. Ondertrouwd: Bastiaan Boxman, jm. met Jenneke Ippel, wed. van Willem de Haas. Geboren: Teuntje, d. v. J. Verbeek en J. Uit hoven Jacoba Huiberdina, d. v. J. Versteeg en W. C. TholenaarsCornelia, d. v. J. van Maas- trigt en A. VermeulenAntonie, z. v. D. Colijn en J. Dankaarts Christina Johanna, d. v. A. G. T. v. Duuren en A. Dekker. Overleden: Kuinira Kiep, wed. van Jan Johannes Konings, 67 j.Tennis Hendrik Vink, 4 m.Apollonia Goverdina van Breugel, 3 m. Bastiaan den Hollander, 2 j. f Almkerk, van 23 Oct. tot 4 Nov. Ondertrouwd: C. van Oudheusden, jm. 31 j. en A. Groeneuberg, jd., 21 j.J. L. van Bur- gel, jm., 22 j. en A. Romijn, 20 j., jd. Geboren: Govert, z. van M. van Helden en G. Verwoert; Cornelis Gerrit, z. van A. de Jong en J. H. BranderhorstLucas, z. van A. de Later en E. van DrunenJan, z. van J. van Wijk en N. Klop; Maaike, d. van G. Groeneveld en J. v. d. Water. Overleden: C. Heijstek, 49 j., wedr. van C. RoubosP. Vermeulen, 68 j., wedr. van J. van Oudheusden T. Romijn, 73 j., wed. van L. Tamerus. Najaarszitting der Provinciale Staten van Noord-Brabant. Op den stal vau den veehouder G. Berg te Schie dam doet zich onder het rundvee, ten getale van 67 stuks, een geval van longziekte voor. Daar echter die 67 stuks op stal door een kleine afscheiding in tweeën zijn verdeeld, bestaat de mo gelijkheid dat de districts-veearts alleen dat gedeelte waaronder het zieke beest zich heeft bevonden, zal doen onteigenen en afmaken, terwijl de overigen dan onder streng toezicht zullen worden gesteld. (N. R. Ct.) Men schrijft uit WageningenBij een landbouwer alhier stierven gedurende de laatste dagen vijf kal veren; daar men als vermoedelijke oorzaak long ziekte noemde, werd de heer van Hoorn, plaatsv. districts-veearts, ontboden, die heden, nadat een kalf was onteigend en geslacht, constateerde, dat het longwormziekte was. Deze ziekte komt hier op meer plaatsen voor, en het is daarom good, den landbouwers op het hart te drukken om het rund vee toch vooral niet te lang op de uiterwaarden te laten en het vooral 's nachts op stal te brengen. De boterprijzen zijn iu Gelderland, Overijsel, Friesland en Drenthe weder dalende. De prijzen zijn sedert het begin der vorige maand ƒ3 a 5 per 1/8 ton gedaald en men verwacht, door den zeer grooten aanvoer, nog lagere prijzen. Men verwacht, dat de houtveilingen in Overijsel dezen winter veel geld zullen opbrengen, omdat de boschkoopers dit jaar veel verdiend hebben en er bijna geen voorraad meer is. KERKNIEUWS. te Werkendam, G. Vlug, pred. te Nijkork; te Nieuw-Amsterdam, J. J. Ehl Weurdinghe R.Rz., pred. te Chaam. Aangehuwde familie. Een jonge, overmoedige vrouw verkocht de oude aardigheid, om tot haar man te zeggen, toen een ezel balkte: «Familie van je!« Aangetrouwdliet de ander er dadelijk op volgen. Jammer. Vrouw. «Niet waar, lieve Henri, je zondt me voor geen honderdduizend gnlden willen missen, wel liovert?« Man. «Ik moet je eerlijk verklaren zoo'n ver leidelijk voorstel is me tot dusver nog niet gedaan. Rechter tot den beschuldigde: Hoe oud ben je? Beschuldigde: Veertig jaren. De rechter: Wat? En je ziet eruit voor zestig? Je beliegt me. Ik gebied je do waarheid te zeggen. Beschuldigde: Ja, eigenlijk ben ik over de zestig, maar ik heb twintig jaren te Leeuwarden in de gevangenis gezeten en dat was geen leven. Die twintig jaren trek ik er dus af, die reken ik niet mee. Een «twijfelaar*. Toen aan generaal Latour na den slag bij Leipzig een been moest worden afgezet, welke operatie hij met de grootste koel bloedigheid onderging, weende zijn oppasser in een hoek van het vertrek. «Schei maar uit, luilak! met je krokodillen tranen dus troostte hem zijn ruwe meester. «Alsof je niet blij zijt, dat je voortaan maar één laars van me zult hebben te poetsen!* De oud-notaris A. De la Palme, in do rue de la Chanssó d'Antin, bevond zich Zondag omstreeks 8 uur des avonds met zijn gezin aan den maaltijd toen zijn bediende Fonilliot de eetzaal binnen trad, een revolver op zijn meester losto, waardoor deze in de borst werd getroffen; de aanvaller ver wijderde zich hierop. De getroffene had nog de kracht om zich op te richten, toen plotseling F o u i 1- liot door een andere deur weder terugkeerde, nog maals een kogel op zijn slachtoffer afschoot, met het govolg, dat de heer De la Palme na weinige oogenblikken in de armen zijner nabestaanden den geest gaf. Onmiddellijk werd de moordenaar door tal van personen achtervolgd, waarna hij nogmaals van zijn wapen gebruik maakte en een zijner mede bedienden verwondde, om ten slotte, toen hij den tuin bereikt had, zich zelf een doodelijk schot door het hoofd toe te brengen. Fonilliot was gehuwd en zijne vrouw en hij waren in dienst van den heer De la Palme, wieu zij meermalen bewijzen van groote gehechtheid hadden gegevenbuitendien had hij nooit woorden met zijn meester gehad, noch zich over hem ooit beklaagd. Men vermoedt, dat hij in een aanval van waanzin zijn vreeselijke daad heeft verricht. Hij onderzocht grondig den toestand der patiënte en zeide daarop met doffe stem tot de dame, die hem in zenuwachtige spanning aanstaarde: «Wan neer ge nog het een of ander te beschikken hebt, mevrouw, zou ik u aanraden om nwen notaris te doen komen; verlangt ge naar godsdienstige ver troosting, laat dan ook een priester komen.* «Om Godswil, doctor,* riep do ongelakkige in vreeselijke ontsteltenis, «ben ik dan verloren?* Er volgde eene pauze van 5 minuten, de zieke kreeg onmacht op onmacht, toen zij eindelijk de oogen weder opende, zeide de doctor: «Uw toestand is volstrekt niet gevaarlijk, maar.... ik zou niet gaarne de eenige zijn die in het hartje van den nacht, ter wille van niemendal, nit zijn bed wordt opgepord.* f Bussen, 6 Nov. Aangevoerd 241 K.G. Prijs der boter 1.19 tot 1.40. Bordrecht, 7 Nov. Grasboter, stukken: 0.87 a 0.80 tonnen 15.25 a 13.Kunstboter: 0.55 a 0.34. Weiboter 0.70 a 0.60. Eieren 7.50 a 5.50 per 100. gevestigd te Heusden, zal ten verzoeke van de Erven van de Weduwe A. BOOMAARS te Heusden, PROVISI ONEEL op Maandag 17 November 1884, ter herberge van W. van Duppen alhier, FIN AAL op Maandag 1 December 1884, ter herberge van de Wed. Th. Boeren, op de Korenbeurs alhier, telkens des avonds ten 6 ure, in het openbaar 1 Aanvaarding en betaling der kooppenningen op 1 Eebruari 1S85. Nadere informatiën zijn te bekomen ten kantore van voornoemden Notaris VAN BAASBANK te Heusden. Op het Kasteel te Well in Gelderland, bij Z.-Bommel, vraagt men met November a.s., als nood hulp, doch liefst voor vast, eene zindelijke, voor haar vak geheel bekwame die ook huiswerk moet verrichten, benevens eene dito goed kunnende tafeldienen. En een net een voudig om bij de Kinderen en Mevrouw behulpzaam te zijn, goed kunnende knippen en naaien, ook op de machine. Loon naar bekwaamheid, van de P. G. en gewenschte leeftijd van 20 jaren. Franco brieven onder letters V S E, aan den Uitgever dezer Courant. te Hensden, zal op Zaterdag 15 November 1884, des voonniddags 11 unr, op de Koornbeurs bij de Wed. Th. BOEREN te Hensden, ■H MULLER JISKOOT. STOOMTABAKSEABRIEK de Wapens van HEUSDEN en ALTENA. cl e nieuwste modellen Hoogon Steonweg, naast v. Gend Loos. LOT- ONTVANGEN <mG alsmede eono groote sorteering en alles wat verder tot dit vak behoort. GROOTE MARKT. HEUVELSTRAAT. Verder eene groote sorteering Alle IRendules worden op 4 jaar waarborg verkocht. TEVENS ONTVANGEN: Kolenbakken, Turfbakken, Turfmanden, Haardstellen, Haard- standaards, Haardstoll'ers, Vilten Pantoffels, Overschoenen, Regenjassen, Damborden, Schaakborden, Trictaespellen, Dominospellen, Schaakspellen, Lottospellen, Teeken-, Verf- en Oiubredoozen, Speel kaarten, Passerdoozeu, Waskaarsen, Voetzakken, Niet-llydrnulique Stoven, Flacons, Ghautlepieds, Cafétières Merveilleuse, enz. Alle GASKRONEN en GASORNAMENTEN worden door een door mij aangenomen be- j|[j®6gF kwaam gaswerker geplaatst. Ook belast ik mij met het aanleggen van Gasleidingen. pjanneu en uitvoerige tockcniugen op aanvrage verkrijgbaar; eene formaliteit familieleden zoo vele onkosten en ongerief veroorzaakt, wanneer aan de krankzin nigheid niet te twijfelen valt, is toch wel van eenige bedenking onderhevig. De Commissaris des Konings opende Dinsdag 4 November de najaarszitting, waarbij hij de leden welkom heette, de verschil lende te behandelen onderwerpen kortelings opsomde om ten slotte te betuigen dat hij iu de behartiging der provinciale belangen afleiding hoopt te vinden tegenover 't leedgevoel dat hem overmant wanneer hij herdenkt het smartelijk en onher stelbaar verlies zijner dierbare echtgenoote. Het lid Di.peo zegt overtuigd te zijn van de algemeene deelneming der leden, ook van de geheele provincie, iu 't smar telijk verlies door het afsterven der edele vrouwe teweegge bracht. Alle leden rijzen van hunne zetels op ten teeken van in stemming. Nadat de geloofsbrieven van het nieuwe lid, de heer F. W. M. Manders, zijn onderzocht en hij vervolgens de gevorderde eeden aflegt, wordt door den griflier voorlezing gedaan van 61 nieuw ingekomene en 24 in de laatste zomervergadering aangehouden stukken. Onder de 8 stokken, die weder worden aangehouden, komt voor: voorstellen tot wijziging der inrichting van't waterschap „Hooge Maasdijk van Stad en Lande vau Heusden. Vier stukken worden afgevoerd van de lijst der stukken. Onder de elf stukken die voor kennisgeving worden aange nomen komt ook voor de staat van opbrengst der prov. belas ting op paarden, trekdieren enz., voor 1884/85 aanwijzende een bedrag van f 150,557.50. Ter inzage wordt gelegd het verslag der bijzondere commissie van de waterschappen aangaande 't gewijzigde ontwerp-politie- reglemeut op de zee- en rivierwaterkeerende dijken. Voor de zitting van 5 Nov. wordt aan de orde gesteldont werp bijzondere reglementen voor de waterschappen van Ooien en Megen. Veertien stukken worden aan de bijzondere commissiën verzon den (hieronder komt geen enkel stuk voor deze streek be treffende, waarom wij de opsomming van al deze ontwerpou achterwege hebben gelaten.) Aan de commissie van rapporteurs over de begrooting wordt gezonden de aanvraag der ,,Noordbr. Maatschappij van Land bouw om een jaarlijksche bijdrage van f 1500 over 1885. Op de 17 aanvragen en ontwerp-besluiten die naar de af- deelingen worden verzonden om onderzoek en verslag (waaron der weder geen enkel stuk betrekkelijk deze streek voorkomt) komen wij bij hunne behandeling terug. Zonder beraadslaging of stemming worden vijf stukken aan genomen, waaronder voorkomt een ontwerp-besïuit van Ged-- Staten tot het voeren van rechtsgedingen tegen nalatigeu iu de betaling der belasting op paarden, trekdieren enz. Nadat nog enkele aanvragen en ontwerpen vau de waterschap pen Aa of Weerys, Hillekens en Achterboerkens,'t Woud, Bin- nenpolder van Herpen, Hintelaken, Asterd, Lange Bunders en Slingwijk ingevolge de verslagen namens de bijzondere commis- I sie voor de waterschappen zonder beraadslaging of stemming zijn aangenomen, wordt de vergadering gesloten om op Woens dag a.s. de werkzaamheden weder te hervatten. Nederl. Herv. Gemeente. Beroepen: Onlangs, vertelt een Fransch blad, stond doctor P., dien men nit een verkwikkenden slaap had ge wekt, des nachts te 2 uur aan het hoofdeinde van het bed eener zieke. ES e OPEI: Meubelen, SEKS EYRING, VAN meublementen,

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1884 | | pagina 3