if c. 1. m Brandschade tegen Brandschade Gemengd Nieuws. AANBESTEDINGEN. Hellers Speelwerken. MARKTBERICHTEN. ADVERTENTIEN. te Zutphen, Assurantie-Maatschappij MULLER JISKOOT. STOOMT ABAKSEABRIEK Yeen bij Hsusdsn. Goedkoop recht in Indiê, Een feestmaaltijd te Peking. Oli. M. HENNY, opgericht in Verzekering- tegen vaste en billijke premiën, zonder Iuleggelden of Nabetalingen. WOUDRICHEM, November 1884. O. A. WIERCX, Pas verschenen: GRéVILLE, de erfenis van Xenie 2. Sylvie. 2. WACHENHUSEN, de macht der vrouw. 2. Dezer dagen komt gereed: WICHERT, een meisjesportret. ƒ2. Vertaling van den heer S. J. ANDRIESSEN. Alle vier uitstekende romans voor Leesgezel schappen. Uitgever: B. T. BLENKEN, te Almelo. Op den langen weg eener karavaan, die slangen en ivoor naar de kust voert, dragen de sterkste mannen de olifantstandenis de vracht voor één man te zwaar, dan bezigt men er twee of meer, die haar dragen, op de wijze van een palankijn, aan stokken, op de schouders der slaven rustende. Elke afzouderljjke vracht is in matten gewikkeld en aan het eene uiteinde daarvan is een schel be vestigd, die bij eiken stap der dragers haar schel geluid doet hooren. Alle dragers van dergelijke waar gaan voor de karavaan, met den kirangaai of geleider aan het hoofd. Op den voet worden zrj gevolgd door gewapende mannen, die nacht en dag scherpe wacht houden, om te verhoeden dat do slaven, hetzij met of zon der hun kostbaren luif, hun heil zoeken in de vlucht. Het beste ivoor moet, naar het oordeel der Afrikaansche handelaren in het artikel, de volgende eigenschappen bezitten: de tand behoort te zijn blank, zwaar van gewicht, zeer glad aan de opper vlakte, buitengewoon dicht en vast, aan de spits een weinig opwaarts gebogen en donkere lijnen te hebben, welke alle naar de punt zijn gericht. Behalve de olifant, levert ook de hippopotamus of njjlpaard, de walrus en de narwal of z.eneushoorn ivoor; dat van 't nijlpaard overtreft in fijnheid van nerf en hardheid het beste olifantsivoor. Bij de oude Grieken werd het in buitengewone gevallen ook gebezigd om standbeelden van te ver vaardigen. »Wir sind hier so fröhlich beiaammen.* Hoe gezellig het bij voortduring in den Breda- schen gemeenteraad toegaat, blijkt weer uit de volgende staaltjes, die wij am het verslag der laatste zitting ontleenen. Nadat de zitting reeds eenigen tijd geduurd heeft, zegt de voorzitter: Mijne heereu, het is nog zoo erg vroeg; mij dunkt als we nog eens het reglemeut voor het stedelijk ziekenhuis in behan deling namen. De heer Heylaerts »ïk ben nog al gepresseerd met mijn patiënten, mynheer de voorzitter. De voorzitter: »Wat Zaterdag, mijnheer Hey laerts; je bent toch ook in je vak werkzaam als je aan het ziekenhuis arbeidt. De heer Heylaens »Dat is wel zoo, maar hot wordt heusch te laat.« De voorz.Kom kom, dat zal wel gaan, denk ik. De heer Rombouts Laten wjj daar aanstaande week liever een dag voor nemen, mijnheer do voorzitter.* De heer Van der Burgh»Of laten we van avond te half zes, in plaats van te half zeven ver gaderen.* De voorzitterIk heb altijd geapprecieerd den ijver en de voortvarendheid, waarmede de heer Van der Burgh in hot belang der gemeente is werkzaam geweest, doch om dien ijver nu zóó ver te drjjven dat. we er ons middagmaal voor moeten gaan opofferen, dat is toch wel een beetje sterk.* Iets vorder vraagt een der leden het. woord, waarop de voorzitter antwoordt: »We moetenden andereu heeren ook eens gelegenheid geven, mijn heer Van Dam. Wenscht soms iemand over deze zaak nog het woord Zoo niet, dan zal ik zoo vrij zjju ook mijn meeniug te zeggen.* De heer Van Mierlo »Ik heb een amendement, mynheer do voorzitter.* De voorzitter »U hebt al eenmaal het woord gehad, mynheer Van Mierlo ik wil nu ook wel eens een woordje spreken.* B|j de onlangs gehouden zitting van hetanthro- polisch genootschap* te Berlijn was ook de be kende kunstenaar Unthan tegenwoordig, die, naar men weet, zonder armen geboren is. De proeven die hy gaf, hoe vlug en goed hij zich met zijne voeten wist te behelpen, werden door de geleerde toeschouwers ten zeerste bewonderd. Toen de heer Unthan het gezelschap wilde vaar wel zeggen, voegde professor Virchow hem eenige waardeerende woorden toe en reikte den artist de rechterhand. De professor zag echter oumiddellijk zijne dwa ling in en zeide »0 neen, 't is waar, dat gaat niet.* Waarom niet?* antwoordde Unthan, legde zijn rechtervoet in de rechterhand van den geleerden heer en schudde die hand terdege. (Uit een particulier schryven uit Ned.-Indië.) Willende het Recht toegankelijk maken en ge- lijkwerkond, wordt bepaald: »Voor de geheele Moiukken spreekt recht de Raad van Justitie te Makassar.* M'nheer Anoe heeft een jongen, Ali geheeten. Ali wil zijn heer een koopje geven. Ali doet niets. M'nheer port hem aan om wel iets te doen. Die por is in Ali's oog een klap. Getuigen Kokki en baboe. De Raad zal het uitmaken. Anoe woont op Ambon, de Raad zit te Makassar. Heer, Ali, Kokki, baboe opgeroepen. De Raad is verteederd; de advocaat heeft 's-recht- banks indulgentie voor Anoe ingeroepen. Verzachtende omstandighedendrift, provocatie. Uitspraak 1 boete en in de kosten. Anoe komt er goedkoop af, 't is om to lachen, één pop. Juist, één pop, maar zio de rekening: 1 22.— 400.— 300.— 200 100.— 400.— 300.— Boete Griffierskosten en vonnis Reis naar Makassar Anoe Ali, Kokki, baboe Verblijf aldaar Anoe eene maaud Ali, Kokki, baboe. Terugreis Anoe Ali, Kokki, baboe Totaal 1723.— ZoggeEén duizend zeven honderd twee en twintig gulden kosten en éen gulden boete. (N. v. d. D.) Een blik in de toekomst. Bruidegom*. Met uw goedvinden, geachte schoonmama, zag ik gaarne dat de dag van ons huwelyk niet op Donderdag maar op Woensdag werd bepaald. »Schoonmama«. Waarom dat? Bruidegom*, Ziet n, ik heb gisterenavond uit gerekend, als we des Donderdags trouwen, dan valt de dag van ons zilveren bruiloftsfeest op een Zaterdag. Dat gaat niet, des Zaterdags moet ik naar de kegelclub. Van een wondervolle druipsteengrot, die on langs te Dorgali, op het eiland Sardinië, ont dekt werd, geeft een Italiaansch blad de volgende beschrijving. De ingang van de grot, waarheen een nauw, duister pad door een bergkloof geleidt, is een ruim gewelf, door zuilen gedragen. In den steengrond kan men de sporen van menschenvoeten zien. Van hieruit komt gjj in een groote zaal, welker pracht u een uitroep van bewondering ontlokt. Zestien zuilen met veelkleurige kapiteelen staan op den marmeren vloer en schragen een zuiver witte zol dering waaraan allerlei figuren, als vau vogeD, geweren, slangen, manden met vruchten enz. hangen. Ook is er een, met gekleurden bloemen versierd altaar, waarop een kastje en groote kan delaren. Men vindt in de grot nog zes andere groote vertrekken, alle versierd met druipsteen arabesken, zuilen en allerlei grillige figuren. Het ver-tcende geraamte van een groot hert, dat er mede ontdekt werd is aan een hoogleeraar te Cagliari geschonken. Een Duitso'i handelaar bevond zich eenigen tijd geleden te Peking en werd door een der voornaamste mandaryns, met wien hy wegens zaken in aanra king was gekomen, aan een groot gastmaal genoodig 1 Toen men zich aan den disch zette, stond h t nagerecht reeds op tafel. Een tiental groote lan taarns. met bont beschilderde glazen, verspreidde een helder en aangenaam licht door de zaal. De spijzen voor den maaltijd werden niet opgedragen, maar voorgediend. Spijslijst. 1. Duiven met champignons en fijn gesneden bamboesspruitjes gekookt heerlijk. 2. Varkensvet in korst gebakken als paunokoeken, uitmuntend. 3. Duiveneieren in bouillon, het wit vast eu door schijnend, zeer goed. 4. Chineesche zwaluw nesten met schyfjes ham en bamboesspruitjes, uitstekend. 5. Gevogelte van verschillenden aard met champignons en bamboesschijfjes gekookt; recht smakelijk. 6. Eenden met bamboes en kemi- phar-vruchten, tamelijk goed. 7. Varkenslever gebraden in ricinus-olie, slecht. 8. Mosselen met adellijkenstokvisch en zwoerd van spek, af schuwelijk. 9. Zeekrabbenstaarten met bamboes- schijfjes, toebereid met ricinus-olie, smakeljjk zou dat gerecht zijn geweest, zonder die akelige olie. 10. Een gerecht bestaaude uit stukken vau gevo gelte, ham en duiven, 't geheel met doorschijnend, gekookt eiwit overgoten, zeer smakelyk. 11. Stuk ken zeevisch met haaienvinnen, met bamboes en champignons, niet best. 12. Ingewanden van gevogelte met mozilles, alleen eetbaar om de mozilles. 13. Ham met koolribben, niet bijzon der smakelijk. 14. Gesmoorde hammen van speen varkens buitengewoon lekker. Na dit laatste gerecht werden pijpen rondgediend, waarvan do kop niet grooter was dan een kleine vingerhoed, zoodat men elk oogenblik zijn pijp had uitgerookt en opnieuw moest stoppen. Bovendien werd er druk gespeeld, in de pauze, een soort van spel, 't welk eenigermate overeenkomt met hot Ita- liaansche morra-spel. In 't algemeen mag worden gezegd dat de Chiueezen hartstochtelijke spelers zyn, die in dit opzicht de Italianen nog verre overtref fen. Naar men beweert verspeleu sommigen huu- ner bij dergelyke feestmaaltyden als ik bijwoonde, huu ganscbo vermogen, ja, de kleeren die zij aan 't lijf hebben. En men zegt dat z|j 't daarbij niet laten, maar zelfs neus, vingers, ooren, op zekeren prijs volgens overeenkomst gestold, als inzet be zigen. Zjjn de kansen huu ongunstig en verliezen zij den inzet, dan dralen zij niet met de levering van het pand, maar nemen dood bedaard hun mes ter hand en snyden cordaat een oor of een vinger af, althans zoo luidt het den berichtgever gedaan verhaal. Bij de voortzetting van den maaltijd werden voor- gediend: 15. Landschildpadden met hunne eieren, met wonder-olie toebereid, afschuwelyk. 16. Ham, goed. 17. Vleesch van de borsten van gevo gelte met zure kool, niet lekker. 18. Vuile eieren. (Dergelijke eiereren worden een maand ge legd in zout en twee maanden in vochtige aarde. Het wit verkrijgt dan een kleur als gebrande sui ker, is doorschijnend en heeft naar het voorkomen veel van drop. De dooier heeft een groenachtige kleur aangenomen, het kieken is veel donkei'der van kleur, saamgeschrompeld en vormeloos), smaakt niet heel best, integendeel. Nagerecht. Ingelegde sitzoe, een roode vrucht, die smaakt als roode aalbessen, goed. Ingelegde vruchte bessen, ter grootte van een pruimepit. Kreef tenstaarten, een groene vrucht op een olijf gelykende, met harde kern, erg wrang, vooreen Europeaan afschuwelyk. Gebak van allerlei aard, recht sma kelyk. Noten, amandelen, pitten van ricinus ge roosterd en vervolgeus geconfyt, zeer lekker. Kastanjes met Sesam-zaad en gebakjes met ricinus- pitten, dragelijk. Bonbons van allerlei aard, niet bjjzonder smakelyk. Gedroogde Irchis (de heerlijkste vrucht die China oplevert), overheerlyk. Groote sinaasappelen, waarvan de schil aan 't bo veneinde uitgetand was, goed. Mandarijnen groot van soort. goed. Gedurende den ganschen maaltijd werd niets an ders gedronkon dan slappe thee zouder suiker, saujon en rijstwijn, alles zeer beet! Een sprekend bewjjs voor de vaak gehoorde stel ling h|j liegt net zoo lang tot hy zelf gelooft dat het waar is«, werd dezer dagen te Knollendam door iemand geleverd, die nog al eens gewoon is met spek te schieten en wiens al te levendige verbeelding hem menigmaal iets doet vertelleu, wat een ander eenvoudig voor een leugen verklaart. Door dezen persoon was het gerucht uitgestrooid dat er aan den overkant der Zaan een schuit met aardappelen lag, waaruit ieder gratis een zak vol mocht weghalen. Toen de een na den ander, met een zak gewa pend, in zijn schuitje stapte om naar de overzyde te varen om daar natuurlyk teleurgesteld te worden in zijn verwachting, kou onze leugenaar, die ben zag gaan, der verzoeking niet langer weerstaan, ging naar huis en riep zyn vrouw toe: »wijf, geef gy mij gauw een zak! Ik ga ook eens kijken: je weet toch niet, 't kon wel eens waar zijn van die schuit met aardappelen!* En met de bedrogenen ging ook de bedrieger naar de overzyde. De herbergier Jonas Ziinmer te Bogdan had in de vorige week de bezoekers van zijn lokaal, eenige beschonken knapen, de deur uitgeworpen, De arme jougens schenen echter nog verschrik kelijk dorst tc l|jden, want zij maakten een vree- lijk spoctakel voor de woning van den herbergier en dreigden hem dood te slaan, wanneer hij hen geen wijn gaf. De dronkaards werden hoe langer zoo woedender, en maakten toebereidselen om de deuren open te braken, toen Zimmer een redmiddel vond. Hij snelde naar z|jn tuin, haalde een gevulde bijenkorf te voorschijn en wierp die uit het venster midden onder de ruziemakers. Natuurlijk vielen de bijen onmiddellyk op de mannen aan die niet wisten hoe spoedig zij maar weg zouden loopen, om aan de steken der insecten te ontkomen. Aangezien enkele jongelieden zoo erbarmelijk door de bijen zijn toegetakeld dat zij verscheidene dagen bedlegerig waren, zal Jonas Zimmer zich O O binnenk »rt voor den rechter te verantwoorden hebben. Een eigenaar van groote rapenvelden, in de na- bjjbeid der stad Glegau, had dezer dagen met het oog op de lange avonden en nachten, die diefstal zeer in de hand werken, een bewaker over die velden aangesteld, die zich door waakzaamheid, inaar in 't bijzonder door heldenmoed verdienste lijk scheeu te maken. Eiken morgen wist hij te vertellen dat hij het in den afgeloopen nacht met dievenbenden aan den stok had gehad, die de ra penvelden wilden plunderen en die hij zegevierend op de vlucht had gejaagd. De eigenaar besloot daarom op zekeren nacht zelf eens een kijkje te gaan nemen, om te zien hoe een held zich wel in het gevaar gedraagthy ging naar de velden, liep er in rond en hoestte herhaaldelijk, maar er kwam geen bewaker opda gen en in het wachthuis was geen geluid hoor baar. De onderzoeker gooide de rapen door elkan der, floot nu en dan een deuntje, wierp een aantal rapen met donderend geraas tegen het huisje, maar de trouwe wachter bleef onzichtbaar. Eindeljjk ging de man op het gebouwtje toe, klopte aan en vroeg met veranderde stem of er niemand te huis was. Jawel,* klonk het antwoord, >de bewaker.* Wilt ge niet eens even naar buiten komen, er zyn menschen die u willen spreken!* Dankje, ik wil mijn gemak houden.* De gelukkige rapen-eigenaar verloor bijna zyn geduld, maar wist zich nog te bedwingen, vroeg den knappen bewaker of hy niet een partijtje ra pen mocht stelen eu zeide dat hij een kar bij zich bad. »Ga gerust je gang,* riep do held, »de kerel heeft rapen genoeg.* Onze vriend keerde weder naar de rapen terug, gooide nog een paar dozijn er van, bij wijze van bombardement, tegen het huisje aan en ging ten slotte den bewaker vertellen dat het vrachtje op geladen was, terwijl h|j hefix uitnoodigde om een borreltje met hem te drinken. De held kon aan dit verleidelijk verzoek geen weerstand bieden, kwam uit het buisje en stond tegenover zijn lastgever. uil» urn wwii urn» vu i m .vaarav avygM nmmujjfn 10 Dec. 11 ure. Ministerie van Waterstaat, Han del en Nijverheid. Het maken van zuilenbazalt steenglooiiug tegen het buitenbeloop van den Rjjks- berm van de polders den Thomaswaard en den oostelyken opslag langs den rechter oever van de Nieuwe Merwede tusschen do kilometerraaien 106 en 108 onder de gemeente Werkendam. Raming 12,200. Aanw. 3 Dec. 15 Dec. 111/2 ure. Prov. bestuur te's Hage. Het driejarig onderhoud van al de werken behoorende tot het kanaal door Voorne. Raming 49,000 per jaar. Aanw. 8 Dec. 18 Dec. 11 ure. Prov. bestuur t.o Haarlem. Het driejarig onderhoud der Rjjks zee- en havenwer ken op het eiland Vlieland. Raming 35,000 per jaar. Aanw. 11 Dec. 22 Dec. 11 ure. Prov. bestuur te Haarlem. Het 3-jarig onderhond van- en het uitvoeren van eenige vernieuwingen en herstellingen aan de wer ken, behooi-onde tot het Noordzeokanaal, in 3 perceelen. Raming per jaar perc. 1 ƒ23,770, perc. 2 12,490, perc. 3 12,940. Aanw. 15 Dec. 22 Dec. 11 ure. Prov. bestuur te Haarlem. Het 3-jarig onderhoud van het Groot Noord-Hollandsch Kanaal, in 7 perc. Raming perc. 1 20.410, perc. 2 14,375, perc. 3 ƒ9820, perc. 4 7275, perc. 5 14,300, perc. 13,850, perc. 7 19,900. Aanw. 15 Dec. 31 Dec. 12 ure. Min. v. W., H. en N. Het ma ken der fundeeringswe-ken voor de ijzeren over kapping op het centrt il personenstation te Am sterdam. Raming 128 300. Aanw. 23 en 24 Dec. 11 ure. Wij hadden reeds meermalen gelegenheid om hier een woord van lof te spreken over de voortreffelijke eigenschappen der Speelwerken uit de "Fabriek van den heer J. II. HELLER te Bern (Zwitserland). Niet alleen op grond dat Hellers Speelwer ken door de jury van bijna alle tentoonstellingen, het laatste in 1881 te Melbourne en in 1883 te Zurich, de eerste prijs en in den loop van dit jaar te Nizza en te Kreins de gou den medaille toegekend werd, vinden wij opnieuw aanleiding om de aandacht onzer lezers op genoemde fabriek te vestigen, maar wij doen dit hoofdzakelijk omdat wij overtuigd zijn, dat er voor het aanstaande Kerstmis- en Nieuwjaarsfeest toch eigen lijk op het gebied der kunst en industrie geen artikel te vinden is dat geschikter als Kerst-Cadeau kan aanbevolen worden dan een Hellersch Speelwerk. Waar prijsbepaling en voorwerpen van nut dikwijls het teeder gevoel geweld aandoen, zijn deze Speelwerken bijzonder aan te bevelen. Ja, meu mag met recht zeggen dat er niemand is, die zoo'n voorwerp niet met vreugde ontvangt. Is er in moeilijke omstandigheden des levens, wanneer men zich verlaten en verbitterd voelt, betere troosteres denkbaar dan de muziek? Zijn er, helaas, niet oneindig veel menschen, die door ziekte aan hun kamer gekluisterd zijn en deze wereld taal aller harten moeten ontberen? Hierbij komen nog al degenen, die zelf geen instrument be spelen en door hun beroep of door te grooten afstand van de stad verhinderd zijn Concerten en Soirees bij te wonen en zich het genot van goede muziek te hooren, moeten ontzeggen. Deze allen, alsmede HH. geestelijken knnuen wij daarom niet genoeg aanraden zich een Hellersch Speelwerk te verschaf fen, nog te meer daar de fabrikant het repertoire van ieder, zelfs van het kleinste werk met smaak regelt en zoodoende zijn klanten steeds met de nieuwste uitgaven der muziek literatuur op het gebied van Opera, Operetten en Dansmuziek, alsmede met de volksliederen der populairste toonzetters, bekend maakt. Hierbij mogen wij ten slotte niet vergeten aan te merken dat het groote aantal dankbetuigingen van Particulieren, Hotelhouders, Restaurateurs enz. juist voor deze laatstgenoem den een goeden wenk moet zijn om met het aanschaffen van een Hellersch Speelwerk voor hun inrichting niet te dralen. De ondervinding heeft toch geleerd, dat in de meeste gevallen het aantal bezoekers van zoo'n inrichting, uitsluitend tengevolge van het plaatsen van zulke prachtige werken, verdubbeld, ja, verdrievoudigd is, en dat de kosten van aanschaffen de be taling wordt gemakkelijk gemaakt in korten tijd terugverdiend waren. Dezen winter worden wederom 100 van de Fraaiste Werken ten bedrage van frs. 20,000 als Premie verdeeld, en kan zelfs de Kooper van een kleine Speeldoos in het bezit van een Groot Werk komen, daar voor iedere frs. 25 een Premiebewijs ver strekt wordt. Rijk geïllustreerde Prijslijsten benevens het plan worden op verlangen franco toegezonden. Wij raden een ieder ook voor Kleine Speeldoozen. zich steeds direct tot de Fabriek te wenden, daar er behalve te Nizza, nergens Depóts zijn en zeer dikwijls Vreemde Werken als echte Hellersche worden aanbevolen. Men wordt verzocht er vooral op te letten, dat ieder Werk voorzien zij van den naam van den Fabrikant J. H. HELLER, die ook leverancier is van bijna alle Hoven en hooggeplaatste personen. tHeusden, 1 Dec. De prijs der boter is ƒ0.70 a 0.75 per stuk van 6 ons. Eieren 7 a 71/g ct. per stuk. 's HERTOGENBOSCH, 1 Dec. Op de heden (Maandag) gehouden markt van vette kalveren waren aangevoerd 153 stuks. De le kwaliteit gold van 0.61 tot 0.64, 2e kwaliteit van 0.59 tot 0.61, 3e kwaliteit van 0.57 tot 0.59 per Kilogram. Veel handel zoodat spoedig alles was opgeruimd. De prjjs der boter wa3 f 1.00 a 1.10. t GORINCHEM, 1 Dec. Ondanks de gevallen sneeuw en de gladheid der wegen was de weekmarkt heden vrij drukbezocht. Bij een aanvoer van ongeveer 600 stuks vee, was de handel vrij levendig. Prijzen Enkele zware kalfkoeien golden 260 a 325; mindere kwal. 170 a ƒ240; dito vaar zen 150 a 250. Melkkoeien 160 a j 230. Vare koeien 150 a ƒ230. Hokkeling ossen 90 a 130. Guiste Vaarzen 100 a f 140. Graskalveren 30 a 50. Nuchtere kalveren ƒ8 a 16. Varkens, zware vette op levering 46 a 48 ct. p. KG.; minder zware 38 a 42 ct. per KG. Fokvarkens van 6 a 8 weken 6.a 10. per stuk. De prijs der goêboter was 1.20 a 1.46 per KG.; der weiboter 1.a 1.14 per K.G. Kip-eieren golden 1.60 a 1.80 de 26 stuks. Risturwe 8.25 8.50 Roode Tarwe - 7.75 a 8. Witte Tarwe - 8.8.25 Inlandsche Rogge - 6.50 a 6.75 Gerst - 5.50 a 5.75 Haver - 3.75 a 4.25 Kookerwten - a Mestingerwten - a Duivenboonen - 6.90 7.25 ROTTERDAM, 1 Dec. Tarwe, Zws., VI. en Overm. 7.a 7.50 id. goede en mindere - 6.a 6.90 id. nieuwe - 8.65 a 9.10 id. id. goede en mindere - a Rogge, puike Zws., VI. en Noordbr. - 6.a 6.25 id. goede en mindere - 5.20 a 5.80 id. nieuwe - a id. id. goede en mindere - a Gerst, puike Zws. eu VI. Winter - 5.10 a 5.40 id. goede eu mindere - 4.40 a 5. id, puike Zomer - 4.90 a 5.25 id. goede en mindere - 4.30 a 4.80 ITaver, inlandsche - 2.25 a 4.— Boekweit, Libau per 2100 kilo /158 a Erwten, nieuwe - 8.40 a 9. id. goede cn mindere - 6.75 a 7.75 Mais, Amerik. Mixed 6.50 a Odessa a Foxania 7.30 a 7.40 per 100 kilo. Kanariezaad, puikƒ8.75 a 9.25 minder ƒ7.75 a 8.50. Koolzaad en Lijnzaad zonder omgang. 1 opgericht in XS4£», heeft benoemd tot haren vertegenwoordiger te ZUTPHEN, November 1884. Directeur. TEGEN tc Zutpheii, Grondkapitaal1,000,000. Reservefondsen254,321.18 Agent. de Wapens van HEUSDEN en ALTEN A.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1884 | | pagina 3