L Iandsch Overzicht. BUITENLAND. BINNENLAND. w dat ontneemt hem de ver- wij zouden bijna zeggen, dat te meer op in zijn omgeving ïg van onderwijs te waken, ook zijn we wel degelijk de broederen. V HEUSDEN, 18 Dec. Waterstand Donderdag 5 uur, 4.10 M. -f- A.P. De laatste 24 uren 8 duim gevallen, liet Bossche veld wordt met. rijtuigen nog steels ge passeerd. t BRAKEL, 18 Dec. In verscheidene huis gezinnen heerscht hier de kinderhoest onder de kinderen. Ook een enkele volwassene wordt door d ze ziekte aangetast, die echter gelukkig voor alsnog geen kwaadaardig karakter vertoont. t ZALT-BOMMEL, 17 Dec. De kastelein v. H., bij de Waterpoort alhier, is van het gebindte eener voor hem in aanbouw zijnde schuur op de steenen gevallen, zoodat hij op de plaats dood bleef. t WELL, 16 Dec. Door toevallige omstan digheden werd alhier brand ondekt iu de in her- boüw zijnde gemeenteschool. Het werkvolk had om schafttijd het terrein verlaten en de ladders tegen genoemd pand laten staan. Voorbijgaande kin deren konden de verzoeking niet weerstaan om ook eens een kijkje op het bovengedeelte van het gebouw te gaan nemen, die daar gekomen brand ontdekten in een der bovenlokalen. Door hen op merkzaam gemaakt, werd direct alle hulp aange bracht, waardoor de brand in zijn geboorte werd gestuit en een dreigend gevaar werd afgewend met bet oog op de vele omringende hooibergen. 1 BAARDWIJK, 18 Dec. Gisteren avond is de Baardwijksche Overlaat begonnen te werken. Er staat echter zeer weinig water, zoodat men gemakkelijk met laarzen aan er .door kan. De ge meenschap tusschen hier en Drunen wordt met veersehuitjes onderhouden. t VLIJMEN. Door den Raad dezer gemeente is benoemd tot 4en onderwijzer aan de openbare school alhier, de heer A. C. van der Heijden, op eene jaarwedde van 600. t HEDIKHUIZEN, 16 Dec. Tot Gem. Secre taris alhier, is benoemd de heer A. C. E. Niels. tROMMELER WAARD, 17 Dec. Door den raad der gem. Ammerzoden is tot geneesheer al daar benoemd de heer C. J lenbure. Hoogveld te Kui- HERPT en BERN. Door Z. M. is tot burge meester dezer gemeenten benoemd de hr. I. Buys Mzn., secretaris dier gemeenten. t DALEM. Naar men verneemt moeten vier personen in den nacht van Zondag op Maandag ten huize van de Wed. M. te Sleeuwijk inbraak gepleegd hebben. Door tegenwoordigheid der dienst bode, die op een blikken voorwerp een vervaarlijk geraas maakte, zochten de dieven een spoedig heenkomen. Na hun vertrek werd er niets ver mist dan een zijde spek. Tot heden is men de daders nog niet op het spoor. t Aangaande den waterstand is eenige val op te merken. Bij het afzenden dezes wees de peilschaal aan de inundatie-sluis te Dalem 2.84 M. -j- A. P., alzoo 10 a 12 c.M. lager dan Zondag 1. 1. t GORINCHEM, 18 Dec. Wegens veelvuldige bezigheden heeft de heer II. L. Heijkoop, leeraar aan de Hoogere Bnrgerschool alhier, voor eenige weken zijn ontslag gevraagd, als onderwijzer in de Nederl. taal bij de Rijksnormaallessen. Thans is als zoodanig in zijne plaats benoemd de heer R. K. Kuipers, leeraar aan 't Gymnasium alhier. tDe 'eden der sedert een jaar bestaande Gorinchemsche Gymnastiekvereniging gaven 1.1. Dinsdagavond in den Doelen alhier, eene uitvoering, die volkomen geslaagd mag heeten. Het talrijk opgekomen publiek juichte herhaal delijk de goed uitgevoerde toeren toe, die van veel aanleg en goeden smaak getuigden. De uit voering werd met een geanimeerd bal besloten, dat tot ruim 3 uur in den nacht de dansenden aangenaam bezighield. tVan de 4% geldleening, groot 55000, door de gecombineerde polders Nieuwland en Leerbroek aangegaan tot stichting van een stoom gemaal, zvn den 5den dezer de volgende 24 aan deden uitgeloot: No's 3, 17, 18, 31, 39, 51, 53, 54, 55, 61, 64, 73, 74, 76, 77, 79, 81, 82, 83, 86, 89, 99, 102, en 108. Deze aan deden zijn na 1 Januari a.s. aflosbaar ten kan tore der Gorinchemsche Bank. t ROTTERDAM. De burgemeester onzer ge meente, de heer mr. S A. Vening Meinesz is tot lid der Eerste Kamer gekozen. Met* blijdschap is deze onderscheiding door de burgerij ontvangen. In de gemeenteraad is de heer Meinesz geluk- gewenscht door het lid van den Hoop. Door toe juiching gaven al de aanwezigen hun instemming met die gelukwensching te kennen. De Flaagsche correspondent der „Prov. Gron. Ct." weet mede te deelen, dat in de afdeelingen der Tweede Kamer weder ernstig de opheffing van het Departement van Waterstaat H. en N. ter sprake is gebracht. Zelfs zou de meerderheid een voorstel daartoe willen doen. Het Nederlandsche Zendelinggenootschap dat eene raming vau bijna ƒ80.000 voor uitgaven heeft, had tot 1 November dezes jaars nog niet de helft van dat bedrag ontvangen. Het totaal der giften, collecten, contributiën enz. beloopt nog slechts 36.411.7V_/2. Als het waar is wat de weerprofeten zeggen, dan is er weinig kans op een harden winter, want de mollen zijn zeer hoog in den grond. Uit heft voorloopig verslag van de werkzaam heden van het hoofdbestuur der schippersvereei ging „Schuttevaer, gedurende 1884, blijkt dat van de ongeveer 50 voorstellen aan de hooge regeeritig aan provinciale en gemeentebesturen eu andere corporation, tot het verkrijgen van verbeteringen voor de Nederlandsche binnenschipperij, de mees ten met een gunstigen afloop zijn bekroond ge worden. Het aantal afdeelingen in Nederland is aanzienlijk toegenomen. De eerstvolgende alge- meene vergadering wordt in Januari a.s. te Sneek gehouden. Blijkens een particulier schrijven uit Atjeh lad van het Duitsche Rijk wordt Jehonden. Terwijl meer en meer blijkt op het gebied der buiteulandsche za- meester is die alle regeeringen doet sleidt, blijkt de binnenlandsche poli- zwakke puut van den ijzeren Staats- Bismarck zich met de binnenlandsche inlateu, toen hij met ijzeren vuist de ialisten, de sociale toestand naar zijn e knnnen kneden gelijk hij de buiten- netten weet te vervormen, is door de Jer machtige ontevreden partijen eene aerderheid ontstaan, welke Bismarck ing die deze week door den Rijksdag is daarvan wel het beste bewijs. Bis- egile eeu tweeden onderdirecteur aan jit van bnitenlaudsche zaken, omdat iet meer af kan. Dat zou een ver- 20,000 mark wezen op de rijksbe- waar een druppel in de zee g was echter niet gozind dit too te •ismarck zich al beriep op zijne dien- opgeofferde gezondheid het baatto liirsdag verwierp dit kleine sommetje, et men Bismarcks politiek, men zal moe- taen dat deze beslissing zeer krenkend ck is. Hij is de man die Duitschland kt wat het is, en thans op zijn ouden men hem dit i de Duitschers wel: ja, maar Bismarck eenige jaren vrijwillig het ambt van koophandel op zich genomen. Hij zei and kou vinden die er geschikt voor was. :id wa3 echter dat niemand bereid prolcctie-stelsel zoo op te drijven. Als ko dingen doet, moet hij do gevolgen Ook beweert men dat bij de bodoe- zijn zoon, thans te 's Gravenhage ge- icuwe betrekking op te dragen en dat m alleen zooveel moeite voor deed. -lit zoo zijn, de verwerping van deze «oging, die speldenprik aan een man ik is beneden de waardigheid van een Ia Duitschland gaan er dan ook vele n en de »Köluische Zeitung« weet te men to Parijs in de wolken was over i. Bismarck aangedaan, omdat men er iiia ernstige moeielijkheden in Duitsch- Vtstc is voel waars. De Duitsche regee- voor den invloed der socialisten bang Weet men wat er deze week in de ka rlijn en andere groote steden is gebeurd? ;v alles doorzocht, kamers, bedden, ran- rieven gelezen die bij de soldaten ge- Ion om er zoodoende achter te ko- vertakkiugeu de socialisten in het leger o-couferent,ie te Berlijn is een groeten .gekomen, nu zij de bekende Belgische Ie Afrikaauscbe Vereeniging de rechten izijdigen staat heeft toegekend. Er valt j heel wat te doen eer men kan zeggen oniale mogendheden volkomen gerust i thans opmerkelijk hoe de vijandige toon 'ngelund en Duitschland steeds stijgende ck heeft de aardigheid gehad ook eens wboek« in het licht te geven, en wel lUderhandelingen tusi-chen Engeland en 1 over het annexeeren van Afrikaansch t Dit bewijst dat Engeland op diplo- Ked door Bismarck totaal verslagen is 'zijn zin geheel hoeft doorgedreven, tor- in d nog beleefd excuses maakte. Om nu ml te meten, schrijft men Bismarck het lelagoabaai van Portugal over te nemen, ?nde de Transvaal rechtstreeks te kun- rmen. i beleeft inderdaad een moeielijk tijd- dit xjjk heeft zoowel binnenlandsche als slho vijanden maar het mist een man ck. binnenlandsche vijanden aangaat, dat in /an Loudon eene pogiog wordt beproefd usachtige London-bridge te vernielen, is iwijs dat de politie machteloos is. buitenland? In Egypte is het critieke gekomen, zoowel in de politiek als in cht tegen den Mahdi. iote mogendheden toch hebben zich ver en do plannen van Engeland om de rente is-che tchuld te vermindereu. Daardoor basis en moet Engeland het op een roet in Egypte laten aankomen. Zelfs de oedingen voor het bombardement van kunnen niet betaald worden, en de uden hebben zich met de klachten dadr- il tot Bismarck gewend! ie veldtocht. Wolseley is met zijn leger op het moeielijksto punt van den Nijl. >r eeu *5. Waar de 1 staat is nu Wolseley, staat 2 ligt Khartoum. Maar de bocht dringt tot een zeer gevaarlijke en u kan men ook dwars van 1 naar m ar dat is geen kleinigheid, door zandwoestijn, terwijl dui- p de loer liggen. de Mahdi dood is en al zijn nger omkomen zijn geonszins 'er waarschijnlijk wordt dit juist zelf uitgestrooid om Wolseley zal moeten toestemmen dat zijn 'oum te ontzttteu, nog niet zoo ge- itgevoerd zijn. voor ditmaal met een enkel woord jje. liet blijkt dat de geest van verzet u onder de studenten, maar ouder alle bevolking zeer sterk tegen de regeering •jut dat de dagen van het ministerie Ca- eld zijn. De koning is te Madrid terug- ^jit- om de rust te herstellen, Nadere bijzonderheden omtrent de dynamiet- ontploffiug te Londen zijn niet bekend geworden. Hoewel er altijd iets krankzinnigs in is, dat men zijne gevoelens openbaart door het vernielen van publieke gebouwen, is de daad, die nu door de dyuamietmannen is uitgevoerd, wel de wonderlijksto van allen. Wat voor beteekenis kan er in schuilen een brug te vernielen? De beide Theemsoevers van elkander te scheiden, zou men misschien veronder stellen, maar dat is onmogelijk, want een klein eind verder, boven en beneden op de rivier, zijn nog een tiental bruggen. De zaak zal waarschijnlijk in een geheimzinnig duister gehuld blijven, hoewel de politie, zoowel door het uitloven van groote premiën op de aan wijzing der misdadigers te stellen, als door onop houdelijke onderzoekingen ter plaatse, het geheim tracht te onthullen. De weinige uitwerking die het dynamiot in dit geval gehad heeft, wordt toegeschreven aan het slechte soort dat men blijkbaar gébruikt heeft en dat niet afkomstig is uit Amerika. De dynamiet- monnen hebben blijkbaar groote moeite de gevaar lijke stof uit Amerika te krijgen. Zaterdag vierde te Londen een Israëliotisehe dame, movrouw Rose Prussie, haar 103en verjaar dag. Zij is nog in don besten welstand en in het genot barer vermogens. Mozos Montefiore zond haar een telegram van dezen inhoud: »baas boven baas.« Een fabrikant te Chicago (Noord-Amerika) brengt thans in den handel lichtgevende manchet- knoopec, die 's avonds in donker zeer de aandacht trekken. Ze zijn goud geplatiueerd eu bedekt met dezelfde stof waardoor ook de cijferplaten van klokken en horloges lichtgevend gemaakt zijn; doch de mancbetknoopen zijn bovendien rondom bezet met Strass- of valsche diamanten, die echter dpoji hnn lichtbrekend vermogen een zeer eigen aardig eflFect teweeg brengen.* ^Eerstdaags zal men op de nationale drukkerij te Washington gereed komen met een boek, dat wel het meest volnminense is dat daar ooit werd ge drukt. Het heeft een afmeting van 41 centimeter in do breedte, beslaat 10,000 pagina's en weegt 140 pond. Een kostbare bijbel is dezer dagen te Londen bij de veiling der Syston-bibliotheek verkocht. Het was de vermaarde »Mazarin-bijbel«, welke uit 1450 of 1455 dagtoekent en gehouden wordt voor hot eerste boek dat met losse metalen letters gedrukt werd. Die bijbel werd het eigendom van den boeken verzamelaar Qnatritch, voor een som van 3900 pond sterling 46,800). Te Weenen heeft een student, Joseph Mimra, wegens bedrog terecht gestaan. Hij werd 's nachts half doodgevroren door do politie van de straat op genomen eu naar het bureau gebracht. Daar ver klaarde hij, dat hij de vrouw, waar hij woonde, nog een achttien gulden schuldig was, die hij on mogelijk kon betalen; vandaar zijne aanklacht van bedrog. Bij zijn verhoor voor den rechter bleek het volgende. De jonge man had in Praag gestu deerd en was, toen xijue familie hem niet langer kon ondersteunen, naar Weenen gegaan om daar zijne studiën te voltooien en intusschen les te geven of gouverneur te wordea. Toen dat niet gelakte, verkocht bij zijn ondergoed, zijn kleeren, zijn boe kon en eindelijk had hij niets meer dan zijn overjas. Do huisvronw wilde hem niet langer borgen en ten einde raad door honger en ellende, besloot hij een einde aan zijn loven temaken. Werkelijk legde hij zich op de rails van den spoorweg, maar hij werd bemerkt en daarom liop bij weer naar de stad torug. Daar viel hij eindelijk op straat néér, doodmoede en uitgeput; hij had sedert 48 uren niet gegeten en toen nog maar eenige gebakken aardappelen. Zoo werd bij door de politie gevonden. Zijne hospita verklaardo als getuige, dat zij geen schade had geleden, dat hij altijd hard had gestu deerd en dat hij hot nog wel tot iets zou brengen hij werd dus vrijgesproken, doch daar hij zonder middelen van bestaan was, bleef hij in handen der politie, om bij de eerste de beste gelegenheid met eene bende boeven en landloopers naar zijne geboor teplaats te worden opgezonden. Dat kon echter de vrouw, waar hij gewoond had, niet lijden zij was zelf arm en kwam geld aan hem tekort, maar zij bood zich dadelijk aan, hem weer bij zich in huis te nemen. En nauwelijks had het verhaal der terecht zitting in do dagbladen gestaan, of van alle kanten kwam hulphet Weeuer hart begon te spreken. De eigenaar van eeu hotel gaf Mimra kosteloos verblijf; honderden guldens en pukkeu kleeren wer den hem toegezonden en hij heeft eene betrekking als gouverneur voor bet uitzoeken. Zijne ellende is dus voorbij en misschien zal dit treffend geval naar afdoende maatregelen in het algemeen doen omzien. Zoolang echtor niet aan de hoogescholen kosteloos ouderwijs, woning, voeding en kleeding wordt verschaft, ZHlleu onbemiddelden wel deen, indien zij een beroep kiezen dat eene minder kost bare opleiding vereischt, te meer daar aan artsen, advocaten, ingenieurs en leeraren ook in Oostenrijk geen gebrek is. De ballon captif* die zich te Turijn bovond tijdens de tentoonstelling, gaat nu naar Antwerpen. De ballon heeft een inhoud van 4500 knb. meter en kostte 120,000 frs. Donderdag 1.1. heeft in de kolonmijnen van Ani na, behoorende aan do Oostenrijksch-Hongaarsche staats-spoor weg-maatschappij, eeu groote brand gewoed. Dé ramp heeft een groot verlies van menschenlevens tengevolge gehad. Omgekomen zijn 47 arbeiders, van welken 30 huisvaders zijn, die 70 kinderen achterlaten. Van allen zijn de lijken gevonden. De oorzaak van dit ongeluk kan men nog niet met zekerheid opgeveu.^Eerst zocht men haar in een zwaar onweder, dat Donderdag ge woed heeft: misschien ook is door onvoorzichtig heid van een der werklieden brand ontstaan. De ongelukkige achtergebleven huisgezinnen worden ondersteund door de spoorwegmaatschappij en ook van particulieren komen vele gaven voor dit dol f HEDIKHUIJZEN, 18 Dec. Zelden werd een dag met vuriger verlangen tegemoet gezien dan de voorafgaande dagen dezen feestdag werd verbeid. De angst, die zich bij de gedachte aan het gure weder van de laatste dagen, onwillekeurig meester maakte van hen, die dagen achtereen hadden medegewerkt om het feest den meesten luister bij te zetten, werd gelukkig be schaamd door den helderen hemel waarmede dezen dag werd begroet en die gedurende het grootste gedeelte der feestviering aanhield. Het betrof het feest van de plechtige ontvangst van den nienwhenoemden burgemeester, den heer P. J. Luijben alhier. Reeds des morgens ten circa elf ure verzamelde zich in de afdeeling Haarsteeg den stoet, bestaande uit: 1. Schutters He- dikhuijzen2. Schutters Haarsteeg; 3. Standaard-rijder met 2 gardes d'honneur; 4. Harmonie ,/Cecilia* met 2 gardes d'hon neur; 5. Rijtuig met bruidjes 6. Rijtuig met Hoofdcommissie 7. Gardes d'honneur; 8. Burgemeester met garde d'honneur langs elk portier; 9. Gardes d'honneur; 10. Rijtuig Leden der Gemeenteraad: 11. Rijtuig der Pamilie-leden12. Gardes d'hon neur; 13. Zangers Hedikhuijzen14. 3 doelens v. d. handboog schutterijen Haarsteeg; 15. Gardes d'honneur; 16. Schippers- vereeniging Haarsteeg; 17. Visschers- en jagersvereeniging He dikhuijzen; 18. Gardes d'honneur. Na opgesteld te zijn vertrok men tot aan de limiet, alwaar de burgemeester door den bevelhebber der gardes d'honneur hartelijk welkom werd geheeten. Vervolgens werd Z.Ed.Achtb. namens de Harmonie »St. Ce cilia" plechtig begroet, waarna de stoet, met den burgemeester in hun midden, voorttrok tot aan het raadhuis in de afdeeling Haarsteeg. Aldaar aangekomen werd hij door eenige bruidjes begroet, terwijl de jongejuffrouw Helena Vugts uit haar midden trad en den burgemeester een sierlijk bouquet aanbood. De heer Prinssen, hoofdonderwijzer, richtte nu het woord tot ZEd. Achtb., sehetste de eervolle maar moeielijke taak vau den burgemeester, toonde aan wat door hem kan bijgebracht wor den om verlichting en beschaving te bevorderen en beval ten slotte de belangen der gemeente bij hem aan. Het raadhuis opgaande, werd hij in de vestibule door de schoolkinderen op eigenaardige wijze toegezongen. Een woord van hulde aan den beer Prinssen en zijn secondant, die zich daarvoor zooveel moeite gegeven hadden, achten wij hierbij niet onverdiend. Op de vergaderzaal gekomen, die eenvoudig doch smaakvol was versierd, getuige de aangebrachte kroon die de Haarsteeg- sche maagdekens alle eer aandoet, werd de heer Luijben op plechtige wijze door den oudste* wethouder, den heer van der Aa, geïnstalleerd, waarna ZEd. hem de ambtspenning omhing. Het oudste raadslid, de heer H. de Jongh, wist op welsprekende wijze de sympathie van den gemeenteraad wêer te geven en den burgemeester het genot te schetsen dat hem wachtte bij zijn nieuwen werkkring, die hem niet geheel vreemd is, wijl toch spreker hem in vroeger jaren in hoedanigheid van wethouder had leereu wsardeeren. De burgemeester aanvaardde daarop het voorzitterschap van den raad, belovende alles in het werk te zullen stellen wat tot heil der gemeente zou kunnen verstrekken. Hij hoopte on der Godes zegen op strikt rechtvaardige en onpartijdige wijze de gemeente belangen te zullen behartigen en beval zich bij wethouders en gemeenteraad aan om hem in menig opzicht met raad en daad ter zijde te staan. De zangvereeniging uit Hedikhuijzen hief nu vervolgens een toepasselijk lied aan op de wijze van «Wien Neerlandsch bloed," door den heer Boelaerts uit Hedikhuijzen vervaardigd en daarna driestemmig gezet. Ruimte laat ons niet toe dit in zijn geheel op te nemen, wij moeten ons slechts tot het eerste couplet bepalen Een juichtoon klinkt uit aller mond, En galmt langs dreef en veld, Een jubelkreet klinkt ver in 't rond Die ons de vreugde melt V^n Hedikbuijzen's burgerschaar Die, blij verrukt van zin, Door 't feest vcreenigd met elkaar- i p ii' i De burgemeester hierna op het bordes verschijnende werd van alle zijden met jubelkreten begroet, het was of aan de bij valsbetuigingen geen einde zou koineu- Na zijne gemeentenaren te hebben toegesproken, namen de beide wethouders en het oudste raadslid met hem in hetzelfde rijtuig plaats, waarna de afdeeling Hedikhuijzen aan de beurt van bezoek lag. Bij de intrede werd hij aldaar verwelkomd door den heer Boelaarts, die in zijne schoone rede ook deze woorden vlocht: «waarschijnlijk zal een burgem. meermalen met meer luister zijn ingehaald, doch ik betwijfel het of ooit een burgemeester die algc- meene toegenegenheid ondervond, waarmede gij op dezen dag wordt begroet!" Nadat hierop eenige salvo's waren gevolgd van de schutterij te Hedikhuijzen,- trad de heer C. Sprang, kommandant dier schutterij, met geschouderd geweer naar voren, om den burge meester op hartelijke en ongekunstelde wijze zijne hulde te brengen. De zangvereeniging uit Hedikhuijzen hief nu een toepasselijk vers in 5 coupletten aan, waarvan wij er slechts één kunnen opnemen en daarvoor het 4e kozen Een man, eenvondig, braaf en stil, hoezee Die goed en recht en billijk wil, hoezee! Een man die weten zal hoe 't hoort En zich aan geen partijen stoort, Hoezee! enz. Vervolgens de afdeeling L.ittelherpt, ziju geboorteplaats in tredende, werd hij door den heer Mallant aldaar toegesproken die zich ook weder vaardig van de hem opgedragen taak wist te kwijten. Wij herinneren ons nit zijne rede ook deze passage »de afdeeling Luttelherpt is dubbel gelukkig met de keuze van Zijne Majesteit nu haar de eer te beurt valt, dat voor de eerste maal een inwoner uit haar midden tot haren burgemeester werd beuoerad." Aan het einde van den tocht, die nu weder op dezelfde wijze den terugweg naar Haarsteeg moest afleggen, hebben wij de feest vreugde verlaten om een geheel samen te stellen uit hetgeen wij hebben aanschouwd; hoewel dit toch altijd gebrekkig blijft, omdat ons de ruimte ontbreekt om verder uit te wijden. Wij moeten echter nog even stil staan bij de uiterlijke ver siering. Te Haarsteeg waren 5 eereboogen opgesteld, Hedik huijzen bepaalde zich tot eene, maar die dan ook smaakvol was uitgevoerd, Luttelherpt wedijverde in sierlijkheid met dien van Hedikhuijzen; maar zeer eigenaardig had de heer S. de Hart. buurmau van den burgemeester, tijdens diens afwezigheid een eereboog voor privé kosten laten daarstellen, die door losse schilderijen een zeer lief effect maakte. Alle woningen in de geheele gemeente, de kleinste niet uit gezond er 1, waren met de nationale driekleur getooid; terwijl op verschillende plaatsen aangebrachte mastboompjes medewerkten om het geheel eeu feestelijk aanzieu te geven. Wij wenschen ten slotte de gemeente Hedikhuijzen geluk met haren Burgervader, eu hopen dat dezelfde wederkeerige goede verstandhouding zal blijven voortduren, die op den dag van he den op zulke dubbelzinnige wijze is getoond. a-jii Vipt ..T-ïhl". eraat daar het serucht. dat er

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1884 | | pagina 2