buitenland? binnenland.""""" wat is dat anders dan het zoeken naar een Prügeljmgc. Van harte wenschen wij iederen lezer niet alleen dat hij nooit in het jaar 1885 als Prüyljun/e dienst zal behoeven te doen, maar ook dat zijn humeur steeds zoo zal zijn, dat hij er zelf' geen noodig heeft. Ter gelegenheid van de tentoonstelling van Parijs in 1889, heeft de ijzerfabriekant Elissel voorgesteld een reusachtige» toren te bonwen, die een panorama over bet departement der Seine en omstreken zou opleveren en als duurzaam monument zou blijven. De voorgestelde hoogta is 300 meters, terwijl het Panthéon te Parijs slechts 79, St. Picter te Rome 132, uo Kat red aal van Straatsburg 142 en de Dom te Keulen 159 meters hoog zjn. Deze moderne toren in het moderne Babel zou van jzer zjn, eenigszins pyramidaal van vorm, en door bjzondere voorzorgen zou de beer Eissel de twee groote be zwaren verhoeden, dat de toren zijn onderlagen verzette en, door den wind geslingerd, kon breken. De tijden zjn slecht, handel en nijverheid kwijnen, overal schier beerscht stilstaud, maar huiten de grenzen der voormalige provincie Champagne hebben de kurkmachines niet stilgestaan, nadat de wijn zjn brnischend karakter bad verkregen. Er zijn niet minder dan 45,000,000 flesschen gevnld. De firma Moët et Chaudon vulde 4.500,000 fl.G. H. Mumm 3,000,000 Perrier Jouet 2,000,000 Pom- mery 2,000,000; Heidsich 1,500,000, Roederer 1,000,000, Cliquot 600,000 en de verdere Cham pagne-firma's de rest tot 45 millioenen flesschen. Men zou kunnen twjfelen aan hetgeen men weet, dat wj bange tjden beleven. Op het eiland Noirmoutiers, aan de Eransche kast, zjn weder eenige sterfgevallen aan cholera voorgekomen. Te Rodez (Fr. dep. Aveyrond) is een mjn ten gevolge van een ontploffing geheel overstroomd. De arbeiders moesten haastig vluchteD, en in de aan grenzende mijnen werd voorzichtigheidshalve het werk gestaakt. Daardoor zjn 10,000 a 12,000 ar beiders voor hot oogenblik broodeloos. De bisschop van Londen is plotseling overleden. Dr. Jacksou was 73 jaren ond. Een weldadig landedelman, do heer Fleming, heeft op een dorp in Eugeland getracht het spin nen weder in zwang te brengen, om daardoor be hoeftige vrouwen op weg te helpen, evenals in Frankrjk, bj de waarneming van haar huiseljke plichten, nog iets te verdienen. De proef slaagde uitstekend. Nadat, de philan- troop eon twaalftal spinnewielen machtig geworden was en niet zonder eenige moeite een twee-en-tach tigjarig oudje had opgeschommeld, die zich uit haar jeugd de spinkuust nog levendig herinnerde, vin gen de lessen aan en dra had een twaalftal leer lingen het zoover gebracht, dat zij per week vier a vjf gulden met spinnen verdienden. De heer Fleming, die natuurljk al bet afgeleverde werk kocht, schafte zich een weefstoel aan. Ecu fabri kant uit den omtrek stond hem tijdeljk een wever af, welke man in een der arbeiderswoningen op het laudgoed van den edelman zjn arbeid aanving. Spoedig smaakte de laatste het genot, zjn disch te zien prjken met tafelgoed, op zjn eigen domein geplukt, gesponnen en geweveu en had hj tevens de zelfvoldoening daarmede de armoede van menige njvere vrouw of meisje, zonder haar eergevoel te kwetsen, te hebben gelenigd. Hiermede niet tevreden, wist, hj spoedig ook koopers voor het afgeleverde werk, dat hj natuur ljk spoedig niet meer geheel voor eigen gebruik honden koD, op te sporen. Het fraaie haudgespin kreeg spoedig de voorkeur boven het fabriekswerk en wordt thans naar men verzekert in Eu- gelaud reeds sterk als een bjzouderheid gezocht, zoodat bereids een v jftigtal spinsters, zonder haar woning te verlaten, daardoor een ruim stuk brood verdienen. Het is thans 40 jaar geleden dat door den heer G. Williams de eerste jongelingsveroeniging werd gesticht. Nu telt men over de geheele wereld reeds meer dan 2500 van zulke vereenigingen. Iu het zuiden vau Stiermarken hebbeu herhaalde schokken van aardbeving weer veel schade aan gericht. Ook in het buitenland oefent de ovorproductie van suiker haar nadeeligen invloed uit. Een der voornaamste suiker-industriëelen van Dnitschland, tevens een der grootste grondbezitters in de pro vincie Saksen, de Amtmanu Siranss, te Al.-leben hj Ma agdebbnrg, is in financiëelo moeielijkheden geruakt, die de bjeenroeping zjner schnldeischers noodzakelijk gemaakt hebben. De schnldeischers van Stranss hebben bewilligd in eene schikking. Do fabrieken werken voort. Er is voor een bedrag vAi een mil linen marken a n belastingeredioten vervallen, welker dekking op dit oogenblik onmogeljk was. De heer Stranss bezit 28000 morgeus vau den besten beetwortel- grond, deels iu eigendom, deels in pacht. Zjne fabrieken producoeren dageljks 20,000 centenaars suiker. Een zoldzamo lekkernj werd dezer dagen door een restaurateur te Wittenberg aan xjn vaste klan ten voorgezet. Het was n.l. een gebakken bever staart. Het gerecht, dat met kruiderjeu en eieren toebereid en in schijfjes gesneden gebakken was, voldeed algemeen. De staart.doet eonigszins aan een karper denken. Men verwacht dat de bevers, die in de Elbe vrj talrjk zjn, daar een zeer ge liefkoosd gerecht znllon worden. Do Czaar van Ruslaud moet voornemens zijn, zich als Keizer van Midden-Azië te doen kronen. Men weet dat Koningiu Victoria voor eenige jaren den titel van Keizerin van Indië« hooft aangenomen. Een hevige ontploffing had Zondagmiddag te Hamburg plaats op den Nonen Wall,« eeu der drukste straten. Voorbijgangers bemerkten dat uit den kelder van een hnis een sterke gasluchf drong. Zij maakten een der bewoners opmerkzaam daarop. Do man en zijn vrouw waren onvoorzichtig genoeg om met een brandende kaars naar den kelder te gaan, en zoodra zj beneden waren ontploft,e het gas met ecu ontzettenden knal. Beiden werden zwaar gewond; de man overleed binnen weinige uren en de vrouw ligt in hopeloozen toestand. De eigenaar van een kleedermagazju op de benedenverdieping werd door zjn venster op straat geslingerd en eeu voorbjkomende omnibus waggelde gevaarljk heen en weer. De vloer van eeu boekwinkel in het huis werd als met reuzen kracht opgebroken, een zware jzeren geldkist vloog in de lacht en kwam een goed eind weegs verder neer. en tal van glasruiten in den omtrek, waar onder vele kostbare spiegelruiten van groote win kels, werden verbrjzeld. De oorzaak van do out- ploffing was eeu lek in de gasleiding. Hot aautal gevallen van cholera, te Napels in 1884 voorgekomen, bedraagt 19,000. Daarvan ein digden 6300 met den dood. Te Spezzia was de sterfte het grootst. Daar stierf op elke 23 inwo ners 1 aan de cholera. Het grootst aantal sterfge vallen kwam voor te Napels op den 16 Sept. Toen werden daar 1200 personen door de cholera aan getast en stierven er 600 aan die ziekte. 20 doc toren werden door de cholera aangetast. Naar men berekent, wordt jaarljks voor een be drag van 60 a 62 millioen francs Zwitsersche (z.g. Emmeuthaler) kaas gemaakt. De uitvoer bedroeg verleden jaar 143.000 centenaars naar Frankrjk, 69.000 naar Duitschland en 56.000 naar Italië. Iu 1879 werden iu Duitschland 8780 centenaars inge voerd. t WAALWIJK. Tegen 15 Januari as. onder gaan de navolgende post-routes eene verandering. Alsdan vertrekt de postbode no 1 des morgens ten 5y2 ure üit Raamsdonk naar Waalwijk en vertrekt weder van daar ten 1 ure n.m., om te circa 4 ure te Raamsdonk terug te komen. De postbode no. 2 vertrekt uit Raamsdonk, na aankorhst der postkar uit Sleeuwijk, te circa 9 uur v.m., zijn route voortzettende tot Waalwijk. Van daar vertrekt hij weder te circa 5 uur, om des avonds te acht uur te Raams lonk te arri- veeren. Een nieuwe bodeloop wordt dan in werking gesteld van Waspik naar Waalwijk. Deze ver trekt uit eerstgenoemde plaats ten 5 a 5'/3 uur v.m., om te Waalwijk te arriveeren in aanslui ting met de tram van 7.30 v.m. Des avonds maakt hij weder den terugweg, om ten 9.40 te Waspik te arriveeren. t DUSSEN, 8 Jan. In deze gemeente werden in 1884 geboren 44- mannen en 48 Vrouwen, te zamen 92 personen; in de bevolking ingeschreven 34 mannen en 43 vrouwen, te zamen 77 personen, totaal 78 mannen en 91 vrouwen, tez. 169 pers. In dat jaar zijn overleden 26 mannen en 34 vrouwen, tezamen 60 personen, en uit de gemeente vertrokken 22 mannen en 40 vrouwen, te zamen 62 personen totaal 48 mannen en 74 vrouwen, tezamen 122 personen. Zoodat de werkelijke be volking is vermeerderd met 30 mannen en 17 vrouwen, totaal 47 personen. Op den 31 Dec. 1884 bedroeg de bevolking 1402 mannen ei: 1314 vrouwen, totaal 2716 zielen. Er hadden 6 aangiften van levenlooze kinderen plaats en er werden slechts 9 huwelijken geslo ten. Slechts eene onwettige geboorte werd aan gegeven, waarvan de moeder buiten deze gemeente werkelijke woonplaats had. t ZDILICHEM, 8 Jan. Tengevolge dc door de firma Monhemius Duijser genomen afdoende maat regelen tot het aankoopen van hooi, heeft de toevoer alhier in groote hoeveelheden van heinde en verre, zelfs van Over ij el plaats, waardoor er aan de hooi pers weer volop werk is, dat aan veler handen arbeid verschaft oin het noodige te verdienen. Men is thans wederom met een dub bele ploeg aan het persen, zoowel des daags als des nachts. 4 BRAK EL, 8 Jan. Het herhalingsonderwijs is in deze gemeente ook reeds geëindigd wegens gebrek aan deelneming. In de maanden Novem ber en December van 1884 werd er respectieve lijk door 17 en 22 leerlingen aan deelgenomen; nu evenwel heeft men er genoeg van, want de zinspreuk blijft hier nog te veel „As ik nier in bitje kan lè'.en en schrijven Toch moet men no? niet vragen hoe dat i«, gebrekkig genoeg. Evenals het met de herhalingsschool gaat, is het. ook met de dagschool gesteld nu is zij vol gepropt maar over een paar maanden is er maar een derde gedeelte meer over, n.l. in de hoogste klasset). t BOMMELERWAARD~ 7~Jan. De lieer W. J. T. Naesens Jr. te Zalt-Bouimel, heeft met gunstig gevolg het examen afgelegd voor de prak tijk in het Italiaansch boekhouden, handelsrekenen en handelsrecht, gehouden van wege de han- delshedienden-vereetiigitig „Mercurius" te Rot terdam. t DRONGELEN, c. a. De bevolking dezer ge meente bedroeg op 81 Dec. a.o. p.o. 466 zielen. Het aantal geborenen in dat jaar be Iroeg 12 dat der van elders iigekomenen 18; dat der overledenen 8 dat der naar elders vertrokkenen 23 dat der levenloos aangegeveneu 4 en dat der gesloten huwelijken 5. Het zielental verminderde dus met 1. t EETEN, c. a. Óp 31 Dec. des verloopen jaars bedroeg het zielental dezer gemeente 949 tegen 966 des vorigen jaars, alzoo eene vermin dering van 17. Geboren werden 33 kwamen zich in de gemeente vestigen 33 overleden 28 trokken de gemeente uit 55. Het getal levenloos aange- gevenen bedroeg 3 cn dat der huwelijken 7. t UITWIJK. Even als elders wel het geval zal geweest zijn, zoo speelde ook hier het over matig gebruik van sterken drank aan sommigen leelijke parten, want: „Als de drank is in den man, dan is de wijshej^ in de kan", daar eenige nieuwjaarzeggers, aan anderen alles goeds wen- schende, zeer onbaatzuchtig hun eigen heil geheel over het hoofd zagen, door den lsten dag des jaars met eene formeele vechtpartij te besluiten, die haar niets dan onheil kon aanbrengen. Van een en ander zou proces-verbaal zijn opgemaakt. t ANDEL, 7 Jan. Naar 't gerucht loopt, heeft men in 't begin dezer week pogingen tot inbraak gedaan hij de wed. v. II. en nog bij een ander ingezeten dezer gemeente, doch intijds zou het misdadig opzet verijdeld zijn geworden. t DEM ERKEN. Door eenige inwoners alhier is besloten voor eigen rekening gedurende de wintermaanden de bebouwde kring dezer gemeente te verlichten; op hun verzoek heeft het gemeente bestuur haar welwillend voorzien van lantaarns. t SLEEUWIJK. Vele landbouwers verkceren hier in geen opgeruimde stemming, door het staken der betaling van de Naamlooze Suikerbeet- wortelfabriek te Zevenbergen. Ling hadden zij nog gehoopt op betaling, doch die hoop is ge heel verdwenen sedert de gehouden bijeenkomst te Rotterdam. Naar men verneemt is hun 10 aangeboden. t DALEM. Gedurende 1884 zijn aan het hulp kantoor alhier juist 100 inlagen in de rijks postspaarbank geslort, tot een gezamenlijk bedrag van f 591, terwijl 6 terugbetalingen plaats had den, totaal bedragende f 209.56. Het aantal -inleggers was 15. t ALM KERK, 7 Jan. Op nieuw heeft, deze ge meente een ontzettend en nu bijna onherstelbaar ver lies geleden, door het overlijden van den heer F. J. van Dusseldorp, genees,- heel- en verloskundige, die meer dan 40 jaren die practijk alhier met de meeste nauwgezetheid, ijver en zelfopoffering heeft uitgeoefend. t ALMKERK. Deze gemeente heeft dezer da gen een zeer gevoelig verlies geleden in het over lijden van den notaris C. Sterk, die door zijne rechtschapenheid en menschenliefde overal geacht was. Slechts vijf jaren mocht hij in die betrek king werkzaam zijn. t WERKENDAM, 7 Januari. De schipper Th. van Gorkom, die in het eind der vorige maand alhier zijne schuit genaamd „Neeltje" met hooi bevrachtte voor eene Amsterdamsche firma, heeft vervolgens eene zeer ongelukkige reis gehad. In den nacht tusschen 30 en 31 December toch liep zijne schuit eerst een lek op in den mond van de Bakkerskil nabij het Steurgat. Met beleid wist, hij ongelukken te voorkomen en liet, lek te dichten. Op 3 Januari zich aan wal bij zijne moeder bevindende, toen het vaartuig nabij den Bolder Jannezand voor anker lag, heeft de knecht des avonds de onvoorzichtigheid gehad met een brandende lantaarn, gevuld met petroleum, eenige werkzaamheden te verrichten, met het ongelukkig gevolg dat hij tusschen de lading hooi viel, zijn lantaarn verbrijzelde cn de lading hooi direct vuur vatte. Alle moeiten, eerst door den knecht en later door toegesnelde hulp in het werk ge steld, mocht niet baten. Schip en lading zijn to taal verbrand, zonder persoonlijke ongelukken te veroorzaken. Het vaartuig was verzekerd bij de Ned. maatsch. van onderlinge verzekering te Am- O O sterdam. f HERPT, 8 Jan. Zelden werd een feest met meer geest drift gevierd, dan heden het feest van de plechtige installatie van den nieuw benoemden Burgemeester J. Buijs. De geheele gemeente had medegewerkt en in korten tijd waren op verschil lende punten eereblijken verrezen, die, steels van elkander af wijkende, met elkander in sierlijkheid wedijverden. Laat ons eerst eene wandeling door de gemeente maken, dan ontmoeten wij hij dc intrede, nabij het kofüjhuis van P. Mal- lant eene eereboog, van sierlijk groen met bloemen, waarboven: «Hartelijk welkom aan hunnen Burgervader bij zijne plechtige installatie, Herpt's ingezetenen.» Doorgaande langs de school zien wij op den weg die naar Bern leidt eene eereboog, die sierlijk uit palm en leder is za- mengcsteld, waarboven: «Alle ingezetenen van Herpt en Bern, brengen op dit feest oprechte hulde aan hunnen hooggeachten Burgervader J. Buijs.» De kom der gemeente naderende, vak ons direct een chas- sinet in het oog voor de deur van het raadslid ran Helvoirt, waarop: „Hulde aan onzen Burgervader." Niet minder trekt de aandacht een eereboog door den ver- eenigden landbouw opgericht nabij het Raadhuis, waarboven: „Hulle aan onzen Burgervader, de Landbouwers van Herpt en Bern.De geheele boog is doorweven met landbouwvoortbreng- selen. Alle graansoorten, erwten en boouen en wat dies meer zij, is tot versiering aangebracht. Voor het Raadhuis springt een chassinet in het oog dat de hand van eeu kunstenaar verraadt (de schilder J. Boeren). Om geven door de kleuren der gemeente: rood en wit, verrijst het „Hulde aan onzen hooggeachten Burgemeester." Een leeuw die de uitspraak van Herptsch ingezetenen, aan den voet bewaakt, houdt tevens de wapens van den Burgemeester en der Gemeente omklemd. Voor de woning van den Burgemeester is door de buren eene attentie bereid, waarboven „Hulde aan onzen Burgervader». De schutterij St. Catharien, die reeds eeuwen bestaat en even als vele dier oude corporatien over veel geld kan beschikken, heeft een sierlijken boog doen opstellen, waarvoor het beeld prijkt van St. Catharien met aan weerzijden de wapens van Herpt en vau (len Burgemeester. Aan de keerzijde lezen we: Wat- zegt ge vreemdeling Waarvoor is dat gesier? Het is voor onzen Burgervader Die wordt vandaag vereerd. Tusschen den boog is een sierlijken kroon gehangen, die de goede smaak der bewerksters alle eer aan doet. Aan het einde der gemeente valt ons wedei een sierlijke eerepoort in 't gezicht, geheel van doek opgetrokken en even bevallig als sierlijk van schilderins. De handboog-schutterij „Ons genoegen" brengt daarmede hulde aan het hoofd der gemeente. Bovenop zijn twee engelen in liggende houding aangebracht, die het wapen van Herpt dragen. Aan elk der zijden van de kolommen, die den boog torschen, vinden wij een der volgende coupletten aangebracht Genoegen toch is onze leus Genoegen blijft door alles stralen, Genoegen deed ons 's Konings keus Genoegen is 't U iu te halen. Wij allen roepen blij te moe U een recht hartelijk welkom toe, Blijf lang als Hoofd bij ons regeeren En groot en klein zal U steeds eeren. Wij zouden hierbij nog veel kunnen opmerken, doch de ruimte verbiedt ons dit. Een woord vuu lof aan den ontwerper (den schilder P. Engelen) is zeker ten volle verdiend. Wij keeren daarom direct terug om den optocht te aanschou wen, die van Heusdeu aankomt met het geachte hoofd der ge meente in zijn midden. Een onafzienbare rij geeft ons den indruk dat ook hieraan de meeste zorg is besteed. De zamenstelling is als volgt 1. Heraut; 2. Standaard rijder met guides, dragende het wapen van Herpt en van den burgemeester; 3. Schutterij St. Cathrien voorafgegaan door een standaarddrager; 4. Wagen met bruidjes,waaruit ons vele lieve gezichtjes toelachen; 5. Gardes d'hcnneur; 5. Muziekgezelschap „de Eendracht" met standaarddrager 7. Rijtuig van den burgemeester met portierrijders 8. Rijtuig van de leden van den gemeenteraad 9. Familie van den burgemeester; 10. Hoofdcommissie 11. Zangvereeniging „Heusdens en Herpts mannenkoor" met sierlijk vaandel 12. Handboogschutterij „Ons Genoegen" met vaandrig; 13. Handboogschutterij „la Renaissance" met vaandrig; 14. „Neptunus en Nimrod", een roeiboot waarin jagers cn v'sschers in costuum 15. Een wagen, voorstellende de fabrikanten, onderweg stroop fabriceerende 16. Een wagen met ambachtslieden 17. De werklielen-vereeriiging 18. De schoolkinderen; 19. De achterhoede. Voor de goede orde die heerschte komt een woord van lof toe aan de commandanten, de heeren M. de Wilt Lz. en M. de Wilt Pz. Op verschillende punten werd de Burgemeester bij de in trede in de gemeente door Loofden van corporaties begroet. Ruimte belet ons al die toespraken weêr te geven. Wij moeten ons dus bepalen, met in het algemeen te vermelden dat dc verschillende toespraken blijken gaven van groote ingenomen heid met den nienwen Burgervader. Alleen willen wij een uitzondering maken met hieraan toe te voegen dat de aanspraak door mejuffr. Perron, namens de Herptsche jongedochters uit gesproken, van groote vrijmoedigheid getuigde. Aan het Raadhuis gekomen had de installatie plaats bij monde van den oudsten Wethouder, die zoowel hartelijk als plechtig mag hceten. De Burgemeester wist in goed gekozen bewoordin gen zich bij de gemeenteraad aan te bevelen, belovende onder hunne medewerking alles aan te zullen wenden, wat tot heil der gemeente zal kunnen strekken. Vervolgens werd de eere wijn aangeboden, waarna de nieuwe Burgemeester het voor zitterschap aanvaardde- Bij het verlaten van het Raadhuis trad de jonge juffrouw Maria Buijs Thomasdochfer uit de rij der bruidjes, die zeer vrijmoedig en hoogst nauwkeurig eene toespraak hield en ver volgens ZEd. een sierlijk bouquet aanbood. De schoolkinderen hieven vervolgens onder leiding van het hoofd der school, de heer J. M. van Dieren, vice-president van de hoofdcommissie, een toepasselijk lied aan, op de wijze van: „De Koning leev'," en wel als volgt Komt door liefde en vreugd gedreven 't Hartlijk feestlied aangeheven Onze Burgemeester leev'! (bis) Scharen we ons in dichte kringen, Makkers, laat ons biddend zingen Dat hem God Zijn zegen geef. (bis) Moge God nog vele jaren Hem voor Herpt in 't leven sparen Tot ons welzijn, tot ons vreugd, (bis) Laten wij met blijde klanken Laten wij den Schepper danken, Die ons op deez' dag verheugt, (bis) De Burgemeester richtte zich nu met luider stemme tot zijn gemeentenaren, zegde hun allen dank voor de vele bewijzen van belangstelling en beloofde alles te zullen aanwenden wat in zijn vermogen zou zijn om de belangen der gemeente te be vorderen. De optocht werd nu weder in beweging gebracht met den Burgemeester, vergezeld door de wethouders, in haar midden, waarna de verschillende deelen der gemeente werden bezocht en de feeststoet ten slotte scheidde. Een woord van lof komt de hoofdcommissie toe, waarvan de heer Th. Buijs Jz. president, voor de goede regel die het ge heel kenmerkte. Wij wenschen onzerzijds de gemeente Herpt geluk met baren nieuwe Burgervader en twijfelen niet of de goede harmonie tusschen het hoofd en de ingezetenen, waarvan op dezen dag zoovele blijken zijn gegeven, zal blijven voortbestaan. t ROTTERDAM, 8 Jau. Eeu gratis adver tentie zult gij, waarde uitgever, wel in uw blad willen opnemen niet waar, vooral wanneer ik u meedeel dat het in het belang is van alle groot- en kleinhandelaars, die wel eens te lichtvaardig goederen afzenden aan minder als solied bekende adressen, vooral in deze dagen, als men van elke gelegenheid om zijn koopwaar aan den man te brengen, geneigd is gretig gebruik te maken. In het belang van neringdoenden in en buiten Rotterdam, heb ik de eer, in navolging van on zen actieveu commissaris van politie, den heer Strang, bekend te maken dat zich iu de van Meekerenstraat no. 106 alhier heeft gevestigd de „overbekende'' Willem Jacobus Fleijstek. Zijn vrouw heet Adrian» Gerdina Wilbelmina Lain- brechls. Op haar naam trachtte men gisteren een „koop" te sluiten, die evenwel mislukte. Indien mijn lezer neringdoende is, raad ik hem dit adres uit te knippen en zorgvuldig te bewaren op een goed zichtbare plaats. Men kan nooit weten: want den naam W. J. Heijstek mag men niet vergeten, ook dien van Lambrechts niet. t Ook bier ter stede bevinden zich eenige sociaal democraten, die te zamen een afdeeling vormen van het Sociaal-Democratisch Bond in Nederland. Die lieden maken hier heelemaal geen propaganda, daarom stellen zij alles in het werk om eers van zich te doen hooren. Zoo werd in de heden middag gehouden gemeenteraadszitting medegedeeld, dat van een viertal dier revolutie- kraaiers een adres was ingekomen, waarin zij den raad voorstellen dat deze besluite om de minder gezonde woningen in onze achterbuurten af te breken en er betere voor in de plaats te geven. Voorts willen zij dat de gemeente een flinke som gelds beschikbaar stelt, opdat alle panden van werkeloozen uit den Lombard worden afgelost Burgemeester en Weih >uders, in wier handen dit a Ires is gesteld oin voor advies te dienen, zullen de vreemde snaken wel terecht zetten. Vertrouw hun dat maar toe. ii - n r f --ir- rriiir iinm inn' n.t Door Z. M. is aan W. H. Post Pz. te Gorin- chem, met ingang van 1 Febr. a.s. op zijn verzoek eervol ontslag verleend als schoolopziener in het arrondissement Gorinchem. Naar, men verneemt, zal de „Willem Barents" dit jaar geen reis naar de Noordpoolgewesten ondernemen. Dezer dagen heeft men ontdekt, dat een paar arenden verblijf houden in een hoogen boom oj» 't landgoed „Raaphorst" onder Wasseuaar. Er

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1885 | | pagina 2