Openbare Verkooping HEUSDEN. Onroerende Goederen Een HUIS en ERF öe Notaris Verberne HUIS. ERF. in Veilen en Verkoopen: BURGERLIJKE STAND. ~LAND- EN TUINBOUW. Ti Gemengd Nieuws. MARKTBE RICHT E N YERKOOPEN: 120 stuks Iepen Boomen in 42 koopenlengte der stammen van 4 tot 9 Me ter, dikte in omtrek (voor de borst gemeten) van 0.90 tot 2.25 M. Openbare Yerkooping te DUSSEN, in den Hilschen polder, on der Meeuwen, groot 40,54 Aren. FR. MAYFARTH Co., Frankfurt aM. wordt druk jacht op gemaakt. beroofd. De dief, die achtervolgd werd, sprong in Door de ijsclub „Rept U" te Oppenhnizen, het water maar werd gerei eri aan de poli'ie gem. Wijmbritseradeel, had Maandag een hard- overgeleverd. Een schuit met mosselen is, door rijderij op schaatsen plaats, waaraan door 72 rijders de duisternis misleid, in het Hollandsch diep op werd deelgenomen. Te Donkerbroek is eene hardrijderij op laud'is gehouden. Te Haren, bij Groningen, is eene zeer welgeslaagde hard rijderij op schaatsen gehouden, waaraan 2d per sonen deelnamen. beg aangenaam De stoomboot „Leeuwarden" van de Zuiderzee- Stoorabootmaatschappij, die Zondag van Harlingen naar Amsterdam toer, heeft een moeitevollen tocht, volbracht. Ter hoogte van Uildam geraakte zij vast in de groote hoeveelheid ijs, daar aanwezig, en was het niet mogelijk zich voor- of achteruit te bewegen. In de grootste ongerustheid werden op die wijze 20 uren doorgebracht, die, naar men rijpt, voor de ruim 40 passagiers alles behalve waren. Te Almkerk is dezer dagen overleden een ze kere heer v. d. K schatrijk en zonder kinderen. Een testament en inventaris werden niet gevon den, daarentegen bleek dat er verscheidene schen kingen waren gedaan, zeer ten nadeele der erf genamen. Allerlei vreemde geruchten omtrent deze zaak zijn heinde en ver in omloop. Maandagmorgen heeft een effectenhandelaar uit Doesburg zich op den spoorweg gelegd, nabij het station Dieren. De zelfmoordenaar was bijna oogen- blikkelijk dood. De machinist, die den trein bestuurde, was dezelfde, die de vorige week het ongeluk gehad heeft den lampenist te Zutfen te overrijden. Wanneer men 's morgens vroeg of tegen den avond door de le Rozendwarsstraat te Amsterdam gaat, kan men het zeldzaam schouwspel zien van een paard, dat in een kelder wordt gestald. Voor zichtig, hoefje voor hoefje, klimt het de treden der keldertrap op en af. Er is altijd baas boven baas en misschien wordt hier of daar in de stad wel eens op zolder gestald, dat dan en 's avonds op- of afgeheschen moet worden. Een het Klundertsche hoofd gevaren. Het vaartuig zonk terstond. Een der beide opvarenden werd geredde ander, vader van 4 kinderen, ver dronk. Onder Wij he is het lijk van een ar moedig gekleede vrouw uit den IJsel opgehaald. Te Eranekeradeel is een boerderij geheel afge brand. Tien koeien kwamen in de vlammen om. Op de Nieuwe Heerengracht te Amsterdam is een vrouw door een vige'ante overreden. Zwaar aan het hoofd gekwetst werd zij per raderbaar nanr haar woning vervoerd. De knecht van den molenaar B. te Laren werd in den molen door een kamrad gegrepen. Hij werd vreeselijk verminkt. s morgens te correspondent van het „N. v. d. D." Utrecht zendt het volgende ijselijke verhaal „In den Nieuwjaarsnacht te ongeveer 12 uur waren een drietal heeren te Utrecht getuigen van een gruwzame mishandeling van een vrouw door haren man. Achter het Vleesehhuis zagen zij den woesteling bezig de vrouw met geweld tegen de straatsteenen te werpen en haar daarna met de zware laars op het hoofd en de borst te trap pen. Zij bleef voor dood liggen en de wreedaard hield eerst op met zijn mishandelingen, toen de heeren er op toeschoten. Toen verwijderde hij zich, maar na weinige oogenblikken kwam hij vloekend en razend terug en viel weer op de inmiddels opgerichte, geheel bewustelooze vrouw aan. De heeren, die hem aangrepen, wierp hij met reuzen kracht over de straatsteenen, greep de vrouw bij de beide voeten, nam die op zijn schouders en sleurde haar met het hoofd over de steenen voort Dat geschiedde, terwijl de drie getuigen, die mach teloos tegenover dezen reus stonden, luidkeels om de politie riepen, die zich echter op dit drukke gedeelte der stad niet liet zien. „Eindelijk deden zij nog een poging om de vrouw te redden. Zij overreedden hem, haar ge zamenlijk naar huis te brengen, waartoe hij vloe kend en dreigend zijn toestemming gaf. Daar gekomen vonden zij de deur met den grendel gesloten, die er door de luid schreiende kinderen uit angst voorgeschoven was. Eerst na de afschu welijkste bedreigingen van den vader opende een kind van vijf of zes jaar, slechts in een hemdje gekleed, de deur en toen sleurde hij zijn sprake- looze vrouw naar binnen. Hij schopte en sloeg zijn geleiders, sloot de deur en buiten konden zij het hooren, hoe de ellendeling het bewustelooze lichaam door de kamer sleurde en wierp onder het gejammer der kinderen. „Toen kwam .er eindelijk een nachtwacht, die beweerde er niets aan te kunnen doen." De roerganger, die door het verkeerd uitvoeren der gegeven order, oorzaak was dat op Zondag jl. de Vlissingsche mailboot „Willem Prins van Oranje", een Eransche vischsloep in den grond boorde, heeft van de Maatschappij Zeeland zijn ontslag bekomen. Zekere Tjibbe Popjes van Beetsterzwaag, weduw naar, 42 jaar oud, reizende met een mandje met garen en band, heeft zijn zes hulpbehoevende kin deren heimelijk verlaten. De burgemeester dier gemeente verzoekt zijn opsporing. Te Hengst dijk is een meisje van omstreeks 9 jaren, over het ijs willende gaan, er door gezakt en verdronken. De vernis- en lakfabriek van de firma Van Ri-jn te Alfen, is geheel afgebrand. Niets was ver zekerd. Een beschonken persoon, die beweerde den brand te hebben aangestoken is te Leiden in hechtenis genomen. Nabij Hellevoet marine-matroos in het Voornsche en verdronken. Een meisje van 17 jaar is te Neerrijen door het ijs gezakt en verdronken. Op de Heerengracht te Amsterdam werd een heer aangerand en van zijn portefeuille met 5Ö0 t Eethen, van 1 Dec. tot 31 Dec. Geboren: Formijna Adriana, d. v. A. A. H. Kramer en P. A. BollGoverdina Adriana, cl. v. B. Strnik en G. A. van Lier Gijsbertje, d. v. J. van den Heuvel en A. Branderhorst. Overleden: Jozef Merbx, 14 d. Arnoldns Hnijgen, 81 j. echtgen. v. M. SorletAagje Boll, 81 j. wed. D. Branderhorst; Adrianus Vos, 2 m. Petertje Branderhorst, 6 w.Helena Vos, 78 j, wed. H. LankhaarGerrit Branderhorst, 7 w. f Drongelen, van 1 Dec. tot 31 Dee. Geboren: Adriana Pieternella, d. v. J. de Haau eu C. Lankhaar. Overleden: Frans de Wind, 90j. echtgen. v. H. van Zanten. bewerken en Slceuwijk, van 1 tot 31 Dec. Ondertrouwd: Arie Janse Bok, jtn. met Elizabeth Cornelia Dekker, wed. v. Teunis Smookers. Getrouwd: Jan van Andel, jm. met Aartje de Jong, jd.Wouter van Dijk, jm. met Janna van der Stelt, jd. Geboren: Aart en Hendrikns, tweeling van D. Potters en J. IppelPieternella, d. v. C. van den Oven, ongeh.Elizabeth, d. v. L. van Anrooij en J. Ippel Mijntje, d. v. J. van Maastricht en W. van den HeuvelCornelis, z. v. J. Kornet en G. Ippel Gerrit, z. v. G. van der Pijl en H. de Koning Rokns, z. v. T. van Vunreu en J. P. A. Slagmolen; Jan, z. v. J. Boel en C. Hanegraaff; Willem, z. v. J. Pellieaau en F. M. de Koning. Overleden: Aart Potters, 2 d.Hendrikus Potters, 8 d. Neeltje van der Vfcial, 44 j.Jan van der Schuit, 70 j., echtg. van Adriaan van der Meidelevenloos kind van het vr. gesl. van Bas Marinus Bakker en Johanna Walraven; levenloos kiud van het m. gesl. van Cornelis Verhagen en Klazina van Andol. Het hoofdbestuur der Noordbr. Maatschappij van Landbouw maakt aan de leden der vereoniging be kend, dat met de firma C. van Calcar te Hooge- zand (Groningen), de hierua volgende overeenkomst is gesloten »C. van Calcar te Hoogezaud verbindt zich om, van af heden tot 1 Jan. 1886 de noodige lijn- en raapkoeken te leveren, die door de Noordbr. Maat schappij vau Landbonw voor hare leden worden verzorgd en wel tegen do volgende garantie: Raapkoeken, bevattende 31 eiwit, 12 vet, zuiverheid zeer goed; Lijnkoeken, bevattende 32 eiwit, 12 vet, zuiverheid zeer goed. Voor het gehalte eiwit en vet wordt eene speling van 2 toegelaten. Analyse-onderzoek volgens proefstation te Wageningen. Zullende bij bevinding, dat bovengemeld gehalte niet aanwezig is. voor elk procent te weinig eiwit of vet, eene korting wor den toegepast van 30 cent op don eenheidsprijs per 100 KG. en 50 cent ingeval van onvoldoende zui verheid. De koeken moeten zijn geslagen uit zuiver zaad; indien de onzuiverheid, welke mocht voorko men, schadelijk voor het vee wordt bevonden, wordt de toe te passen korting aan de arbitage van het proefstation te Wageningen opgedragen. Do levering zal geschieden bij partijen van miustens 10,000 KG. (10400 stales), franco station Tilburg of dichter bij do plaats van» afzending geleden plaatsen, en zal den koogsten officiëelen marktprijs naar Amsterdamsche noteering, voorkomende in het »Nienws van den Dag,niet. mogen overschrijden. Betaling geschiedt op 3 maanden met korting van 1 °/0 voor contant. Hoogezand, 26 Nov. '84. (was get.) C. van' Calcar.« De kosten van één onderzoek per 10000 KG., wor den voor de helft, door de Maatschappij eu voor de wederhelft door den leverancier gedragen. Wij ver- meeuen dat deze aanbieding aan onze leden voor deel kan opleveren en wijzen vooral ook op de waar borgen van gehalte, hetgeen van grooto waarde is. Het Hoofdbest. der Noorbr. Maatscb. v. Landb. De Voorzitter, (was get.) I. Janssens-Kanters. De Algem.Secret.Penningm. (was get.) N. Daamem. Bestellingen kunnen rechtstreeks aan de firma Van Calcar geschieden of aan den heer F.Boots te Tilburg. Thans zijn zij het eigendom van het Keizerlijk pa leis te Weenen. Z. M. de Keizer heeft ze welwil lend, tijdens de tentoonstelling, afgestaan. Laat er ons bijvoegen dat dit kunstwerk 4 M. 50 breed en meer dan 7 Meter hoog is. Indien alle landen, zooals Oostenrijk, voor de versiering hunner afdeeling een eigenaardigen stijl aannemen, en bij voorkeur den nationalen stijl, zal men een prachtig geheel bekomen en bij het licht gezien, zal dit een tooverachtigen oogslag opleveren. Het groote vraagpunt van het licht was niet ge makkelijk op te lossen. Er moesten 114,32 Li2., zoowei in bet gebouw als in de tuinen, verlicht worden. Het bijzonder comiteit voor electriciteit dat te Antwerpen werkzaam is, heeft die zending op zich genomen en deze ook inet volledig welsla gen ten einde gebracht. Om dat doel te bereiken bezocht het comiteit al de huizen en al de stel sels, in Antwerpen vertegenwoordigd. Het is der tentoonstelling niet te doen een vast stelsel van electrieke verlichting te bezitten, het moge dan ook het beste zijn, 't is in 't belang der tentoonslelling zooveel stelsels te vereenigen als mogelijk is. Men m">et ook niet alléén het electrieke licht aanue- men elk stelsel van verlichting moet worden toe gelaten. In die voorwaarden wórdt de tentoonstel ling der verlichting als het ware eene afzonderlijke tentoonstelling in de algemeene. Al degenen die zich met het vrangpunt der verlichting bezig hon den, znllen begrijpen welk overgroot Tielang hierin voor hen te vinden is, en wij deuken diuooknoo- dig de achterblijvers aan te raden zich zonder ver wijl tot het uitvoerend comiteit te Antwerpen te richten het is nog tijd. Het getal der achterblijvers is overigens zeer gering, zoowel in de afdeeling der verlichting, als in de overige afdeelingen. Neemt, bij voorbeeld, de Meubelnijverheid: in den beginne legde zij eene onbeduidende deelneming aan den dag en heden belooft zij ons integendeel eene prachtige uitstalling. Berlijn zal in dezen nijverheidstak vertegenwoordigd zijn door de huizen Ferd. Vogts en Co. en Grosch- küsWeenen door het hnis gebroeders Thonet Crefeld door het huis Jandges Halle door het huis Bethmann, zonder Parijs te rekeueu dat voort brengsels van zijne voornaamste huizen zenden zal. Men zal hier zelfs nijverheden ontmoeten, die men er niet verwachten zou: bij voorbeeld hetfabricaat van kunstglas, vertegenwoordigd door het hnis Linde, van Wiesbaden. Dit hnis heeft eene plaats van 220 M2 aangevraagd. Tengevolge der buitengewone genegenheid, welke handel en nijverheid in alle landen aan de Ten toonstelling bewijzen, was het schier onmogelijk dat de gouvernementen onverschillig bleven. Ook allen, Duitschlaud en Oostenrijk uitgezonderd, zijn officiëel vertegenwoordigd. Die beide landen hebben echter in het gemis van ofïiciëele medewerking voorzien en er werden bijzondere commissiën ge vormd, onder bescherming van de meest invloed rijke personen. is een Kanaal geraakt KERKNIEUWS. Beroepen naar Papendrecht, D. van Popta te Domburg; naar Bouger, W. H. Houwing te Havelte. Bedankt voor Zuidland, J. L. Tichelaar te Onddorp; voor Waarden, F. Kijftenbelt te Maartensdijk. Wereldtentoonstelling van Antwerpen. De Wereldtentoonstelling van Antwerpen is een nieuw tijdperk ingetreden. Voor schier alle landen is de lijst der toetredingen gesloten en men is op bet pnnt zich bezig te honden met de aandniding der plaatsen eu de versiering. Onder dit laatste opzicht mnnt vooral Oostenrijk uit: reeds vóór 14 dagen bestudeerde men bet ontwerp van versie ring, en de midden-eenwsche stijl is nu bepaald voor de Oostenrijksche afdeeling aangenomen. Tw e gedeelten dezer versiering znllen zonder twijfel de algemeeud aandacht opwekken, nameljjk twee bek kens in gesmeed ijzer, in den vorm van denQoin- ten Metsys-put, eene der merkwa irdighedeu van Antwerpen. Deze afsluitingen werden gemaakt o w prins Eogenins, onder de regeering van Karei VI. f Dordrecht, 9 Jan. Graaboter, stukken: a tonnen a Kunstboter: 0.50 k 0.30. Hooiboter 0.70 a 0.60. ton nen ƒ12. a Weiboter 0.55 a 0.48. Eieren 5.a 3.75 per 100. DORDRECHT, 8 Jan. Tarwe, jarige pnike Zeeuvrsche, VI. en Overmaassche jarige goede - nieuwe pnike - 6.80 a, goede - 6.10 k mindere - 5.80 a Rogge, N. Zws. en VI. - 6.10 a Overm. - 5.80 a Gerst, Nw. Winter-, Zeeuwsche en Vlaamsche zakmaat, - 5.40 a N. Overm. en Flakk. zakm. - 4.60 Zomer- Zws. en VI. zakm. - 5.10 a Overm. en Fl. zakm. - 4.60 a Spelt, nieuwe a Haverjarige, N. Voeder, - 2.50 a dikke, - 4.a Paardenboanen - 6.20 a Ihdvenbooncn - 6.70 a Erwten, Nienwe Blauwe Kook- - 7. mindere Voeder- - 6.a Kanariezaad - 7.50 a Raapkoeken, harde, do 1040 stuks - 92.èt Lijnkoeken, zachte - 13.a ™Tm^EIlTENTIEN. 7.30 6.50 6 6.30 6.— 5.80 5.20 5.40 5.— 3.60 4.50 6.60 6.90 8.— 6.50 8.70 96.— 14.— Hoe men 't voorstelt. Om een zeer geringe aanleiding schoot een driftkop oens een geweer af op een zijner makkers. Gelukkig raakte hij hem niet; maar de ander maakte tot rechtmatige zelf verdediging hierop gebruik van zijn rotting De zaak kwam voor de rechtbank en de advo caat van den eerstgenoemde gaf nu de volgende verklaring van het voorgevallene De twee vrieuden ontmoeten elkander zij krijgen twist (na laat de pleiter zijne stem tot een gefluister dalen) myn cliëut 3chiet zeer zacht zijn geweer af, en (met eene stentorstem) daarop geeft zijne tegenpartij hem een gew-w-wol- dige slag met een stok!« Geen gevaar. »Is het waar, dokter? Ik heb gehoord, dat die geregeu tailles congesties opwekken naar de hersenen, is dat heusch waar »Och Mevrouwtje, maak u maar niet ongerust. De dames, die hersenen hebben, rijgen zich niet U Ook een goochelaar. Heeren en dames sprak een goochelaar tot zijn publiek, »gij ziet, doguldeu is weg. Nu zal ik hem dadelijk weer te voorschijn brengen. Zeg, boertje, tast eens in je broekzak ik wed datje den gulden hebt. »Neen«, zei de boer, »ik heb maar zeventien stuivers. Daar zijn ze.« »Dat is niet mogelijk®, hernam de goochelaar. »Je moet een gulden hebben. »Nu ja«, zei de boor, mijnheer heeft wel stil letjes een gulden in mijn zak gestoken, maar ik heb er ondertasschen drie stuivers van betaald voor een glas bier«. Sprekende cijfers. Een flink stappend mensch legt 1.66 M. per seconde af, dat is zoo wat de helft der snelheid van een tramwagen. De trekking der schoorsteonen is 3 M. a 5.50 M. per seconde. Een dravend paard legt 12.36 M. per seconde af en de sneltrein van Parijs naar Rijscl 16.67 M. Veel sneller nog loopt een windhond, dio 35.34 M. por seconde aflegt. Een kwartel vliegt met een snelheid van 17.80 M. per seconde. Maar al die cijfers worden nog overtroffen door de buitengewoon suelle vlucht van 4 postduiven, die, gelijk in der tijd door ons word gemeld, voor eenigen tijd van Parijs naar Pest vlogen. Zij legden 1293 kilometers in 7 uren af, dat is 51.31 M. per seconde. De snelheid van oen vallende ster is 71.000 M. per seconde. Maar de grootste snelheid die men heeft waargenomen was van een electrischeu stroom uit een Leidsche flesch langs een koperdraaddie was 128,750 M. per secoude. De snelheid van het geluid door de lucht is 333 M. in de seconde en die van het zonlicht 42.000 M. iu de seconde. t Dussen, 8 Jan. Aangevoerd 250 K.G. Prijs der boter 1.05 tot 1 20. t Waalwijk, 9 Jan. Vee, aanvoer gewoon, handel slap. Boter. Aangevoerd 1758 KG. van ƒ1.00 a 1.14 per KG. TE De BURGEMEESTER van Hoosden zal op Dinsdag den 27 Januari 1885, voormiddag 11 uur, op do vestingwal aldaar in het openbaar Er bestaat gunstige gelegenheid voor vervoer. Nadere inlichtingen geeft de Gemeente-Architect M. H. VERHOECKX. Notaris DE GIER te Heusden zal voor zij n pri n ci paalk rach- tens onherroepelvke volmacht, publiek Provisioneel op DINSDAG 13 JANUARI 1885 en finaal op DINSDAG 27 JANUARI 1885, beide dagen des voonniddags ten 10 ure, ter herberge van Gijs Verspelt te Wijk, te WIJK, ter plaatse genaamd „Kerkverreweide" sectie A. no 1160. groot 2 Aren 90 Centiaren. Aanvaarding 1 Mei 1885. Betaling der kooppenningen 10 MAART 1885. zal te Hill, ten verzoeke en ten herberge van HUIMEN DE 1100IJ W. II zoonop Donderdagen 15 en 22 Januarij 1885, voormiddags 11 ure, in het openbaar Ijzergieterij en Fabriek van Landbouwwerktuigen, FABRICEEREN ALS SPECIALITEIT: volgens de nieuwste en meest mp volkomene constructie, iedere J HxU-A W y groote, tot billijke prijzen. Reeds geplaatst 23,000 stuks. B- kroond met ca. 150 medailles en diploma's. Prospectassen en prijscouranten gratis eu franco. Agenten worden gevraagd. Correspondeeren in Nederlandsche taal. Nederl. Herv. Gemeente. VAN nmm van onder

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1885 | | pagina 3