binnenlandT"""" Buitenlandsch Overzicht. HU IT EN LANI). kwamen. Zoo heeft men op andere plaatsen waarschijnlijk nog weer andere gebruiken. Deze gebruiken worden of in eere gehouden omdat men ze ongaarne mist daar er fees- telijkheden aan verbonden zijn, óf zij houden op afgelegen plaats stand, en dat is dan doorgaans het geval wanneer zij meer tot het eigenlijke volksleven behooren. Waar de moderne beschaving voortschrijdt, gaan de laatste doorgaans verloren. In de meeste gevallen zijn over den oorsprong van vele gebruiken niet anders dan gissingen te ma ken. Driekoningendag, Koppermaandag, Vasten-avond, Paascheieren en St. Jans-vuren, Hartjesdag en Sint Maarten, zij allen zijn hoogst waarschijnlijk niet anders dan feest vieringen en gebruiken onzer Heidensche voorouders, die zich slechts met de kleuren van het Christendom hebben versierd om even onbevangen te kunnen blijven rond dartelen onder de menigte. Wat eenmaal in het volksleven is geworteld, laat zich niet met een tooverslag uitroeien. Een tuin ver andert heel en al van aanleg, maar de oude kiemen botten weder uit en zij vereenzelvigen zich zoo volkomen met de nieuwe toestan den dat men begint te gelooven dat zij er werkelijk toe behooren. spijzen in zijn neus opsteeg, verhelderde zich plotseling zijn gelaat, dat, terwijl hij mij ondervroeg, een zekere deftige gestrengheid had aangenomen. Hij lachte en scheen op eenmaal een geheel ander mensch te zijn jjeworden. Wordt vervolgd. HEUSDEN, 22 Jan. t De Heusdensche IJsclub, die sints 1879 niets meer van zich liet hooren, is gisteren weder op getreden. Daar de aftreding van het Bestüur niet op tijd had plaats gehad, werd onder de eerste werkzaamheden een Bestuur uit de aanwezigen verkozen, bestaande uit de heeren II. Verhoeven, voorzitter; S. Verhagen, onder-voorzitter; H. J. van Eggelen, secretaris-penningmeester. Het be stuur stelde daarop als voorwaarde van aanneming ztjner functie dat de heer Honcoop, vroeger voorz. de betrekking van eere-voorzitter zou willen ver vullen en de verdere leden van het vorig bestuur als commissarissen zouden optreden, waarna allen zich bereid verklaarden de op hen uitgebrachte keuze te laten welgevallen. Direct trad een groot aantal personen toe als leden, zoowel Heeren als Dames, en werd beslo ten op Maandag a.s. een wedstrijd te doen plaats hebben op de gracht buiten de Wijkschepoort alhier. (Zie verder achterstaande advertentie.) Een woord van opwekking tot toetreding als lid, of tot deelname aan den wedstrijd, achten wij overbodig. Wij vertrouwen dat een ieder gaarne zal willen medewerken om zoo'n echt hollandsch feest naar wensch te doen slagen. Een feesttent zal op den vasten wal, nabij het terrein, worden geplaatstterwijl nog door andere tenten aan het geheel een bevallig voorkomen zal worden geschon ken. Ook hoorden we reeds van plannen gewa gen voor den aankoop van sierlijke en doelmatige prijzen, doch daarin zullen we het bestuur niet vooruit loopen. Blijven we nog enkele dagen vriezend weder behouden, dan belooft aanstaande Maandag een ware feestdag te worden. t Het ijsvermaak, het hoofdonderwerp der gesprekken, bezielt niet alleen de ijsclub, maar heeft ook een stoomboot-reederij in het leven ge roepen, die eenig in haar soort mag heeten. De hier vertoevende schippers, in vereeniging met de équipage der stoomboot en onder medewerking van de schilders Luijt en Engelen, hebben de reederij „de Ijsvogel" georganiseerd. Zondagmid dag en volgende dagen zal haar sierlijke, door schilderwerk geïmiteerde stoomboot met gecos- tumeerd personeel de reis over het ijs maken van Heusden op Bern vice versa. Aan het station Bern zal voor de reeders die hun aandeel storten, in een keurig versierde tent, opgeluisterd door muziek, bij aankomst van de boot, gelegenheid zijn tot het bekomen van ververschingen. Ook voor het publiek zal een tent met goede bedie ning geplaatst zijn. Waar allen zoo eensgezind samenwerken zal het ook niet aan den gewenschten steun ontbreken. tOmtrent de aanvaring der stoorabooten „Geertruida Catharina// van Maassluis en „Voorne Putten IIP' van Brielle wordt gemeld Beide booten zouden Maandag middag tegelijk van Rot terdam vertrekkende „Yoorne Puttendie eerst van den wal ging en achteruit stoomde, kwam dwars en met zooveel kracht met den ach ter-steven tegen de «Geertruida" aan, dat zij tot in de machinekamer doordrong en de „Geertruida" onniiddelijk zonk. De passagiers werden allen ge red. De „Geertruida Catharina" is onzen lezers wel bekend in haar vaart van hier op Gorinchem en deed nu tijdelijk dienst van Rotterdam op Maas sluis. t BOMMELERWAARD, 20 Jan. Dat men met schietgeweren te onvoorzichtig omgaat, is hoe vele malen reeds aangetoond En toch nog steeds en telkens alweer op nieuw, ziet men daarmee ongelukken gebeuren. Niet te om zichtig voorzeker kan men deze vuurwapenen hanteeren. Dit is gisteren wederom te Heerewaarden gebleken, op een der aldaar aanwezige steen fabrieken. Een arbeider, zekere G. V., bezig een geweer te laden, had het daartoe voor zich op den grond staan, toen een daarbij aanwezig kind eensklaps toeschoot en den haan afdrukte Het schot ging af, met het droevige gevolg dat G. V. ernstig aan de hand gekwetst werd. t UITWIJK. Bij de Herv. gemeente van Uitwijk en Waardhuizen zijn tot notabelen her benoemd A. van der Wal en J. Kort en is tot kerk voogd herbenoemd H. Nieuwenhuizen. t BRAKEL, 22 Jan. Heden middag omstreeks twee uren zag men tegenover deze gemeente te Herwijnen brand. De hooiberg met pl. m. 20,000 pond hooi op de steenfabriek van den heer Mijnlieff ver brandde. t ZUILICHEM, 22 Jan. Verleden Dipsdag 20 Jan. vertoonde zich hier op de Waal het eerste drijfijs, dat toen nog zeer weinig beteekende, doch dat gisteren en heden zóó is toegenomen dat de rivier thans voor de helft met drijfijs is bedekt. Tusschen de kribben is het reeds zoo sterk, dat men er goed over loopen kan. De scheepvaart is thans geheel gestremd gis teren kwam er nog een schroefboot de rivier af, die twee schepen op sleeptouw had. Ook de vis- scherij is vooreerst geëindigd. t TIELERWAARD, 21 Jan. Bij de publieke aanbesteding van liet bouwen eerier nieuwe school te Varik waren de laagste inschrijvers de heeren A. J. van Alphen te Tiel en B. J. van Eldik te Ochten voor 10,700, en de hoogste de heeren Gebrs. Roelofs te Opijnen voor 12,814. tTe Geldermalsem zullen te beginnen met de eersten Vrijdag in Maart en voortaan opdien dag 's wekelijks weekmarkten en op dienzelfden dag in Maart, April, Mei, Jurii, September, Oc tober en November veemarkten worden gehouden. t WOUDRICHEM, 22 Jan. In het begin dezer week ontstond ten huize van zekeren J., brand, daar diens vrouw plotseling ongesteld wordende en bewusteloos neervallende een op een tafel zich bevindend petroleum toestel en tegelijk deu bran denden kachel onverwierp. Intijds genomen maatregelen mochten een grooter ongeluk ver hoeden. De vrouw intusschen door hulp bijge komen zijnde, verliet in allerijl hare woning, nog met zich nemende een kistje met geldswaarde, hetwelk zij in haren zenuwachtigen toestand aan enkele vreemde personen overgaf, die haar zeiden er voor te zullen zorgen. Tot nog toe is noch van die gedienstige geesten, noch van het geld kistje iets ontdekt. 1De rivier is inet drijfijs geheel bedekt, dientengevolge hadden eergisteren de stoombouten, uitgenomen een enkele, hunne vaart reeds ge staakt, overal door het ijs bemoeielijkt wordende. Gisteren deed de veerboot op Gorinchem nog enkele reizen, doch moest heden blijven liggen. De overtocht geschiedt met schuiten. Het ijs is nog steeds drijvende, hoewel er sprake is, dat het boven Hedel vast zou zijn geraakt. t ALMKERK, 21 Jan. Gedurende het jaar 1884 zijn aan het hulppostkantoor in het dorp Almkerk aangeboden: 5117 gefrankeerde brieven, 70 aangeteekende brieven, 355 dienstbrieven, 24811 drukwerken, 1490 briefkaarten, 97 monsters, 172 postkwitantiën, 427 postpakketten en 180 post wissels tot een bedrag van 2579,045. In dat jaar zijn verzonden: 5117 gefrankeerde brieven, 107 aangeteekende brieven, 1092 dienst brieven, 1990 drukwerken, 1635 briefkaarten, 114 monsters, 5^. postkwitantiën, 159 postpakketten en 281 postwissels, tot een bedrag van ƒ4394.94. In 1884 is in de Rijks-postspaarbank 2453.83 meer ingelegd dan in 1883 en 309.63 meer uitbetaald. t DALEM, 21 Jan. Van Gorinchem naar hier ligt langs de rivier eene prachtige ijsbaan, waar op zich heden reeds verscheidene liefnebbers van het schaatsenrijden vermaakten. IJs en weder dienende, heeft de Gorcumsche ijsclub het voor nemen Zaterdag a. s. op genoemde baan een schaat sen-wedstrijd te doen houden voor jongens be neden 16 jaar, zoowel in het schoon- als in het hard rijden. De Eerste Kamer heeft Dinsdag al de hoofdstuk ken der Indische begrooting, zoowel uitgaven als middelen, na vrij langdurige algemeene beraadsla gingen, aangenomen met algemeene stemmen. Ds. Adama van Scheltema, de wakkere strijder voor velerlei volksbelangen, hoopt den 25n dezer maand zijn 70.ii verjaardag te herdenken. Maandagavond ontdekte een bewoner van de Korte Ilarmsteeg te Utrecht, dat men een kind in het portaal zijner woning had te vondeling gelegd. De kleine schijnt reeds eenige maanden oud te zijn, en was in doeken gewikkeld. Er is een aanvang ge<maakt met het in orde brengen der baan op de Groote Wielen, onder Tietjerksteradeel, waar de internationale hardrij derij op schaatsen zal plaats hebben. Blijft het vriezend weer, dan bestaat het plan de hardrijderij in het laatst der vnlgende week te houden. De burgemeester van genoemde gemeente heeft zijne toestemming gegeven, op voorwaarde dat de dikte van het ijs een oude voet zou bedragen. De Groote Wielen is eene wijde, waarschijn lijk uitgeveende, plas tusschen de Schamster brug en de zoogenaamde Zwarte Kooi, en uit Leeu warden en Tietjerk zeer gemakkelijk te bereiken, daar het water slechts op een kwartier afstands van beide plaatsen is verwijderd. Bij verschillende scheepsrampen verloor een vrouw te Pernis haar man en vier zonen; bij het verongelukken der sloep „Lichtstraal" verdronk nu ook haar laatste zoon. Een dienstbode met November te Bolsward in dienst gekomen, is heimelijk bevallen en moet haar kind gedood en in een privaat geworpen hebben. In de suikerfabriek van den heer W. te Breda is een werkman door een drijfriem gegrepen en letterlijk in tweeën gesneden. De man laat een talrijk huisgezin na. Onder Dalfsen zijn bij het schaatsenrijden twee broeders, boerenknechten, door het ijs gezakt en verdronken. Een naai ster te Amsterdam, welke het haar door een arme dienstmeid gegeven naaigoed naar den lombard gebracht en het langs dezen onrechtvaardigen weg verkregen geld in de herberg verteerd had, is door de politie in hechtenis genomen en naar de cellulaire gevangenis gebracht, waar men in haar persoon spoedig een oude bekende ontdekte. Op het Noord-Willemskanaal te Assen is zekere R. uit Vries door het ijs gevallen en verdronken. Te Maastricht is het bedden- en meubelma gazijn van den heer Vernin door brand vernield en te Roermond is de stoommeelfabriek van den heer van de Winkel afgebrand. Een varens gezel is op de Kralingsche plas bij het schaat senrijden door het ijs gezakt en verdronken. Ook een Rotterdamsche jongen viel er door en ver dronk.Te Heiloo is de boerderij „De rustende jager" verbrand. Een gedeelte van het vee kwam in de vlammen om. Ook de bewoner bekwam, bij pogingen om te redden, hevige brandwonden. Te Wommels zijn twee jongelieden van 16 of 17 jaar door het ijs gezakt en verdronken.Ineen school te Hengeloo is het heet water-verwarmings toestel gesprongen. De stoker werd daarbij zwaar gekwetst. Een 65-jarige dame te Wageningen, die door de gladheid op straat was gevallen, is aan de gevolgen overleden. Op de Smilder- vaart is iemand uit Smilde door het ijs gezakt en verdronken. Het kasteel van den graaf De Geloes te Beek-Elsloo is door brand vernield. Op de Vlietkade te Kralingen werd een kudde schapen door een hond op het ijs gejaagd. Tal van die dieren zakten er door en twee verdronken. In de Noordvestgracht te Schiedam is drijvende gevonden het lijk van den brandersknecht C. L. F. Krohne, oud 32 jaar, die, te ongeveer 3 uur, zijn woning had verlaten om zich naar zijn werk te begeven. De ongelukkige schijnt door de duisternis misleid te water te zijn geraakt. Hij laat een vrouw en drie jonge kinderen na. De Egyptische quaestie nadert de beslissing. Niet tegenstaande de strenge vorst eu zijn hoogen leeftijd heeft laatstleden Dinsdag Gladstone zich van zijn verblijf te Hawarden hegeven naar Londen om een bnitengewonen ministerraad bij te wonen. Van de beraadslagingen weten wij noch niets beslissend. Alleen is het bekend dat de tegen-voorstellen van Frankrijk omtrent Egypte en de nota's van instem ming daarmede aan do overige mogendheden het onderwerp van beraadslaging waren. Alle ministers waren tegenwoordig, behalve Spen cer die te Dublin is en Chamberlain, welke onge steld is. De beraadslaging duurde 7 uren lang. De reporters die als bulhondeu in den omtrek van het ministerie zwerven, hebben opgemerkt dat de ministers van oorlog en van marine, in druk ge sprek, zamen het ministerie verlieten. «Daily News» weet te vortellen dal het minis terie heeft besloten de Fransche togen-voorstellen in hoofdzaak aan te nemon. Er liepen in Londen ook heel andere geruchten. Zoo lezen wij in de «Saint James Review» het volgende Wij vernemen dat de Regeering heeft besloten den Gordiaanschon knoop van Egypte als volgt door te hakken. Engeland neemt voor een bepaalden tijd de geheole administratie en alle fiuancieele ver antwoordelijkheid van Egypte op zich. Aan de Sultan van Turkije wordt, in ruil voor zijne toe stemming tot dit plan, een deel van zuidelijk Egypte met eenige havens aan de Roode-Zeo afgestaan. Wij kunnen aan deze berichten nog zoo spoedig geen geloof hechten, te minder omdat Woensdag weder een ministerraad te Londen zou gehouden worden over deze zaak. Hot Engelsche leger dat op weg is naar Khar toum, heeft deze week de eerste bloedige ontmoe ting met de Arabieren gehad. Uit de uitgebreide telegrammen der Engelsche bladen blijkt dat zij weder met ware doodsverachting het Engelsche carré hebben aangevallen, HoeWel zij voor hot ver schrikkelijk vuur miesten wijken,hebbe 1 zij toch do Engelsekeu betrekkelijk zware verliezen toegebracht. De slachting, onder de Arabieren aangericht, zal do oud-Turksche partij te Konstantinopel geducht ontstemmen, vooral nu er gemompeld wordt van een ophanden zijnd Engelsck-Turksck verbond. Men moet weten dat sinds eenigen tijd te Lon den vertoeft een buitengewoon gezant van den sul tan, Hassan Tichmi pacha. Deze Hassan is de held van den dag te Londen, omdat niemand eigenlijk precies weet wat hij er komt doen. De Engelsche bladen zeggen dat hij komt oin te onderhandelen aver de vervanging van den tegenwoordigen on derkoning van Egypte. De Oostenrijksche en Duitsche bladen boweren evenwel dat hij de man is die het Eugelsch-Turksch bondgenootschap moet tot stand brengen. Te Konstantinopel redeneert men alduszoo dra Bismarck er in geslaagd zal zijn tusschen Engelaud en Frankrijk do breuk volkomou te ma ken en Engeland zich voor goed van Egypte zal hebben moester gemaakt., zal Rusland Engelaud in Azië aanvallen en Oostenrijk naar Salonika rukken. Het Engelsch-Turksch verbond moet dus dienen om dit plannetje te beletten. Van alle politieke tinnegieters ter wereld zijn de Turksche voorzeker de onvertrouwbaarste, dit moet men niet vergeten. Het Turksche rijk is op het hellend vlak ten ondergang, niemand bekommert zich om zijn bestaan. De Turksche staatslieden wo- teu dit en door het uitdenken van allerlei gebeur lijkheden willen zij zich zeiven in slaap wiegen. Nu de hevige aardbevingen in Spanje voorbij schijnen en van alle kanten hulp toestroomt, wordt in Spanje weder aan de politiek gedacht. Iu do Cortes werd het hoofd van het kabinet geïnterpelleerd over de verhouding tot Italië. De heer Canovas verzekerde dat Spanje op den besten voet was met Italië en dat hij die goede betrekking zou weten te handhaven. De oude Keizer van Duitschland hoeft bij den plechtigen dienst voor Prins August van Wurtem- berg eeue verkoudheid opgedaan, welke hem nood zaakt eenige dagen het bed te houden. Voor iemand op zijn leeftijd is dat nogal van beteekenis. De Duitscho Rijksdag heeft, zich deze week doen kennen van eeue zijde welke men bij hen niet zou gezocht hebben. Het plan van Bismarók om met hooge rijkssubsidies stoomvaartlijnen op Afrika, Australië en Azië te openen, heeft geestdriftige toejuiching gevonden. Haar elke poging om het reeds zoo fabelachtige hooge oorlogsbudget te ver- boogeu, heeft zij onverbiddelijk den kop.ingedrukt. Zelfs de iuvlovd van Von Moltke is onvoldoende geweest om de Regeering voor de nederlaag te be- hoeden. Er was nl. sprake van een voorstel om te Nen-Breisacb eene school voor onderofficieren te stichten. Von Moltke betoogde dat aan het Duit sche leger thans niet minder dan 2000 onderoffi cieren ontbreken, en dat de nieuwe school dus niet kon gemist worden. 't Baatte niet. Zelfs de Duitsche Rijksdag begint het oorlogsjuk iu tijd van vrede te zwaar te wor den; hij verwierp het voorstel. 3) Bij Amiens zijn 16 kinderen, die op een bevroren vijvertje glijbaantjes maakten, verdronken. Het ijs bezweek en de kinderen zonken in de diepte weg. Kapitein Boyton, de vermaarde zwemmer, die reeds zoo vaak door berichten uit Amerika dood ver klaard werd, komt weer eens «boven water.» Hij is niet dood, maar integendeel zoo gezond als ooit. Dezer dagen schreef hij uit New-York een brief aan een vriend te Nantes, waarin hij berichtte dat hij zich eindelijk gevestigd heeft, gehuwd en vader van een flinken jongen is. Het dorp Trigliana (prov. Malaga), is door een aardbeving vernield. Men had geen menschenle- vens te betreuren. Het ziekenhuis van het krankzinnigengesticht te Kankakee (Illinois) is afgebrand. 19 zieken kwa men in de vlammen om. Een bijzonder groote doode walvisch is aange spoeld op de oevers van de Engelsche rivier de Severn. Hij is ongeveer 23 meter lang en ruim 40,000 kilogr. zwaar. Ook op de Fransche kust, aan het strand te Luc sur Mer (Calvados), spoelde merkwaardige toevalligheid een walvisch aan van de soort die bij IJsland en Groenland gevonden wordt. Die zeereus was ook 40,000 kilogr. zwaar, 19 meter in omvang. Misschien was het wel een gescheiden echtpaar Uit Cornowitz wordt bericht, dat de heuvel achter de kostbare Grieksche kathedraal, die in 1868 in Romaanschen stijl werd gebouwd, afbrokkelt ten gevolge van verweoking door de massa sneeuw. De kerk en het seminarium loopen gevaar. De treinen tusschen Italië en Frankrijk kunnen wegens de sneeuw niet loopen. Tusschen Bardonnècbe en Chiomonte ligt de sneeuw gemiddeld 2 meter hoog. Drie werklieden werden door een lawine bedolven. In sommige streken in hot dep. Loire ligt de sneeuw 2J/2 meter hoog. De schade veroorzaakt door den orkaan te Nizza, wordt op 200,000 frs. ge#chat. De Rheinische lakenfabriek te Aken is afgebrand. 500 werklieden zijn broodeloos. De fabriek was bij 7 maatschappijen verzekerd. Men moest zich geducht inspannen om do belendende gebouwen te beschermen. Te South Norwalk (Connecticut), werd een poging gedaan om een hoedenfabriek door dynamiet te doen springen. 17 bedienden sliepen in het gebouw, dat eenige schade leed. Men schrijft den aanslag toe aan eeuige werkstakers. Door het derailleeren van een trein op den Illinois en Central-spoorweg (het gevolg van het breken van een rail), werden 25 personen gewond. 20 boeren, die naar de markt te Klagenfurt reden, werden door een sneeuwval van een heuvel bedolven. De po gingen om hen te redden bleven tot hiertoe vruchteloos. Van de j.l. Dinsdag plaats gehad hebbende aan varing, geeft het Nieuwsbl. v. d. Hoeksche Waard de volgende beschrijving «Gisteren morgen trof do stoomboot «Oude Maas IIop hare reis van hier naar Rotterdam eene vreeselijko ramp. 's Morgens om zes uur met een tameljjk flink getal passagiers, 30 stuks vee, vlas, lijuzaad enz. ter waarde van dnizende guldens naar Rotterdam vertrekkende, zag het er niet naar uit dat men spoedig op de bostemmingplaats zou zijn. Eene zware mist hing over het water en deze mist, een witte damp als zij geleek, was niet te onderscheiden van het rijm waarmee de oevers van de rivier bezet waren, zoodat land en water één kleur hadden. Daarenboven dreef er veel ijs, waarvoor men behoedzaam moe3t zijn. Na eenig getob om den mond van het Beerengat te vinden, werd dit door gestoomd en kwam men op de Oude Maas. Het was ruim 8 uur geworden, en hoewel de dag opkwam, het werd er op het water niet beter door, de mist bleef even dik. Zacht aan voort- stoomende, stootte de boot plotseling op «den Hartel«, een griendland onder Spijkenisse en raakte vast. Tobbende om er af te komen, gelukte dit nietdaar kwam «Oude Maas I» op zijne reis van Heinenoord naar Rotterdam aan en trok «Oude Maas II« eraf. Lingzaam aan doorvarende zette «Oude Maas II« de reis met alle behoedzaam heid voort en was zonder verderen tegenspoed al genaderd tot de «Zwarte ton» bij Vlaardingen, langs den Wal aanhoudende om bij Vlaardingen aan te leggen, 't Was ruim 9 uur geworden. De mist was nog altijd even zwaar gebleven, een weinig jamaar niet veel meer dan een uur geleden, kon men op het water onderscheiden. Plotseling merkte de uitkijk op de stoomboot een stoomschip voor zich en eer men den tijd had om aan te roepen, volgde een hevige slag, een groot gekraak en de «Zeemeeuw", een rijks-loodsvaar- tuig, had „Oade Maas II" aangevaren, vóór bij de boeg. Op hetzelfde oogeublik begon de boot al met het voorgedeelte weg te zinken. Het tooneel van jammer en ellende dat toen volgde, is niet te beschrijven. Vraagt men er de passagiers na, ieder weet dat hij zich bergde of dat hij gered is, maar over het geheel weet men zeer weinig. Zoo veel er van te verhalen valt, volgt hier De passagiers iu de voorkajuit waren er het ergste aan toe. Hier vooral was hef, die bet eerst boven is redt nog zijn leven; meu vloog naar den trap. De passagiers uit de achterkajuit hadden meer tijd om zich te redden, daar het achtereind van de boot met deze kajuit rees, naar mate het voorgedeelte zonk. Later stond de boot haast rechtop in het water. De machinist had de tegenwoordig heid van geest, vóór hij zich uit de machinekamer spoedde, de kleppen open te zetten om de stoom te laten ontsnappen en de vuren open te leggen. De «Zeemeeuw» had zich inmiddels losgewerkt en meende eerst weg te stoomen, bevreesd voor de averij die hij zelf beloopen had. Gelukkig even wel deed men dit niet en draaide de «Zeemeeuw» door den stroom bij langs de zij der zinkende boot. De passagiers hadden nu gelegenheid om op de «Zeemeeuw» over te springen en bijna allen gelukte dit, sommigen nadat zij óf in het water gelegen óf zich met levensgevaar vastgeklampt hadden aan de

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1885 | | pagina 2