Slaalslolerij. Openbare Verkoopiny IEPEN B001HEN HEUSDEN. we ige Departement Heusden Kunsti nrichting C. F. CORDES, Amerikaansch A.van der Mooren. J. S. Jiskoot, Praktizijn te Veen Wedstrijd ep Schaatsen te Heusden, Geurig, krachtig en verwarmend, CORNELIS MALINGRÉ op VRIJDAG 3d JANUARI 1885. marktberichten. """"advertentienT van dienstneming ij tot Nut vau 't Algemeen. Af rra AT bouwmaterialen, i„. ljn r\r\ s Rotterdam. Helena Antoinetta Besters, J. van der Heek. Afdeeling Zangschool. m Wed. W. de Graauw, Esns in gsbruik, altijd in gebruik. concureerende prijzen. INGEZONDEN. Gemengd Nieuws. VERKOOPEN: 120 stuks Iepen Boomen in 42 koopenlengte der stammen van 4 tot 9 Me ter, dikte in omtrek (voor de borst genieten) van 0.90 tot 2.25 M. Men lette op de voor let Leger ie Üederlatidscli-Indië, FOTOGRAFISCHE Veen bij Hsusden. Prijs per pakje 8 cent. Uitsluitend verkrijgbaar voor Ileusden bij dagelijks te adviseeren ten zijnen huize, doch des Za- turdags van 11 tot 1 uur in het Café „Lelie'' te Heusden. op MAANDAG 26 JANUARI 1885, Des avonds GROOT VUURWERK op het Terrein en electrische verlichting van de baan. Alles opgeluisterd door Muziek. a 1.30 PER FLESCH, te bekomen bij TE HEUSDEN. Door groote pakhuisruimte altijd flinke voorraad aan Al degenen die iets te vorderen hebben of verschuldigd zijn, of in het bezit mochten zijn van eenige goederen of papieren, behoorende tot de nalaten schap van overleden te HEUSDEN den Sisten December 1884, worden verzocht daarvan overgave of beta ling te doen aan den Notaris A. P. BOLSIUS Jr. te 's-IIertoc/enlosch. De ondergeteekende voelt zich gedron gen, hiermede zijnen HARTELIJKEN DANK te betuigen aan allen, in en buiten de gemeente, voor al de bewijzen van waardeering en achting, door hen zoo ruim betoond op 13 dezer, een dag die voor hem onvergetelijk zal blijven. Düssen, 21 Jan. '85. LOTEN voor de 317e Loterij, waarvan de trekking der Vijfde Klasse aanvangt op 26 Janu ari a.s., zijn nog voorradig bij den Gedelegeerde 2e Klasse, L. veerman. De BURGEMEESTER van Heusden zal op Dinsdag den 27 Januari 1885, voormiddag 11 uur, omschreven in gedrukte mededeehngen die gra tis verkrijgbaar zij.:! bij het Departement van Koloniën te 's-GRAVENHAGE en voorts bij alle Burgemeesters. der Van af heden tot en met 26 dezer kun nen zij, die wenschen te worden toegelaten tot den voorloopigen cursus, welke zal ge houden worden van 1 Februari tot 30 April a.s., zich aanmelden bij een der on- dergeteekenden, of bij den Heer BROERS alhier. Vereischten om te worden toegelaten, zijn: Leeftijd van minstens 10 jaren; Eenige aanleg voor den zang; Kennis van muzieknoten. Het leergeld voor deze drie maanden is vastgesteld op Voor één kind f 0.50. Voor twee kinderen uit hetzelfde gezin 0.75. Voor elk kind meer uit hetzelfde gezin Er worden voorloopig niet meer dan zes tien leerlingen aangenomen. De aanneming voor den op 1 Mei ge opend wordenden eigent!ijken cursus, zal nader worden bekend gemaakt. Heusden, 22 Jan. 1885. De commissie, J. E. ZIJNEN DE GIER, Voorzitter. W. KRUIJSWIJK, Onder-Voorzitter. DUIJSER, Secr.-Penn. van 's BOSCH, aan de Parade. N.B. Tweemaal bekroond met Zilveren Medailles voor Vergrootingen en andere Fotografien. I9B MULLER J IS KOOT. STOOMTABAKSFABRIEK in ruime keuze, tegen veel verminderde prijzen voorra dig t>ij de Oudheusdensch eind, II E U S D E N. des middags 12 uur, (W E E It EN W IND DIENEND E.) Entree op het terrein voor niet leden 50 Cent. Deelnemers tot den Wedstrijd kunnen zich schriftelijk of persoonlijk aanmelden, tegen betaling van 50 Cent, bij de Commissie in het Hotel MAURIK, op Zaterdag 24 Januari, des avonds van zeven tot acht uren. Aan den Wedstrijd kan alleen door Ingezetenen van Heusden worden deelgenomen. «Zeemeeuw* en zoo gered werden. Door de mist was alles aan boord, touwen enz. glad en gleden de handen af. De dekknecht Jan Romein die voor op de *Onde Maa3« op den uitkijk gestaan had, zag natuurlijk de aanvaring aankomen. De aanvaring was zoo hevig, dat 2 ossen verpletterd werden eu de splinters van het houtwerk door de voorkajuit vlogen. Zoodra zg plaats gehad had, de kop van de boot begon al te zinken, ging Romein naar het voordek, naar den trap van de voorkajuit. Hier hebben wel zeker de treurigste tooneelen plaats gehad en vonden de beide dekknechts Jan Romein en Albert Den Boer handen vol werk met het redden der passagiers. Alles woelde daar dooreen. Menschen, vee en goede ren, het geleek een kluweu; 3 beesteu hadden zich van hnnne touwen losgewerkt en 2 paarden waren losgesneden. De mannen redden zich spoedig, maar met de vrouwen, versuft als zij waren door het plotselinge ongeval, had men de grootste moeite. Yliegenssnel werd hun een touw om het lichaam geknoopt en werden zij op de Zeemeeuw* ge- heschen. Helaas men kon allen niet redden. Acht passagiers hebben er het leven bij ingeschoten. Waarschijnlijk een spoedigen, maar toch zeker een vreeselijkeu dood hebben zij gehad. Men kon hnnne jammerkreten nog hooren. Wie kan daar iets naders van zeggen? Zij zijn dood en dat is welde vreese- lijkste zekerheid. Het zijn: Grietje Sluimer, een oude vrouw, koop vrouw Teunis Baars, koopmau, eê bejaard man, nalatende een vrouw; Jan Van der Schoor Hz., koopman, nalatende vrouw en 3 kinderen, waar van 1 gehuwd Cornelis Van der Linden met vrouw en kind, nalatende 2 kinderen als weezen, een van deze weezen was 's morgens mee van Oud-Beier land gevaron maar verliet te Spijkenisse de boot om familie te bezoeken. Pietje De Ruijter, een meisje dat zich naar haren dienst te 's-Hage begaf. Dit meisje, bijna in veiligheid, viel van de ra- derkast van «Oude Maas IIin het water. Men stak haar een schippershaak toe, tweemaal greep zij mis, de derde maal begaven haar de krachten. Haar lijk spoelde kort daarop te Vlaardingen aan. Willempje van Vliet, een veertienjarig meisje. Alle acht zijn uil deze gemeente afkomstig. Op het oogeublik weet men niet van meer verongelukten, men hoopt dat het bij dit getal blijven zal. Dit is zeker dat het te verwonderen is dat niet, allen verongelukt zijn. Was de boot niet zoo dicht onder den wal geweest en de «Zeemeeuw* door den stroom niet bijgedraaid, voorzeker allen waren omgekomen. Eer en lof moet gegeven worden aan de dekknechts van »Oude Maas IIJan Romein en Albert den Boer, die bovenraenschelijke pogin gen tot redding gedaan hebben. Den Boer was de laatste die de verongelukte boot verliet. Ook do bemanning van de »Zeemeeuw« voor hare trouwe hnlp. Zoo ook de bemanning van de «Oude Maas IIIvan Rotterdam komende, die bijdraaide. Geen lof mag gesproken worden van den gezagvoeder van de stoomboot «Onderneming*, varende van Rotter dam op Middelharnis, die op het oogebblik van do aanvaring passeorende, geen assistentie verleende, maar doorstoomde. Zonder zich in gissing naar do oorzaak van dit vreeselijk onheil te verdiepen, mag het niet ver zwegen worden dat de «Zeemeeuw*, waarop zich de inspecteur van het loodswezen de Bruijue be vond, onverantwoordelijk hard liepdit was het eenparig oordeel van hen, die op hot Vlaardingscbe hoofd de «Zeemeeuw* zagen voorbij varen. «Oude Maas I« (de boot van Heinenoord) die de «Oudo Maas II« even vooruit was, had zich door snel achteruit loopen van eene aanvaring met de «Zee meeuw* moeten redden. Mijheer de Redacteur! Mag ik door middel van uw blad uwe lezers, zoowel binnen als buiten Heusden, op het navol gende indachtig maken Toen ik heden op verschillende punten van de stad op nieuw een bijt in het ijs zag openbreken, hoorde ik tegelijk eene bemerking over den dienst die daar door bij voorkomenden brand zou kunnen wordeu verleend. Brandja, wie denkt er nu aan brand, daaraan wordt wel gedacht des zomers bij lang durige droogte! En hoe waar dit ook zij, toch zou een brand bij zomerdag, althans in de stad, nooit zulke ernstige gevolgen hebben, dan nu bij vriezend weder het geval zou kunnen zijn. Gesteld er komt brand in het midden der stad, hoe dan hulp te verleenen? Eene zuigpomp stellen aan twee verschillende punten van de stad, zooals steeds ge daan wordt, zult ge zeggen, maar zullen de brand spuiten dan kunnen werken en zal hot water, dat direct ijs wordt, de werking niet stremmen? Deze bedenkingen meende ik ter kennisse van het algemeen te moeten brengen en w'merzijds om een ieder aan te sporen, vooral in deze dagen, de grootste voorzichtigheid in acht te nemen, ten andere om de brandweer op te wekken, indien dit noodig mocht zijn, dat alles in voldoenden staat blijve om bij voorkomend gevaar direct hulp te kunnen verleenen. Met de opname, M. d. R., zult U ten zeers' verplichten Uwen getrouwen lezer, Heusden, 22 Jan. '85. A. Z. Wij erkennen met den geachten inzender, dat brand in dezen tijd veel ernstiger gevolgen zou hebben dan in den zomer. Wij hebben dan ook direct eene informatie ingesteld in hoeverre de be zwaren zouden bestaan en kunnen althans tot eenigo geruststelling mededeelen dat de brandspuiten no. 1 tot 4 allen, nog heden onderzocht, in voldoenden staat verkeeren en voorts dat, sterk vriezend weder wel eenige belemmering zou kunnen geven, maar dat niettemin toch water tot het brandende perceel zou kuunen worden aangebracht. Wel zou het pom pen dan steeds moeten worden volgehouden, maar ondoenlijk wordt het niet geacht. Een goed toezicht op vuur, vooral door dienstdoend personeel, dat zoo gaarne bij aanmaken van kachels met petroleum werkt, achten wij eveneens verre van overbodig. De Redactie. Compliment en grofheid tevens. A. tegen B. Gij verdient meer dan gij verdient. Voor de rechtbank. Rechter. Ontken het niet, ge hebt de misdaad gepleegd. Gij verraadt u zei ven, ge wordt bleek. Beschuldigde. Dat is juist een teeken dat ik niet schuldig ben, mijnheer de rechter, want wit is immers de kleur der onschuld. Men berekent dat dagelijks een millioen tonnen (1,000,000,000 kilogram) steenkolen uit den schoot der aarde te voorschijn gebracht en ongeveer een gelijke hoeveelheid van dio onwaardeerbare erfenis der voorwereld verbruikt wordt tot verwarming, verlichting en het verschaffen van beweegkracht. Mevrouw (tot den vrijer van de pas ontslagen dienstbode, een huzaar, die van wege mevrouw al tijd een glas bier en een boterham kreeg). «Hoe kom je hier nu zoo in de keuken je weet toch dat Mietje gisteren is weggegaan.* Huzaar: Dat weet ik mevrouw, maar ik ben hier zoetjes aan al zóó gewend geraakt, dat ik geloof dat ik 't met de nieuwe meid wel even goed zal kunnen vinden. Medelijden. Man (de krant lezende) «Berichten uit New-York melden ons dat eerstdaags een zware storm op onze kusten woeden zal.* Arme kerels die dan op zee zijn. Vrouw. En die geen schip hebben. De dubbele portie. Luitenant. Jan, breng mij mijn avond tan brood en een portie roastbeef. Oppasser. U heeft zeker vergelen dat u op 't smper bij baron Duiibeen is genoodigd. Luitenant. Juist nu, breng mij dan twee porties roastbeef. Scylla en Charybdis. Een luitenant is bij eene familie op de thee genoodigd. Later plaatst de oudste dochter des huizes zich voor de piano eu zingt. De luitenant, rneenende dat hij niet bespied wordt, geeuwt. Daar nadert de gastvrouw en vraagt hom of hij zich niet amuseert. «O, uitstekend Mevrouw,* wa3 het antwoord; «dat ik zoo even ge geeuwd heb, vindt zijne oorzaak niet in de verve ling, maar in eene leege maag.* Macht der gewoonte. (In een handschoenwinkel). Chef. U verlangt? Heer. Uw zoon te spreken. Chef. Uitmuntend. welk nummer? t Waalwijk, 23 Jan. Vee, aanvoer gewoon, handel slap. Boter. Aangevoerd 1519 KG. van ƒ1.02 a 1.20 per KG. t Dordrecht, 23 Jan. Grasboter, stukken: a tonnen a Kunstboter: 0.55 a 0.38. Hooiboter ƒ0.90 a 0.75. ton nen ƒ12.a ƒ13.Weiboter 0.G0 a 0.55. Eioron 6.50 a 4.75 per 100. VAN TE op do vestingwal aldaar in het openbaar Er bestaat gunstige gelegenheid voor vervoer. Nadere inlichtingen geeft deGemeente-Architect M. H. VERHOECKX. ƒ0.121/». Specialiteit in Vergrcotingen naar kleine Purtretten in Kooldruk (onveranderlijke Foto grafie), Crayonteekening, Aquarell en Olieverf, in alle verlangde formaten. Aan het Atelier bestaat d a g e 1 ij k s gelegenheid tot po seeren. Opname met het instantané procédé. Des Zondags wordt het Atelier om half een gesloten. wmmi de Wapens tuii HEUSDEN en ALTEN A. Schaatsen Wasch poeder ter besparing van Zeep en Soda om het linnen te wasschen en te bleeken, zonder hetzelve te versljj- ten, wordt door het groote gomak en bezuiniging hierdoor verkregen bizouder aanbevolen. Uil LJSWIJN, Jaarmarkt te Waalwijk, Lenig Vertegenwoordiger voor Nod. en Tndië van de Porti. Cement JOSSON Co. De laatste 5 jaren zevenmaal bekroond, in 1883 te Amsterdam met de Gouden Medaille. Lood- en Zinkwerken, als: Dakramen, Ornamenten, Trapballustren, enz. enz. Parketvloeren, Tuinbeelden, Cementriolen, ürijfsteen, Tras, Belgische Gips enz.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1885 | | pagina 3