Buitenlandsch Overzicht. BUITENLAND. BINNENLAND* een kneuterig huisje van goudgele korenschoven woonden. «Nu dan, dat zal ik doen, maar dan moet gij mij ook beloven, mij niet het hof te maken. «Mijn woord er op,« gafZesin tenantwoord, «maar ik kan niet beloven dat het mij gelukken zal de oude liefde tot zwijgen te brengen. Denk aan Puschkin's gedicht „Aufs neue liebend gliiht und schliigt mein Ilerz, Weil's itaïi umnoglich ist, dieh nicht zu licben." «Ik kan u niet verbieden, iets voor mij te ge voelen,* antwoordde het schoone meisje bedaard, «maar ik kan uwe neiging niet beantwoorden; ik zal nooit trouwen, nooit een man gehoorzamen.» «Wilt gij dan eene hemelbruid worden?» liet is verdienstelijker in de wereld den strijd te bestaan, dan tusschen de kloostermuren, waar de ver zoeking niet lokt en vleit.» «Ik geloof dat ge mij alleen daarom wantrouwt, omdat ik soldaat ben.» «Volstrekt niet. De oorlog is een goed ding, om dat daardoor vele menschen tegelijk liet paradijs ge winnen, hetzij tengevolge van groote ontberingen, of door den dood op liet slagveld.» Zesin keek verwonderd opzij had zich aan het door tralies afgesloten venster nedergezet en hield de handen zedig in den schoot saamgevouwen. Op dat oogenblik geleek zij in zijn oog eene gevangene, in dit witgekalkte vertrek, welks eenig meubilair uit een ledikant, eene kast, eene tafel en twee stoelen be stond, en dat geen ander wandsieraad vertoonde dan een met verwelkte bloemen bekranst Christusbeeld, HEUSPEN, 27 Oct. Blijkens bericht van den Minister van oorlog zal de Heusdensche jaar markt (zie achterstaande advertentie), worden bezocht door eene militaire commissie tot aankoop van paarden voor het leger. t De heer Stot-taï, die door zijn sterk geheugen en zijne verrassende toereu het vorig jaar alge meen opgang in Nederland maakte en na 1 Juli 11. het meeste succès inoogste in Saksen, Oosten rijk-Hongarije, Beieren en Italië, stelt zich vobr weldra weder in Nederland te komen. Hij deelt ons zijn voornemen mede, tot medio November hier te lande te verblijven om daar zijne toeren (die weder allen nieuw zijn) weder ten beste te ge ven. De prijs der voorstelling varieert van 40 tot 60 gulden. Belanghebbenden kunnen zich adres- seeren aan het adres Stot-taï, Nieuwendijk 76 te Amsterdam. OUDHEUSDEN, 26 Oct. In den nacht van 22 op 23 dezer is, in eene weide onder deze waaraan een geesel was opgehangen. Waartoe bevond die zich daar? Voerde het eens zoo levenslustige, lieve meisje haar zelfbedrog zoo ver, dat zij in vromen waanzin zich zelf pijnigde Hij geraakte meer en meer doordrongen van het besef, dat hij voor een pijnlijk raadsel stond. Een andermaal trof hij haar weder alleen, ditmaal in den tuin. Zij droeg een eenvoudig wit kleedje, dat haar nog te bekoorlijker deed zijn. Zij verschrikte, toen hij onverwacht voor haar stond zij bloosde. Dat was het eerste teeken van menschelijk gevoel, van inwendige aandoening, dat hij bij haar waarnam. «Is mijn bezoek u zoo onaangenaam,» vroeg hij, «dat gij bij mijne komst begint te beven?» «Wat verbeeldt gij u al niet,» zeide zij bedaard, «er is niets, waarvoor ik zou behoeven te vreezen, en waarom zou ik juist van u schrikken Ik houd van u, voor zoover ik kan en mag, en ik weet, dat ik niets van u te duchten heb. Eerder zoudt gij reden hebben om mij uit den weg te gaan.» «Ge hebt gelijk.» «Neen, in dien zin niet. «In welken dan?« Dragomira rukte een rozentwijg af en streek met de scherpe doornen over haren blanken arm, zoodat er roode schrammen op kwamen en een droppel warm bloed ter aarde viel. «Wat doet gij daar?» vroeg Zesin. Wat tot mijn bestwil is,was Dragomira's ant woord. «Houdt gij er van, u te kwellen?» «Wij allen doen dat, die het koninkrijk der he- gemeente, het paard van de Gebr. Nieuwkoop alhier, zijnde een vijf-jarige vos-merrie, zoo ernstig aan de borst verwond, dat het des morgens dood gevonden werd. De verwonding scheen toege bracht door een stomp werktuig. Aanvankelijk verdiepte men zich in gissingen wie de bedrijver dezer snoode daad zou kunnen zijn doch bij nader onderzoek bleek, dat een stier, die met nog 6 andere runderen in dezelfde weide liep te grazen, bloed aan den linkerhoorn had zoodat die vermoedelijk als de bedrijver dezer euveldaad kan aangemerkt worden. t UDENHOUT. Op den 22 Oct. 1885, des namiddags ten omstreeks 21/2 uur ontstond al hier brand in de klompenmakerij van J. Merks. Zijn huis, waschhuis met nog 3 belendende wo ningen werden totaal door het vuur vernietigd. Alles was tegen brandschade verzekerd, uitge nomen het woonhuis van J. Korthout. De oorzaak van den brand is onbekend. t DALEM. Bij publicatie is bekend gemaakt: lo. dat de Kantonrechter te Gorinchera verzoekt ieder, die hem eenige inlichting, hoe gering ook, kan geven omtrent de daders of den dader van de branden die alhier bij de Wed. de Gier en haren zoon J. de Gier hebben plaats gehad, en voor welke branden vermoedens van kwaadwillig heid bestaan, daarvan, hetzij schriftelijk, hetzij mondeling mededeeling te doen, en 2o. dat de Burgemeester van Vuren, ook namens debetrok ken familie en de brand-waarborgmaatschappij De Jong Co., te Arasterdam de som van f 300 uitlooft voor de ontdekking, of aanwijzing van de daders of den dader van bovenbedoelde branden. t Alhier is van wege het gemeentebestuur weder een nachtwacht aangesteld, die gedurende de wintermaanden geregeld dienst zal doen, ter wijl de familie de Gier speciaal in haar belang een tweetal personen geëngageerd heeft, om hare bezittingen de9 nachts te bewaken. t Met het bouwen van den watertoren te Gorinchera gaat men goed vooruit, zoodat velen, die geen goede pompen hebben, spoedig van uit muntend water zulten worden voorzien. Bereids is op den Langendijk een begin gemaakt met het leggen der pijpen, ten dienste der waterleiding. t WERKENDAM, 22 Oct. Toen gisteren Gerrit Vroeg, knecht van den stalhouder A. Wink al hier, met een tentwagen waarin 3 personen ge zeten waren den Werkendamschen dijk uitreed en nabij de werkzaamheden der telephoon-verbinding, welke door de mineurs in veldtenten geschiedt, gekomen was, schrok het paard en viel ten ge volge daarvan met den wagen van den dijk. De personen kwamen daarbij met den schrik vrij, de tentwagen is geheel vernield, terwijl het paard geen letsel heeft bekomen. Naar men verneemt zal van het voorgevallene verbaal worden opge maakt. t 22 Oct. Toen eergisteren de sleepboot „Viat Voluntas'' met 4 schepen hier passeerde, hadden dc visschers Cornelis van Muijlwijk en Dirk den Breejen, beiden van Hardingsveld, welke boven deze gemeente zich op de rivier onledig hielden met het leggen van prikkorven, het on geluk tusschen de 2 eerste schepen te geraken, waardoor hun vaartuig bijna geheel werd ver brijzeld. De 2 visschers redden zich zeiven aan de boegspriet van een der schepen. t De Groenendijksche beetwortelsuikerfabriek onder Oosterhout, firma van Campenhout Co., zal, naar men met zekerheid verneemt, in 't be gin van het eerstvolgende jaar liquideeren. Ge noemde fabriek werkt dit jaar niet. t De pokken hebben te Zevenhuizen een slacht offer geëischt, een kind van 13 weken. De eerste die de pokken kreeg was een jongmensch, die dit voorjaar met groot verlof uit zijn garnizoen te Breda is huiswaarts gekeerd. Nog twee personen zijn door de pokken aangetast. Door den Minister van Koloniën is op de In dische begrooting f 25.000 uitgetrokken ten be hoeve van de expeditie naar Nieuw-Güinea, welke door het Aardrijkskundig Genootschap wordt voor bereid. Wanneer deze som wordt toegestaan, heeft de heer G. Von Rosenthal, bankier te Amster dam, een som van f 10.000 ter beschikking van het cornitié gesteld, terwijl ook uit de kas van het Aardrijkskundig Genootschap een subsidie zal verleend worden. melen zoeken en de wereld verachten.» «Gelooft gij dan dat God u geschapen heeft om u zelf te kwellen Ik geloof integendeel veeleer, om gelukkig te maken en te genieten.» «Zoo spreekt de man,» antwoordde zij, wiens zinnen beneveld zijn door de lage begoochelingen van het aardschede vrouw is reiner en verstandiger dan hij en daarom ook meer vrij van zonde.» «Als gij een engel zijt,hernam Zesin met een spotziek lachje, dat haar van haar stuk bracht, welnu wees dan de mijne en voer mij op tot de reinere sfeeren, waarin uw geest vertoeft.» «Begeer dat niet. De weg daarheen is moeielijk en doornig.» Zij vestigde hare groote oogen voor de eerste maal medelijdend en met eene smeekende uit drukking op hem. Toen kromp zij ineen, alsof eene verschrikkelijke gedachte in haar opkwam, en vatte zijne hand. «Ga nu, ga, er wordt naar mij gezocht.» Zij knikte hem nog eenmaal toe en ijlde heen. Terwijl hare slanke figuur tusschen de kruisbessc- struiken en ooftboomen doorzweefde, vertoonde zich eene andere gestalte, dreigend en onheilspellend, bij de tuindeur. Het was een groote, krachtige, schoone man van nagenoeg veertig jaren, met blonde lokken en baard, en in een lang, zwart gewaad gehuld, dat in zware plooien neerviel. Uit zijne trekken sprak het koude, onbarmhartige bewustzijn van eene groote en onbeperkte macht. Was het een priester of een daemon, zoo vroeg Zesin zich af, en wat beteekende dit alles? (Wordt vervolgd.) De commissie zal dan f 48.000 te harer be schikking hebben. Voor deze som zal een stoom jacht worden aangekocht, vermoedelijk dat, waar mede Jules Verne zijn tochten deed, en dat waar schijnlijk in Juli 1886 zal vertrekken. Reeds zijn de noodige zeeofficieren en natuuronderzoekers voor die expeditie gekozen. Ten aanzien der Staatsloterij is in de afdee- lingen der Tweede Kamer gevraagd hoe het staat met de maatregelen, noodig tot uitvoering der wet. Men wenschte een opgaaf welk getal ieder der bestaande of te benoemen collecteurs zal ontvangen, hoeveel loten thans ieder heeft en hoeveel loten zij in de gemeente, waar zij wonen, verkoopen en hoeveel buiten die gemeente. Men vertrouwde dat de Minister zich zou houden aan de bepaling dat het aantal loten voor iederen collecteur geregeld zal worden naar het debiet der loten in iedere gemeente, en geen collecteur of firma meer dan duizend loten mag hebben. Men vroeg of het waar was dat een firma, die meer dan 1000 loten heeft, haar vennootschap ontbindt, opdat de gezamenlijke firmanten het ge tal van meer dan 1000 loten zouden kunnen behouden en zoo ja, wat de Minister voornemens is te doen De Friesche Maatschapij van Landbouw heeft met algemeene stemmen besloten niet toe te tre den tot het Zuiderzee-comitd. De vergadering heeft een crediet van f 3000 toegestaan voor het in 1886 te Leeuwarden te houden congres, waarbij dan eene tentoonstelling van vee zal gehouden worden. Met belangstelling hebben wij de 13 eerste hum mers van den 19en jaargang der Katholieke Il lustratie doorbladerd. Wij vinden daarin toch een tal van actuëele platen die allen betrekking hebben op gebeurtenissen welke in den laatsten tijd in ons land zijn voorgevallen. Het veelbe sproken Prinsesjes-nummer daar latende, noemen wij de tentoonstelling te Delft, de portretten van wijlen Professor Modderman, van 's Konings beeld houwer J. Th. Strackd en van den te vroeg ont slapen ingenieur D. D. Veth, die op zijn tocht in de binnenlanden van Afrika is omgekomen, de Kerkelijke feesten te Roermond, de gedenksteen van Bilderdijk, de brand te Raamïdonk, de vlie gerwedstrijd en de wedrennen en Amsterdam, gezichten op Scheveningen, Katwijk enz. Wij wenschen van harte der Redactie dat zij op den ingeslagen weg moge voortgaan. De droogmaking van den overstroomden Die- merpolder is thans aanbesteed aan de firma Gebr. Smulders te Utrecht. De werkzaamheden zullen worden verricht met behulp van een drijvend stoomwerktuig, dat 60,000 M3 water pér etmaal kan verplaatsen. Sommige bladen melden dat Mevrouw Stoetz reeds aangewezen zou zijn tot opvolgster van wij-, len Mevrouw Kleine als leerares aan de Tooneel- school. Met zekerheid kunnen wij echter mede- deelen dat hieromtrent nog niets is bepaald. „N. v. d. D.* Naar wij vernemen zijn de heeren Justus van Maurik Jr. en Joh. Gram uitgenoodigd om dezen winter in de Hollandsche Club te Londen voor drachten te houden. Beide heeren hebben de uit- noodiging aangenomen. Bij de aanbesteding van een gashouder te Alk maar zijn drie inschrijvings-biljetten spoorloos verdwenen tusschen het postkantoor aldaar en de bus waarin zij behoorden. Naar men verneemt, laat de bloei van het Ger. Centr. Weeshuis Bethel" te Dordrecht niets te wenschen over. Reeds 20 kinderen zijn er in opgenomen, terwijl eiken dag de gaven ruimschoots toevloeien, B. en W. van Amsterdam stellen den raad aldaar voor, den in Juni voor een gedeelte ver branden z.g. Suez-steiger op kosten der gemeente te laten herstellen, op voorwaarde dat de Rijn- spoor, die de beide steigers in huur heeft, ze tot een waarde van f 400,000 tegen brandschade verzekere. Naar uit Westdorp aan „De Tijd' gemeld wordt, is het ontvoerde meisje uit Selzaeten gë- vonden. Van den ontvoerder is vooralsnog niets bekend. Kapitein Blom, va» de «Oude Maas II', wiens naain in den laatsten tijd meermalen genoemd" werd in het aauvaringsproces „Oude Maas—-Zee5- meeuw", heeft aan de directie tegen 1 Novem ber ontslag verzocht. Hij was gedurende 34 jaren, eerst als stuurman en later als kapitein, bij de reederij in betrekking. Men schrijft uit Vlaardingen aan het„N.v. d. D." Het ruwe weder heeft sommen gelds aan de haringreederijen gekostde vorige week kwamen daar en te Maassluis 60 loggers binnen, alle met verlies van netten en vischtuig, hetzij geheel of gedeeltelijk. Enkele verloren de geheelo haring vleet met toebehooren. Zulk een verlies kan men veilig op een schade van f 4 A f 5000 schatten. In het geheel kan men de schade, door verlies van netten aan de haringvloot berokkend, op om streeks f 100,000 taxeeren. Uit Zaandijk wordt aan de „N. R. Ct." gemeld Uit vertrouwbare bron werd mij medegedeeld, dat de heer A. H. te Koog a. d. Zaan dezer da gen ontvangen heelt een gedrukten brief (ook het adres was gedrukt) met het postmerk Amsterdam. Daarin wordt hem verweten slechte behandeling van zijn werkvolk, en wordt hij gedreigd met het vermoorden van zijn kinderen en zijn vrouw, waarna: hij ook zelf gedood zou worden. De brief is on derteekend „het geheim internationaal öomité." De zaak is in handen der Justitie. Te Hoeven (N.-B.) werden dezer dagen hij den heer van A. eenige ruiten verbrijzeld. In de R. C. kerken werden eenige fraai geschilderde ruiten uit baldadigheid ingeworpen. De Fransche regeering begint zich in postuur te zetten tegen dat de nieuwe Kamer met hare sterke conservatieve meerderheid zal geopend wor den. Zaterdag is do ministerraad vergaderd geweest ouder voorzitterschap van den heer Grovy, om de koloniale zaken le behandelen en de verklaringen vast te stelleu welke in de Kamer zullen gedaan worden. De regeering heeft hare gedragslijn om trent elke expeditie, zoowel naar Tonkin, Afrika als Madagascar vastgesteld »teu einde het groote boek van onze kolonialo politiek te sluiten,* zoo als Zondag een der ministers vertelde. Natuurlijk dat de genomen besluiten nog geheim gehouden worden. Maandag en volgende dagen heeft de minister raad gewijd aan de vraagstukkou van binnenland- sche politiek. Volgens hetgeen men in goed inge lichte kringen beweert, is er nog geen sprake van dat de prinsen van Orleans uit Frankrijk zullen gebannen worden. »ü.!aar,« zegt hot blad >Le Té- légraphe,* «de zaak blijft aan de orde, dat wil zeggen bij de eerste de beste partij-manifestatie door de prinsen zullen zij uit het land worden ge bannen bij een decreet, waarvoor do regeering de verantwoordelijkheid tegenover de Kamer op zich neemt. Er loopen wel geruchten dat de uiterste linkerzijde in de Kamer met kracht op die ver- banuing zal aandringen, terwijl sommigen er van hen zonden willen voorstellen den prinsen eenvoudig hot, hoofd voor de voeten te leggen, maar er is alle hoêp dat het gezond verstand der Franschen sterkór zal zijn dan sommigen denken. Prins Napoleon heeft het intusschen voorzichtig geacht geen manifest uit te vaardigen. Hij hoeft het, voorzichtiger gevonden als journalist op te tredon. Als altijd is het schrijven, ditmaal in do Figaro, met veel tact gesteld. Zjjn schrijven be toogt alleen de noodzakelijkheid, om de republiek omver te worpen. Volstrekt niet, om haar te ver- sterkeu door een krachtiger uitvoorend gezag. De »roode prins* zegt niet vierkant wat hij meent, maar hij laat het u tusschen do regels lezen. En dat is in hoofdzaak dit,hot uitvoorend gezag is weifelend en zwak omdat het van de wetgevende macht afhangt. Maak dien baud los, laat de presi dent der republiek kiezen door het geheele volk, en do ministers aan hem alleen verantwoordelijk ziju, en de republiek zal met vaste hand worden bestnurd. Dit is do gedachte. De Franschon weten bij er- variug dat die krachtige hand ook zeer geschikt is gebleken om de republiek den hals om te draaien, en zij zullen voor de lokstem van don loozen verleider nu wel niet bezwijken. Zaterdag is eindelijk de door den buitengewouen afgezant Drummend Wolff tot stand gebrachte Turksch-Engelsche couveutie goteokeud. Dit feit wint aan gewicht mot het oog op do weldra te openen Europeesche conferentie omtrent Oost-Ru- melië in de Turksche hoofdstad. Heel veel dunk van de eenstemmigheid der con ferentie behoeft men voorloopig niet to hebben. De Fransche, Engelsche en Ilaliaansche gezanten heb ben bevol om als de conferentie besluit prins Alexander van Bulgarije te som moeren zich uit Rumelië terug te trekken, daartegen te protestee- ren. Dit standpunt is inderdaad juist. Het verdrag van Berlijn geeft den sultan van Turkije volkomen het recht zijne vasal leu tot de orde te roepen en hen te dwingen met wapengeweld. Daarvoor be hoeft, geen conferentie bijeen te komen. Haar doel kan alleen wezen, het verdrag van Berlijn te wij zigen naar de gebleken behoeften. Men ziet dat tegenover do Russisch-Oostenrijksch- Duitscho politiek thans eene Engelsch-Fransche- Italiaanscho wordt ovorgestold. Bismarck beseft het gevaar daarvan en wendt al zijn invloed aan, hot te bezweren. Maar zeer gemakkelijk zal dat niet gaan, want het machtige Rusland schijnt niet van plan zich thans bij den neus te laten nemen door Bismarck. Het officiëole Russische orgaan heeft duidelijk te kennen gegeven, dat de confe rentie bijeen moet komen om niet alleen Servië t.e bevredigen, maar in alle Balkan-staten den vrede en de rust voor goed te verzekeren. Met andere woorden: als gij niet doet wat ik wil, zal ik mij aan het hoofd der christclijko volken in Turkije stellen. Dat de christelijkevolken nog volstrekt niet van plan zijn zich aan Bismarck's goeden raad te onderwerpen, blijkt duidelijk uit de troonrede, waarmede de koning van Griekenland Vrijdag de kamer van afgevaardigden opende. De koning slaat een vrij vastberaden toon aan, en hoewel hij niet totaal eene vredelievende oplos sing uitsluit, riekte de rede toch zoo naar het kruit, dat de gezanten dor groote mogendheden zich des avonds van den dag waarop die rede werd uitgo- sproken haastten om de Grieksche regeering tegen over Europa verantwoordelijk te stellen, indien zij begon met den vrede te verstoren. Er Is verleden week ook een bericht geweest, dat de Servische troepen de grenzen waren over getrokken. Bevestigd is het niet, maar men zal daarom wel voor eenen wanhopigen stap van Servië mogen vreezen. De Servische minister beweert, dat het leger op voet van oorlog maar 30000 gulden per dag kost, omdat de meeste inwoners alles gratis hebben geleverd, Al moge dit waar zijn, een klein land als Servië kan tegen den winter een leger van 80000 man, niet voldoende onderhouden, en de conferentie te Konstantinopel kon juist daarom wel eens lang gerekt worden. Begint de Servische kouing dit te begrijpen' dan zou hij wel eens tot handelen kunnen overgaan. Belangwekkend is dat in Oostenrijk, bij de Oos- tersche quaestie zoo nauw betrokken en dat thans eene vrij dubbelzinnige rol heeft gespeeld, weldra de Regeering tot spreken zal worden genoopt. De keizer heeft verleden week de delegatie geopend met eene zeer zachtzinnige toespraak, welke weder vrede ademde. Maar in de Delegaties spraken de ministers vrij wat ernstigermen gewaagde van de critische omstandigheden, en de heele wereld weet dat Oostenrijk in stilte een legerkorps bijeen- trekt. De afgevaardigden hebben dan ook krasse vragen over de buitoulaudsche politiek gesteld. De Regeering zal die beantwoorden Vrijdag 30 dezer. (2. De slerfte bij cholera-epidemiën is bij vroeger vorgeleken, in de laatste jaren aanmerkelijk ver minderd. Bij de epidemie in Marseille in 1835 stier ven 22.5 op de 1000 inwoners;bg elke nieuwe epi demie bleek dit cijfer lager te zijn geworden en in 1884 was het reeds tot 4.7 per mille gedaald. Volgens nader bericht uit Annam zouden 35.000 Christenen zijn vermoord. Slechts 4000 ontkwamen. De gebouwen der zendelingeude kerken, scholen, kloosters, hospitalen en asylen werden eerst ge plunderd en daarna in brand gestoken. In een hotel van de rue du Helder te Parijs, is een Rus gearresteerd, die met een medeplichtige uit Konstantinopel was gevlucht, 500.000 frs. mee nemend van oen Fransche vereeniging, aan het hoofd waarvan hij stond. Te Kaïro zijn twee per&ouen gearresteerd, die handel dreven in slavinnen en die in het openbaar te koop boden. Op den Arth Rigi spoorweg is jl. Dinsdag oen ontzettend ongoluk voorgevallen. Een trein ont spoorde en viel in een diepen afgrond, waardoor de locomotief en de wagens werden verplettei'd. De conducteur werd gedood en 25 personen wor den op vreoselijke wijzo gekwetst. Treurig is hot volgens »Et Imparcial« gesteld met den toestand der ouderwijzers in Velez Malaga. Eene commissie uit hun midden wondde zich tot de redactie eener courant in Malaga, met do ver zekering dat zij in de uiterste armoede vorkeeren en hunne kinderen letterlijk geen brood kunnen geven. Sedert langer dan een jaar is hun trakte ment niet uitbetaald, sommigen hadden nog 1000 peseta's te wachten aan don moester te Columbela kwamen 2000 en aan de onderwijzeres te Torre el Mar .3000 pesetas toe. In hunne wanhoop hebben velen zich te voet naar de hoofdstad der provincie begeven om den gouverneur te smeeken dat men hun het achterstallige traktement zou uitbetalen of hun verlof geven andere bezigheden te zoeken. Een boot met zeven man, eenigen tijd geleden van Long Island vertrokken, is in een storm bij Kaap Clear omgeslagen al de opvarenden veronge lukten. De boot dreef bij Kaap Clear aan land. (Te laat ontvangen voor het vorige No.)

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1885 | | pagina 2