i BOUWHOEVE Wei- en Bou wland Openbare Verkooping HUIZEN le Heusden. jTs. jiskoot, Praktizijn te Veen AGENT L. VEERMAN Caoutchouc Stempels, Openbare Verknoping Woensdag 16 December 1885 Woensdag 30 December 1885 Scheurkalenders LAND- EN TUINBOUW. INGEZONDEN. 320ste Staatsloterij. Gemengd Nieuws. MARKTBERICHTEN. "^""Td VERTEN TIEN. Werkzame Agenten veile» e» verkoopen: le koop: 2e koop: 3e koop: 4e koop: VERKOOPEN: Een Huis, Schuur, Erf en Tuin, staande en gelegen te Heusden, in de Putter- straat, Een Huis en Erf, staande en gelegen te Heusden, nabij de Oudheusdensche poort, voor het kanton HEUSDEN, der Algemeene Onderlinge Yerzekeringmaatschappij bij Besmettelijke Ziekten De Phil antroop, geves tigd te Bolsward. Zitdag te Heusden iederen Zaturdag van 11 tot 1 uur, ten huize van de Weduwe N. Dekker, aan de Haven. Magareta zijne hnjsvre. Heere en Vrouwe toe Gennep eerfyds en ter Merwede gegeven werd der Heerlykheyd van Merwede, mitsgaders alle de goederen, erffenissen, Tienden, Visscherijo en regten, die der eerstg. heer Willem en Juffr. Margareta tusschen do Lek en Merwede liggende hadden, en voorts alsulke goederen als de Hoere van Mer wede (alsoo luyden de woorden) nu ter tijd toe behooren. Daer van is gekomen zekere Wouter van Gen- deren, zijnde een zoon van voorn. Gijsbert Woutersz., en is omtrent het jaar 1421 binnen Dordregt Burgemr. geweest, on omtrent het jaar 1413 was zekere Steven van Genderen Woutersz, Schoot binnen Dordregt. De kerk in het voorn. Dorp is door den Oorlog ook bijna 't eenemael verdestrneert, zijnde nu het choor wederom in orde gebragt, on werd daarin ordinair gepredikt door den Predikant van Do- veren, dewelke bijdo der voorn, plaatsen bij Com binatie bedient. SCHATTING ONGEBOÜWDE EIGENDOMMEN. In ons vorig nummer deelden wij mede, wat ons officieus was bekend geworden. Wjj vernomen daaromtrent nog van officiëele zijde De afgevaardigden der Noord- Brabantscho Maat schappij van Landbouw hadden jongstleden Zater dag eene particuliere audiëntie bij den Minister van Finantiën. De Minister verklaarde uitdrukkelijk dat Zijne Excellentie geen wetsontwerp zal indienen, dat wijziging kon brengen in art. 20 der Wet van 25 April 1879 (Stbl. no. 89) bepalende een termijn van dertig dagen voor de gewone bezwaarschriften togen de uitkomsten der herziening. De wet bevat echter geone bepaling omtrent het indienen van vertoogen bij de Hoofd-Commissie. Zij, en niet de Comnaissiën, heeft voor gelijkmatige schatting over het geheele Rijk te waken. Voor bet onderzoek nopens die gelijkmatigheid in de schatting tusschen de districten onderling en de mededeeling der uitkomsten van dat onder zoek is alzoo geen termijn in de wet opgenomen. Zoolang dus de schalen van schatting nog niet zijn vastgesteld, en dat zal nog wel geruimen tijd duren is er geeu wettelijk bezwaar tegen het indienen van vertoogen betreffende dat onder werp bij die Hoofd-Commissie. Van harentwege is ons verzekerd, niet alleen dat men ons inzage zal geven van de uitkomsten der typenschatting, zelfs dan wanneer de uitkomsten niet meer ter visie liggen, maar ook, dat elke aanwijzing van eene ongelijkmatigheid, tusschen de districten on derling, welwillend zal gewaardeerd worden als eene poging onzerzijds om de zaak te verlichten die de wet aan hare zorgen heeft toevertrouwd. Er is dus verkregen wat binnen de grenzen der wet bereikbaar was. Door den Heer Minister van Oorlog is aan onze Maatschappij een bedrag van vijf honderd galden toegekend, bestemd voor den hengst die blijkeus den uitslag eener hengst,enkeui'ing het meest uit munt, tevens voor het fokken van romontepaarden geschikt is. De hengst moet bij de keuring gestationeerd zijn in een der gemeenten onzer provincie en gedurende 1886 in onze provincie gestationeerd bljjven voor een dekgeld van hoogstens twintig gulden. Gemelde keuring zal gehouden worden Maandag 28 December 1885, 's morgens ten 11 ure, bij den Heer Bink op den Teteringschen Dijk nabij Breda. Wij verzoeken u beleefdelijk aan dit bericht de noodige openbaarheid te geven. Met de meeste achting hebben wjj de eer te zijn, van de Nd.-Brabantsche Maatseh. van Landbouw, De Voorzitter, Ch. DAVER VE LD T. De Algem. Secret.-Periningmeestor, A. DA AMEN. N.B. Bovenstaande circulaire, die in hoofdzaak bevat wat wij in ons vorig nummer reeds mede deelden, gewerd ons om daarvan den inhoud in ons blad over te nemen. Wij hebben gemeend haar in haar geheel op te nemen en achten het onnoodig daaraan een woord van aanbeveling toe te voegen. De daarin genoemde vijf honderd gulden zijn welsprekend genoeg. De Red. De Redactie van »De Verzekeringsbodete's-Hage, neemt de vrijheid toezending te verzoeken en op gave te doen van lo. De Statuten en Reglementen uwer instelling met vermelding van het bedrag van het maat schappelijk kapitaalvoorts de laatste Rekening met Balans. 2o. Het aantal loopende contracten. 3o. De op eiken ouderdom totaal verzekei'de bedragen, met de pronaiën (1), die jaarlijks voor de verzekeringen worden betaald. N.B. Onder ouderdom wordt verstaan niet de ouderdom bij toetreden, maar de tegenwoordige ouderdom. 4o. Het bedrag der reserve en de wijze van belegging daarvan. 5o. De uitkeering en waargenomen sterfte. 6o. Zoo er vrije uitkeeringen voor kinderen plaats hebben, hoeveel hebben die in de laatst.o vijf jaren bedragen voor eiken kinderleeftijd waarop die uitkeeringen geschiedden De Redactie is voornemens, om, in het licht van bovenvermelde gegevens de verschillende maatschappijen en aanverwante instellingen, 't zij ieder afzonderlijk, 't. zij »en bloc* in »De Verze keringsbode te bespreken.(2) Ten einde daarbij alle waarborgen van strikte onpartijdigheid te geven, wenscht zij echter zoo veel mogelijk uitsluitend van die bronnen gebruik te maken, welke door de officiëele stukken van de 1) De netto premiën met opgaaf van de sterfte- tafel en den rentevoet zouden hier meer gewenschte opgaven zjjnmaar de meeste fondsen zullen die opgave niet kunnen verstrekken. Is dit echter wèl het geval, en zenden zij ons deze opgaaf, des te beter. 2) De Redactie behoudt zich ook voor, later te vermelden van welke instellingen zij do gevraagde stukken niet ontvangen heeft. respectieve instellingen zeiven worden aan de hand gedaan. Voor eventueele repliek, mits in behoor lijken vorm, zal gaarne gelegenheid worden open gesteld. De Redactie vermeent langs dezen weg te ge- moet te komen aan den herhaaldolijk uitgedrukten wensch van zeer velen die en zeer terecht het verzekeringswezen, waarbij de belangen van een groot deel der bevolking betrokken zijn, alge meen willen beschouwd zien als publiek domein. Zal aan den eenen kant eene, aldus in praktijk gobrachte openbaarheid de wèl ingerichte en goed beheerde Maatschappijen en fondsen reeds dadelijk ten goede komen voor anderen kan diezelfde openbaarheid aanleiding geven tot nuttige hervor mingen. De Redactie vertrouwt alzoo eeu voor allen nuttig werk te hebben ondernomen. Zij meent daarom op eene welwillende medewerking te mo gen rekenen. Wel mocht de Redactie men gelieve de No. van den loopenden en de laatste van den vorigen jaargang van »!)e Vorzekeringsbode« te vergelijken reeds in het bezit komen van de reglementen enz. (3) van eonige instellingen als in den aanhef dezes bedoelddoch met hot oog op wellicht later gevolgde wijzigingen of veranderingen heeft zij ge meend, zich alsnog rechtstreeks tot de respectieve Directiën zeiven te moeten wenden. Hoogachtend, De Redactie, M. HENRIQUEZ PIMENTEL. L. Beestenmarkt 63, 's-Gravenhage. 3) Rekeningen van eigenlijke Begrafenisfondsen ontvingen wij slechts twee. 2e Klasse. Trekking van 8 Dec. Prijs van 1500, no. 10560; 1000, nos. 2594, 12515 en 14963; 200, no. 9210 en 12990; 100, no. 12593. 2e klasse. Trekking van 9 Dec. Prijs van 20.000, no. 7995 2000, no. 11597; 1000, no. 13205; 400, no. 3187 en 6470200, no. 4572 en 11258100, nos. 1834, 5392, 8544, 11307 en 12435. 2e klasse. Trekking van 10 Dec. Prijs van 1500: no. 16838; 400: nos. 4992 en 8736. ^Meijer, de liedjesdichtere Deze Amsterdam- sche straatfiguur, trouwens door heel den lande be kend, is aldaar aan de gevolgen eener beroerte over leden. Het volgende zij aan zijne levensgeschiedenis ont leend. Cornelis Meijer werd den 26 October 1818 in de Foeliestraat te Amsterdam geboren. Zijn vader was zeilenmaker. Tan zijn 6e tot 9e jaar bezocht hij de kerkelijke schooi van de Herv. Gemeente, doch bleef overigens van onderwijs verstoken. Hij verloor vroeg zijn vader en moeit al dadelijk zijne moeder, die melkslijtster was, van dienst zijn. Op zijn 14e jaar werd hij kantoorlooper, twee jaar later banketbakker en kok, in 1837 soldaat. Wat hij in het militaire leven avontuurlijk vond, toekende hij op in zijne portefeuille van oorlog. Uit den dienst teruggekeerd, trok hij weder het kokspak aan: op eeu Hamburger boot, in Bracks Doelen aldaar, weldra op Zeist-Driebergen en in 1849, toen hij in het huwelijk trad met Dina Set- tels, te Arnhem. Een man van beteekenis werd hij te Doorwerth, waar hij hotelhouder was en tot wethouder werd verheven, een titel, dien hij sedert, evenals dien van seerelid van het eerste Letterkun dig Genootschap te Utrecht«, triomfantelijk onder zijn liedjes plaatste. De gloeiende dichtersnatuur van den man maakte echter, dat de zaken meer en meer verliepen; van hötelhouden kon althaus geen sprake meer zijn. Hij stortte een tijdlang zijn dichtershart uit in de pers van Thieme, bracht later te Leiden zijn open tafel om die reden zelfs in den smaak van heeren studenten, maar toen hij eenmaal over het paard getild, en de mondkost niet meer te genieten was, stond Meijer op straat. Hij dwaalde in 1862 te 's Hage als volksdichter,langs 's heeren wegen; het jonge volkje hing hem aan wegens de schuwe taal, die hij in zijn liedjes bezigde, maar bespotte en vervolgde hem allengs meer, tot de faam hem voor uitging naar de hoofdstad, waar hij, na eenige ja- reu in haar midden een kluizenaarsleven te hebben geleid, nu den laatsten adem heeft uitgeblazen. Einde goed, alles goed! Het achttienjarig meisje uit Oud-Beierland, dat den lOn Nov. ge schaakt werd, is thans met haren schaker in on dertrouw opgenomen. Toen vorst Bismarck in vroegere jaren de bad plaats Biarritz bezocht, vertelt het Fransche blad »L'Avenirs«, had hij er steeds behagen in om in gezelschap van den vorst en de vorstin Orloff, naar het doen en laten der visschers te kijken, die da gelijks ter vischvangst uitvoerensoms koos de vorst zijn waarnemingpost aan het casino en soms aan den vuurtoren. Hij kende sommige visschers bij name en met den wachter van den vuurtoren was hij zelfs goed bekend. Eens toen het badseizoen reeds voorbij was, kwam die wachter door een springvloed om het leven en zijne vrouw, die zwauger was, bleef onverzorgd achter. De kameraads van den overledene, die steeds zoo zeer zijn plicht had gedaan, schreven het onheil aan vorst Bismarck, die onmiddelijk antwoord zond. Hij schreef den Franschen visschers dat hij zelf en de vorstin Orloff peten van het kind der we duwe zouden zijn. Bismarck hield woord; gezamenlijk met de Rus- siche vorstin zorgde hij voor het kind, het was een knaap lal er liet hij den jongen man naar Duitschland komen, zond hem op de uitmuutendste scholen en bezorgde hem later eene goede betrek king. Toen de oorlog vau 1870 uitbrak, zond vorst Bismarck zijn beschermeling naar Frankrijk terug om er, gelijk het een wakker burger betaamde, zijn vaderland diensten te bewijzen. Nadat de vre de gesloten was liet hij hem weder naar Duitsch land komen, waar de man weder dezelfde betrek king van voorheen bekleedt. Twee schouwburg-ondernemers te New-York heb ben eon nieuw soort van reclame bedacht. Zij heb ben zich een reusachtige electrische lichtmachine aangeschaft, die gelijk staat mot 30,000 kaarsen en waarbij eiken avond het geheele publiek wordt gefotografeerd. Elk bezoeker ontvangt bij zijn en treebiljet een bon, waarop hij een paar dagen la ter een afdruk dezer plaat kan laten afhalen. Tweevriendinnetjes praatten druk met elkander over hare verwanten en bluften op dezen. De eene, Anua, zegt tot RosalieMaar denk dan eens, mijn taute heeft zich heel valsche tanden aangeschaft: ei, wat zeg je daarvanRosalie: »'t Mocht wat, dat is nog niets in vergelijking van mijn tante. Van die zei papa nog onlangs dat zij een heel valsche tong heeft. j>Verkeerd begrepen.Heer: (die zeer stot tert, komt in een apotheek en wil vragen om hy- permangaanzure Kali). Hij begint te spreken»HypHyp Hyp Apotheker: Hoera »Smart.« Weduwnaar (terugkeerend van de begrafenis zijner vrouw)»Nu, die grap heeft me weer een hoop geld gekost. Gesprek tusschen twee portiers te Parijs. s>Zijn zij getrouwd »Ja, zij zijn getrouwd. Allebei Allebei.* »Je zei echter tegen mij dat zij rnaar met el kaar leven. »Ja zeker. »Dan zijn zij dus niet getrouwd?* »Ja, ja, zij zijn getrouwd. »Maar toch niet allebei?* »Ja zeker, allebei! maar niet metelkander.* f DUSSEN, 10 Dec. Op de heden alhier gehou den botermarkt worden aangevoerd 253 kilo boter. Zij gold van ƒ0.98 tot 1.25. Soliedo en werkzame personen in het Land van Heusden en Altena, genegen voor uitkeering bij overlijden, waaraan ruime provisie verbonden is, adres- seeren zich onder de letters AB, bij den uitgever van de »Echo v/h Zuiden* te Waalwijk. voor den VERKOOP van worden op alle plaatsen gevraagd door L. WOLFF te Hamburg, Slachterstr. 2. Geïllustreerde Prijscouranten ƒ0.20. VAN De Notarissen BOLL, te Dint her en DE GIER, teïleusden, zullen ten verzoeke van C. J. NIEUW- KOOP en de Kinderen van wijlen diens echtge- noote, in het openbaar Eene BOUWHOEVE met ERE, TUIN, BOOM GAARD en WEILAND, staande en gelegen te Eethen, in het blok de Oude Weide en kadastraal bekend Sectie B no. 50, 319, 320, 382, 383 en 384, gezamenlijk ter grootte van 1 Heklare 09 Aren 60 Centiaren. Ingezet op2500. Een perceel WEILAND en HAKHOUT, ge- l naamd de Vijf morgen, gelegen onder Eethen in het blok de Hoeven, kadastraal bekend Sectie B no. 103, 104, 105 en 106, ter grootte van 3 l Hektaren 52 Aren 16 Centiaren. Ingezet op. 3200. gehoogd inet - 400. x Te zamen 3600. Een perceel BOUWLAND, genaamd de Ra- vensnest, gelegen onder Eethen, in het blok de |Hoeven, kadastraal bekend Sectie B no. 329, ter grootte van 1 Hektare 04 Aren. Ingezet op. 850. gehoogd met - 50. Te zamen 900.— Een perceel BOUWLAND, gelegen onder Eethen 'in het blok het Voorste Hoofdveld, kadastraal bekend Sectie B no. 185, ter grootte van 86 Aren 50 Centiaren. Ingezet op 1000. gehoogd met - 100. Te zamen 1100. De verkooping zal geschieden te Eethen, ten herberge van Aart Nieuwenhuizen, en wel Finaal op VRIJDAG den 18 DECEMBER 1885, des namiddags om 1 UUR. Te aanvaarden bij de betaling der kooppenningen. Betaling der kooppennituren 6 weken na de xoe- i wijzing. ZEGT HET VOORT! VAN Notaris DE GIER te Heusden, is voorne mens op PROVISIONEEL, en op FINAAL, telkens des avonds ten 6 ure, ter herberge van de Weduwe BOEREN, in de Koornbeurs te Heus den, publiek te Ten verzoeke van de Erven van wjjlen den Heer A. H. MALINGRÉ. le Koop. Sectie A, Nummer 1048, groot 00.03.80 Hectare. Ten verzoeke van E. VAN DE WERKEN te Ne- derhemert. 2e Koop. thans bewoond door A. FRANCKEN, Sectie A, Nummer 407, groot. 00.01.81 Hectare, zeer geschikt tot uitoefening eener zaak. Koop 1, aanvaarding bij de betaling der koop penningen. Koop 2, aanvaarding 1 Mei 1886. Lasten voor rekening des koopers van af lo Januari 1886. Betaling kooppenningen 10 Febr. 1886. De Huizen zijn te zien Maandag, Dinsdag en Woensdag voor den provisioneelen verkoop, des morgens van 9 tot 12 ure, en zich daartoe aan te melden bij den Notaris bovengenoemd. In den Boekhandel van zijn voorradig meer dan v ij f t i g verschillende voor 1886, van af 25 cent tot hoogstens een gulden, waaronder Beets- Diehterlijke- Iluinoristisehe- Katholiekc- Maundclijksclte- Memorandum- N. Christelijke- Oostcrzec- Tcn Katc- Wckelijksehe- Aan de Directiën van BegrafenisfondsenMaat schappijen van Verzekering op liet LevQn of tot Uitkeering bij Overlijden enz., gevestigd binnen het Koninkrijk der Nederlanden M. M. Prijzen van ƒ100 en daar boven. VMHjffljlMI nil MJMWIIIIIWIIIB«IIUB I millIIII1MIIIIIII IIIBMMOaMMBBBMBB—■«■EMMa AGENTSCIAP te

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1885 | | pagina 3