Dankbetuiging* li I Weiland te Eethen. AFSLAG Hoogste bod f2200. Zegt het voort. De Gedichten van den Schoolmeester. Dichtwerken, „De Li GORINCHEM. Veilen en te Verkoopen: Openbare Verhuring De Notaris DE GIER, Stoom Houtzagerij sn Schaverij BURGERLIJKE STAND. AANBESTEDINGEN. gedachten. Gemengd Nieuws. MARKTBERICHTEN. ADVERTENTIEN. Het College van Regen ten der Godshuizen te Heusden, v e r h u r c n n MIJ en verkoopen: Heele cn gedeelten van Loten zijn a contant verkrijg baar bij L. Yeer- man te Heusden. 21 zware Kanada Boomcn, De Kopwilligen en Esscbe Boomen, Het Schaarhout van de Kop wilgen, van het HUIS, ERF en TUIN te Heusden, behoorende aan de Erven van Mej. A. Kievits, op DINGSDAG 16 MAART a.s., nam. 6 ure, bij J. Schee pens te Heusden. Notaris KUIJPERS. voor slechts 35 CENTS. P. A. DE GÉNESTET, eveneens voor slechts 3 5 Cent. Houthandel. minstens eene flinke schorsing zon bekomen. Mis geraden. Hij werd met. al de in het schrijven ge noemde personen bij den Secretaris-Generaal ont boden, die hem in aller bijzijn den bewasten brief benevens de verklaring van de deskundigen voor las, en hem daarna boschuldigdo dat hij daarvan de ontwerper was, onder mededëeliug tevens dat hij daarvoor geen straf zou bekomen, maar dat hij met zijn geweten moest te rade gaau wat hij ge daan had. Aan verschillende schrijvers ontleend. De ondergeteekeiide betuigt zijnen openlijken dank aan den Heer te Hcusdeu, voor de degelijke wijze waarop hij de ingezetenen van Dassen met het College van Brandmeesters heeft verdedigd tegenover de aanvallen van „Veritas/ voorkomende in het „Nieuwsblad van Ileusden enz." van 17 Februari 1.1. Dussen, G Maart 1886. zal op Donderdag den 11 Maart 1886, des voormiddags 11 ure, hij den Heer H. Mourik, aan de ijksche poort te Heusden, in het openbaar voor het seizoen van 1886, WORDT GEVRAAGD, tegen 1 Mei, eene flinke geschikt voor alle werk, van goede getuigen voor zien. Opgave onder letter K, aan het bureau van dit blad. De eerste trekking van de eerste klasse der 321e Nederl. STAATS LOTERIJ vangt aan op 29 Maart e.k, in 12 partijen, staande aan het Weiland „de Hekkenpost," langs den grintweg naar Genderen. op het Weiland „den Hoek," op den Biesheuvel onder Veen, om te rooien, in 3 partijen. staande achter het. Weiland in „de Dellen" on der B.-Broek, in één koop. (Deze laatste 4 koopen om contant geld.) Breeder bij biljetten omschreven. VAN WIJK on AALBURG Het volgend WEILAND. 2 2 te Heusden, is voornemens, ten verzoeke zijner principalen, in het OPENBAAR te le KOOP. Een perceel W EILAND in liet Munni- kenhof, genaamd „de Peel," onder de ge meente WIJK, Sectie B, No. 224, groot 2 36.30 Hectaren. 2e KOOP. Een perceel W EILAND in de Keiventsche aan de Veensche steeg onder de gemeente WIJK, Sectie A, No. 737 en 738, zaïnen groot 1.87.80 Hectare. 3e KOOP. Een perceel BOUWLAND in de Polse- straat te Aalburg, gemeente WIJK, kadas traal bekend Sectie C, No. 505, groot 1.63.60 Hectare. 4e KOOP. Een perceel W EILAND in het Middel- blok aan de Aalburgsche steeg, genaamd „Bruskesweike," gemeente WIJKSectie C, No. 169, groot 1 22 40 Hectare. De Verkooping zal plaats hebben te Wijk, ter herberge van den Heer Jan Bouman Jr., en 1886, beide dagen des voormiddag* ten II ure. Te aanvaarden bij de betaling der kooppenningen. Betaling der kooppenningen 6 weken ra de toewijzing. Eene gevestigde, gunstig bekende en met succes werkende handelsonderneming vraagt, vooral ten platte lande, SOLIDE en IJVERIGE AGENTEN. Aan dit agentuur is bij eenige ambitie 6 a f 7 per week salaris verbonden. Zonder uitnemende bewijzen van eerlijkheid, onnoodig zich aan te melden. Adres, franco brieven letters X IJ, Postkantoor te Schoonhoven, En dat hij de daad werkelijk verricht had, bleek dnideljjk, doordat hij eenigo dagen daarna bij alio door hem aangevallen personen verschooning kwam vragen, waarvan de meesten hem natuurlijk de denr weien. Wat nu van deze verschillende handelingen te denken? Een ambtenaar die niets heeft gedaan dan eenvoudig een zijner collegas voor eene be risping bewaard, wordt daarover lastig govalleu alsof hij een boevenstuk heeft verricht en een ander die, al waren de door hem opgenoemde feiten werkelijk waar, eene afkeurenswaardige daad heeft gedaan wordt naar zijne geweten verwezen. Echter zou het hoogst onbillijk wezen wanneer de schorsing ook gedeelteljjk aan bet beschreven feit was te danken. Mogen de door den minister eventueel in de 2e Kamer te gevon inlichtingen allen twijfel daaromtrent opheffen. t Heusden, van 1—8 Maart. Getrouwd: E. B. de Bruijn, jm. 23 j. en D. van Oversteeg, jd. 24 j. Overleden: J. Garstman, wed. J. B. Won- nigor, 80 j.J. van der Meer van der Wiel, vrouw van L. Bax, 46 j.; G. van Heel, wedr. van P. van Osch, 84 j.M. Beekmans, vrouw vau J. Thijs- sen, 55 j. t Meeuwen c.a., van 128 Febr. Geboren: Elisabot, d. v. L. van Koyck en A. Baas. Overleden: Izaük van dor Beek, z. v. A. I. van der Beek en J. v. d. Beek. Gedeputeerde Staten van Noordbrabant zullen op 31 Maart aanbesteden het maken van de aar- debaan, het bouwen van kunstwerken en het met keien bestraten van den weg van Eersel naar de Belgische grens in do richting van Postel, ter lengte van 8072.50 M. Raming ƒ67.035. Aau- wjjzing 27 Maart, 11 uur, aanvangende te Eersel. f 's HAGE, 14 April. Het maken van de aarde- baan, de kunstwerken, de werken tot overgang, bewaking, afdeeling enz. en oonige andere werken voor het gedeelte DrunenVlijmen van den spoor weg Zwaluwe's Bosch. Raming J 325000. Aanw. 6 en 7 April. (212 Ged. Staten van Zuid-Holland zullen op 22 Maart a.s. aanbesteden het bouwen van een schut sluis te Leidschondarn. Raming ƒ100000. Aanw. 11 en 13 Maart. Gelijk de vrouwelijke opvoeding uitgaat van het hart, zoo moet zij tot het hart ook weór terug- keeren, en in de veredeling der gevoelens en ge zindheden haar hoogste doel zion. Er behoort veel grootheid van ziel toe, om in het oordeel over oen togenstander rechtvaardig te zijn. Die groot geworden is en nu do kleinen nil zijn vroegeron kring niet meer wil kennen, is klein geworden. Het komt minder op de mate der kennis aan, dan op de wijze waarop wij ze bozitten, en den invloed dien zij op ons heeft uitgeoefend. Al heeft men nog zoo veel geleerd, er zijn er altijd die nog meor weten. Men kan zeer geleerd en toch zeer kleingeestig, zeer belezen en toch mei allerlei vooroordeelen behebt zijn. De verkeering met menschen maakt den omgang met boeken niet overtollig. Beide zullen wel ge paard moeten gaan, om ons naar eisch te ontwikke len en te veredelen. Gelijk ons lichaam tot instandhouding des levens gestadig behoefte aan voedsel heeft, zoo kan onze geest zonder voedsel niet leven, maar verkwijnt en sterft. 't Is met de liefde als met ons leven, zij kan veel doorstaan, en zij kan door een kleinigheid sterven. Jammer dat de menschen meestal oprechter zijn bij boos-zijn, dan bij lief-zijn. W 1 ll'Hi Uil» lil Uil l—iii llWSMJWBaWMMBMMMOBHMWWWP Omtrent den in de kazerne der veldartillerie te Utrecht gepleegden moord wordt nader bericht Den stukrjjder Wenteler was door den milicien Bergman eene beschuldiging ten laste gelegd, waar voor eerstgenoemde voorloopig in arrest werd gesteld na een daaromtrent ingesteld onderzoek bleek echter, dat er geene termen bestonden den beschuldigde te vervolgen, noch het hem opgelegde arrest te be stendigen. Nadat W. uit do arrestkamer was ont slagen en op vrije voeten gesteld, heeft hij den zelfden avond de kazerne verlaten en volgens zijne eigene verklaring bij den geweermaker ten Haaft revolverpatronen gekocht, da4r voorwendende, dat hij oppasser der wapenkamer was en eenige patro nen aan het getal, dat aanwezig moest zijn, ont braken. Deze winkelior had daarom geen bezwaar hem de patronen te verknopen. W. schijnt gedurende den nacht niet geslapen te hebben, althans hij heeft, terwijl het overige per- sonéel sliep, een revolver van een korporaal op dezelfde kamer, waarop hij logeerde, weten te be machtigen, met het voornomen den milicien B., die op stalwacht was, te dooden. Bij het blazen der reveille heeft W. on middel ijk een dor achterdeuren van de kazerne, die des nachts gesloten zijn, verlaten en zich naar een der stallen be geven, waar B. toevallig op post stond en hem daar aantreffende gezegd: »Zie zoo, na ben jij mijn man*, vervolgens heeft bij hem met 3 revolver schoten gedood. Terstond daarna heeft W. zich bij don komman- dant der kazernewacht aangemeld, met verzoek hem in arrest te stellen, zeggende, dat hij den milicien B. in den stal had doodgeschotenhij stelde dien onderofficier tevens de revolver, waarmede hij de misdaad had gepleegd, en een paar nog overgeble ven patronen ter hand. Hij werd terstond in arrest gesteld en zal weldra voor den krijgsraad moeten terecht staan. Uit Vacht wordt vau Donderdag gemeld: Gelijktijdig met don feestelijken intocht van onzen nienw benoemde burgemeester, de heer A. M. J. T. van Rijckevorsel had bier een drrfevig onge luk plaats. De timmerman Sidler had het plan bij die gelegenheid met een pistool te schieten eu wilde het vooraf eens probeeren. Het pistool ging niet af, omdat het wat ver roest was. Toen had hij de onvoorzichtigheid het pistool met don loop tegen de borst te drukken om er mei een mesje den roest wat af to krabben, onder welke bewerking het wapen plotseling afging, met het treurig gevolg dat de kogel hem even bo ven het hart trof. Zijn toestand moet zeer zorgelijk zijn. Als een aardigheid meldt men uit Driewegen aan de »Midd. Ct., dat er voor die gemeente dit jaar vijf lotelingen waren. Bij de loting op jl. Maandag trok de le, voorvvien de vader lootte, No. 5, "do 2e No. 4, do 3e No. 3, de 4o No. 2 en de 5e of laatste No. 1. Iets wat men in goed Hollandsch een geraeeue streek» noemt, wordt in Eindhoven drnk besproken. Eon timmerman, oppassend workman on huis vader, had een werk aangenomen van zokereu fa brikant aldaar, dat door hom solide on volgens accoord werd afgemaakt. Na afloop kwam de tim merman natuurlijk om zijn verdiend loon. Do reke ning werd gehaald en het geld geteld, de fabrikant verzoekt den man, de rekening te kwitoeren. De timmerman, niet denkende aan de zegelwet, ge bruikte geen plakzegel bij het afschrijven der re kening. Wat doet nu onze fabrikant? Hij dwingt met de ongezegolde kwitantie in handen den werk man een aanzienlijko korting toe te staan op zijn zuur verdiende penningen, hem met vervolging dreigende, indien hij mocht weigeren. De timmer- j man, die geheel en al ter goeder trouw handelde, moest van den nood een dengd maken en gaf toe. Het Nieuwsblad vau de Hoekscha Waard bevat do volgende advertentie. Mijn heer Dirrikteur. Mij bevielt de Zangvereonigiug halelua, het kinderkoor was schoon Om rede mij acht jaar de Solo mij meer verwachting hat in Geboezoemt, Om rede voorigon Jaaren, het heel wat schooner was. Met achting G. E Nieuw bestuurbaar luchtschip. Hermann Gans- windt, te Berlijn, heeft oene circulaire met toeko ning van het door hem uitgevonden luchtschip rondgezonden. Volgens zijne bekendmaking zal dit gevaarte binnen kort worden samengesteld. Een gevaarte mag het zeker wel heeten, wanneer men do afmetingen vergeljjkt, met die der voornaamste bekende groote luchtschepon, namelijk: 1. van Gif- fard, waarmede in 1852 te Parijs proeven zijn ge nomen; 2. van Dupuy de Lome, beproefd in Fe bruari 1872 te Parijs; 3. van H&uleiu, in Decem ber van dat zelfde jaar te Brunn4. van Krebsen Renard, waarmede de proefnemingen in Aug. 1834 te Meudon zijn gedaan. Het luchtschip van Gaus- maag. De Chinees neemt er de vlieg uit, eet haar op en werpt het, bier weg. J HEUSDEN, 6 Maart Boter 0.65 4 per stuk van 6 ons. Eieren Styj cent. 'e HERTOGENBOSCH, 8 Maart. Op de heden (Maandag) gebonden markt van vette kalveron waren aangevoerd 111 stuks. De prijs was le kwal. van 0.56 tot 0.60; 2e kwal. van 0.52 tot 0.563e kwal. van 0.48 tot 0.52 per kilogram. Het aangevoerde werd aan boven genoteerde prijzen vlug verkocht. De prijs dor boter was 1.10 a 1.42. Ken Lid der Brandweer. DIENSTBODE, BI GOEDEREN onder windt is tienmaal grooter dan dit laatste. De bal lon, in den vorm eener liggende sigaar, heeft eene lengte vau 15 en op het middengedeelte eene mid- de iijn van 15 meters. Met al wat er aan hangt weegt hij 430 centners, waarvan al e m het omhul sel 100; het overige is hef, gewicht van t wee stoom machines, te zarneti van ruim 100 paardenkracht, twee verticale lnchtschroeveu, ieder van 10, en eene horizontale van 7J/2 meter middellijn, bene vens het roer, de touwen, water, kolen, bedienend pt rsoneel, enz. De kosten der constructie van den guhoeleu toestel bedragen ongeveer 100,000 mark. Terwijl de grootste snelheid van don wind in die Duitsche landstreek nabij den grond op 12 meters per secondo kan worden berekend, moet het lucht schip in dienzelfden tijd 14 a 15, en bij den sterk- steu tegenwind nog 2 4 3 meters afleggen. Vol gens den uitvinder zal het dns onder gewone om- I standigheden nog grootor snelheid hebben dan een sneltrein. De constructie is van dien aard, dat wanueer de ballon opzwelt of inkrimpt, het doek altoos even glad en gespannen blijft. Onlangs had te Perpignan, gedurende het feest dat ter herinnering aan den honderdsten geboorte dag van Arago gegeven werd, een ernstig onheil met een luchtballon plaats. De overheidspersonen maakten, met het oog op l den sterken wind, bezwaar tegen de opstijging, 1 maar do luchtschipper bleef op zijn stok staan en beproefde op te stijgen. De ballon werd tegen huizen en boomen geslin gerd, barstte ten slotte en viel van aanmerkelijke hoogte aan het strand der zee neder. De luchtrei-B ziger was zeer zwaar gekwetst; 40,000 toeschon wers waren op de been. In een water verdronken zich kort na elkander twee jonge vrouwen. De burgemeester achte het t noodig maatregelen daar tegen te nemen, en deed een paal zetten met het volgend opschrift: Wie zich hier durft verdrinken zal volgens de wet gestraft worden. I »Wat,« riep een grappenmaker in een gezelschap waar kolossale Mnnchhansiaden verteld werden, »dat beduidt nog niemendal, op de tentoonstelling teJ Philadelphia heb ik eene machine gezien, daar wer den aan de eene zijde de druiven in de pers ge worpen en aan de andere wierp men de dronken kerels de herberg uit.« Dokter»Nu, hoe gaat het met de pijn in de maag PatientSlecht dokter, miserabelEn dat duurt zoolang! Het begint me nu wel een beetje de keel uit te hangen!» Dokter: »En de pijn in de koel. Hoe staat': het daarmeê?* Patient: Praat me daar niet van, dokterDaar zit ik zoo meé in mijn maag, dat ik werkelijk;; geen raad weet!* Monoloog van een melkboer. Daar is me waar-? achtig de pomp bevroren, en als we nn de melk een cent per liter opslaan, dan durven onze klan-|; ten nog te mopperen.* van Notaris BOLL te Dinther, zal op Donderdag1 JVIaavt 1J-SÖÖ, des voormiddags om 11 uur, ten herberge van Jan van dea Beek te Eethen, publiek VERHUREN: Voor het Seizoen van 1886. Onder Meeuwen. Voor den Heer J. vau Buuren. H. A. 1 46 Voorste 12 hond, laatst huurder P. de Raad. 1 84 Derde C. de Graaff. 1 54 AchtersteC. de Wind. Onder Eethen. Voor den Heer A. B. van Tienhovon. 40 In den langen bruggert,laatst huurd.H.Hakker. wej provisiüneel 0}) DINSDAG 16 MAART i0 T H.Hakker. 18Q6 en pinaal op DINSDAG 30 MAART Voor den Heer Mr. P. J. Paets van Gansopen. 33 In de hoeven, genaamd Priucenkamp, laatst huurder W. van Roessel. Voor de Hervormde Kerk te Eethen. 70 In de hoeven, genaamd Kerkenkampje, laatst huurder H. van Wijlen. Onder Genderen. Voor den Heer Mr. P. J. Paets van Gansoijen. 73 In de Beemden,laatst huurd. Th.Timmermans. Onder Doeveren. Voor de Kinderen van W. de Potit. 79 Het Kerkpad,laatst huurd.A.J.v.Grevenbroek. Voor de Kinderen van Antonie Branderhorst. 14 In het Aalsveld, genaamd do Noord, laatst huurder B. Branderhorst. Onder Gansoijen. 06 Genaamd de 16 hond,laatst huurd. J.Michielse. Onder Oudheusden. 20 Genaamd de 3 morgen, laatst huurder M. van der Kolk. nog te mopperen Als een vlieg in het glas van een bierdrinker; valt, zal men onmiddelijk kunnen gewaar worden van welke nationaliteit bij is. De Spanjaard be taalt hot bier, laat het staan en gaat heen zonde een woord te spreken. De Franschman doet het zelfde, doch mort er bij. De Eugelschman giet hetf glas leeg en bestelf een ander. De Nederlanderen de Vlaming t emen er de vlieg onmiddelijk zeer voorzichiig nit en drinken dan het bier. De Rus drinkt het bier en de vlieg verdwijnt meé in de Bij den Uitgever dezes zijn te bekomen Uitgegeven door Mr. J. VAN LENNEP, groot 180 bladzijden, Verzameld en uitgegeven onder toezicht van C. P. TIELE, groot 240 bladzijden,

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1886 | | pagina 3