Eenigen INBOEDEL, L. Veerman te Heusden, BEKENDMAKING. VEHEOOPEN, 34000Sigaren fwiap 31 M en 14 iptil 1336, veilen eu verkoopen: BOUW enWEILAND DRUIVENSAP, Wijnen en Cognac. It III. M. J. Rooi jakkers, f/Hótel Central," ©API SilSTAU! AN? Hótel ,i Sluis," gelegen te Bussen, verkoopen De Notaris VERBERNE, ARNHEM. Logies en Dejeuner 1.50. BURGERLIJKE STAND? LAND- EN TUINBOUW. 321ste Staatsloterij AANBESTEDINGEN. Boekaankondiging. Gemengd Nieuws. MARKTBERICHTEN. A D V E ETEN TIEN. Bij den Boekhandelaar Op Zaturdag 10 April 1886, 10.20.80 Hectaren Zuid-Afrikaansch Slail 11. Voor Heusden en Omstreken wordt een solied AGENT gevraagd. UTRECHT. Door Z. M. is met ingang van 15 April a.s., benoemd tot kantonrechter plaatsvervanger in het kanton 's Hertogenbosch,-jhr. mr. C. A. J. Sasse Yan Ysselt, advocaat te 's Hertogenbosch. Men schrijft uit Capelle, (Noord-Brabant) De voornaamste klacht, die door een groot aan tal grondeigenaren en gemeentebesturen bij de commissie uit Gedep. Staten tot het aanhooren van bezwaren tegen het plan tot verlegging van den Maasmond is ingebracht, betreft de voorge nomen plaatsing van het overzetveer over de nieuwe rivier op 1500 Meter afstands van de plaats, waar tegenwoordig van hi>;r uit in verschillende rich ting een onmiddellijke communicatie bestaat met het Land van Altena, namelijk over het Capel- sche veer noordwaarts op over den grintweg der gemeente Capelle. Daardoor zou natuurlijk een omweg ontstaan van 3000 M. waarvan de last vooral zou neerkomen op de landbouwers en vee houders in deze en omliggende gemeenten. Men vraagt zich onwillekeurig af waarom men de raoeielijkheden, die reeds ten gevolge der nieuwe rivierwerken zullen ontstaanr, op deze wijze wil vermeerderen, en men hoopt dat de Minister van Waterstaat gehoor zal 'geven aan het billijk ver langen tot plaatsing van het veer, waar dit in de bezwaarschriften is aangewezen. Te Allingawier zijn de eerste kievitseieren,twee in een nest, gevonden. Op de laatste drie dagen van April zal de ver zameling werktuigen en vee van wijlen mr. J. P. Amersfoort, op de „Badhoeve'' te Haarlemmer meer, verkocht worden 147 stuks rundvee komen daaronder voor. Bij de behandeling voor het Hof te Arnhem van het proces-Bnlkley c. s. is weder druk van den telegraaf gebruik gemaakt. In 193 telegram men werden 38765 woorden aan de bladen ge- Beind. Voor de werken ter rioleering van een gedeel te van Dordrecht moeten drie tijdelijke opzichters worden aangesteld 200 sollicitanten hebben zich daarvoor aangemeld. Ds. W. Th. van Griethuysen, predikant bij de Ned. Hervormde gemeente te Rotterdam, is in deu ouderdom van 62 jaar plotseling overleden. Sedert Zondag, toen hij nog heeft gepredikt, klaagde hij uu en dan over benauwdheid. Maan dag in de predikantenvergadering kreeg hij een hevigen aanval van die kwaal. Daarna moest hij rust nemen en bleef hij een paar dagen bedle gerig. J. Donderdagavond scheen hij beter te zijn doch Vrijdagochtend vond men hem dood te bed. Door een ongelukkig toeval viel een Leidseh student uit een venster. Hij kwam met het hoofd op een ijzeren hek neer en is reeds aan de ge volgen overleden. Uit Nijmegen wordt gemeld: Dinsdagavond ontmoette zekere M. J. v. E., gewezen huzaar, vroeger molenaarsknecht, zekeren P*. D., met wien hij een gesprek aanknoopte en dien hij vervolgens üitnoodigde eene tapperij te bezoeken. Nadat men daar eenigen drank ge nuttigd had, vroeg van E., die zich voor graaft- kooper uitgaf, aan P. D. diens overjas, onderjas, fantasiehoed en zilveren horloge met gouden ketting voor eeuige oogenblikken ter leen, omdat hij zijne familie moest bezoeken en zijne eigene kleeding daartoe minder geschikt achtte. Aan dit verzoek werd door P. D., die door den gen ut,- tigdèn drank eenigszins beneveld was geraakt, bereidwillig voldaan. Van E. verliet daarop, ge kleed met de geleende stukken en met het hor loge op zak, de tapperij, waar P. D. in de plunje van v. E. zoolang zou blijven wachten. Tot heden wacht P. D. echter te vergeefs op de terugkomst van zijn nieuwen vriend. Bij onderzoek is ge bleken dat v. E. zich reeds meermalen aan der gelijke oplichterijen heeft schuldig gemaakt en daarvoor reeds met de Bredasche en 's Bossche justitie heeft kennis gemaakt. Als een vervolg op bovenstaand bericht kunnen wij mededeelen, dat bedoelde persoon Vrijdag 11. door de marechaussee te Waalwijk is aangehouden. Nu was h'ij in de uniform van de veld-artil- lerieaanvankelijk meende de politie met, een deserteur te doen te hebben, maar weldra bleek dat hij zelfs geen recht had de militaire kleeding te dragen, als zijnde uit den dienst weggejaagd. Na zijne aanhouding bekende hij de beide jassen en hoed, die hij te Nijmegen had opge licht, te Breda te hebben verkochtwat horloge en ketting aangaat, dit ontkent hij. Te Breda heeft hij weder een veldartillerist weten over te halen om hem zijne uniform even af te staan en is daarmede er van doorgegaan. Op het station te Leeuwarden is een voerman, in dienst van de Staatsspoorwegen, bij het ran- geerén aangereden en onder een machine geraakt,, tengevolge waarvan zijn linkerarm is overreden. De ongelukkige is overgebracht naar het diaco nessen-huis, alwaar dat lichaamsdeel is geampu teerd. Te Terheiden bij Breda zijn dezer dagen nog twee lijders aan pokziekte bezweken. Een 4-jarig dochtertje van schipper W. is bij Tiel over boord gevallen en verdronken. De moeder zag de klompjes drijven. Het lijkje is niet gevouden. Het voor de jeugd zoo ver leidelijke spel om op in beweging zijnde rijtuigen' te springen of ze na te loopen, heeft weder twee twee treurige offers geëischt. Te Hengeloo is het vijfjarig kind van zekeren O. al spelende tusschen een paar zandkarren geraaktde wielen reden over hem heen en na een dag allersmartelijkst lijden bezweek het kind en aan de Oostpoort te Rotterdam is Zaterdag-avond een jongen overreden die achter een rijtuig liep en van daar wegging, juist toen een tram aankwam. De tram ging den knaap over de beide beenen. Hij werd zwaar ge kwetst. Een werkman te Doetinchem is met zijn arm tusschen de zager, van een machinale houtzagerij geraakt, met het gevolg dat zijn arm bij den elle boog werd doorgezaagd. Te Maastricht werd Zaterdag bij den brander G. een verborgen ge meenschap tusschen een achterplaats van zijn woning en zijn branderij, door een opzettelijk daartoe aangebrachte slang, ontdekt. Bij die ont dekking heeft een der ambtenaren, die van een dak op den muur, waarover de slang lag, was gesprongen, zich ernsiig aan heide beenen be zeerd, zoodat hij met een rijtuig naar zijn woning moest worden vervoerd. Een jeugdige schoor steenveger is Zaterdag te Amsterdam op den Kloveniersburgwal door het loslaten van een steen, waartegen hij steunde, van het dak gevallen. Hij viel door een glazen lantaarn heen op een commode iu een meubelmagazijn. Badende in zijn bloed werd hij opgenomen zijn toestand is hopeloos. TeApeldoorn sloeg Vrijdagnacht de bliksem in een stal en doodde een schaap. In het Oosterdok langs de Prins Pendrikkade te Amsterdam is men aan het vissollen gegaan naar ecnige kostbaarheden en een beurs met geld, deu vermoedelijk vermoorden kapper '1 Amblee onstolen en daar te water ge worpen. KERKNIEUWS. Een koopman had in de laatste tijden geen voor spoed mot zijn zaken, waardoor zijn crediet zeer benadeeld was. Om tijdelijk hierin eenige verade ming te brengen, werd hot volgende door hem verzonnen. Z ALT-BOMMEL, Dr. I. W. Schubart, Mr. H. Waller en Mr. D. J. H. van Eeden, te Utrecht I. W. Middelburg, te 's Gravenhage, ibr. i. E. van Heemskerck van Beest te Dalfsen. Corn. Schouten. Café Res.t.anrant, Onder aanbeveling T. SLUIS, t Heusden, van 2229 Maart. Geboren: Maria Josepha, d. van A. Hexspoor en M. Dankers; Cornelis Adrianns, z. van J. van Baardwijk en M. de Volder. Overleden: D. van Knijk, zoon, 5 m.; J. de Kort, zoon, 4 m. Nederl. Herv. Gemeente. Bedankt: voor Giessen en Rijswijk door den heer J. Bajema, te Ermelo. «De Herant* ziet niet in dat dit jaar met Pa- schen in Amsterdam het Avondmaal zou kannen worden gehouden. «De moderne predikanten*, zegt het blad, «kun nen geen Avondmaal houden. Dit ziet ieder in. Ze kunnen wel saamkomen en eenige gebaren ma ken on eenige woorden spreken, maar dat is niet des Heeren Avondmaal honden. Blijven dus alleen die bedienaars des Woords, die voor Gods Woord beven. Hoe velen er hiervan zijn, beoordeelen we thans niet. Genoeg, vast staat, dat alleen de zoodanigen het kunnen. En toch juist deze mogen bet onder de be staande omstandigheden niet doen, tenzij ze zich eerst verzoenen met hun broederen.* t Wie aardappelen wil verbouwen met het oog op de groote hoeveelheid, kan niet betor doen dan het land met superphosphaat, vermengd met kainit en fijnen turfmolm te bemesten, hetwelk vooral goed is, wanneer zooals nu, de herfstbemesting met stal mest achterwege gebleven is. Men zorge echter dien kunstmest met een weinig aarde te bedekken, al vorens te poten, want de aardappel kan de onmid- delijke aanraking niet verdragen. 5e klasse. Trekking van 29.Maart. Prijzen van f 100 en daarboven. Prijs vau ƒ20,000: no. 18997: 1000: no. 14929 en 17108; f 400no. 6999; ƒ100: nos. 3973, 4538 en 17637. f 's HAGE, 5 Mei. De uitvoering van herstellin gen en vernieuwingen aan de Rijksrivierwerken op het, Zwart.o water met het onderhoud dier werken en do afbakening van het vaarwater van 1 Juli 1886 tot 30 Juni 1887. Raming 5,100, Aanw. 28 April. (236 f21 April. Het leggen van een aanhechtings- dam binnen strekdam No. 17 aan den linkeroever van de Boven-Merwede, onder de gemeente Woo- drichem. Raming ƒ9,700. Aanw. 14 April. (237 f 's BOSCH, 30 April. Het voortzetten der bazalt- glooiïng langs den Keizersdijk in den Rijks groo- ten weg van Sleeuwijk naar Breda, gem. Raams- donk. Raming 2,500. Aanw. 24 April. (238 t 30 April. Het voortzetten der Vilvoordsche steenglooiïng langs den zuid-westelijken oever der haven te Moerdijk, alsmede van de bestorting langs het zeehoofd aldaar. Raming ƒ3,250. Aanw. 24 April. (239 f 's HAGE, 28 April. Het maken van bijgebou wen op het, station Kestoreu. Raming ƒ26,100. Aanw. 21 April. (240 28 April. Het maken van toegangswegen, afrasteringen en overwogs-afsluit.ingeu op het sta tion Geldermalsen. Raming 7250. Aanw. 20 en 21 April. (241 EEN BUNDELTJE HUMOR. Gedichten? Wie leest er in den togenwoordigen dag gedichten Onze prozaïsche tijd haalt, de schou ders op voor «vaerzen.* Dat is zoo. Of zegt het feit niets, dat de grootsten onzer hedendaagsche meesters soms geen, of met mooite een uitgever voor hunne geesteskinderen kunnen vinden? Voor den een of anderen dichterlijken «schat* een bijzondere aanbeveling neer te schrijven is dan ook een vrij ondankbaar werk. Op onze schrijfta fel ligt een handeltje, dat nogthans om kennisma king vraagt. En laat er ons dadelijk bijvoegen, volle attentie verdient,. Een paar jaar geleden deed 't zijn entree te Am sterdam onder den eenvoudigen titel «Komische gedichten van den controleur.* Niemand minder dan Prof Alb. Thijm had een goed woord voor 't twaalftal, toen 't de wereld inging, al noemde hij ze wat 't dan ook werkelijk ziju «berijm de* schetsjes. De man, die ze destijds in de kleêren slak is dood, en daar ze met eenige nieuwelingen een frisch gewaad noodig hadden, heeft de heer A. L. Land te Heerenveen de zorg daarvoor op zien ge nomen. «Komische* voordrachten zijn dun gezaaid en toch wordt er ijverig naar gezocht. Welnu dat mag gerust gezegd worden, de hier geboden be knopte schetsjes voor slechts 60 cents ge ven rijkelijk wat ze booogeu: aanleiding tot een gullen lach. Iu rechte handen zal de vis Comica*, de komische ader hare werking Diet missen. Vooral «Schele Trjjn* en «Dito* ziju aller-vermakelijkste stukjes. Bij een echtpaar in de St. Jansstraat te Amster dam was dezer dagen de kater zoek. Hoe de men sehen ook naar hun «cyperscheu* lieveling zochten, het dier kwam niet terecht. Reeds was een premie op het dood of levend terugbrengen van den huis vriend gesteld, toen Zaterdag de vrouw des huizes bij het opensluiten harer linnenkast deu vermiste van de plank zag springen, wel wat verbaasd over deze onverwachte verlossing, maar blijkbaar t.och zeer ermede ingenomen. Het dier moet drie of vier dageu zonder lucht of voedsel in stille gelatenheid iu die gevangenis opgesloten zijn geweest. De «Delft,sche Crt.« bevat de volgende «vreemde* advertentie Mijnheer V. V... Nu ge geen vuil meer voor mijn huis durft werpen, laat je de joDgens schan daal voor mijn huis makenben ik niet vrij om mijn geld te plaatsen waar ik wil, ik zal je bekend maken. Te 's-Hage is het volgende gebeurd: Hij liet 'n verschillende koffiehuizen het praatje roudstrooien dat hij op een lot der stad Barletta, waarvan de trekking op 20 Februari plaats had, den hoogsten prijs had getrokken, zijnde 100,000 francszooals te begrijpen is, deed als een loo pend vuurtje deze tijding de rondo en bereikte ze ook de ooren zijner wijd en zijd wonende credi teuren. Dezen, natuurlijk fel op duiten, haastten zich den gelukkigen winner op te gaan zoeken, om tevens op nieuw offerte te maken, zoodat zich op één dag vier tegelijk bij hem aanmelden. «Hoor eens hier,« was na lang heen en weer praten, ten slotte zijn antwoord, «toon ik in den knoei zat, lieten jelui me steken en nu je weet; dat er wat te halen valt, kom je als wolven op me af! Ik zal een flesch wijn opentrekken en je allen de volle som betalen, maar voor geen rooden cent zal je ooit meer aan me leveren!* De schnldeischers waren door dit onverwacht voorstel en het gulle onthaal zoo verbluft dat zij, gretig om zaken te blijven doen, eenpuiig besloten vooreerst van geen betaling te willen hooren. Het duurde dan ook niet lang of zij zagen zich daarin tevreden gesteld, want onze zwakstaande koopman gaf aan ieder nog grooter bestelling dan voorbeen en later werden onder de grootste zelfvoldoening de toegezonden goederen door hem in ontvangst genomen, wier betaling evenmin plaats zou heb ben als het hem ernst geweest was omtrent de vroegere. Welsprekend lak. Er is een groote vraag naar zeggellak te verwachten, indien ten minste de po ging om het als den tolk der gevoelens van don schrijver te doen gelden, zal gelukken. De taal der bloemen valt niet meer in den smaak en men is er ijverig op uit, om een zooge naamd nieuwe kleurenwet in te voeren, die op het zegellak zal toegepast worden. R o o d lak behoort alleen gebruikt te worden om brieten over zaken en zwart natuurlijk slechts om rouwbrieven te zegelen. Blauw boteekent liefde en hierin zullen vijf vérsëhillende tinten vervaardigd worden, opdat, el£ë maat en piriode van dit tecder gevoel een kleur hebbe, waarin zij zich kan uiten. Rozerood lak moet uitsluitend voor gelnkwenschen gehouden iwprden en wit lak gebruike men voor invitaties vóór bals en trouwpartijen. Gespikkeld of veelkleurig lak geeft, vijandige gevoelons te kennen van hem, die het gebruikt. 's HERTOGENBOSCH, 29 Maart. Op de heden (Maandag) gehouden markt van vette kalveren waren aangevoerd 160 stuks. De prijs was le kwal. van 0.50 tot 0.54 2e kwal. van 0.46 tot 0.50 3e kwal. van 0.42 tot 0.46 per kilogram. Het aangevoerde werd aan boven genoteerde prijzen ving verkocht. De prijs der boter was 1.04 1.30. WORDT GEVRAAGD, tegen hoog loon, met 1 Mei a.s. binnen Hens den, eene Dienstbode, van goede getuigen voorzien. Adres can den Boekbandelaar L. VEERMAN te Heusden. Notaris DE GIER te Housdou, zal op Zaterdag 3 April 1886, ten sterf- hnize van Mevronw de Wed. Frackers te Heusden, in de Wit.tebroodstraat, om con tant geld, alsStoelen, Tafels, Kasten, Kisten, Canapé, Speeltafeltjes, Kachel, Bedden, Ledikanten, Koper, Tin, IJzer, Aardewerk enz. Te zien: Vrijdag 2 April, van 12 tot 5 uur. ZIJN VOORRADIG: Kerkboeken in alle gewenschte grootten en soorten. OUDE KERKBOEKEN worden op 'zijne boekbinderij spoedig, uiterst net en tegen zeer billijke prijsbere kening opnieuw ingebonden, des morgens 11 unr, is de Notaris DE GIER voor nemens, ten huize van den Hoer H. Mourik, in het «Wapen van Amsterdam* te Heusden, voor de Erven Kleinemulder, publiek te OM CONTANT GELD: Zegt het voort. te D u s s o nzal aldaar, ten herborge van de Kin- i deren J. DE WIT, op telken dage des voorm. 10 ure, in het openbaar in het Noordeveld, in 6 koopon. Bij den ondorgeteokendo zijn alle merken der Wijnen en Cognac der Heeren Van Rijn te Kaap stad voorhanden, tegen dezelfde prjjzen als bij de Hoofdagenten. Proef kistjes van 12 halve fleschjes diverse mer ken a 8.50 per postwissel. Prijscouranten verkrijgbaar. 1 Eenig Agent voor Z.-Bommol, Heusden en Omstreken. p"~ LEVERT: ICoffij a 42 Ct. bij 2y2 Kilo a 40 Ct; Thee van af 80 Ct. en hoogerSuiker in soorten Tabak in alle prijzenSigaren van af f9 per mille en hoogerSuikerwerken in mime sorteeringEn- gelsche Pepermunt gesorteerd f 3 per Kistje Petro leum aan Marktprijs Zout, fijn en grof f 3,05 per 25 KiloZeep aan MarktprijsStijfsel, Aardappel meel en Sago Rijst in soorten Gepelde Garst van af 9 Ct. en hooger Boter-Janhagel a 65 Ct. Klein goed a 60 Ct. en St. Nicolaas a 60 Ct. per 1/2 Kilo Chocolade in soorten Eau de Cologne en Parfume- riën Genever a 72 Ct.Brandewijn d 82 Ct.Cog nac a f 1.40 en Bitter in alle soorten in fleschjes. De vier laatste artikelen ook gecombineerd bij 2 Liter verkrijgbaar. LIKEUREN IN ALLE SOORTEN. Alles franco aan huis, zoo binnen als buiten de Stad. UTRECHTSOHE Ooedgeleeurd door Z. M. den Koning, Commissarissen de Heeren Directeuren: K. A. MANSSEN en S. P. TEN HOLT. De Maatschappij sluit verzekeringen bij overlijden en bij leven, tijdelijke verze* keringen, verzekeringen op twee levens, uitzet verzekeringen, enz. tegenover het Rijnspoorweg-Station. d la Station Arnhem.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1886 | | pagina 3