Buitenlandsch Overzicht. BUITENLAND. BINNENLAND. en ii de vrijheid geven.» Hij trok zijn' voet weg; Tarajewitsch, over zijne geheele lichaam bevend, stond op. Als gij met uwe grootmoedigheid te koop wilt loopen,» stamelde hij, «toon dan ook dat gij het zijt en geef mij terug, wat gij mij ontroofd hebt. w Wij zullen er om spelen. Soltyk ging weder zitten als of er niets gebeurd was. «Maar waarmede moet ik spelen?» jammerde Ta- rajewitsch, »ik heb niets meer en er rest mij niets dan mij een kogel door den kop le jagen. «Als gij dat van plan zijt,gaf Soltyk met een duivelschen glimlach ten antwoord,» dan kunnen wij liet eens worden. Ik heb u, naar gij beweert, tot den bedelstaf gebracht en gij hebt mij beleedigd. Welnu, ik stel u eene soort van Amerikaansch duel voor. Ik zet alles in, wat ik van u gewonnen heb en nog tienduizend roebels daarenboven; gij daarentegen stelt hw leven ais inzet. Als gij verliest, kan ik met tl handelen naar willekeur. Tarajewitsch staarde Soltyk eenigen tijd aan en sloeg toen met zijne vuist op de tafel. «Top! Dood schieten moet ik mij toch en wat daaraan nog vooraf gaal laat mij dus tamelijk koml «Aangenomen dus?« Ja. «Dames, gij zijt getuigen,» zeide Soltyk.J «Maar gij of ik mogen de kaarten niet geven, viel Tarajewitsch hem in de rede. Wij spelen daar voor te hoog. Eene van de dames moet geven!» Dragomira nam de kaarten op en schudde ze. Allen waren bleek van spanning maar wachtten stom en onbewegelijk, doch met koortsachtig vlam mende blikken, den uitslag af. Soltyk rilde, trok zijn kamerjapon vaster om zijne leden en kruisie de armen over de borst, terwijl Tarajewitsch zijne angstig gloei ende blikken op Dragomira's handen gericht hield. Zij gaf. Soltyk verklaarde zich tevreden; Tarajewitsch vroeg nog ééne kaart. Het oogenblik der beslissing was gekomen, ieders harte klopte onstuimig. Opeens zakte Tarajewitsch achterover in zijn stoel, zijn hoofd zonk op zijne borst, de kaarten ontgleden zijnen handen. Hij had weder verloren. «Ik roep u tot getuigen, dames,» sprak de graaf, terwijl hij zich langzaam van zijn' zetel verhief, «dat Tarajewitsch in een eerlijk spel zijn leven aan mij verloren heeft. Hij staat thans tot mijne beschikking. Dragomira zag den ongelukkige met koude nieuws gierigheid in het gelaat. Hij zat nog altijd als ver nietigd. Maar plotseling sprong hij op en sloeg zich met de beide vuisten voor het hoofd. «0, ik dwaas, ik waanzinnige, om mij zoo in de handen mijner vijanden over te leveren!» kreet hij. «Lach nu me- jonkvrouw, gij triomfeert, niemand zal u langer ver hinderen gravin Soltyk te worden «Zwijg!» beet de graaf hem toe. «Ik zwijg al,antwoordde Tarajewitsch, «maar als gij mij toch vermoorden wilt, laat het dan spoe dig gebeuren. Geef mij een pistool en ik maak er hier, op deze plaats, een eind aan.« «Ik denk er niet aan, u te vermoorden,» sprak Soltyk met dienzelfden duivelachtigen glimlach, die meer zeide dan eene bedreiging. «Gij zijt in mijne hand, dat zij u voor het oogenblik genoeg.» «Gij schenkt mij dus het leven?» «Zoo bedoel ik het niet; ik kan met u naar be lieven handelen, dat was mijne bedoeling. Gij blijft nu voorloopig hier, in afwachting van mijne bevelen.» Tarajewitsch begon luidkeels te lachen. O, nu begrijp ik u. Gij drijft den spot met mij. Gij schertst niet waar? Hoe kon ik toch ook denken dat het ernst HEUSDEN, 6 April. t De beide monsterossen van den heer Jac. Luijben te Hedikhuizen, ter zwaarte elk van circa 2600 pond, zullen op de jaarmarkt, 28 de zer, op de markt alhier worden gebracht. Voor was. Maar waarom mij zulk een angst aangejaagd? Hebt gij mij misschien willen straffen voor mijne be moeizucht? Nu goed, ik heb het verdiend en zal mij nooit weder in intrigues steken. Maar de scherts was wel wat ver gedreven Schenk in, schoone Hebe en laten wij deze onaangename geschiedenis vergeten Terwijl Henryka het glas vulde, wisselden de graaf en Dragomira een' blik van verstandhouding. Taraje witsch dronk en begon toen te waggelen. Het glas viel op den grond en hij zelf gleed onder de tafel. De Tokayer was hem volkomen de baas geworden. De graaf schelde en beval den bedienden, den bewustelooze naar zijne kamer te brengen. Toen be gaf hij zich met de beide meisjes in een zijvertrek en stak kalmpjes eene cigarette op. «Waarde graaf,» begon Henryka, «nu gij naar willekeur met Tarajewitsch handelen kunt is hij zoo veel als uw eigendom. «Zonder twijfel.» «En een eigendom kan men aan een ander af staan. »Ja.« «Dan smeek ik u, schenk mij Tarajewitsch.» De graaf glimlachte. «Wat wilt gij met hem aanvangen?» «Vraag niet. Geef hem mij maar.» «Het spijt mij dat ik niet aan uw verlangen vol doen kan.» «En waarom niet, wilt gij hem het leven schenken?» «Integendeel, en juist daarom wil ik liever zelf over hern beschikken. «Gij zegt mij de waarheid niet. Maar nu begrijp ik ugij wilt hem aan Dragomira afstaangij hebt het haar beloofd.» Soltyk glimlachte. «Dat is zoo,» sprak Dragomira, «ik heb uw woord, Tarajewitsch is mijn eigendom.» liefhebbers zou dit alleen reeds een bezoek aan de markt beloonen. t BRAKEL, 5 April. Eene gehuwde vrouw van reeds gevorderden leeftijd, is hier gisteren plotseling gestorven. Nadat zij haar kalveren was wezen voederen en een emmer water wilde halen, is zij met den arm in den emmer neergezegen en was onmiddellijk een lijk. t Alhier is een geval van pokken gecon stateerd bij eene gehuwde vrouw van middelbare leeftijd. t ZUILICHEM, 3 April. Het kohier !an den hoofdelijken omslag is alhier vastgesteld op 946.40. t BOMMELERWAARDTTApril. Gebrek aan hooi dwingt sommige landbouwers nu reeds hun vee in de weiden te sturen, alhoewel er nog niet veel gras op staat. t BOMMELERWAARD, 3 April. Er is aan gifte gedaan van het sedert ultimo Febr. 11. voor komen van 8 gevallen van pokken te Driel bij het geneeskundig Staatstoezicht, dat dientenge volge de gemeentebesturen in Gelderland met in stantie heeft uitgenoodigd de vaccinatie en revac- cinatie zooveel mogelijk te bevorderen. t NIEUWAAL, 3 April. Over de opheffing van het hulppostkantoor alhier is men zeer onte vreden. Zelfs zijn naar men wil weten, eenigen der voornaamste ingezetenen van plan om zich bij den minister van financiën over deze, huns inzien onbillijke terugzetting te beklagen en een spoedig redres er van aan te vragen. t WOUDRICHEM, 5 April. Bij de op Zater dag j.l. gehouden publieke verpachting van wei land werd 5% voor pachtsom meer besteed dan het vorige jaar. t5 April. Op Vrijdag 9 April e.k. zal door de alhier bestaande zangvereeniging „Hallelujah" de eerste openbare uitvoering worden gegeven in de Hervormde Kerk dezer gemeente. Door Z. M. is benoemd tot notaris binnen het arrond. Breda, ter standplaats de gera. Fijnaart, W. A. C. van der Col ff, kand.-notaris te Dru- nen. In Februari werden, op last van den Minister van Oorlog, pogingen aangewend tot aankoop van paarden in Noord-Brabant, ten behoeve van het leger. Wegens de bezwaren, aan het keuren op monsteringen verbonden, is thans de voorkeur ge geven aan het bezoek op stallen. In het geheel werden 27 paarden aangekocht. De Algeineene Tentoonstelling van vee, voort brengselen van- en werktuigen voor den Land bouw, welke de Hollandsehe Maatschappij van Landbouw voornemens is te Gorinchem te hou den op Donderdag, Vrijdag, Zaterdag, Zondag, Maandag en Dinsdag 9 tot en met 14 Septem ber a.s., zal plaats hebben in de gebouwen en tenten der Maatschappij. Van voortbrengselen en werktuigen van Don derdag 9 tot en met Dinsdag 14 September; van hengsten, stieren en melkgevende koeien: Zaterdag, Zondag en Maandag 11, 12 en 13 September; van paarden, rundvee, schapen eu var kens: Zaterdag 11 September; van pluimgedierte Maandag en Dinsdag 13 en 14 September; en van ingespannen paarden Dinsdag 14 September. De tentoonstelling wordt geopend op Donder dag en Zondag des middags ten 12 ure, de ove rige dagen des morgens- ten 10 ure. Zij wordt dagelijks gesloten des namiddags ten 4 ure. De lijst der bijdragen, toegezegd voor die ten toonstelling, is als volgt: De gemeente Gorinchem f 1000 en de kosten van het terrein. Door eenige leden van de afdeelingeu „Vijfhee- renlanden" en „Alblasserwaard c. a." zijn toe gezegd 16 gouden, 7 verguld zilveren, 28 zil veren en 2 bronzen medailles. Door andere particulieren zijn toegekend3 gouden, 3 verguld zilveren en 15 zilveren med. Tot het uitloven van medailles bestaat nog ge legenheid bij den heer Mr. V. G. A. Boll, secre taris-penningmeester der afdeeling „Vijfheeren- landen c. a." te Gorinchem. Het weekblad „De Amsterdammer" zat voort- Soltyk maakte eene buiging. «Natuurlijk zal ik zijn kostbaar leven zoo lang mogelijk sparen,» vervolgde zij, «gij behoeft u dus geen gewetensbezwaren te maken.» «Ik?» Hij lachte weder. «Leg hem voor mijn part op een gloeiend rooster, ik heb er niets tegen; maar ik zou liever zien dat hij bleef leven.» «En dat waarom?» «Ik voor mij zou liever dood dan levend in uwe handen vallen,» antwoordde de graaf. Dragomira trok de schouders op. «Ik beft de dienares van den almachtigen God, verlangt gij eene Semiramis l) tot uwe afgod, wend u dan niet tot mij, hier staat er eene voor u, die u in dat geval voldoen kan, Henryka namelijk.» «Dit onnoozele duitje Henryka bloosde van schaamte en ergernis, maar zij hield zich goed, keek hem uitdagend in de oogen en mompelde; «Gij kent mij nog niet, graaf, neem u in acht, dat het noodlot u niet eenmaal in mijne handen spele!» «Gij begint gevaarlijk te worden, kleine bekoorlijke duivelin. Henryka wendde zich tot Dragomira en voegde haar fluisterend toe; «Ik zal u niet meer lastig val len om Tarajewitsch, maar laat mij Soltyk over, dit monster in menschengedaante. (Wordt viervolgd). Op het oogenblik dat deze regelen worden ge schreven heeft de conferentie te Konstantinope], de nit hare asch herrezen conferentie, waarschijn lijk reeds eene beslissing genomen, waardoor aan de verwarring in het Oosten een einde schijnt te zullen komen. Maar een schrikbarend eind. Be driegen wij ons niet dan zal die beslissing de vonk zijn welke het kruithuis in brand steekt, Ziehier waarom. In Februari sloot Turkije met den vorst van Bulgarije eene overeeukomst, waarbij hij feitelijk als heerscher over Bulgarije en Rumelië werd erkend, mits hij zich verbond als bondgenoot van Turkije op te treden in tijd van oorlog. Rusland had tegen die overeenkomst allerhande bezwaren, en heeft het door intrigeeren en dreigen zoover gebracht dat alle mogendheden zich met Turkije hebben veroenigd om eene nieuwe overeen komst te bekrachtigen, waardoor feitelijk het gou verneurschap van Groot-Bulgarije vacant blijft. Toen nu verleden week Turkije den vorst van Bulgarije per tolegraaf uitnoodigde zijne goedkeu ring aan de nieuwe overeenkomst te hechten, ant woordde hij, dat hij nooit de hand zou leenen tot zulk oen stelsel, dat geen kracht zou hebben en in Rumelië geen ontzag zou vinden. «Aldus han delende^ seinde Alexander, «vervul ik een heiligen plicht tegenover mijn volk, en geloof ik zelfs het belang van mijn suzerein te dienen. Met andere woordenvorst, Alexander weigert zich te schikken naar de pressie van Europa. Des noods zal hij, als alle gozant.en het protocol hebben geteekend, in eene proclamatie het koningschap over Bulgarije aanvaarden. Het, valt niet te ontkennen dat Turkije met deze houding van vorst Alexander zeer goed gediend is, maar niet minder dat Rusland tot el kon prijs thans het oogenblik gekomen acht om met geweld zijn in vloed te herstellen en vorst Alexander te doen buk ken. Met andere woordeu: het tijdstip nadert dat de Russische soldaten Bulgarije en Rumelië zullen gaan bezetten. Reeds staan in het zuiden van Rus land twee legerkorpsen gereed, de generaals heb ben hunne verzegelde orders ontvangen en de Kei zer is naar het bekende Livadia getrokken. Komt het zoover, dan is de geweldige uitbarsting in het oosten, zoo lang geweerd, daar. Want Oos tenrijk zal zich niet onbetuigd laten eu een ander deel van Turkije bezetten. Macedonië, Montenegro en Griekenland zullen Turkije bespringen en Engeland zal in het troebele water visschen. Die strijd is door de Fransche zoowel als de En- gelsche staatslieden al sinds maanden voorzien, eu vooral daarom heeft Turkije zulk een ontzachlijk leger op de been en Engeland zulk een kolossale pantservloot in de Grieksche wateren. De Grieksche troepen, 80,000 man, staan gereed aan de grenzen. Tegenover hen staan 250,000 Tur ken, die, wanneer de oorlog uitbreekt, in 8 dagen te Athene kunnen zijn. Doch, en zie hier eene an dere oorzaak tot vrees, ook dat zal en kan Rusland niet toelaten. Dat Griekenland de strijd met Tur kije zal aanbinden, is zeker te achten. Zaterdag kwam de nationale vergadering te Athene bijeen. Onmiddellijk legde de regeering drie ontwerpen aan de kamer voor. Het eene om haar te machtigeu van de Nationale Bank 25 millioen te leenen, de andere om de nationale garde te mobiliseoren. De Duitscho bladen doen niets dan jammeren en schelden over en op Griekenland, zij vergeten echter dat de naaste aanleiding tot de Oostersche crisis do omwenteling in Oost-Rnmelië is ge weest, en dat die omwenteling was onvermijdelijk geworden door het tractaat van Berlijn, dat zoo- genaamdo meesterstuk van Bismarck. Is dus de algemeeue staatkundige toestand van Europa hoogst dreigend, hij wordt te ingewikkelder, naarmate het Engelsche kabinet wankelt op zijne grondslagen. Gladstone toch zal Donderdag zijne wetsontwerpen omtrent Ierland bij het Parlement indienen en uiteenzetten. Volgens die ontwerpen zal Ierland zoo wat de geheele administratieve onafhankelijkheid bekomen. Nu moet men de Engelsche spotschrifton zien die het regent tegen Gladstone, om te begrijpen dat een zelfde storm als in April 1855 tegen Thor- bccke in ons land opstak, zal woeden tegen Glad stone, den Staatsman met den vèrzieuden blik, die meent dat Engeland tot eiken prijs van een vijandig Ierland moot verlost worden. De oppositie heeft hare mannen en hare plannen reeds gereed, en dat vele liberalen voor den kreet van Hand- verraderszullen zwichten, staat te duchten. Het ernstige voor de Europeesche politiek in zulk een aftreden van Gladstone is hierin gelegen, «i.iwi imif i im wi i iium nnv mra.w dat de conservatieve ministers altijd geneigd zijn mef Rusland rusie te maken en dus zeer zeker in de dreigende Oostersche verwikkeling gewapend de Engelsche vloot zullen tusschenbeiden doen komen om Turkije te beschermon. De onlusten in België zijn even ras verzwonden als opgedoemd. Van de 8 kasteelen en 5 fabrieken, zooals de leugenachtige telegraaf meldde, komt men nu op ééne groote fabriek met buitenverblijf. Tevens blijkt dat die verwoesting hoofdzakelijk is te wijten aan den haat des volks, omdat de eige naar zulke volmaakte werktuigen gebruikte, dat hij de kleine fabrieken in den grond boorde. Geen quaestie was hierbij van socialisme, van nihilisme, noch zelf van algemeen stemrecht. Merkwaardig is dat èn de Belgische èn de Fran sche regeeriug op denzelfden dag eenige leiders, ontwikkelde lieden, journalisten, liet gevangen he men, die de lieden het hoofd op hol brachten met de «sociale revolutie.» In tijden van opgewonden heid als in het district Charleroi in België en De- cazeville in Frankrijk, zijn zulke woelwaters ook slecht uit te staan. In België gaat men thans alle vreemdelingen streng na. Zij die geen behoorlijk bestaan hebben en geen voldoende reden voor hun verblijf in Bel gië kunnen geven, worden door de politie over de grenzen gebracht. Men hoopt dus doende van veel lastige lieden bevrijd te zullen worden. (12 In ronde cjjfers hadden Vrijdag 20.000 werk lieden den arbeid nog in België gestaakt, tegen 15.000 die 't werk weer hadden hervat. De toestand te Charleroi is zeer bevredigend overal wordt gewerkt. Maandag was do hervat ting van den arboid algemeen. Generaal Van der Smissen, wien de taak was opgedragen de onlusten in België te onderdrukken en reeds vroeger heeft doen blijken, welk een uit stekend krijgsman hij is, stamt uit oen soldaten- geslacht. Ziju vader, eveneens generaal, was be trokken in de beweging, na de Belgische omwenteling in hot loven geroepen, om België weder aan het huis van Oranje te brengou. Het plan werd ont dekt en Van der Smissen werd ter dood veroor deeld. Mot behulp van zijn vrouw echter, wist hij, in haar kleederen vermomd, te ontsnappen, Zijn zoon, die nu 68 jaar oud is, is eon soldaat van groote ondervinding. Hij was kolonel van het Belgische legioen in den Mexicaanschen oorlog en onderscheidde zich herhaaldelijk. De belooning voor zijn ridderlijke dapperheid» was het officiers kruis van het Legioen van Eer. Goneraal Van der Smissen is de bevelhebber van eender t.wee leger corpsen, waarin het Belgische leger verdeeld is. Generaal Brialmont, een der uitstekendste genie officieren, staat aan hot hoofd van het tweede. Eenige van de stoombooten, die van Antwerpen op Harwich varen, worden electrisch door Swan- en Edisonlatnpen verlicht. De dtiur van de moes te dezer lampen heeft verreweg den verwachten tijd overtroffen. De gnarantie liep over 1000 uren, doch or zijn er die 7500 uren hebben geduurd. Een officiëele statistiek toont aan dat er op dit oogenblik ongeveer twee millioen Duitschers in Noord-Amerika zijn, 395.000 in Rusland, ongeveer 100.000 in Zwitserland en Oostenrijk-Hongarije, 82.000 in Frankrijk en 40.000 iir Engeland. De Fransche reiziger luit. Palla, die alleen eene reis door de Sahara ondernomen had naar Tom- boktou, moet in de woestijn, op twee dagreizen afscands van In Salah, door inboorlingen vermoord zijn, gelijk tot dusver met ongeveer allen het go- val was, die deze heilige stad trachten te bereiken. De gemeenteraad van Parijs heeft thans beslist dat de hoofdstad 8 millioen zal bijdragen in de kosten van de wereldtentoonstelling van 1889 en dat die som van 1887 tot en met 1890 met 2 millioen 'sjaars op de begrooting zal worden ge bracht. In ruil daarvoor zal de stad een geëvenre- digd aandeel genieten in eventnëele winsten. Ge durende de inneming van het Champ de Mars zal bovendien het terrein van Bagatelle ter beschik king van den Minister van Oorlog worden gesteld, die er echter geen gebouwen mag plaatsen. Een en ander is beslist onder de voorwaarde dat met 1 September aanst,. een aanvang zij gemaakt met de werken voor de tentoonstelling. Dinsdagavond werd in de «Nederlandsche Ver- eeniging» te Londen een schaakwedstrijd gehouden. De heer Lomau, die zich als muziekonderwijzer te Londen heeft gevestigd, een zoon van den Am- sterdamscheu Hoogleeraar van dien naam, speelde zonder naar de schaakborden te zien» zes par- tijen tegen verschillende heeren. Te 9 uren aange vangen had de heer Loinan te elf oren drie par tijen gewonnen en één verloren; kwart over elven was een vierde partij in zjjn voordeel beslist en kwart voor twaalven de vijfde. De boroomde zangeres Marie Heilbron, wier ver blijf aan de Haagsche Opera men zich herinneren zal, is te Nizza overleden. Zij was 37 jarig oud en gehuwd geweest met den vicomte de la Panouse. De 18 Russen, die onder behandeling van Pasteur geweest zijn, zijn naar hun land teruggekeerd. Pasteur had hen nog een maand lang te Parijs willen houden, om de uitwerking der behandeling te volgen, doch de arme monschen verzochten hem dringend, hen te laten vertrekken, daar de werk zaamheden op het land hen roepen. Een langer wegblijven zou een jaar oogst voor hen verloren doen gaan. Pasteur gaf aan dit argument toe, doch op voor waarde, dat de dokter, die hen vergezeld had, hem geregeld per telegraaf op de hoogte zou houden. De ijsgang op de Newa en de Duna is 1 April begonnen. Tien mijlen van Odessa is een Engelsch stoom schip, de «Penarth,» van Cardiff, gestrand; het schip zal vermoedelijk verloren zijn. Het vischstoom- schip Resolute», met 20.000 robben aan boord, is bij St. Johns vergaande equipage is verongelukt. Het «Volapilk» van Schleyer, dat reeds een me dedingster had in een andere wereldtaal, de »Pa- silingua» van Stèiner, hoeft nu oen nieuwen con current gekregen iö een derde wereldtaal van een Luiksch geleerde, de »Nal Bino» (langun univor- selle.) Als het zoo voortgaat dreigt er een Babylo nische spraakverwarring ook in de wereldtalon. Men zet. te Athene de proefnemingen met de onderzeescbe «Nordenfeltz-torpedoboot» steeds voort. Den 31sten Maart bleef 't schip, met vier man aan boord, zes uren ouder water, en eergis teren daalde hot tot, 35 voet diepte. Op 40 mijlen van Kaap Perpetua is volgens een bericht uit Maivfield op 15 Maart het met spoor staven geladen stoomschip »Beda« lek gesprongen eu gezonken, waarbij 11 opvarenden verdronken; 2 anderen werden gered. Het Britsche consulaat-gebouw te Damascus is jl. Donderdag afgebrand; de archieven werden gered. Tusschen Vierzon en Issoudrun is in een spoor trein een goederenwagen met den geheelen inhoud totaal verbrand. Door een baldadige hand zijn de bosschon van St. Fargeau (Yonne) in brand gestoken. Te Lincoln hebben 1100 workliedon bij de ijzer fabrieken 't werk gestaakt wegens de invoering van stukwerk. Verscheidene eigenaars van hoog ovens te Decazeville hebben besloten voor goed het land te verlaten. Ook te Avesnes en Mau- beuge zijn werkstakingen uitgebroken. In Zuid-Amerika hebben hevige overstroomingen plaats gehad in Alabama stortte een kerk door verzakking in waardoor vier personen gedood en tien gewond werdenin Georgië werd een spoor trein door het overstroomen en wegslaan van een brug in de rivier de Tallapoosa geworpen, waarbij verscheidene reizigers verdronken. Te Philippopolis werd Woensdagavond een hevi ge schok van aardbeving waargenomen. Dinsdag heeft een hevige storm in Engeland en Ierland groote schade aangericht en ook eenige personen 't leven gokost. Te Mandalay zijn twee blokken huizen, honder den kleine woningen omvattende, door brand ver nield. Bij de werken van het Panamakanaal te Culebra heeft een ontploffing van 15,000 kilogram kruit plaats gehad10 personen werden daarbij gedood en 40 verwond. Te Baku is een met petroleum en benzine geladen schip in de lucht gesprongen. De kapitein en de equipage van 12 man kwamen er bij om. Volgens het «Journal des Missions Catholiques» is een nieuwe Christenmoord tegen het einde van Januari gepleegd in Anam, namelijk in de provin cie Quangbnry. Een inlandsche priester en 442 christenen kwamen daarbjj om het leven. Aangaande Semiramis, de schoone gemalin van den As- syrischen koning Ninus, zijn de meeningen der geschiedschrij vers zeer verdeeld, Zelfs Diodurns geeft tweeërlei lezing omtrent haar leven en karakter. Zeer waarschijnlijk was zij eene zeer wulpsche maar tevens zeer hartstochtelijke en heerschzuchtige vrouw, die haren gemaal liet ter dood brengen eji zelf gerui- men tijd het bewind voerde. De beroemde hangende tuinen van Babyion worden soms verkeerdelijk als hare stichtingen genoemd. I Vebt.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1886 | | pagina 2