onderwijs. GORINGHEM Andel en Giessen. Notaris DE GIER, VERK00PEN DE HOOBE MAASDIJK TAN STAD EN LANDE van HEUSDEN," Openbare Verkooping Zwarte Glacé- GORINCHEM. De dan te behandelen on derwerpen zijn: „De Linger AANBESTEDINGEN. Hoogere Burgerschool met vijf-jarigen cursus. Dr. J. NisuwenhuizeirKrüseman. Openbare Verkoopiiig MAAKT BEKEND HANDSCHOENEN- Stoom Houtzagerij en Sohaverjj Huwelijks- brisvsn, HONDSDOLHEID, Prijs 10 cent. Gemengd Nieuws en Allerlei. ADVERTENTIEN. KR ris WIJK, Het Hooigras van verschil lende uiterwaarden onder Andel en Giessen, in perceelen als van ouds. IF1S ,u» W uuuv., Donderdag den 17 Juni 188G, Donderdag den 24 Juni 1886, verkoopen: Een HUIS en ERE te Veen, in het Blok genaamd f/liet Paradijs/' kadaster sectie A, nummer 618, groot 130 Centiaren. van van de Ravenswaard onder VEEN. VERKOOPEN Het Hooigras van de Ra* venswaard enz, in perceelen als van ouds. de Heer Zoon. Steeds voorhanden eene ruime leuze GcWc Eïecrendassen, S. de Heer Zoon. Houthandel. rukkenj 400: nos. 153, 6152, 13051 en 16206; 20U nos. 5922, 8423 en 20360; 100nos. 1107, 1769, 2497, 5560, 6081, 10869, 12008, 12901, 13693, 15374, 15594, 15924, 18895, 19737 en 20478. KERKNIEUWS. GEDACHTEN. aiueiu cutugouumeii is m ue v ereemgue "Dtaten, ge heel nietig en van geene waarde zullen zpn. votgi; ine.* YV JLJMLMJV1JLI1JL Dames- en Heeren te Nkdbrl. Herv. Gemeente. Over de gewelddadige verbreking van de brand kast in de Nienwe kerk te Amsterdam schrijft de heer N. J. Van Limmik Jr. het volgende aan het >Hdbl.« Op 31 Maart 11, was ik als medelid der finan- ciöele commissie voor het laatst tegenwoordig, en na uitbetaling voor zooverre mogelijk, werd het saldo der kas 4 3,28 (niet j 3,25) in de brand kast geborgen, waarin zich, behalve eenige be scheiden, alleen nog bevonden 36.000 (niet 30.000) obligatiCn 372 pCt. Thesaurie Amster dam, door wijlen den heer M. Craandijk met een bijzonder doel gelegateerd, en waarna wij ons ver wijderden, de heer Meijnink en ik, als naar gewoonte ieder met een sleutel in ons bezit, terwijl een derde sleutel in bewaring van den heer Seefat verbleef. Sedert heb ik geen bijeenkomst der fiaaneieele commissie meer bjjgewoond en nu vernoem ik, ook door uw blad, dat de brandkast met geweld is geopend of stuk geslagen en do ijzeren deur in een zak is weggevoerd. Waarom dit alios Om er 3,28 uit te lichten daarvoor verbreekt men geen afsluiting. Om de fondsen aan de commissie ter goedkeuring der balans voor te leggen Als ik goed geïnformeerd ben, is dit niet geschied en zou ook dit de verbreking niet wettigen. Om de polis der assurantie te lichten Ook dat was onnoodig, want voor circa twee jaren was de assurantie voor 72 maanden vernieuwd en de jaarlijksche premie werd gewoonlijk eerst in October of No vember betaald, waarbij geen polis behoeft vertoond te worden. Waarom dan Ik blijf het antwoord schuldig, men oordeele. t ZWOLLE, 9 Juli. Het verbeteren van den uit loop van de Rjjksduikersluis to Zwartsluis. Aanw. 2 Juli. (46 f 16 Juli. Het voorzetten der verbetering van de traversen en het vernieuwen van verschillende vakken klinkerbestrating tot instandhouding van de Rijkswegen in Overijssel. Raming 15420. Aanw. 9 Juli. (47 tHet verhoogen van een laag-en buitendijks gelegen gedeelte van den straatweg van Deventer naar Zwolle nabij tol no. 1. Raming ƒ4365. Aanw. 9 Juli. (48 Wie den moed heeft, met het lot te worstelen, ie een geboren koning der menschen. Wat het ruwe bijgeloof aan den duivel toeschrijft, dat wijt de halve wijsgeer aan het lot, maar de echte wijze gaat met zich zelf in 't gericht. Het geluk verwent ons licht door zijne gaven men heeft al wat men noodig heeft en meent toch niets te hebben. Niet op onze meeningen en gevoelens komt het in 't eind aan, maar op datgene, wat deze gevoe lens uit ons maken. Niemand is het ten kwade te duiden dat hij is, wat hjj is, maar wel dat hij niet is, waarvoor hij gehouden wil worden. Het talent wordt gevormd in de eenzaamheid, het karakter in den stroom der wereld. Tegen zieleleed, dat ons overkomt door ongeluk, of door eigen schuld, vermag het verstand niets, de rede weinig, de tijd veel, drukke werkzaam heden alles. Het Ridderkruis des Christens is Geen schitterend metaal. Maar tegenspoed en droefenis En een geduld van staal. C. W. P. Als gij ééns gips als ik, verzonken in gepeinzen, Uw leven overdenkt, met al zijn lief en leed. Wees dankbaar dan als ik, voor Gods genadeleiding, Die 't nuttigst voor ons kiest, en 't beste voor ons weet. C. W. P. HÓLLANDERS BEHOEVEN ZICH NIET AAN TE MELDEN. Nu het onderwerp .landverhuizing* zóó de at tentie op zich vestigt en nadat men bezig is de overbevolking te bewegen zich in de Vereenigde Staten te gaan vestigen, kan het goed zijn om zich te overtuigen, hoe het Amerikaansche volk denkt over de landverhuizing naar zijne gewesten. Verleden jaar nam het Congres van de Vereenigde Staten een besluit dat in werkelijkheid tot den vreemdeling zegt: »Wjj hebben daglooners en handwerkslieden ge noeg wjj willen er geene meer bij hebben. Land verhuizing is eene plaag, laat haar ophouden Verder worden in dit besluit diegenen met boeten gestraft, die landverhuizing van buitenlanders naar de Vereenigde Staten, met het doel om daar het werk te gaan verrichten, dat door Amerikaansche handswerkslieden of daglooners kan gedaan wor den, in de hand werken.* Hier volgt het besluit, dat voor zich zelf spreekt. Hoofdstuk 164. Acht en veertigste Congres. Een beBlnit om de invoering en verhuizing van vreemdelingen en buitenlanders, onder overeen komst of contract, om werk te verrichten in de Vereenigde Staten, zijne gebieden en het district Columbia, te verbieden. Afdeeling 1. Er is door den Senaat en het huis van de vertegenwoordigers der Vereenigde Staten van Noord-Amerika in eene zitting van het Congres besloten, dat het na goedkeuren van dit besluit, aan iederen persoon, maatschappij, firma of genoot schap, verboden zal zjju bet vervoer vooruit te be talen, of op welke andere wijze ook de invoer en verhuizing van eeu buitenlander of buitenlanders, een vreemdeling of vreemdelingen, die komeD wer ken of diensten verrichten in de Vereenigde Staten, hare gebieden of het district Columbia, aan te moe digen of mogelijk te maken. Afd. 2. Dat alle contracten of overeenkomsten, hetzij uitdrukkeljjk of stilzwijgend, mondeling of speciaal, die hierna gemaakt zullen worden door en tusschen eenigen persoon, maatschappij, firma of ge nootschap en een vreemdeling of vreemdolingen, of buitenlander en buitenlanders, om werk te doen; of betrekking hebben op het verrichten van werk zaamheden in de Vereenigde Staten, zijuo gebieden of het district Columbia, na de verhuizing of in- yoering van de persoon of personen, wiens of wier Afd. 3. Dat voor iedere schending van de be palingen van afd. 1 van dit besluit, de persoon, de maatschappij, firma of het genootschap, die ditzelve schendt, door met hun weten de verbui- zing van buitenlanders en vreemdelingen naar de Vereenigde Staten, hare gebieden of het district Columbia, met het doel om aldaar werk te doen of te verrichten, ingevolge overeenkomst, (hetzij uitdrukkelijk of stilzwijgend, mondeling of speciaal), met die buitenlanders of vreemdelingen, welke later bewoners of stedelingen van de Vereenigde Staten worden zullen, te steunen, te bemoedigen, of te veroorzaken, verbeurt en betaalt voor iedere overtreding do som van 1000 dollars 2500), welke sommen in rechten opgevorderd kunnen worden door do Vereenigde Staten of door if leren persoon, die hiervan eerst aangifte zal gedaan hebben. Hierbij is inbegrepen iederen buitenlander of vreemdeling, die een deel uitmaakt van zulk een contract of overeenkomst. Schulden van dit bedrag worden ingevorderd door do rechtbanken van ommegang van de Vereenigde Statendo opbrengsten zijn te voldoen aan de schatkist der Vereenigde Staten, en afzonderlijke vervolgingen kunnen worden ingesteld voor ieder buitenlander of vreemdeling, die een deel van zulk een contract of overeenkomst uitmaakt. Het is de plicht van iederen districtsprocureur, om elk rechtsgeding op kosten van de Vereenigde Staten te vervolgon. Afd. 4. Dat de kapitein van ieder schip, die daarmede in de Vereenigde Staten zal brengen, of landen, of toestaan om te landen, buitenlanders, daglooners, werktuigkundigen of handwerkslieden, welke vóór zich in te schepen reeds een contract of overeenkomst hadden aangegaan, (hetzij mon deling of speciaal, uitdrukkelijk of stilzwijgend) om werk te verrichten in de Vereenigde Staten, schuldig zijn zal aan overtreding, en bij overtuiging zal worden gestraft met eene boete van niet meer dan 500 doll. f 1250) voor iederen buiten lander, werkman enz., of ook gevangenisstraf zal hebben te ondergaan voor niet langer dan 6 maanden. Afd. 5. Dat niets in dit besluit zoo uitgelegd mag worden, dat het aan eenig onderdaan van een vreemd land, tijdelijk verblijvende in de Ver eenigde Staten, hetzij in private of offieiëele hoe danigheid, verboden zijn zou, personen (geene in woners van de Vereenigde Staten) te engageeren om dienst te doen als private secretarissen, dienaars of knechten van dien vreemdeling, ook zal dit besluit niet zoo uitgelegd mogen worden, dat het aan iemand, eene firma of genootschap verboden zijn zou knappe werklieden uit andere landen in dienst te nemen, om werk te verrichten in de Vereenigde Staten voor eene industrie, die aldaar nog niet bekend is voor het geval dat handige werklieden op eene andere wijze verkregen kunnen wordenook zullen de bepalingen van dit besluit niet gelden voor comedianten van beroep, artisten, voorlezers of zangers, ook niet voor personen die slechts als personeele of huishoudelijke bedienden gebruikt worden, terwijl voorop gezet moet wordon, dat niets in dit besluit zoo zal worden uitgelegd, dat het ieder persoon verboden zijn zal, een lid van zijne familie, een bloedverwant of vriend te ondersteunen om te verhuizen van een vreemd land naar de Vereenigde Staten, met het doel om zich daar te vestigen. Afd. 6. Dat alle wetten, of gedeelten van wet ten hiermede in strijd, hierbij worden en zijn her roepen. Goedgekeurd, Februari 26, 1885. Ingevolge het voorgaande besluit, is het duidelijk, dat landverhuizers eene kleine kans hebben om werk in de Vereenigde Staten te vinden, zoolang er Amerikaansche burgers zullen zijn om dit te doen, en te oordeelen naar het aantal werkstakin gen, waarvan wij onlangs hoorden (in bijna ieder deel van de Vereenigde Staten) zijn er nu reeds meer werklieden dan er werk is. 1 Van 't volgende vermakelijk geval maakt de .Deventer Koerier* melding: Met een blijde offervaardigheid, die men niet altijd aantreft bij den landman, betaalde een boertje dezer dagen zijn twee kwartjes, om toegang tot de schilderijen-tentoonstelling te verkrijgen. Pas heeft hij de eerste zaal gezien, of hij wil zich verwijderen. Een toevallig aanwezig kunstschilder maakt hem opmerkzaam, dat er nog meer te zien is, maar met den uitroep »ik geef er den blm van,* stormt onze vriend de trap af.... Hij had gedacht eene vee-tentoonstelling te vinden, liefst op de 2de ver dieping van 't sociëteitsgebouw. Te Zwolle heeft een zwaluwpaar een musch voor hare nieuwsgierigheid of wellicht voor hare booze bedoelingen zwaar gestraft. De zwaluwen hebben haar aan den ingang van het nest, dat zij binnen gedrongen was, zonder vorm van proces opgehan- gen. De .Zwolsche Courant* deelt dit bericht zonder eenig voorbehoud mede en noemt zelfs de plaats, waar de straf voltrokken is (de kroonlijst van den voorgevel van het stadhuis), zoodat men niet mag aannemen, dat de opgehangen musch een .canard* zou zijn. .Heel naïef. Kareltje.* O, ma! Ik heb bij den melkboer een ezel gezien zóó groot zoo groot wol als pa! »Rosa.« Dat is jokkens! Er zijn geen ezels zoo groot als pa. Pa is de grootste niet waar, ma? .Nieuwe manier van bedelen.* .Och meneer tje! vijf centjes asjeblieft voor een postzegeltje, voor een brief aan mijne zieke moeder! .Opvoeding.* .Kees, an alles komt en end, an m'en geduld ookSchaam je, rekelJe broers kome nooit 's avonds 't huis, of ze hebben een paar dubbeltjes bij malkaar gebedeld ep jij komt altijd met leege handen terug. Er zit niks geen aanlegt in jou. Als 't zóó doorgaat, ik waarschuw je voor 't. laatst, dan laat ik je een ambacht leeren Een zwaarmoedige komiek. Do beroemde Biancoletti, wiens komische zotten geheel Parjjs| in verrukking brachten, trad op zekeren dag in de kamer van een der geëerdste doctoren en bad heni om hulp tegen een lijden dat van dag tot dag verergerde: diepe melancholie, waartegen de lijder zich te vergeefs verzette. .Drink een glas goeden wijn,* raadde de arts, die den patiënt niet kende. »Ik heb goeden wijn in overvloed, doch hoe meer ik drink, hoe naargeestiger ik word. .Probeer het dan met.reizen.* »Ik heb geheel Europa doorreist, mijn ziekte .Dat is merkwaardig. Ik weet u dan geen bo teren raad te geven dan iederen avond naar de Italiaansche opera te gaan en den beroemden Bi ancoletti te hooren wiens scherts uw zwartgallig heid ongetwijfeld zal verdrijven.* .Och, waarde doeter,* zuchtte de arme kranke, .wanneer er geen ander middel is, dan geef ik den moed verloren, want ik ben Biancoletti zelf.* Een groentkoopman. Een door den handel zeer rijk geworden Parijsch handelaar in specerijen deed zijn zaak aan den kant en schafte zich equi page aan. Daarop liet hij een wapen schilderen met het latijnsch onderschrift .respice finem,* d. i. let op het, einde.. Een grappenmaker beroofde dit motto van de eerste on de laatste letter en uit RESPICE FINEM werd ESPICE FINE dat is in 'tFrausch: fijuo kruiden. Daar de rijke koopman zich niet op geleerde opschriften ver stond, heeft hij jaren lang met .fijne waar* door Parijs gereden, tot groot genoegen der menschheid, en hem zelf heeft het ook niet goschaad. Rouw. Een dominé troost een treurend we duwnaar wiens vrouw zooeven begraven is, bij, 't verlaten van 't kerkhof. .Och, domine, ik kan mijn Leentje nog maar niet. vergeten,* zucht de man. Voorspoedig bevallen van een ZOON Mevrouw Dr. H. C. M. VAN GORKOM. Ileusden 15 JUNI 1886. De Commissie voor de Nut3-Zangschool alhier, brengt ter algemeeno kennis dat voor den cursus 1886/87 een beperkt aantal leerlingou kan geplaafst worden en noodigt mitsdien ouders en voogden die hunne kinderen of pupilleu boven de 10 jaar aan bet onderwijs wenschen te doen deelnemen uit, zich vóór den 25 dezer aan te melden bij een dei- leden van de Commissie, de H.H. DE GIER, DUIJSER en KRUISWIJK, of bij den onderwijzer, den Heer BROERS. Namens de Commissie, Secr. LEERGELD: Voor één leerling 2. voor 2 uit een gezin 3. En elk kind meer 0,50. TE I Het eerste toelatingsexamen zal ge houden worden op Zaterdag" lO .Juli a. So, des morgans te negen uren. Het tweede examen zal plaats hebben op Za- t er dag 4 September. Zij, die aan een dezer examens wenschen deel te nemen, worden verzocht zich aan te melden/ bij den ondergeteekende, Directeur der school, van OOIGRAS onder te Heusden is voornemens te op VRIJDAG 18 JUNI 1886, om elf uur des mor gens, bij J. KALIS-in »de Zwaan* to Andel, zal voor JAN VOS Bz. te Veen, in het Veerhuis van JAN VOS Gz. aldaar, voorloopig op en finaal op beide dagen des voormiddags elf ure, in het openbaar 99 vereeuigd met den „Oudheusdenschen,Doeverenschen en Drongelenschen Zeedijk." De D IJ K G R A A F van opgemeld Waterschap dat door hem eene vergadering is belegd Tan Stemgerechtigde Ingelanden, te houden op Woensdag dien 30 Juni 1880, aan te vangen des voor middags ten 11 ure, ter gewone vergaderzaal, nabij de Waterpoort te Heus den tot welker bijwoning genoemde Ingelanden worden opgeroepen. lo. 2o. 3o. 4o. 5o. 60. Ingekomen stukken. De rekening van ontvangsten en nitgaven vau het Waterschap, over het jaar 1885. Daarsteïlen van eon magazjjn te Vlijmen. De begrootiug van inkomsten en uitgaven van het Waterschap voor het jaar 1886. Uitvoering van werken in eigen beheer. Verkiezing van personen, die geplaatst zul len worden op de voordracht tot het benoe men van twee Heemraden. Heusden 12 JUNI 1886. De Dijkgraaf, HONCOOP. HOOIGRAS Notaris DE GIER te Heusden, zal op Don derdag 17 Juni 1886, bij Jan Vos te Veen, ten elf ure des morgens, Voor de Heeren P. L. Honcoop en A. Blankers: Breeder bij biljetten omschreven. 1 Alle soorten Parfumerie»! en Toiletzeepen, alsmede eene groote voorraad Dames Lavalièrcs en Fichus. O "■s 5T1 worden zeer goed koop, netjes en spoedig geleverd door L. VEERMAN, Heusden. Te aanvaarden 2 Angustns 1886. Veikrijgbaar bij K. L. VISSER AAz., Boekhande laar te Sliedrecht, WETTELIJKE BEPALINGEN bij het voorkomen van met eenige Waarschuwingen, Wenken en Voor schriften voor het verleen en van de eerste hnlp hij gebetenen door dolle honden.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1886 | | pagina 3