binnenland: burgerlijke stand. land- en tuinbouw. rechtszaken. Omtrent liet leven in de prachtige paleizen van wijlen koning Lodewijk van Beieren liepen steeds allerlei geruchten. Zoo wordt o. a. melding gemaakt van het merkwaardige slaapvertrek in zijn kasteel Hohensehwangau. Dit vertrek is geheel en al in den stijl eener Gothische kerk aangelegd. Op de plaats van het hoogaltaar staat het in gond ge monteerde ledikant, omzet met een gonden hek werk, waarvan de Koning steeds den gouden sleu tel bij zich droeg. Zooals thans blijkt is de ex-koningin Isabella van Spanje een der voornaamste schuldeischers des Konings en is zij voornemens het beroemde onvol tooide »tooverslot« op Herrenchiemsee te koopen. De koopprijs zou 12 millioen bedragen. Door de politie te Frankfort is gesignaleerd de laatstelijk aldaar wonende bankier, genaamd Wohl- fart., die dezer dagen nit Frankfort op de vlucht gegaan is na gepleegden diefstal «ener hoog8t be langrijke waarde: men spreekt van 363,000 mark aan Egyptische effoeten. De Hongaarscho rivier de Ternes is op verschei- dane plaatsen bniten hare oevers getreden. De voorsteden van Temesvar worden met verwoesting bedreigd. Men schrijft uit Brussel, d.d. 16 Juni. Volgens de berichten uit Bergen (Henegouwen) dreigt de werkstaking algemeen te worden. Heden namiddag ten 4 ure was het getal der mijnwerkers die den arbeid gestaakt hebben reeds 5000. De gouverneur der provincie heeft zich naar de plaats begeven, terwijl het eerste eskadron lanciers naar Hornu is vertrokken en het tweede eskadron zich gereed maakt om naar Quareguon te gaan. Ook zjjn de brigades gendarmerie in de Borinago versterkt. Het schijnt dat er heden aan de mjjn Saint-Flo- rent te Quaregnon een heftige woordenwisseling heeft plaats gehad tusschen den ingenieur en de grevisten, gepaard met een opstootje waarbjj de ingenieur nogal ernstige kneuzingen bekwam, ter wijl men zelfs dreigde hem in de schacht te wer pen. De gendarmerie kwam echter in tijds tuschen- beiden en herstelde de orde. In het Trocadéro te Parijs heeft de uitreiking der bekroningen plaats gehad voor de tentoonstel ling van »bébés«. Er waren er in het geheel 3908 tentoongesteld; twee jurys moesten, de een over de gezondheid, de audei ovei de schoonheid uit spraak doen. Er werden 2 eerste, 3 tweede, 2 derde eere-medailles toegerekend. Een van de kinderen, uit Roubaix, oud 5y2 jaar, woog 114 Fr. ponden en was 1 m. 27 langl Tusschen Naro en Campabeïïa, in de Italiaansche provincie Girgrentie, is een zwavelmijn ingestort, waarin 80 arbeiders aan het werk waren. Door het ontstaan van brand in de groeve en den sterken rook, die daardoor ontwikkeld werd, was het niet mogelijk meer dan 11 hunner te redden. Men vreest dat alle anderen omgekomen zijn. Te Moline, in Illinois (Ver. St.), overleed dezer dagen de Heer F. J. Dickens, een zoon van den beroemden romanschrijver. Vancouver, een stadje aan het uiteinde van den spoorweg van Canada naar den Oceaan, is, naar luid van een telegram, geheel door brand vernield. Van de vijfhonderd huizen, die do plaats telde, zijn slechts tien overeind gebleven. Vijf personen zijn in de vlammen omgekomen en velen zijn deerlijk gewond. De schade wordt op moer dan 2y2 milli oen gulden goschat. Uit Philadelphia wordt aan de Times* onder dagteekening van 14 Juui geseind: »Een zware storm woedt in de golf aan de kust van Texas. De wind woei heden morgen met eeno snelheid van ze3tig mijlen per uur te Galveston, waardoor overstroomingen worden veroorzaakt, en veel schade aan eigendommen is toegebracht. Er staat eene hooge zee op do baar, waardoor de schepen ver hinderd wordt de haven binnen te loopen.* Blijkens eene mededeeling nit Kairo is de mum mie in Boulak, welke voor die van de koningin Amosis I vau de 18de dynastie werd gehouden, in tegenwoordigheid van den Khedive, zijne mi nisters, Mnkhtar Pascha en Sir H. D. Wolff, van hare hulsels ontdaan. De mummie bleek te zijn die van Ramoses III (de Rhampsuit van Herodotus) vau de 20ste dynastie, wier regeeringst jjd geplaatst wordt in de jaren 1273—1095 v. Chr. Het lijk was volkomen goed geconserveerd. Het verlies van menschenlevens door de vulka nische uitbarsting in Nieuw-Zeeland is veel groot,er dan eerst vermoed werd. Men schat het op 100 inlanders en 10 Engelschen. Het planters-comité in Deli zond aan de direc tie der Deli-maatschappij te Amsterdam een tele gram, dato 14 dezer uit Penang verzonden, mel dende dat do onderneming Tamaran (in Langkat) van den heer Harrison door Atjehers was aango- viïllen. Twee assistenten werden gedood, ook wer den twee soldaten gedood, acht gewond en 4 ge weren geroofd. Troepenversterking werd zeer drin gend noodig geoordeeld. De deserteur Van der Meij is doodelijk ziek aan beri-beri. Het proces is al afgeloopen. Beiden zijn ter dood veroordeeld. Ransonnet had nog twee stemmen tegen de doodstraf. Te Laboean woedde 25 April een brand, waarbij 43 Chineeache gebouwen zijn in de asch gelegd en een schade van 150.000 doll, is aangericht. t BRAKEL. Tengevolge van den hoogen rivierstand, ligt de zegenzalmvisscherij hier stil. Met het rooiëti der vroege aardappelen voor de kleine comsumptie is men begonnen. Zij gelden 8 per H.L. Hooi wordt hier thans scheep gebracht tegen 15 per 500 Kg. t NE DE R H E M ERT. I)e~Teer N. Kou wen- berg, hoofd der openbare school op het Eiland alhier, is voornemens, naar men verneemt wegens redenen eener wankelende gezondheid, ontslag uit zijne betrekking als zoodanig bij den gemeenteraad aan te vragen. t BOMMELERWAARD. In het Maas-Waal- sche worden de kersen op het hout tegen 2 ct. per pond, d. i. de helft minder dan verleden jaar verkocht. t WAALWIJK. Tot gemeenteraadslid be noemd, heeft de heer Jüd Timmermans gediffi- culteerd zijne benoeming tot wethouder aan te nemen. t De Onderofficiers-Vereeniging te Breda stelt zich voor, tengevolge van een beroep op dit korps daartoe gedaan, om een militair-concert te organiseeren in ^Concordia," waarvan de opbrengst strekken zal tot leniging van de hagelslag-ramp te Hilvarenbeek en omstreken. t Tot lid van den Raad der gemeente Gilze is verkozen de heer S. J. van Arendonk Az. f WOUDRICHËM, 16 Juni. Naar men ver neemt is door den onlangs te Laag-Soeren overle den heer Bollee aan de diaconie der hervormde gemeente alhier vermaakt 1/6 van zijn geheele nalatenschap, terwijl het vruchtgebruik een zekere ruim 60-jarige juffrouw B. gedurende haar leven ten goede komt. Ofschoon alles nog zeer in neve len is gehuld, wordt dit erfdeel toch reeds ge schat op pl. m. 5000 gulden. In het vischwater dezer gemeente,zijn van 5 tot en met 12 dezer, gevangen en aan den afslag aan gevoerd 119 zalmen, die voor den prijs van ƒ0.76 1.01 per huif kilo werden verkocht. Door het sterk wassen van het water der Waal is het visschen voorloopig gestaakt. Onder toezicht van 't lid van Gedeputeerde Staten, jhr. Jos. De la Court, zijn tot schatters bij de onteigening ten behoeve van de verlegging der rivier de Maas naar den Amer benoemd de heeren mr. H. E. C. Rits, kantonrechter te Waal wijk, hoofdman L. van den Broek te Nieuwkuik, N. Murraij, gemeente-ontvanger te Engelen, W. van Uithoven, raadslid te Wijk c. aH. A. Zijl mans, raadslid te Raamsdonk, schatters, en A. van de Koppel, burgemeester van Almkerk, ad ministrateur. Bij koninklijk besluit is gehandhaafd het be sluit van Gedeputeerde Staten van Noord-Brabant, waarbij werd afgewezen een voorstel van den ge meenteraad van Eethen tot wijziging van den ligger der openbare wegen en voetpaden dier ge meente, met betrekking tot een weg in 't dorp Heesbeen. De Koninklijke familie zal vermoedelijk den 26 dezer de badplaats Wildungen verlaten en naar Nederland terugkeeren. Mgr. Paredis, bisschop van Roermond, is overleden. Thans is het programma vastgesteld voor de feestviering hij de herdenking van het 10-jarig bestaan der Rijkslandbouwschool te Wageningen. Op 9 Sept. officiëele ontvangst van oud-leer lingen, matinóe, gemeenschappelijke maaltijd, enz. Op 10 Sept. gymnastiek uitvoering in de open lucht, gecostumeerde optocht, concert, bal, enz. De gouden medaille door de theologische facul teit te Utrecht namens den Senaat uitgeloofd voor het beste antwoord op eene prijsvraag over Psalm LXVIII is toegekend aan den heer Joh. W. Pont, student en candidaat in de godgeleerdheid aan de stedelijke Universiteit te Amsterdam. Den 21 en 22 Augustus zal in den Haag een groote nationale en internationale wieler wedstrijd gehouden worden. Gedurende de Pinksterdagen zijn aan het Cen- traal-station te Amsterdam door den Hollandschen Spoorweg uitgegeven 41,630 biljetten. De A. O. M. vervoerde op de beide dagen 157,000 passagiers; van de havenbootjes maakten ongeveer 39,000 personen gebruik. De directie der Holl. IJzeren Spoorwegmaat schappij heeft een besluit genomen, zeer ten ge rieve van het reizend publiek. De banen, door deze Maatschappij geëxploiteerd, zullen in de drie eerst volgende jaren geheel worden begrint. De hoe veelheid grint daartoe noodig, wordt geschat op 85,000,000 Ms. Men hoopt daardoor het in dringen van stof in de waggons geheel te voor komen. In zijn weekblad Vooruit schrijft de heer G. A. Vorsterman van Oijen, te Aardenburg Er leeft een mau in ons land, die ons, toen wij nog kinderen waren, met zijne vertellingen en gedichtjes vele gelukkige uren bezorgd heeft. Wij groeiden op, werden op onze beurt vaders en moe ders, en ziet, dezelfde man bracht aan onze kin deren, wat hij eenmaal ons bracht. Bijna vijftig jaar lang heeft bij geschreven voor //oud en jong Nederland* voor *jong Nederland* stellig liet meest, en het valt niet onder woorden en cijfers te brengen van hoeveel voordeel hij voor ons le ven geweest is. Thans is hij neven en-zeventig jaar oud, en hij, die een halve eeuw lang het zilver en goud zijner schatrijke verbeelding om ons heen strooide, vindt op den ouden dag, nu hij niet meer werken kan, als oogst op eigen levensakker, niet veel meer dan ongemunt 'koper. Hoe dat zoo gekomen is? Waarom zullen we daarnaar onder zoek doen. Het is nu eenmaal zóó. Wij wil len hem niet iets geven, dat in de verste verte maar wat op eene aalmoes gelijkt. Zóóver is het gelukkig niet, dat hij onze aalmoezen noodig heeft. Neen, nu zijn zonne ten ondergang neigt, nu hij, mat en levensmoede, de spade in den grond ge stoken heeft en niet meer werken kan, nu hij op eigen akker naar oogst uitziet, daar willen wij komen en zeggenffOom Jan, voor wat ge ons in onze jeugd gaaft, voor wat ge nog kort gele den aan onze kinderen schoukt, brengen we U het offet van onze dankbare harten! Zie nu naar het westen, vriendelijke grijsaard! Uw avondhemel is helder geworden en baadt in goud. Eu de naam van dien ouden vriend? Wij noemen hem noode; maar het moet, hij heet J. J. A. Goe- verneur. De Ned. Zendingsvereenigingen hebben in 1885 de som van 217,373.34 ontvangen. De uitga ven waren daarentegen 247,694.95, nadeelig saldo 30,823.61. Aan de haringvisscherij zullen dit jaar deelne men 461 Nederlandsche schepen en wel van Vlaardingen 79, van Maasssluis 65, van Schie dam 3, van Scheveningen 230 n.l. 33 log gers en 197 bomschuiten van Katwijk a./z 58, van Noord wijk 16 en van Amsterdam 10. Het eiland Wieringen zal ook weldra in het genot komen van een telefoon. Men hoopt nog in dit jaar een kabel te kunnen leggen tusschen dit eiland en het vasteland. Aan de Kon. Deventer Tapijtfabriek is thans druk werk. Naar de meest verwijderde streken en zelfs naar die waar het orgineele vervaardigd wordt, gaat thans haar fabrikaat. Men verzekert daar dat het in deugd en kleur het orgineele overtreft. Thans wordt er een zeer groot tapijt gemaakt voor Grootvorst Wladimir van Rusland. De bekende harddraver yCorsir," eigenaar de heer J. Henri Everts te Zaltbommel, heeft te Vincennes den eersten prijs (4000 franc) gewon nen. Als eene bijzonderheid wordt medegedeeld dat op een stuk land van den heer v. d. G. te Gie- sen-Nieuwkerk in "den kop van een 3y2 meter hoogen knotwilg een aalbessenboompje is ontspro ten en zóó welig tiert dat het reeds flink vruch ten draagt. Als een bewijs van belangstelling en ijver voor de goede zaak mag dienen dat een der stemge rechtigde inwoners van Zutfen, tijdelijk te Berlijn woonachtig, alleen om te stemmen is overgekomen. Uit Middelburg schrijft men Wordt als bewijs van belangstelling en ijver voor de goede zaak medegedeeld, dat een stem gerechtigde, die tijdelijk te Berlijn verbleet, expres naar Zutfen reisde om zijne verplichtingen als kiezer te vervullen, eenzelfde geval kan ook van eem kiezer uit Middelburg worden vermeld, die tot herstel van gezondheid te Schlangenblad ver blijft en die insgelijks om te stemmen de reis opzettelijk naar Middelburg heeft gemaakt. Ver scheidene andere kiezers die elders vertoefden, zijn even overgekomen, oiti met een volgenden trein weder te vertrekken. Onlangs werd bij het uitbaggeren van zand uit den IJsel te Deventer een groot been gevonden, hetwelk door deskundigen bevonden is het scheen been (achterpoot) van een mammouth te zijn. Door den burgemeester van Vrijenban, den heer Saaijmans Vader, is aan de Delftsche studenten- roeivereeniging ^Laga" geweigerd om, bij den op Zondag 27 dezer te houden roeiwedstrijd, muziek te maken. Een wedstrijd zonder muziek dat kan evenwel niet en daarom is *Laga* genoodzaakt de muzikanten in een groote schuit te plaatsen, om zoodoende van Vrijenban's grondgebied geen gebruik te maken. Wij zijn benieuwd schrijft de ^Delftsche Opmerker" of de kortelings opgetreden burgemeester er ook raad op weet om te zorgen, dat op Vrijenban's grondgebied de muziek niet gehoord wordt, die op Delftsch water gemaakt wordt. Een korporaal, die aan de voormalige Bosch poort te Maastricht de wacht had, ontdekte in de nabijheid het lijk eener vrouw. Hij gaf hier van kennis aan de politie, die dadelijk bemerkte dat daar een misdaad had plaats gehad. Een vrouw van omstreeks 40 jaran lag met verbrijzelde her senpan, geworgd en met een prop van gras in mond. Naar haar kleeding te oordeelen, behoorde zij tot den geringen stand. Haar identiteit is nog niet vastgesteld. Ook de dader is onbekend. Een jeugdig bewoner van het eiland Marken stierf, nadat een vlieg hem gestoken had, aan de gevolgen van bloedvergiftiging. Uit de Vest aan de Mauritskade te Amster dam is opgehaald het lijk eener onbekende vrouw. Te Klaaswaal heeft een boerenjongen een slag van een veulen gekregen, waardoor hij bijna ge dood was. Thans bevindt hij zich naar omstan digheden vrij redelijk.|Een timmerman van het naar Antwerpen bestemde Engelsche stoom schip ^Austin Friars," die, tengevolge van eenen val in het ruim zwaar gewond te Vlissingen werd aan wal gebracht en in het stedelijk gasthuis ter verpleging opgenomen, is, na een zeer smartelijk lijden, overleden. Te Ter Heijl, in Drenthe, is een tweejarig kind in de sloot gevallen en verdronken. Een 26-jarig meisje te Neerijnen bij Tiel, dat 1 0 jaren sprakeloos was, heeft eens klaps haar spraakvermogen herkregen. Bij de Kruislaan in de Watergraafsmeer ia Maandag een 16-jarige jongen onder den Gooi- schen stoomtram geraakt. Beide beenen werden hem verbrijzeld en de knaap bleef op de plaats dood. Onder Oegstgeest is een arbeider, op de trede van een waggon van den stoomtram staande, aangereden door een rijtuig, waarvan het paard, schichtig geworden, achteruit liep. Een zijner beeuen werd gebroken en het andere ern stig gekneusd. Verdacht van opzettelijke brand stichting, is een bewoner van de Lindengracht te Amsterdam naar de cel gebracht. Te Kra lingen viel een 4 jarig meisje ongemerkt te wa ter. Het werd levenloos opgevischt. Te Heer nabij Maastricht is een kind van 3 jaren door een huurrijtuig uit Visé overreden en eenige uren later aan de gevolgen overleden. Onder de gemeente Brandwijk is zekeren G. B., oud 55 jaren, verdronken. Men vermoedt dat hij een bad wilde nemen, althans het lijk was geheel naakt terwijl de kleeren op den kant lagen. t Heusden, van 7 tot 17 JuDi. Geboren: Martinus. z. v. J. Schermers en M. Bonman; Sienlje, d. v. M. A. Gotschulk en R. Keizer; Barnabas Johannis Jacobus, z. v. P. Kip ping en M. Wijnen; Evert Jan, z. v. H. C. M. van Gorkom en J. W. van den Bosch; Cornells, z. v. L. de Leeuw en J. van Son. Overleden: A. J. K. de Vries, 71 j., echtg. van J. G. Penning; J. Dekker, 6 m.; C. H. van de Pol, 11 m. In de te Leeuwarden gehouden algemeene ver gadering van het landhuishondknndig congres werd de vraag behandeld: »Is de ontmnuting van het zilver voor den landbouw nadeelig? en wat kan er gedaan worden tot wederinvoering van den dub belen Standaard?* De kwestie werd ingeleid door mr. A. Bloembergen Ez., die terugkeer tot den dobbelen Standaard onraadzaam achtte; er werd niet over gedebatteerd. Tot leden van het bestuur van het volgend congres werden benoemd do hh. jhr. mr. P. van Foreest, mr. A. P. de Lange, M. Cohen Stuart, J. M. de Sonnaville, mr. J. Veerdam, mr. W. C. Basman en A. Conyn. In de eerste afdeeling werd de vraag wat kan er gedaan worden tot ontwikkeling van den han del in kunstmeststoffen?* ingeleid door prof Mayer en besloten om aan intelligente landbouwers voor de zaak belang in te boezemen, door ze kosteloos meststoffen aan te bieden. Op de vragen wat da be3te ploegen waren en welke gewassen men in het buitenland met goed gevolg en hier niet teelde, werden tal van ploegen en gewassen opgenoemd en aanbevolen, In de tweede afdeeling werd de vraag: »Is de oprichting eener vennootschap voor internationalen handel in fokvee, voornamelijk naar Amerika, wen- schelgk?* ingeleid door den heer Zeilmaker te Haizum en toestemmend beantwoord. Verder werd aanbevolen een afd. van het Nederlandsche rund vee stamboek in Amerika te vestigen. Het vraagpunt: Welke economische voordeelen zjjn te verwachten van aanmerkelijke verlaging der spoorvrachten op mestvervoer? (inleider de heer P. Heidema Sz.), werd besloten het rapport van den inleider in het verslag op te nemen en een exemplaar te zenden aan den Minister van Water staat en aan het Ned. landbouwcommitó en hnn aandacht op dat punt te vestigen. Op de vraag: »Is het streven der Vereeniging tot bestrjjding van knoeierijen in den boterhandel, in het belang van den Nederlandschen Landbouw? Zoo ja! wat kan het Congres doen om die Veree niging te steunen ingeleid door den heer J. Rin kel Borger te Leiden, werd de volgende conclusie aangenomen: »Het Congres oordeelt, dat tot be strijding de knoeierijen in den boterhandel het noo dig is, dat een speciale regeling bij de wet wordt voorgedragen.* De algemeene vergadering koos Alkmaar als de plaats waar het 40e congres zal gehouden worden. Op de aan het congres verbonden tentoonstelling is o. a. bekroond met een 2en prijs, bronzen me daille, de beer H. Coert te Molenaarsgraaf, voor hoenders, goede eierleggers. Om de rnpspoppen in vruchtboomen te vernie tigen (om dezen tijd vertoonen zij zich) neme men op een schop een stuk rookend vuur, en bestrooie dat met een poeder van hars en zwavel. De larven verstikken door dezen damp en men heeft zjjne vruchtboomen voor 'tgansche jaar gezuiverd. De Hooge Raad heeft Dinsdag het verzoek om cassatie, van mevrouw Bulkley en haar medeplich tige Kloppers in de zaak van den kiuderroof te Apeldoorn, verworpen. Hiermede is voor het pu bliek het laatste bedrijf afgespeeld van deze hoogst treurige geschiedenis. De schuldigen zullen nu hun straf moeten ondergaan. De Arrondissements-Rechtbank te 's Hage deed gisteren uitspraak op de bekende aanklacht tegen Domela Nieuwenhuis. De beklaagde was bij de uitspraak niet tegen woordig. Bij het vonnis neemt de Rechtbank, op grond der bekentenis van bekl., bevestigd door de getuigen verklaringen, als wettig bewezen aan, dat beklaagde is de schrijver van het bewuste artikel tegen den per soon des Konings, in het alom verspreide blad »Recht voor Allen*. Den minachtenden toon, die daaruit spreekt, beschouwt de Rechtbank reeds als strijdig met den aan den Koning verschuldigden eerbied en bepaaldelijk wordt de zinsnede, aanvan gende met de woorden: »De groote bladen*, enz. geacht te zijn smadelijk voor den persoon des Ko nings. Het beweren van bekl. als zou hij niet de bedoe ling gehad hebben te bele digen, acht de rechtbank in strijd met de duidelijke eu ondubbelzinnige woorden door Nieuwenhuis gebezigd en waaruit het boosaardig opzet volgt. Verder overwoog de rechtbank, dat de bekl. zich niet tot critiek van dagbladartikelen heeft bepaald, maar daaraan een eigen meening heeft toegevoegd, daar waar hjj de liefde tot het Huis van Oranje op zjjn wjjze bespreekt. Do rechtbank wordt daarin versterkt doordien het artikel geschreven is naar aanleiding van het bezoek van Z. M. aan de hoofdstad en door den minachtenden toon en onvoegzame wjjze, waarop hjj zich daarover uitliet. De rechtbank achtte op deze gronden de schnld van bekl. aan het hem ten laste gelegde bewezen en qnalifiseerde dit eerste feit als het boosaardig en in het openbaar smaden van den persoon des Konings. Ten aanzien van het tweede pnnt van aanklacht (de uitdrukkingen tegen den heer Stork, commis saris van politie te Amsterdam) acht de rechtbank de betrekkeljjke zinsnede eveneens beleedigend en honend voor dien ambtenaar der openbare macht. Ook in deze heeft bekl. wel de beleedigende bedoeling ontkend, maar deze verdediging acht de rechtbank niet afdoende, aangezien geen handeling van den commissaris van politie is aangegeven, waarop bekl. die bepaaldelijk de ontbinding der vergadering te Amsterdam op het oog had, zjjn afkeuring grondt. Mitsdien verklaarde zjj den bekl. in de twoede plaats schuldig aan het wanbedrijf van hot als schrij ver in een openbaar en gedrnkt verspreid geschrift bezigen van beleedigende uitdrukkingen tegen een openbaar ambtenaar. In de geaardheid van Domela Nienwenhnis aan leiding vindende de hem op te leggen straf in een zame opsluiting te doen ondergaan, heeft de Recht bank hem veroordeeld tot éenjaar celstraf en 50 boete, bjj wanbetaling te ver vangen door 3 dagen gevangenis straf. Croll, die eveneens afwezig was, word wegens be- leediging van den Bargemeester van Enschedé, ver oordeeld tot een geldboete van 50. De grondwet tige vrijheid o.j zonder voorafgaand verlof zjjn ge dachten of meeningen te openbaren, geeft, over woog de rechtbank o. a., geen recht ambtenaren te beleedigen of te honen. Gedurende de voorlezing van de vonnissen was de tribune stampvol. Buiten stonden bjj het ge bouw veel nieuwsgierigen te kijken. De toeschou wers gingen uiteen, toen zjj tot het inzicht kwa men dat er niets meer aan de band was.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1886 | | pagina 2