p. louw; Buitenlandsch Overzicht. BUITENLAND. Anth. L. de Rop, Willem Otto, Geraru „dt geraamJ op 400000 dollara Agatha, Philippine, Fiora Delia Neve, H. J. G. Greive, Dr. R. Sinia en vele BINNENLAND. Atjehsche tirailleurs. Het applaudisseert in stilte iederen Hollander, die den dood vindt tegen een onzichtharen vijand, het juicht over ieder bewijs van onmacht, van onze zijde gegeven. Geheel Indië weet te goed en beter dan wij, dat Atjeh den kamp nimmer zal opge ven. Het volk strijdt voor zijn land en door Mohammedaansche priesters aangevuurd, ook voor zijn God en zijn brutale dapperheid grenst aan 't wonderdadige. Geen ander is zoo fanatiek als dit en daartegen den strijd te aanvaarden met een macht die hoop geeft tot een goed resultaat te koraén, gelijk dat o. a. de heer Verstege wil, zou van onze zij een krachtsinspanning vorderen, die wel licht te hoog voor ons blijken zou. Maar hoe dan ook, er behoort iets gedaan te worden. Ons bewind in Indië loopt ge vaar, indien wij blijven spelen voor muis ten pleiziere van Atjeh als kat en mogen we ons niet veroorloven het vijandige rijk geheel te onderwerpen, dan zal het zaak zijn te doen, wat o. a. de heer Tobias aanraadt, onze macht in Indië allerwege zóó te versterken, dat het geloof in onze onmacht plaats maakt voor het noodige respect. De Fransche Senaat heeft verleden week do wet, aan de troonpretendenten het verblijf in Frankrijk ontzeggende, mot 15 stemmen meerderheid aan genomen. Deze wet is onmiddellijk afgekondigd en 24 oren later waren de graaf van Orleans en de priusen Napoleon over de grenzen. Velen, zoowel tot de ropublikeinsehe partij behoorende als niet, waren tegen de verbanning sterk gekant, zooals wij in vorige overzichten hebben medege deeld. De graaf van Parijs evenwel heeft de onhandig heid gehad door zijne houding, na het aannemen der wet, deze volkomen te rechtvaardigen. Niet alleen heeft hij eone proclamatie uitgevaardigd, rechtstreeks gericht tegen den regeeringsvorm van Frankrijk, waarin de graaf zich veroorlooft te zeggen, dat de republiek bang voor hem is en dat zij hem door hare verbanning aanwijst als den pretendent. Maar deze verbannen prins treedt openlijk op als pretendent-, meer dan ooit een ver bannen troonjager. Zoowel bij aankomst te Dover als te Folkestone deed deze prins van Orleans zich door het hoofd der gemeente deftig ontvangen, maar hij s< inde zelfs bericht van zijne aankomst, en koningin Victoria antwoordde hem. Door deze houding wordt de regeering der Fran sche republiek volkomon gerechtvaardigd, en zij heeft zich dan ook gehaast om een antwoord op de werkelijk oproerige proclamatie te geven. Zater dagmiddag diende de heer Deraole, minister van Justitie, bij de Nationale Vergadering een wets ontwerp in, waarvan artikel 1 luidt: «Het aanplakken of uitstallen van oproerige geschriften wordt gestraft met gevangenisstraf van 6 dagen tot 1 maand en door eene boete van 16 tot 500 franks. De rechterzijde barstte natuurlijk in woede los, toen zij dit wetsartikel vernam, want zij begrijpt zeer goed dat het doel der regeering is het aan plakken en verspreiden van proclamaties onmogelijk te maken. Paul de Cassagnac bulderde er terstond op los: de republiek wordt bang, zeide hij; na eerst de prinsen verbannen te hebben, wil zij het «koninklijk en keizerlijk® woord treffen. Aan den anderen kant zal de minister deFrey- cinet wèl doen niet te luisteren naar hen die hem nog verder willen doen gaan. Het blad van Ro- chefort, «La Lanterne,dat de verbanning der prinsen op het tapijt heeft gebracht, sommeert den minister-president op den oorlogskreet van het Orleanisme te antwoorden door de «onmiddelijke verbanning van alle leden, zonder uitzondering, van de familie Orleans.® Ouzes inziens zou dit niet zeer verstandig zijn. Ook onnoodig. Want Frankrijk heeft het geluk twee kroonpretondenteu te hebben die het volmaakt eens zijn als zij gezamelijk do republiek moeten besto ken en verdacht maken, maar terstond in don hef- tigsten strijd zijn gewikkeld als er tot handelen moet worden overgegaan. Men moet de Bonapartistische bladen maar eens h'ooren blazen van woede over de proclamatie van den prins van Orleans. De «Pays®, het blad van Jerome Bonaparte zogt: «Het programma van den graaf van Parijs is eene oorlogsverklaring aan de demonstratie en wij rapen dien handschoen op.® De »Patrie,« welke steeds uit natm van Victor Bonaparte spreekt, zegt: «Het zou gepast zijn ge weest als de graaf van Parijs zich had herinnerd, dat niet hij alleen is getroffen. Er zijn twee Napo leons met hem in ballingschap gegaan. Zij zouden dus ook kunnen zeggende republiek wijst ons aan. Maar zij malen niet om zulk eene aanwijzing. Wij kennen slechts ééne aanwijzing: die van het volk.® Men ziet, de koninkljjke en keizerlijke partijen beginnen nu reeds te twisten, on de republiek is daardoor alleen reeds veilig. Het parlement in Engeland is nu ontbonden en de verkiezingsstrijd keef., een hoogte bereikt waar van wij, die zoo pas dien strijd in ons land bijge woond hebben, ons geen denkbeeld knnnen vor men. Gladstone is in het hvftstigst van den strijd. Te Birmingham waren de vorige verkiezing con servatieven gekozenwelnu, Gladstone stapte er 99 - s^rtoonde, liep zij snel hw eind straat ^«n naar ONDER REieil Vrijdag af, en een waren zegetocht hield hij. Toen hij de zaal binnentrad, waar duizenden zijue rede kwamen aanhooreu, stonden allen op, en gedurende drie minuten hield het donderend gejuich aan. Gladstone heeft dan ook besloten, zelf zich te Birmingham candidaat te stellen. Er is zeer zeker nu reeds een omkeer ouder het En- gelsche volk ten gunste van Gladstones Iersche politiek op te merken. Het beste bewijs is wel dit, dat Parnell, de «ongekroonde koning van Ierland® zooals men hem soms noemt, die voorheen z«ker te Portmouth zou uitgejouwd zijn, heeft daarvoor eene talrijke menigte Gladstones Iersche politiek verdedigd, en hij is er goed ontvangen. Wat voor al deze meeting merkwaardig maakte, is dat Par nell plechtig verklaarde: «Ierland neemt Gladstones plan aan als eene eindoplossing, en niet als een eersten stap tot losmaking van het Engelsche rijk.® Parnell zou zoo iets niet durven zeggen, als het niet werkelijk zoo was. Maar het sterkste bewijs dat het Engelsche volk Gladstone's zijde kiest, is wel dat meetings te Londen belegd om tegen de Iersche politiek van Gladstone op te komen, totaal in het water violen en eindigden met drie boera's voor Gladstone. Op eene andere meeting te Londen, waar Cham berlain tegen Gladstone zou spreken, schuifelde en schreeuwde de menigte zoodanig, dat Chamberlain zonder een woord te spreken den aftocht blies. Het oudste lid van het nu ontbonden parlement, de heer Talbot, die tegen de home-rule bill had gestemd, heeft nu aan zijne kiezers geschreven dat hij, na Gladstone's redevoeringen in Schotland, tot ander inzicht is gekomen en nu vóór home-rule zal stemmen. Alles wijst er dus op dat Gladstone de openbare meening op zijne hand krijgt. Zooals men weet, maken de Zwitsers toebereid selen, om den 500en gedenkdag van den slag bij Sempach en den heldendood van Arnold von Wiu- kelried, feestelijk te vieren. Maar er is nu een werkje verschenen, van Karl Bürkli, kapitein van de landweer, waarin betoogd wordt, dat Ar nold von Winkelried niet bij Sempach gestreden heeftdat hij toen nog niet bestond, en dat hij eerst 136 jaren later in den slag bij Bicocca den zelfopoffurenden dood door de vijandelijke speren gestorven is, waarvan de overlevering verhaalt. Het is nog al wel, dat niet de geheele daad wordt weggeredeneerd, als bij zoovele schoone over leveringen. Een rijk bewonderaar van Gladstone, lord Wol- verton, heeft dien staatsman 40,000 (480,000) gezonden, voor de kosten van zijn verkiezingstocht. In de mijn Sainte-Marie bij Lure had 's nachts een ontploffing van mijngas plaats. 24 werklieden kwamen om, 17 werden onder het puin bedolven. Gelukkig dat de ramp niet bij den dag geschiedde, anders zou het aantal slachtoffers 350 zijn geweest. Door de ontploffing zijn 60 kinderen weezen geworden. In een petroleum-distilleerderij te Rouaan heeft een onti loffing plaats gehad van petrolcumgassen, welke zich in een der ovens hadden opgegaard en ontbrandden, toen zij in aanraking kwamen met de lucht. Vier mannen werden door de plotseling uitslaande vlam doodelijk gewond. De directeur en nog een ander bekwamen minder ernstige kwetsuren. In Parijs wordt tegenwoordig,''gelijk aan de «Wiener Allgemeine® geschreven wordt, een klein kunststukje, door een goochelaar in de mode ge bracht, in vele salons vertoond. Eene dame van het gezelschap plaatst zich op een bainboesstoel, men bedekt haar met een grooteu fonlflüfl, die alle vormen doet uitkomen, klapt driemaal in de handen, neemt dan den foulard weg, en de dame is ver dwenen. Eenige dagen geleden had de vicomte de T., d'e het kunststuk kende, een groot gezelschap genoo- digd, om het kunstje met zijne vrouw te beproe ven. Alles gelukte voortreffelijk; de schooce. vicom- tesse plaatste zich glimlachend, in het elegantst négligé op den stoel, de vicomte spreidde met zorg den foulard over hare feeöngestalte, een klein gemompel van bewondering ging op, toen men haar aldus gemouleerd zag. De vicom'e klapte driemaal in de handen, en de dame was verdwenen. Luide toejuichingen beloonden de vertooners, en de graaf zeide, nadat hij van de verbazing der talrijke toe schouwers geuoton had, van vreugde stralend «Thans, dames en heoren, zal ik u de verdweneue weêr vertoonen.® Dit scheen echter niet gemakkelijk te gaan, want de vicomte bleef weg. Men onderstelde, dat de vicomte in soirée-toilet weer wilde verschijnen, en dus wat langer werk had. Toen eenige dames eindeljjk gingen zoeken, vonden zij den vicomte bezwijmd in de slaapkamer, met een briefje in de hand, waarin zijne vrouw hem mededeelde, dat zij de gelegenheid om te verdwijnen zoo gunstig had gevonden, dat zij niet had kunnen nalaten er, in gezelschap van een vriend des huizes van te pro- fiteeren. Bij do groote repetitie van hot toonoelstuk «Brahma,® in het «Eden-theater® te Parijs, was de acteur Monti, die de hoofdrol vervulde, bijna, door overmaat van realisme, om hot leven gekomen. Toen Brahma namelijk den brandstapel beklom men had, ontstaken de beulsknechten het vuur en stookten dit zoo «natuurlijk,® dat Monti, op het punt van te stikken in den rook, nog slechts de kracht had om: «basta, basta!® (het is genoeg) te roepen. Maar de als beulen verkleede tooueel- knecbts verstonden hem nietzij meenden, dat wat hij riep in zijn rol te pas kwam, en stookten voort, totdat gelukkig de regisseur tusschenbeide kwam, nog juist bij tijds om den armen Brahma, die reeds in zwijm gevallen was, van den dood te redden. Bij dun brand in de werkplaats der tramw g- raaatschappij te Boston zijn twaalf menschen om gekomen. Het gebouw was vol werklieden, de mees- ,t.en daarvan ontvluchtten door de vensters. Een hun- eraakte, in een raam, tusschen eenige vallende beklemd en verbrandde voor de oogen der EN MET MEDEWERKING V®xrs, zonder dat bet mogelijk was, hem te menschen gedood. Hij Dit algemeen bekende tijdichrift verschijnt in twaalf maandelijksiitenden kwaadaardig, met A L 31 A N A K, samen uitmakende 36 vellen druks, prijs 4.4 machtig te worden, In iedere aflevering 1 gekleurde titelplaat en in 't geheel ongeveer 200 muren, of vertrapte houtgravuren per jaar. «lukte het einde lijk aan een aantal gewapende mannen voor den Rajah van Dejah, met drie olifanten, het woeste dier meester te worden. De protestantsche kerk in Palestina werd vroe ger bestuurd door een geestelijk opperhoofd, dat elk jaar beurtelings door de Engelsche en de Prui sische Regeering werd benoemd. Thans echter heeft Pruisen de verbintenis met Engeland, welke nog al eens tot verschillen aanleiding gaf, verbroken, en te Jeruzalem een afzonderlijke Duitsche hervorm de kerk gesticht. Het eerste hoofd daarvan zal de zendeling Hefter zijn, die verscheidene jaren in Palesiina heeft doorgeb-acht. t HEUSDEN, 29 Juni. De standplaats van den opzichter van 's Rijks waterstaat te Geertruidenberg, wordt met 1 Au gustus a. s. opgeheven en overgebracht naar Heusden. De heer Van Enst, opzichter bij ge noemde dienst te Delden, is aangewezen om als dan alhier in functie te treden. t Het bericht uit Aalburg, voorkomende in ons blad van 23 Juni, over de opgebrachte waarde van wei- en bouwland, vinden we telkens in een anderen vorm door andere bladen over genomen. De grootste verandering heeft het echter ondergaan nu we het in het Nieuwsblad voor Werkendam terug vinden. Daarin staat toch dat een stuk weiland, iets grooter dan een are voor 3500 is verkocht dat zou zijn voor ƒ350,000 de hectare. We gelooven toch dat het oorspronkelijke bericht meer de waarheid nabij kwam, toen het sprak van ƒ3500 de hectare. Zaterdagavond wilde het zoontje van H. D. aan de haven water scheppen, toen hij zijn evenwicht verloor en met het hoofd naar beneden in de diepte verdween. Door den heer A. de Ko ning en D. Dekkers opgemerkt, werd direct een vaarboom naar hem uitgestoken, waarmede men, nog steeds onder water met hem in aanraking kwam. Het ventje greep den boom terstond en kwam aldus behouden aan wal. Zondag middag viel een vierjarig kind van E. V. in de oude haven. Alhier waren het de mede- spelende kinderen die het opmerkten en aan wal trokken. t GEERTRUIDENBERGr29 Juni. De heer van der Kallen, opzichter van 's Rijks waterstaat alhier, is met ingang van 1 Augustus a.s, in dezelfde betrekking overgeplaatst naar het eiland Rozenburg. t BAARDWIJK. Door stemgerechtigde inge landen van het waterschap den Binnen polder van Baardwijk, is in hunne vergadering van den 28 Juni, gekozen tot secr. penningmeester, in plaats van den heer A. de Kort, die bedankt heeft, de heer J. Loef, met 45 stemmen, tegen 28 stemmen die uitgebracht werden op den heer van Heijst, burgemeester van Baardwijk. t ZEVENHUIZEN, 25 Juni. De zomer met zijne warme dagen komt maar niet. Wel heeft de regen opgehoudeu te stroomen over de gras velden, maar de wind is nu weer gekomen, en doet den arbeider de verzuchting slaken: Wat moet er van mijne aardappels worden Deze heb ben dan ook veel van den wind te lijden, de stoelen knakken en de wortels raken los en ster ven. De aardappels, die diep in 't onkruid zitten staan er het minste aan bloot. Gelukkig is het weder wat zachter en daardoor de hoop van den daglooner levendiger geworden. De hooibouw is in vollen gang. Honderden neme» zeis en hark ter hand om den rijken voor raad gras van hel veld te maaien en te hooien. Warmte is voor deze bezigheid zeer gewenscht. De veldvruchten staan goed te velde. Wel h b- ben sommige landbouwers akkers met lijnzaad moeten omploegen, „omdat het niet wou/' maar niet tegenstaande dit, is er reden van tevreden heid, omdat het lijnzaad slechts een bescheiden plaatsje op het veld inneemt. t Gisteren viel een jongetje van 7 jaar in het vrij diepe kanaal. De vader begaf zich te water en redde het kind van een wisschen dood. Lad der en planken moesten echter aangebracht worden om den vader met het kind op den arm uit den modder te helpen. t DALEM 26 Juni. I» het volks-spreekwoord „veel mol, veel muis* een waar woord, dan staat een schrikbarende hoeveelheid van laatstgenoemde diersoort te vreezen. Mollen toch zijn hier zóó verbazend veel, dat akkers en tuinen letterlijk ge heel worden omgewerkt. Met goed gevolg wordt er echter door landbouwers en tuinlieden jacht op gemaakt. t De heer 11. M. v. Gellekum te Deil heeft met gunstig gevolg het eind-eximen aan het gymnasium te Gorinehem afgelegd. De viering van den zeventigsten geboortedag van den dichter W. J. Hofdijk werd Zaterdag avond in „Maison Stroucken* te Amsterdam op waardige wijze ingeleid door de Vereeniging „Hooger zij ons Doel* van welke de bard der Kennemer legenden buitengewoon eerelid is, onder medewerking van de philharmonische kapel „Mo zart*, terwijl het feestelijk samenzijn werd bijge woond door een talrijk publiek, waaronder al» ger.oodigden de leden van het Hofdijk comité, het bestuur van „Arti*, van de tooneelschool, letterkundigen enz. De dichter H. Th. Boelen hield bij het begin van den avond een feestrede, waarin hij, hoofdzakelijk door fragmenten van het gedicht „Zuid en Noord*, van Hofdijk, den dichter schetste, dien hij geluk wenschte met zijn benoeming tot ridder van deu Nederland- schen Leeuw. Verschillende grootere en kleinere gedichten van Hofdijk werden daarna voorgedra gen, o. a. „De profecy der starren* en „Vondel gekroond*, op een wrjze dat de dichter er meer dan eens zijn tevredenheid over uitsprak. Deze Hofdijk-r.vond, welke behalve door den dichter zelf, ook bijgewoond werd door zijn echtgenoote en dochter, kenmerkte zich door opgewektheid en werd met een bal besloten. Zondag samenkomst in „Felix Meritia*, waar de jubilaris werd begroet door corporaties cn vrienden. Een maaltiji op „Duinlust* bij Zand poort besloot het feest. Een 50 tal Amsterdamschedebitanten der Staats loterij zijn bijeen geweest om te spreken over eenige grieven, nl. dat zij vóór de wet van 23 Juli 11. op elk lot 3 verdienden en hun winst thans slechts 1 is; dat zij vroeger 10 loten konden nemen en thans slechts 5, en dat de col lecteurs zooveel mogelijk den kleinhandel in loten tot zich trekken. Men besloot daartegen een adres te richten aan den directeur der Staatsloterij, met verzoek om de collecteurs te beperken in hun macht tegenover de debitanten, zoodat de verhou ding weder wordt gelijk zij was vóór de wet van 23 Juli 11. Op verzoek van de Noord-Brabantsche Maat schappij van Landbouw, zal de hengstenkeuring te Eindhoven in Sept. a.s. geschieden door de 2e remonte-commissie, bestaande uit de hh. Boogaard, majoor, Kromhout, kapitein, en Van der Wal, officier-paardenarts. In de provincie Groningen is roet als meststof door de landbouwers zeer gewild. Een te Oud$- Pekela wonende schoorsteenveger koopt dat artikel in 't naburige Pruissen op en heeft een lading van 1000 hectoliters uit den Haag laten aanvoeren. De eerste jager met de nieuwe Hollandsche haring werd met 168 ton volle haring en 216 ton maatjesharing Maandag-ochtend, volgens be richt uit Lerwick, te Vlaardingen verwacht. Men verneemt dat üomela Nieuwenhuis van het vonnis der Rechtbank te 'a Hage in hooger be roep zal komen bij het Gerechtshof. Men verze kert ons tevens dat hij daarbij door een algemeen bekend Haagsch advocaat zal worden verdedigd. Ongeveer 30,000 vreemdelingen werden, alléén door de Rijnspoorwegmaatschappij, op de dagen vóór en van de maskerade naar Utrecht vervoerd. Voor eenige dagen werd door D. A. v. P., op de Groote Markt te Gorinehem, een deur en een schotje uit zijn huis verkocht aan een oudheid kundige van Delft, voor een hoogen prijs. Genoemd huis is hetzelfde, waarin Hugo de Groot arriveerde en zich verkleedde als metselaar na zijne vlucht uit het fort Loevestein. Velen van de pleizierreizigers, die Dinsdag met den extra-guldenstrein der staatsspoorwegmaat schappij viaGeldermalsein uit Arnhem naar Utrecht gingen, hebben een heel onpleizierigen terugtocht gehad. De trein zette de reizigers af aan de goe- derenbureaux der staatsspoor, vroeger het station, nabij het Rijnspoorwegstation. Des avonds moest men daar om elf uur weder present zijn. Vele reizigers kwamen echter in den avond op het perron van het Rijnspoorwegstation terecht, vroegen naar den trein voor Arnhem en stapten in. Toen nu onderweg de controle plaats had, bleek de vergissing en moest iedereen 1.90 bij betalen. Er waren er ook onder, die van de mas kerade nog geen dubbeltje hadden overgehouden, deze werden bij het verlaten van den trein door de politie opgeschreven. Te Venlo heeft sedert het jaar 1599 een hoe rengild (schuttersgezelschap) bestaan, dat sedert 1869 geen leek enen van leven meer heeft gegeven, en thans weder werkzaam zal optreden. Het gild bestaat uit 25 leden en is in het bezit van 18 zilveren platen (waaronder zeer ouden en antieken) kronen, ketting, vogel enz. Zij stellen zich ten doel om aan het schuttersfeest te Tegelen deel te nemen. Het gild had vroeger 2 stukken grond, ter grootte van 1 heet., 15 aren, in eigendom, welke echter sedert 1843 als eigendom van de gemeente op het kadaster voorkomen, die daar ook natuurlijk het vruchtgebruik van heeft. Men doet echter stappen om daarvan weder in het bezit te komen. Op onderscheidene plaatsen zijn te Amsterdam in den nacht van Vrijdag op Zaterdag groote oranjekleurige biljetten aangeplakt, waarop met groote letters gedrukt was: „Weg met het ko ningschap, waarvan de pop in den Haag troont Leve Domela Nieuwenhuis! Gedrukt ter Nihilis tendrukkerij. De politie rukte de biljetten af voor het krie ken van den dag. Het korenveld op de esschen in de gemeente Oosterhesselen, dit door den hagelslag van den 2den Juni werd getroffen, is nu opnieuw bebouwd en gezaaid met boekweit. De hoop van den land man is nu op dit gewas gevestigd, dat sommige jaren in opbrengst voor fogge niet onderdoet. Doch boekweit is een zeer wisselvallig verbouw, en in elk geval zal er in deze gemeente gebrek aan roggestroo komen. De schade door *het on weder aangericht wordt op niet minder dan ƒ30.000 begroot. In het niet verwoeste gedeelte van de esch staat de rogge heel goed en belooft, hoewel het stroo dit jaar niet groot is, een goeden oogst. ïwierr*&mKmtmmmimmÊÊtBBÊÊmmÊmÊamÊnmiaimÊÊKÊmmÊÊtÊÊmÊÊËmÊÊHÊiÊÊtÊKÊmiÊmmÊÊÊÊtmm Met ingang van 1 Juli a.s. treedt bij den Rijkstelegraaf een nieuw tarief in werking. Voor het binnenland is dit als volgt Tusschen twee kantoren in verschillende plaatsen: Voor de eerste tien woorden ƒ0.25. Voor elk tweetal woorden daarboven 0.03. Voor stadstelegrammen Voor de eerste tien woorden ƒ0.15. Voor elk woord daarboven - 0.01. De minste prijs voor een telegram, tot cd met tien woorden bevattende, is dus ƒ0.25, terwijl voor berichten, welk een groot aantal woorden inhouden, de prijs nogal aanmerkelijk verschilt van den tegenwoordigen. Bij voorbeeldvoor een telegram van 100 woorden, dat thans 1.00 en 0.15 grondtaks, dus 1.15 kost, wordt dan geheven 1.60, als voor het eerste tiental woorden 0.25 en voor elk twee tal woorden daarboven, d. i. dus 45 tweetallen ƒ0.03 of ƒ1.35, makende met de ƒ0.25 voor het eerste tiental ƒ1.60: een verschil dus van ƒ0.45 bij het tegenwoordig tarief. Terwijl de tarieven voor België en Engeland onveranderd blijven, vervalt voor Duitschland de vaste grondtaks van ƒ0.24 en wordt de prijs per woord van 0.06 op 0.064 gebracht. Deze telegrammen worden dii9 goedkooper. Voor Frankrijk wordt het tarief van ƒ0.10 per woord met een halven cent ver meerderd en dus ƒ0.105.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1886 | | pagina 2