IPIteié Inzet Stoombooten. Donderdag 12 Augustus 1886, voorin. 11 m, BILLARTFABRIEK. b urge rlijke stand. ""marktberichten. 322ste Staatsloterij. INGEZONDEN. A DYE RTENTIEN. n rnrrn Lil Gemengd Nieuws en Allerlei. Stoomboot Maasstroom I, Stoomboot Maasstroom II, Prijzen van PIE, bij D. J. Du Croo Zoon, te Gorinchem. Wed. IV. L. kuijk Zoon, Oppert 148, ROTTERDAM, zeer BILLIJKE PRIJZEN. laats waar de verslagene i één hunner zelfs vuur n ontvangen te hebben, aagd hebben, of de beide jneisjes vergezeld waren, zouden vertoeven. On- klaring houdt v. D. vol, eest te zijn, maar zich •k te hebben opgehouden. D. de zwager der ver- 100 in een begrafenis- ad Zondagavond te Man schap van vier personen, ouwen, waarbij ook nog uit hunne woonplaats, gebracht aan keunissen greis schrikte het paard tram. Het paard sprong lat het rijtuig met men- geraakte. Gelukkig lag vaarvan de schipper be ling. Allen werden dan tcindje van 11 maanden, Jnet zeemiliciens bemande et Nieuwediep door een zeild, waardoor de sloep n drie der miliciens uit ;n. Zij werden echter ge- gebracht. Een schoor- een dakgoot indeOost- m werkzaam was, is op iet gasthuis gebracht, al- ezweek. De sergeant et 280 van de mena- eft aan een zijner vroe- laats te Luik opgegeven, jas over te zenden. In 1de zich ten zijnent een van een wachtmeester ontvreemde geld werd, uoeg geheel teruggevon- Maastricht medegevoerd, geleiders te ontsnappen, won van den schoenma- nom gevallen en aan de le Delft is een 14-jarig (verleden, tengevolge van npitten. De officier ht, vergezeld van den ;en geneeskundige, heb- enhoven begeven, waar erwonding heeft plaats cere L., is voortvluchtig, ekela heeft bij een brand welke weldra gebluscht aantal doeken, die ruim waren\ in beslag geno- ïs een man voorover in luitkalk gevallen, welke n. Hij werd spoedig ge- ifiin ernstige brandwon- 8-jarige knaap, Zondag k te Amsterdam te w;v loeproeiers van den Ha- ïaald. Zondagnamid- s bij de zweminrichting un aangespoeld het lijk lagen vermist werkman. was onlangs overleden inérikort aan het etablis- hij als grofsmid werk- ele anderen zou worden igheden hadden hem in noedig gemaakt, zoodat If van het leven beroofd in staat van ontbinding oods voor drenkelingen ivenswaai is uit de Lek een kind dat verleden ongen van een schip in - Te Helmond speelden jongetje van 3 jaar aan ,apje eensklaps te water eeuwde niet, maar wist dat zij, ook in 't water reeds tweemaal kopje- drooge kreeg. »ei te halen, is Woensdag :uwarden ter hoogte van len vaart zijnden spoor- an moet bij deze roeke- •oken hebben. Zekere bij een twist zijn zoon vinger afgesneden. en brievenbesteller door len vreest dat de man ft gekiegen. - Dezer 1. S., agent in zeep enz., jele ondernemingen niet verdachte wijze schip seerde gelden verwijderd, aamd ,/E. H. Van Lin- r Java, is te Rotterdam or het grootste gedeelte Rosmalen en Coudewa- stoomtram gevallen. Zij ernstig. Benoorden ken, alleen de mast is r TE AMSTERDAM. Noordermarkt heerschte rust. De geheele buart 'lijk meer eu meer terug rioelden en speelden weer •aderen zaten weer kalm telden rond, terwijl zij in de herberg van A. ROZA, op Donder dag den 12 Augustus 1886, des avonds ten zeven ure, ten overstaan van den Notaris A. B. DE VRIES VAN MEERTEN, ten verzoeke van de Heeren C. J. van Andel, C. du Boeuff, M. de Fijter, A. van Her wijnen en A. Straver, Mejuffrouw A. den Dekker en de Weduwe A. van der Blom van Herwijnen. Nadere inlichtingen geven de eigenaars en genoemde Notaris VAN MEERTEN. arbeider en zijne vrouw Sum, naast elkander aan ksem in hunne woning, k achter den stoel, waarop i opening en werd eene lehalve dat de man een w een tijdlang bedwelmd erd. blijkbaar nog de voorvallen der vorige dagen be spraken. Naarmate de rust terugkeert, neemt het aantal nieuwsgierigen toe. Van alle kanten komen zij naar de Noordermarkt, wandelen laugs de Prin sengracht en verdringen zich voor de huizen, waar slechts eenxg spoor van een kogel is te bespeuren. Wie bij oen dergelijke wandeling niet alleen zijne oogeu, maar ook zjjue ooreu gebruikt, wordt meer en meer versterkt in de overtuiging, dat do bewoners van den Jordaan alles behalve partij kiezen voor de oproerstokers. Ten bewijze der goede gezindheid van zeer vele bowoners der verontruste wijk kan ook dienen dat de gebroe ders Mens, die den moed hadden om de roode en zwarte vlaggen van do Zaturdagsche brug af te rukken, van vele Jordaaubewouers in den vorm van een briefkaart, een bewjjs van instemming heb ben ontvangen. Die briefkaart luidt als volgt: «Vele Burgers betuigen a beide, alsook de be woners der Willomstraat, «hunnen oprechten dankt voor u kloek gedrag. En moedigen u allen aan steeds de rust te doen bewaren. Zoo de ongelukkige opgeruiden menigte toch maar wilde inzien dat Domela Nieuwenhuis een groote lafaard is, die zich stil terug trekt terwijl zijn arme volgelingen in bloedigen strijd zijn. »Op zijn hoofd kome al dit onschuldig bloed. Waarlijk de Amsterdammers zijn zoo kwaad niet voor hun arme stadgeuooten, is er wel een stad waar zoo veel gedaan wordt als hier. Dus brave Willemstraters nogmaals dank. Bescherm de agenten en sla geen geloof aan opruiers. Gelijkheid kan er toch nooit bestaan. >Aau Leendert en Jacobus Mens, Willemstraat, alhier. Tegen negen uur, toen alle werklieden weder van hun arbeid waren teruggekeerd en het op en om de Noordermarkt wat bewegelijker was go- worden, hoorde men hier en daar weer oproerige praatjes, meest uit den mond van halfbeschonken personen. Daarbjj kwam nog, dat Recht voor Allen* werd gevent, en om de verkoopers zich volksmenigten verzamelden. De bladverkoopers verdwonen echter spoedig van de straat en met hen verspreidde ook de menigte zich, of bleof zij, op verzoek der politie, welke weder den dienst waarnam, circulerende. Zekere Tissink, wonende op de Egelantiersgracht, die Dinsdagavond verzet pleegde, werd mot groote moeite aan het politiebureau op de Noordermarkt in arrest gebracht. Hij droeg verschillende wa penen bij zich. Een ongeteekend oproerig geschrift, dat ook den naam van den drukker niet vermeldde, werd Woens dagavond in den omtrek van de Noordermarkt verspreid. Een jongen, die het op den Dam uit gaf, werd in arrest genomen. De namen van de gedooden zijn, voor zoover thans bekend is, Herman Koerts, Marnixstraat no. 58, 15 jaar. Willem van Munster, Oostenbur gervoorstraat no. 32, 18 j. Willebrordus Hel sloot, Rozengracht no. 28, 17 j. Leonard van Dijk, Anjelierstraat uo. 42, 18 j. Franciscus Antonius Uelman, Suikerbakkersteeg no. 2, 18 j. Cornelis Johannes Wosselsz, le Goudsbloemdwars straat no. 18, 20 j. Lambertus Gorter, Prinsen gracht no. 94, 20 j. Ernst Hendrik Tjaden, Westerstraat no. 179, 21 j. Karei Lodewijk Steeukamp, Bloemgracht no. 114, 22 j. Johan nes Hendrikus van der Vliet, 2e Weteringdwai*s- slraat no. 56, 23 j. Johan Ehlebrecht, Linden- gracht no, 168, 24 j. Gerrit Riet, le Lelie dwarsstraat no. 9, 26 j. Arnoldus Petrus Weer man, Nieuwe Kerkstraat no. 58, 26 j. Gerar- dus Greuter, Palmstraat no. 53, 27 j. Hendrik Willem Pheunegers, Marnixstraat no. 18, 30 j. Bernard Heinrich Witte, 3e Goudsbloemdwarsstraat uo. 6, 35 j. Johannes Penning, Scnoutousteog no. 9, 40 j. Jan Johannes Antonius Beuning, Ljjnbaansgracht no. 204, 47 j. Abraham Ar noldus Pakkoo, Passeerderdwarsstraat no, 43, 47 j. Hendrik Braudsma, Spuistraat no. 207, 51 j. Johannes Pijn, 2e Looiersdwarsstraat no. 7,61 j. A. C. Jansen, uaaisler. Tot nu toe is het niet bekend, dat behalve de dooden in het gasthuis, die thans 26 in aantal zijn, ook gesneuvelden zich in de huizen bevouden, wel eenige gewonden. De identiteit van twee lijken is tot nu toe nog niet gebleken. Zij zijn van een jonge vrouw eu van een man. Hun signalement is opgegeven, tor- wijl de lijken gephotographeerd zijn. Onder de Maandag gedooden behooren ook de socialisten Jan en Gerrit Penning. Naar men meldt is de socialist Fortuyn, naau- welijks twee dagen uit de cel ontslagen, op grond van de artt. 91 en 102 van het Strafwetboek, te Amsterdam weder in voorloopige hechtenis genomen. Deze arrestatie is geschied op grond vau de ge noegzaam verkregen zekerheid dat hij de vermoe delijke uitgever is van het hierboven genoemd bul letin, waarin socialistische leerstellingen en oprui ende bewoordingen verkondigd werden, en waarop de naam des drukkers niet was vermeld. In een kort verhoor moet hij bekend hebbon het bulletin te hebben uitgegeven, doch onbewust daardoor de wet overtreden te hebben. De Noorderkerk was Donderdag wederom door 200 en de hoofdwacht op den Dam door 150 man infanterie bet.rokkon. Alles was rustig. Van de 22 dooden in het Gasthuis zijn er 18 door de familie-betrekkingen opgevorderd. De agent van Politie W. Langelaan, die zoo ergerlijk werd mishandeld, is helaasaan de ge volgen or van overleden. Door de politie werd Donderdagmiddag te 12 uur op den Dam, een beschonken man gearresteerd die, met een bijl gewapend, op het monument toe liep, naar het schoen met het doel om het om te hakken. Telkens vormen zich natuurlijk weer groepen van vrouwen en mannen in de straten en op grachten, die do droevige gebeurtenissen besprekenmaar de toon is welwillond, er klinkt minder verbittering uit de woorden. Vooral de vrouwen zien in dat de politie het hard te verantwoorden heeft gehad en dat de officieren, die in de treurige noodzakelijk heid hebben verkeerd om «vuur!* te bevelen, dit ook hadden moeten doen om hun soldaten, meest allen jonge miliciens, dus zeiven zonen uit het volk, voor steeniging te bewaren. Er was slechts één vraag, die men deed een vraag door moeders gedaan. «Wanneer zal het ein digen? Wanneer zullen wij tot rust Jiomen, wan neer zullen we in Godsnaam gerust kunnen slapen?* Een zuster, die haar broeder had zien doodschie ten, vroeg of de koning het kon dulden dat zijn onderdanen vermoord werden en toch ouder de hevigste uitingen van droefheid die wij van haar hoorden, vernamen we geen woord van wraak, maar slechts den wanhoopskreet: «Waarom heeft dit zoo moeten zijn?* Uit goede bron verneemt men dat de «verloven tot begraven* der gesneuvelden in het jongste op roer zijn ingehouden en dio reeds waren afgegeven wederom zijn opgeëischt. Hieruit is op te maken dat ter voorkoming van ongeregeldheden, omtrent het begraven nader zal worden beslist. Naar aanleiding van een bericht in de »H. Crt.,« dat do Ev.-Luthersche predikant, de heer Poolman aldaar, gezien was met den volksmenner, den heer Domela Nieuwenhuis, schrijft eerstgenoemde aan genoemd blad een brief, waarin o. a. het volgende voorkomt «Ondanks D. N's. ook door mij betreurde theo rieën acht ik hem een persoonlijkheid van een zuiver, een eerljjk en edel hart, een man van goede bedoelingen, van hooge adspiratiëo zelfsen trots z|jn opzweependo taal, zijn woorden op stelten en wat ik meermalen hemzelven als zijn fanatisme, ja als een krankzinnig, een dweepziek streven voorhield, schijnt hij mij nochtans en in onzen flauwen, karakterloozon tijd zegt het nog al iets 1 een wezenlijk karakter.* En verder «Het woelen en werken der sociaal-democratie is mijns inziens iets ellendigs, maar een van de open baringen onzer maatschappelijke ellenden, der vele geestelijke nooden, die om hulpe roepen, 't Is éene zij 't ook slechts éenenaast hei palingtrekken b. v. te Amsterdam nu weer, en 't ijseljjk optreden van de overheid aldaar éen van de builen, welke den kanker verraden, die overal haast en op allerlei wijze aanwezig is. De ziekte nu flink, maar bedachtzaam tevens te behandelen, niet onnoodig de gezwellen te stooten of de wonden te prikkelen, den ongelukkigen, den krauken zeiven, wel verre van met 't phariseërsgebad in christelijke liefde, die alle dingen ook draagt, tegemoet te gaan, al thans nooit als ze zeiven komen, hun toegang te weigeren, opdat mogelijk een goed zaad nog kunne uitgestrooid worden, dat is, dunkt mij, man nentaal en menschenplicht.* Men schrijft ons uit Wiesbaden We berinden ons in het hartje van het zomerseizoen. De vreemdelingenlijst van 18 Juli geeft 49.447 personen aan. In allerlei vormen en met de levendigste kleuren wordt het badleven afgeteekend, 't is juist dat echte Rijnsche badleven hetwelk aan ieder, die zijne bekoorlijkheid heeft leeren kennen, onvergetelijk blijft. Aan genietingen en vermaken ontbreekt het den tegen woordigen badgasten niet. Daarvoor zorgt in de eerste plaats de stedelijke baddirectie. Behalve dagelijks muziek s' morgens aan de drinkbronnen, en de regelmatige namiddag- en avondconcerten van ons uit 50 kunstenaars bestaande badorkest, neemt zij achtereenvolgens maatregelen voor bizondere verbindtenissen van de meest ver scheiden aard. Van de beroemde Wiesbadener tuinfeesten kunnen in dezen zomer reeds vier worden opgeteekend met dubbel concert, groote illuminatie, prachtig vuurwerk, bals in de gezamenlijke kurzalen enz.twee er van gaven ons ook nog een opstijgen met de luchtballon door de luchtreizigers Securius en Opitz. 't Schitterendst van deze feesten was dat van 11 Juli waar aan gelijktijdig eene groote wedstrijd in snel- en kunstrijden op wieiers verbonden was, en waarvan zelfs personen uit ver wijderde steden als München, Bürzburg enz. deelnamen. Er zijn dien dag wel 6000 menschen in onze badplaats geweest. Voor het eerstkomend groote tuinfeest is o.a. de Keulsche Liedertafel met ongeveer 140 zangers geëngageerd. Een buitengewoon fashionable beeld verschaffen het slot van elk feest, het groot bal in de gezamenlijke badhuiszalen, waar vele orkesten den dans begeleiden. Eene bij die tegenwoordige vreemdelingen niet minder ge liefde uitspanningen, zijn de Rijnvaarten, welke worden geregeld door de baddirectie op eigengohnnrde salonbooten met militaire muziek, zangerskwartet, Bengaalsche verlichting der Rijnoevers en waaraan zelfs een deftig scheepshal niet ont breekt. Van bijzondere genoegens zijn bovendien uit den laatsten tijd voornamelijk meldenswaard eenige druk bezochte danspartijen, eenige avondvoorstellingen van den wereldheroemden Nestor der goochelaars, den professor C. Heerman, eenige concerten vau de Weener zangeressen en de Weener Meisjeskapel, een paar uitvoeringen van het beroemde keizer-cornet-kwartet (Kosleck), solo's van de gezusters Milanollo, Componisten- en Solistenavonden der Badhuiskapel, een Amerikaansch Nationaal feest't welk nog door een Nederlandsch, Engelsch, Russisch enz. gevolgd zal worden in 't kort, het ontbreekt en ont brak niet aan afwisselend genot voor onze badgasten, Hooggeplaatste personen vertoeven en vertoefden hier in zoo grooten getale, dat het te veel plaatsruimte zou nemen, ze allen op te noemen, zooals kleinere badplaatsen met iederen vreemdeling van naam plegen te doen. Slecht3 het verblijf van Z. M. den Koning ran Denemarken, die hier langen tijd, tot het einde van Juni, verblijf hield, wordt in 't voorbijgaan ver meld. De aankomst van Z. M. den koning van Griekenland wordt ten spoedigste verwacht. De gezondheidstoestand onzer stad is voortreffelijkhier voor getuigen de wekelijksche opgaven van den keizerlijken gezondheidsraad te Berlijn, in welke steeds Wiesbaden met de gunstigste cijfers staat opgeteekend. Wij hebben hier alzoo niet te klagen, zijn tevreden, en zien de toekomst niet in met het pessimisme van den huidieen tijd. F. M. t Dusseu. Ondertrouwd: Ad. van Dinteren, jra, 29j. en J. M. v. d. Pluijm, jd. 19 j.; Ad. van Dussel- dorp, jm. 30 j. en C. van dor Plnljin, 23 j. Geboren: Cornelia, z. v. S. Verbnnt en M. J. Kuipers; Adrianus Heudrikus Jozephus, z. v. B. M. van Iersel on M. van Roo|j; Caroliua, d. v. K. v. d. Pluijm en P. van der Pluijm; Tennis, z. v. C. do Graaf en J. Bonman; Anna Helena, d. v. E. P, van Dijk en A. Verschoor; Adriaan, z. v. M. van Tilborg en E. J. Verschoor. Overleden: Johs. Schalke, vrouw van L. do Bodt, 59 j.; Goverdina van der Pluijm, 1 m.; Ja cobus Koops, 7 ra.; Caroliua Jozepha van Djjk, vr. v. C. van Dinteren; Adrianus Hubertus van Daal, jm. 18 j. Bij den Peuningmeester der provinciale commissie voor de algemecne collecte ten behoeve van noodlijdenden door den hagelslag op 1 Juni 1886 is ontvangen, le opgave Collecte gemeente Fijnaart c. a., 4.3.045 Putte, 8.26 Loonopzand, 166.15 Bedrag der vorige opgave 16,404.74, te zamen 16,622.195. 9e opgave. Ontvangen collecte gemeente Ileeswijk, ƒ15,325 Schijndel en van het liefdadigheidsconcert, aldaar gegeven den 25 Juli jl., te zamen 141.47. Dus over het geheel 16.778.99. le Klasse. Trekking van 27 Juli. Prijzen van 100 en daarboven. Prijs van ƒ5000: no. 16003; ƒ2000: no. 2883; 1000: no. 18987; ƒ400: nos, 6907 en 16268; ƒ200: nos. 5195, 5843, 10294 eu 17017; ƒ100: nos. 188, 7892, 11950 en 13160. le Klasse. Trekkiug van 28 Juli. Prijs van 1000: no. 9250; ƒ400: no. 12477; ƒ100: nos. 3508, 4422, 7543, 11336 eu 18861. le Klasse. Trekking van 29 Juli. Prijs van 1500: uo. 2716. Overgenomen uit bet Weekbl. voor Notaris-ambt en Registratie. Mijnheer de Redacteur! Het schrjjven van M. in no. 864 van dit blad, ontlokte m|j onwillekeurig de ontboezeming van Tollens: «En reken d'uitslag niet, Maar let op 't doel alleen*, waut ik vrees, dat het middel door den geachten schrjjver aangegeven om praktijkjacht te weren, zal bljjken te falen. Zoodra het middel van controle gelegen is in zekeren prijs voor goe deren of diensten te betalen door particulieren, beteekont de controle niets, omdat er tal van mid delen zijn haar te ontduiken. Op economisch ge bied heeft men dat ondervonden in alle gevallen van wettelijke prijsbepaling en bij heffingeu van accijnsen. Hier vooral geldt het »ee qu'on voit et ce qu'on ne voit pas* van Bastiat. Al brengt de notaris op zijne declaratie afstand en rijtuig in rekening, dan behoeft hij het nog niet te laten b e t a 1 e u. Hij kan het laten inhouden, terugge ven of als een geschenk in den spaarpot van de kindertjes zijner cliëuten laten doen. Zulke ge schenkjes zouden nog zoo kwaad niet werken. In één woord: stel dat het verplichtend ware om der gelijke posten op de declaratie te brengen, dan is het niet mogeljjk te zorgen, dat het bedrag van die posten komt in de kas van den notaris. Hoe zou men dat kunnen contróleeren Aller minst zou het middel baten tegen contracten met derden, aan wien voor hunne hnlp en aanbrenging van zakeu een deel van de verdiensten wordt toe gekend. De notaris kan zijne declaratie volkomen juist en volgens de wettelijke voorschriften op maken eu ook werkelijk door zijne cliënten doen betalen, maar niets kan hem verhinderen om een deel van zijn verdiensten aan derden te geven, hetzij dan op den grondslag van een contract of b|j wijze van eenvoudig bewijs van erkentelijkheid. Als iemand een notaris een mooie zaak aanbrengt dan gevoelt de laatste zich meestal geneigd den eersten een bewijs van dankbaarheid aan te bieden, en wanneer dit geschiedt op volkomen eerljjke wijze en zonder opzettelijke of stel&elinatige bena- deeliug van anderen, dan kan men er volkomen vrede mede hebben, doch zelfs de overeen komsten van notarissen met derden om «voor hem te werken,* zooals men dat noemt, kunnon door het middel van M. niet worden voorkomen of belet, zoodat taxatie eene m. i. noodelooze for maliteit zou zijn. Verplichte taxatie voor alle notariëele declaraties zou in menig arrondissement vermeerdering van het aantal rechters noodzakelijk maken en in vele gevallen geheel noodelooze for maliteiten, vertraging en omslag ten gevolge heb ben. Taxatie moet alleen noodig zijn in geval vau geschil over het bedrag dor declaratie. De opinio vau M„ dat eene klacht over indrin ging van eon notaris bij den officier van justitie zeer goed ingang zou vinden, deel ik in zooverro volkomen, dat de officier die klacht met belang stelling zou aanhooren, maar wat zou dat baten? Zoolang geen wetsbepaling is overtreden kan de officier, mot den besten wil van de wereld, niets doen en het eenige middel om hem in staat, te stellen tot handelen is het invoeren van stiafbe- paliugen voor bepaalde feiten. Zolfs al moesten alle declaraties worden getaxoerd, dan zou dit nog niets beteekenen, want de wet van 31 Maart 1817, Stbl. no. 12, bevat geen strafbepalingen tegen hom die minder of meer declareertminder mag hij altijd declareeren en als hij te veel neemt wordt dit oenvoudig door den president der rechtbank veranderd. 't Komt my voor, dat ter bestrjjding van prak- tykjacht en het speurhondensysteem, als e e u i g- z i n s klemmende middelen kunnen worden aan gewezen lo. beperking van do kringen waarin de notarissen hun functies mogen uitoefenen, meer in het byzonder voor zoodanige akten die slechts strekken tot het constateeren van zekore openbare feiten, handelingen of ovoreenkomsten, als: open bare verhuringen, verpachtingen, verkoopingen, ver gaderingen, enz., terwijl voor de eigenlijke ver- trouwensakteu, waarbjj meer speciaal hot vertrouwen of de sympathie van hot publiok voor een notaris in het spel komtals inventarissen, boedelschei dingen, maatschappen en andere contracten, de kring der bevoegdheid ruimer zou kunnen worden gesteld 2o. strafbepalingen op de by de wet, aan te wijzen haudelingeu, die kannen worden geacht, te zijn in strijd met de waardigheid van hot ambt. Zoovoel mogelijk moet aan het notariaat het karakter van een «baantje* worden ontnomen om het meer als «ambt* te kenmerken. Hoogachtend, UEd. dr., Vljjmen. W. J. N. LandiuS. Kindermeid, dood leuk: «kijk mjjnheerereisaan, schat je In het «Geuldal,* zomerweekblad voor Valken burg eu omstreken, lezen wij de volgende advertentie «Sla niet over. Een heer van goeden stand en nog jeugdigen leeftijd, tijdens zijn verblijf in Val kenburg veel tijd tot wandelen hebbende, zoekt eon wandelgezollin, aanvankelijk langs de oevers der Geul en later, met wederzydsch goedvinden, door dit leven.* Franco brieven, liefst met portret, worden inge wacht, enz. «Een leeljjke vergissing.* De politie te Na pels had dezer dagen het signalement en bevel van aanhouding van een paar Russische reizigers, jeugdigo gelieven, die mot gestolen geld op reis waren gegaan. Op de boot van Venetië naar Napels bevond zich zulk een paartje, dat dan ook werd aangehouden en men vond by den heer 81.000 fr. waarde. Hij en zijn reisgenoote werden gevangen gezet, maar beweerden doodonschuldig te zijn en legden papieren over die men, om 't gehalte, zeker voor valsch hield. Er werd naar Rusland getelegra feerd eu 'tantwoord kwam: Laat hen spoedig vrij en maak vele excuses. De reizigers behooren tot de Russische Keizerlijke familie! En inderdaad, de jonge vrouw is de nicht van den czaar; de man een prins en oud-officier der kozakken van de garde. De jonggehuwden kwamen hun wittebroodsweken in Italië doorbrengen. Een aardig begin! Het schavot der toekomst (voor landen waarde doodstraf noch niet afgeschaft is) wordt thans te Leipzig tentoongesteld. Het model vertoont een blok waarop een stoel geplaatst is, voor den ter dood veroordeelde bestemd. Daar achter staat een beeld der gerechtigheid met zwaard en weegschaal. Onder het blok is een electrische batterij, waarvan de draden door de pooten van den stoel omhoog gaan en in den zetel en den rug eindigen. Nadat nu het vonnis is voorgelezen wordt de veroordeelde op den stoel geplaatst of daarop des noods vastge bonden, waarop de beul een staf boven zijn hoofd breekt en de stukken in de weegschaal werpt. Dit brengt de electrische batterij in werking en de dood volgt oogenblikkelijk, gelijk met dieren genomen proeven herhaaldelijk hebben doen zien. t DUSSEN, 29 Juli. Op de heden alhier gehou den botermarkt werden aangevoerd 155 kilo boter Zij gold van 0.90 tot 1.08. t WAALWIJK, 30 Juli. Op de heden gehouden markt was de aanvoer vee weinig, handel tamelijk vlug, aangevoerd werden 569 KG. boter, die 0.95 A ƒ1.07 per kilogram gold. t DORDRECHT, 30 Juli. Weiboter 0.52 4 Ó.40. Kunstboter 0.30 a 0.42. Grasboter 0.75 a ƒ0.60. Tonnen, 10.50 4 ƒ9.50. Eieren 3.50 4 3.—per 100. De volgende niet onaardige klucht, doch die een droevig licht werpt op sommige plattelands vroede- mannen, had onlangs in eene raadsvergadering van een Noordbrabautsch dorp plaats. Men behandelde het virslag over den toestand van het ouderwijseen paar leden eu een wet houder achtten de belangen vau het onderwys ge schaad, door dat de onderwijzer eenige kostleer lingen houdt. De discussies over dit punt werden geopend, bedoelde wethouder vroeg aan den voorzitter «wé zé de schoulcumraissie er af Wel, antwoordde deze, die heeft een guustig verslag uitgebracht en is hoogst tevreden over hot o der wijs. «Maor wèver zen doar au die kummissie?* Wel dat zijt, gij zelf meê, het dagolijksch bestuur is de schoolcommissie 1 O, zei de goede man, «kök be- grêpte* da hèk nog nie gewoè en, ek zè moar nen boer. O tijd, o zeden de man was een tien jaren wethouder on had evenzooveel malen scboolverslag uitgebracht,. Onlangs zag een boer, die 's avonds te 9 uren de woning eens arbeiders in den Eierlandtcheu polder passeerde, diens vrouw in hoogst zwaugeren toe stand, met veldarbeid bozig. Toen de boer den volgenden morgen to 4 uren weer het huisje vooibij kwam, zag hij dezelfde vrouw staan wasschen. Ilij groette en vroeg: «Ei, ei, nu al weer aan 'twerk?* «Ja, buurman,* was 'tantwoord, «ik ben van nacht bevallen; wil je m'u kindje eens zien?* By de wedrennen stond een kindermeid meteen stevig, gozond kind in de armen, vooraan iu de eerste rjj der toeschouwms. 'i, Is toch vervelend dat men niets kan zien*, zeid een knorrige oude heer die achter haar siond, «zuigelingen moesten bij een wedren niet wudeo tot gelaten zeg, meisje! waarom laat je de kleine niet liever naar Jan Klaassen kijken?* Op 29 Julij 1886 zijn ingezet en verhoogd: DE tot slechts JJooo.de tot slechts £>ö£50. de massa der beide booten (ot slechts 7250. AFSLAG eu TOEWIJZING op in bet, Koffiehuis Place Royale* te 's-Bosch, ten overstaan van P. C. A. KUIJPERS, Notaris te Drnnen, ton wiens kantore dagelyks kan wor den gehoogd. MENADO, extra fijn en geurig 50 PARELidem idem 50 1 PREANGER, lekker, zwaar42J/2 f JAVA, le soort, zeer goed 40 l 10 2e goed 37Y2 36 vrjj goed 35 Bij 2l/2 KG. 5, bij 50 KG. 10 ct. per KG. lager.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1886 | | pagina 3