R. K. Keukenmeid LOUIS DE JOMill. MANUFACTUREN ODE-ARTIKELEN. Openbare Verkooping HOOITOEMAAT .11111 I 'e nieuwe Drankwet IHLLARTFABRIEKT Hoeren Kleedingstukken op |Dpenbaar Yerkoopen: RECHTSZAKEN. 322ste Staatsloterij AANBESTEDINGEN. MA RKTBERICHTEN. ADVERTENTIEN. INGEZONDEN. Gemengd Nieuws en Allerlei. ^edikhuizen, Engelen, Vlij men en Baardwijk. DE HOOITOEMAAT van Verschillende perceelen, in martijen. Plano uitgaaf 10 Cent. H ei!. W. L. Kuijk Zoon, Oppert 148, ROTTERDAM, zeer BILLIJKE PRIJZEN. BotermarktHeusden, Zandvoort practisch voorgedaan, zoodat de offici- eele oplossing noodig blijkt. Yan Zondagavond af is het Feestgebouw te Rotterdam gesloten en naar men van daar meldt, is de directeur, de heer L. C., ook uitgever van de //Artisten-courant," met de noorderzon ver trokken. Zijn artisten moet hij uiet betaald hebben, en nog menigen leverancier evenmin. Naar het ^Vad./y verneemt, zal de zaak van P. v. d. Stadt Jz., beschuldigd van het aanranden van de verbindende kracht der wet en het aansporen tot ongehoorzaamheid aan deze, niet naar de open bare terechtzitting verwezen worden. Men meldt van Terschelling dat ruim 400 Spaansche matten en 8 goudstukken uit de ^Lutine* zijn opgehaald. Langs de kusten van Helder en Tessel drijft thans buitengewoon veel zeegras. Wegens den geringen prijs van het z.g. gevischte zeegras, wordt er van de ronddrijvende massa's nagenoeg niets opgevischt. Menigmaal drijven er uitge strekte wiervelden, die er in de verte als groen weiland uitzien. Bij flauwe koelte wordt door dat zeegras veel last aan zeilvaartuigen veroorzaakt, wijl zij er nu en dan niet kunnen doorzeilen en in het wier blijven steken. Visschen, die zich wat al te nabij den zeespiegel wagen, geraken vaak tusschen het drijfwier zoo danig bezet, dat zij niet weder omlaag kunnen komen en somwijlen met de hand kunnen worden gegrepen. Dinsdag avond is op de Stadhouderskade, bij de Vondelstraat, te Amsterdam, wederom eene zamenscholing door de politie uiteengedreven. Te Papendrecht brak Dinsdagmorgen een he vige brand uit ten huize van den manufacturier J. van Straaten, 't welk met een aangrenzende hooischuur een prooi der vlammen is geworden. De brand is vermoedelijk in de schuur ontstaan en had zulk een dreigend aanzien, dat een af- deeling pontonniers uit Dordrecht aanrukte, om zoo noodig bijstand te verleenen, vooral ter be scherming van eenige groote boerenwoningen, welke op zeer korten afstand van den brand stonden. Gelukkig had het even te voren bijzon der zwaar geregend, waardoor de rieten daken dier woningen doornat waren, zoodat dus de vonken, welke uit het brandende perceel opvlogen, geen schade deden. Te ongeveer half elf waren de vlammen be dwongen, hoofdzakelijk doordien het vuur geen verder voedsel vond. Een 24-jarig man, zonder beroep, heeft zich in zijn woning in de Tuindwarsstraat te Amster dam opgehangen. Te Zijpe zijn twee woningen afgebrand. Een lijder aan dronkenmanswaanzin sprong te Amsterdam uit de eerste verdieping zijner woning in de Coramelinstraat, hij viel in een tuintje en bezeerde zich maar weinig. Te Heerenveen is een 11-jarige jongen bij het baden verdronken. Te Berg-Ambacht heeft een klok hen een rat gedood, die een harer kuikens trachtte maehtig te worden. Te Harskamp (gem. Ede) viel een koe een veertienjarig knaapje aan en bracht hem naet hare horens een zeer ernstige verwonding toe. Door spoedig aangewende genees kundige hulp hoopt men den knaap te redden. In de Liudenstraat te Amsterdam heeft een meisje, dat een fornuis aan wilde maken met wat petro leum, door het vlam vatten harer kleederen ernstige brandwonden gekregen. Zij verkeert in bedenkelijken toestand. Aan het station Kempen, waar de vorige week de conducteur Eich veronge lukte, is nu weder de 23-jarige wissel wachter Johan Straten onder een trein gekomen en gedood. In het Noorder Buiten-Spaarne te Haarlem is een 17-jarige knaap bij het zwemmen verdronken. - Op de Breedstraat te Leiden is een kind door den tram overreden. Het werd ernstig verwond. - Drie personen in de Haarlemmerstraat te Amsterdam zijn als verdacht van valschheid in geschrifte in hechtenis genomen. Onder Over- schie is een 59-jarig man door den stoomtram aangereden en aan achterhoofd en been gewond geworden. Hij is naar het ziekenhuis te Rotter dam overgebracht. Te Tubbergen hebben kin deren van polderwerkers een hoop stroo in brand gestoken. Een kind van 18 maanden bekwam daarbij zulke hevige braudwonden, dat het den volgenden dag overleed. Te Rotterdam sloeg Dinsdag de bliksem in den mast van een schip, liggende in de Koningshaven. De mast werd gesplinterd. Van een vlaggestok op een der gebouwen in de Diergaarde aldaar werd medo een stuk afgeslagen. Te Charlois werd het dak van een woning ge troffen en tal van pannen verWrjjzold. Te Naaldwijk sloeg de bliksem in het huis van de wed. Vreugdenhil, zonder brand te veroorzaken. Eenige schade werd aangericht. Te Someren (N.-B.) zjjn twee woningen getroffen en afgebrand. Dinsdagavond sloeg de bliksem in den 30 m. boo- gen schoorsteen der stoomzaagmachine van den C. H. De Haart te Utrecht, sprong daarna over op de rails, volgde die tot grooten schrik der aanwezige werk lieden over een lengte van pl m. 100 passen en koos zich, door de gelukkig openstaande deuren der werkplaats, een uitweg op de straat, zonder eenige schade te hebben aangericht. Een jotgen, die in de nabijheid der machine werkzaam was, bleek, hoewel hevig ontsteld, na van het nederge- komen roetstof ontdaan te zijn, niet den schrik te zijn vrij gekomen. Te Leersum sloeg de bliksem op drie plaatsen in. Boven Lage en Hooge Zwaluwe woedde Dinsdag morgen te 8 uur een zeer hevig onweder, vergezeld door zware regenbuien. In het land van don land bouwer H. worden eene koe en een kalf doodge slagen. 's Middags onweerde het hevig boven Apeldoorn. Do bliksem sloeg in eene schuur van den arbeider N. en doodde een schaap, een pink en eene geit. Den geheelen dag dreigde het boven Bussum en omstreken, waar de bui 's avonds los kwam. Omstreeks drie uur ontlastte zich boven Win terswijk een zwaar ouweder vergezeld van hagel, die op vele plaatsen schade aanrichtte. De bliksem sloeg in de korenmolen van den heer H. J. Maas en ver nielde die geheel. Voor zeven jaren gebeurde dat ook. Te Amerongen werden zeven personen door den bliksem getroffen, doch niemand bekwam eenige wonde. De hagelslag boven Ronswoude was zóó hevig, dat, de tabaksaanplant als geheel verloren moet be schouwd worden. Te Utrecht ontstonden geen onheilen, wel daar entegen in het nabijgelegen dorp Maartensdijk aan den Oosterspoorweg tnsschen Utrecht en Hilversum. Daar trof te omstreeks 5 uren een bliksemstraal een landman en een meisje, juist toen de laatste, voor haar vader, den brievengaarder, den eerste een brief overhandigde. De landman was terstond een lijk, bot meisje slechts bewusteloos, doch zoo dat zij ter verpleging moest worden opgenomen. Te Amerongen is eene vrouw zóó getroffen, dat haar leven nog niet buiten gevaar is. In West zaan sloeg de bliksem in de boerderij van H. Zonderland, zonder brand of belangrijke schade te veroorzaken. Bij Deventer werden vijf arbeiders getroffen, die een blok jjzer vervoerden. Zij kwamen allen met de schrik vrij. Te 's Gravendoel sloeg Dinsdagochtend de blik sem in de pijp van het stoomgemaal van den pol der den Trekdam, een half uur buiten de gemeente. Eenige steenen werden afgeworpen en de pijp schenr- de over eene lengte vau 8 meter open. Brand werd echter niet veroorzaakt. Te Aarlandervoen sloeg de bliksem in den wa termolen van A. v. d. B. en vernielde een molen- roede en wierp in het benedenhuis eenig vaatwerk omver, zonder echter brand te veroorzaken. Geluk kig bevond zich het gezin van den molenaar in het aangrenzende huis. Woensdagnacht sloeg de bliksem te Halfweg in de kerk der Chr. Ger., doch zonder brand te ver oorzaken. Eenige oogonblikken later werd daar in do buurt een paard in een stal gedood en een 18 jarig mebje aan den schouder getroffen. In de laatste aflevering vau do .Economist,* heeft de heer W. J. N. Landié, notaris te Vlijmen, een artikel geschreven over het notariaat.. Hij wenscht ter verbetering van de positie der notarissen do volgende veranderingen in de wet op het notariaat: lo. Benoeming naar anciënniteit,, met zekere vrij heid oru met locale toestanden rekening te honden. 2o. Beperking van het aantal candidaten in die mate, dat de candidatuur niet langer dan 6 a 7 jaren duurt, en zulks door toelating van slechts een beperkt aantal bij vergelijkend examen. 3o. Invoering van het stelsel van plaatsvervanging, waardoor de vervangende candidaat de praktijk van het kantoor tegen verloopen behoedt. 4o. Beper king van het aantal notarissen tot 1 op de 5000, met rationeeler verdeeling van de standplaatsen dan thans. 5o. Herziening van de fiscale wetgeving, zoodat het knoeien met het registratierecht ophoude. 6o. Afschaffing van het demoraliseerend getuigen- stelsel; de geloofwaardigheid van de acte moet in den notaris gelegen zijn. 7o. Afschaffing van de bevoegdheid om te beschikken over zijn protocol, dat aan het kantoor en niet aan den persoon be hoort. 8o. Herziening van eenige bepalingen van het burg. wetboek, in dier voege, dat de voorge schreven formaliteiten ter bewaring van de rechten van minderjarigen niet ongestraft kunnen worden nagelaten, d. w. z. ontdoken. KERKNIEUWS. naar Gameren, door J. M. H. G. Wolf, te Hur- wenennaar Laren, door E. M. Van IJsendijck, te Hooge Zwaluwe. Men schijnt in Leiderdorp tot een overeenkomst te willen geraken. Door de kerkvoogden van die plaats is een brief aan den heer Vlug gezonden, waarin hem het voorstel werd gedaan het kerk gebouw om de beurt met den ringpredikant te gebruiken. Omtrent het kapitaal, op het Groot boek ingeschreven, en deel uitmakende van de ker kelijke goederen van Leiderdorp, is door het Clas sicaal Bestuur van Leiden bij deurwaarders exploit doen boteekenen, dat die gelden niet mogen uitbe taald worden dan op last van genoemd bestuur. Op den tot hem door het Cl. Bestuur gerichten brief over een schikking betreffende het gebruik van het kerkgebouw der Ned. Herv, gem. te Lei derdorp heeft ds. Vlug geantwoord, dat hij omtrent deze zaak in geen overleg kan treden, daar hij zichzelven als don eenigen predikant der gemeente Leiderdorp en de ring-predikanten als indringers beschouwt. Naar men verneemt is op het verzoekschrift van mevrouw Bulkley, om haar wegens ongnnsti- gen gezondheidstoestand gratie te verleenen, van hoogerhund geadviseerd dat er gevangenissen met behoorlijke ziekenzalen bestaan, waar de patiënt als dan steeds ouder geneeskundige behandeling kan zijn. Voorts moet op alle andere ingekomen verzoek schriften afwijzend beschikt zijn. 3e Klasso. Trekking van 24 Aug. Prijs van 1500: no. 4767; 1000: nos. 15023 en 15803; 400: no. 9119; 200: nos. 7598, 13205 en 19247; ƒ100: nos. 400,673,5740,8293, 9995, 15814, 16220 en 17840. 3e Klasse. Trekking van 25 Aug. Prijs van ƒ25,000: no. 12596; ƒ5000: no. 652 2000 no. 19703 1000 no. 2416 400 no. 20347; 200: nos. 2762 en 17666; ƒ100: nos. 6455, 6992, 9074, 10771 en 19719. 3e Klasse. Trekking van 26 Augustus. Prijs vau 400: no. 19077. f ZWOLLE, 10 Sept. Het wegruimen van een wrak in de Zuiderzee bij Urk, t De directie der stoomtramweg-maatschappij zhl eerstdaags aanbesteden "het aanbrengen, van het ballastbed, het leggen der sporen en wissels voor den tramweg en de zijtak naar Sluis, benevens het bouwen van eene remise met 7 woningen te Draai brug (gemeente Aardenburg). Daarbij bleef het; beiden hadden hun gemoed eens gelucht en de zaak bleef verder bij het oude. Onderofficier voor het gelid>Als ik zeg, pre senteer 'tgeweer! dan kijk je recht voor je uit. Jansen, hoor je me niet, waarom kijk je naar beneden Janson »Er zit een vlieg op m'n neus, sergeant Sergeanl »Al zat er een olifant op, je doet wat ik zeg f DUSSEN, 26 Aug. Op de heden alhier gehou den botermarkt werden aangevoerd '103 kilo boter Zij gold van 1.01 tot 1.19. f WAALWIJK, 27 Aug. Op de heden gehouden markt was de aanvoer vee gewoon, handel veel vlugger, aangevoerd werden 60 KG. boter, die ƒ1.20 a 1.35 per kilogram gold. Is er ook een middel bekend om het scheuren der vruchten van jutteperenboomen to beletten? En zoo ja? welk is dat middel? Bij kweeperenboomen pleegt men daartoe wel eens en met goed gevolg aan te wendenhet begraven vau eene kat bij den stam des booms. Zou dit middel ook bij den jutteperenboom ba ten? Wie kan en wil ons hieromtrent eenige inlichting geven Daartoe zult u, M. d. R. zeker wel eene kleine ruimte in uw blad willen afstaan, ten behoeve van Uw Dw. Correspondent. wordt verlangd tegen half SEPTEMBER; goed kunnende koken en netjes werken. L«Oi\ 100, buiten verval. Zonder goede getuigschrif ten onnoodig zich aan te melden. Adres onder letter N N, aan den Boek- handel van Gezs. WIJN te Eindhoven. O, wiens gemoed is zoo wanschapen, dat het niet trilt wanneer hij de klok zijner geboorteplaats hoort klinkenhaar, die bij zijne wieg van vreugde gezongen, hem welkom in het leven toegeroepen, zijn eerste harteklop begeleid, heinde en ver in den omtrek de heilige blijdschap van zijn vader, de nog onuitsprekelijker vreugde zijner moeder verkondigd heeft Alles, alles is begrepen in de zoete heuge- nisson, door de geboorteklok opgewekt; wijsheid, vroomheid en teederheidde wieg en het grafhet heden en de toekomst. Men zegt: »de liefde vergeeft alles.Men zou er kunnen bijvoegen: »hoe meer men vergeven heeft, des te meer bemint men.* Wie de toekomst voor zich winnen wil, moet met hare moeder, het tegenwoordige, op een kwa den voet staan. Aan de tong herkent de geneesheer de ziekten di s lichaams en de wijze den toestand der ziel. Uit Rozenburg wordt gemold: Zondagmorgen j.l. had er in »de Nionwo Wa terweg* een droevig ongeluk plaats. Drie porsonen, van Brielle komende, vroegen aan een arbeider van A. Mol te Rozenburg, of hij hen eens wilde overzetten naar 's Gravenzaude. Het was bijzonder kalm weer en stil water, zoo dat 'de overtocht per roeibootje aanvankelijk naar wensch ging, tot kort bij den overkaut het bootje omsloeg en de drie passagiers in do diepte weg- zouken; de roeier klampte zich aan het vaartuig en bleef behouden. Naar men ons mededeelde was het bootje wat klein voor vier personen en waren de jongolui wat onvoorzichtig. De namen der verongolukten zijn: C. Vrij van Brielle en J. en P. Luijendijk van Vierpolders. In het Priesche stadjo Prauekor zat voor eenige dagen de directeur van het posttelegraafkautoor al leen in zijn bureau, toen hij een vreemd geritsel aan de brievenbus hoorde dat zijne nieuwsgierigheid zoodanig opwekte, dat hij naar buiten ging om te onderzoeken van waar dat geluid kwam. Wat zag hij? Een dienstbode, die bezig was oen zakje hennep zaad te ledigen in de brievenbus. Niettegenstaande de directeur het meisje over die vreemde daad aansprak, volbracht zij haur werk en ging bedaard naar huis, waar ze tot haar mevrouw op gemelij- ken toon zeide: Nou, die directeur is me ook een hachje. Hij had er vrij wat van te zeggen dat ik dat goed* in de bus wierp. Welk >goed« Wel hot hennepzaad en don brief. Heb je het hennepzaad voor onze vogels ook in de brievenbus geworpen? In de bus geworpen? Wel zeker, Mevrouw zeide immers: »haal een kop hennepzaad en worp dezen brief moteen in de bus.* Nu heb ik eerst don brief en daarna het hennepzaad er in gedaan Het kerkelijk besluit, waarbij den voorzanger werd gelast te zeggen »Heere« en »ende,« in plaats van >Heer« en »eu« is gevallen te Tienhoven nabij Breukelen. De predikant aldaar is de hoer Wes- torbeek van Eerten, die nog slechts zes maanden dienst heeft. Van wijlen den ex-koning van Hanover en een zijner bedienden, die zich door zijne handigheid in het scheeren en do zorg voor de tandon van den blinden vorst onmisbaar had gemaakt, vertelt ds. Wilkingson in zijn »Méi>.oires« een aardig ver haaltje. De bodiende wist dat hij onmisbaar was en maakte daar misbruik van. Als de koning drif tig was, werd hij ook driftig en altijd had hij een antwoord gereed, somtijds zelfs een zeer oneer biedig antwoord. Twee- of driemaal werd hij om zijn brutaliteit op staanden voet weggezonden. Maar hij ging niet. Hij stond den volgenden och- teud weder als gewoonlijk aan 's konings toilet tafel en deed alsof er niets gebeurd was, terwijl de koning blij was dat hij hem weder daar vond Hij was 17 jaar bij den vorst geweest, toen hij het op zekeren dag te bont maakte. Wat doe je daar, kerelriep de koning uit. je bont oen gek, een driedubbele gek Ja, sire, luidde het antwoord, ik weet da ik een gek ben en een driedubbele gok, ander-' zou ik hier niet zóó lang gebleven zijn. De INSPECTEUR van het lager Onderwijs in de 1ste Inspectie maakt bekend, dat de exa mens, bedoeld in artikel 56 onder letter a der 1 Wet van 17 Augustus 1878 (Staatsblad No. 127), (dit jaar voor de tweede maal op 4 October e.k. |en volgende dagen zullen worden afgenomen. I Hij, die zich daaraan wenscht te onderwerpen, 'moet zich onder overlegging van de stukken, in Sart. 59 der Wet genoemd, VÓÓr 10 Septem ber e.k. bij den Schoolopziener van het district fijner woonplaats aanmelden. 's-Hertogenbosch, 24 Aug. '86. De Inspecteur voornoemd, J. B. VERHEIJEN. MAGAZIJN VAN EN ALS: Prachtige PLOOISELS, FESTONS, KNOOPEN, KANTEN enz. tegen zeer la ge prijzen. [et Oolleg-e van Regenten over de Grodshnizen te Heusden, zal op DINSDAG den 31 Augustus 1886, des )ormiddags ten 11 ure, bij den Heer H. Moürik m de Wijksehe poort te Heusden, in het Breeder bij biljetten omschreven. heeft voorradig <>als die op 1 SEPTEMBER e.k. in alle lo llen met vergunning moet ophangen. f* De vroegere uitgave is alsdan van onwaarde. Nedbul. Herv. Gemeente. Aangenomen Prijzen van 100 en daarboven. Mijnheer de Redacteur! van onder

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1886 | | pagina 3