BUITENLAND. BINNENLAND. B URGERLIJKÈSTAND. "RECHTSZAKEN. 322ste Staatsloterij. In een proclamatie zegt Vorst Alexander dat, daar hij waarlijk overtuigd is dat zijn vertrek het herstel der goede verstandhouding tusschen Rusland eu Bulgarije zal bevorderen en daar hij van den Czaar de verzekering heeft ontvangen dat de onaf hankelijkheid, de vrijheid en de rechten van Bulga rije ongeschondeu znllen blijven en niemand zich zal inlaten met de binnenlandsche aangelegenheden van Bulgarije hij verklaart afstand te doen van den Bulgaarschen troon, daar hij wenscht aan een ieder het bewijs te leveren, hoezeer de belangen des va derlands hem dierbaar zijn en dat hij bereid is voor de onafhankelijkheid daarvan op te offeren wat hem dierbaarder is dan zijn leven. Hij betuigt zijn dank aan zijn volk voor de gehechtheid aan don troon in gelukkige eu ongelukkige dagen. Hij verlaat Bulgarije, God biddende het sterk en mach tig te maken. Ten slotte vermaant hij alle Bulga ren, zich te onderwerpen aan het regentschap en de rust in het land te bewaren. Het Journal do St. Petersbourg« acht door het vertrek van den Vorst van Bulgarije het hoofd bezwaar opgeheven. De Bulgaren, zegt het blad, behoeven na de doorgemaakte crisis voor alles orde en rnst, naar buiten zoowel als naar binnen. Rusland denkt er niet aan de door hem voor de Bulgaren gewonnen onafhankelijkheid te vermin deren. Anseele, de aanvoerder der Gentsche socialisten, heeft zich te Brussel in hechtenis begeven, om al daar zes maanden gevangenisstraf te ondergaan. Hij werd tot de poort van de gevangenis begeleid door veel vrienden, die hem toejuichten, maar de orde werd niet verstoord. De Fransche senator Carayon-Latour lijdt aan maagkanker. Zijn toestand is zorgwekkend. De familie Rothschild te Parijs heeft bjj het over lijden van de barones James 120.000 frs. voor de armen geschonken en bovendien 600.000 frs. voor liefdadige instellingen beschikbaar gesteld. Engeland heeft een groot verlies geleden door den dood van den philantroop Samuel Morley, die Zaterdag op 76-jarigen leeftijd overleed. De heer Morley was eeu der rijkste kooplieden rau Londen gedurende vele jaren lid van het Par lement een groot vriend en aanhanger van den heer Gladstone, het hoofd dei Nonconformisten* (vrije kerk), voorstander van de matigheidsbeweging (geen volstrekt afschaffer) eu een tweede Lord Shaftes bury, wat zijne weldadigheid en particulier en pu bliek leven betrof. Niet minder dan 20,000 a 30,000 gaf hij jaarlijks tot onderstand van allerlei weldadigsheid-inrichtingen uit. De heer Morley heeft steeds allerlei eerbewijzen van de hand ge wezen. Verleden jaar nog bood de heer Gladstone hem het Pairschap* aan, maar hij weigerde. Welsprekende, lange levensbeschrijvingen van den overledene, in de Engelsche bladen, leggen getuige nis af hoe de heer Morley door het geheele land en door alle partijen werd in eere gehouden. Hij was de hoofdeigenaar van de Daily Newsc en een aautal liberale tijdschriften, en laat, eeu outzachlijk vermogen na. Op den dag waarop Kropotkius broeder zelfmoord begin?, werd zijn vrioud prins Nikoladse dood gevon den in eeu vijver bij Tomsk. Hot lijk was met wonden bedekt, een oor afgerukt, en een touw om het lijk geslagen. Men denkt dat de Prins wei'd gedood door politieke bannelingen, dio hem van verraad verdachten. Van den 16u op den I7n dag verloor Succi 400 gram aan gewicht. Hij sliep meer dan anders. Hot gelaat is magerder, de huid geler geworden. Een gedeelte van Spanje is weder met een ge duchte sprinkhanenplaag bezocht. In den omtrek van Valencia is zelfs een kind door eeu zwerm sprinkhanen overvallen en verstikt. Te Dongola moet een vreoselijke hongersnood woeden, zóó zelfs dat er daden vau eauuibalisme werden gepleegd. Het aantal personen, die ten gevolge van de aardbevingen te Charleston omkwamen, bedraagt 96. Door het springen van een stoomketel te Bac carat zijn 5 mannen gedood en 5 gewond. Uit Dongola komen weer treurige berichten. Zoowel in de grootendeels verlaten stad als in de omstreken heerscht hongersnood, daar het land niet moer wordt bebouwd. 8000 man troepen der op standelingen zijn met hunne gezinnen zonder leef tocht, en zóó hoog is de nood gestegen, dat zelfs monscbenvleesch verslonden wordt. Te Caïro ver wacht men daarom geene nieuwe aanvallen van de Arabieren, maar wel een toevloed van uitgehon gerde en noodlijdende inboorlingen. Iu de provincie Turijn hobbeu zich aardschokken doen gevoelen; te Turijn zelf werden twee sterke schokken waargenomen; de bevolking vluchtte op straat. Ook te Susa, Anglione, La Superga eu Mon- calieri waren de schokken vrij hevig. Het aantal sterfgevallen aan cholera te Torre zij naar den wagen en vulde uit eene der kannen eene blinkende koperen maat. Tegelijkertijd keerde Hannes terug niet een warm kadetje, dat een verleidelijker! geur verspreidde. «Hier,* zeide hij, en stopte het haar in de handen, «dat zal je knuistjes wel weer warm inaken.* Inmiddels had Ant de maat met melk aan de lippen van het kind gebracht en met gretigheid slorpte het meisje het zoete vocht op, het kopje achterover hui gend toen de inhoud verminderde, met graagte zelfs het laatste droppeltje nuttigend en intusschen met zekere teederheid het warme broodje tusschen hare handen geklemd houdend. »Dat smaakt, hé?« lachte Ant. «Nog een beetje.* «Eerst eens van het kadetje proeven,* viel Hannes vroolijk lachend in en bracht de kleine handjes met het smakelijke hapje naar den mond van het kind. Juist meende het meisje er hare tandjes in te zetten, toen Ant zeide «Je moest onze vondeling maar met je medenemen in de bakkerij, Hannes. Als zij uitgeslapen heeft, kun je wel eens uitvorschen waar zij tehuis hoort.* Het warme broodje ontviel de handjes van het kind en hare oogen vlamden hooghartig. Wilden die twee haar vasthouden Dat nooit. Als een pijl uit den boog schoot zij de jongelieden voorhij en was binnen wei nige oogenblikken uil het gezicht. (Wordt vervolgd,) Anunziata moet 65 pCt. van het aantal aangetas ten bedragen. Naar de Atheenscbe bladen melden, hebben Grieksche bandieten den grijzen aartsbisschop van Elassona in Macedonië ontvoerd en een losgeld ge vorderd van 100,000 frs. Een telegram uit Saloniki berichtte, dat de Porte onmiddellijk een detache ment van 600 man bevel zou geven deu bandieten te vervolgen. Dit geschiedde; het kwam tot een treffen waarbij aan weerzjjdvn een paar dooden vielen. De bandieten moesten hunnen buit weer prijsgeven. Dicht bij Akron, in den staat Ohio, werd bij het boren naar natuurlijk gas, op 2400 voet diepte, een onderaardsche zee ontdekt. Een zwaar ijzeren peillood werd 100 voet diep in de zee afgelaten, zonder dat men op den bodem stiet. Een mooie aanwinst hoeft onlangs ons Indisch leger gekregen, volgens do »Voss. Ztg.« Dat blad verhaalt dat een bekend Duitsch inbreker, Adolf Krtiger, zich te Amsterdam voor het Nedorlandsch- Indisch leger heeft laten aanwerven. Hij kon in Daitschland niet vervolgd worden, omdat hij door geneeskundigen voor krankzinnig was verklaard. Maar in Oostenrijk, waar hij ook een aantal diefstallen pleegde, word bij gevangen gezet. Hjj wist echter uit zijne gevangenis te Olmiitz te ontsnappen. Omtrent den hevigen orkaan in West-Indië wordt van St. Vincent bericht, dat daar 400 huieen en zes kerken geheel vernield zijn eu de oogst zwaar beschadigd is. Zware boomon werden ontworteld en de stukken der uiteengewaaide huizen vlogen door de lucht. Vier menschen werden gedood; twintig ernstig gewond, en ruim 100 licht gekwetst. Vijftien honderd personen zijn van alles beroofd en moeten onderstand van overheidswege genieten. De schade wordt op 2,400,000 geschat. IIEUSDEN, 10 Sept. t Dinsdagavond onttlaste zich boven deze gemeen te een vreeselijk onweder, waarbij het water met stroomen neerviel, afgewisseld door hagelbuien. De slagen waren zoo geweldig, dat de ramen dreunden en men elk oogen blik vreesde dat het hier of dear zou inslaan. Gelukkig bleef Heusden gespaard, maar sloeg de bliksem te Heesbeen in den duiventoren en te Oudheusden in een boom, zonder dat op eenige plaats brand veroorzaakt werd. t WIJK, 8 Sept. Bij het onweder dat hier gisterenavond woedde, trof de bliksem den toren, gelukkig zonder brand te veroorzaken, hoewel de aangerichtte schade nog al aanzienlijk is. Een aantal leien stortte met groot geraas naar bene den, terwijl bij nader onderzoek bleek dat een balk over zijne geheele lengte gekloofd was. Van een anderen balk waren spaanders afge slagen. Een wonder mag het heeten dat er geen brand ontstaan is. Dit is nu binnen enkele jaren reeds de tweede maal, dat de toren getroffen wordt. Toch schijnt er niet aan het aanbrengen van eeu bliksemaflei der te worden gedacht. Zooals bekend is, bezit Wijk een der hoogste en schoonste torens van het land van Heusden en Altena. t SLEEUWIJK, 2 Sept. De warmte welke gisteren vreeselijk was, heeft hier verscheidene personen den arbeid doen staken en enkele in deze streken bevangen door de warmte, vielen bewusteloos ter neero. a. heeft dit ook plaats gehad met den lijkbezorger Brouwer dezer ge meente, nadat hij de gewone formaliteiten op de begraafplaats voor wijlen de echtgenoote van Kind had verricht, ging de stoet in ernstige stemming, zonder terug te blikken, huiswaarts. Genoemde lijkbezorger welke achteraan kwam, schijnt de warmte niet te kunnen doorstaan hebben. Nadat de grafgravers de kist hadden gedekt, vonden ze B. nabij het hek liggen; per wagen werd hij vervoerd en heden is zijn toestand zeer bevredigend. t ALMKERK, 6 Sept. De rekening dezer gemeente is voorloopig vastgesteldin ontvang op ƒ21.465,896; en in uitgaaf op 20.580,516 batig slot 885,38. De gemeentebegrooting bedraagt in ontvang en uitgaaf 15.743J366. GORINCHEM. Maandag 13 Sept.. a.s., des namiddags ten 4 ure, zal ter gelegenheid van de landbouwtentoonstelling alhier op het plein voor de Willemskazerne de bekende luchtreiziger l'Hoste met zijn luchtballon opstijgen. Naar het „Vad." verneemt is de Minister van Koloniën voornemens een deskundige uit Neder land naar Atjeh te zenden, ten einde een speciaal- onderzoek in te stellen naar de berri-berri. Naar uit Harlingen wordt gemeld, is de Nestor onzer Kamerleden, mr. Wybenga, daar plotseling overleden. Wie den krassen 82-jarige nog onlangs in de Kamer hebben gezien, zouden hem nog jaren levens hebben gegeven. A1 ge mee u zal het doodbericht van den bij alle partijen geachten man met deelueming worden vernomen. De algemeeue vergadering der Nederlandsche Gustaaf-Adolf-vereeniging zal, onder voorzitterschap van dr. L. W. E. Rauwenhoff, dit jaar gehouden worden te Amersfoort, op Woensdag den 6den October a.s. In de te Amsterdam gehouden algemeene ver gadering van het Nederlandsch Bijbelgenootschap is o. a., na uitvoerige discussie en krachtige be strijding van het hoofdbestuur, met 45 tegen 17 stemmen een voorstel van Alkmaar verworpen, strekkende om te besluiten voor 5000 deel te neinen in het fonds voor eene nieuwe vertaling des Ouden Testements. Door de Nederlandsche Vereeniging „Avicultu- ra" zal Zaterdag 25 en Zondag 26 September a.s. te Utrecht een tentoonstelling van pluimge dierte worden gehouden. De heer E. Kiderlen, te Delft, heeft, volgens mededeeling aan de Redactie van ^de Kampioen/' op 24 Aug. 11. het world record op de „road" voor den tricycle geslagen. Hij vertrok te 1 uur 30 min. precies uit Crooswijk bij Rotterdam en arriveerde om 3 uur 18 min. te De Meerit bij Utrecht, alzoo een afstand van 52 KM. afleggen de in 1 uur 48 min. Door de besturen van de maatschappij ter be vordering van nijverheid en van de vereeniging voor fabrieks- en haudwerks-nijverheid, is eene commissie benoemd tot het onderzoeken van de volgende vragen 1. Kan de ontginning der heidevelden dienst baar gemaakt worden tot verschaffing van werk 2. Wat leert de ervaring op dit gebied in Ne derland en elders o. a. in België en Hannover? 3. Is het wenschelijk in Nederland pogingen tot verwezenlijking van dat denkbeeld in het werk te stellen 4. Van wie moeten zulke pogingen uitgaan, en op welke wijze moet men trachten dit doel te bereiken Om die vragen goed te kunnen beantwoorden, wendde de commissie zich per circulaire tot de burgemeesters van gemeenten waar heidevelden zijn, met het beleefd verzoek om te willen me- dedeelen 1. Of eventueel de aan de gemeenten toebe- hoorende heidegronden voor zoodanig doel ter ontginning zouden kunneu worden afgestaan. En zoo ja, tot welken prijs 2. Hoe groot de uitgestrektheid en welke de hoedanigheid dier gronden is en hoe zij gelegen zijn ten opzichte van spoor- en waterwegen De commissie vertrouwde dat met het oog op het doel, waarnaar het onderzoek streefde, nl. het pogen om eenigszins te voorzien in den arbeiders- nood, die in meerdere of mindere mate alom in den lande heerscht, de burgemeesters die vragen zoo spoedig mogelijk zouden beantwoorden. Men meent echter dat slechts de helft der betrokken burgemeesters zich gehaast heeft, aan het verzoek der commissie te voldoen. Van anderen wordt het antwoord nog ingewacht. Het is te wenschen dat hunne antwoorden zich niet te lang laten wachten. Men schrijft uit Ütrecht aan het AHbld.": Een bewijs dat het verhoogde telegramtarief de particulieren niet afschrikt om langs den draad zelfs eene lange uiting van dankbaarheid en sym pathie te geven: Uit Werkendam is nl. hier aangekomen een telegram van 650 woorden, van daar verzonden aan den tegenwoordig hier wonenden emeritus predikant van Werkendam en De Werken, die daar gedurende zijn diensttijd zich aller vriend gemaakt had. Bedoelde predikant is de heer J. P. Kerkhoff, die door zijn vroegere gemeentenaren geluk ge- wenscht werd met zijn 80sten verjaardag. Men had juist dezen weg gekozen om het bewijs van achting, hem daardoor geschonken, te meer spre kend te doen zijn. Men moet weten hoe de heer K. in zijne vroegere gemeente gewerkt heeft, om te begrijpen dat men hem daar nu nog zooveel achting toedraagt. Zoo was hij tijdens eene epidemie, die daar heerschte, steeds te vinden in de woningen van lijdenden, en waar behalve geestelijke hulp ook stoffelijke bijstand noodig was, aarzelde hij nimmer ook de zen te verleenen, zoover zelfs, dat men hem bezig gezien heeft met de bedden op te maken voor hen, die voor eene gemakkelijker ligging zulks noodig hadden. Een schilderachtig schouwspel, zegt de „Delft- sche Opm.," bood Vrijdag de omgeving der Oude Kerk. Bij het opbreken der bestrating voor de kerk, aan het Oude Delft, werden voortdurend doodshoofdeu en wat al zoo meer bij een fatsoenlijk geraamte behoort, voor den dag gebracht. Grijn zend lagen daar de bekkeneelen onzer vrome vaderen en moederen niet al te zachthandig op hoopen geworpen, om het „stof zijt gij en tot stof zult gij wederkeeren" te prediken. Dat de lieve jeugd zich hiermede kosteloos amuseerde, is te begrijpen. Dartele jongens gebruikten de dijbeenderen en ellepijpen van hun voorgeslacht om mee te klepperen en om mee te vechten, waarbij het niet aan uitingen van Hollandschen humor ontbrak. Enkele stonden verdiept in over peinzingen, als nieuwe Hamiets, hoofdschuddend het tooneel gade te slaan. Geen wonder dat ten slotte zich menigeen naar de Phoenixstraat richtte, om bij den secretaris der afdeeling Delft van de Vereeniging voor Lijkverbranding uitdrukking te geven aan het gevoel van walging, dat zich bij deze cynische parodieering van het bekende„stille rustplaats van Gods dooden" enz. van hem meester maakte! Wie zou ooit gezegd hebben dat de waterleiding de lijkverbranding zou ten goede komen De bekende harddraver „Roza II", van J. Bou- ter te Ameide, is verkocht aan een ingezetene van Zevenbergen, voor 1900. Herhaaldelijk komt het volgens „De Tijd" in den laatsten tijd voor, dat soldaten te Amsterdam door de bewoners van de Jordaan worden geschol den voor moordenaars en zelfs blootstaan aan mishandeling. De te Raamsdonk door een dollen hond gebeten persoon, een bejaard man, die gewoon is voor de zout raffinaderij aldaar de klanten in „de Lang straat" te bezoeken, deed Zaterdag nog zijn ge wonen rijtoer. De wond in het dijbeen was uitgebrand eu gezuiverd. Maandag is hij echter met den persoon, die ook gebeten werd, in gezelschap van een tolk, naar Parijs vertrokken, om zich door Pasteur te laten behandelen. Naar „Het Vad." verneemt, is de directeur van het hotel van het „Kurhaus," tengevolge van den schrik, bekomen bij den brand, zeer gevaarlijk ziek. Bij den brand in het Kurhaus gingen o. a. ver loren partituur en stemmen van een Rhapsodie van Martin Roder van Berlijn, getiteld „Helgo land". Er is geen ander afschrift van, zoodat de componist op zijn geheugen moet vertrouwen. Drie kellners van het Kurhaus, die bij den brand veel verloren, hebben van de directeuren en van den burgemeester vergunning verkregen, om in een tent op het achterterras een z.g. ham burger buffet te openen. Aangaande den brand in de sigarenfabriek van de Gebrs. Best te Valkenswaard wordt gemeld, dat niets kon gered kon worden dan de brandkast en de boeken, in het kantoor der fabriek aanwezig. Er was een voorraad van ongeveer 500,000 fijr.e si garen, meest fijne merken, alsmede eene groote partij fijne tabak, welke moest verzonden worden. Uit het water der Binnen Handelskade te Am sterdam is opgehaald het lijk van een onbekenden man, omstreeks 45 jaar oud. Op het lijk werd gevonden een blikken tabaksdoos en steenen pijpje; overigens niets Thomas Verberne, die 22 Aug. te Helmond door een tram werd overreden, is aldaar aan de gevolgen bezweken. De voerman H. P. te Posterholt, is bij ongeluk onder zijn kar gekomen. Hij werd overreden en stierf kort daarna. Voor de deur van het Bestedelings- huis te Amsterdam is een kind van 6 maanden te vondeling gelegd. Het werd in het gesticht opgenomen. De conducteur V. N. van den Rotterdamschen stoomtram is, terwijl hij tusschen Delftshaven en Schiedam van den eeneu wagen in den anderen wilde stappen, tegen een boom aan gekomen en ernstig aan het hoofd verwond. Uit den Kloppersingel, te Haarlem, is het lijk opge haald van een kleedermaker, aldaar woonachtig. C. Raat, te Schoorl, die aldaar door een zaud- treiri werd overreden, is aan zijne wonden bezwe ken. Hij laat een weduwe en drie jonge kinderen in zeer behoeftige omstandigheden achter. De dolle houd te Raamsdonk beet daar ook een konijn; om het vleesch niet verloren te doen gaan werd het dier snel geslacht en smakelijk opgege ten. In de Quellijnstraat te Amsterdam ontstond brand door het in brand geraken van een petro- leumtocstel. Een der buren wierp het brandende voorwerp op straat, doch ongelukkig kwam het op eene voorbijgangster neer, wier kleederen ter stond vuur vattin. Hevig verschrikt sprong de vrouw in het water, waaruit zij onmiddellijk werd gered. Toch had zij ernstige brandwonden beko men. Te Maastricht had een kind van vijf jaren het ongeluk een pot met kokende koffie over het lijf te krijgen. Het is aan de brandwonden overleden. Bij Eierland is een Nieuwedieper visschersschuit door een bark aangezeild. De schuit bekwam belangrijke averij. Te Aalten is een huis, bewoond door vijf arbeidersgezinnen, afge brand. Van een der bewoners waren de meubels maar verzekerd. De echtgenoote van v. G., te Zevenbergen, die onlangs ten gevolge van een steenworp aan het hoofd werd gekwetst, is thans aan de gevolgen overleden. Te Engelen (bij 's Bosch) is een kind, dat aan het toezicht der ouders ontsnapt was, in de Dieze verdronken. Van den kapitein der stoomboot „Volharding no. 4," varende tusschen Amsterdam en Leiden, is nabij Leiden een geldzakje, inhoudende ongeveer 139, ontvreemd. f Dassen. Ondertrouwd: A. Mulder, jm. 26 j. en D. A. de Jong, jd. 33 j. Getrouwd: A. van Dinteren met J. M. van der Plujjm; A. van Dnsseldorp met. C. van der Pluijm; S. van Tilborg met L. Rijke, wed. C. A. de YVit. Geboren: Teuntje, d. v. J. Donkersloot en C. van der Nat; Maria Elisabeth, d. v. J. Jones en H. CombesCornelia, d. v. D. Kivits en J. van der PluijmLambert.us Lanrentins, z. v. A. van Bergen en L. Valk; Jozef Marie, z. v. J, Verrek en M. D. Henselmans; Franciscns Hendrikus, z. v. F. van der Steen en P. Bruistens; Cornelia Anna, d. v. C. Colijn eu C. Dekker; Leonardos, z. v. J. de Wit en W. van den Bosch; Willem, z. v. H. S. Hoevenaren en E. Bax; Johannes Franciscns, z. v. L. F. van Mol en J. C. Verschoren; Maria Antouia, d. v. H. H. van Iersel on J. D. Ten Pas Johanna Autonia, d. v. W. Klaassen en C. Wou ters; Cornells Jacobus, z. v. J. van den Broek en M. van Daal. Overleden: A. de Wit, 10 m.; P. A. Ver bout, 9 m.A. de Bodt, 6 m.; C. van der Plujjm, 1 m.; H. Donkersloot, 4 j.; J. Martin, jm. 27 j.; M. van Daalen, wedr. van E. van Kooten, 74 j.; A. H. J. van Iersel, 2 m. Ter gehouden zitting van het gerechtshof in zake Belderok, is door het openbaar Ministerie tegen dezen be=chuldigde een eisch ingesteld van drie jaar gevangenisstraf. 3e Klasso. Trekking van 7 Sept. Prjjs van 25,000no. 51515000no. 20317 1500: nos. 631 eu 5201; 400: nos, 5908 en 8427; 200: no. 1217; 100: nos. 15532 en 18023. 4e Klasse. Trekking van 8 Sept. Prijs van 2000 no. 950 J 1000 nos. 2886 en 15499; ƒ400: no. 13766 ƒ200: nos. 1827 en 6721; 100: nos. 98, 8103, 12055, 14225, 16313, 16395 en 18127. 3e Klasse. Trekking van 9 Sept. Prijs van ƒ400: no. 12074; ƒ200: no. 17246. VRAGEN VAN DAG. Inhoud van de 5de aflev. I. F. W. YVesterouen van Meetereu. De toe- staud en toekomst van Suriname. II, A. D. Ha- gedoorn. Atjeh, een vraag van den dag. III. Dr. H. Blink. Eenige bijzonderheden van de beweging der maan. (De boek wei tmaan). IV. Het Noor derlicht. V. De jongste uitbarsting van den Etna. VI. Iets over rudimentaire organen. VII. Jaailijksche stormperioden in verschillende zeeën. VIII. Diepte, waartoe het licht in de zee door dringt. IX. Meteorologische waarnemingen in Brazilië. X. Vraagbus. XI. Politiek overzicht. XII. Artio M. Chenuzet, Droomen, Een psycho logische studie. Prijzen van 100 en daarboven.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1886 | | pagina 2