flinke DIENSTBODE. Meid-Huishoudster, TWEE KAMERS, PUBLIEK VERKOOPEN Erfhuis te IEcusdcn. verkoopen: IP eene Kamer met Alkoof, rëühtszakén/ ""aanbestedingen." beiersch pilsener lager MARKTBERICHTEN. Ai) VE RTENTIEN. Do Notaris YERBERNE to Dusson 8 Hectaren 3- en 4-jarig WAARDENHOUT. Boekaankondiging. Gemengd Nieuws en Allerlei. Onderscheidene goed onder houden Mahonie- en Eiken houten Meubelen, 2 beste veeren Bedden met toebehooren, Porcelein, Kristal, Glas- en Lakwerk, Koper en Tin, Yloerklee- den, Kachels enz. U itsluiton(1MO UT enHO P Uitstekende kwaliteit. Zeer lage prijzen Wordt gevraagd tegen 1 NOV jUMBER a S., of later, eene bekwame liefst tussschen de 40 en 50 jaar. Te vervoegen bij B. HASPELS, Mr. Timmer man te Gender en. Een jongmensch, 24 jaar oud, zoekt (e lleusdou in een net burgergezin tnet kost, (zonder afzonderlijke bediening) in woning en bewassching. Brieven rnet opgaaf van prijs per week, worden franco ingewacht onder letter G. aan het bureau dezer courant. zal Woensdag 27 October 1886, nam. 6 uur, te H e u s d e n bij FI. Mourik, Breeder bij bil letten omschreven. voltooien. Het cassatieberoep van den socialist Belderok, tegen zijne veroordeeling door het gerechtshof te Amsterdam, zal 9 November a.s. voor den Hoogen Raad worden behandeld. De bekende schimmel-harddraver van den heer Albers te Dordrecht, is aan den Zuidendijk, voor de hofstede „Crabbenstein" te Dubbeldam, plot seling doodgevallen. Aan een diamanthandelaar te Amsterdam is voor f 1900 aan diamanten ontstolen. Eene hevige gasontploffing heeft plaats gehad in een perceel op de Heerengracht te Amster dam. In een der vertrekken in het achtergedeelte van dit huis bespeurde men een sterke gaslucht, onnadenkend ontstak men daar licht en met een donderend geweld werden een aantal vensterramen, deuren, zelfs een gedeelte van het dak uit el kaar geslagen. Een der bewoners en eene dienst bode hebben ligte brandwonden bekomen. De vergiftige bessen, die veelal langs wegen en tuinen in ons land worden aangetroffen, ver lokken vaak kinderen om ze te plukken en te. eten. Te Wanneperveen is 't kind van een land bouwer dientengevolge gestorven. De zwarte Nacht schade of Solanum nigrum zoo is de naam van de gevaarlijke plant moest voorzichtig heidshalve, ten koste van den schoonen aanblik, uit alle binnentuinen worden geweerd. Het boerderijtje van de wed. De L. te Al- blasserdam is afgebrand. De bewoonster, die bed legerig is, werd gered. In de Dieze is de tjalk Jaantje," groot 97 ton, gezonken. Drie Ne derlanders, de zeilmaker K. de Wijn en de ma trozen D. Barsteker en D. Rosmalen, behoorende tot de equipage van de „Malleny," kapt. Richard, met kolen van Cardiff naar Rio Janeiro, zijn bij een storm in het Bristol-kanaal, waar 't schip op Tuscon-rif aan stukken sloeg, met al de overige opvarenden omgekomen. De scheepstimmerman R., werkzaam op Zr. Ms. s.s. „Koningin Emma der Nederlanden/' liggende in het Marine-dok te Nieuwediep, had het ongeluk van uit de ver schansing in het droge dok te vallen. Zwaar ver wond is hij naar zijn woning vervoerd. Zeker arbeider P. B. van Krewerd, een man van 71 jaar, is in een sloot te Leermens geraakt en hoewel er spoedig hulp aanwezig was, levenloos opgehaald. Een stuurman van een der oor logsschepen le Helder, belast met het halen en brengen der brieven aan het postkantoor, heeft eenige hem toevertrouwde postwissels ten eigen bate geïnd, door er valsche handteekeningen op te plaatsen. Met het geld is hij verdwenen. In de Willemstraat te Breda is op twee plaatsen in gebroken. Bij den heer L. is bijna al het. zilver werk gestolen bij den heer v. d. M. zijn eenige voorwerpen van minder waarde ontvreemd. De politie doet ijverig onderzoek. Drie boeren jongens die Zondagavond vier mannen op den weg van Deventer naar Twelloo hebben aangerand, zijn door de politie aangehouden. Zij zijn allen uit Wilp. Te Assen is aangebracht de moeder der ongehuwde vrouw uit Annen, die verdacht wordt van kindermoord. De moeder schijnt het kind harer dochter levetid begraven te hebben. Door een trein van den Ned. Centraal-spoorweg is te Utrecht een man zoodanig overreden, dat hij aan de gevolgen is overleden. Een schuitenvoerder is in het Oosterdok te Amsterdam van zijn vaartuig over boord gevallen, en ofschoon de rijkscommies met een vletterman den drenkeling zoo spoedig doenlijk gered hebbeu, was de ongelukkige reeds een lijk. Tusschen Gor- redijk en Beetsterzwaag is de veenbaas W. D. met zijn paard door den tram overreden, met het ge volg, dat beiden dood op de plaats bleven; het was donker en mistig weer. De woning van den landbouwer A. Nijboer te Ileino is afgebrand, door een onbekende oorzaak. Het betreurenswaar digst is, dat de dochter van G. Nieuwenhüis, een dienstbode van 12 jaren, in de vlammen is omge komen. Ze.s koeien, een paard en twaalf varkens werden mede verbrand. Alleen 't huis was verze kerd. Vier gezinnen te Bredevoort zijn door een brand van woning en dak beroofd. De levende have is gered, van huisraad enz. slechts weinig. In de boerderij van G. van Vroonhoven, nabij de kerk te Woensel is brand uitgebroken. De bewoners, die zich reeds te bed hadden hegeven, konden eerst worden gewekt, toen reeds de vlammen aan alle zijden uit het dak sloegen. Het vee kon nog grootendeels worden gered. Alles was verzekerd. De brand wordt aan kwaadwilligheid toegeschreven. De politie vond namelijk in een tochtgoot van den muur der schuur, waar de brand juist het eerst was ont dekt, een half verbrande lucifer. Onder Vrou wenpolder onstond in den afgeloopen nacht door een onbekende oorzaak brand. Een huis, schuur en vier stuks vee werden een p.'ooi der vlammen. Gefabriceerd uit de beste grondstoffen, zonder eenige bijmenging. TE OP 1 opged rager.. Zij ging namelijk aan het schooi steen vegen, met het treurig gevolg dat zij in den schoorsteen bleef vastzitten. Toen men haar, verbaasd over haar lang uitblijven, ging zoeken, haalde men haar in jammerlijken toestand en zoo zwart als een nik ker uit de nauwe gevangenis. Gelukkig heeft de juffer geen nadeelige gevolgen van het zaakje gehad. Hoe iemand soms met kleine tegenspoeden heeft te kampen, ondervond dezer dagen een werkman te Helder. Hij had tijdelijk werk op het eiland Wieringen, vertrok derwaarts doch vergat zjjn ge reedschap. Terwijl hij terugging om het te halen, zond zijne vrouw het per vrachtschip weg. Do kostbaas op zijn beurt stuurde hot goed terug, omdat zijn kostgauger toch weer was vertrokken. Inmiddels was de werkman op zijne terugreis. Andermaal toog hij huiswaarts en andermaal had zijne vrouw het gereedschap verzonden. De man arriveerde juist voor de derdo maal op het eiland, toen zijn goed op nieuw naar den Helder verscheept zou worden. Naar men weet plaatsen vele bewoners van vis- schersplaatsen en ook wel uit andere streken van ons vaderland een h, waar die niet behoort, en laten haar weg waar zij moest staan. Een Enkhuizer beugvisscher liet eene kleine schuit garnalen komen, om deze als aas te gebruiken. Per briefkaart noodigde hij dezer dagen den schipper der garnalen-schuit uit met deze woorden: »wij hebben nu haas noodig, gij kunt dus zooveel haas leveren als gij visschen kunt.* Eene dame te Amsterdam gaf Vrijdag in de Spui straat een pakje aan een agent van politie. Zij zeide dat zij naar het spoor moest en geen tijd meer had, doch het pakje door haar gevondon was. Daar het geen adres had, opende de agent het op het bureau en bevond dat heteen doedo kat bevatte. Eene verrassende ontdekking. Een predikant, die voor een ambtgenoot uit den ring eeno preek beurt waarnam, vond, den bijbel openslaand, oen briefje, waarin de voorbede vorzocht word voor »den zwaar beproefden broeder A., die het verlies van zijne vrouw betreurde.* Na het briefje gelezen en aan het verzoek vol daan te hebben, vernam hij echtor tot zijn grooten schrik dat het al een jaar oud was, en dat do broeder, voor wien hij had gebeden, op dien Zon dag juist voor de eerste maal met eene nieuwe vrouw in de kerk was geweest. Op eene wei te Amstelveen lag de wasch te bleeken. Bij 't binnnenhaleu miste men oen flanel len en een linnen hemd. Geen twijfel er was diefstal in 'tspel; dit werd nog duidolijkor toen men, een paar dagon daarna, overblijfsels van de aan flarden gescheurde goederen op 't bleekveld terugvond. Het lag voor de hand, do dief was bang geworden en had den diefstal op die wijze bedekt. Maar de koe was ziek geworden en bleek met de maag te sukkolen. Het onderzoek bracht nu aan het licht dat de koe de hemden had opgepeuzeld. De telefoon babbeldraad. Te Enschedé noemt men de telefoon do kuierdraad.* Kuieren is hier niet in de beteokonis vanslentereninaar in de Twentsche beteekenis van »het maken van t DUSSEN, 21 Oct. Op de heden alhier gehou den botermarkt werden aangevoerd 164 kilo boter. Zij gold van f 1.25 tot 1.37. t WAALWIJK, 22 Oct. Op de heden gehou den markt was de aanvoer vee grooter, handel vlugger, aangevoerd werden 709 KG. boter, die f 1.23 a 1.27 per kilogram gold. f DORDRECHT, 22 Oct. Weiboter 0.65 a 0.55. Kunstboter 0 40 a, 0.30. Grasboler f 0.85 a ƒ0.75. Tonnen, 14.75 a f 13.50 Eieren 6.00 a 5.00 per 100. Mejuffrouw de Wed. Ph. DE JONG, Markt te Hensden, vraagt tegen 1 November, eeno van goede getuigschriften voorzien. OF Men schrijft uit Dordrecht, aan de »Amsf.«: Wanneer ik n thans schrijf is het geen drang van belangrijk nieuws, maar zucht om eindelijk een lang stilzwijgen te verbreken. Alles gaat bij het oade en och, het oade is bier nog zoo kwaad niet. Als de be'üsungen er niet waren, zou het hier zelfs exceptioneel goed zijn. Sedert de gasthnis- quaesfie is gezonken, zijn er goene deiningen meer in ons gemeentewater en zal zelfs de ingediende begrootiug het rnstig vlak niet vermogen te rim pelen. Wat velen hadden gehoopt zal dit jaar wel achtorwego blijven, dat er namelijk bjj de behan deling der inkomsten opnieuw ceue lans zou wor den gebroken voor eene billijker verd- eling der las ten. Wel is er eene verbetering tot stand gekomen van classificeering voor de inkomsten-belasting, maar het ideaal van velen, progressie, is nog op verre na niet bereikt en staat nog niet te worden verwezenlijkt. De stem van den heer Sickenga, het vorige jaar, was die des roependen in de woestijn. Overigens, de Dordtenaren hebben het voorrecht te kannen zien waar hun geld bljjft. Het wordt voor eou groot deel in den grond gestokenopge broken straten zijn en bljjven het bewijs van den aardschen zin dor regeering. Schilderachtige bin- ueiigrachtjes worden gedempt, tot groote bevordering ongetwijfeld der gezondheid, maar onk tot stille verzachting van allen, die hot botrenrcu dat nut cn schoonheid niet altijd hand aan band gaau. Karak teristieke achtergevels, wier tinten door den tijd waren aangebracht en die nooit werden ontheiligd door de verfkwast, worden opgeknapt nn zij front naar do straat hebben gemaakt en moeten hunne sierlijke houten uitbouwsels missen. Ond-Dordrecht krimpt in, helaas. In de Vischstraat verdwijnt ook nog em merkwaardige brok, de laatste herinnering aan eene ondo buurt. Lange juffers statten het aamechtigc hoekhuis, dat weldra dien liefelijkeu steun niet moer zal behoeven. En een negentiende- eenwsch, onbeteokenend nest zal de ontsierde plek gaan innemen. Zoo draait de wereldklootEn onderwjjl wordt een kinderziekenhuis naar rnimer woning overge bracht, naar do onde Latjjnsche school, die in haar schik zal zijn opnieuw eene jeugd te kunnen her bergen, al moet zij eerst nog wennen aan do ver wisseling van haar aio aden plak met het lancet. En onderwijl wordt een groote cricketclub opge richt, waartoe jong en oud is toegetreden, schoon met geheel verschillende bedoelingen. Reeds gaat het ijverige bestuur rond, zoekende welk terrein het zal bemachtigenvele grasvelden zijn reeds ge roepen, maar nog geen is uitverkoren. En onderwijl bereidt concert- en schouwburg vereeniging de win tervermaken voor, die met een te weinig bezochte, maar uitstekende soiree van mej. Wilh. Gips zijn ingeleid. Kunstmin zal weer Dnitsche opera's en de sehouwburgvereeüiging weer voorstellingen van het Rotterdamsche gezelschap Le Gras c. s. geven en daardoor eenon toestand bestendigen die op den duur onhoudbaar is: versnippering van krachten, waar alleen samenwerking iets wezenlijk goeds tot staud kan brengen. En onderwijlis dit schrij ven te lang geworden en een nieuw noodzakelijk. ff) .11111 HTM Mn vnuuBanecn* iniinn r ■nu wi mfl—wraiwi——ohmm—■wpMfcf De hoeren D. van Sijn Zn. hebben aan eene goede gedachte gevolg gegeven en een Geïllustreerd Volksblad voor Nederland tot stand gebracht, dat op het eerste gezicht reeds een goeden indruk maakt. Wij ontvingen een proefnummer met een drietal aardige gravures er in, benevens een tekst die on willekeurig noopt om do aangevangen lectuur voort te zetten. De prijs van dit weekblad is zeer gering, slechts 50 Ct. per 3 maanden of 60 Ct. franco per post. Proefnummers zijn in grooten gel ale bij don Uit gever dezer courant aanwezig die zo op aanvrage gratis en franco toezond. Dinsdag 26 dezer zal voor het gerechtshof t,o Amsterdam terecht staan M. M. van Hu,aren, huis vrouw van L. Geutskens, wonende te Haarlem, be schuldigd van moed willigen doodslag. Ten harer lasto blijkt dat zij, die reeds vroeger hare stiefdochter A. G. J. Geutskens herhaaldelijk moedwillig geslagen en mishandeld had, op eene wijze welke de grenzen dor ouderlijke tucht verre te buiten ging, in het laatst van 1884 of in het begin van 1885 een wrok tegen dit destijds 16jarige meisje had opgevat. Zij heeft, van dit meisje niet alleen gevorderd dat. het voortdurend van den vroe gen morgen tot den laten avond, ja dikwijls tot ver in den nacht, in de huishouding werkzaam zou wezen, maar buitendien haar in de gemeen schappelijke woning te Haarlem bijna dagelijks op wroede wijze moedwillig geslagen en mishan deld, ja in do laatste tijden meermalon moedwillig in arm of vingers gebeten. Zij is met die mishan delingen voortgegaan, ook nadat het gebleken was dat de gezondheid, van het meisje daaronder zeer leed. Ten gevolge van al de voortdurende mishan delingen had het meisje nl. aan hoofd, ellebogen, armen en vingers, tal van pijnlijke verwondingen bekomen, terwijl tevens een belangrijke bloeduitstor ting in de hersenen had plaats gehad, aan do ge volgen waarvan zij op 4 November 1885 in do ou derlijke woning overleden is. De beschuldigde heeft de haar ten laste gelegde mishandelingen bekend. t 's HAGE, 24 Nov. Het onderhoud van de schutsluizen met bijbehoorende werken te Nigto- vecht in 1887, Aanw. 17 Nov. t 24 Nov. Het onderhond van de schutslui zen en bijbehoorende werken nabij den Groenendijk bewesten Utrecht en van bet omgelegde en ver ruimde gedeelte van den Vaartschen Rijn onder Jutfaas en Vreeswijk ;n 1887 in 2 perceelen. Aanw. 17 Nov. f HAARLEM, 25 Nov. Hot drie-jarig onder hond der zeeweringen op Wielingen. Raming 7500 per jaar. Aanw. 18 Nov. f'sHAGE, 9A Nov. Hot maken en stellen van den ijzeren bovenbouw der brug in den omgoleg- den Rijks-straatweg Utrecht Leiden. Raming/ 19990. Aanw. 17 Nov. t 10 Nov. Het wegruimen van een in de Maas onder de gemeente Ridderkerk nabij het huis ten Donck gezonkeu vaartuig. Aanw. 3 Nov. f 's BOSCH, 19 Nov. Het. beplantou van eenige gedeelten dijk langs do Znid-Wi'lemsvaart met bij behoorende grondwerken 'u Noordbrabant. Aanw. 12 Nov. Eene schoonmaakster, die te Rotterdam eene wo ning zon schoonmaken, die eene familie wilde be trekken, ging zoo ijverig aan 't werk dat zij ook een zaak verrichtte die haar volstrekt niet was een praatje.* Veilig. Ma. »Onze kindoren zullen de maze len ook wol moeten krijgon. Zo zitten in de lucht.* Christiontjo. >0, dan zitten ze hoog genoeg en ben ik ta klein om er bij te komen.* Op het atelier. Zie zoo! Nn kunt ge nw gemak wol een' boefje nomen, juffrouw! zegt de schilder tot zijn model. Tk ga nn wat aan den achtergrond doen. OMaar moet ik mij dan niet omkooren? vraagt de dame. Oom en neef. Nu, dag jongen. Mot Nieu- wejaar dn3 schrijf ik je uitvoerig! Graag oom maar doet n anders geen moeite. Een enkelo postwissel is óok voldoonde Een verkeerd cijfer. Bij het opmaken van eon tronw-acte zegt de eonigszius verstrooide ambte naar, als hij den datum zal invallen, half overlaid: »de hoeveelste ook weêr, o ja do vijfde....!* »Neon, mijn tweede pas!* valt hot bruidje in, rood van toorn. Valsch en echt. »Wat een valsche snnit heeft die kwast van een Willems toch!* »Ja, maar dat is dan nog ten minste het eenige 'in zijn facie wat echt is Onvervaard. »Eon van iniju voorvaders hooft tijdens de kruistochten eons een veldslag gewon nen door oone handige artillerio-manounvro,* bluft de baron. »Maar« waagt een vriend op te merken, »toon was het buskruit immers nog niet uitge vonden >Natunrlijk weet ik dat wol, net zoo good als gij, dat behoef jo me niet met zooveel wijsheid te zeggou; maar dé,t wa3 juist de handigheid, zie je. Hij reed met zijne artillerie de Saraconeu tegemoet, de kanonnen leég natuurlijk, eu toen de stotumo- rikken de stukken zagen, dachten ze dadelijk: >0 Hoere, daar hebben ze nu eindelijk het buskruit uitgevonden!* en ze vluchtten in wanorde!* Uitgaan. Vrouw (tot haar man, die met alle aandacht zit te rookeu.) »Van jo pijp houdt je go- loof ik waarachtig nog meer dan van mij.* Man. »Nu zo gaat ten minste vrij wat min der uit dan jij tegenwoordig!* Sergeant (tot een soldaat, die door domheden zijn kameraden voortdurend aan hot lachen maakt) Meier, ik waarschuw jo nooit te trouwen, want dan bobben we over twintig jaar weor net zoo'n kalf in do compagnie.* Op Woensdag XZZ" Oct. 1SSO, voormiddag 9 uur, zal de Deurwaarder J. Ph. VAN DER ROS te Hensdon, ten verzooko van don Hoer Jacob van Hf.mert, ten zijnen woonhuizo nabij de Oadhöusdensche poort aldaar, OM CON TANT GELD, waaronder een massief Mahoniehouten KABINET met SNIJWERK; vorder: Bij biljetten breeder omschreven. Te zien Dinsdag 26 October, voormiddag vau 10 12 en uamiddag van 24 uur. Yollenhovens BIER. AMSTERl') UI DOKDKEUUT. HEUSDEN, Donderdagden 11 Nov.1886

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1886 | | pagina 3