TIMMERMAN, ERFHUIS. Donderdag den 11November VERKOOPEN: 26 stuks hoornvee, rechtszaken. aanbestedingen/" ~~ma*rktbf;richten. Gemengd Nieuws en Allerlei. ADVERTENTIEN. Theodoms Boeren. Ds Notaris A. J. HEUMSR, waaronder 7 melkkoeien, overigens hokkelingen en k a 1 v e r s, voorts eenige meubilaire goederen enz. staand raam en verwijderde zich, de door hem ge- teekende quitantie meenemende. Men zette den man na, een fabrieksarbeider hield hem ook vast, doek daar hij met een revolver dreigde, ontkwam hij weder. De zaak is in handen der justitie. Ouder Borssele werd dezer dagen een mangel- wortel gerooid, die, bij een lengte van ruim een halve M., een gewicht had van circa 18 KG. Naar het ,/Utr. Dbl.* mededeelt, is Jeanne Lo- rette, die te Arnhem haar straftijd ondergaat, thans wel degelijk ernstig ongesteld. Zij heeft een vrij hevige bloedspuwing pehad haar toestand moet zorgwekkend zijn. Te Duivendijke is een man overleden, die min stens 8 dagen lang had geslapen. Hij was toch in 't land gevonden, zonder eenig levensteeken te gevenblijkbaar was hij door eene beroerte aan eene zijde verlamd, doch hij leefde en sliep. Ge durende acht dagen gaf men hem nu en dan een teug melk, die men hem instortte, doch hij vertrok daarbij geen spier. LI. Maandag bleek hij voor goed te zijn iugeslapen. Het stoomschip ,/Maas'', van Rotterdam naar Hamburg, is voor de Elve aan den grond guva- ren. Bijzonderheden ontbreken nog. Een later bericht deelt mede, dat het Ncd. stoom schip pMaas", van Rotterdam naar Hamburg niet, gelijk aanvankelijk werd gemeld, in den grond is gevaren, maar in den nacht van 4 op 5 Nov. in aanvaring is geweest met het van Hamburg komende stoomschip //Nettleswortli", bij Alten- bruch. De //Maas" kreeg schade aan bakboordzijde en heeft de voorste afdeeling vol water. Met ad- sistentie van de sleepboot //Texel'" werd het aan de zuidzijde der rivier aan den grond gezet. ffDe Nettles worth" ging terug naar Hamburg. Het stoomschip vMaas" lost in lichters. Tegen den persoon, aan wiens schuld de j.l. Dinsdag te Maastricht uitgebroken brand wordt geweten, is, volgens het nieuwe Strafwetboek, pro ces-verbaal opgemaakt. Te Weerdingermond is Donderdagnacht 40 liter foesel uit Pruisen bin nengesmokkeld, aangehaald. De Nederlandsche politie heeft aan de Duitsche te Nieuwerschans drie mannen overgeleverd, die verdacht worden van moord op een kind gepleegd en diefstal. De gewoonte in Drente, meer bepaaldelijk ten plattenlande, om bij bevallingen hulp Nan onbe voegden in te roepen, in den regel buurvrouwen, heeft te Dwingeloo aan een kraamvrouw het leven gekost. Toen de geneesheer, wiens hulp men te laat had ingeroepen, aan het kraambed verscheen, was de jonge vrouw reeds bezweken. Het eenig kind van den landbouwer H. te Yetstukken bij Ter Apel, een 4-jarig jongetje, viel van vaders wagen en kwam er onder terecht. Na een kwartier overleed het na de hevigste pijn. Door 't, ge bruik van soep, die van een vorigen dag overge bleven, in een woon- en slaapvertrek was blijven slaan, is een familie van 7 personen ziek gewor den. Er waren alle teekenen van vergiftiging. Vijf lijders zijn hersteld, twee nog in behandeling. Otten, verleden jaar wegens een te Sittard ge- pleegden moord tot 18 jaar tuchthuisstraf veroor deeld, is in de gevangenis te Leeuwarden krank zinnig geworden en naar Mederablik overgebracht. [ti de suikerfabriek te Naarden is een 14-jarige jongen door 't vliegwiel verwond. Hij overleed aan de gevolgen. De landbouwer en verveener Nij- enhuis te Schoonoord (Dr.), die verleden week onder een wipkar geraakte en overreden werd, is aan de gevolgen zijner verwondingen bezweken. Te IJselmuiden is een door twee gezinnen be woond perceel gedeeltelijk afgebrandvan de in boedels is nog al iets gered en bovendien was al les verzekerd. Een 2-jarig jongentje te Jub- beja Schurega is bij de ouderlijke woning in de vaart gevallen en verdronken. Opgepast! KERKNIEUWS. GEDACHTEN. lieef't gevestigd als 188G, des morgens ten 10 ure, ton huize en ten verzoeke van mej. de wed. S. DE JONG Keller te Jannezcmd gem. Dussen, togen CONTANTE BETALING Door de vereeniging «Mutua Confidentie," firma Wijs Muller Co., bureau voor haudelsinformatiën, die overal hare ver takkingen heeft en o. a. te Amsterdam op het Singel haar bu reau heeft gevestigd, zijn wij in staat gesteld omtrent de «So ciété Universelle" te Parijs, waartegen wij reeds meermalen wuarschuwden, nog andere bizonderheden te kunnen mededeelen. Het was ongeveer in het midden der maand Januari 1886, dat in de Rue de la Rochefoucauld het huis no. 48 van be woners scheen te zullen veranderen. De buren en de belang stellenden kregen een eerste aanwijzing, toen er een prachtige uaamplaat werd aangespijkerd, waarop «Alexandere de Réouth" stond te lezen. Hij was een Rus van geboorte, zoo vernam men gehuwd, en vader van drie kinderen. Toen hij zijne woning had inge richt, ging hij in hetzelfde gebouw zijn kantoor in orde brengen, dat gedoopt werd met den alles- en nietszeggenden naam van «La Rente." Volgens zijne mededeeling zou zijne onderneming omvatten het drijven van bankzaken in het algemeen, inzonderheid het disconteeren van handelspapier, het sluiten van leeningen op papier met enkele handteekening, het beleenen van effecten in prolongatie, beursoperatiën, het koopen en verkoopen van staatsfondsen, particuliere leeningen, aandeelen enz. enz.te veel oin te noemen. Hoewel mijnheer de Réouth aldus hoog opgaf van zijne zaken kon men nietmetal daarvan bespeurenhij hield er dan ook geen kantoorpersoneel op na en deed alle kleine werkzaam heden in hoogst eigen persoon. Hij was altijd buitenshuis, ging veel op reis, en hoewel hij steeds den mond vol had over zijn groote zaken, kan wen vei lig aannemen dat niemand daaromtrent juist was ingelicht niemand wist wat hij eigenlijk deed of in zijn schild voerde. Hij leefde intusschen op fatsoenlijke wijze, de gewone leve ranciers van huiselijke benoodigdheden ontvingen geregeld hun geld en hij scheen altijd over geld te kunnen beschikken. Men vroeg zich af of er tusschen hem en de lieden met wie hij blijkbaar gezamenlijk werkte, conditiën zouden bestaan die voor derden nadeeiig konden zijn, maar de bronnen zijner inkomsten en zijn gehecle bestaan, uit een haudelsoogpun t, bleven steeds raadselachtig. Deü 27en Juni 1886 vermeldden verschillende Parijsche bladen dat de heer Alexandre de Réouth. eigenaar van het bankiershuis «La Rente," die instelling, met ingang van 25 Juni, in vollen eigendom had overgedragen aan Antoine de Kronszieuwski. De heer de Réouth verhuisde thans naar de Rue du Débar- cadère no. 2, maar bleef met zijn opvolger steeds in nauwe betrekking, was voortdurend in zijn gezelschap en scheen «zaakjes" met hem te doen. De genoemde mijnheer Kronszieuwski had in de Rue de Douai No. 16 een soortgelijke inrichting als «La Rente», maar ver vulde in handelskringen de rol van een vraagteeken. Zooals het in Parijs licht mogelijk was, vergat men spoe dig den heer de Réouth, toen deze zich in een paar maan den niet meer liet zien. Op eens echter werd, 't was zoo wat in 't luidden van Aug., de beroemde instelling geboren die wij reeds herhaaldelijk bespraken, 't Was de ongeëvenaarde «Société Universelle" (association financièrc), die in de Rue Pierre le Grand no. 8, als een paddestoel uit den grond ver rees. Het huis doet een höur van 800 francs 'sjaars, een prijs die naar Parijschen maatstaf onmiddellijk een denkbeeld kan geveu in hoeverre de werkelijke omvang dezer zaak in overeen stemming kan gebracht worden met het lawaai dat de heeren maken. De beide genoemde heeren, de Réouth en de Kronszieuwski hebben zich geassociëcrd, d. w. z. afgesproken met elkander te handelen, want van een wettelijke regeling is geen enkel spoor voorhanden. Met hen handelt verder nog in bondgenoot schap zekeren heer Klanoff, ook al eeu Rus zoo men wil, ter wijl ten slotte zekere juffrouw Lacaze op het kantoortje een overwegenden invloed schijnt uit te oefenen waarop die invloed zich grondt, weet men echter niet te verklaren. Hoofd voor hoofd zullen wij thans dit edele drietal, volgens de vertrouwbare inlichtingen van «Mutua Confidentia," nog na der omschrijven. De Réouth was, zooals reeds gezegd werd, naar de Rue du Débaroadère No. 2 verhuisdhij verwoonde daar 's jaars 1200 frs. huur, maar het huurcontract stond op naam van eene juf frouw Botezza. Voor ruim drie weken verliet hij zijne woning en verdween spoorloos. Zijne vrouw vertrok met de kinderen twee weken later, zeggende haren man te gaan opzoeken, die naar Petersburg was gegaan. Antoine de Kronszieuwski is een erg lichtschuw individu en houdt zijn tegenwoordige woonplaats streng geheim. Omtrent beiden worden inlichtingen gevraagd bij het Rus sische gezantschap te Parijs. Daar waren omtrent de twee heeren reeds herhaaldelijk vragen ingekomen, maar het antwoord had, evenals nu, steeds hetzelfde moeten luiden, nl. dat men hen volstrekt niet kende. Het gezantschap had zich alle moeite ge geven om achter de waarheid te komen, maar had niets anders gekregen als de verklaarbare overtuiging, dat men met ver dachte lieden te doen had, reden genoeg om hen voortdurend goed in het oog te houden, zooals Dog steeds geschiedt. De juffrouw Lacaze woonde vroeger ook al in de Rue du Débarcadère en was daar als modiste gevestigd. In welke ver houding zij stond tot de Réouth, blijft almede een raadsel. Onze slotsom is, om er niet meer van te zeggen, op grond van het reeds vroeger vermelde en van bovenstaande gegevens, kort en bondig deze «Vertrouw de «Société Universelle" voor geen rooden cent, en past op uw zakken!" Voor de rechtbank te Amsterdam is behandeld de zaak P. Van der Stad, oud 36 jaren, en J. A. Fortuijn, oud 30 jaren, de eerste bekl. op of om streeks 26 Juli j.l, beschuldigd van het met boos aardige bedoeling opzetten tot woderspannigheid tegen de politie en de militaire macht en het be- leedigen van beidon in een tot de Amsterdamsche burgurij gericht stuk; on de tweede bekl. van het overnemen, doen drukken en aanplakken van dat stuk op verschillende plaatsen. De bekl. bekenden do hnn ten laste gelegde feiten, waarna het O. M., bjj monde van den subst. off. vau jast. jhr. mr. Band, hunne voroordoeling reqnireorde tot 6 maan den gevangenisstraf ieder. De beide verdedigers van do beschuldigden vroegen vrijspraak. Uitspraak 18 Nov. a.s. j- HAARLEM, 9 Dec. Het driejarig onderhoud der Pottomer zeewering. Aanwijzing 2 Doe. Ra ming 14,000 per jaar. t 's HAGE, 8 Dec. Het vordiopen van do bedding dor rivier de Amer, onder de gemeente Hooge- en Lage Zwaluwe, benoden kilomolorraai 65. Aanw. 1 Doe, Raming 40,500. Nederl. Hkrv. Gemeente. Beroepen naar Dnssen (cl. Heusden), C. C. Schot, te Toleu. Tot kerkvoogd bij de Herv. gem. te Brakel is herkozen do hoer Ant. Vei voorn en gekozen do heer J. D. Vervoorn, Tot notabele bij de Herv. gom. te Tuil is verkozen de heer J. L. Ilmer. Aan verschillende sehrijvers ontleend. Het is aan de liefde eigen zichzelven willens en wetens te bedriegenzij stelt zich tevreden mot verzekeringen waaraan zij in den grond van baar hart niet gelooft. Bjj drie gelegenheden kan men de menschen leeren kennenbij geldzaken, bij dronkenschap en in drift. Geen jeugd is verloren als het hart nog jong is. Hij, die den loop Zijner sterren regelt, bestuurt ook den weg Zijner kinderen. Wie jeugd noemt, noemt vreugde, noemt hope, noemt vrede; wie jeugd noemt, noemt liefde, noemt leven. De waarheid laat zich niets door geweld ont nemen en dringt zich niemand op, maar zij deelt zich mede waar zij mot ootmoed en zelfverlooche ning wordt gezocht. Als wij de handvol brieven nemen uit vroeger jareu, dan is het als hadden wij de verwelkte jaren zelve in de hand. De homelsche liefde moet de aardsche doordrin gen dan sterft zij niet Wil maar één ding en wil dat van ganscher harte. Maar zij antwoordde wederom neen, gij kent de liefde niet. De liefde zoekt zichzelve niet, maar zij verloochent zich zij loeft van opoffering, zij groeit alleen door lijden, zij put haar kracht uit hopen en geloovon. Na dan, indien gij mij waar achtig liefhobt, gelijk ik n liefheb, doel met mij het moeitovol leven der storvelingenhet loven van arbeid en plicht, van zorgen en ontberingen. En ik zal u een trouwe levensgezelliuno zijn, tot de dood ons scheidt. S. Vissering, Brieven van het strand. Het begon te dagen. Zij waren reeds aan don opgang van den berg aan hunue linkerhand, even boven den gezichteinder, vertoonde zich eone witte streep. Het meer lag als eene inkt vlok vóór hen. Alles was stilte en rast. Het kind leunde op de hand zijns,-vaders. Allengs ontwarden zich do om trekken der voorwerpen. Het licht verspreidde zich ieder oogenblik moer. Overal daalden zachto tinton neder. Alles was vochtig en frisch. De kleur van het moer ging van zwart tot purper over en van purper tot violet, met die duizendo fijne, lichte verscheidenheden in verven, als slechts in het bloemenrijk worden terug gevonden. Eenige wolk jes in het westen, wie de schitterende, doorschij nende, roosachtige kleuren versierden, die men op sommige zeeschelpen aantreft, weken voor den na derenden dageraad. De klomp steen, die voor hunne voeten lag, kreeg den vorm eener stad en kwam, met zijn ouden kerktoren en vervallen kasteel, dui delijker uit tegen de blauwheid van het meer. Geen windje suisde, geen golfje woelde. Vrede en genoegen heerschte in de ontwakende natonr. Het blad fluisterde het blad, de grashalm rnischte den grashalm, de korenaar knikte den korenaar, de vogel kweelde den vogel nog den zoeten morgen groet niet toe. Het was het ochtendgebed der schep selen Gods, die vernietigd stonden in dankbaarheid, aandacht en aanschouwing. Kneppelhont, In den vreemde. Houtwormen uit meubelen te verdrjjven. Hier voor wordt dikwijls benzine aangewend. Beter is echter het gebruik van terpentijnspiritus. Met eeu penseel bestrijkt men de plaats, waar de worm aan het hout knaagt, herhaalt dit eiken dag, gedurende 2 a 3 weken en zeer zeker zal hierdoor het meu- belverwoestende gedierte den dood vinden. Gipsbeelden verliezen meestal spoedig hnnue hel derwitte kleur. Men kan ze echter gemakkelijk door het volgende middel een bronsklenr geven, waardoor zij tegen het vuil bestand zijn. In een drogistwinkel koopt men djnker goud brons, lost dit in water met een weinig arabischo gom op, doch zorgt dat het vocht niet te dan wordt en verft hiermede het beeld. De eens zoo beroemde tainen van koning Salomo, tegenwoordig hot eigendom van eou inwoner van Jeruzalem, werden onlangs te koop aangeboden tegen de geringe som van een 13,000. Deze tuinen liggen to Urtos, een half uur rijdens vau Bethlehem en nabij don nieuwen weg naar Hebron. De plaats wordt verondersteld "eou residentie van koning Salomo to zijn geweest en, te oordeelon naar de schoonheid der omgeving en de vrucht baarheid van de tuinen, is dit niot onwaarschijn lijk. Er zijn zeven dozer tuinen, beslaande onge veer 20 akkers, welke ingesloten zijn door steenon maren en beplant met do uitgelozenste ooftboomen. In de vallei zijn sporen van zeer oude bouwvallen. In Milaan bevindt zich in den laatsten tijd een man, die niet a t (Sncci,) in Padua een, die niet zat, in Rome oen, die niet sliep en in Ribera heeft men een waardig pendant van laatstgonoomde opgedoken, n.l. een man, die niet waakt. De naam van dit slaapwezen, den navolgor van don Griek Epimonides is Gaetano Copuccio. Eiken middag te twaalf uur verheft zich deze slaapbe- roemdheid gedurende een half nar van het bed om een bord vermicelli te gebruiken en daarna geeft hij zich weder aan de zoete rast over. Den dokter, die hom onderzocht, gaf hij ten antwoord nog vijf jaren te zullen voortslapou, om een aangenomen weddenschap te winnen. In de negentiende eeuw kannen zelfs slaapkop pen aan den kost komen. Een reus onder de stoomwerktuigen. In de ziuk- mijnen te Priedensville, in Pennsylvania, werkt een stoomachine van niet minder dan 5000 paardekracht. Zij wordt govoed door don stoom van zestien ketels; elke omwenteling van de schepraderen voert water genoeg op om een vrij grooten vijver in eens to vullen, namelijk 17,533 gallons. De vuren eischen 28 tons kolen per dag; zij maakt zeven omwente lingen per minuut, welker snelheid verdubbeld kan worden, mits men meer ketels zet. De vliegwielen zijn elk 37 voet in middellijn en wegou elk ruim 40 ton. Deze machine hooft gedurende zeven jaren stil gestaan in do maand Maart j.l. is zij echter weder in gebruik genomen en thans is zij dag en nacht in beweging. Een duistere daad. Hij was zeer aan haar gehecht. Nooit had hij gedacht van haar tc kunnen scheiden. Jaren, vele jaren had hij hare trouw erkend; volkomen kon hij zich op haar verlaten. Zij rustte aan zijn hart. Toedor zag hij haar aan, liefkoosde haar en fluisterde Moet ge mij waarlijk verlatenMoet het dan zijn? Hij verzonk in diep gepeins en dacht aan den tijd, dat zij haast onafscheidelijk aan elkaar ver bonden waren geweest. En nu zoude hij van haar scheiden Onrustig, gejaagd liep hy de kamor op en neer; zg week niet van zijne zijde. Hij besefte het, dat zij slechts ten doel gehad had hèm te dienenhom, en geen ander. Weemoed maakte zich van hem meester. Wat te beginnen zonder uzoo riep hij. Hoezeer zal ik u missen. Wie zal mij nu, aid ik aan don arbeid zit, waarschuwen dat er oen tijd voor ont spanning, voor levensgenot is. Niemand! En toch het kan niet anders; het noodlot dwingt mjj het moet Hij greep jas en hoed en verliet het vertrek: en zij ze week niet van hem. Er verliepen twee lange, bange uren. Eindelijk keerde hij met ontstemd voorkomen terug zonder haar. De duistere daad was volbracht. O, hadde ik het maar niet gedaanzoo jammerde hij in vertwijfeling; hoe kon ik voor ellendig goud van u scheiden! Na ik u moet derven, na besef ik eerst recht dat ik zonder u niet loven kan Hij begroef zijn bleek gelaat iu het kassen van zijne legerstede en weende weende heete tranen om de verlorene do gouden remontoir namelijk, die hij zoo even naar de bank van leening had gebracht. Bezoekster, bij de wieg van ae kleine: »och, wat een lief snoeperig dotje van een kindje Hij gelijkt op u alle twee. Hij heeft zijn moedors mooie oogen en het haar van zijn vader. »Ja! dat moet wel zoo wezeu,* antwoordde de kaalhoofdige papa »want ik zelf heb het niet meer. Ongeloofelijk. (Op eene kleine boerdory). »Zcg eens, vrouwtje, is dit je eenige koe?* »Ja mijn heer.® »En hoeveel melk geeft ze wel per dag?* ^Ongeveer 10 kan.« »En hoeveel verkoop je daar dan van?* Eiken morgon ruim 50 kan mijnheer, iu de stad.* Een sluwe oplichtster kwam te Dordrecht bij een kruidenier een maal beste »capncijners« halen in een melkkan, die ze in haar schoot hield. Maar ze had haar beurs vergoten en zette de kan op de toonbank om eerst geld te gaan halen. Toen ze niot terugkwam, keek de kruidenier onwillekeurig eens in de kan en zag dat er geen bodem en geen erwten in waren. De vrouw had de >capu- cijDers* door de bodemlooze kan in haar voorschoot laten gigden. Kinderlijke opmerking. Mevrouw. Wanneer u mij een sjaaltje meegeeft, zal ik de modiste raad plegen en n heden nog eene bestelling doen. Dochtertje. Hé, ma, datzelfde heeft u in al de andere winkels óók gezeid Slaapwandelen, Van een Engelsch geestelijke verhaalt men, dat hij 's nachts gewoon was zijn lamp aan te steken, een preek te schrijven, die na te lezen en hier en daar te verbeteren, terwijl hg bleef doorslapen. De aartsbisschop van Bordeaux maakt melding van een dergelijk geval. Een stu dent stond *8 nachts slapende op om eene predikatie op te stellen, die nauwkeurig over te schrijven en na te lezen en hier en daar wijzigingen iu bren- gonde, en dergelijke. Ook componeerde hjj in sla- penden toestand muziek. Dr. Gall kende een mo lenaar, die eiken nacht opstond, om door zijne mo len de ronde te doen, waarna hg zich weder te bed begaf. Bjj zijn ontwaken in den morgen, her innerde hij zich niets van hetgeen 's nachts was voorgevallen. Martinet spreekt van een zadelmaker, die gewoon was in den slaap op te staan en in zijn wiukel te werken en dr. Pritcbard kende een pachter, die des nachts zich kleedde, zijn paard zadelde en naar de markt reed zonder wakker te worden. Dr. Blackok was bij zekere gelegenheid vroeg te bed gegaau. Na eenigen tijd verscheen hg weder in de kamers waar zjjn gezin bijeen was, sprak met hen en zong ten slotte nog een lied, zonder dat men bespeurde dat hij sliep. Den vol genden dag herinnerde hij zich niets van hetgeen hij had gedaan. Eau feit is het, dat soldaten op marsch vaak slapende hun weg vervolgen. In zijn laatsten postzegol-catalogns biedt de be kende postzegelhandelaar Hardouin te Parijs 120 francs voor iedeven Toskaanscheu postzegel van vóór 1860, en 400 francs voor die welke volkomen gaaf zijn. Frausche postzegels van 1849 staan tegen 25 francs geprijsd die vau hot eiland Mauritius van 1847 tegen 2000 francs, die vau Eugelsch- Guyana vóór 1836 van 500 tot 1000 francs. Men kau zich een denkbeeld vormen van de uitbreiding der mauio, als mou vernoemt dat er alleen te Parijs 150 groothandelaren in de kostbare vierkantjes zijn. Do razende torrenverzamelaars zijn nog kalm in vergelijking van de echte postzegelliefhebbers. Deze manie heeft fortuinen verslonden. Onder do groote inzamelaars noemt mon den heer Phillipa de Ferrarie, te Varennes, die ongeveer anderhalf millioon postzegels bezittwee secretarissen zijn dagoljjks met hot sortoeren en iu ordo brengen der collectie bozig. Oubegonnou werk.Mama noemt kleinen Thomas mede naar een dooven oom, die eeu hoorn gebruikt. Staroogend van verbazing ziet de kleine man zijnen bloedverwant met het instrument manoouvreoreu en vraagt eindelijk Ma, hij kan het immers toch niet? Wat niet, ventje? Wel mot zijn oor er op blazen. Waarom pro beert hij het dan telkens weör zóó, en niet met zijn moud Variatie op Lathor. Wie niot bemint wijn, vronw ou zang, Die is eou stokvisch, maar loeft lang. Een huisvador mot 6 kinderen, arm en ellendig, vond te Parijs een portefeuille met 25,000 francs aan bankpapier en oen inschrijving op hot Groot boek. Hij waarschuwde do politie. Do eigenaar word govondou ou herkreeg zijn geld. Hij beloonde den man met 50 centimes. De arme had 30 centimes uitgegeven om zich met oen omnibus naar do po litie te spoeden. Zon 't waar zijn? De »Figaro« muldt hot. Do gemeonteraad van Giethoorn hoeft de jaar wedde van don doodgraver aldaar vastgesteld op f 15, boneveus het gras van het kerkhof. 's HERTOSENBOSCH, 8 Nov. Op de heden (Maandag) gehouden markt van vetto kalveren waren aangevoerd 161 stuks. De prijs was le kwal. vau 0.26 tot 0.28 2o kwal. vau 0.24 tot 0.26 3e kwal. van 0.22 tot 0.24 per kilogram. Er bestoud reel handel, zoodat spoedig al het aangevoerde was opgeruimd. Do prijs der boter was 0.90 k 1.20. De ondergeteekende bericht, dat Z hij zich van af hedeu alhier, aan do «T-^ OUD-HEUSDENSCHE POORT en bevoelt zich beleefdelijk in ieders gunst aan. HEUSDEN. 5 November 1886. te Almkerk, zal op

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1886 | | pagina 3