TE KOOP F. P. KIPPING, WAARSCHUWING. MODE-ARTIKELEN. „„uu.n ie (ioriflchera eo FERBERNE GALANTERIëN, LUXE-ARTIKELEN, J. H. YAN DEUKSEN, 's Bosch, L. VEERMAN TE HEUSDEN, opreed is, /elke uitmunt door groote verscheidenheid en fijne artikelen Vélocipèdes, twee- en driewielig. puike Steenkolen, te Neusden Boekaankondiging. Gemengd Nieuws en Allerlei. MARKTBERICHTEN. Beeds 3 maal is in den loop dezer maand liet beslag aan den Hoogeri Maasdijk onder Bern bescha digd. De misdrijvers worden ten ernstigste gewaarschuwd, daar voor liet vervolg hier naar een streng onderzoek zal wor den ingesteld. Magazijn van Manufacturen. In Winter-Artikelen ruim gesorteerd alsDuffel, Ela- conné, Bever, enz. enz. veilen en verkoopen: Meeuwen en Emmikhoven. Hinthamerstraat, Iloek le Nieuwstr. C. 54. ST. bericht zijnen geachten begunstigers, dat de erd. - erdam gebousv en x>ort voorstellende n. woonte dat de eikels, :n, door de arme jeugd meld. Door de buiten- i de Twickelsche bos ui van dien arbeid dit niet minder toch dan /I 20 per mud werd van den eigenaar van Twickel", om te dienen lieren. ovember is de gouden haapherders. Pas zijn aand voorbijgegaan, of rhoorn" kondigt eene )an wordt de tijd en iet tfschepersloou" be- dheid aardappelen en gen van den dag dier rmaal het ,/boerhoorn" sn daarvan brengen de e en aardappelen naar veeltijds de schaapher- ndom der raarktgenoo- olmachten, die de hoe st te nemene berekenen logstmaand der herders. t van de mazelen her- de buitenlucht. Het irt en toen na enkele dagen, nu diezelfde is verspreid, verdient ff ter algemeene kennis n le vrouw uit de Bagij- man onder verdenking te hebben voorloopig leeft tot uitslag gehad, belaste geneeskundigen toeschrijven aan eene et aan gewelddadigheid. eschoten knapen is nu van de politie gevallen, lerlei kleine diefstallen iping. Zij roofden o. a. De moordenaar, die p zijn tegenstander bij Nederlander maar een im is een man wegens ns het aan de stations in centen, die hij voor eerde tekort te komen, eek geleden, toebrengen :n schedel van een 22- is zekere J. Compagner ergebracht. Na een lang ontkentenis, heeft hij laohtoffer verkeert nog - Eenige inwoners van ste dagen door brutale lden afpersen, met mes- utale misdadigers is in llen. Te Utrecht is ïuiging //Eigen Hulp", van verduistering van jreeniging. Opnieuw al opgemaakt tegen een lie kunstboter voor na lopen. Zondagavond ter aan de burgers J. Z. nige gevaarlijke wonden tapperij van 1L, op de werden naar het bureau hun wonden dicht wer- kundige, wiens hulp was e inmiddels het hazen- :arresteerd. •d man te Nieuwkoop, lading steenkolen door schuit op 't hoofd ge- op zijn behoud. De r S. te Holten heeft in ïigheid 's nachts, schier verlaten. Na een ukkige, uitgeput en van 11 denneboom aan den Een verver, van een recht, is aau de gevol- in. Een met suiker geladen schuit is bij 1-jarige vrouw van den 8 maanden zijn daarbij Thoolsche gat zonk n geladen schip, maar iger: zij werden gered opgevischt en gebor- je is te Weesp tusschen geraakt en op eeniger. rdigen toestand gevon- is iemand tengevolge gen te laat geneeskun- overledeu. Onder ze Middendorp," door 1, diefstal met inbraak appes in den tuin te één dief, die met een fcinnendrong, de kleeren m, om ze, na alles van |bben, in den tuin achter van een hondje koos d. Ook te Gil}) is Men heeft daar een ntvreemd. Een 12- ordt vervolgd wegens in worst, bij een buur- iij in haar afwezigheid worden twee personen het dooden, de andere 1 hond. De mazelen ide verklaard in Barra- naldumadeel, in welke laatste gemeente ook het roodvonk epidemisch heerscht. Te Oost- en West Souburg heelt de diphtheritis 9 slachtoffers geëLckt., waarvan in twee gezinnen elk 4. Er zijn nog twee pa tiënten in behandeling. De ziekte is er echter nog niet epidemisch heerschende verklaard. Te Bols ward zijn de scholen voor ren goed deel ontvolkt door de mazelen op een dag kwamen deze week 21 nieuwe gevalien voor. Te Dub beldam zijn de mazelen epidemisch heerschende. In de afgeloopen week zijn te Kralingen weder 10 gevallen van roodvonk voorgekomen. Een vrouw- in de VV illemstraat te Amsterdam is op haar stoel slapende, waarschijnlijk bedwelmd door kolendamp, uit een bloempot onder haar stoel, in brand geraakt en met wonden overdekt per raderbaar naar het gasthuis gebracht. Uit de Houthaven te Amsterdam is het lijk van een onbekend man van omstreeks 30 jaren opgehaald. Hij was gekleed in een grijs faiitasiepak en droeg lage schoeneu. Een ring mei ju weden steen zat aan zijn hand. Toen de eerste train van Sneek naar Joure bij de Westerbrug kwam, lag de brug nog afgedraaid. Gelukkig werd dit door den machinist gezien, zoodat hij tijdig kon stoppen. Het bleek dat de brugwachter nog te bed lair. Bij een brand ten huize van II. Visser te Lek- kerkerk is een groot deel van den inboedel ver nield. I11 een woning bij den Koepoortsweg te Hoorn is een hevige brand uitgebroken, ter wijl de bewoner afwezig was. Met moeite werden zijn vrouw en kinderen gered. Huis en inboedel zijn der vlammen ten prooi geworden en alleen 't huis was verzekerd. Te Huisen is een woning in de aseh gelegdvan den inboedel is niets gered de brandspuiten konden door een lek in de slangen niet spoedig werken, zoodat ook een aangrenzend perceel schade leed, voor men den brand kon blusschen. Door het spelen met vuur, door kinderen bij afwezigheid der ouders, is 't huis van H. Theunissen te Zomeren totaal afgebrand, met den ganschen inboedel. De kin deren, vijt in getal, werden uit de vlammen ge red. Ook een huis van den heer Pegel te Outmarsum is tot den grond afgebrand. Alles was verzekerd. De roekeloosheid om van trams te springen vóórdat ze stilstaan, heeft een heer te Amsterdam een been gekost. Het visschersvaartuig VM. K. 70" van Den Helder wordt vermist; het is voor den storm van verleden Zaterdag uitgezeild. Van den heer die j.l. Donderdag van den stoomtram van oud-Delftshaven viel, is het lin kerbeen in ;t ziekenhuis te Rotterdam geampu teerd. Bij het opstappen viel een artillerist Zaterdag te Beetsterzwaag van een stoomtram. Hij was terstond een lijk. Evenzoo is een hulpmachinist van de Noord-Brab. stoomtram van Tilburg naar Waalwijk; van de locomotief geval len en door de wielen over 't hoofd gereden, zoodat de dood onmiddellijk volgde. Te Twel- loo hebben eenige baldadiger) of ^grappenmakers" een geheele smederij des nachts lediggehaald en alle voorwerpen op den weg verspreid. Men wilde den smid, die zijn werkplaats niet gesloten had, blijkbaar een lesje geven. Een 19-jarige dienst bode is Zaterdagavond in de Nieuwe Haven te Rotterdam verdronken. Te Beest is het huis van den landbouwer E. Philips, met schuren, stal len en voorraad graan door onbekende oorzaak een prooi der vlammen geworden. Niets was verzekerd. GEDACHTEN. Aan verschillende schrijvers ontleend. Zoek het licht in hot licht! De moesten zookeu I 't in de duisternis. Hot verlangen naar liefde is reeds liefde, gelijk de vonk reeds vuur i3. Nu kende mij de ster, de roze, nu leefdj zelfs het levenlooz», alsof mijn liefde 't al doordrong. De waro liefde verheerlijkt elke smart; zij laat alle tranen blinken zij schildert, alle doornen groen. Wat in het hoofd de herinnering is, dat is in het hart de trouw beiden moeten gevoed worden om te leven. Niets schooner voor een vronw dan vrouw te zijn. Schaamt u dor schaamte niot! dat zou valscho schaamte zijn. Schaamte is de dochter der waar heid en de zuster van 't geweten. In 't verleden licht het heden, in het uu wat worden zal. Do hoogste vreugde en de diepste smart zijn stom. Zgt waar en ongekunsteld: spreek verstandig met het verstand, hartelijk met het hart, en men- schelijk met beide. KERKNIEUWS. Bedankt voor Durgerdam, de heer J. C. K. Nonhebol, pred. te Woudrichem. Bedankt voor Enkhnizen, P. Biestervolt. te Goriuchem. Bij de te Harderwijk gehouden aanbesteding van geriefelijkheden ten dienste der manschappon, die naar Oost-Indië vertrekken, kwam 0. a. ook voor een perceel IJzeren handboeien met slot en sleutel. Zonder twijfel een groote geriefelijkheid De directeur der gevangenis te Leeuwarden ont ving onlangs voor een zijner kostgangers eeu brief met het volgende adres: Den WelEdel Geboren Heer N. N., in de gevangenis te Leeuwarden. Te Wissekerke in Zeeland schonk dezer dagen een arbeidersvrouw haar man op zijn verjaardag twee dochtertjes. In tien maanden tijds ver meerderde dit gezin met een drietal kinderen. Naar keuze van den Raad. Te Boskoop din gen vijf personen naar de vacante betrekking van gemeente-ontvanger. Dit vijftal bestaat uit een ge meente-secretaris, een candidaat-notaris, een mann- facturier, een opperman en een doodgraver. Een gewezen Indisch militair werd op Boomsloot te Amsterdam verweten gebrandmerkt te zijn. Dat liet hij zich niet welgevallen en om het tegendeel te bewijzen ontkleedde de man zich tot, zijn vel en toonde, tot niet geringe vreugde van de omstanders, gratis zijne door do zon vorbranddo huid. Een vijf cents Nieuw-Brunswijksche postzegel is dezer dagen voor 250 verkocht. Wij lachten onze voorvaderen uit wegens don dollen tulpenhandel. Wat zullen ouzo nazaten van onze postzegel-manie zeggen Sinds lang haddeu wij niet hooren spreken van zulk een vreemd plan als dat waarvan een ban kier te Parijs thans het initiatief heeft genomen: het betreft den bouw eu de exploitatie vau lucht ballons volgens het octrooi van Sebillot,. Welk dit stolsel is, weten wij niet, maar het prospectus van den Parijschen bankier zegt daaromtrent hot volgende De eerste daad der maatschappij zal zijn de bouw vau een luchtballon, in staat om het traject, tus schen Parijs en Londen met 500 passagiers in vior aren af te leggen. De ballon zal gevuld worden met warme lucht; de machines zullen 2000 pk. heb ben, noodig en voldoende om tegen den wind in met eene snelheid van 25 M. per seconde te gaan on zullen niet meer dan 25 kg. per pk. wegen. Eenige Berlijnsche firma's hebben onlangs uit Engeland eene bestelling gekregen van 83,000 cen tenaars (415,000 kilogr.) oude hoefijzers. Die hoef ijzers zijn bestemd om naar China uitgevoerd te worden, waar de slimme zonen van het Hemelsche Rijk het staal dat door het geregeld hameren onder de hoeven van het paard en door den aan houdenden invloed der dierlijke warmte, bijzonder hard en tevens rekbaar is geworden tot het maken van sabelklingen en messen gebruiken. Wat n uur regeering kost, werd onlangs bij plan nen tot finantiëole hervormingen door een der Fransche bladen uitgerekend. Het consulaat on hot eerste Keizerrijk kosten 115,000 francs per uur; do Restauratie 199.000 francs; de rogeering van Louis Philippe 150,000, de Repubbek van 1848 reeds 173,000; het tweede Keizerrijk 349,000; de tegen woordige Republiek tot 1882 nog 405,000 en daar na 563,000 francs. Geestige reclame. Men leest in een Engelseh blad: Een heer vond een spin in het dagblad zit ten, toen hij het opendeed. Wat boteekende dat? Was het een slecht voorteeken Neen, die spiu zocht heel eenvoudig in de adverteutie-kolommeu of er een koopman was, die nog niet geannonceerd had in het blad, om daarna haar net te gaan we ven aau zijn deur als een bewijs dat daar door niemand moor gekocht word. Een vreeselijke slag. Het is Zaterdagavond. Moeder, vader en de kinderen zitten gezellig om het haardvuur. Er heerscht een zalige vrede in het vertrek. Vermoeid van den dagolijkschen arbeid val len den workzauien man, nu hg zoo stil daar zit, de oogleden dicht. De kinderen zijn allen bezigde eene naait, de andere breit, een derde leest de krant. Men zou meenen hier een vau die weinige woningen gevon den te hebben, waar rust na arbeid niet geheel on bekend is. En toch, er hapert iets aan. Zie, hoe moeder onrustig naar de deur tuurt. Wat kan dat zijn? Zij staat op, licht de klink op en ziet iu het duister. Zou zij mij zoo kunnen misleiden? Eu met een zucht sluit de anders zoo opge ruimde vrouw wederom de deur eu loopt het ver trek op eu neer, telkens door het. raam kijkende met de «handen om do oogen, ten einde niet door het lamplicht te worden gehinderd. Kom nu zitten, moedor klinkt het. Nog nietwacht nog maar even. Scheelt er wat aan O neen, niets. Het eene unr na het andere gaat voorbjj en hoe later het wordt des te ourustiger en vordrioliger wordt moeder de vronw. Haar man is eeuigzius angstig over haar en nogmaals vraagt hij Scheelt je wat, lieve Niets, niets, ga maar naar bed! Nog nooit hoorde hij haar zoo spreken. Hij ging naar bed, maar vol achterdocht, dien hij nimmer had gekend, bleef hij wakende. Stampvoetend van woede bleef de vrouw in liet donker naar buiten staren. Daar hoort zij een zachten tred Flnks opent zij behoedzaam de deur. Zij kijkt neen, alios is doodstil. Te laatte laaten in tranen badende begeeft zij zich naar bed. En wat was nu die vreeselijke slag, die haar tot zulk een wanhoop had vervoerd Wat kon het zijn, hetgeen die steeds zoo blij moedige vrouw met een gebroken hart hare leger stede deed opzoeken De modiste had haar beloofd vóór elven uiter lijk een nieuwen hoed thuis te brengen, waarmede zij morgen-ochtend ter kork zou gaau Eu de trouwelooze had haar woord niet gehouden. Een brief van een verloofde. Eene jongo dame ontviug van den jonkman harer keuze eeu brief, die bot-af mot de woorden begon Ik kan u niet meer liefhebben - Onmacht, tranen, vertwijfeling van de jonge iamo. Eindelijk leest zij verder; dan ik dit nn reeds doe, beste Bets! Voor de vele en treffende bewijzen van belangstelling, die wij bij de herdenking onzer 40-jarige Ecktvereeniging mochten ondervinden, betuigen wij onzen harte- 1 ij k e n dank. J. VAN GRONDELLE J. M. VAN GRONDELLE- Heusden, 12 Nov.'86. de Brüijn. DOOR PAARDEN TE BEWEGEN, geheel compleet en in goeden staat. Dagelijks te bezichtigen bij •j-HEUSDEN, 13 Nov. Boter 63-67 cent. Ei eren van 771/2 en 8 cont. 's HERTOGENBOSCH, 15 Nov. Op de heden (Maandag) gehouden markt van vette kalveren waren aangevoerd 182 stuks. De prijs was le kwal. van 0.54 tot 0.60; 2o kwal. van 0.48 tot 0.54 3e kwal. vau 0.42 tot 0.48 per kilogram. Er bestoud veel handel, zoodat spoedig al het aangevoerde was opgeruimd. De prijs dor boter was 0.90 a 1.04. AD VE KT ENT I EN Handelaar in Turf en Steenkolen Drie Trompetterstraaf, nabij de Haven, te lleusden, levert steeds ix Contant vrij aan huis, voor 521/2 Cent per Mud. aan liet pakhuis afgehaald, voor 50 Cent per Mud. beste lange Peelturf eo cent pM ïoo stuks vrij aan ITUIiS. Botermarkt, Heusden. Prachtige PLOOISELS, FESTONS, KNOOPEN, KANTEN enz. I)E NOTARISSEN zullen te Almkci'k, in het ,/Emmikhoven- sche Rechthuis," op Donderdagen 25 No vember en 9 December 1886, telken (lage ÏO uur vin., in het openbaar 11.74.50 Hectaren uitmuntend ONDER Bij billetten breeder omschreven. VAN DE NIEUWSTE SCHAAK- en DAMBORDEN, SCHAAK-, TRITAC-, DOMINO-, LOTTO- en verschillende nieuwo GEZELSCHAPSSPELEN, WERP- en SCHIETSPELLEN, TEEKEN-, VERF-, PASSER- DOOZEN eu STEENEN BOUWDOOZEN. Tevens ontvangen VILTEN PANTOFFELS, OVERSCHOENEN, BOUGIES, SPEELKAARTEN enz. o Zoowel voor ouders als opvoeders is nu door dezen bundel i een schat van verdichting geopend om de kleinen aangenaam en gezellig bezig te houden inaar de kinderen, die reeds eenig- zins kunnen lezen, zullen de sprookjes niet minder gaarne onder malkander voorlezen. Met het oog op het a.s. St. Nico- laas, zal het boekje dan ook zeker alom worden gekocht en zal den inhoud de spookhistories verdrijven, die dikwijls zoo onopvoedkundig door kindermeisjes worden opgedreund. Chr. Geref. Gemeente. f HAARLEM, 16 Dec. Het 3-jarig onderhoud der Helder- sche zeewering. Aanw. 9 Dec. f 17 Dec. Het 3-jarig onderhoud der zeewerken op Schokland. Aanw. 10 Dec. De heer C. L. Brinkman te Amsterdam heeft een boek werkje uitgegeven met geheel nieuwe en oorspronkelijke sprook jes, getiteld „Sprookjes van Anna Lindau," door Gerard Keller. Het geheel is alleraardigst en keurig geïllustreerd door ver schillende teekenaars van naam. Op getint papier gedrukt, worden de 144 pagina's, in geillustreerden omslag slechts op 1.50 berekend. Voor een keurigen stempelband wordt eene verhooging van slechts 40 cents in rekening gebracht. We lazen de voorrede, die zeer eigenaardig, geheel in kin derlijken zin is geschrevi j. De lezer wordt daarin op een kinderpartijtje gebracht met een aantal jongens en meisjes, die, na zich aan chocolade enz. te goed gedaan te hebben, zeer uiteenloopende middelen aanwijzen om den avond met gezel schapsspelen te verkorten. Om al die verschillende meeningen tot één terug te brengen, stelt de gastvrouw (Anna Lindau) voor, om een sprookje te vertellen. Nauwelijks is het woord „sprookje" gehoord, of allen vereenigen zich op dit ééne punt en geven „slofje verwisselen," „wip van 't stoeltje," „kienen," „loterij" en wat al niet meer prijs, om met geopende mondjes het sprookje te volgen. De „sprookjesstad", waarmede het werkje aanvangt, heeft dan ook zooveel aantrekkelijks, dat wij ons onwillekeurig enkele tientallen jaren jonger meenen en ons in de gelukkige jeugd terugdenken, toen „klein duimpje" en „blauwbaard", (want we hadden toen zulke heerlijke sprookjes niet), ons zoozeer in spanning brachten. EN Eene Dorsclimaehiiie LOUIS DE J0\tai. ALS: f e« WEILAND, St. Nicolaas-Etalagc. KINDERSPEEL G OED,

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1886 | | pagina 3