Buitenlandsch Overzicht. BUITENLAND. BINNENLAND. huisvriend niet moeilijk vallen. Wanneer nn maar de lust niet ontbreekt zal er over de gezelligheid van het thuis* niet te klagen vallen en zullen we dezen winter, van de dagelijksche beslomme ringen bij den warmen kachel weergekeerd, nog honderdmaal reden hebben, dankbaar uit te roe pen: »Oost, west, thuis best!* Hoe ernstig gevaar voor don vrede van Europa hot Bulgaarsche vraagstuk oplevert, is dezer dagen recht duidelijk aan het licht getreden. Nergens meer dan in Hongarije weki hetgeen in Bulgarije voorvalt de opgewondenheid. Men weet dat de Oostenrijksche minister van buitenlandsche zaken, graaf Kalnoky, op beslissenden doch kalmen toon had gezegd, dat Oostenrijk niet zou dulden dat Rusland Bulgarije aantastte. Zijne woorden hadden te Petersburg een zeer onaangeDainen indruk gemaakt, en onderscheidene Russische bladen verklaarden dat Rusland nu niet Janger geduld moest hebben. Toch hadden diezelfde verklaringen van Kalnoky de Hongaren nog lang niet bevredigd. Niemand minder dan graaf Andrassy, de oud minister van buitenlandsche zaken, viel Kalnoky heftig aan. Gij maakt u veel te groote voorstelling van Ruslands macht; daarom hebt gij u aange sloten bij het drie-keizersverbond, dat Oostenrijk- alleen benadeelt. Een verbond met Duitschland is in ons belang, maar met Rusland een verbond aan te gaan, is onnatuurlijk. Waart gij van den beginne af met kracht opgetreden, dan zou Rusland nooit zoo ver gegaan zijn. Kalnoky herhaalde daarop dat hij en geon enkele mogendheid eenig bijzonder recht van Rusland op Bulgarije erkende. Toch zou do minister eene noderlaag geleden hebben, als niet Tisza verklaard had, dat hij volkomen instemdo met Kalnoky en dat, als de Delegatie zijn politiek afkeurde, hij met hem zou aftreden. Toen verklaarde Andrassy zich bevredigd. Andrany was des ochtends door den keizer ont vangen en had van zijn souverein vernomen dat, als Oostenrijk beslister was opgetreden dan Kalnoky deed, de oorlog met Rusland onfeilbaar ware uit gebroken. Dat de zaken in Rusland ernstig staan blijkt ook hieruit dat nu officiéél bevestigd is dat Tur kije inlichting heeft gevraagd over het bevel tot mobilisatie van het Krimleger. De Russische mi nister van buitenlandsche zaken, von Giers, heeft geantwoord dat op verschillende punten van het rijk troepen bevel tot mobilisatie hebben ontvan gen, maar dat is alleen om de soldaten te oefe nen Men mag zeggen dat de Russen dan een heel ongeschikten tijd voor zulke bevelen kiezen. Men moet evenwel niet vergeten dat von Giers niet de minister is van een constitutioneel vorst, maar van een alleenheerscher, wieus wil wet is. Intusschou, generaal Kaulbars is bezig om zijne koffers te Sofia te pakken. Deze buitengewone ge zant van den Czar heeft in eene laatste nota aan de Bulgaarsche regeeriug deze eenige liefelijkheden naar het hoofd gegooid en verklaard dat zijn gou vernement niets meer met de tegenwoordige re genten wil te doen hebben. Hij vertrekt Zaterdag met het porsonoel van het consulaat. Kaulbars is terecht door geheel beschaafd Eu ropa hard gevallen. Toch was hij waarschijnlijk de trouwe dienaar van den Russischen keizer, den heerschor die zich niet kan voorstellen dat een handvol Bulgaren hem tegenstreeft. De vraag is nu alleen maarwordt Kaulbars teruggeroepen omdat de mogendheden zich over hem beklaagd hebben en zijne verwijdering als voor waarde hebben gesteld om Ruslands candidaat voor den Bulgaarschen troon, den prins van Mongrelie, te erkennen öf is zijn vertrek het sein tot de komst van een ander generaal, met troepen achter zich. Evenwel, ondanks het ernstige van den toestand, ondanks het voorstel tot eene conferentie weer op duikt (wat altijd een ernstig teeken is), achten wij hot zeer mogelijk dat Rusland zijn doel bereikt en van Bnlgarije feitelijk eene Russische provincie maakt, zonder een soldaat er aan te wagen. De rede van generaal Boulauger heeft in de ge- heele beschaafde wereld tevredenheid gewekt. De »Times« beweert wel dat de minister eerst zijne rede aan do goedkeuring van den minister-presi dent had moeten onderwerpen, maar het blijft toch maar een feit dat zelfs de Berlijosche pers hem prijst. Het blad te Berlijn, dat steeds het meest heftig is tegon do Pranscheu, de »National Zeitung,* morkt op dat het meest pikante is dat de minis ter zijne rede uitsprak juist in den kring van hen die het meest verbitterd zijn tegen Duitschland. En dan zegt het blad letterljjk: »Niemand mag twijfelen aan do oprechtheid van een man, zoo hoog geplaatst als generaal Boulanger. Het is daarom te hopen dat de woorden, door den Fran- schen minister gesproken, in Frankrijk indruk zul len maken en dat zijne vredelievende verklaringen zullen bijdragen tot het handhaven van den vrede tusschen Frankrijk en Duitschland.* Het zou anders mogelijk zijn dat Boulanger spoedig met het geheele ministerie verdween. Er is toch tusschen de Regeering en de kamer een ernstig verschil ontstaan over finantiöele punten. De vraag: moet het amortiseeren van schuld wor den gestaakt of een leening worden gesloten? is het groote punt van don strijd. Men heeft de be slissing tot heden (Vrijdag) opnieuw uitgesteld, in de hoop tot eene overeenstemming te kunnen komen. Do financiëele quaestio is in Frankrijk van bij zonder groot gewicht, omdat de schuld ontzettend is toegenomen en de inkomsten blijven afnemen. Twee dronken werklieden te Laekeu riepen: Weg met de Koningin, leve de amnestie!* terwijl zij het rijtuig der Koningiu, die de avenue de la Reine doorreod, naderden. Eenige burgers riepen do politie, die het tweetal inrekende. Vermoedelijk zullen zij thans redenen krijgen om meer dan ooit vóór de amnestie te zijn. De 23-jarige en eeuige dochter van Mac-Mahon gaat trouwen met graaf De Piennes, zoon van den stalmeester van Napoleon III. In de gevangenis te Poissy (Frankrijk) heeft men eene zonderlinge ontdekking gedaan. De gevange nen plegen er onder meer kleine sieraden, als: overhemdsknoopjes, ringen, doekspelden enz. te ver vaardigen, welke buiten de gevangenis worden af gewerkt. Een der goudsmeden, die daartoe de ruwe stof leverde, verbaasde zich van lieverlede over de geringe hoeveelheid kleinoodiën, welke zo opleverde en bg onderzoek bleek dat sedert jaren door de verschillende gevangenen van het hun verstrekte ruwe goud werd afgehouden. Zg stonden met elk ander in betrekking en degene, wieus straftgd om was, nam geregeld den allengs bgeengebrachteu buit mee. Te Parijs zgn bg de zuster van één hunner drie kistjes met goud gevonden, eone waarde vertegenwoordigende van 15.000 frcs. Zelfs had den sommigen zich opzettelgk eene veroordeeling op den hals gehaald, om in de gevangenis te Poissy veilig en rustig te gaan stelen! Een klerk van 20 jaren, de zoon van een naaister, wierp zich te Weenen van een kerktoren hg was onmiddellgk een lgk. De jonge man had groote sommen verloren met wedden. Te Weenen is op den leeftgd van 81 jaar aan een beroerte overleden de bekende directeur van het officieuse »Fremdenblatt,« baron Gustav Heine. Deze Heine was een broeder van den beroemden dichter. Zooals men ziet, liepen de smaken der ge broeders nog al uiteen. Gustav was zeker beter fi nancier dan Heinrichhg laat een vermogen na van twintig millioen florgnen. Bg gelegenheid van het jubilé van Koningin Victoria wil men in Canada een standbeeld voor Koaingin Victoria oprichten, dat nog 100 voet hooger is dan Bartholdi's monument der Vrijheid. Londensche bladen deelen eenige bgzondorheden mede omtrent het lord-mayors-diner. Er zgn ge- woonlgk 800 a 900 genoodigden, heeren en dames. Men ontvangt eene voorloopige uitnoodigingskaart voor het diner en het daaropvolgende bal. Neemt men de uitnoodiging aan, dan ontvangt men eene tweede artistiek geïllustreerde kaart, een plan van de tafel met aanwgzing van zgn plaats, een sierlgk exemplaar van het menu, een programma van de muziek, die onder het diner uitgevoerd wordt en een rgk gebonden album, bevattende fotografiën van de voornaamste zalen van Guildhall, met toe lichtingen. Het diner begon Dinsdag 11. met schildpadsoep, waarvan men ongeveer 600 a 700 liters in gereed heid had, kostende ƒ5000. Daarna twee groote stukken ossenvloesch, wegende elk 75 kilogram, 140 schotels wild, 400 kippen, 83 kalkoenen, 36 hammen, 150 schotels kreeften-salade, 60 vlecsch- pastijen, 200 schotels gebak. Voorts 1500 flesch- schen champagne van verschillende merken en vele andere wgnen. Om dat alles op te disschen gebruikte men 9000 borden, 4000 glazen, 1200 servetten en 705 meter tafelgoed, 300 kellners, die elk 6 7 shilling kregen en 26 koks. In 1801 koste het lord-mayors-diner ongeveer 7500. Thans mag men hot ten minste schatten op 30.000. Aan don nieuwen lord-mayor, sir Reynald Handson, die het betaalt, kost het dus bijna een vierde van zgne emolumenten, die 120,000 bedragen. De klieken worden aan de armen uitgedeeld, voor bons, die te voren zgn uit gereikt. De bevolking der gevangenissen in Engeland be droeg in 1878 20.800, in 1885 16.600 personen in dit jaar is bet 15.300. Hot jongste nummer van Norsk Idratsblad* deelt mede, dat do Noorsche schaatsenrgder Harald Hagen, 21 jaren oud, Axel Paulsen heeft uitge daagd tot een wedstrijd om het wereldmeesterschap op schaatsen en om 500 kronen, op afstanden van 1000, 5000 eu 25,000 meter. Hg, die twee van de drio malen wint, wordt tot overwinnaar verklaard. Axel Paulsen heeft de uitdaging aangenomen, maar op voorwaarde dat de wedstrgd zoo vroeg zal ge houden worden, dat daardoor zijne reis naar Ame rika niet vertraagd wordt. Naar alle waarschijn lijkheid zal de strijd te Christiana op het einde van deze of het begin der volgende maand plaats hebben. Een niet alledaagsche diefstal is onlangs, bg 't bezichtigen van den grooten triomfboog te Peters burg, ontdekt. De boog is versierd met een zege wagen die met een achttal paai'den is bespannen, welke groep geheel uit koper gegoten is. Het is nu gebleken dat de massief koperen staarten en andere lichaamsdeelen der paarden zgn verdwenen en dat die vervangen zgn door blikken platen met een dun laagje koper. Volgens het Madridsche dagblad »Imparcial« zgn knoeiergen op groote schaal ontdekt ten nadeele der schatkist van Cuba, tot een gezamenlijk bedrag van 25 millioen pesetas. Verscheidene personen van aanzien, o. a. een lid der Cortes, zouden daarbg zgn betrokken. Te Egor in Boheme zgn de burgemeester en drie leden van den gemeenteraad aan de mazelen ge storven. De cholera, die een groot deel van Korea sterk bezocht en in Japan eene aanmerkelgke sterfte te weeggebracht heeft, maakte he. volgende aantal slachtoffers: in Japan stierven 37.000 onder 59.000 zieken. In Korea was het totale cgfer veel grooter en onttrekt zich aan elke berekening. In de hoofd stad Seoul alleen stierven 36.000 personen op eene bevolking van 250.000 zielen. Het verlies in de provincie is naar verhouding even groot geweest. In Koroa heerscht een schromelijke verwaarloozing vau alles wat hygiène betreft. De Katholieke kerk van Pittsburg, (Amer. St. Pensylvanië,) een der schoonste van het land, is geheel vernield door een brand tengevolge van een gasontploffing. Een deel van de handelswgk van Durham, in Noord-Carolina, is door brand vernield. De schade bedraagt 1/2 millioen dollars. Een hevige cycloon heeft te Madras gewoed. De schepen in de haven waren genoodzaakt zee te kiezen. Het mail-stoomschip »Ballarat«, tgdens den storm voor de haven komende, kon niet bin nenkomen en was genoodzaakt op zee te blgven. Te Quebec woedde een hevige oostelgke storm vergezeld van sneeuw. Het Chineesche stoom schip »Sakala Maru«, van Hakodati naar Neiegata, is bij laatstgenoemde plaats door zwaar stormwe der en bij hooge zee gezonken. Van de 96 opva renden, waaronder de Engelsche gezagvoerder en stuurlieden, werd slechts een Chinees gered. Te Grenoble is een in aanbouw zgnd huis in de na bijheid van de Drac plotseling iugêstort, waardoor 15 werklieden onder de puinhoopen bedolven, wer den. Rreds zgn 5 lgken en 6 gewonden te voor- schgn gehaald. Het dorp Frimstein (kanton Bern) is door brand vernield. Verscheidene inwoners kwamen om. HEUSDEN, 18 t Het 7-jarig zoontje van J. v. L. viel heden middag aan de haven in het water. Terstond door voorbijgangers opgemerkt, werd het weldra op het drooge gebracht en kwam met den schrik en een nat pak vrij. t In ons nummer van 13 November 1.1. komt een bericht voor uit het Land van Altena, handelende over een losgebroken beer, die door een jager een schot hagel zou zijn toegediend. Naar men ons mededeelt heeft dat bericht tot een onderzoek geleid, waaruit gebleken is dat men te Babyloniënbroek met dat feit geheel on kundig is. Aangezien wij onware berichten zoo veel mogelijk zullen terughouden, maken wij van deze mededeeling terstond gewag Niettemin blijft onzen correspondent de gelegenheid geopend zich te verdedigen, indien hij zou kunnen aan wijzen dat het vorenstaand geene verdichting is, maar wel degelijk heeft plaats gehad. t ELSHOUT, 18 Nov. Heden namiddag pas seerde alhier eene huifkar met paard, in de rich ting van Heusden. De voerman had zich op de lading, eenige botcrkistjes, in eene ongemakkelijke houding te slapen gelegd, waarbij hij met af hangend hoofd buiten de wagen lag. Door een voorbijtrekkend persoon, die op een hondenkar gezeten was, wakker gemaakt, zette hij zijn paard vervolgens in draf en, dewijl hij waarschijnlijk te veel vergunning genoten had, trachtte hij ver volgens de hondenkar in of voorbij te halen. Door dat hotsen en stooten verloor hij zijn even wicht, viel van de kar en kwam gedeeltelijk met zijn hoofd onder het rad, terwijl het paard er van door ging. Met een gekneusd gezicht en geha vende kleeding vervolgde hij, nu door den val geheel nuchter, met het inmiddels opgevangen paard zijnen weg. t WOU DRICifEM~ VanT 6 tot 13 Nov. wer den er 10 zomerzalmen en 3 winterzalmen, be nevens 1890 houtingen gevangen. De eerste soort zalm bracht aan den afslag 30 a 40 ct. de tweede soort f 1.50 a f 1.60 par half K.G. en de houtingen 9 a 11 ct. per stuk op. t ZUILICHEM. Het herhalingsonderwijs is hier met 15 November begonnen. Daar het kosteloos gegeven wordt, maken verscheidene leerlingen er gebruik van. RA A MS DON KËRV EER, 13 Nov. Schoon we gens het slechte weder de aanvoer van paarden en vee op onze markt kleiner was dan vorige jaren, heerschte er toch goede kooplust met vrij vluggen handel. OOSTERHOUT. Dinsdag-voormiddag, circa 9 uren, heeft in de beetwortel-fahriek aan den Groe nendijk alhier, in de zoogenaamde gaskamer, eene ontploffing plaats gehad, waardoor de werkman Evert van Dijk belangrijke brandwonden heeft bekomen. Hij is onmiddellijk naar het gasthuis overgebracht. Heden was zijn toestand nog zeer zorgwekkend. De schade aan het gebouw is niet belangrijk. tGORINCHEM, 18 Nov. De St. Maartens paardenmarkt 11. Maandag alhier gehouden, was weder buitengewoon druk bezocht. Volgens offici- eele opgave, dat is naar het aantal ontvangen dubbeltjes staangeld, waren 1813 paarden aan de lijn. Hoewel vele Eransche en Duitsche koop lieden aanwezig waren, was de handel slap en werden alleen voor luxe- en vierjarige paarden flinke prijzen besteed, 's Namiddags te 3 uren stonden nog ruim duizend stuks aan de lijn, zoodat bijna tweederde van den aanvoer onver kocht huiswaarts gevoerd werd. t De St. Maartens beestenmarkt, 11. Dins dag gehouden, muntte ditmaal uit door een bui tengewoon grooten aanvoer van vee. Volgens offi- ciëele opgaaf bedroeg het aantal 6263 stuks. Nimmer heeft men hier zooveel vee aan de markt gezien. 's Morgens te 5 uren was de lijn in de daarvoor bestemde straten en stegen reeds overvol, zoodat achter en om den toren en elders meer dan duizend stuks aan de hand gehouden moesten worden. Ofschoon vele vreemde, vooral Belgische en Frausche veehandelaars, aanwezig waren, was de handel niet druk meer dan de helft van het aangevoerde vee bleef onverkocht. Zoowel de beesten- als de paardenmarkt leverde een schoon gezicht op. Al het vee kenmerkte zich door eene zekere welgedaanheid. Men kon zoo zien dat het den ganschen zomer goede wei den genoten had. Maandagmiddag werd do >r een half aange schoten boer met zijn wagen een ruit ingereden in een woning in de Vijfzinnenstraat alhier. Niet meer dan natuurlijk was het dat de eigenaar dier woning bedoelden boer naliep en dezen om scha devergoeding vroeg, hetwelk evenwel door laatst genoemde pertinent werd geweigerd. Hierdoor wer den de reeds eenigszins in beweging gebrachte ge moederen (natuurlijk door de kermis), van eenige omstanders nog meer aan het gisten gebracht en zeer zeker zoude een twist zijn ontstaan zoo niet de politie bijtijds ware tusschenbeide gekomen. Deze kon evenwel niet beletten dat de boer op eens zijn paard in draf zette en wegreed, daardoor evenwel wederom schade veroorzakende, alsnu doordat een geheele oliebollenkraam met inventa ris stuk werd gereden. Ten laatste mocht het aan gemeente- en rijkspolite gelukken het paard tot staan en den berijder aan de politiewacht te krij gen, hetwelk de laatste niet eer verliet dan nadat aldaar zekerheid verkregen was, dat de toege brachte schade hersteld zou worden. Naar het „Dagblad" verneemt, is een nieuw wetsontwerp tot herziening van de grondwettelijke bepalingen op het kiesrecht Vrijdag jl. bij den Raad van State ingekomen. De Haagsche berichtgever van de „Midd.Ct." weet er al het een en ander van mee te deelen. De heer Heemskerk wil door de Grondwet het algemeen stemrecht uitsluiten. De herhaalde ver knipping van het land in districten w il rneu ver mijden door een vast ledental aan te nemen: 100 voor de Tweede en 50 voor de Eerste Kamer. De leden der Tweede Kamer zouden gekozen worden in 76 enkelvoudige en 5 meervoudige districtende laatsten zouden tot hoofdplaatsen hebben de 5 gemeenten, met meer dan 50,000 inwoners. Een nieuw model voor het muntbiljet van f 10 is in bewerking. Tegen het gebruik derzelfde zegels voor post-, telegraaf- en quitantie-zegel heeft de min. bezwaar, omdat dan de financiëele wer king dier verschillende middelen niet meer kan worden nagegaan. Het ontwerp eener geheel nieuwe rogeling van den zoutaccijns is bij den raad van state in over weging. Volgens een bericht uit Brussel aan de „Berl. Börsencourier" zou de Nederlaudsche Regeering toch inderdaad den Noordduitschen „Lloyd" trach ten over te halen Vlissingen tot aanlegplaats te kiezen voor de gesubsidieerde Duitsche stoom vaartlijnen. In wèl onderrichte kringen gelooft men evenwel dat Antwerpen blijvend tot haven voor deze lijnen zal aangewezen worden. Het ontbrekende kapitaal van f 200 000 voor het voltooien van den nieuwen schouwburg te Rotterdam, hetwelk door den Gemeenteraad ge weigerd was, is thans ter beschikking vau het bestuur gesteld door acht particulieren aldaar, tegen 3 pCt. rente. In de maand October jl. zijn bij het koloniaal Werfdepot aangenomen 155 personen, waaronder 111 Nederlanders en werden van de andere corp sen 109 militairen overgenomen. Reeds geruime» tijd had zich in het museum te Dordrecht de behoefte doen gevoelen aan eene geschikte zitplaats voor die bezoekers, die op hun gemak van het tentoongestelde willen genieten. Het bestuur van het museum heeft daarin thans voorzien en in elk der beide schilderij-zalen ge plaatst eene dubbele canapé, van gebeeldhouwd ei kenhout en gestoffeerd met bruin velours d'Utrecht. De heer J. 't Lindenhout, directeur der wees- inrichting te Neerbosch, ontving van den oud wees R. Pijpstra een verblijdend bericht over de verbetering van den toestand in Transvaal. Hij schrijft dat de hoofdoorzaak, dat de zaken in Transvaal weder beginnen op te leven, is, de ontdekking van nieuwe goudmijnen en het groot aantal emigranten, welke naar die plaatsen stroo men om goud te zoeken. De prijs der ossen is wel de helft hooger dan een jaar geleden j levensmiddelen zijn buitenge woon duur, vooral de aardappelen, die zelfs tot den ongehoorden prijs van f 54 per mud op de goudvelden zijn verkocht geworden. Pijpstra maakte zich nu gereed om met een vriend, die tuinman is, naar een van de nieuwe ontdekte goudvelden te trekken om daar een groenteveld aan te leggen. Volgens het „Norsk Idratsblad" heeft Axel Paulsen van den Nedeilandschen Schaatsenrijders- bond eene uitnoodiging ontvangen, om aan den internationale wedstrijd te Rotterdam deel te ne men en Werner, Hogen en Quillfeldt aan te spo ren, mede te komen. Nabij Egmond aan Zee is door den Heer P. H. M. Ibink Meienbrink, te Alkmaar, een pracht exemplaar van een arend geschoten, waarvan de vlucht 1.80 M. bedraagt. Uit Breda wordt gemeld Alhier had een vreeselijk ongeluk plaats. De naar Terheiden terugkeerende diligence werd aan den spoor-overweg nabij de Mauritsstruat over vallen door een trein, die den wagen verbrijzelde. Een inwoner van Terheiden werd bijna geheel vermorseld en alle passagiers bekwamen zwaardere of lichtere kwetsuren. Voor het leven van twee in het Gasthuis opgenomen personen bestaat groote vrees. De boomen van den overweg waren open, naar men zegt doordat de aankomende trein geen signaal had gegeven. De justitie doet onderzoek. Eenige koeien van een veehouder te Offingawier zwollen geducht op aan den hals en de keel. De veearts werd er bijgeroepen en constateerde dat het een gevolg was van het eten en drinken uit een bak, die met menie geverfd was. Men neme er nota van. Een meisje, wier ouders te Drouwen'erveen woon achtig zijn, werd naar de „Asser Ct." mede deelt voor enkele jaren door eene tante ruim gelegateerd, met de bepaling dat de voor haar zeer belangrijke som eerst bij hare meerderjarigheid mocht worden uitgekeerd. Zij ging intusschen als dienstmeisje te Amsterdam wonen en kwam daar in keunis met een jonkman, die haar hart en hand aanbood. Een huwelijk was hiervan het gevolg en voor weinige dagen kwamen de beide jongge huwden uit Amsterdam naar Drouwenerveen, en werden de gelden opgevraagd, die haar natuurlijk ter hand werden gesteld. Thans verneemt men dat de te Amsterdam wonende Drentsche blondine door haar echtvriend is verlaten, die met de gel den naar Noord-Amerika op reis is. De bedrogene schoone zal nu weldra in de ouderlijke woning terugkeeren. Op de rivier De Mark, nabij Gastel, is eene schuit, met bieten geladen eu bestemd voor Zevenbergen, plotseling gezonken. De 22-ja- rige vrouw en het kind van den schipper, welke er zich op bevouden, zijn jammerlijk verdronken. Nabij Tholen is het tjalkschip van schipper R. van Nispen, geladen met beetwortelen, plotse ling gezonken. Schip noch lading zijn verzekerd. Tusschen Vechel en 's Hertogenbosch had een vrouw de onvoorzichtigheid oua uit den reeds iu beweging gestelden tram te springen, meenende dat deze het station, alwaar zij moest uitstappen, was voorbij gestoomd. Zij viel, werd overreden en overleed nog 's nachts aan de gevolgen, een

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1886 | | pagina 2