WAARSCHUWING. I TE KOOP EeneDorsclimachiuc Kunstinrichting W. PELGROM, voor Meubels, Marmer en gevernist! Houtwerk, Grestaurant, ROTTERDAM, F. L. MOONEN, marktberichten! aiwertentien."""" veilen en verkoopen: RECHTSZAKEN. LAND- EN TUINBOUW. gedachten. Gemengd Nieuws en Allerlei. Reeds 3 maal is in den loop dezer maand het beslag aan den Hoogen Maasdijk onder Bern bescha digd. De misdrijvers worden ten ernstigste gewaarschuwd, daar voor het vervolg hier naar een streng onderzoek zal wor den ingesteld. F. VAN IIELFÜÏ, Rijtuigmaker te llcusik CU Meeuwen en Emmikhoven. PHOTOGRAFISCHE Goriiiclicni, Zusterstraat 425. Huwelijks- Èrieven, 1 H. W. KRUIJS en ZOON, J, Boere?i te Heusden, AJarisen te VlijmenTV Bay ens te Waal- wijk, II Castelijns te Baardwijk, A.vanden OordteNieuwkuijk J. de Gouw te Drunen, Mej1). Vugts te HaarsteegII. Molen schot te Kaatsheuvel D. BOER, Boompjes 53, Rotterdam. Verzending van VischFruit en Boter. 9, VISSCHERSDIJK, 9. Cuisinier, Patissier. Gezondheids-Zeep urez vous a 1 hiecmcii Stoomboot vNeutraal" Dienst Gorcum's-Bosch. Spoordienst HEUSDEN—WAALWIJK, Machines a Coudre Berthier S'adresser directemeut Henrv-Cii. BERTHIER fils, Aan verschillende schrijvers ontleend. Zieke varkens. Cylfer -meesters L e s s' L. VEERMAN, Heusdeu. Connectiën in alle landen. „DE ZEVEN STERREN," Stoomboot, ,/Stad Heusden." Winterdienst, van af 1 Nov. '86. echtgenoot met elf kinderen nalatende. Te Nijmegen viel de metselaarsknecht H. v. S. van een steiger en sleepte in zijn val zijn meester L. mede. H. r. S. werd zoodanig verwond dat weinig hoop bestaat op zijn behoud. He meester, ofschoon ook vrij ernstig gewond, verkeert in minder gevaarlijken toestand. Te Groningen is opgehaald het lijk van een schippersknecht, die bij ongeluk was over boord gevallen. Op de Lek bij Culemborg is door de stoomboot jCulemborg" een met steen geladen schuitje aan gevaren. De cpvarenden zijn geredde schuit is gezonken. Te Havelte is J. L., terwijl hij de wildstrikken van den strooper K. wil le verwijderen, door dezen neergeschoten. Aan het behoud van zijn leven wordt getwijfeld. Te Babylouicnbroek is een onderzoek ingesteld naar een kindermoord, die door een ongehuwde moeder zou zijn gepleegd. De ver dachte moet haar misdaad hebben bekend. M. van Kilde, die zijn dochter met ee 1 schop op het hoofd sloeg, is naar de gevangenis te Arn hem overgebracht. Te Rotterdam zijn ter be schikking der justitie gesteld drie personen, die zich hadden schuldig gemaakt aan diefstal van een groote partij touw, welke zij per roeiboot buiten de gemeente vervoerd en te gelde gemaakt hebben. Uit het raadhuis te Enschedé is een nieuwe overjas van den burgemeester gestolen. De dief was zoo beleefd er een oude jas voor in de plaats te hangen. Te Dordrecht is Zondag nacht in een bierhuis aan de Kalkhaven, terwijl de bewoners op een feestje waren, ingebroken. De toonbanklade is gelicht. De politie zoekt den dief. Te Nijmegen brak brand uit in een huis aan de Bloemstraat. De brandweer wist het vuur lot het eene perceel te beperken. Het huis was ver zekerd, maar de inboedel niet,. Te Uithuizen was Zondagochtend brand in den preekstoel van de Herv. kerk. Een brandende lamp was ge vallen en de preekstoel stond in een oogenblik in brand. De schrik was hevig, maar de menigte kwam zonder ongelukken uit de kerk en de brand was spoedig gebluscht. Te Havelte bleek bij geneeskundig onderzoek dat een kind op gewelddadige wijze om het leven is gebracht. De ouders worden van de misdaad verdacht, maar zij ontkennen schuldig te zijn. Onder Wirdum (Fr.) is de heer D. J. bij avond aangerand, erg mishandeld en beroofd van het geen hij bij zich had. Tusschen twee schip pees te Utrecht ontstond een hevige twist, over het doorvaren der brugde een gaf den ander een slag met, zijn vaarstok op het hoofd, zoodat deze op zijn schip neder viel, De dader voer rus tig door. Het lijk van den schipper van Delft op Leiden A. A, Sijtholf, is bij Delft opgevischt. De man, die aan duizelingen leed, is waarschijn lijk, toen hij zich wilde wasschen, over boord ge vallen. Te Utrecht viel een timmerman van een balk in een in aanbouw zijnd huis en be kwam ernstige wonden. De voermansknecht Van Riel, te Zwolle, viel van den bok van een verhuiswagen en werd deerlijk aan hoofd en schou der verwond. zijn ze zoo beschadigd, dat die wijsheid hen niet veel meer baat. De rechtb. te Amsterdam deed Donderdag uitspr. in do zaak van Fortuiju en van dér Stadt. liet vonnis overweegt, dat de aansporing: «Vereenigt u«! niet is aansporing öin zich aan te sluiten bij den sociaal-democratonbond, maar wel degelijk eoue opwekking tot het volk om zich in eene oproerige zamenscholing tot eene massa te vereenigen. Het stuk bevat alzoo opruiing en mitsdien zijn beide beklaagden daaraan schuldig. Ieder hunner wordt veroordeeld tot 6 maanden gevangenisstraf, mot bepaling dat de tijd hunner preventieve hechtenis (v. d. St. 70 dagen, F. 71 dagen) in mindering 'dor opgelegde straf zal komen. Mon schrijft aan de «L. Ct:« De meeste land lieden maken toebereidselen het vee nu naar stal te halen, zoo zij dat nog niet gedaan hebben. Het weiland wordt te nat, »hot raar raakt er af« en do koeien beginnen «af te slaan.Klagen doet men echter niet, want het is half November, het vee heeft een be3t najaar gehad en nu behoeft men niet op een dag of wat langer te zien, want de hooi- borg is goed gevuld. Als het voorjaar meeloopt kan er nog wel hooi overschieten. Ondervinding is een arsenaal, bestaande uit wa penen die ons gekwetst hebben. Lichaam en ziel beide worden door de afwisseling van hitte en koude, genot en verdriet, gestaald. De vrouwen zien naar den titel van een boek, de beschaafde mannen naar den auteur, de letterkun digen naar den uitgever. Weldoen moot zoowel don gever als den begif tigde goed doen. Het meest gesmokkeld wordt er over de grenzen van het fatsoon Men heeft dikwijls een heelen hoop leugens noodig om daarachter ééne enkele waarheid te verbergen. Menigeen is alleen daarom zoo in aanzien, omdat men nooit veel van hem gezien heeft. Om altijd vroolijk te zijn heeft men meer wijs heid noodig dan om altijd ernstig te zijn. Men kan leven voor de poëzie maar wee, wanneer men moet leven van de poëzie Het is den menscben moeilijk naar den zin te maken. Zijt ge er gekomen dan noemt mon n een parvenuzijt go aan lager wal geraakt dan zijt ge een verloopen sujet. Hot hemd is ons nader dan do rokmaar ver geet niet dat het geweten ons nog nader dan het hemd is. Vraag der geschiedenis geene voorbeeldenzo geeft ons niets dan lessen. Zelfs het beste blauketsel kan wel rood maken maar niet doen blozen. De meeste monschen worden door schade wijs maar wanneer zij eindelijk wijs geworden zijn dan Een Rotterdamsch ingezetene ontving vóór eenigo dagen een partij eieren. Een bezoek brengende aan zijn pakha.s, kwam hij, volgens de «Maasb.,» tot de trenrige ontdekking, dat bijna 400 sinks waren uitgezogen, vermoedelijk door de ratten, waarvan het pakhuis wemelt. Voor eeuige weken reed een landbouwer mot zijn knecht naar de Schagermarkt. Niet ver van die gemeente begou het paard, dat door den eigenaar bnitengewoon gejaagd wa-, eensklaps te waggelen, week tei zijde en stortte toen dood n< ër, waarop de wagen, door het ufoellen van den weg, aan den kant van een sloot omviel. «Jongen,riep de boor tot zijn knecht, die even als zijn baas heelhuids in het gras was neerge komen, «zie eens of do fleseh nog heel is.» De knaap voldeed aan het bevel en haalde een flesch jenever nit het kastje te voorschijn. «Mooi zoo,» riep de boer ui', »'t voornaamste is heel gebleven wij zullen maar dadelijk een taaie nemen voor den schrik.» In do militaire school. Kapitein. Een flink cn dapper soldaat zal steeds daar worden gezien op hot slagveld, waar de meeste kogels te vinden zijn. Begrepen? Waar dus zou jij je bevinden, Storm? Rocruut Storm. In den ammunitie wagen, kapi tein Vronw des huizes. Wat wou je? Brood? Gold? Bedelaar. O, de ware weldadigheid kent geene grenzen. Dat is nu al het vjjfdo jaar dat je mot dezelfde winterjas loopt. Ja, niet waar? En toch staart dio lamme klee dermaker mij elk jaar een nieuwe rekening. In de nabijheid van Londen had een spoorweg ongeluk plaats en verscheidene personen kwamen er bij om of werden zwaar gekwetst. Een engelsch heer kroop gezond en wel tusschen de puinhoopen uit en riep: «zeg, conducteur, weet je ook waar mijD knecht is?» «Helaas, mijnheer, die arme man is in twee stuk ken gesneden.» «Doe me dan 'tpleizier,» antwoordde de En- gelschman, «eens na te kijken in welk brok de sleutels van mijn koffers zitten.» Om zieke varkens te genezen, Heeft men een middel thans ontdekt Een boer toch, die zijn zieke beesten Alleen jenever had verstrekt, Zag zijne zwijnen flnks genezen. Men kome dus tot het besluit: Deel niet den werkmau, maar uw varkens Steeds eiken dag twee borrels uit. Iets meer zal wel geon varkeu hiudren, 't Deert niets of 't zich te buiten gaat, Zoolang er voor die lieve dioren Nog geen vergnnningswet bestaat. Toch zal bij varkens als bij menscben, Deze uitkomst wel dezelfde zijn Dat wie te veel gebruikt, zeer stellig Zoo dronken zijn zal als eon zwijn. Niet ouaardig is de volgende zoventiende-oenw- sche Al wat op aardon is wordt door 't getal berekent, Nochtans is 7, 5 en 5 voor 3 gerekent, En 6 dat is maar 3, 8 voor 4 aangezien Ja 3 maal 6 en is geen meer als 1 maal 1 0 Ën tien dat is maar 4. Ook sta ik heel verwondert Dat ik met 30 kan betalen effen 100; Want 100 is zooveel als 1000 in getal. En 20 telt noch meer als 00 over al, Ja 3 maal 10 is 12, Eu teld eens recht ter degen Want 9 is maar 5, en 5 en 12 is 9; En 5 maal 6 is 10, en 10 maal 6 is 11. 6 is zooveel als 3, eu 4 maal 2 is 12, Hier is wijsheid vau Nooden. Maar die het cijfer-tal en letters onderscheiden, Die vinden ras 't. geheim dat hier schuilt tusson beidon. Te Thimeon, in België, is een kind ter wereld gekomen, dat verschrikkelijk veel bekijk heeft en het gerucht veroorzaakte dat een duivel het levens licht had aanschouwd. Het heeft twee uitstekende punten aan het voor hoofd, die er als horens uitzien en aan de achter zijde van het lichaam bevindt zich iets wat op een behaardeu staart gelijkt en twintig Nederlaudseho duimen lang is. Op verschillende plaatsen van het lijf heeft de jonggeborene behaarde plekken, maar het allerzon derlingste is dat het kind vuurroods oogen heeft, zóó rood, dat alle oude juffrouwen, die het komen bekijken, staan te rillen en te beven. Het arme schaap het is een jongen is springlevend en zijn gelaat ziet er volstrekt niet leelijk of terugstootend nit. De bijgeloovige lni in den omtrek gelooven vast en stellig dat zij in den jongen wereldburger mot een duivel te maken hebben. Door den heer Goos, rekenaar aan het Meteoro logisch Instuluut te Batavia, is eene aardige uit vinding gedaan. Hij heeft nl. een wandelstok ge maakt en daarop een aantal verdeelingen gebracht, die in staat stellen, wanneer de zon zichtbaar ia, den juiston tijd te bepalen. Om dien tijd te bepalen heeft men, zich tus schen genoemde uren in het zonlicht bevindende, niets te doen dan een bepaald gedeelte van den wandelstok op de schaduw, die hij, recht opstaande, op den grond afwerpt, van het punt, waar men den stok vertikaal heeft gezet, af te metendit punt op den grond af te teekenen; den stok we der vertikaal te zetten en den vinger zoolang langs de verdeeling, op den stok aangebracht, te schui ven, totdat zijn schaduw (die van den vinger) za- menvalt met het op den grond aangebrachte tee- ken. Alsdan heeft men den vinger op een zeker gedeelte der tijdverdeeling, men leest dit af (de stok is tot in minuten afgedeeld) ep men heeft don waren tijd. Den waren tijd eigenlijk niet. Bij eiken stok behoort, een correctie-lijstje, waarop men van datum op datnm en van nur op uur de correctie vindt, die men in aanmerking moet ne men bij hot op den stok gevonden tijdstip. t ZALT-BOMMEL, 16 Nov. Rotor /0.70-/ 0.72 per halvo kilo. Eieren ƒ1.60— ƒ2.de 26 stuks. t WAALWIJK, 19 Nov. Op de heden gehon- don markt was de aanvoer van vee, gewoou handel vlug, aangevoerd werden 1347 KG. boter, die I ƒ0.85 a 0.95 por kilogram gold. t DORDRECHT, 19 Nov. Weiboter 0.65 a 0.55. Kunstboter 0.40 a 0.28. Grasboter j ƒ0.80 a ƒ0.70. Tonnen, 14.25 a 13.50 Eieren j 7.a ƒ6.per 100. j DOOR PAARDEN TE BEWEGEN, geheel compleet eu in goeden staat. Dagelijks te bezichtigen bij DE NOTARISSEN zullen te -A-lmlcei'lt, in het „Emmikhoven- sche Rechthuis," op Donderdagen 25 No vember en 9 December 1886, telken dage 10 Ulir vin., in het openbaar 11.^4.^0 Ilect ai* en uitmuntend 1W- cn WEILAND ONDER Bij billetten breeder omschreven. VAN Aan het Atelior bestaat dagelijks gelegenheid tot poseeren. Opname met het Instantané procédé. Specialiteit in vergrootingen naar kleine portret ten in kooldrnk (onveranderlijke pho^o-ratie). Crayonteekening, Aquarel en Olieverf in alle ver langde formaten. 1,7/i worden zeer goed- fjlkoop, notjes eu spoedig geleverd (Will d°or lfp| 4* ÉÉjögffi lil! G'rJ De zoo zeer gerenommeerde van Handelaren in Verfwaren en Vensterglas te 's-HEKTOGENBOSCH, is steeds verkrijgbaar in flescbjes a ^/gCENTen bij de Heeren Plaatsen waar nog- geen dépots gevestigd zijn wordien gevraagd. Fabrieksnjerk gedeponeerd. Expediteur en Agent. Speciaal ingericht voor VAN OUDS desinreotee a, beschermd en vernieuwd de huli, zij is de eenige zeep die bij voortdurend gebruik do huid met zekerheid fluweelzacht doet worden, da plooien verdrijft en eenen Jeugdig frlsohen tint ta voorschijn roept. fabriken Carls echte Sesam wordt gefabri ceerd onder toezicht van een beëedigd Scheikundige den Heer Pr. Schulte. Voor namaak wordt gewaarsohuwd. Verkrijgbaar alleen echt bij: La lumiere électrique est une lumiere qui na pas de fumée ni chaleur plus diallumette, plus d'explosion ni d'incendie. Veritable objet utile pour salons, magasins, ateliers, jardins, bals, etc. portative. Dépense 2 centimes a Vheure. No. 1 éclairant 8 volts, prix: 8 fraues. No. 2 16 12 franco en gare la plus rapprochée, contre mandats ou cheques. Furnoux, 7 Ruo dos Mnrs de la Roquotta, Paris, (France). Afvarend. Maandag. Ov. werkd. Van Kaatsheuvel 'sm. 1. 'sm. 3.30 Waalwijk (Markt) 2. 4.30 Heusdeu 4. 7.— Woudrichem 6.15 8.— Te Gorinchem 6.30(*) 8.15(f) Van Gorinchem 6.45 8.30 - Sliedrecht (Middenv.) 7.30 9.15 Dordrecht 8. 9.45 Te Rotterdam 9.15 11.— Correspondeert op trein 7.33 naar Dordrecht en Rotterdam. (t) 9.01 of 9.33 naar Dordrecht en Rotterdam. Opvarend. Alle werkdagen. Van Rotterdam nm. 12.40 Dordrecht 2. Sliedrecht (Middenv.) 2.30 Gorinchem 3.45 Heusdeu 6.15 Waalwijk (Markt) 8. Te Kaatsheuvel 9. OP WERKDAGEN Van Gorcum naar s-Bosch 's morgens 6.30 uur. Aankomst te 's-Bosch 9.45 uur. Van s-Bosch naar Gorcum, 's namiddags 1 unr. Aan komst te Gorcum circa 4 nar. (Correspondeert op de boot van 4.45 naar Dordt.) Voor de Bossche MarktenVan Andel a/d Rib c. 5 nar. EXTRA DIENST: Des Maandags van s-Bosch 'smorg. 5 en nam. 3 u. Van Gorcum n.sBosch's Maandagsmorg. circ. 11 u. Des Zaterdags 's nam. van Gorcum 4.30. Aaukomst te s-Bosch7.30 uur. langs Baardwijk, Drunen, (Nieuwkuik) en Elshout. Alle Werkdagen: Van Heusdeu 'sm. 8.15 (correspondeert te Waalwijk, station op trein 10.10 naar Rotterdam.) Van Waalwijk, station 'sav. 7.44 (na aankomst van trein 5.40 uit Rotterdam.) Deze lijn is verdeeld in de navolgende sectiën HensdenDrnneuschen hoekMidden Overlaat Scheiding Baai dwijk, Waalwijk, station. w Waalwijk, J TARIEF: Eén sectie 20 ets.; elke meerdere 10 ets. Bagage 20 Kg. vrij; verder 10 ets. per 10 Kg. Op de geheele route wordt ook onderweg gelegenheid tot in- en uitstappen gegevenvoor de toepassing van het tarief wordt daarbij gerekend van af de voorgaande tot de volgende sectie. Beleefdelijk wordt verzocht geene kaartjes aan te nemen, die niet bij de betaling uit het controle-boek worden gescheurd en waarop het betaald bedrag niet juist is vermeld. LES VÉRITABLES Sont les meillonres pour Families Tailleurs, Couturières, etc. ingénieur- constructeur 175, Boulevard Voltaire, 175, PARTS.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1886 | | pagina 3