BUITENLAND. AANBESTEDINGEN. Buitenlandseh Overzicht. BINNENLAND. Er heeft Zondag eene verkiezing voor de Nationale Vergadering van Frankrijk plaats gehad te Rijssel, welke wel waard is niet onopgemerkt voorbij te gaan. In het noorden van Frankrijk waren verleden jaar, bij de verkiezingen van October, de republikeinen zeer onaangenaam verrast, daar tegen ieders verwachting, in plaats van de 14 aftredende republikeinen, 14 monarehalen werden verkozen. Men schreef dit toen, niet ten onrechte, toe aan de nederlaag derFransche wapenen in Tonking. Nu heeft in datzelfde departement eene verkiezing plaats gehad en, met bijna 21000 stemmen meer dan zijn tegenstander, is de republikeinsche candidaat ge kozen. Die overwinning heeft voor de republiek te meer beteekenis, omdat zijn tegenstander was een man van vermogen en van veel invloed, die had verklaard dat hij de republiek niet wilde afbreken, o volstrekt niet, maar haar verbeteren.De kiezers wisten evenwel voldoende wat dat betcekent. Voor de tegenwoordige Fransche regeering is deze uitslag een groote zedelijke steun. Deze overwinning bij de stembus en de verklaring onlangs door Raoul Duval, een van de aanvoerders dér rechterzijde in de kamer afgelegd, dat men wèl zal doen zich te beijve ren niet om de monarchie te herstellen, inaar om de republiek te erkennen, bewijst dat de republikeinsche regeeringsvorm in Frankrijk hecht is gegrondvest. Een zichtbaar bewijs van Frankrijks stijgende in vloed is het feit dat Rusland zijne onderdanen in Rulgarije en Rumclië onder Fransche bescherming heelt gesteld, nadat de Duitsche consul die opdracht slechts onder zekere voorwaarden had willen aannemen. De voorzichtige Fransche minister-president verklaarde wel dadelijk dat dit feit geen politieke beteekenis had, maar niemand zal wel gelooven dat het absolute Russische keizerrijk aan een Fransche republiek zulk eene opdracht zou doen, als men niet wist dat die republiek krachtig kan optreden als het noodig is. Frankrijk is met deze taak belast omdat zoowel generaal Kaulbars als alle Russische conculs uit Bul garije en Oostrumelië zijn vertrokken. De aanleiding daar toe was het gebeurde met een Russischen »kawass« (oppasser) van het Russisch consulaat te Philippopel, die thans door den keizer van Rusland met eene rid derorde en een pensioen is begunstigd. Ziehier wat er niet dien »kawass« is gebeurd In den nacht van 12 op 13 dezer werd de man door zijn chef, den Russischen consul, met telegram men naar het telegraafkantoor gezonden. Nu is te Philippopel de staat van beleg toegepast, zoodat niemand na 9 uren op straat mag komen. Het duurde dan ook niet lang of een nachtwacht hield den »kawass« staande en vertelde hem dat hij mee naar het bureau moest. De »kawass« zeide dat hij in dienst was van den consul en dus niet mee ging. Toen daarop de nachtwacht met zijn stok dreigde, trok de »kawass« zijne revolver. De nachtwacht maakte daarop alarm, doch ook de soldaten hadden geen lust om met de revolver kennis te maken. Toen kwam de nachtwacht op het snuggere idee achter den kawass« te sluipen, dien een lus van een touw over het hoofd te werpen. Zoo kort men den »kawass« half geworgd naar het politiebureau sleepen. Zoodra generaal Kaulbars dit vernam, eischte hij deze voldoening: bestraffing van de schuldigen, afzet ting van den commandant der stad en militair saluut aan de Russische vlag. De Bulgaarsche regeering wilde echter alleen weten van bestraffing des schuldigen. Ziedaar de aanleiding voor Rusland om alle be trekkingen met Bulgarije te verbreken. Is de aanleiding nu gezocht om een geschikt voor wendsel te hebben om generaal Kaulbars met goed fatsoen terug te roepen, of is de aanleiding gezocht om tot krassere maatregelen over te gaan? Er is wellicht geen diplomaat die dit naar waar heid zou kunnen beantwoorden. De Russische keizer is een alleenheerscher, die feitelijk de buitenlandsche politiek van zijn rijk zelf leidt, en in persoon orders geeft aan de gezanten. Al is de minister van buiten landsche zaken te Petersburg ook nog zoo vredelie vend, dan zou de keizer daarom een oorlog kunnen beginnen en omgekeerd. Zeer gunstig zijn de omstandigheden in Europa zeker niet, want er rijzen eiken dag nieuwe verwik kelingen. Engeland houdt Egypte nog maar trouw bezet, hoe wel Frankrijk dit met leede oogen ziet. Thans zou Engeland met Turkije eene overeenkomst aangaan om de Engelsche troepen tot Alexandrië terug te trekken, terwijl het de souvereiuiteit van Frankrijk over Egypte zou erkennen. Frankrijk is daarmede echter niet voldaan en het krijgt nu juist eene geschikte aanleiding om in Egypte op te treden. Maandag toch kwam te Parijs het telegram dat de commandant van een Fransch oorlogschip en acht matrozen, die aan land waren gegaan op Egyptisch grondgebied om water te halen, zijn vermoord. En geland staat nu voor eene soortgelijke quaestie als wij stonden in Tenom. Maar Engeland zal er zich waarschijnlijk afmaken door te zeggen dat het geene souvereiniteitsrechten op Engeland doet gelden. Maar dan komen de Franschen met den Turkschen sultan aan den stok. Goed beschouwd loopen dus Rusland de zaken wonderlijk mee, als het waar is wat sommige En gelsche bladen verzekeren, dat Rusland thans wel degelijk een tocht naar Konstantinopel op het oog heeft. Oostenrijk in botsing met Italië, Frankrijk met Turkije en Engeland er zou al geen gunstiger gelegenheid-zijn om een eind te maken aan de Oos- tersche quaestie, dan door de hoofdstad van Turkije te veroveren. Wie zal zeggen wat het aanstaande voorjaar zal brengen (3 De Fransche Academie van Wetenschappen heeft den prijs-Jean Renaud (10.000 frs.) toegekend aan Pasteur. Er is voordePirijsche tentoonstelling reeds 23 mil- lioen frs. ingeschreven, dat is 5 millioen meer dan ge vraagd was. Lesseps is thans zijn 82e jaar ingetreden. Al de groote Parijsche magazijnen hebben be sloten geen speelgoed te koopen dat in Duitsch- land is vervaardigd. Een tegenstander van Renan, de welbekende pater Didon, is naar Palestina vertrokken, om op do plaatsen zelveu stof te verzamelen voor een werk ter weerlegging van lienan's Leven van Jezus.* Een Fransch zee-officier baadde in de reede te Tamatave. Plotseling hoorde men hem een vreese- lijken kreet slaken en men zag een haai hem voort slepen. Weldra werd het water roodgekleurd door het bloed van den ongelukkige. Drie vrouwen uit Uston (Fr. dep. Ariège), die uit Spanje terugkeerden, zijn in het gebergte door een sneeuwstorm overvallen en onder de sneeuw bedolvon. Men heeft nog slechts het lijk van een der ongelukkigen gevonden. Men schrijft uit Berljjn dat de keizer van Duitsch- land overleden is, doch dat zijn dood om bijzondere redenen eenige dagen wordt geheim gehouden. Zoo iets zag men meer gebeuren. Wij deelen het be richt mede onder reserve. De weduwe van den beroemden Engelschen medicus Sir Erasmus Wilson is dezer dagen op haar landgoed te Swanscombe overleden, en heeft ingevolge laatste wilsbeschikking van haren echtgenoot aan het College of Surgeons te Londen, waarvan dr. Wilson oud-voor zitter was, eene som van 2,400,000 gelegateerd, om dio aan te wenden in het belang der medische weten schap. Uit Londen wordt bericht dat door brand de bovenverdieping van Hampton Court Palace* ver nield en voor vele duizenden pd. st. schade aan gericht word. Vele kostbare schilderijen en anti quiteiten gingen verloren. Oorzaak van den brand was dat een bediende een parafinelamp in een kast wegsloot, meenende dat die goed was uitgeblazen, hetgeen niet het geval was. Om werk te verschaffen een vraagstuk dat bij ons ook weer aan de orde is heeft een wel dadig landedelman, de heer Fleming, op een dorp in Engeland, getracht het spinnen weder in zwang te brengen, om behoeftige vrouwen op weg te hel pen iets te verdienen. Met twaalf spinnewielen en een tachtigjarig moedertje als onderwijzeres begon nen, is zijne poging zoo goed geslaagd, dat het handgespin te dier plaatse een belangrijke tak van werkzaamheid ^geworden is, en vele vrouwen en meisjes 's weeks ƒ3 a ƒ4 verdienen. In een restaurant te Dublin brak 's morgens vroeg brand uit. Zeven van de diensboden, die iu het huis sliepen, ontkwamen in hun nachtgewaad. De twee anderen moesten van een hoogte van 40 voet springen, om aan de vlammen te ontkomen. De een brak haar ribben bij den val, de ander kwam gelukkig terecht in de armen van een kon stabel. In het zenden van Russische misdadigers naar Siberië zullen, naar men uit St. Petersburg be richt, eerlang veranderingen gebracht worden. De stadhouders hebben herhaaldelijk geklaagd dat een derde deel der misdadigers voortdurend bezig was met pogingen ter ontvluchting; dat twee derden der in Siberië gepleegde misdaden aan hen te wijten waren en dat zij den vooruitgang des lands op allerlei wijzen belemmerden. Er is nu voorgesteld er vaste gevangenissen in te richten, of de veroordeelden te zenden naar Saghalia, een groot eiland in de stille Zuidzee. Aan boord van het stoomschip »Vera«, dat van Astrakan de Wolga opstoomde, is door het sprin gen van een lamp brand in de kajuit ontstaan, die zoo snel toenam, dat weldra het geheele schip in vlam stond. Alle pogingen der equipage tot blus- sching bleven vruchteloos. Daar de passagiers allen te bed lagen, ontstond bij hot vernemen van den brand aan boord eene ware paniek. Eenigen liepen naar hot dek, anderen sprongen overboord en velen kwamen in de vlammen om. Toen de gezagvoer der zag, dat de brand niet te blusschen was, hield hij af naar land, om het schip op strand te zetten eu te beproeven het leven der 400 zich aan boord bevindende personen te redden. Ouder het naar den wal stooraen spronren er nog een aan tal passagiers overboord. Eindelijk liep het schip op het strand, doch het was daar zoo diep dat de passagiers niet aan land konden komen, zoodat er velen verdronken. De »Vera« brandde tot de wa terlijn af en meer dan 100 personen kwamen in de vlammen om. In het geheel verloren 200 per sonen bij deze ramp het leven. Uit Napels zijn op éen dag 3150 landverhuizers naar Amerika vertrokken. De zangeres Patri heeft, ten dienste van hare rond reis in Amerika, een spoorwegwagon laten maken met muzieksalon, badkamer, slaapkamer, keuken en dienstpersoneel, waaronder twee koks. Voor zes maan den ontvangt zij /"360.000 en vrij reiskosten. Bij Loadville, in Colorado (Ver. St.), is een postrij- tuig met negen menschen door eon sneeuwval meege sleept in een afgrond. De passagiers worden later uit de sneeuw bevrijdmaar vijf van hen zullen aan de be komen wonden sterven. Op Manilla heeft een hevige brand gewoed. 1000 woningen werden in de asch gelegd en velen zijn van alles beroofd. t GAMEREN. Den heer J. W. Van Kerkwijk, is op zijn verzoek eervol ontslag verleend als Burgemeester dezer gemeente. t AALST. De mazelen heerschen alhier zoo algemeen, dat de school tijdelijk is gesloten. t WERKENDAM, 22 Nov. Door den raad dezer gemeente is benoemd tot onderwijzer aan de openbare school alhier, de heer A. J. C. Plaat van Geertruidenberg, op een jaarwedde van 500. t WOUDRICHEM, 22 Nov. De zangvereeni- ging Oefening kweekt kunst", welke eenige da gen geleden met roem van zich deed hooren bij gelegenheid eener zanguitvoering, is in den avond van den 20 dezer maand ontbonden. t J.l. Woensdag vierde de Chr. jongelings- vereeniging haar 5e jaarfeest. Zooals reeds is ge meld zou Ds. J. J. van Noort van Werkendam optreden. Voor een ruime belangstellende schare sprak hij de gemeente eu de vereeniging toe naar aanleiding van Daniël 3 vers 17, 18 en 19. Na afloop van den dienst werd door de vereeni ging een feestvergadering gehouden in het ge bouw wEben Haëzer", waar ook de genoodigden vergaderden. Overeenkomstig art. 37 van het rijkstelegraaf- reglement zal op den aanstaanden Nieuw jaarsdag gelegenheid bestaan tot overbrenging per telegraaf van nieuwjaarskaarten, in het onderling verkeer der Nederlatidsche rijkstelegraafkantoren. Formulieren voor deze nieuwjaarskaarten, voor zien van een stempelafdruk van het kantoor van afgifte, zijn gedurende de maand December bij alle rijkstelegraafkantoren verkrijgbaar tegen den prijs van tieu cent. De op deze formulieren ge schreven nieuwjaarskaarten kunnen, zonder verdere betaling of frankeering, op 31 December 1886 en op 1 Januarij 1887 bij alle rijkstelegraaf kantoren ter overseining worden aangeboden naar plaatsen, waar Nederlandsche rijkstelegraaf- of telephoonkantoren zijn gevestigd. Elke nieuwjaarskaart mag ten hoogste tien woorden bevatten. De naam der plaats van af zending wordt ambtshalve medegeseind. De aflevering ter plaatse van bestemming, ook van de op 31 December aangeboden kaarten, ge schiedt, indien eenigzins mogelijk, op 1 Januarij, zonder omslag en zonder ontvangbewijs te vorderen. Bezorging buiten den gewonen bestelkring der kan toren vindt niet plaats. In de compartimenten der treinen van de Hol- landsche IJzeren Spoorwegmaatschappijen zijn in den laatsten tijd kaarten aan de wanden gehangen, waarop het publiek wordt medegedeeld dat zich buiten aan den trein, boven het portier aan de rechterzijde, een koord bevindt, waaraan men in geval van nood slechts behoeft te trekken om den machinist te waarschuwen; natuurlijk wordt met straf bedreigd hij, die noodeloos van dezen maatregel gebruik maakt. Reeds sedert jaren is bij den gemeenteraad van Maastricht aanhangig de quaestie of de verple- gingskosten van behoeftige krankzinnigen ten laste van de gemeente dan wel van het burgerlijk arm bestuur komen. Deze quaestie wordt beheerscht eensdeels door de vraag of het verplegen van krankzinnigen is te beschouwen als een maatregel van politiezorg, in welk geval de kosten van ver pleging door de gemeente, dan wel als eene zaak van liefdadigheid, als wanneer die door het arm bestuur behooren te worden gedragen, en ander deels door een onderzoek naar den oorsprong der fondsen van het armbestuur en meer bepaaldelijk of deze al dan niet zijn ontleend aan hetgeen men noemt ,/les biens de la dëcouverte" van 1804. Om aan deze onzekerheid een einde te maken wordt nu door eenige leden van den Raad aan gedrongen op het inwinnen van adviezen bij eenige voorname rechtsgeleerden. Van de onderwijzers, die in 't najaar van 1885 zijn toegelaten, alsmede van de toegelatenen in 1886 zijn nog slechts weinige geplaatst. In 1885 zijn er ruim 1250 in hun examen geslaagd en indien men nu een. gelijk getal voor dit jaar stelt, dan komt men tot het verbazend getal van 2500 in de 2 jaren. Hoogstens werden daarvan 500 geplaatst, zoodat er 2000 onderwijzeres onge plaatst zijn. Als een bijzondere merkwaardigheid zij vermeld, dat dezer dagen voor een der ramen der woning van een ingezetene te Dordrecht een bloempot staat, waarin een frambozenstruik, prijkende met niet minder dan een 50 tal deels rijpe, deels nog onrijpe prachtige vruchten. Deze nieuwheid in de vruchtenteelt is te zeld zamer, naarmate het seizoen ver gevorderd is. Te Gennip zijn door den heer G. J. P., ver- sche doperwten van den kouden grond geplukt. Op een verzoek van mevr. Bulkley, om de bekende, door haar onderteekende verklaring terug te geven en haar daardoor vrij te maken van een belofte, waardoor zij zich zedelijk gebonden rekent, maar die zij onbillijk en voor nakoming niet vat baar acht., is, naar wij vernemen, door den Minister van Justitie afwijzend beschikt. Mevr. Bulkley onderwerpt thans deze gansche historie aan het oordeel der Tweede Kamer, en dringt aan op onder zoek en op herstel van grieven. Over de mazelen-epidemie in Zeeland. Men zegt dat de bank van leening te Goes geen goederen beleent uit gezinnen waar de ziekle heerscht en eerstdaags zelfs tijdelijk wordt gesloten. Er zijn tot hiertoe 415 personen aangetast en nog da gelijks komen er 10 a 15 bij. Omtrent den te Mierlo plaats gehad hebbenden kindermoord worden afgrijselijke bijzonderheden medegedeeld. Zoo zou de ongehuwde tnoeder be kend hebben, dat het kind, waarvan zij bevallen is, heeft geleefd, dat zij het vooraf met zorg het doopsel heeft toegediend en toen in een linnen lap gewonden, dezen daarna met petroleum heeft begoten en vervolgens aan haren meester, die volgens haar de vader van het kind is, heeft over gegeven, en dat hij het daarna, met haar mede weten, in den bakoven heeft verbrand. De ver moedelijke vader van het kind blijft echter elke medeplichtigheid aan de gepleegde misdaad ont kennen. Het is intusschen bewezen dat de oven op den dag van den moord zoo hard was ge stookt, dat het geheele baksel verbrand is. Ver schillende brooden zijn in beslag genomen, ten einde als overtuigingsstukken dienst te doen, terwijl de moeder naar de gevangenis te Roermond is overgebracht. De man die onlangs te Deventer van een stei ger viel en bewusteloos en zwaar verwond des an derdaags werd gevonden, is thans overleden. Te Didam is een woning van H. K. met den geheelen inboedel verbrand. De bliksem is de zer dagen in den toren te Acht geslagen; het krui* werd verbrijzeld en 't dak beschadigdte Eindhoven sloeg de bliksem op den afleider der parochiekerk af. Vijf schapen, uit Wijhe af komstig en te Zwolle ter markt gebracht, zijn door de keurmeesters in beslag genomen en af gemaakt als lijdende aan besmettelijk schurft. In het Hoendiep te Groningen is 't lijk van een 25-jarig zeilmaker gevonden, die sedert 't laatst van Oct. werd vermist. De boerderij van K. te Hasselkanaal is verbrand. Meubelen en vee werden gered, de voorraad graan niet. In het gehucht Laefelt (Limburg), is een 18-jarig meisje, Marie Coenegracht, door haar moeder naar den Windmolen gezonden, om meel te halen, door een molenwiek getroffen; haar hoofd werd ver brijzeld. De dood volgde oogenblikkelijk. Te Mierloo wordt een onderzoek ingesteld naar een kindermoord. De ongehuwde moeder moet reeds hebben bekend het kind geworgd en in eenbak kersoven te hebben verbrand. Bij een nieuw geneeskundig onderzoek is gebleken dat het kind, te Havelte overleden, dat, naar vermoed werd, door de ouders om het leven zou zijn gebracht, niet heeft geleefd. Te Maastricht sloeg de ar beider C. D. den dagl >oner v. R. met een ijzer op het hoofd. v. R. is ernstig gewond. De politie nam D. in bewaring. Door dezelfde politie zijn aangehouden twee meisjes, werkzaam in de fabriek van de heeren Regout, beschuldigd van diefstal van aardewerk uit de fabriek. De strooper, die een medestrooper te Havelte door een geweerschot gevaarlijk verwonde, is te Assen in hechtenis ge nomen. Aan de Nassaukade te Fijenoord is iem.in 1 in de Koningskade gevallen en verdron ken. Te Piershil is de bouwschuur van den heer v. B met een voorraad graan en 't huisraad van twee arbeidersgezinnen een prooi der vlam men geworden. Van de drie personen, die zich op de te Stavenisse omgeslagen boogaards bevonden, zijn er twee, de jongsten, gered; de derde, een 60-jarig man, verdronk. Een jon gentje is te Zevenbergen op de paardenmarkt zoo danig door een paard getrapt, dat hij zwaar ge kwetst naar huis moest worden gedragen. De woning van zekeren H. onder Kluudert is geheel afgebrand, evenals een boerderij van G. L. te Montfoort. Uit een gracht, nabij de wallen der vesting Helle,voetsluis, is het lijk opgehaald van zekeren J. Reen man, die meermalen op bedoelde wallen de wacht hield. Kantongerecht te Heasden. (Zitting van 29 Oct.) Uitspraak van Vonnissen iu Strafzaken. Veroordeeld wegens overtreding wet jacht en vis- scherij: J. M. K. te Werkendam, boete 3. subs. 2 dagen hechtenisI. H. I. te Dewerken, 3. en 1. subs. 2 maal ld.; A. de W. te Mado, 2 na. 3. subs. 2 m. 1 d.A. C. v. O. te Werkendam, ƒ4. snbs. 2 d.;C. J. v. O. to id. vrijgeepr.W. v. B. te Almkerk, 2 in. 3. snbs. 2 m. 1 d.A. B. te Wijk, 2 m. 0.50. subs. 2 maal 1 dag. Overtreding houdsdolheidswotR. v. d. P. te Das sen, boete 2. subs. 1 dag hechtenis; J. D. te Andol, 0.50 subs. 1 d.; J. V. te Veen, 2. snbs. ld.; J. J. v. E. te Heusden, 2. subs. 1 d. Overtreding drankwet: C. v. d. K. te Woudrichem, boete 2. subs. 1 dag hechtenis; J. V. te id. 2 d. h:; J. V. I.Hz. te Veen, ƒ5. snbs. 3d.; J. V. I.Gz. te id. 3. snbs. 2d.; C. A. H., A. F. M., A. M. S., H. G. en M. I. v. H. te H«nsdeu, ieder 2. subs, ld.; J. H. te id. 3 d. hecht.; S. v. Z. te id. 5. snbs. 3 d. Mishandeling van dieren: J. K. Az. te Waalwijk, boete 10. subs. 3 d. Enkele diefstal van niet gehakt hout: L. v, R. te Wijk, boete 8. subs. 2 d. Loopen over in oogst staande grond zonder daar toe gerechtigd te zijn. L. d. O. te Werkendam, boote 3. subs. 1 dag hecht.; J V. t.e Dewerken, 3. snbs. 1 d.; J. v. W. te Wijk, 2. subs. 1 d. Zitting van 12 November. Veroordeeld wogeus overtreding wet jacht en vis- scherij: G. H. v. d. S. te Werkendam, 2 maal 3 snbs. 2 maal 1 dag heebteuis; II. K. Az. te Do- werken, 2 subs. 1 d.; Th. v. d. P. te Dassen, ƒ3 snbs. 1 d.; W. R te 's Gravenmoer, 2 maal 6 snbs. 2 maal 2 d. Overtreding drankwet: W. J. P. te Werkendam, 2 snbs. 1 d.; A. K. te Wondrichom, 2 subs. 2 d.; J. de J. Pz. en P. S. te idem, ieder 2d.h. J. B. te Eethen, 3 subs. 2 d.; J. A. v. T. te Meeuwen en G. B. te Eetbon, ieder 2 subs, ld.; A. M. te Heusden, 3 snbs. 2 d.M. K. en S. v. D. te idem, de eerste 2 snbs, 1 d., de tweede 5 snbs. 3 d. Politio-verordening gemeente Wijk (herberg-reg- lemont: P. M., G. F., G. J. B. te Aalburg en W. K. te Wijk, ieder 0.50 subs. 1 d. Wet voerwezen C. H. to Oosterhout en G. K. te Geertruidenberg, ieder ƒ2 snbs. 1 d.C. v. d. W. te Horpt, vrijgesproken. Wet hondsdolheid; J. R. te Giessen; J. K. to Oudheusden en A. L. B. te Genderen, ieder 2 snbs. 1 d.; Chr. v. S. te Hedikhnizeu, 0.50 subs. 1 d.; P. v. d. G. te id. 1. subs. 1 dag. Enkele diefstal van te veld staande klaverI. S. te Gorinchem, 10. boete, snbs. 3 d. Het laten weiden van vee op een openbaren weg in de prov. Noord-Brabant: C. M. te Almkerk, f 0.50 subs. 1 d. Het laten loopen van vee op eons anders in oogst staande grond: C. M. M. te Hensden, 3. subs. 1 d. Zitting van 22 November. Overtreding drankwet: E. v. Z., J. v. Z., A. v. d. P., P. V., B. v. d. P. Jz., G. v. H. en J. S., allen te Dassen; A. P. J. v. M., aan boord; A. V. te Almkerk; A. v. O. en R. v. S. te HeusdenChr. v. L. te Dordrecht; J. B. te Aalburg; H. K. te Hedikhuizen; A. v. S. te Herpt en F. v. d. W. te Elshout, allen f 2. boete snbs. 1 d. hechtenis. Overtreding hondsdolheidswet: El. V. te Heusden, 2 boete suhs. 1 dag. Jacht en yisscherjj: J. M. K. te Dewerken, f 3. subs. 1 dag. Voerwezen: J. de K. te Wijk, 2. sub8. 1 dag. t 's HAGE, 15 Dec. De uitvoering van werken tot verbetering van de rivier de Maas, onder Beesd. Raming 29,200. Aanw. 8 Dec. j- De uitvoering van baggerwerk in de rivier de Maas bij Blerick, onder do gemeente Maasbree. RamiDg 13050 Aanw. 8 Dec. 23 Dec. Het onderhoad van het Krabbers gat in 1887. Raming ƒ8400. Aanw. 16 Dec,

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1886 | | pagina 2