WAARSCHUWING. LOUIS DE JONGH, MODE-ARTIKELEN. Gij moeten zult Lachen De Zaanstreek, Gecarboniseerd Beukenhout. Ieder Blok houdt )y^ twintig nren vuur. P. KIPPING, A la Canno d'ör, WANDELSTOKKEN, A PROPOS-SPEL, iet nieuwe Maclitapel, F. W. HISS.CHEMÖLLER, Het bekende Too verhoek f 3.00 per 100 stuks franco thuis Rotterdam. 323ste Staatsloterij. Boekaankondiging. Gemengd Nieuws en Allerlei. MARKTBERICHT EN Reclame. ADVERTENTIEN. Reeds 3 maal is in den loop dezer maand het beslag aan den Hoogen Maasdijk onder Bern bescha digd. I)e misdrijvers worden ten ernstigste gewaarschuwd, daar voor het vervolg hier naar een streng onderzoek zal wor den ingesteld. puike Steenkolen, te Heusden bssts langs Fsslturf eo cent Per 100 stuks Huwelijks- brisven, Magazijn van Manufacturen. In Winter-Artikelen ruim gesorteerd alsDuffel, Fla- conné, Bever, enz. enz. B. M. Spanjersberg, ADVERTENTIEN. Katshoek 2125, Rotterdam. GEDACHTEN. Aan verschillende schrijvers ontleend. Beroemde diamanten- Handelaar in Turf en Steenkolen. Drie Trompetterstraat, nabij de Haven, te lieusden, levert steecis a Contant vrij aan huis, voor 521/., Cent per Mud. aan het pakhuis afgehaald, voor 50 Cent per Mud. vrij aan HUIS. -J Botermarkt, Heusden. Prachtige PLOOISELS, FESTONS, KNOOPEN, KANTEN enz Kcrkstraat 113. ONTVANGEN een groot assortiment etc. met 2 jaar garantie; alsmede een nieuwen voorraad zeer geschikt voor St. Nicolaas Cadeaux. Reparatiën worden ten spoedigste en tegen billijke prijzen uitgevoerd. J. B. VIGIER. bestaande uit 100 Vragen en 100 Antwoorden, Wederverkoopers flink rabat f Furnoux, 7 Rue des Mars de la Roquott», Paris, (France). I)c Zaanstreek wordt door geheel Noord-Holland en ook daarbuiten zeer veel gelezen en daar zij Za terdags verschijnt, komt zij Zondags onder de oogen van een talrijk publiek. LAATSTE MODES IN Zijden, Wollen en Katoenen Stoffen, Laken, Hoeden, Japonnen, Mantels, Kleeding voor meisjes en jongens, Rokken, Huisjaponnen, Dames en Kinder lijfgoed, Lingerie, Korsetten,Kant, Linnen Zakdoeken, Wit katoen, Gordijnen, Stoffen voor Ameublementen, Meubelen, Bedde- goed, Overhemden, Gebreide goederen, Kleeding voor Heeren, Schoeisel. Para- pluies. Handschoenen, Chales, Dassen, Bloemen, Veeren, Passementweik, Zijden lint, Gaien A Band, Parijsche-en Marokijn Artikelen, Zilverwerk, Parfumerie enz. <§ratis en franco toezending van het Prachtig, GEÏL LUSTREERD ALBUM bevattende 500 platen (onuitgegeven modellen) en stalen van al de stoffen, tegen gefran* keerde aanvraag, gericht aan m. JULES JALUZOT C1' PARIJS (HOUTSKOLEN BRIQUETTEN.) Tegenover de in den handel gebrachte Briquetten met bijna overeenkomende, feitelijk nagemaakte merken, blijft ondergeteekende voortgaan te leveren de echte Blokken Gecarboniseerd Beukenhout met onderstaand wettig gedeponeerd fabrieksmerk. Voor wederverkoopers wordt iedere week aan het Centraal-Station gelost. Menig importeur der echte Blokken gecarboniseerd Beukenhout t *8 BOSCH, 10 Dec. Het bestorten van het zee hoofd aan de Moerdijkerhaven. Aanw. 3 Dec. Prijzen van f 100 en daarboven. Ie Klasse.Trekking van 22 Nov. Prijs van ƒ2000: no. 18721; 1000: nos. 7508, 10965 en 17765; 100: nos. 1472, 1941, 4135, 13993 en 16799. »De Oude Van den Berg* heeft weder een ban- del rijmen uitgegeven, thans getiteld Berg-Echo's* (Deventer, Hulscher). 't Zijn, als de vorige, tijd vers jes van een goedigen, soms gnitigen waarnemer, wien zoowel anarchisten als naturalisten een gruwel zijn. Zoo zingt hij van de ets in »De Distel,* die eeno zogende zeug voorslelt: Wie gaarno vette zeugen ziet, Door eene naald gegrift, Die waarheid en geen leugen biedt Hij zegge uw biggen deugen niet, Uw spek ontoort u stift! De kiesche viesneus grijne vrij Wij huldigen de zwijnerij. De eeuw der electriciteit krijgt hare beurt. Dan is 't de mode dat de lucht Door dradenwebben afgeheind wordt, Waarlangs het menschdom hijgt en zucht En iedere zwerver nageseind wordt; Waar iemand vliedt of dwaalt of woont, Men wordt alom botelefuond De schrijver zegt in zijn voorbericht, dat hij, »iu zijn verzen het streven ontdekt om te bewijzen dat de Noderlandscho taal niet minder dan de Fransche voor het woordenspel geschikt is, en dat een on gezocht naturalisme, een klassieke eenvoud in woor denkeus en een parnassiaansche rijmensehat niet onvoreenigbaar zijn*. Ziedaar een nieuw program ma; de lezer trachte te vinden of het in dit bun deltje huisbakken poëzie verwezenlijkt is. Wij voor ons waardeeren des schrijvers goede bedoelingen en eindigen daarom met het beste versje uit den bundel, het grafschrift op >Geortruido Lichthart.* Truitje was een ijdeltuitje Met een malsch en mollig huidje En ondanks haar snoepig snuitje, Niet precies een fijn beschuitje En geen kruidje-roer-mij-niet In dat schuitje voer zij niet. Mon leze, ter wille der togeustelling, in plaats van »snoepig« »zedig«. Het leven is geen droom en wij zijn geen scha- duwbuelden: ons arbeidsveld is 't licht, en wie wer ken wil moot waken, Wio toch heeft 't meeste? dio 't minste noodig heeft. Ons geluk wordt bepaald, niot door 'tgeon wij hobben, maar door 't geen wij zijn. Geld maakt slechts rijk; maar liefde maakt go- lukkig. Wij herinneren ons langer de vervlogen uren vau goluk dan de verdwenen treur-uronéén wenk die het leven beminnelijk maakt. Er is maar éón wezonlijk verlies: hot verlies van zjjn geloof; gelijk er maar één Ware armoede is: armhartigheid. Vergeef, niet omdat gij vergeten hebt, maar ver geet omdat gij vergeven hebt. Niot het sterven is hard, maar het scheiden van dierbare zielen. Da herinnering van de deugden zijner moeder heeft menig zondaar bekeerd van de dwaling zijns wegs. Stel u een aantal menschon voor, die aan kete nen geboeid en ter dood voroordeeld zijn. Verbeeld u, dat dagelijks enkele dier öngelukkigen verworgd worden ten aanschouwe der óverigen, die zich al dus hun eigen lot zien voorgespiegeld. Stel u voor, hoe weemoedig en wanhopig dezo öngelukkigen el kander zullen aanzien, terwijl zij wachten op hun beurt. Ziedaar het beeld van 's menschen bestaan Iedere zieke, die ernstig naar zijne genezing tracht, zorge in de eerste plaats voor een behoor lijke bezigheid van het lichaam en den geest. Dit zal hem afleiden van zijne smart en daarom reeds wezenlijk tot zijne genezing zelve bijdragen. Bij drukke werkzaamheid heeft men geen tijd om aan zijne werkelijke of ingebeelde smart te denken, men vergeet ze en hierdoor alleen is men dikwijls reeds half genezen. De beroemdste diamant is de Koh-i-noor, d. i. Berg des lichts, die, vóór hij geslepen was, 793 karaat (1 karaat is 0.2 gram) en daarna 280 ka raat woog. De mijnwerker, die dezen diamant ont dekte, begreep dad, lijk, dat deze steen een aan zienlijke waarde vertegenwoordigde en hij voor zijn goheele leven een welgesteld man zou zijn, wannoer hij dien steen in zijn bezit had. Daar de mijnwerkers bij 't verlaten der mijn altijd aan een streng onderzoek werden onderworpen, wist hij slechts één middel, om zich van dezen kostbaren steen meester te maken. Hij bracht zich n.l. met zijn bijl een gapende wonde in de dij toe, verborg in de diepe opening den diamant en verbond daar na de dij met zijn zakdoek. Men liet den zwaar gevonden man, die geheel met bloed overdekt was, uit de mijn gaan, zonder hem vooraf te onderzoe kon. De Koh-i-noor werd eerst verkocht voor 4000 pond sterling. Hij was daarna in 't bezit van ver scheidene Oöstersche vorsten en kwam eindelijk met de Pendsjab in 't bezit der Engelschen, zoo dat hij tegenwoordig het eigendom is van ko ningin Victoria. Wat groote en glans betreft, wordt de Koh-i- noor bijna geëvenaard door den Orlofï, welke door een Fransch soldaat, die te Pondichery (aan de kust van Coramandel) in garnizoen lag, naar Eu ropa werd overgebracht. Gedurende zijn verblijf aldaar, vernam hij, dat een beeld van den god Brahma in zekeren tempel oogen van diamant be zat. Tot eiken prijs wilde hij zich van die oogen meester maken. Hij deserteerde, trad tot den Brah- maanschen godsdienst toe en toonde zich zulk een vurig en ijverig vereerder van Brahma, dat het niet lang duurde, of hij werd in de priesterschap opgenomen. Nu had hij zijn doel bereikt. De pries ters van Brahma moesten beurtelings alleen den nacht wakende cn biddende in den tempel door brengen. Toen de beurt aan unzen ex-soldaat kwam, was het een donkere, stormachtige nacht. Hevige donderslagen deden den tempel dreunen en de wind loeide en gierde. De Franschman toog aan 'twerk, maar ondanks al zijn pogingen slaagde bij er slechts iu, één der oogen uit te rukken. Zoodra de dag aanbrak, maakte hij zich «nel uit de voeten en be gaf zich naar de Engebche koloniën, waar hij, door gebrek daartoe gedwongen, den diamant voor 2000 pond sterling verkocht. De nieuwe eigenaar, die uiet inzag, welke groote waarde de door hem ge kochte steen had, verkocht hem voor 4500 pond aan een Armeniër, Lazareff genaamd. Uit diens handen ging de kostbare steen over iu die van Graaf Oiloff. die hem voor zijn keizerlijke gebied ster, lvatharina van Rusland kocht.. Lazareff kreeg daarvoor 50U.000 pond, 1200 lijfeigenen, een lijf rente en brieven van adeldom. Hoewel men opper vlakkig meenen zon, dat de Armeniër ruimschoots kreeg wat hem toekwam, werd Lazareff toch nog te kort gedaan, daar de Orloff, die thans nog 't eigendom van de Russische kroon is, een waarde heeft van anderhalf milLoeu pond sterling. Een derde beroemde diamant is de diamant van de schatkamer van den keizer van Oostenrijk. Deze steen weegt 22 gram en was eenmaal het eigen dom van Karol don Stoute, hertog van Bourgon- dië. Toen deze in 1477 bij Nancy gesneuveld was, werd do diamant door een soldaat gestolen eu voor een Piuisischen daalder verkocht. Achtereen volgens kwam dezu steen door verschillende omstandigheden in 't bezit van de kroon van Portugal, Engeland en Frankrijk. Men schat dezen diamant op een waarde van anderhalf millioon gulden. Nog andere bekende diamanten zijn lo. die van den Radja van Matan (Borneo), 73 gram, 2o. van den Sultan van Turkije, 85.4 gram en 3o. de Pit of Regent (29.2 gram.) die eens het gevest van den degen van Napoleon versierde en thans 't eigendom der Fransche regeering is. Deze steen is 6 milli- oen waard. Voor twintig jaar huurde een landbouwer in do Betuwe een knecht tegen een loon van 80 gulden 'sjaars. Verder zou hij als emolument genieten elko veertien dagen een dubbeltje van den vrijer der dochter, voor het voorbrengen van diens rij paard. Gedurende ruim 20 jaar wordt het 14- daagsch dubbeltje door den nog steeds minnenden jongeheer betaald. Liefde en trouw schijnen in de Betuwe onwankelbaar. »Eisenbahnbaude8tationshauptkassenzentralbuch- haltungsregistraturfunktionar is de titel, die een Duitsch beambte op zijn visitie-kaartje liet drukken. Hoe ver de excentriciteit van een sportman kan gaan, bewijst het volgende voorval dat door de Londensche bladen wordt vermeld: Eeno der schoonste merries uit de stallen van Lord Seymour wierp voor eeuige dagen een veulen, welks prach tige lichaamsbouw het »een schittorendo toekomst* voorspelde. In do dankbaarheid zijns harten liet de edele Lord voor do merrie een paardendeken maken, zoo schoon on kostbaar als er nog nooit een het slanke lichaam van een harddraver heeft beschut. De deken is met hermelijn gevoerd, aan de buitenzjjde geheel van blauw peluche en met echt bont- omzoomd. Iu het midden van den de ken is het monogram van Lord Seymour in zil ver geborduurd eu daaronder prijkt de naam van het paard. In de hoeken staan de namen van 4 paarden, wier aanzijn het menschdom aan dezelfde merrie te danken heeft en die in de sportwereld reeds carrière gemaakt hobben. De kostbare dekbn wordt met zilveren koorden op den rug van het dier bevestigd. Hot doorloopeu te voorkomen van gewassen kloe- dingstukken. Yele stoffen, vooral katoen en percal voor japonnen, gekleurde garen handschoe nen, enz. krijgen bij het uitwasschen gele strepen in jweerwil van het meest zorgvuldig opspoelen in zuiver water. Een zeker on eenvoudig middel om dit te voorkomen is dat de gewasschen kleeding- stukken, vóór ze worden opgehangen om gedroogd te worden, eon korten tijd worden gelegd in lauwe pekel. Voor een japon is een handvol zout vol doende. Middel tegen kiespijn. De gure herfst, met zijn ruwe windvlagen, is in 't land en brengt on der meer kwalen ook de gevreesde kiespijn mede. Lijdex-s aan die kwaal zullen verzachting voor hun smart vinden, wanneer ze een klein stukje kamfer in de holle kies brengen. Papieren laarzen zijn een der nieuwste uitvindin gen van de Amerikaansche nijverheid. Zij moeten goedkooper en duurzamer zijn dan het gewone lederen schoeiselzij laten wat water-dichtheid betreft niets te wenschen over en kunnen zeer fraai gepoetst worden. Daarbij hebben zij het voorrecht van zonder naden te zijn- Middel tegen ratten. Deze lastige gasten kan men verjagen door in hun schuilhoek pepermunt plantjes te leggen waarvan zij de lucht niet ver dragen kunuen. Waar zulke plantjes ontbreken, hebben eenige druppels pepermuntolie op een wol len lap dezelfde uitwerking. 1,11.111 «UI. I III I HM, IIII mm f HEUS DEN, 20 Nov. Boter 6063 cent. Ei eren van 771/s». 's HERTOGENBOSCH, 22 Nov. Op de heden (Maandag) gehouden markt van vette kalveren waren aangevoerd 150 stuks. De prijs was le kwal. van 0.52 tot 0.58 2e kwal. van 0.46 tot 0.52 Se kwal. van 0.42 tot 0.46 per kilogram. Er bestoud veel handel, zoodat spoedig al hot aangevoerde was opgeruimd. De prijs der boter was 0.90 a 1.04. Een beroemd geneesheer zeide eens: »Er zijn twee soorten van patiënten die men nooit zal kunnen genezen, n.l. de blinden en do dooven.* Gelukkigerwijze vergiste zich de geleerde man, want de dooven hooren tegenwoordig met behulp van de kunstmatige trommelvliezen van den heer Nichol son, 4, rue Drouot, Parijs. Tegen toezending van 121/2 cents ontvangt men frauco de uitleggende brochure van 80 bladzijden. "r/// worden zeer goed koop, netjes en spoedig geleverd door L. VEERMAN, Ilcusden. prCTE'""'*- f B'i-trr r„ 'f—, m V. rji'|V Yii' ALS: o- Wie de lange Winteravonden met een geheel Gezelschap in genoegen wil doorbrengen koopo het GEHEEL NIEUWE voor 40 CENT. Voor kinderen, van 50 Vragen en 50 Antwoorden, voor 25 CENT. iemand is en zeggen kau hoeveel geld men in den zak heeft, voor 15 CENT. vroegen voor 60, thans 40 CENT. Voor buiten Rotterdam kan men postzegels zen den mot 5 cent extra, dan ontvangt men het franco. BOEREN VISCIIMARKT 17, ROTTERDAM. La lumière électrique est une lumière qui na pas de fumée ni chaleur plus d'allumette,plus d'explosion ni (Tincendie. Veritable objet utile pour salons, magasins, ateliers, jardins, bals, etc. portative. Dépense 2 centimes a Vheure. No. 1 éclairant 8 volts, prix: 8 franca. No. 2 16 12 franco en gare la plus rapprochée, contre mandats ou cheques. Algemeen Noord-Hollandsch Nieuws- en Advertentieblad Prijs per kwart. 70 Ct. f'r. p. post. I)c Zaanstreek is een der meest gelezen Week bladen aan de nijvere Zaan. I)e Zaanstreek bevat elko week een populair Hoofdartikel, Feuilleton, Binnen- en Buitenl. Over zicht, Binneol.-, Provinciale-, Gemengde-, Markt en Scheepvaart-berichten. Opgaven van den Burger lijken Stand, Kantongerechten enz. enz., benevens vele De Zaanstreek is door hare groote publiciteit zeer geschikt om te adverteeren. De prijs derad- vertentiën in Dc Zaanstreek is 10 Ceut per regel. Advertcntiën 3 maal geplaatst worden 2 maal be rekend. Advertentiën 13 maal geplaatst, kosten slechts 5 Cent per regel. Proefno.'s gratis en franco verkrijgbaar bij den Uitgever J. VAN RAMSHOR3T Az. te Wor- m e r v e e r. OU A.NDS MA.aA.SlNS DU Printemps Zendingen naar alle landen der wereld. ■fMTim.MIL I d i4WW

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1886 | | pagina 3