V er koop Verberne te Dussen, DË KLEUN te Gorinchem, Paard, Rijtuigen enz. VERKOOPEN: VERKOOPEN: Een perceel HAKHOUT, Nouveautés LOUIS DE JONGII, Kunstinrichting Nouns u Een perceel Hakhout, BURGERLIJKE STAND. LAND- EN TUINBOUW. RECHTSZAKEN. INGEZONDEN. Gemengd Nieuws en Allerlei. MARKTBERICHTEN. ADVERT ENTTEN. Op Vrijdag 10 Dec. 1886, Op Vrijdag 10 Dec. 1886 Vrijdag 17 Dec, 1886 Een perc. bouwland en gracht, Een perceel Weiland, Prachtige Rokken, Kapers, Mofjes, Polsmofjes, Moffen, Colliers, Bont, Agrafes, mooie geknoopte Doeken, Pluches en Astrakan in alle kleuren, bij FOTOG RAFISCHE C. F. ORDI S. belemmering. Persoonlijke ongelukken hebben niet plaats gehad. Uit Luxemburg wordt gemeld dat de vloer van het raadhuis te Ettelbruck is ingestort onder het gewicht van een honderdtal personen, die eene pu blieke verkooping kwamen bijwonen. Vele per sonen zijn ernstig gekwetst, maar tot op dit oogen- blik zijn er geen dooden te betreuren. Door den hevigen wind is een innur van het Kurhaus te Scheveningen omgewaaid. Een oude man en vrouw, waarvan de een al even erg dronken was als de ander, wierpen in huu woning te Leeuwarden een petroleumlamp omver. De brand werd spoedig gebluscht, doch tegen beiden is, op grond van het nieuwe Wet boek van Strafrecht, proces verbaal opgemaakt. Door een onbekende oorzaak is te 't Zand de boerenbehuizing van den landbouwer P. Smit af gebrand 6 koeien 3 paarden en 2 varkens kwa men in de vlammen om. Alles was verzekerd. Een boerenwoning, bewoond door den eigenaar J. Loq, in de gemeente Ambt Almeloo, is door brand vernield. De levendige have is gered, doch van den inboedel niets. De laatste was verzekerd voor f 1050, de woning voor f 800. Te Gie- teloo is Zondagavond jl. het huis van den land bouwer A. Brink met inboedel en oogst geheel afgebrand. Twee koeien en een varken kwamen daarbij óm. Alles was verzekerd. Een achtjarig meisje viel te Utrecht bij de gasfabriek al spelende te water en verdronk. Te Korte-Akkers, bij Veendam, is een tweejarig kind van den arbeider Abee in een sloot geraakt en levenloos daaruit gehaald. Door het onder zoek van de justitie is gebleken dat de lijkjes, voor eenige dagen uit den Rijn in een kist op- gevischt, van ontijdig geboren kinderen zijn, die niet kunnen hebben geleefd. Te Leur bij Breda heerschen de mazelen nog altijd epidemisch de school is tijdelijk tot desin fectie gesloten. Te Zundert blijft de besmet telijke keelziekte heerschen. O a. hadden bij den landbouwer Aarts 5 sterfgevallen aan die ziekte plaats, waaronder twee groote zonen, terwijl thans de dochter des huizes zeer gevaarlijk ligt. In de capsulen fabriek te Loosdrecht is de arm van een 13-jarigen jongen tusschen de machine verbrijzeld. Een uit Gilse vermiste hond is te Terheide afgemaakt wegens dolheid. Hij had ver scheidene honden en ook een 10-jarig meisje ge beten. Te Sappemeer is een boerenwoning ingestort, door een 84-jarig man bewoonddeze bleef gelukkig ongedeerd. Een machinist van den Noord-Zuidhollandschen stoomtram is bij Leiden met den arm beklemd geraakt tusschen de machine en een boom langs den weg. Hij is ter verpleging opgenomen in het Academi.-ch Ziekenhuis aldaar. Te Ruinen schoot, door de duisternis misleid, de eene strooper op den ander. De man werd erg verwond aan het hoofd. Te Heidenschap viel de knecht van den landbouwer J. S. van den zolder en kwam met zijn hoofd op de steenen terecht, tengevolge waarvan de her senpan werd verbrijzeld. Men vreest voor het behoud van zijn leven. In de Valkstraat te Rotterdam woouden twee heeren gezamenlijk op een gemeubileerde kamer. Bij een hunner ver toonden zich in de vorige week teekenen van krankzinnigheid; hij trachtte zijn vriend meteen mes te vermoorden. Deze ontkwam dien aanslag, maar maakte kort daarna een einde aan zijn leven. De krankzinnige is naar het krankzinnigengesticht in de Hoogstraat overgebracht. W. S., los werkman, oud 18 jaren, en P. W., arbeider, oud 22 jaren, beiden te Westzaan, zijn in hechtenis genomen wegens het vervaardigen en uitgeven van valsche kwartjes. Een hoeveelheid dezer munt stukjes en werktuigen zijn in beslag genomen. Wegens vervoer van een honderdtal schapen, die door den veearts te Weert besmet waren verklaard, als lijdende aan schurft en dus niet van stal mochten, is tegen den landbouwer A. B. aldaar proces-verbaal opgemaakt. Te Barneveld had de timmermansknecht II. S., bezig zijnde met het lossen van booineu het onge luk, door het omslaan van den wagen, met zijn borst onder een boom te geraken, tengevolge waarvan hij zulke ernstige kneuzingen bekwam dat aan het behoud van zijn leven wordt ge twijfeld. Terwijl een schipper met zijn knecht te Lutten aan boord zaten, maakte eerstgenoemde zijn revolver wat schoon, doch er vloog een schot uit, waarvan de kogel in het been van den knecht drong. De wond is niet gevaarlijk. Te Am sterdam is in de Heintje Hoeksteeg een commen saal dood op zijn bed gevonden. Een bij het lijk geroepen geneesheer kon geen oorzaak voor den dood opgeven, waarop het lijk naar het schouw- lokaal in de cellulaire gevangenis is overgebracht. DE NOTARISSEN en te DR Een best, zeer mak, hardloopend Mer rie-Paard Een zeer goed Utrechtsch Wagentje met middelschot, zijportieren en Col- lings patent-assen Een in goeden staat zijnde Charet Een dito Breack Twee goedgevende Geiten Hooi, Stroo enz. Allerlei Paardentuigen, Lantaarns enz. Een Verenbed met toebehooren Eenige Meubelen,Glaswerk,Planken enz. te V 1 ij ni e nzal ten huize van P. MALLANT te Herpt, des voormiddags te 11 uren, Ongeveer ÏOO beste zware slaande langs den weg in het flerptsche Veld en de Zeggelaars onder II e r p t. bij INZET, en op bij TOESLAG, telkens des namiddags te 1 UUV, VEILEN en VEHKOOPEN: Sectie C. No. 61, groot 83 A 20 C. 2o. Sectie C. No. 62, groot 1 86 80 H. 8o. De massa der beide vorige perceelen. 4o. Sectie C. Nos. 378 en 5, groot 87 A 90 C. Sectie C. Nos. 3 en 4, groot 30 A. 88 C. Breeder bij biljetten. Botermarkt, Heusden. s BOSCH, aan de Parade. Specialiteit in Vergrcotingen naar kleine Portretten in Kooldruk (onveranderlijke Foto grafie), Crayonteekening, Aquarell en Olieverf, in alle verlangde formaten. Aan het Atelier bestaat d a g e 1 ij k s gelegenheid tot po seeren. Opname met het instantané procédé. N.B. Tweemaal bekroond met Zilveren Medailles voor Vergrootiugen en andere Fotografiën. Des Zondags wordt het Atelier om half een gesloten. t Dassen. Overleden: Adriaan van Tilborg, 3 m. Lambertus Laurentius van Bergen, 2 m.Francis- cus Hendrikus van der Steen, 2 tn.Hnberdina de Wit, 1 m.Cornelis Verbant, 4 m.Helena Diepenbroek, jd., 28 j. Elisabeth Johanna Heg- mans, 24 j.Geertrui Ziezolt, wed. Johannes van Hofwegen, 80 j. Het inkuilen van pulp, 't welk in de verschil lende havens met volle ladingen wordt aangevoerd, is in de Langstraat tegenwoordig weder druk aan den gang. Toch zijn er verscheidene veehouders, die niet veel met dit veevooder ophebben, en er zich niet van voorzien. De ondervinding heeft dan ook geleerd, dat het gehalte der boter nog aau- merkeiijk minder is dan van knollenvoeder, en wan neer men ook in aanmerking neemt, dat de tegen woordige prijs der pulp niet meer daa 2.25 per 1000 KG. bedraagt, zal men er geeno hooge ge dachten van koesteren. KERKNIEUWS. Aan het adres van de Leidsche heeren Van Kon kel en Groen, verzoekende dat de Synode, alvorens vonnis te vellen in de Amsterdamsche zaak, nog een poging tot verzoening zal doen, ia door 11 kerkeraden instemming betnigd, en wel door die van Apeldoorn, Hilversum, Zwijndrecht, Zuidwoldo (prov. Groningen), 's Graveland, Nederhorst ten Berg, Angnstinnsga, Warmond, Oost- en Westsou burg, Woxkum en Soestenberg. De Eerste Kamer voor civiele zaken, van de Am sterdamsche rechtbank, zal 9 December beslissen ovur het verzoek tot interventie in het geding tus schen de strijdende partijen in de Nederl. Herv. kerk over da ontruiming van de Amstelkerk te Amsterdam. Voor het gerechtshof te Amsterdam stonden Maandag terecht, ter zake van deelneming aan de onlusten van 25 Juli 1.1. op de Lindengracht al daar: Arend Sohoneville, 21 j., voormansknecht; Hermanus Hubertus Staneke, 25 j., smidFrans Coenraad Domna, 31 j., koopman; Johannes Pie- tersen, 27 j., los werkman; Warnard van Beesten, 50 j., werkman Hendrik Faille, 27 j., vischkoo- per; Jan Heeren, 17 j., schoorsteenveger, geb. te Steenwijk: Johannes Mater, 44 j., kruidenier, geb. te Amersfoort; Dirk Dirks, 18 j., kastenmaker; Cornelis Johannes Fontiju, 35 j., schilder; Maria Potters, vrouw van Hermanus Boaman, 26 j., zon der beroepPetronella Hoinsius, vrouw van Hen drik Scholteu, 41 j,, ventster; Petronella Johanna Jacomina Schol ten, 17 j., zondor beroep, allen wo nende te Amsterdam. 44 getuigen waren opgekomen, benevens een 13- tal a décharge voor de beschuldigden Domna en Mater. Ten opzichte van beschuldigde Mater nam adv.- generaal mr. Jolles het gemis van bewijzen aan. Of hij aan do onlusten ouschuldig was, moest hij aan zijn geweten overlatenwat echter de ten laste gelegde feiten betreft, moest hij voor hem vrijspraak vragen. Ten opzichte van de anderen achtte hij de fei ten wettig en overtuigend bewezen. Aannemende, dat wol allen zich bewust zijn, onberaden te hebben gehandeld, maar tevens over tuigd dat. zij de bloedige tooneelon van 26 Juli hadden kunnen verhoeden, indien zij zich don dag te voren gehoorzaam hadden terug getrokken, eisctite mr. Jolles tegen Schoneville 1 jaar; Staneke, Domna en Pieterse» ieder 1 jaar en 3 maanden; van Bee-ten 1 jaar en 6 maanden; Faille 1 jaar en 8 boete; Heeren 1 jaar; D.rks en Fontijn 1 jaar en 3 maanden; Maria Potlers 1 jaar en 8 boete; Petronella Heinsius 9 maanden en Petro nella Scholteu 6 maanden gevangenisstraf. Uitspraak 10 December. De tweede serie van deelnemers aan hot oproer op 26 Juli, verscheen Woensdag voor den rechter. Het zijn: Andries Kampman, 31 j. Klaas Lode- wijks, 32 j., werklieden Cornelis Nicolaas Schweitz, 27 j., stoelen matterHk. Abraham Antonie Wou- terson, 26 j., meubelmaker; Nicolaas Jan v. d. Broek, 22 j., zeeman Willem Andries de Leng, 23 j., schilder; Joseph Mariuus van Iperen, 17 j., zonder beroep; Franciscus Beruardns Snak, 26 j., werkmanWillem Elias Bredins, 23 j., kopersla ger en Jan Willem Bernhard Baars, 23 j., schil der, allen geboren en wonende te Amsterdam. Het openbaar ministerie requireerde voor Kamp man 1 jaar Lode.wijks 1 jaar 6 maanden Schweitz, Wonterson en Van don Broek 3 jaarDe Leng en Van Iperen 2 jaar; Snak 3 jaar; Bredius 2 jaar Baars 1 jaar 6 maanden gevangenisstraf. Uitspraak 10 Dec. a.s. Geachte Redactie! Bij de intreding van het winterseizoen heeft ook onze «IJs club" wederom teekenen van leven gegeven. In de gisteren gehouden vergadering was de opkomst der leden vrij talrijk, zoodat tot dusverre geen reden bestaat, over gebrek aan be langstelling te klagen. Intusschen kan het zijn nut hebben er op te wijzen dat die belangstelling niet meer zoo algemeen is als vroegerreeds nu hebben zich eenige «afvalligen" terug getrokken. Ten einde te voorkomen dat dit voorbeeld navolging vinde, schijnt eenige opwekking niet geheel overbodig. De vereeniging heeft blijken gegeven dat bet baar niet aau tact ontbreekt, ijsfeescen te orgaaiseerenvelen zullen zich on getwijfeld met genoegen den vorigen wedstrijd berinneren, die inderdaad een volksfeest kan worden genoemd. Allen willen dan profiteeren, en daar is natuurlijk niets tegen, want naar algemeene deelneming wordt zooveel mogelijk gestreefd. En boe gunstig werken zulke uitspanningen op den geest der be volking? Men boude ook dit in bet oog. Welnu dat men dan ook niet terugscbrikke voor de geringe jaarlijkscbe contributie 1 voor een heer en 0.50 voor een dame)wie lid is, late zich niet schrappen, maar drage er iutegendcel toe bij, den kring van leden uit te breiden. Ter bevordering van dit doel M. de R. vraag ik beleefd opname van dit schrijven in uw blad. L. Heusden, 2 December 1886. De nachtwacht te Zuidwoldo ontvangt voor het bewaken der gemeente, gedurende vijf maanden, nacht op nacht, 30 Verschenen week ging een Graafschapperboer een borgerwoning te Ootmarsum binnen en verzocht «een zenpken.* De bewoners keken den vreem leu man aan en brachten hem een glas water. «Nee,zeide hjj, «dat meen ik nich, ik mot 'nen borrel haben,« waarop hem te kennen werd gegeven, dat hij zich in geen tapperij bevond. «Ie hebt jao de vergun ning op de deure?* De bezoeker had niet goed gelezen, of kon niet lezen, er stond: Besmettelijke ziekte, Mazelen. Bij eene gemeenteraadsverkiezing te Frankfort a/M werd o. a. het volgende stembiljet afgegeven «Generaal Nikolai v. Kanlbars, te Konstantinopel, Russisch rooverhoofdman.c De generaal schijnt recht goede vrienden te hebben. Patiënt. Dokter, ik heb mijn eetlnst verloren; anders gebruik ik een biefstuk, zes eieren en vier glazen bier voor mijn ontbijt en nu Dokter. Na is het maar te hopen dat uw eetlust niet door een armen drommel wordt gevonden. De «Nederlander,® te Chicago verschijnende, be vat de volgende advertentie: Bevallen van een welgeschapen dochter van 20 pond zwaar, Mrs. Henri van Bogget. Chicago, 1 Nov. 1886. Dat belooft een dikke dame te worden! Ook al geon wettig bewjjs. Een getuige, op geroepen j voor 't gerechtshof, wordt door den pre sident, nadat hij een omstandig verhaal heeft ge daan eener vechtpartij waarbij hij zeide tegenwoor- te zijn geweest, gevraagd, of hij al 't geen hij daar vertelde ook had gezien. «Neen Edel Achtbare,* was 's mans antwoord, «gezien eigenlijk niet, want ik stond achter de schutting, maar gehoord dal de beschuldigde hem sloeg, dat heb ik zeker.* «Ga dan maar weer zitten, vriend; nw getui genis heeft geen waarde; je moet het hebben ge zien, dat eischt de wet.* De man ging zitten, doch 'n oogenblik later over kwam 't hem dat 'n zeer langerekt geluid uit het onderdeel van zijn lijf ontsnapte. De rechters keken verontwaardigd over zooveel on eerbiedigheid en een brigadier snaauwde den man van 't ongelukje toe: «pas op kerel, dat jij je. niet weder zoo ongepast gedraagt, anders zal ik je «Wat is er dan«, vraagt de getuige, die misschien wel wat veel kort bij zich bad, doodbedaard. «Wel wat er is, dat was toch duidelijk ge noeg te hooren,* zegt de brigadier barsch. «Te hooren? antwoordt de getuige gevat. Hooren beteekent niets voor 'tgerecht, dat weetje wel, je moet hebben gezien U In achtelooze houding lag Louise geleund tegen den rug van haar stoel. Haar lichtblon de haren golfden bevallig in twee groote vlechten om haar schouders en over de leuning van den stoel. «Heerlijk, heerlijk haar, zoo zacht als zijde*, fluisterde Gerard, haar verloofde, en hij streelde met zachte hand een harer prachtvolle vlechten «zacht als pluimen van den vleugel eens engels; glinsterend als hot dons van den gevederdeu zan ger, die door het luchtruim snelt; vol van den gouden glans, dien de najaai'szon over het brniue loof werpt; alles verblindende «en juist opdat oogenblik ging de vlecht los en hield hij haar in de hand. Een oogenblik zwegen beiden. Toen nam Louise hem het haar nit do hand en verliet de kamer. Toen zij terugkwam, was hij verdwenen. Nu de proeven, die de hongerlijders Succi en Merlatti afleggen de algemeene verbazing wekken, is het niet onaardig uit het stof der archieven eene onde, vergeten historie op te delven, die indertijd nog meer opzien baarde dan onze heden- daagsche honger-virtnozen. In den aanvang der 16e eenw leefde te Angsburg eene vronw, Anna Laoainitin geheeten, die men algemeen voor een heilige hield. Zij beweerde sedert 16 jaren niets te hebben gebruikt en niets te gebruiken dan wekelijks een kleine hostie. Eu zóó was het geloof aan dit wonder bij allen doorgedrongen, dat zelfs Keizer Maximiliaan I, die toch anders een zeer verlicht vorst was, het niet onraadzaam achtte de heilige vrouw te Augsburg nu en dan een bezoek te bi'engen en haar met kostbare geschenken te voreeren. Zelfs wetenschappelijke werken ver schenen over de beroemde Anna Laminitin, die reeds 16 jaren vastte en natuurlijk nog andere wonderen verrichtte en bovendien zich bij dat alles in den besten welstand bevond. Slechts de zuster des Keizei's, hertogin Kunigunde van Beieren, wilde niet in het Augsburgsche wonder gelooven en zij besloot de bedriegster te ontmaskeren. Zij liet Anna Laminitin naar Mtiachen komen en haar bespieden door een gat in den muur van het ver trek, dat men als haar bidkamer had ingericht. Men kwam na tot de ontdekking dat de wijdbe- faamde hongerlijderes allerhande lekkernijen bij zich droeg en zich daar in 't geheim aan te goed deed. Knnigunde zond onverwijld een bode naar haar keizerlijken broeder met het bericht der ont maskering (St. Gallendag 1513) en dj Raad te Augsburg zag zich genoopt Anna Laminitin uit de stad te verbannen. Zij toog nn naar Kempten, om later naar Kanfbeuren te verhuizen, waar zij met zekeren Jörg Schitzer in het hnweljjk trad. Do beide echtelieden leefden als bond on kat en de heilige vronw van vroeger maakte zich zóó aan allerlei ondeugden schuldig, dat zjj in de gevan genis geraakte en tot den dood van verdrinken veroordeeld werd, welk vonnis ook werd voltrokken. VAN t DUSSEN, 2 Dec. Op de heden alhier gehou den botermarkt werden aangevoerd 312 kilo boter. Zij gold van f 0.94 tot 1.20. f ZALT-BOMMEL, 30 Nov. Boter 0.55—0.75 por halve kilo. Eieren 1.70f2de 26 stuks. zullen DONDERDAG 9 DECEMBER 1886,voorm. 10 nar, bij P. Dekker te Almkerkpubliek finaal 5.04.20 heet. WEILAND te Meeuwen, in den Hilschen polder, ingezet en verhoogd tot ƒ5450. 2.53.50 heet. BOUWLAND te Emmikho- ven, in Gansivijk, ingezet en verhoogd tot ƒ2700. 2.96.30 heet. WEILAND te Emmikhoven in den Duijl, ingezet opƒ2750. 1,20.50 heet. WEILAND aldaar ingezet en verhoogd tot700. W. J. N. LANDRi, Notaris te Vlijmen, zal op Doudertlagf O December 1886, voorin. 10 ure, ten huize van den Heer Kcijpers te Drnnen, Twee nar vóór den verkoop te zien. [AWASH BOOH, de volgende onder llerpt liggende ONROE RENDE GOEDEREN: lo. oo. ALS:

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1886 | | pagina 3