Pierre We P. KIPPING, Kunstinrichting BURGEBLIJKE STAND. 323ste Staatsloterij. Gemengd Nieuws en Allerlei. MARKTBERICHTEN. ADVERTENT! EN. Kerkstraat, A 131, 's-Bosch. bests lange Peelturf eo cent per 100 stuks FOTOGRAFISCHE C. F. (ORDES. puike Steenkolen, te Heusden is gereed. Met den bovenbouw gaat men goed vooruit. Twee spanningen zijn gereed. Aan de beide spanningen over den IJsel mag eerst in het voorjaar begonnen worden. Volgens den thans verschenen „Groningsche Studenten-Almanak* voor 1887 telt het studen tenkorps 8 honoraire, 7 buitengewone, 271 ge wone leden en 7 leden vallende onder art. 108, al. 2, der korpswet. Voorts zijn er 30 studenten, oud-leden van het korps, en 123 overige studen ten. Onder de laatsten bevinden zich 10 dames. Er promoveerden in liet tijdperk van Oct. 1885 tot en met Juli 1886: in de staatswetenschap 4, in de rechtswetenschap 16, in de geneeskunde 5, in de plant- en dierkunde 1. Van 15 Sept. 1885 tot 10 Juli 1886 werden 149 examens in de onderscheidene faculteiten af gelegd, waarvan 119 met gunstigen uitslag. Bij eene verkiezing voor notabelen te Arnemui- den, op Zaterdag jl. heeft zich het volgende in cident voorgedaanVijf kiezers, geloofwaardige mannen, brachten bij die verkiezing hunne stem uit op den persoon N. C. Hoe verbaasd waren zij echter toen de uitslag der stemming bekend werd en aan hun kandidaat slechts één stem was toegekend. Toevallig heb ben geen der beide stemopnemers inzage genomen van de door den voorzitter voorgelezen stembrief jes. Door de vijf kiezers is thans legen deze stem ming protest aangeteekend. In de Donderdag te Rozendaal gehouden ver gadering van den suikerfabrikanten-bond is de prijs van de beetwortelen voor de campagne 1887/88 op ƒ10 per 1000 k°. vastgesteld. In enkele streken zal men ƒ11 geven. Het voor schot is vastgesteld op ƒ70 per hectare. Ten postkantore te Amsterdam zijn gedurende de St. Nicolaasdagen niet minder dan 15,565 postpakketten verzonden, terwijl er 14,395 ont vangen en besteld werden. Bovendien werden nog 6134 passe-pakketten (doorgaande) behandeld. Te Leiden zal 21 dezer een vergadering van landbouwers uit de omstreken gehouden worden, tot het bespreken hunner bezwaren tegen het ontwerp „Zondagswet.* Een eigenaardige wedstrijd heeft te Winsum plaats gehad een wedstrijd in de echt Hol- landsche zindelijkheid! Door het Departement der M. 't N. v. 't Alg. waren nl. 9 prijzen tot een gezamenlijk bedrag van 100 uitgeloofd voor personen, die het netst en ziiuLlijkst hun huisjes bewoonden. In aanmerking kwamen alleen perceelen die in de personeele belasting niet hooger zijn aangeslagen dan op ƒ19 huurwaarde. Een commissie van 5 personen had bij 25 per sonen, die zich voor den wedstrijd hadden aan gegeven, dezen zomer op verschillende tijden een onderzoek ingesteld. Naar men verneemt is de toestand van Jeanne Lorette lang zoo onrustbarend niet alsde„Arnh. Ct." enkele dagen geleden beweerde. Er bestaat hoegenaamd geen vrees voor haar leven. Te Arum bij Wonseradeel zal, naar men meldt, een kippenbroeierij door middel van electrische verwarming worden opgericht, om in het groot jonge kuikens voor uitvoer naar Engeland te kweeken. De te Vlissingen gevestigde Sociëteit van Ne- derlandsche loodseu, heeft het. eere-lid maat schap aangeboden aan den heer A. Werumeus Buning, den bekenden schrijver der „Marine Schetsen.* De sociëteit wilde den schrijver hierdoor hulde bewijzen door de juiste teekening van den Neder- landschen loods in zijn „De ouwe Jan Holleman.* Te Sappemeer is in de stroopapierfabriek van de firma Hooites en Beukema een ketel gespron gen. Drie dikke muren, balken en pakken papier werden stuk geslagen en weggeworpen, totdat de ketel 15 meter buiten de fabriek bleef liggen, 't Was juist schafttijd, waardoor de meeste werk lieden afwezig waren. Drie mannen zijn min of meer ernstig gewond. De fabriek is voor een ge deelte ingestort. Te Oosterhout overleed plotseling de vrouw van den landbouwer P. H. Aangezien die vrouw door hare huisgenooten slecht werd bejegend en zich in dat gezin meermalen plotselinge sterf gevallen hebben voorgedaan, is het lijk door de politie in beslag genomen en gerechtelijk ge schouwd. Het onderzoek duurt nog voort. Ten huize van den pastoor te Zeist, den lieer B. Th. Nass, is des nachts ingebroken. Vele zilveren voorwerpen, lepels en vorken en ook een gouden horloge van de dienstbode zijn ont vreemd. Zekere W. v. Ween vrouw van verdachte zeden te Amersfoort, heeft een Putten- schen boer, terwijl hij zich ten haren huize aan de Hellingstraat bevond, een bankbiljet van 60 en een van 40 af handig gemaakt. Dpor de groote uitgaven die zij deed, liep zij spoedig in den kij ker. Zij houdt nu reeds in de gevangenis ver- blijf. De politie te Groningen wist in handen te krijgen zekeren J. W., oud 20 jaar. Gedu rende geruimen tijd werden tal van ingezetenen te Groningen de dupe van bedrieglijke handelin gen van dit jongmensch. Onder valsche voorgeveus gelukte het hem verscheidene artikelen van waarde te bemachtigen, om die kort daarop weder ver beneden de waarde van de hand te doen. De Rechtbank te Heerenveen heeft inhechtenisneming bevolen van zekeren B., van Nieuwebrug, als ver dacht van het doen van meineed als getuige a décharge. In verband met het proces-verbaal, opgemaakt tegen de vroedvrouw T. te Roermond wegens het te Neer verrichten eener verlossing met werktuigen, is nu ook tegen de vroedvrouw v. S., wonende te Neer, geverbaliseerd. Na den aanslag van een der Limburgsche smokke laars op den rijksambtenaar Buitenhuis van Sit- tard, zijn de kommiezen aldaar van revolvers met kogels, in plaats van, zooals tot nu toe, met ha gel voorzien. Te Gouda is door de politie in hechtenis genomen de dienstbode G. de V., die zich aan diefstal in dienstbaarheid heeft schuldig gemaakt. Een vrouw te Arnhem weiden dezer dagen 2 zilveren horloges, 1 gouden en 1 zilveren ketting ontstolen, welke voorwerpen zij juist van plan was te gaan beleenen. Het mocht der po litie gelukken de diefegge, zekere vrouw E., op te sporen en tot volledige bekentenis te brengen. Uit de Keizersgracht te Amsterdam is het lijk van een jong meisje opgehaald. Een 1-jarige jongen is aldaar, bij afwezigheid der moeder, al spelende tegen het brandend fornuis gevallen. Het kind is aan de bekomen brandwonden overleden. L. Brouwer van Schiedam, die Dinsdag van den stoomtram is gevallen, is aan de bekomen verwondingen overleden. Bij het slachten van een stier geraakte te Diepenveen een jonge man onder het dier. Hij bekwam een gevaarlijke been breuk en werd deerlijk toegetakeld. In de suikerfabriek van den heer van Embden te Oosterbeek is gisteren een 13 jarige jongen J. B. al spelende te dicht bij de machine komende door een riem gegrepen. In een oogenbik was de arme jongen vermorzeld. De werkman, die bij den brand van de werkplaats van den Ned. Cen- traalspoor te Utrecht een ongeluk bekwam, is reeds aan de bekomen verwondingen overleden. On der Leersum geraakte zekere A. Wildeman onder den Oosterstoomtram. De man werd deerlijk ver minkt; reeds is een zijner handen geamputeerd, terwijl men ook denkt over te gaan tot amputa tie van een been. De landbouwer C. v. M., te Maasbracht, viel van zijn kar; een der wielen ging hem over het lichaam. Inwendig werd hij zoo zwaar gekneusd, dat hij kort daarop overleed. J. H. B., oud 65 jaren, tuinmansbaas te Hees is in een waterton verdronken. Men vond hem staande op het hoofd in de ton. Daar hij veel misbruik maakte van sterkendrank en ook dien avond dronken is gezien, heeft hij waarschijnlijk bij het drinken uit de ton het even wicht verloren en is voorover daarin gevallen. Te Venloo is op een afgesloten plaats inbraak gepleegd in een magazijn aldaar en een ton met haring ontvreemd. De dieven, schijnbaar verrast, lieten deze op een kleinen afstand aan den open baren weg achter. De politie hield als verdacht aan de personen A. v. d. G. en C. J., beiden aldaar, die naar Roermond zijn overgebracht. Bei den zijn bekenden der justitie. Een der beide broeders Fransen te Oudepekela, beschuldigd van moord op Geert Esting, te Bult, heeft daarvan voorloopig invrijheidstelling gekregen, maar is toch in hechtenis gehouden, omdat hij nog een oude rekening te vereffenen had. Te Breda is opgevischt het lijk van een sedert de vorige maand vermisten soldaat van het 6e reg. inf., v. d. L. genaamd. In een der stads grachten te Kuilenburg is drijvende gevonden het lijk van de weduwe S. Pogingen om de levens geesten op te wekken waren vruchteloos, hoewel de vrouw zeer kort in het water had gelegen. Te Deventer is voor de sluis in de haven ge vonden het lijk van J. W., die waarschijnlijk Vrijdagavond door duisternis te water is geraakt. Een loodgieter viel te Amsterdam van het dak der marine-kazerne Onder het vervoer naar het gasthuis is hij overleden. Hij laat een vrouw met 4 kinderen achter. In de Kon. Stoom- bontweverij „Sophia,* te Wierden, van de firma Arntzenius, Jannink Co., brak Zaterdagnacht brand uit. Door het verstandig optreden van den machinist en den nachtwaker en de spoedig aangebrachte bluschmiddelen, bleef het vuur tot een klein gedeelte van het gebouw beperkt. Toch werd door den brand vrij wat schade aan gericht. Te Aalsmeer is het huis, vroeger behoorende aan den Haarlemmermeerpolder en toen bewoond door den opzichter van dien polder, afgebrand. De bewoner heeft van zijn inboedel niets kunnen redden. GEDACHTEN. Aan belangstellenden wordt medegedeeld dat de KERST BOOM in de Bewaarschool alhier, op Donderdag a. s., des voor middags van 1012 ure ter bezichti ging zal worden gesteld. De afgifte der cadeaux aan de kinderen zal denzelfden middag van 2Vs tot 4Vs ure plaats hebben. Zoover de beperkte ruimte dit toelaat, zal gelegenheid gegeven worden om deze kleine feestelijkheid bij te wonen, doch om genoemde reden, kunnen geen uitnoo- digingen worden verzonden. Voor de ruime bijdragen en cadeaux voor dit doel ontvangen, wordt tevens den wel- gemeenden dank toegebracht door 1>E COJ1M1SS1E. Handelaar in Turf en Steenkolen Drie Trompetierstraat, nabij de Haven, te Heusden, levert steeds a Contant vrij aan huis, voor 52V2 Cent per Mud. aan het. pakhuis afgehaald, voor 50 Cent per Mud. s BOSCH, aan de Parade. Specialiteit in VergTCOtingen naar kleine Portretten in Kooldruk (onveranderlijke Foto grafie), Crayonteekening, Aquarell en Olieverf, in alle verlangde formaten. Aan het Atelier bestaat dagelijks gelegenheid tot po seeren. Opname met het instantané procédé. N B. Tweemaal bekroond met Zilveren Medailles voor Vergrootingen en andere Fotografiën. gjagP" Des Zondags wordt het Atelier om half een geslote». O o beeren G. Beunders en J. W. Hoogezand en tot diaken de heeren G. van Everdinaren en J. de Gier. t OUD-HEUSDEN. Herbenoemd tot ouderling de heer J. Nieuwkoop. Benoemd tot notabel de heer Pols. KERKNIEUWS. N BOK KL. HPKV. GBMP.F.NTK. f HEUSDEN. HorbeDoemd tot onderling do Bedankt .- voor Noordeloos, J. G. Deur, candidaat te Gtrecht. Chr. Gerëf. Gemeente. Beroepen te Hardingsveld, Ds. Dekker te Heusden. f Heusden, van 13 tot. 20 Dec. Getrouwd: T. Kooiman jtn., 24 j. en J. E. Arnoldus jd., 22 j. Prijzen van 100 en daarboven. 3 e Klasse. Trekking van 20 Dec. Prijs van ƒ5000: no. 4886; 1500: no. 10578; 1000: no. 11999; ƒ400: nos. 3663, 5783 en 19161; ƒ200: nos. 9310 en 11049; ƒ100: nos. 7638, 7646, 8251 en 8371, Aan verschillende schrijvers ontleend. De gevaarlijkste hartstochten der jeugd zijn stijf hoofdigheid en zorgeloosheid voor den jongeling liefde en goedgeloovigheidvoor den man heersch- zncht en wraak; voor den grijsaard eigenbelangen gierigheid. o Door zich aan zijne hartstochten over te geven, en te meenen het gelnk er door te vinden, is het zelfde als zich in een stroom te storten om het genot van een bad te vinden. o Do pronker waardeert alleen de voorwerpen die hij ten geschenke geeft naar den prijs die hij er voor betaald heeft, indien hij durfde zou hij er hot merk op lateu slaan. o Wat zou men veel menschen gelukkig kunnen maken, met de welvaart die verloren gaat. o Wanneer wij het geluk zoeken in dingen die ons ontbreken, zien anderen het weêr in iets dat wij bezitten. o Men geeft somtijds met milde hand zonder er iemand een dienst mede te doen. Het is meer de wijze hoe dan wat men geeft o Halve maatregelen en halve wenschen toonen slechts halve menschen. Bij een landbouwer te IJselmonde zaten oen paar huisgenooten voor het raam te breien, toen eensklaps een groote haas door de ruiten sprong. Hij stootte een bloementafeltje omver en sprong op den schoot van de vrouw des huizes, die wel een oogenblik ontstelde, maar later toch met den onverwachten bout in den pot verzoend was. Waar vond men ooit hechter liefde en trouw dan te Lochem bij een paartje dat dezer dagen, na een vrijage van 30 jaren, in het huwelijksbootje stapte? Hij is nu 63 en zij 58 jaren, maar ze min nen elkander als 30 jaren geleden met al 't vuur eener eerste liefde. Er was een nobele reden voor bun lang wachten. De bruid wilde haar hulpbe hoevende meesteres niet verlaten, die onlangs over leed en haar toon eerst vrijheid liet den man haars harten te volgen. Te Nunspeet treed een weduwe van 70 jaren, een slaapsteehoudster, voor de vierde maal in het huwelijk. Teneinde, althans naar men- schelijke berekening, eenigszins zeker te zijn dat zij niet ten vijfde malen in haar bruidstooi zal moeten verschijnen, heeft zij nu haar hart verpand aan een jongman van 25 jaren, die reeds langen tijd bij haar inwoonde en eindelijk zwichtte voor haar bekoorlijkheden. In een Duitsch tijdschrift kwam dezer dagen het volgend prijsraadsel voor Een jongmensch die dik in de schulden zit, is verloofd met een schatrijk meisje dat beloofd heeft, na het huwelijk, de sehulden van haar echtgenoot te zullen betalen. Op eene wandeling vielen de jongelui beiden in het water. De grootste schuld- eisoher van den jongen man ziet dit en springt ook in het koude nat. Wie van de beiden tracht hij het eerste te redden en waarom Voor de beste en geestigste oplossing van dit raadsel, dat door een onzer bladen, zonder ver melding van bron werd overgenomen looft de redactie van het Duitsche blad een prijs in geld uit. In den winkel. DameHeeft u haringen Zeker, mevrouw. Zijn ze goed O ja, echt zee banket. Hoeveel kosten ze Vijftien cent per stuk. Wil U er mij dan één thuis bezorgen Hier is mijn adres. Winkelier njjdig tot, zijn knecht Jan, span het paard voor den wagen en breng mevrouw haar baring thuis. Het Amerikaanscho renpaard »Miss Woodford* heeft gedurende de vijfjaren van zijne loopbaan meer dan 300.000 gewonnen. Het nam aan 48 wtMloopen deel, waarvan het er 37 won het wordt na op non-activiteit, gesteld. E"U geboorte-advertentie in een Engelsch blad luidde alduj Bevallen van een zoon, mevrouw Lea dit maal geen tweeling.* Dokter. »Zoo, waar hebt gij u bezeerd Bij de knieschijf?* Patiënt. »Neen, op de Boerenvischmarkt. Ik viel over een steen, die daar lag.* De bekende vlooienteinmer leerde op de volgen de wijze eenige van zijn kleine, maar lastige dier tjes bet springen af. Hij bond ze daartoe aan een dun gouddraadje, zoodat ze wel loopen, maar niet springen kondenhet veerkrachtige gouddraadje verhinderde dit. Na twoe of drie maanden hadden zij het springen geheel afgeleerd. Twee agenten voor twee verschillende fabrieken vau brandkasten, ontmoetten elkander in hetzelfde hotel en roemden beiden hun artikel. De eene zeide: »In mijn fabriek worden brand kasten vervaardigd, zoo stevig en vuurvast, dat wij de brandkast, met een haan er in gesloten, op een stapel brandende houtblokken plaatsten. Toen het vuur uit was, opende men de deur van de brandkastde haan kwam ongedeerd er uit en kraaide van pleizier. De andere agent zeide: »Dat is nog niets. Ia onze vuurvaste brandkast sloten wij een kip en plaatsten die toen in de hoogoven van een ijzersmel terij. Toen de deuren half gesmolten waren, haal den wij de kast er uit, deden de dear open, de kip »Was tot asch verbrand,* viel de eerste agent in. >Neen,« zeide de andere, »de kip was bevroren Het eenvoudigst ingerichte postkantoor bevindt zich in de straat van Magellaan. Het is eenige jaren geleden opgericht en bestaat uit een kleine ton met een deksel. Deze ton is vastgeklonken op de uiterste punt van een kaap tegenover Tierra del Fnego. Elk schip, dat voorbij vaart, zendt een boot uit om de ton te openen, er de aanwezige brieven uit te nemen en er andere brieven in te doen. Dit postkantoor staat onder bescherming van de zeevarende mogendheden en tot nog toe is er geen geval bekend, dat er misbruik van is gemaakt. Een jong fatje naderde eens met groote haast een koetsier van een fiacre, met de vraag: Hoe veel kost een rijtuig van hier naar't gekkenhuis Blijft mijnheer daar?* luidde de wedervraag van den koetsier. Eene telegraafgeschiedenis uit vroeger tijd wordt van hertog Wilhelm va Bronswijk medegedeeld. Deze liet eene lijn tnsschen Breslau en zijn kasteel Sibyllenort aanleggen, en toen hij voor de eerste maal de telegraaf kamer in zijn kasteel bezocht, moest de telegrafist hem den toestel uitleggen en een dépêche seinen. Met toestemming des hertogs seinde de telegrafiist naar het station Breslau »Zijne doorluchtigheid bezoekt juist voor de eerste maal het telegraafbureau en bevindt zich in don meest gewenschten gezondheidstoestand.* Na eenige minuten kondigde het schelletje 't antwoord aan. De telegrafist wikkelde de papierstrook los en las luide: Beide is mij »ganz...« Toen hield hij op. »Nu?« zeide de hertog. Doorluchtigheid, ik ®Lees, ik beveel het u!« »Het kan me geen blschelen,* las de telegrafist. f HEUSDEN, 18 Dec. Boter, 59 65 ct. per stuk van 6 ons. Eieren 6 a 8 ct. per stuk. 's HERTOGENBOSCH, 20 Dec. Op de heden (Maandag) gehouden markt van vette kalveren waren aangevoerd 102 stuks. De prijs was le kwal. van 0.54 tot 0.60 2o kwal. van 0.48 tot 0.543e kwal. van 0.44 tot 0.48 per kilogram. Er bestoud veel handel, zoodat spoedig al hot aangevoerde was opgeruimd. De prijs der boter was 0.90 a 1.08. (voorheen A. G. SCHULL.) Fotograaf van Z. M. den Koning. Atelier tot vervaardiging van alle soorten Foto grafie u KooldrukLichtdruk en andere procédés. Speciab'.eit in vergrootingen tot LEVENS- GROOTTE uaar kaartjes, Daguerrotype Glasbeel den en Olieverf. Groepen. Landschappen. Architectuur. PORTRETTEN aan huis genomen. Samengestelde GROEPEN volgens opgave Portretten in Olieverf, enz. enz. enz. vr*ij aan HUIS.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1886 | | pagina 3