KEUKENMEID. Daniël Duijser, lioiiwiiiaiiswoiiiii». Wei- en Bouwland, t, H 279. Kelders o.|d. Boterhal Bierliandel, Pierre W M. J. Rooi]akkers, Wijksche Poort, - Heusdeo. te HEUSDEN. P.van Doornik, 's-Bosch. Gemengd Nieuws en Allerlei. BURGERLIJKE STAND. MARKTBERICHTEN. ADVERTENTIEN. EXTRA FIJN MEEL, veilen en verkoopen: Eene kapitale BI Wederverkoopers rabat. Kerkstraat, A 131, 's-Bosch. H. Schreff, Nes 81, Amsterdam. oevérschuiving ontstaan, lang ongeveer 200 en breed ougeveer 70 meter. Ofschoon het gezegde //die waagt, die wint," niet in alles opgaat, ondervond in de vorige week toch een Tesselsche visscher dal het voor hem waarheid behelsde. Hij waag le 't, twee nachten achtereen op de Noordzee te blijven, wat in dezen tijd des jaars nouit door zulke kleine vaartuigen wordt ondernomen. De uitslag was dat de waaghals terugkeerde met een vangst van f 250 aan tongen. Hij besomde ongeveer f 200 meer dan zijne ""makkers. In een tuin te Sexbierum is in den grond een pot gevonden, welke niet minder dan f 16,000 aan gond en zilver geld bevatte! Ongeveer 12 jaren moet hij daar aan den schoot der aarde toe vertrouwd geweest en op aanwijzing van den nu overleden eigenaar ontdekt zijn. De gewezen stationschef van Hel voort, geen genoegen nemende met zijne verlaging in rang tot gewoon ambtenaar en zijne verplaatsing wegens het vermelde //reclame-ongeval" heeft thans zijn eervol ontslag gevraagd. De welbekende Zigeunertroep huist nog altijd in den omtrek van Eisden. Uit een nader onder zoek hunner papieren moet zijn gebleken, dat slechts 17 Hongaarsche onderdanen en 28 van Griekschen oorsprong zijn. Dit bemoeilijkt zeer de onderhandelingen over hunne opzending naar elders. Intusschen gaat het rijk voort met in hun onderhoud te voorzien, wat dagelijks op f 13 te staan komt. Te Gulpen is een vreemdeling, die opgaf Hon gaar te zijn en volgens zijne kleeding tot den bekenden zigeunertroep bleek te behooren, door de politie aangehouden en over de Duitsche gren zen gebracht. Men vermoedde namelijk, op grond van zijne houding in de kerk, dat hij voornemens was een aanslag te doen op den inhoud der offer bussen. Hij liet namelijk in elke bus iets vallen, waarschijnlijk om te hooren of er veel in zat. Men vond in zijne zakken een scheermes, een schaar, een mes en een groote, zware nijptang. Dinsdag morgen heeft de korporaal M., van het 4e bat., 6e reg. inf., in de kazerne yde Lange Stallen" te Breda, zich door een geweerschot van het leven beroofd. Naar men verneemt moet hij Zondag avond eenig- zins door den drank verhit, in de wachtkamer van het station aldaar zijn sabel hebben getrokken te gen een burger. De politie ontnam den korporaal terstond zijn wapen, doch gaf het hem terug op de verzekering van ooggetuigen dat de bedreiging slechts gekscherend geschiedde. Uit tal van uit drukkingen van den man te oordeelen moet reeds dien avond het noodlottige plan tot zelfmoord bij hem bestaan hebben. Dinsdagmorgen is zekere C. v. d. D. te Zoe- terwoude, bij 't afsteken van een hooiberg die om viel, daar onder geraakt met het gevolg dat hij gestikt is. Aan de Handelskade te Amsterdam werd Woensdagmorgen het lijk eener onbekende vrouw opgehaald. De patient H. Hobé, uit het gesticht voor epileptici //Meer en Bosch", onder Heemstede, een man van 27 jaren, wordt sedert Zaterdag vermist. Men vermoedt dat hem een ongeluk is overkomen. Zijn ondergoed is gemerkt 32. Maandagmiddag is in de Tuinstraat bij de Baangracht te Amsterdam een vrouw uit het ven ster eener derde verdieping gevallen. Zij is naar het gasthuis vervoerd. Maandag is te Schaes- berg, bij Heerle, (Limburg) een felle brand uit gebroken, die, naar men meldt, vijf huizen in de asch heeft gelegd. Bijzonderheden ontbreken nog. Te Terband (Aengwirden), is een 92-jarig man overleden, die 102 kinderen, kleinkinderen en achterkleinkinderen nalaat. Te De Leek is een 50-jarige vrouw in een sloot verdronken. W. Dijk stra te Oosterwolde heeft een moervos gevangen in den laatsten tijd werden er reeds 4 in die streek bemachtigd. Het door een 70-jarig man, W. Mulder, te Vledder bewoonde huis, is dezer dagen voor de tweede maal in een groot jaar to taal afgebrand. Niets was verzekerd en alles de inboedel en een schaap incluis ging ver loren. Te Zwichum (gem. Leenwarderadeel) is een 5 jarig meisje bij het schaatsenrijden door het ijs geraakt en verdronken. Een kindje van H. Botter, te Zuidwolde (Dr.), de vorige week, gedurende de afwezigheid der huisgenooten, in het vuur gevallen, is aan de gevolgen der brandwon den overleden. Te Ambt-Amelo is de begra fenis eener 26-jarige dienstbode, woonachtig bij den landbouwer Aalbertsberg, uitgesteld, ten einde een gerechtelijk onderzoek te doen plaats hebben omtrent haren dood. Bij dat onderzoek is geble ken dat de overledene een wonde aan het hoofd had van 5 centimeter lengte. Het welbeken de circus van den heer Blanus, is Zondagnacht te Kampen ineengestort, daar het den zwareu sneeuwlast niet kon dragen. Een loodgieter, die de sneeuw uit de goten op de groote kerk te Hoorn zou scheppen, had het ongeluk, daarvan af te vallen. Hij bekwam echter geen letsel. Te Helmond is uit de Ameide opgevischt het lijk van een persoon, die door de justitie achtervolgd werd, om eenige weken ge vangenisstraf te ondergaan en daarna naar een strafkolonie te worden gezonden. De boeren woning van den landbouwer E. onder Melick, op de grens van Roermond gelegen, is geheel afge brand oorzaak onbekend alles verzekerd. In den stadsschouwburg te Amsterdam is een werk man door 't vallen van een luik, gevaarlijk aan het hoofd verwond. VOOR LANDBOUWERS!f GEDACHTEN. Leerling: De uitvinder van een nienwen hoed, Voor de bewijzen van belangstelling, onder vonden bij het overlijden van mijnen onvergetelijken Echtgenoot, betuig ik, ook namens mijne kinderen, behuwd- en kleinkinderen, mijnen oprechten dank Wed. G. G VOS— geb. A. van Andel. Veen, 30 Dec. 1886. Mevrouw Dr. VAN GORKOM vraagt tegen 1 Februari a.s. een flinke Keukenmeid. DUIVENBOONEN, VOERT AR WE, VOER-ERWTEN en Kleine MAIS voor kippen, aan concurreerende prijzen. Van alle Artikelen met 40 ets. per mud verhooging. tegen de minst mogelijke prijzen, 110111 alsook al'e soorten P1TRIET, LM BAMBOES en MALAKKA- IlwUlllUj STOKKEN, bij De Notaris A. J. REUMER te Al m- g k e r k zal aldaar op Dinsdagen 11 en 25 Januari 1887, telkens des voortniddags ten 11 ure, ten herberge van A. v. Gooi, en de kind. Dekker, voor de erven van Mej. A. v. d. WETERING, Wed. Jan Kolf, aan den Verlaatschendijk te Almkerk, in perceelen bij biljetten omschreven. Bass Co's Pale Ale Vollenhoven Co's Extra Stont I2V2 id. Och, we welen 'topperbest, Zelfs de schraalste weide, Zelfs de dorste heide, Wordt een paradijs door..., mest. Aan verschillende schrijvers ontleend. Er is geen geschikter tijd om onze zedelijke re- keuiug op to makeu dan op een oudejaarsavond; hij stemt ons tot ernst; de werkelijkheid van't le ven verschijnt ons in een helderder licht dan in den vollen stroom des tijds. Wij zien dan beter de som onzer handelingen, het verschil, het product en quotient van onze levensverrichtingen. Wel hem die bij den grenspaal des tijds, welken wjj thans weder bereikt hebben, het verledens een vriend kan noemen die hem de zaligste herinne ringen te binnen brengt en wien het tegenwoordige als een vriend hartelijk de hand drukt. Bij het snel vcrloopen des tijds wil men gaarne oud worden en toch niet oud zijn. Is het dan geen dwaasheid den tijd te misbruiken en met het leven om te springen alsof het een onroerend eigen dom was Zou 't volgend jaar mijn laatste wezen? Och dat het dan mijn beste zij Heer! 'k zal met U den dood niet vreezen; Den sleutel van mijn graf hebt Gij. Wees, Heiland 1 mij van God gegeven, Het licht waar 't brekend oog op staart, Dan wordt mijn sterven een herleven, En 'tuur mijns doods mijn Hemelvaart. Gedenkt den dag van gister, Herstel bij tijds 't herstelbaar kwaad, Eer op uw schuldregister De vlek zich niet meer wissen laat Gedenk den dag van heden Verdeel uw tijd, bepaal uw plicht, En dan met vaste schreden Uw loop naar 't ééne doel gericht! Gedonk den dag van morgen! Want alles wat gij heden zaait Schiet wortels in 't verborgen, En wordt in 't openbaar gemaaid Het bestuur der werklieden-vereeniging Patri monium te Dordrecht, heeft een adres tot den gemeenteraad aldaar gericht, om afschaffing van de kermis. Te 's-Gravenhage wordt beproefd valsch klein geld in omloop te brengen. Verscheidene firma's hebben reeds daarvan aangifte gedaan, o. a. eene die reeds een tiental valsche kwartjes ontving. De sneenw heeft deze week aan vele inwoners van Amsterdam groote last berokkend, maar ook voor vele armen eenig voordeel opgelevord. De reinigingsdienst aldaar heeft een vast perso neel van 400 man, benevens de noodige ploegen en sleden tot opruiming van sneeuw. Dinsdag morgen werden 700 losse arbeiders aangenomen, zoodat 1100 man zich 8 da-^en hebben bezig ge- honden met het schoonmaken der straten, terwijl de A. O. M. voor hare rekening de tusschen hare rails ter lengte van 95,000 meter gevallen sneeuw moest opruimen, waarvoor das een afzonderlijke ploeg arbeiders aan 't werk was. Vele werkeloozen, die niet werden aangenomen, waren Dinsdagmorgen in de Jordaan zeer oproe rig en dreigden de beambten der stadsreiniging. Men schrijft ons van Callantsoog dd. 27 Dec. De vorige week zijn alhier een honderdtal pla ten aangespoeld, waarvan eenigen gemerkt waren L, anderen W M terwjjl een gedeelte geen merk droegen en welke bij de strandvonderij alhier zijn opgebracht. Door een paar arbeiders werd nog op het strand een vet schaap gevonden, die met deze vondst niet weinig in hun schik waren. Door de Texelsche loodskotter No. 5, schipper Jn. Kuiper, is te Dover aangebracht de equipage van het Engelsche schip >Tar.« Deze bodem was met een lading teer van Amsterdam naar Londen bestemd, doch door het springen van een der teer- ketels was de kajuit ondergeloopen en alle provisie bedorven, waardoor de opvarenden genoodzaakt wa ren het schip te verlaten; later werden zij aan boord van de loodskotter opgenomen. Een »dame zonder onderlijf. Een, die loopen kan Op de verschillende kermissen was dit jaar een dame te zien zonder onderlijf; thans mag het Am- sterdamsche publiek zich verlustigen met de voor stellingen van zulk een dame. Zondag wilde één uit het publiek toch wel eens goed weten of aan Stella inderdaad het onderlijf ontbrak. Hij vond er iets op. Terwijl allen rustig bijeen zaten en Stella zich, zonder onderlijf natuurlijk, voor aller oog vertoonde, werd luidkeels geroepen: brand! brand Men had toen eens moeten zien hoe de dame zonder onderlijf* over het tooneel vloog naar een ander vertrek! Onder de lieden, die te Rotterdam van gemeente wege belast werden met het wegruimen der sneeuw, bevonden zich een voormalig scheepsdokter, een voormalig advocaat en een voormalig reeder. En toch schrijven we straks anno 1887 1 Van de 186 miliciens der lichting 1886, die in Mei jl. te Middelburg werden ingedeeld, konden, blijkens de statistieke opgave, 20 lezen noch schrijven. Een dronkaard lag in de goot. Tal van omstan ders bewogen zich er om heen. Ook een schoen lapper, die, met uitgerekten hals en op de teenen staande, gezien bad wat er gaande was. Hij zeide: »Wel, wel, hoe komt iemand aan de duiten om op Vrijdag-avond zóó vet te zijn; maar enfin, overmorgen hoop ik ook zóó te liggen.* Op een school-examen. was Garribaldi? Schoolopziener: Wie meneer Het gerechtshof te Parijs heeft 13 December 1.1. 330 ecotscheidingen afgekondigd, 't Lijkt wel iets op een liquidatie tegeD het einde van het jaar. In een Westfaalsche courant staat het signale ment opgegeven van een voortvlnchtigen boekhou der. Als bijzonder kenteeken staat vermeld: Snel len gang.* Deze zal dus langzaam moeten vluch ten, «il hij niet in den kijker loopen. Vind je dat niet prettig, Mina? Moeder vertelt me daar dat grootmoeder een heelen tijd bij ons komt logeeren. Komt grootmoeder? O jé, let dan eens op, dan krijgen we zeker weêr een klein broertje. Een merkwaardig geval is onlangs te Bazel voorgekomen in een slagerswinkel. Alle vleesGh in dien winkel werd met bacteriën bezet, die een groenachtig, vrij sterk licht afgaven, waar heen het vlee ch ook gebracht, werd. Het vleesch zelf bleef een frisch en gezond voorkomen behouden, ook goeden reuk; het lichten hield op, zoodra na 6 of 7 dagen eenig bederf aan het vleesch zich ging ver- toonen. De winkel liet aan reinheid niets te wen- schen over; toch ging men tot eene nauwgezette desinfectie van het lokaal over, maar niets baatte; alle vleesch in den winkel ward slichtend* en ook voor sterken tocht wilde het verschijnsel niet wij ken. Eindelijk viel de aandacht op een half ver gane balk aan de zoldering; toen deze verwijderd, door een andere vervangen en die plaats van de zoldering ten overvloede met eeue gipslaag bedekt was, werd de slager van deze plaag bevrijd, die 40 dagen geduurd had, bij eene temperatuur, die nooit hooger dan 54 gr. Fahr. was. Uit onderzoekingen, gedaan door 2 Amerikaan- sche geneeskundigen omtrent den renk van mannen en vrouwen, is gebleken dat gemiddeld de renk van de mannen tweemaal fijner is dan die van de vrouwen. Oplossingen van citroen-essence en blauw zuur van knoflook enz. werden door mannen nog onderkend bij een tweemaal sterkere verdunning, dan dat in den regel door de vrouwen geschiedt. Dit verklaart het feit dat vrouwen zich soms zoo sterk parfameeren; zij kunnen dat doen zonder er last van te hebben. Het zakphotographeertoestel van Fetter maakt het mogelijk personen to photographeeren zonder dat zij het weten. Hot toestel is zeer handig en beknopt en gemakkelijk in den zak te dragen van de tot nn bekende apparaten wijkt het geheel af. Het is een platte schijf, zoo groot als de bodem van een gewoon bord en twee centimeters dik aan een der vlakken heeft het een zeer klein ob jectief. Om het portret van iemand te maken, richt men het objectief op hemhet lastige stellen is vervallen, want binnen een afstand van zes meter zijn de beelden altijd scherp. Men drukt op een knop en het is afgeloopen. In het binnenste be vindt zich een photographische revolver, die het mo gelijk maakt meerdere personen achtereenvolgens te photographeeren, zonder iets aan het toestel te veranderen. De clichés zijn klein, maar bijzonder scherp, en men kan ze vergrooten zonder dat zij in fijnheid verliezen. In het plaatsje Wangen, in Wnrtembnrg, heeft de 17-jarige dochter van den schoolmeester sedert eenigen tijd zeer eigenaardige ziekteverschijnselen. No en dan komen namelijk, als zij braakt, spolden, naalden, haarspelden, spijkers, draadnagels, vlokken haar, glasscherven enz. enz. te voorschijn. De jonge juffer voelt altijd een paar nar vooraf wanneer en wat ze braken zal en zij voorspelt menschen, die haar komen bezoeken, hoe ond zij zullen worden, dat er in het voorjaar een oorlog zal uitbreken en meer dergelijke fraaie zaken. Van alle zijden stroomen de nieuwsgierigen naar de zieke wonderdame en onder gewoonte laat men zich door het nitgeslapen juffertje op geweldige wijze bij den nens nemen. Sedert maanden wordt er gezocht naar een vorst voor een vacanten troon. Er heeft wel is waar geen advertentie in de bladen gestaan: »Een vorst ge vraagd voor Bulgarije. Hij zal zich vooraf moeten verzekeren van de toestemming van de Enropeesche mogendheden en vooral van Rnsland,* doch men verbeeldt zich toch, dat er al haast aangeklopt is bij iedereen, die in aanmerking zou kannen komen. Men vergist zich, zegt de »Neue freie Presse,* want volgons do zoo juist, verschenen statistiek zien wij dat er 408 prinsen van den bloede zijn, be voegd tot regeeren, doch zonder troon. Het bloeieud- ste vorstenhuis is wel dat van Holstein, waartoe de dynastieën van Rusland, Denemarken, Griekenland en Oldenburg behooren. Rusland telt 25 prinsen, Denemarken 13, Griekenland 4. Daarop volgt het Wettinsche huis, waartoe behooren het koninkrijk Saksen met 6, Weimar met 11, Ooburg met. 9, En geland met 8, België en Portugal elk met 4 prinsen. Overvloed van dergelijke titularissen heeft vooral het niet-regeerende huis Bourbon, namelijk 47 18 hunner behooren tot de Fransche linie, 11 tot de Siciliaansche, 5 tot de Parmezaansche, 13 tot de Spaansche linie. Wie wist dat er 35 vorsten en graven van Lippe zijn? Het huis Habsbnrg-Lotha ringen telt 33 aartshertogen en het Beiersche hnis Wittelsbach 23 prinsen. De huizen Hohenzollern, Reuss en Lichtensteia tellen elk 20 prinsen, Hessen en Waldeck elk een dozijn en Schaumburg 10. Daarentegen hebben de vorstenhuizen van Italië en van Wnrtemberg elk slechts 9 mannelijke leden, Baden slechts 6, Montenegro 3 en Servië slechts 2. Aan vorstenhuizen verwante en daarmede »eben- bürtige* families hebben daarenboven nog een re serve van 724 mannelijke leden, die zeer goed voor den troon van Bnlgarije in aanmerking zonden kunnen komen. Toch moesten de Balgaren kerstfeest vieren zonder vorst. Laat ons hopen, zegt de Presse, dat het Grieksche kerstfeest (dat op Driekoningen valt) de Bulgaren een vorst en ons misschien rust brengt. f Hensden, van 20 tot 30 Dec. Geboren: Johanna Theodora Maria, d. v. J. de Leeuw en A. M. Hendriks. Overleden: J. Knijpers, man van E. A. van Diem, 61 j. t DUSSEN, 30 Dec. Op de heden alhier gehou den botermarkt werden aangevoerd 270 kilo boter. Zij gold van f 0.87 tot 1.05. Extra Stout 15 ct, p. 1/2 fl. 15 id. Id. Princesse Bier 12 ct. Vj, 6V2 ct. ]/2 fl. Pilsener, Nürnberger Bier 17 id. 9 id. Beiersch Bier 16 id. 8y2 id. Dortmunder Lagerbier 13 id. 7 id. Hollandsch I 10 id. 6 id. II 9 id. 5 id. Nienwlicht le kwaliteit 12 id. 6!/2 id. Prijscourant op aanvrage. Verzendingen door geheel Znid-Ned. per 50 stuks franco. (voorheen A. G. SCHULL.) Fotograaf van Z. M. den Koning. Atelier tot vervaardiging van alle soorten Foto- grafiënKooldruk, Lichtdruk en andere procédés. Specialiteit in vergrootingen tot LEVENS GROOTTE naar kaartjes, Daguerrotype Glasboel- den en Olieverf. Groepen. Landschappen. Architectuur. PORTRETTEN aan huis genomen. Samengestelde GROEPEN volgens opgave. Portretten in Olieverf, enz. enz. enz, LEVERT: Koffij d 42 Ct. bij 2*/2 Kilo d 40 Ct; Thee van af 80 Ct. en hoogerSuiker in soorten Tabak in alle prijzen Sigaren van af f 9 per mille en hoogerSuikerwerken in ruime sorteeringEn gelsche Pepermunt gesorteerd f 3 per Kistje Petro leum aan Marktprijs Zout, fijn en grof f 3,05 per 25 KiloZeep aan MarktprijsStijfsel, Aardappel meel en SagoRijst in soorten Gepelde Garst van af 9 Ct. en hooger Boter-Janhagel d 65 Ct. Klein goed d 60 Ct. en St. Nicolaas d 60 Ct.per1/2 Kilo; Chocolade in soorten; Eau de Cologne en Parfume- riën Genever d 72 Ct. Brandewijn d 82 Ct. Cog nac d f 1.40 en Bitter in alle soorten in fleschjes. De vier laatste artikelen ook gecombineerd bij 2 Liter verkrijgbaar. LIKEUREN IN ALLE SOORTEN. Alles franco aan hnis, zoo binnen als buiten de Stad.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1887 | | pagina 3