KEUKENMEID. Openbare Verkoopïng VEI-, HOOI-, BOUW- GRIENDE AND, Yerkoopen: en Teilen en Terkoopen Donderdagen 3 ca 17 Februari 1887, v/m 10 uur, MARKTBERICHTEN. LAND- EN TUINBOUW. 323ste Staatsloterij. Gemengd Nieuws en Allerlei. A D VERTENTI EN. van UITMUNTEND en gelegen onder l(- IK. Onder Baardwijk. Onder Eethen. Onder Genderen gem. Eethen. Onder Herpt. Onder Hedikhuizen. Onder Nienwkuik. 3.99.20 Heet BOUW- en W E L AN D, onder Dussen, in den Z. II. Polder en 2H UI- ZEN met E LiVEN, BOOM- GA AR D en HAKHO UT te Emmikhoven, samen groot 46.73 Aren. voort. Doch er wordt schijnbaar weinig notitie van genomen, waut de bevolking op school is tot 14 procent ingekrompen en nog zijn de scholen niet gesloten. Het lijk van zekeren v. d. W. te Leiden, een aardappelenmeter, ongeveer tien weken geleden vermist, is in vergevordeulen staat van ontbinding opgevischt. De politie te Kralingen heeft tegen een boerenarbeider A. D. aldaar, proces-verbaal opgemaakt ter zake van het roekeloos rijden met een voertuig, waardoor een ander voerman die naast zijn voertuig lie;-, zoo danig tusschen de wagens geklemd raakte, dat voor het behoud van zijn leven gevreesd wordt. De kapitale pachthoeve met aanhoorige gebouwen, toebehoorende aan mej. Gerardts van Hoosden en bewoond door J. Van Krugten te St. Odiliëa- berg (Limburg), is door een onbekende oorzaak geheel afgebrand. Behalve de geheele winter voorraad, meubelen enz., die daarbij vernield wer den, kwamen 6 koeien en 30 schapen in het vuur om. Alles was verzekerd. Io de Reit te Tilburg is brand ontstaan bij den landbouwer J. B. Ilaans, tengevolge waarvan de schuur met den aanwezigen voorraad hooi, stroo en al de landbouwgereedschappen een prooi der vlammen werd. Een paard is in de vlammen omgekomen; het overige vee heeft men kunnen redden. De woning bleef ook behouden. Alles was verzekerd, oorzaak onbekend. Te 's Hage is een dienst bode gearresteerd, in wier koffer ten huize haars meesters (een hoofdofficier) een kinderlijkje is gevonden. Een 19-jarig jongeling te Amsterdam heeft zich ten kantore van zijn patroon door ophanging van het leven beroofd. Een 7-jarig knaapje, wo nende aan den Heerensingel te Haarlem, is over leden, waarschijnlijk aan de gevolgen van het overrijden door paard en rijtuig op jongstleden Woensdag Een werkman der ijzergieterij van de firma Penn Bauduin, te Dordrecht, is op een noodlottige wijze om het leven gekomen. Bij het nazien van koperen kranen, die geheel met kopergroen waren bedekt, heeft hij werktuiglijk de hand aan zijn hals gebracht, waar zich een kleine wond bevond; vandaar bloedvergiftigingen twee dagen later de dood. De metselaar L. L. is te Maassluis bij het herstellen van een schoor steen van het dak gevallen; hij brak den nek. Een weduwe met zeven kinderen blijven onver zorgd achter. Te Eindhoven is een meisje van 23 jaren, J. de G., bij ongeluk in de Gender geloopen en verdronken. De werkman M. B in de fabriek van den heer Bluijssen te Assen, zich in de machinekamer bevindende, had het on geluk met den riem van het groote vliegwiel in aanraking te komen, waardoor hij naar boven ge voerd werd en zoo zwaar gekwetst op den grond neerkwam, dat men voor het behoud van zijn leven vreest. Te Garijp is in een stoom-meel- fabriek iemand in aanraking gekomen met een rad, waardoor hij werd voortgesleurd. Hij zou vermorzeld zijn, indien hij niet door tegenwoor digheid van geest den drijfriem had afgescheurd, waardoor de machine stilstond. Er is hoop dat, hij langzamerhand zal herstellen. Twee per sonen, die voor het voorbijrijden van den trein te Vorst (Limburg) nog over de baan wilden loopen, werden door een anderen trein, die in tegenover gestelde richting reed, getroffen en onmiddellijk gedood. Een der slachtoffers werd herkend, de an dere niet. Beiden schenen eenigzins beschonken. Op den spoorweg, nabij de werkplaats te Haar lem, is gevonden het verminkte lijk van een on bekende vrouw, die overreden was. Onze Hardrijders. Omtrent de uitkomsten van den oogst in 1886 in Nederland, is het volgende te melden. Het jaar 1886 mag, dooreen genomen, onder de redelijke goede oogstjaren gerekend worden, al valt er over sommige gewassen te klagen. De veehou ders, die wel is waar eenigen tijd reden tot kla gen hadden, omdat de weiden wat schraal waren, kunnen over het geheel echter tevreden zijn. Zel den komt er een gunstiger klaver- en grasgewas voor dan thans het geval was, terwijl het hooi althans de eerste snode overal uitmuntend ge wonnen is. Door de lage marktprijzen van schier alle land bouw- en zuivel-voortbrengselen en van het vee, is de geldelijke toestand van onze landbouwers en veehouders er echter niet op verbeterd. Een Groninger boer, die veel porzikboomen be zit en het jammer vindt, tegen dat de vrucht rijp wordt zoovele jonge groene perziken af te plukken en weg te werpen, ten einde de overblijvende ge noegzame ruimte bekomen om te rijpen, heeft de afgeplukte groene vruchten als agnrken in azijn ingelegd en wol met zeer guustig gevolg. Ze zijn zeer smakelijk en hebben een aangenamen geur vorkregen. 5e Klasse. Trekking van 28 Jan. Prijs van 2000: no. 13374; 1000: nos. 7328, 14129 en 19179; 400: nos. 6295, 10105, 10600 en 16586; ƒ200: nos. 108, 5146, 10430, 11033, 12062 en 12742; ƒ100: nos. 594, 912, 2250, 3566, 5059, 5318, 6570, 7060, 7139, 8605, 11502, 15801, 16039,17581,20021 en 20901. Een plattelandsch echtpaar was te 's Hage per spoor gearriveerd, doch doorliep, wegens onbekend heid met de stad, meer straten dan noodig was, maar profiteerde onderwijl van de uitstalling der winkels. Op eens prijpt de man zijn vrouw kramp achtig vast en houdt haar staande. Oorzaak hier van was dat een generaal door een militair het eerebetoon werd bewezen, daar deze halt en front maakte en salueerde. Verdikkie, vrouw,was zijn uitroep, »daar zal j'em hebben, wat ze ons uit de krant hebben voor gelezen. Je weet wel.... Donato! Kijk ie dien ke rel stijf laten staan, zijn linkerarm omlaag en den ander omhoog. Hoe krijgt ie 't gedaanGauw mee, anders lapt ie 't ons ook Do bang gemaakte vrouw gehoorzaamde onmid dellijk en het echtpaar liep nu nog verder om dan noodig was. Van oen kras boertje verhaalt de »Midd. Ct.« het volgende als historisch Een landbouwer, die den respectabelen leeftijd van 80 jaar heeft bereikt, is op marktdag uit de stad naar zijn dorp een- afstand van anderhalf uur teruggereden. Thuis komonde ontdekt hij dat hij een paar pond tabak, die hij gekocht heeft, iu de stad heeft laten liggen. Dat is erg: zijn laatste is op. Weer terugrijden gaat niet, de paar den zijn te vermoeid. De dappere onde neemt zijn wandelstok, stapt ter deare uit en komt na ruim drie uur met de tabak ouder den arm parmantig en zonder groote vermoeienis thni3. Ter wille van de curiositeit van het geval en als staaltje hoe het bij sommige schutterijen toe gaat, verdient vermolding dat Woensdagavond, vol gens het »N. v. d. D.«, in een Geldersche gemeente eene inspectie gebonden werd over de schutterij.... bij hot licht eeuer petroleumlamp. Van Patti's toiletgeheimen weet een Amerikaansch blad merkwaardige bijzonderheden te berichten, welke wij geheel voor zijue verantwoording laten. De beroemde zangeres, zoo verhaalt hot, neemt allo dagen, vóór zij zingen gaat, een bad, maar laat het water niet verder komen dan tot aan haar hals. Haar aangezicht wascht zij nooit, »omdat water het vel te rimpelig maaktmaar het wordt met »cold-croam« ingesmeerd, welke dan na een poosje vooizichtig met een soort van troffeltje er afgeschrapt wordt. Daarna is zij, naar ze beweert, zoo schoon als iemand maar zijn kan. Twee RusLche gerecht el jjke ambtenaren waren onlangs bezig met het iuventariseereu van een boe del, en kregen daarbij een volle flesch in handen. Marsala!* verklaarde de oen op stelligen toon, terwijl hjj den inhoud proefde. »Neen, portwijn zei de ander die op zijn beurt een proefje nam. Daar de meeuiugen verschillend waren, proefden beiden nog eens: »Ik zeg u, dat het Marsala is!« En ik zeg u dat het port is. Proef nog eens!* Nu, wat zal ik opschrijven?* vroeg de eene amb tenaar. >Ach, schrijf nu maar »een ledige flesch!* zei de ander, diep ademhalend. De gebroeders Siemens, zoo bekend op electrisch gebied, brengen nienwe gloeilampen in den handel, waarin de glazen peer gevuld is met waterstof en niet luchtledig is, zooals b.v. bij de Edison- lampen. Een van de groote voordeelen dezer vul ling, beweren zij, is dat er zich geen koolstof te gen het glas zal aanzetten en dus de peer volkomen helder blijven. Hot Schwarzwald overtreft zjjn beroemde klok- werken steed door nieuwe. Al wat er tot nog toe is samengesteld, schijnt kinderlijk onnoozel bij het nienwe knnstwerk dat Cristian Martin te Billingeu, de bakende mechanicus, heeft vervaardigd. Het uurwerk is S1/2 meter hoog. 2l/% meter breed en gei ft. vooreerst seconden, minuten, kwartieren, u en, dagen, weken, maanden, jaargetijden, jaren en schrikkeljaren tot den laatsten klokslag van het jaar 99,999 der christelijke jaartolliug. Het geeft den jnisten tijd vau iedere gewenschte breedte op het noordelijk en zuidelijk halfrond; geeft de schijn gestalten der maan ea al wat mun overigens in den kalender zoekt. Dit alles echter is ook in symboliek uitgedrukt; het werk is vol statuetteu die op het menscheljjk leven, op het Christendom en verschillende mythologiüa betrekking hebben. Zestig beeldjes slaan de 60 minuten; de dood is naar Holbein's, doodendans, een skelet. De 12 apos telen verbeelden de maanden; de 7 getijden des leven volgens Shakespeare, de dagen der week. Men ziet de 4 jaargetijden, de 12 teekens van den dierenriem, 's Nachts komt een nachtwacht en blaast de uren op zijn horen, 's morgens kraait de haan om den dag te begroeten; ééns in 't jaar slechts, op den eersten dag der lente, hoort men den Schwarzwalder koekkoek. Behalve de figuren zijn er een menigte beweeg bare schilderijen in email, die de zeven dagen der schepping en de veertien staidën dor kruisiging voorstellen. Op een bepaald uur luidt een koster de klok in dien toren, knielt neder en vouwt de handen tot het gebed en bij alles speelt eene zeer welluidende muziek. Het Schwarzwald voert jaarlijks 2 millioen uur werken van 10 Mark per stuk uit; in de 92 kers pelen houden vier duizend meesters er 14 dnizend werklieden, mannen, vronwen en kinderen mede bezig. Keizer Paul van Rusland deed eens na het diner een dutje in zijn leunstoel. Het was een snikheete dag en de vensters der benedenvertrekken van het paleis stondeu open. In de kamer naast die, waar de keizer sliep, zaten eenige hofdames zacht met elkaar te praten. Een jonge garde-officier, die bij de dames zeer bemind was, keek iu 't voorbijgaan naar binnen en wilde oen gesprek aauknoopen, maar mon wenkte hom dat hij heen zou gaan, want dat de Keizer sliep. De officier flnisteide of men hem niet zou verraden, wauneer hij een grap uithaalde en riep dau zoo hard hij kon door het open venster van het keizerlijk vertrek het laug- gerekte signaal dor schildwachten »Flushaï Hier na maakte hij dat hij wegkwam. De hofdames verraadden hem niet en zeiden den Keizer, die over deze poets zeer verbolgen was, dat zij niet wisten wie hot bad gedaan. De keizer liet den gardecommandant komen en beval dezen den schuldige binnen een uur bij hem te brengen. Maar het uur was bijna verstreken en do commaudant had nog niet het minste spoor van den boosdoener ontdekt. Met de bevelen van keizer Paul viel niet te spotten en in zijn angst bood de arme comman dant een jongen soldaat 200 roebels aan, wanneer hij zich wilde uitgeven voor don vermetolen grap penmaker. De keizer zal je wellicht een dag of wat arrest geven; maar wat kan hot je schelen overreedde onze commandant. De soldaat, die voor geen klein geruchtje ver vaard was, stemde toe, nam de 200 roebels in ont vangst en juist een uur nadat de keizer het bevel had gegeven, was de commandant op het paleis terug en zoo het heette met den schuldige. Keizer Paul was eigenlijk de quaestie reeds zoo half en en half vergeten en verkeerde juist in den besten luim. Hij keek den soldaat eens aan en zeide »Een fiksche stem Geef don armen drommel 300 roebels.* De velen, die, ais vroeger, bevinden dat een pen geen brood geeft, kannen, om zich te troosten, de cijfers lezen, welke enkele meer bevoorrechten met hun werken maken. Onlangs deden de cijfers van Gladstone en Teunysons's honorarium de ronde door de bladen. Thans worden van eenige Fransche schrijvers de winsten opgegeven. Voor eeu nieuwen roman van Zola of Daudet betaalt eerst het dagblad eene beduidende som, om hem als feuilleton te plaatseu. De »Gaulois« gaf voor Nana* 20.000 francs en kreeg »Pot- Bouille* voor 30,000. Toen Germinal* zon ver schijnen, bood de »Gil-Blas« hooger en verkreeg dezen voor 40,000 francs. Dan komt de uitgaaf als boek nog. Zola is een der duurst betaalde, dan volgt Alphonse Daudot, die voor »Sapho« als ro man 48,000 francs ontving. Maar niet alleen zoo groote kunstenaars ver dienen veel. De gebroeders Gaboriau met hnnjus- titie-romans eveneens. Talent is natuurlijk noodig, maar ook wat toeval. Ohuet heeft voor »Le malt re de forges* na de 112e editie van den roman 56,500 frans ontvaugen, toen, na de omwerking voor het tooneel 73,140 francs en 5000 francs aan plaatsbiljetten, en eindelijk voor den verkoop van hot vertaalde stuk in het buitenland nog 40,000 francs. Het tooneel breDgt altoos hot meest op. Henri de Bornier ontving voor »La fille de Roland* 120,000 francs, Pailleron voor »La monde oü l'on s'eunuie* 150,000 francs, S.irdou voor Théodora en Fédora* ieder 300,000 francs. Toch is Sardou niet tevreden, hij misgunt een Eugelschen dief, die zijn »Dora« in Diplomacy* herdoGpte ea te Londen 700 maal deed opvoeren, de 500,000 francs, welke dezen als tantième* uitbetaald werden. De dichters worden niet zoo spjedig rijk. Victor Hago verwierf eeu redelijk fortuin; maar van de anderen is misschien Coppé de eenige, die een eenig^zitis welvarende positie aan zijne werken te dankeu heeft. HERTOG EN BOSCH, 81 Jan. Op de heden (Maandag) gebonden markt van vette kalveren waren aangevoerd 160 stuks. De prijs was le kwal. van 0.58 tot 0.62; 2e kwal. van 0.54 tot 0.583e kwal. van 0.50 tot 0.54 per kilogram. De prijs der boter wa3 0.80 a 1.04. .1 i— Mevrouw KORTE WEGHolster te 's Bosch op Papenhulst vraagt tegen 1 Mei eene Loon naar bekwaamheid. 'i n Notaris BOLL te Dint her, zal voor zijne principalen, publiek als provisioneel op Zaterdag 12 Februari 1887 en finaal 14 dagen daarna, dus op Zater dag 26 Februari 1887, telkens des namid dags 2 uur, in het logement ffHet Wapen van Amsterdam/' bij den Heer H. Mourik te Heusden, de navolgende uitmuntende landerijen, als: Ie Koop. Een perceel Hooiland genaamd ,/den Hoogendoorn," kadastraal bekend sectie A no. 14, groot 5 Hectaren 63 Aren 30 Centiaren. 2e Koop. Een perceel Bouwland op het voorste Hoofdveld, grenzende aan den Notendijk, kadastraal bekend sectie B no. 169, groot 3 Hec taren 21 Aren 20 Centiaren, in huur tot het ontblooten van den schoot in 1893, voor f 236 's jaars. 3e Koop. Een perceel Weiland genaamd „Princenkamp," in de Hoeven, aan de Kleij- bergsche straat, kadastraal bekend sectie B nos. 84 en 85, groot 3 Hectaren 72 Aren 60 Centiaren. 4e Koop. Een perceel Bouwland in de Hoeven, aan de Kleijbergsche straat, kadastraal bekend sectie B nos 155 eu 156, groot 4 Hec taren 65 Aren 60 Centiaren, iu huur tot bloot- schoof 1889, voor f 200 's jaars. 5e Koop. Een perceel Weiland in de Beem den, kadastraal bekend sectie C no. 16, groot 2 Hectaren 72 Aren 70 Centiaren. 6e Koop. Een perceel Bouwland op het Wielsveld of Wielblok, kadastraal bekend sectie B no. 311, groot 2 Hectaren 51 Aren 20 Cen tiaren, in huur tot blootschoof 1892, voor f 180 's jaars. 7e Koop. Een perceel Waardenbosch in de Zeggelaars, kadastraal bekend sectie A no. 394, groot 90 Aren 70 Centiaren. 8e Koop. Een perceel Bouwland op het Hoog, kadastraal bekend sectie A no. 142, groot 75 Aren 40 Centiaren. Inlichtingen zijn te bekomen bij den Heer Burgemeester Boll te Eethen, bij wie de kadas trale plans ter inzage liggen en ten kantore van Notaris B >11 voornoemd. De Notarissen DE KLEI.J1V te Gorinchem, en VERBERNE te J>nssen zullen te D u s s e n ter herberge wden Boerendans," in 't openbaar veileu eu Nu de dooi ia ingevallen, de hardrijderijen voorloopig tot de geschiedenis behooren en rijders en rijderessen naar hunne haardsteden zijn weergekeerd, komt in Friesland langzamerhand alles in de oude voegen terug. Men rust uit van de ver moeienissen der laatste weken, zonder de hoop op eene mogelijke wisseling van 't getij te verliezen. De ijsgod is immers nukkig, wellicht stolt hij morgen opnieuw voor langen tijd meren en rivieren, vaarten en grachten. 't Is een opmerkelijk verschijnsel, dat elk jaar ons nieuwe hardrijders brengt. Langer dan 3 of 4 jaren blijft men in Friesland geen hardrijder. Wie hoorde destijds niet met lof van Thijs van den Berg en zijn broeder Okke gewagen P Waar zij zich ter mededinging aangaven, kon men er vooraf van verzekerd zijn, dat zij met den prijs gingen strijken. Niemand durfde tegen hen den handschoen opnemen, en al weten wij het niet zeker, de beeldtenis van Okke, die door eene repro ductie van «Eigen Haard" werd verduizendvoudigd, zal gewis door menigen hardrijder in die dagen met niet weinig jalousie de metier zijn beschouwd. En nu Thijs, de gevierde kampioen, waagt zich zelfs niet meer aan eene eenvoudige korpshardrijderij Okke, hoewel winnaar van eenige kleine prijzen, moest het in de vorige weken herhaaldelijk afleggen en tevens Wiebe de Vries, Pieter Bruinsma en meer anderen. Op eene vraag aan Thijs van den Berg, wat naar zijn ge voelen toch wel de oorzaak van dit verschijnsel mocht zijn, antwoordde hij, dat het zijns inziens te wijten was aan te groote krachtsinspanning van de zijde der rijders zeiven. Dag aan dag vergen zij van hnn lichaam de sterkste krachtsver spilling; de gevolgen apenbaren zich wel niet dadelijk, maar blijven toch nimmer uit. 't Gebeurt meermalen, dat geoefende rijders drie, soms viermalen tegen elkander moeten rijden vóór een van beiden de zege heeft behaald. De Friezen noemen dit «kamprijden." Kornelis Ynses en Atse van Terzooi bleven zelfs op geves- tigden leeftijd geduchte hardrijders. Maar zij waren uitzonde ringen op den regel. Thans kan men op die voorbeelden niet meer wijzen. Zullen later onze kinderen Ulbe van Dijk, de Van den Berg's, Wiebe de Vries en Pieter Bruinsma in eere houden? Ei neen! dan klinken weder geheel andere namen om wellicht even spoedig verdrongen te worden als zoo vele anderen, die jaren herwaarts op de gladde baan werden genoemd. Zoolang er ijs is worden er hardrijderijen gehouden, want voor de prijzen door ijsvereenigingen uitgeloofd zullen zich immer mededingers aanbieden. En hij, die in eene vlaag van pessimisme hardrijderijen hij hanen- en stierengovechten durft vergelijkén, drage zorg, dat hij zijne meening voor zich houde, althans, het zou hem, vooral in Friesland, allicht op ietwat gevoelige wijze kunneu beduid worden, dat men met dat denk beeld geenszins instemt. De «Ned. Sport" behelst eeo portret van Arie van den Berg, en deelt daarbij het volgende aangaande dezen hardrijder mede Arie van den Berg, een welgesteld landbouwer te Benthui zen, Zuid-Holland, zag aldaar het eerste levenslicht op 25 Fe bruari 1852, en heeft dus weldra zijn 35ste levensjaar bereikt. Hij is zwaar gebouwd en bezit enorme kracht, doch mag op den naam van «mooi rijden" geen aanspraak maken. Zijne eer ste overwining in het hardrijden op schaatsen behaalde hij op 18-jarigen leeftijd te Zoetermeer, alwaar hij ook Woensdag 19 Jannari jl., regelrecht uit Hamburg komende, den lsten prijs van de 44 mededingers won. Na zijne eerste overwinning nam hij aan alle hardrijderijen, die hij bereiken kon, deel, en kwam slechts tweemaal geheel verslaeen uit den strijd, nl. eens in Utrecht en eens te Steenwijk. Zes of zeven jaar geleden be haalde hij negen prijzen achter elkander. Om het juiste getal prijzen en premicn op te geven, die hij behaald heeft gedu rende zijne hardrijdersloopbaan, is niet mogelijk, daar hij dit zelf niet weet, doch zijne voornaamste zijn die te Haarlem ƒ100, Leiden ƒ100, Gouda f 7a, Pijnakker ƒ60 (2 maal). Maarssen 50, Ouwerkerk aan den IJsel ƒ50 (twee-of drie maal) benevens een tal van andere kleinere prijzen en premiën. Een 13-tal jaren geleden ging hij eene match aanmetA.de Grot Gouda, waar fel werd gestreden en die hij glansrijk won. Ilet is opmerkelijk dat hij te Amsterdam nooit een lsten prijs heeft kunnen behalen, doch laten wij ons haasten er bij te voegen, dat hij daar steeds de snelste Friezen als tegenstan ders had; eens had iiij daar testrijden tegen 108concurrenten, onder welke alle bekende Friesche hardrijders niettegenstaande dat bi- hcorde hij onder de vier laatst aanblijvenden, doch moest hij het toen tegen Okke van den Berg afleggen. Aan training doet hij weinig, doch hij voedt zich steeds krachtig, gaat zich nergens am te buiten en onthoudt zich geheel van spiritualiën. Volgens zijne eigen verklaring rijdt hij nu veel harder dan 4 a 5 jaar geleden; zijn liefste afstand is 1600 meter, en telkens als hij dien afstand afgereden heeft, gevoelt hij zich minder vermoeid. Dat dit geen grootspraak van hem is, heeft hij onlangs te Hamburg duidelijk bewezen, waar hij den Noor Harlad Hagen, een niet te verachten te genstander, die naar veler gevoelen harder rijdt dan Axel Paul sen, op dien afstand verslagen heeft. De grootste lofspraak voor hem was dan ook wel het gezegde van den Noor na zijne nederlaag: «You snel". Dat hij nog jaren eene goede gezondheid moge genieten en de primus onder de Zuidhollandsche rijders moge blijven, wordt hem zeker toegewenscht door allen, die hem in Hamburg zoo krachtig onze nationale eer zagen verdedigen. (Ned. Sport.) n li

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1887 | | pagina 3