L. J. VEERMAN. 2ierhandel, P.yan Doornik, 's-Éosch. Hypotheekbank* P. KIPPING, Schrijvers gevraagd voor Meubels, Marmer en gevernisd Houtwerk, TGen verjaardag van 21* M. den Koning, L. VEERMAN, te HEUSDEN. t, II puike Steeekolen, te Heusden BURGERLIJKE STAND. 323ste Staatsloterij. Gemengd Nieuws en Allerlei. Afdeeling Heusden. Wederverkoopers rabat. Zuid-IIollandsche A. van Delft te Heusden. MARKTBERICHTEN. ADVERTENTIEN. H. W. KRUIJS en ZOON, T. Boeren teHeusden, AJinsen te VlijmenIV. Bay ens te Waal wijk, H, CasteUjns te Baardwijk, Avan den Oord te Nieu wku jk, de Gouw te Drunen, Mej1). Vugts te HaarsteegH. Molen schot te Kaatsheuvel t Wij vernemen dat de internationale com missie in zake de verbetering van de rivier de Mark, dezer dagen een plan heeft ingediend voor de werken aan die rivier op Belgisch grondgebied. Tegenover de toenemende concurrentie van liet buitenland (Antwerpen, St. Claude Hanan, Parijs en New-York) met onze diamant-nijverheid, nemen de Amsterdamsche diamantslijpers maatregelen om Amsterdam als centrum van deze industrie te handhaven. De heeren Gebr. Boas Jzn. hebben bijv. besloten hun fabriek van 370 tot 500 molens te vergrooten, waarvoor de gebouwen in de Uilenburgerstraat met 80 meter zullen worden verlengd. Het be noodigde terrein is aangekocht. Het getal werk lieden aan deze fabriek, Ihans ongeveer 1000, zal na de verbouwing tot 1500 kunnen klimmen. De Parkschouwburg te Amsterdam is gisteren avond bij opbod verkocht. Er bestond onder 70 nieuwsgierigen en belangstellenden blijkbaar weinig kooplust. Er was zelfs moeieüjk een aannemelijk bod te krijgen. Toen echter van de groene tafel een inzet kwam van f 100,000, ontstond er eenig leven en werd het hoogst geboden door den makelaar Rohling, nl. f 133,000 voor den heer Huizinga. Woensdag e. k. gunning bij afslag. De zoogenaamde plok (strijkgeld) was f 500. Uit Wieringen wordt gemeld In het „Nieuws van den Dag" van den lsten Februari komen berichten voor uit Workum, Sneek, enz., dat men daar verleden week, des middags kwart over een en later nog weer, schok ken van aardbeving heeft gevoeld. Het is jammer dat men den dag er niet bij genoemd heeft. Ook hier op Wieringen hebben wij verleden Vrijdag, 28 Januari, 's middags tusschen 12 en 2 uur, geweldige schokken gevoeld, zoodat de glazen er van dreundendoch die schokken werden veroor zaakt door kanongebulder op het Nieuwediep. Waarvoor ze daar toen zoo geschoten hebben is ons niet bekend; doch daar Workum en Sneek in eene rechte lijn tegenover ons eiland liggen, is er geen twijfel aan of die schokken zullen door dat schieteu zijn teweeggebracht. De heer J. Vaassen, te Budel, is in het bezit van een fraai appelboompje, staande in een bloem pot. De opgaande stam, ter hoogte van ongeveer 1 meter, prijkt meteen prachtige bolvormige kruin, waaraan men op dit oogenblik 30 volwassen appelen van de fijnste soort kan bewonderen. De heer Erkenbrecher, directeur der Fransche Manege te Amsterdam, is Zaterdag met zijn span zware Hongaarsclie paarden voor een panier, in 88 m. 2 s. van Amsterdam naar Haarlem gereden. Hij had gewed, dat hij den afstand van poort tot poort in 40 minuten zou afleggen. Behalve de ambtenaren, den laatsten tijd ten postkantore te Waalwijk in dienst, zijn nog ver schillende andere, vroeger daar werkzaam, dooi den heer rechter-commissaris bij de arr.-rechtbank te 's-Bosch gedagvaard om getuigenis af te leggen. Het onderzoek schijnt te loopen over een tijdvak van 1617 jaren. De Rechtbank te Amsterdam deed heden uit spraak in de bekende vordering van de firma De Bruijn tegen de gemeente. Overwegende dat de opzegging der coucessie aan de Hollandsche gas fabriek behoorlijk was gedaan, ontzegde de Recht bank aan de firma De Bruijn den eisch tot scha devergoeding door de gemeente te betalen, wegens de afsnijding der gasbuizen. Volgens een gerucht zou onlangs in de At- jheesche wateren, een sloep van een der Neder- landsche oorlogschepen door de Atjehers over vallen en uitgemoord zijn. Tot de bemanning zouden o. a. drie scheepjongens van het eiland Tessel behoord hebben. Met zekerheid is aangaande dit feit uiets bekend, doch de familie der bedoelde knapen ontving reeds in langen tijd geen bericht uit Indië. Te Asten (N.-Br.) is zekere M. B., werkman in de fabriek van den heer Bluijssen, tusscheu eeu der machines geraakt. Hij werd zwaar ge kneusd en is daags daarna overleden. Een ongehuwde schippersdochter te 's Hertogenbosch is in hechtenis genomen, wegens het om 't leven brengen van het kind waarvan zij Zondag beval len is; zij had het overboord geworpen. Maandag werd het uit de Zuid-Willemsvaart opgehaald. De toestand van den zes maanden geleden door een revolverschot verwonden Janssen te Stein (Limburg), is allerhachelijkst. De kogel zit nog altijd in de longen, alle hoop op herstel is opgegeven. De vermoedelijke dader blijft alle schuld ontkennenook geen der gehoorde ge tuigen geeft eenige opheldering. In de Leid- schedwarsstraat te Amsterdam is een metselaar, die bezig was een schoorsteen te herstellen, van het dak van het huis op straat gevallen. Hij was da delijk een lijk. Een 78-jarige doove vrouw ia te Delft bij het afgaan van de brug aan den Ver- versdijk tegenover de Choorstraat door een meu belwagen aangereden, tegen den grond geworpen en met gebroken been naar haar woning op een hofje aan den Verversdijk overgebracht. Het lijk van den persoon, dat Zaterdag jl. drijvende in het water langs den rijksstraatweg van Leeu warden naar Groningen werd gevonden, is dat van Rienk Hof, bokschipper te Leeuwarden. Voor eenige weken te Groningen uit de gevangenis ont slagen, had hij sedert een zwervend leven geleid. Vrouw en kinderen, van zijn loslating verwittigd, verkeerden in het onzekere omtrent de plaats waar hij zich ophield, daar hij nog niet aan boord van zijn schip teruggekeerd was. In de fabriek van de heeren P. Regout Co. te Maastricht bekwam een werkman, bij het ontsteken van gas in een kaïner, die tot bergplaats van salpeterzakken dient, door het vlamvatten van die zakken zulke hevige brandwonden, dat men aan zijn behoud wanhoopt. Zekere K. te Bokstel heeft zich in eeu vlaag van dronkemanswaanzin door een revolverschot van 't leven beroofd. Een der jonge matrozen van het opleidingsschip //Anna Paulowna" te Rot terdam is Dinsdag uit een der raas op een ijzeren ketting in het Boerdiigat gevallen. Hij was ter stond een lijk. Een 21-jarige jongedochter te Delft schonk gis teren op de stoep eener woning in deAnnastraat het levenslicht aan een wereldburger. Het 6- jarig zoontje van een bewoner der grensstraat aan de Weesperzijde te Amsterdam, is in een sloot gevallen en verdronken. Een bankwerker in de lleguliersdwarsstraat aldaar heeft zich, aan zijn bank staande, twee vingers afgedraaid. De man liet zich in het gasthuis verbinden. Te De Wilp (Groningen) waren eenige kinderen op het land aan het spelen; het oudste, een jongen van 12 jaar, wilde zich voor aardigheid //ophangen", zoo als hij zeide. De strop werd om den hals van den jongen gedaan, met het noodlottig gevolg dat hij weldra stikte. De anderen liepen weg; toen er hulp daagde, vond men slechts een lijk. Een 16-jarige knaap waagde zich te Leiden nog op het ijs van den Plantsoen-singel bij de eenden kooi. Hij ging er natuurlijk doorheen en met moeite opgehaald, werd door dr. Yan der Burg getracht den jongen, die bewusteloos was, in het leven te behouden. Alle pogingen daartoe misluk ten na eenigen tijd bleek de jongen te zijn overleden. Zekere J. B. in het dorp Enter broek wondde zich op 1 Januari met het Nieuw- jaarschieten aan de hand. Dezer dagen is hij onder hevige smarten aan die wonde overleden, evenals een jongmensch te Exter, van wiens dood we reeds melding maakten. Uit een der grachten van het fort //de Bilt" bij Utrecht werd het lijk opgevischt van een onbekenden man het is ter herkenning naar het politiebureel vervoerd. GEDACHTEN. Aan verschillende schrijvers ontleend. Heden overleed zacht en kalm, onze dierbare Moeder, Behuwd- en Grootmoe der, Mejufvrouw CORNELIA VAN DE KOPPEL, Weduwe van den heer Leendert Antony Snoek, in den ouder dom van bijna 84 jaren. A. B. SNOEK. M. SNOEK, geb. Yan Bergeijk. M. M. YAN BAASBANK. C. B. YAN BAASBANK, geb. Snoek. A. YAN DE KOPPEL, Wed. W. Snoek. B. SNOEK. Alm kerk, 1 Febr. 1887. Op WOENSDAG 9 FEBRUARI a.s., des na middags ten 6 ure, zal len huize van den Heer II. Mourik, iu „het Wapen van Amsterdam'», te Heusden, eene voordracht worden gehouden door den Heer Quauekker, Officier-Paardenarts te Breda. Het te behandelen onderwerp zal zijn a. Het model der Artillerie Remonte-Paarden. B. Het Hoefbeslag. De bijwoning dezer voordracht wordt voor een ieder kosteloos opengesteld, waarop Land bouwers en Hoefsmeden opmerkzaam worden ge maakt. Namens het bestuur, De Secretaris, Bass Co's Palo Aio 15 ct, p. 1/2 fl. Vollenhoven Co's Extra Stout 1272 id. 16 13 10 12 6 5 Handelaar in Turf en Steenkolen. Drie Trompetterstraat, nabij de Haven, tz Heusden, levert steeds a Contant r "vrij aan huis, voor 521/2 Cent per Mud. voor 50 Cent per Mud. bSStS lange Peelturf 60 Cent per 100 stuks vr-ij aan HUIS. J. II. NICHOLSON, 4, rue Drouot, PARIJS. van f Heusden, van 22 tot 31 Jan. Geboren: Johannes, z. v. L. van Mierlo en M. Brands; Gerardus Johannes, z. v. M. Heispoor en C. van Keulen Joseph, z. v. A. van Well en E. Bovens, t Meeuwen, van 131 Jan. Getrouwd: Willem Bonis en Petronella de Yeer; Pieter Jacobus v. d. Koppel en Pieternella Lankhaar. Geboren: Pieternella Gijsberdina, d. v. A. Lanklaar en G. Branderhorst; Jan, z. v. H. Pruissen en H. J. VerheulMarinus, z. v. P. de Raad en P. de Wind. Overleden: Julis Jacobus Smits, 80 j.Adri- aan Gijsbert van Bak, 3 m. Haarsteeg 3 Febr. Geboren: Cornelis Johannes, z. v. M. Didden en A. M. Timmerman. Prijzen van 100 en daarboven 5e Klasse. Trekking van 1 Febr. Prijs van 100.000 no. 16690 1000 nos. 77, 4038, 13602, 20603 en 20750; ƒ400: nos. 161, 5457, 5503, 9364, 14725 en 17328; ƒ200 nos. 4647, 7795, 18094 en 19252 100 nos. 657, 2016, 2293, 7161, 8313, 9777, 9873, 10945, 12837, 15847, 18634, 18954 en 20941. 5e Klasse. Trekking van 2 Feb. Prijs van 50.000: no. 6008; 1500: no. 18941; 1000: no. 8255; 400: no. 18383; 200 nos 1583, 2518, 5937, 5985 11427, 14653 en 16166; 100: nos. 593,4611,9650,13791, 16255 en 18276. 5e Klasse. Trekking van 3 Feb. Prijs van 1000: nos. 1792, 5395, 7398,8807, 10632, 12259, 13519, 15840, 18089 en 20384; 400: no. 5446; 200: nos. 1847, 12587 en 14042; 100: nos. 785, 4043, 4553, 5252,5767, 5912, 6960, 7041, 10476, 10695, 11687, 14008 en 18562. Naarmate wij stijgen in aanzien of in de for tuin, is dit gemakkelijk op te merken aan de hou ding van onze omgeving: alle gezichten helderen voor ons op, wij krijgen bekoorlijke glimlachjes, de woorden die men ons toespreekt zijn vleiend, het is eene geheelo verandering die zich ten onzen gunste openbaart, wij verbeelden ons in eene an dere omgeving verplaatst te zijnzal dat altijd blijven duren Ja, zoolang ons aanzien of onze fortuin duurt. Laat ons den ouderdom eeren, wij hopen hem immers allen te bereiken. Diogenes stak de hand naar eeu standbeeld uit, em, zooals hij zeide, zich aan eene weigering te gewennen. Eene vrouw die op meer gevorderden leeftijd schoonheid met verstand paarf, gelijkt op eene bloem, die den glans harer kleuren verloren, maar de geur er van behouden heeft. Het verkeerde gezelschap is als de tabaksrook; gij kunt er niet lang in verkeeren zonder den reuk er van mede te nemen. Hij die de laatste omnibus afwacht, loopt groot gevaar op zijne voeten naar huis te moeten gaan. Er bestaat geen zwaarder last, dan die vau den tijd waarin men niets kan doen. Een fraai kleed kan wel een dwaas bedekken, maar hem verbergen nooit. Een Scheveninger, die altijd getrouw een der koffiehuizen op Maandag bezocht, had de gewoonte om als hij een kop koffie bestelde, de daarbij ge- Vgegde klontjes suiker in zijn zak te steken en die voor zijn meisje te bewaren. De bediende die dit reeds lang had opgemerkt, had de vrijheid ge nomen om drie stukjes biljartkrijt den vorm te geven der klontjes en bediende daarmede den be zoeker, die er eveneens als vorige malen mede han delde. Toen hem nu Maandagmorgen een dito be stelling werd voorgezet, vroeg hij den kellner: »Is dit wel goeje suuker, jog? De veurige liekte wel krèt, zei men mèd, toen 'k ze er 'n brokske van in den mond stak!* Agent van politie (te Rotterdam, tot een druk passagierend inboorling van Over-JlaJclcee)«Zeg eens, vrindje, waar hoor je t'huis; waar woon je Inboorling (stotterend): «Waar ik woon? vlak over Kee!« Een bijenhouder te Schin-op Geul kwam onlangs op den inval, om do bijen te bespieden gedurende hun werk in den korf. Hij liet eeu glazen stolp maken, geheel als een bijenkorf ingericht en plaatste de diertjes er in, die aanstonds met den arbeid een aanvang maak ten. Doch inplaats van met het maken hunner cel len te beginnen, waarop de waarnemer rekende, besmeerden zij het glas met eene ondoorzichtbaro massa, waardoor het onzen wijsgeer onmogelijk was hen verder in hun werk gade te slaan. Een garentwijnder te Aalst, weduwnaar met tien kinderen, is verleden week in den echt getreden met een weduwe die een gelijk getal spruiten ten huwelijk brengt. Daar zal men waarschijnlijk over den slechten tijd niet te klagen hebben. Onder het opschrift: «In het Volkspark* deelt het «Nieuwsblad voor Ned.« mede: Zeg ereis, rooije 't schijnt er bij jou aan te zit ten, tegenwoordig. Dat zou 'kmeenen; 'k heb den kost vrij! Den kost vrij? Waar ben je dan? Wel in 't Volkspark; brood voor niemondal Dat kan een extraborrel lijden En met een onbeschoften lach op zijne gemeene tronie verwijderde zich de «rooije* uit de onaan zienlijke maar druk bezochte herberg, waar hij «stamgast* bleek te zijn en ondanks zijne werke loosheid of werkloosheid, wat voor hem hetzelfde was, meer dan ooit in den laatsten tijd kwam. Dit gesprek is historisch en werd ons juist zoo overgebracht, als wij het hier mededeelen. zigster aangekomen. Met niets anders dan een pa> rapluie, om zich tegen de dichte sneeuwvlokken te beschutten, was deze dame over de Corno Stella geklommen en had daarna haar intrek genomen in een herborg niet ver van Garona. Hier nam zij een kamer, waar zij het stoken verbood. Zij wierp de vensters open, ontkleedde zich geheel, hing haar natte plunje tegen den schoorsteen te drogen en legde zich, zonder het minste dek, ter rusta. Ze sliep den ganschen nacht door, ofschoon de ven- sters openstonden en het buiten vroor dat het f kraakte. Des morgens vroeg was zij weder op de been, kleedde zich, gebruikte haar koffie, betaalde stipt de rekening en zeide, dat zij over den Splügen wilde. Buiten sneeuwde hot maar door, maar zij stak baar parapluie op en ging weder onverschrok ken op het pad. Natuurlijk is deze dame eene En- gelsche. I Een staaltje van kort preeken. Toen Czaar Peter I zich eens te Zaandam be vond, doch nu niet als scheepstimmerman, maar als Keizer, bezocht hij onder meer ook het bede- huis der Doopsgezinden. Broeder Noome, des tijds predikant bij die gemeente, geleidde hem. Nadat de Ozaar een poosje door de kerk gewandeld en daar rondgezien had, verzocht hij den leeraar eens voor hem te preêken. Deze had daar niet veel zin iu, maar de Vorst drong er zoo op aan, dat hij toch moeielijk kon weigeren. Hij beklom dan het preekgestoelte, en hield de volgende oratie «denk wel, spreek wel, doe wel, amen!* Peterwas hier zoo over voldaan, dat hij den Russischen pries ter, die in zijn gevolg zich bevond, een gevoeligen slag gaf, en tot hem zeide: «Zoo kort en goed moest gij ook preóken.* Extra Stout 15 id. Dezer dagen is te Bergamo een zonderlinge rei- Lncu-st uier 12 ct. i/j, 6/g ct. /g fl. Met niets anders dan .V na- 1 ?ll80ner» Nurnberger Bier 17 ld. 9 ld. Beiersch Bier Dortmunder Lagerbier Hollandsch I II 9 id. id. id. id. id. 8Vt 7 6Vs id. id. id. id. id. Hij: Vrouwlief, ik houd veel van je moeder, maar die zandkoekjes, die ze ons van avond voor zette, waren niet om te eten. ZijDat moet je niet zeggenmijn moeder kon al znlke heerlijke zandkoekjes bakken, vóór dat jij nog op de wereld was. Hij: Nou, die van van avond dateerden dan ze ker nog uit dien tijd. Nieuwlicht le kwaliteit Prijscourant op aanvrage. Verzendingen door geheel Zuid-Ned. per 50 stuks franco. De Bank sluit leeningen onder verband van éérste Hypotheek op gebouwen en ongebouwde eigendommen tegen matige rente en administratie-kosten. Zij geeft pandbrieven uit van 1000.500. 100.en f 50.rentende Ü/g a pariaflos baar bij uitloting. Agent voor HEUSDEN en OMSTREKEN, de Heer aan het pakhuis afgehaald, De zoo zeer gerenommeerde f HEUSDEN, 29 Jan. Boter, 55 a 56 ct. per stuk van 6 ons. Eieren a 4 ct. per stuk. f DUSSEN, 3 Feb Op de heden alhier gehou den botermarkt werden aangevoerd 219 kilo boter. Zij gold van f 0.91 tot ƒ1.07. t BOMMEL. 1 Febr. Boter 0,50 d 0,60 de 5 ons. Eieren 1.10 a 1,20 de 26 stuks. tztasunasoaa om ons lijsten te zenden van de namen der per sonen hunner woonplaats, die onze artikelen zonden koopen. Formulieren om deze namen op te schrij ven en nadere inlichtingen franco. Adres Handelaren in Verfwaren en Vensterglas te 's-HERTOGENBOSCH, is steeds verkrijgbaar in fleschjes A 171/aCENTen bij de Heeren Plaatsen waar nog geen dépots gevestigd zijn worden gevraagd. Fabrieksmerk gedeponeerd. om gezongen te worden bij gelegenheid van den op verschillende bekende wijzen. Per stel van 6 stuks gesorteerd 5 CENT, in deD Boekhandel van

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1887 | | pagina 3