l. j. veerman. p. kipping, BILLARTFABRIEK. „De Linge gorinchem. finaal verkoopen jij van LanflDouw. 323ste Staatsloterij. MARKTBERICHTEN. ADVEHTENTIEN. Afdeeling Heusden. puike Steenkolen, te Heusden Houthandel. beste langs Peelturf so cent per 100 stuks Stoom Houtzagerij en Schaverij GEDACHTEN. De Notarissen DE KLEIN te Gorinchem en VERBERNE te Dussen, zullen Don derdag 17 Feb rii ar ij 1887, voormiddag 10 uur, te Dussen, ter herberge wden Boe rendans" 1.73.00 heet. Weiland te Dussen in den Z. W. Polder, ingezet en verhoogd totf 4200. 1.51.50 heet. Weiland aldaar, ingezet en verhoogd tot f 2700. 74.70 aren Bouwland aldaar, ingezet en verhoogd tot f 1075. Huizen, Erven, Boomgaard en Hakhout, te Emmikhoven, groot 46.64 aren, in 2 perc., ingezet en verhoogd tot 1375. Op WOENSDAG 9 FEBRUARI a.s., des na middags ten 6 ure, zal ten huize van den Heer h. Moukik, in „het Wapen van Amsterdam", te Heusden, eene voordracht worden gehouden door den Heer Quadekker, Officier-Paardenart3 te Breda. Het te behandelen onderwerp zal zijn A. Het model der Artillerie Remonte-Paarden. B. Het Hoefbeslag. De bijwoning dezer voordracht wordt voor een ieder kosteloos opengesteld, waarop Land bouwers en Hoefsmeden opmerkzaam worden ge maakt. Namens het bestuur, De Secretaris, Handelaar in Turf en Steenkolen. Drie Trompetterstraat, nabij de Haven, te Heusden, levert steeds Contants vrij aan liuis, voor 52V3 Cent per Mud. aan het pakhuis afgehaald, voor 50 Cent per Mud. vrij nan HUIS. Wed, W. L. liiiijk Zoon, Oppert 148, ROTTERDAM, zeer BILLIJKE PRIJZEN. Lansdaal en Gijsbertje van AalstMathijs, z. v. A. Brnijgom en A. van Genderen; Johanna, d. v. A. Keijnemans en A. van Wijk; Adrianus, z. v. L. van Wijk en T. van dor Meijden. Overleden: Hermanns van Heemskerk, 3 w.Hester van Thuijl, wed. van Adriaan van Dalen, 73 j.; Cornelia Johanna Vos, 11 m. II—TT— ■irwin i i «i-- Tr—rri - fant *-f— Prijzen van 100 en ilaarhoven 5e Klasse. Trekking van 4 Feb. Prijs van 400: nos. 6803 9474 10100 12-166 14412 17268; 2j0: nos. 13130 207r"; 100: nos. 802 1474 2649 5384 5881 7826 16935. Aan verschillende schrijvers ontleend. Een fijn vernuft is alt jjd karig met zijne bewon dering. De hoffelijkheid wordt zelfs hinderlijk, wanneer men te veel wil opgemerkt worden. De aangenomen deftigheid is een voorwerp van bespotting. De ware adel zit niet iu het kleed, maar in het hart. Het is moeielijker zijn vrienden te behouden, dan vrienden te maken. Wacht u voor een verzoenden vriend evenals voor de tocht. Ontvlied den vriend die u wil beschermen, maar met de tong verraadt. Een vriend vol eigenbelang is gelijk aan een zwaluw op uw dak. Het ongeluk en het samen reizen maakt vrienden. Er zijn weinig vrienden om de persoon, maar wel om het geld. Men beoordeelt de menschen naar zijne vrienden. Verbroken vriendschap kan wel weör hersteld, maar nimmer meer zóó hecht worden als eertijds. IJSHERINNERIN GEN. Vóór deze winter den weg van alle andere winters is gegaan, en nog slechts in herinnering zal voort leven, willen wij uit het Nederl. Handboek van IJs- Sport, dat wij dezer dagen aankondigden, nog en kele merkwaardigheden mededeelen van hetgeen daarin ook op het gebied van strenge winters, en daaruit voortvloeiende feesten en kermissen op het ijs wordt aangetroffen. Zoo was b.v. de winter van 1740 bijzonder streng, strenger nog dan die van 1702, en duurde van 5 Januari tot 10 Maart. De Zuiderzee was dichtgevroren. De Maas bij den Briol had sedert 1682 niet zoo vast gezeten. Op de rivier de Schelde had men een ijsblad op gericht, waarop de volgende regelen waren uilge- houwen »Te Sint Matthijs* »Zag men noch sneeuw, noch ijs, En met half Meert, Reed men over 't Scheld met koets en peerd.* De Elbe voor Hamburg werd met arresleden bereden. Den 12n Maart passeerde men de Sond met zwaar beladen wagens, hetwelk sedert 1659 niet was ge beurd. De Weichel bij Danzig, de Newa voor Petersburg en do Duna bij Riga waren met vast ijs bezet, tor- wijl de rivieren in Frankrijk tot aan den bodem toe bevroren waren. Van Stokholm reed men over zee met paard en slede tol Abo, evenzoo van Roval naar Finland. Men reed te paard over den Theems en over den Rijn reden wagens en karren. Den 24n Fobr. was de zee voor Genua bevroren, 't welk nooit gebeurd was. Den 7n Maart kon men tusschen den Helder en Texel geen water in zee zien en van Ostendo uit zag men het ijs 2V2 mijl ver in zee. Overal vroren er menschen en beesten dood. Te Hamburg arriveerden 0. a. den 12n Januari een postwagen vol doodgevroren passagiers De uit gehongerde wilde dieren drongen tot in dorpen en steden door, om er hun prooi te zoeken. Te Pa rijs, Brussel en in andere steden brandde men, ter verwarming, reusachtige vuren op pleinen en stra ten. In Engeland bevroren de watermolens onder 't malenrotsen scheurden en er sprongen bronnen uit te voorschijn, die alles overstroomden en in ijsvelden herschiepen. Te Trier vielen de raven dood uit de lucht; in Luxemburg ving men wilde gan zen met de hand; in Engeland lagen groote scho len ganzen en eenden dood op het ijs; in Duitsch- land aten boeren en burgers dagelijks adellijk wildbraad, daar herten en wilde zwijnen bevroren aan den weg lagen en ieder ze voor 't halen had. Te Duinkerken werd een schip binnengehaald, welks geheele bemanning aan armen en beeuen bevro ren was. KortomGeheel Europa rilde van de kouDe profeten voorspelden nog vreeslijker dingen; do dampkring zou in ijs veranderen en het bloed in de aderen doen stollen. Toch ontbrak het te midden dier ellende niet aan vermakelijkheden. Van Harlingen reed men met paard en slee over de Zuiderzee naar Amsterdam. Op de rivier de Theems stonden vele tenten en kramen; men braadde zelfs een geheel schaap op het ijs. Op den Rijn voor Mainz had men een ge- heelen landweg van drankwinkels en hutten. Het jagersgezelschap dier stad schoot den 6 Maart (op het ijs) naar de schijf. Vóór Mannheim maakte den len Maart een schoenmaker een schoen van een el lang op den Rijn. Prins Augustus van Hol- stein hield op de Elbe eene sledevaart van Ham burg naar Harburg. Den 23 Januari presenteerde men te St. Petersburg aan de Keizerin een geheel paleis met alle daarbij behoorende meubelen, spie gels, standbeelden, pyramiden enz., 52V2 VO0t lang en I6Y2 voet breed. Rondom dat kille gebouw wa ren zes, van ijs vervaardigde, kanonnen en twee bomketels opgesteld. Een zes ponds kogel, uit dat kanon tegen eene op zestig schreden afstaud ge plaatste tweeduims plank afgeschoten, verbrijzelde deze zonder dat het ijskanon uiteen sprong. Don len Maart werd op de Main door de kui persknechts van Frankfort een wijuvat van achttien, en door de leerjongens een van negen amen op het ijs vervaardigd. Men schonk den »aanschouwers van fatsoenrooden en witten wijn, danste den hoepeldans op het ijs en gaf de vaten ter gedach tenis aan den Magistraat. Den 4en Maart had het bakkersgilde te Heidel- berg nog een bakoven midden op het ijs van den Neckar opgericht, en bakte daarin den volgenden dag rogge- en tarwebrood. De beeldhouwers te Antwerpen beitelden uit ijsblokken levensgroots leeuwen, paarden, menschen enz., die zóó goed ge lukt waren, dat men, bij 't wederkoeren der leute, de vernietiging dezer wonderbare kunstgewrochten met droefheid aanschouwde. Aanzienlijk was het fetal paarden en sleden, welke van Stavoren naar Enkhuizen reden. Den 19eu Februari werd bij Stavoren een tent op zee opgezet met een prinsenvlag er op en een hooiwagen er in. Dien dag zijn er ongeveer hon derd paarden eu sleden naar Eukhuizen geweest, o. a. een Worknmer met twee Noordsche kodden er voor. Te HarÜDgeu en tusschou Stavoren en Enkhui zen was hel alsof er kermis op zee werd gehou- duu; daar kon een ieder krijgen war zijn hart be geerde. De Eukhuizors hebben verklaard, dat de Friezen daar in éeue week voor 40,000 aan goud en zilver kochten. Ia dezen winter kwamen twee Molkvverumers, Anne Abes op schaatsen en zijne vrouw, Rinks Jolles, met een priksleedje te Eukhuizen. Ook Hindcloopers oudernamen dien tocht op priksleedjes. Tot da strenge winters behooi dn ook die van 1830. Deze had met dun beschrevene van 1740 veel 0voreenkomst., doch duurde korter. Den 22n Jan. reed men met paard en slede van Ameland naar Holwerd, 't welk allengs aangroeide tot 20 a 50 sleden. Ook van Holwerd naar Ameland werden tochten ondernomon, waarbij men zelfs chai- sen opmerkte en boerenwagens met twee paarden bespauuen, ieder met 10 a 12 personen bevracht. Deu 27n Jan. arriveerde te St. Anna Parochie K. Fronzen van Terschelling, na mot paard en slede 4 uren op het ijs te zijn geweest. Van Termunterzijl werd geschreven, dat aldaar in de maand Febr. vóór de haven op de Eems een wedstrijd op schaatsen plaats vondeene bijzon derheid welke, volgens getuigenis van de oudste daar wonende ingezetenen, nimmer had kunnen plaats hebbenzelfs niet in den kouden winter van 1740. Om nu meer. in 't bijzonder terug te komen op de feesten, zoo had men volgens »De oude tijd ook in den winter van 1740 bij alle steden van Nederland, waar een ruime ijsbaan was, de van ouds vermaarde kermis op het ijs. Al wat anders een kermisplein opleverde, zag men nu op de ijsbaan. Daar klonken trompetten, Turksche trommen en bekkens als in 't Janklaassenspel ginds stonden de koorddansers en de goochelaars, de wafelkramen en de «zoete invallen«; daar zag men den speel man op schaatsen en ginds den'kwakzalver in een groote ijsslee, door zijn nar geduwd. Alle kaste- loins uit den omtrek sloegen er tenten op en brach ten er hun flesschenwinkel heen, en de oliekoeken vrouwen verhuisden van markt en brug naar de ijsbaan. De mallemolens verschenen er, gemetamor foseerd in draaisleepjesde koekhakblokken en de rijfelaars stonden er op eene rij en zelfs de zakken rollers ontbraken niet. Hier werd een katje ge knuppeld; ginds zag men eene hardglijderij vóór dan wind, door honden op notendoppen. Stond men soms te kijken naar 't vogelschieten of 't ganzentrekken of 't, ringsteken op schaatsen, dan hoorde men op eens den bakkersjongen op zijn hoorn blazen en ijlde op 't geluid af er heen, om warme bollen op het ijs te eten. Men zag er verder winkels vol rariteiteiten en werklieden aan den arbeid. De kuiper stond op het ijs te kuipen en de schoenmaker zat er den pikdraad te trekkenoveral kon men aardigheden i>ter gedachtenis« koopen, vooral zilveren lepels met opschriften op den steol. Konom! het waren »ouderwetsche« ijs-kermissen in al haar glorie, die thans ten eenenmale tot het verledene behooren, doch zeker vroeg of laat door het mode-wentelrad weer eens naar boven zullen worden gebracht. (N, v. d. D.) Dezer dagen behelsde het »N. v. d. D.« de vol gende advertentie,: Prijsvraag. Een prijs van ƒ10 en eene premie van 5 wordt voor de beste oplossing uitgeloofd zijn er meer wordt prijs en premie door loting toegekend6, 7, 8, 13, 9 is eene bergplaats, 4 11, 12 loopt ieder over, 1, 2, 3, 4 verschaft be staan, 6, 5, 2, 3, bereidt men van de koe, 10, 8, 4 wordt gebruikt voor een hond. Het geheel is eene kwaal voor gansch Europa. «De mededingers moeten 25 cents aan postze gels met duidelijk adres inzenden aan het »N. v. d. D.« onder motto «Prijsvraag* vóór 8 Februari, waarna de uitslag in het »N. v. d. D.« wordt be kend gemaakt. Men had hier te doen met een van de clandestine geldloterijen om ze niet anders te noemen waarvan in 't buitenland groot misbruik wordt gemaakt en waartegen de pers hier te lande dan ook reeds waarschuwde. Door eeu onwillekeurig verzuim was de advertentie opgenomen in het »N. v. d. D.«, dat zich deswege openlijk veront schuldigde en thans meldt het blad, dat te zijnen bureele de politie afgifte heeft gevraagd van al de op de advertentie ingekomen brieven (310 stuks) en van de kopie van de advertentie zelve. Daar aan is gevolg gegeven. Naar aanleiding van het bovenstaande deelt onze correspondent te Rotterdam ons het volgende mede Ook hier te dezer stede leest men de laatste dagen zonderlinge advertentiën en wel in hot» Ad vertentieblaadje der Nederl. Maatsch. tot Algem. Dienstverrichting te Rotterdam. Er bood zich 0. a. een jongmensch aan als kinderjuffrouw. In het no. van gepasseerden Donderdag biedt iemand aan gratis piano-onderwijs en in no. 26 van genoemd blaadje staat de volgende curieuse advertentie: Piano-les. Baas boven baas. Een gediplomeerd Piano-Onderwijzer verzoekt dringend eenige lessen, niet alleen gratis (zie auuonco 1312 van Donderdag), maar 50 cent per les toe, benevens vrij consumptie, om te blijven concurreeren. Brie ven franco, onder no. 1398, aan het Bureau van dit Blad, Wijnstraat 70. Al die advertentiën zijn hoogstwaarschijnlijk niets dan grappen, maar er worden altijd nog licht- geloovige lui gevonden, die op zulke non-sens-ad- vertentiën reflecteeren. Want welk gediplomeerd onderwijzer zal nu aanbieden, gratis onderwijs te geven, laat staan, nog 50 cents toe. En dan vrij consumptie! Het, is waarlijk belachelijk, om zelfs maar een oogenblik geloof te slaan aan zulk een keurig gekozen voorbeeld na, dat men onder die plaat heeft gelegd. De winter is nog niet voorbij men kan dus nog zijn voordeel met die aanwijzing doen. Boer: «Mijn zuster heeft van die prefekten voor haar geld gekocht, maar nu wil ze die pre fekten maar weer verkoopen en voor het geld land koopen.(Historisch.) Het huis van Confucius, in het dorpje Loo, pro- vinc Sbang-Tung, in China, is een prooi der vlam men geworden. De nakomelingen van den grooten moralist hadden er nu 2500 jaar in gewoond. Jam mer genoog is met dezen brand een kostbaar mu seum verloren gegaan; men bewaarde in het huis al de geschenken, die keizers eu wijzen en andere personen aan de nagedachtenis van Confucius ver eerd haddon. Inscripten op steen en marmer, com mentaren op zijn texten, vazen van kostbaar por selein, snijwerk in nickel, albast en hout, een ge heele voorraad van juwtelen, gouden en zilveren kostbaarheden, is nu door de vlammen verwoest. Confucius, geboren 551 voor Chr., oefende door zijne persoonlijkheid waarschijnlijk nog grooter in vloed uit dan door zijLe geschriften. Zijne apostelen treurden drie jaren laag op zijn graf; hij had met hen tijdens do heerschende burgeroorlogen van de eeno provincie naar de andere moeten zwerven en ging overal, leeronde en weldoende, zijne leer vestigen. Confucius' nakomelingen hebben erfelijk den titel van hertog verkregen, eene groote uitzondering in China, waar de zoon steeds een minderen titel moet dragen dan zijn grootvader, vader of oudere broeder. Wil de keizer dus iemand een hoogeron titel schen ken, dan begint hij met diens voorvaderen in rang te verhoogen. Een kluchtspel, getiteld »Succi, Merlattti Co.« waarin de vermaarde vasters ten tooneele worden gebracht zal eerstdaags te Wiener Neustad worden opgevoerd. Het is het werk van een pottenbakkersknecht, die reeds verscheidene tooneelstukken schreef, welke in de provinciesteden met succès opgevoerd worden. Te St. Petersburg werd dezer dagen in de wo ning van Dr. Krajewski een kracht-toornooi ge houden. De dokter, die tevens stichter is van eene gymnastiek-vereeniging, wilde het bewijs leveren, hoezeer voortdurende krachtoefeningen de ontwik keling der spierkracht bevorderen. Met dit doel noodigde hij drie acrobaten, Yosz, Manzoni en Wil liams, tegelijk met de krachtigste leden zijner ver- eeniging, tot een wedstrijd. Men begon met oefeningen op den dynamometer van Renoud, waarbij de athleet Yosz al zijn mededingers verreweg overwon. Hij verplaatste niet minder dan twaalfhonderd pond; de sterkste dilettant bracht het tot duizend tach tig pond, signor Manzoni slechts tot achthonderd vijfenzeventig pond. Ook bij de proeven van drukkracht, evenals bij die van trekkracht, bleef de reus Vosz overwin naar; de wijzer van het toestel bereikte terstond het maximum en sloeg terug. Bij het opheffen van gewichten tilde Vosz met den wijsvinger zeshon derd pond, met de rechterhand achthonderd vijftig pond. Toen hem hierbij zijn trouwring hinderde, deed hij dezen af; men kon in don ring bijna een Oostenrijkschen florijn bergen. De uilettant, die hem in deze oefeningen het dichtst nabij kwam, was een jonge Zweed van zeventien jaar. Tot slot brak Vosz eenige hoefijzers in tweeënmen zal de stukken daarvan als portretlijstjes opgemaakt ter gedachtenis bewaren. Men heeft uit wilde kastanjes niet alleen zeer bruikbaar zetmeel (voor stijfsel), doch ook brande wijn vervaardigd. De bereiding geschiedt door de kastanjes eerst te koken met water, daarna fijn te maken, te laten gisten en af te distilleeren. Volgens de »Industrieblatter« leveren 100 liter kastanjes 8 liter spiritus van zeer goed gehalte. Hot over blijvende moet uitmuntend geschikt zijn tot vee voeder. advertentie. K. Voor onze jongens! Volgend eenvoudig mid del om de jongelui zelf platen voor tooverlantaarns te laten maken, kwam ons dezer dagen onder de oogeaMen neme goede water verf of Oost-Indische iukt, waarbij men opgeloste Arabische gom (gom water) voegt en teekent met een fijn penseel of met een schrijfpen op do glazen plaat het wille De »Magdeb. Generalanz.* verhaalt een kostelijke oudejaarsavond-geschiedenis, die aan het blad eerst zeer onlangs werd medegedeeld. Een jonge man, in betrekking bij een bekende firma te Maagde burg, had voor dien avond van zes verschillende families uitnoodigingen ontvangen, aan welke hij dan ook op de rij af voldeed. Zoo het eene be zoek na het andere afleggende, hier grog, daar punch, dan weder wijn of bier drinkende, was het niet te verwonderen, dat, toen hij ten slotte bij de zesde familie aankwam, hij zoo tamelijk do hoogte had. Hoe hij het er afbracht en hoe hij thuis en in zijn bed gekomen was, dat stond hem alles maar zeer flauw voor den geest, toen hij den volgenden dag zijne nieuwjaarsvisite bij dezelfde familie ging afleggen. Hij vond er de dochter des huizes, zijne 1 Anna, die hij in het geheim beminde eu die zijne liefde in het geheim beantwoordde, in trauen, en J word door mama, die boos keek als een spin, in een belendend vertrek gelaten, waar zij hem mede-1 deelde, dat men het zeer wenachelijk zou vinden, als hij zijne bezoeken staakte. Onze arme minnaar, aldus onder handen geno-1 men, verliet geheel verbluft het huis en pijnigde zich te vergeefs met de vraag, waaraan hij zich toch had bezondigd. Dagen gingen voorbij. Einde- lijk ontving hij een briefje, dat zijne Anna hem in het geheim deed toekomen. Alles was verraden en wel door hem zelf. Hij had op het bewuste oude-3 jaarsavonduur, bestormd door allerlei aandoenin- gen van hoofd en hart, de moeder voor de dochter gehouden, had de eerste in een donker hoekje ver- trouwelijk omarmd, gekust, zijne liefde in het oor gefluisterd en haar al door mijne zoete Anna* ge- t noemd. Het briefje kwam een onbescheiden vriend in handen en sedert verschijnt de arme jonge man niet in den vriendenkring, of hij wordt begroet met een daverend: »0, mijne zoete Anna!* De grootste boerderij op de oppervlakte der{ aarde bevindt zich, waar men haar mag verwach-' ten, in de Vereenigde Staten, in het zuidwesten van Louisiana. Zij behoort aan een syndicaat van) New-Yorksche financiers. Hare uitgebreidheid be-f draagt 640.000 hectareze is 160 km. lang en 3 40 breed. De directeur van deze boerderij, die haar weer ga niet heeft, de heer M. J. B. Walkins, verhaalt in de Missouri Republikan,« dat zij in 1883 is gesticht. De gronden zijn gekocht van het gouverne- ment der Vereenigde Staten en van den staat Lo-5 uisiana. Al die gronden werden toen slechts ge- 'oezigd tot het weiden van halfwilde kudden ossen, schapen en piarden, meermalen 30.000 stu^s vee. De eerste zorg van het syndicaat was, deze on- metelijke uitgestrektheid iu weiden te verdeelen;? in bescheidener afmetingen, eu waarover men l toezicht zou kannen uitoefen en. Zoogenaamde ♦ran chos* werden gebouwd op 9 of 10 km. afstands van elkaar. Alleen de palissaden, die deze ruimte afsloten, kostten meer dan 253,000 fr. De grond, zorgvuldig onderzocht, bleek geschikt tot den verbouw van rijst, suiker, katoen en koren. Er werd nu met de landontginning een aanvang gemaakt en men maakte daarbij gebruik van de zelfde hulpmiddelen, die men ook nu bij de ex ploitatie bezigt. De slooten werden namelijk met stoomwerktuigen gegraven en de kracht van den stoom drijft nu ook de geheele boerderijmet stoom wordt geëgd, gedorschen, enz. Om bij voorbeeld een stuk land van zestig hectare, de gemiddelde grootte, om te ploegen, stelt men aan weerszijden, recht tegenover elkaar, twee beweegbare stoommachines op, die men door een kabeltouw heeft verbonden, dat vier ploegen voorttrekt. Deze twee machines worden door drie man bediend en ploegen 10 hec tare per dag om. Het werk is dus in een week gereed. Het eggen, het zaaien, het oogsten, alles geschiedt op dergelijke wijze. Op de geheole boerderij vindt men geen enkel trekdier, 't zij paard of os. Paarden worden slechts gebruikt als rijpaarden voor de veehoeders, die op afgeperkte stukken grond het toezicht moeten houden over 16,000 stuks vee. Allengsken zijn ook verschillende gebouwen opgericht, waarin zich het talrijk personeel het noodige voor zijn onderhoud kan verschaffen zoo vindt men er een molen, een bazar, een bank, eeu ijskelder, een winkel van hout, post- en telegraaf-bureaux, enz. De «Southern Pacific Railroad* doorkruist de streek over een lengte van 57 Km.ze heeft twee stations eu een geheel tram-net tot haar dienst. Ten slotte bevaren drie stoombooten der maat schappij de open wateren, wier bevaarbaar gedeelte 480 Km. bedraagt. t HEUSDEN, 5 Febr. Boter, 65 4 68 ct. per stuk van 6 ons. Eieren 4 a 41/3 ct, per stuk. f WAALWIJK, 4 Febr. Op de heden gehou den markt was de aanvoer van vee weinig, de handel gewoon. Aangevoerd worden 1718 KG. boter, die ƒ0.97 1.14 por kilogram gold. f DUSSEN, 3 Febr. Op de heden alhier gehou den botermarkt werden aangevoerd 219 kilo boter. Zij gold van f 0.91 tot ƒ1.07. f BOMMEL, 1 Febr. Boter ƒ0,50 a 0,60 de 5 ons. Eieren 1.10 a 1,20 do 26 sthks. 's HERTOGENBOSCH, 7 Febr. Op de heden (Maandag) gehouden markt van vette kalveren waren aangevoerd 145 stuks. De prijs was le kwal. van 0.52 tot 0.56; 2o kwal. vau 0.48 tot 0.52 3e kwal. van 0.44 tot 0.48 per kilogram. De prijs der boter wa3 0.80 1.04.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1887 | | pagina 3