Heusdens en Herpt's MANNENKOOR. FEESTUITVOERING O.-Maaskade No. 53, ROTTERDAM. dienstbode, finaal verkoopen Thee- en Koffie-Handel, INGEZONDEN. Boekaankondiging. AANBESTEDINGEN. 323ste Staatsloterij. Gemengd Nieuws en Allerlei. BURGERLIJKE "STAND. MARKTBERICHTEN. ADVERTENTIEN/ LIEDERTAFEL BRANDVERZEKERING, GEDACHTEN. met het oog op het a.s. Koningsfeest, voor II.H. Honoraire Leden met hunne Dames, op Vrijdag 18 Februari a.s., des avondsten 7 ure, in bet lokaal van den Heer H. Mourik PROGRAMMA: La Patrouille (koor) A. v. Ackere. Liederqual (solo) F. F. G. Kirchhof. Hoop (koor) C. C. A. de Vliegh. Die Furitaner (duet) Bellini. De biddende Laura (koor) A. Diabelli. NATIONALE STUKKEN: Volkslied (koor) Willems. Nationale Feestz. (koor met solo) C. Coenen. Gebed voor den Koning (solo) Chatrer. Vaderlandsch Gebed (koor met solo en duet) PI. Cartol, Finale. Toegang voor niet Honoraire Leden, a 99 Cr. per Persoon. De Notarissen DE KLEIN te Gorinchem en VERBERNE te Dussen, zullen Don derdag 17 Februarij 1887, voormiddag 10 uur, te Dussen, ter herberge wden Boe rendans" 1.73 00 heet. Weiland te Dussen in den Z. W. Polder, ingezet en verhoogd tot4200. 1.51.50 heet. Weiland aldaar, ingezet en verhoogd tot f 2700. 74.70 aren Bouwland aldaar, ingezet en verhoogd tot f 1075. Huizen, Erven, Boomgaard en Hakhout, te Emmikhoven, groot 46.64 aren, in 2 perc., ingezet en verhoogd tot f 1375. gevestigd te 's - HERTOGENBOSCH. VASTE premieN. l'espérance, 1 in het ijs te hakken, waardoor de visschen in de gelegenheid kwamen om een luchtje te scheppen. Die vergeetachtigheid heeft ten gevolge gehad dat honderden visschen zijn gestikt. Zij drijven, nu het ijs verdwenen is, in grooten getale dood aan de oppervlakte van het water. De heer S. D.} kassier te Winschoten, is in staat van faillissement verklaard. Het passief iHnet ongeveer 2y2 ton bedragen. Naar men verzekert, zijn in dit faillissement zoowel aanzienlijke landbouwers als kleine koop lieden betrokken, van weike laatsten waarschijnlijk velen deze crisis niet zullen kunnen doorstaan. Te Amersfoort bleek bij het houden eener in spectie, dat van een vijftigtal paarden der blauwe huzaren, daar in garnizoen, de staarten aan de beuedenzijde waren afgesneden. Onderofficieren en manschappen zijn in arrest genomen tot de dader ontdekt zal zijn. Ook jl. Maandag werd te Rotterdam, in den tuin van een der inwoners, eene kapel (een zooge naamde /schoenlapper") gevangen. Het diertje was springlevend, als kende het geen onderscheid tus- schen zomerwarmte en frisch vriezend weer. Te Woubrugge zijn twee jongens, van 6 en 4 jaren, kinderen van den melkboer v. B., in een sloot geraakt. Een stikte in de bagger. In de Beemster is een boerenhoeve van den heer Man afgebrand. De levende have werd gered. Bij een vronw in de Anjelierstraat te Amsterdam is de deur der kamer en de lade eener chiffonière opengebroken. Daaruit worden vermist een trom mel waarin f 200 en een houten doos waarin een stalen beursje, inhoudende f 10. Uit het zij kanaal te Maastricht is opgehaald het lijk van J. v. B., werkzaam bij de firma v. Gend en Loos aldaar. De ongelukkige schijnt door een ongeluk te water geraakt te zijn. Zondagmorgen vond men in de Molenwijk te Smilde het lijk van K. S., rustend landbouwer. Den vorigen avond had hij zijn kosthuis verlaten, vermoedelijk om eenige boodschappen te doen. In de Czaar Peterstraat te Amsterdam heeft een gep. koloniaal zich op gehangen. Men schrijft de wanhopige daad toe aan de ontrouw van zijn meisje. Het dochtertje van den heer K. te Meppel is aldaar te water geraakt en verdronken. De nog vermiste lijken van de vrouw en van de twee kinderen van Schip per Smeding, wiens schip op de Zuiderzee veron gelukte, zijn bij Vollenhove teruggevonden. Het reeds in staat van ontbinding verkeerend lijk van een onbekend man is drijvende gevonden in den O. Z Voorburgwal te Amsterdam. Na te zijn geschouwd, is het naar de Oosterbegraafplaats overgebracht. De vorige week verloor de fabriekarbeider Men- tjens, in de fabriek van Regout, te Maastricht, het leven. Deze familie is wel zeer ongelukkig. Een der broeders vond den dood in een kiezel groeve, een tweede werd op den spoorweg over reden, terwijl eene zuster door verdrinking haar einde vond. Te Schoorl is door een zandtrein, die het zand van de duinen aldaar naar Schoorl- dam vervoert, een arbeider overreden en gedood. Dit ongeluk is noch aan achteloosheid van den machinist, noch aan verzuim van hen, die den weg moeten afsluiten, te wijten. Spoed om het werk te hervatten deed den man, toen de trein nog in beweging was, trots het verbod, eene po ging aanwenden om op eene der zandkarren te springen. Hij struikelde, viel op de rails en vond den dood. gWBB—UMULlIM JAJl Mijnheer de Redacteur In het nommer van 9 Febr. jl, van uw blad komt bij de mededeeling uit Woudrichem de benoeming van den heer Toornenberg uit Almkerk tot tijdelijk gemeente-geneesheer dier plaats o.a. voor «Op de voordracht stonden de heeren Praag te Gorinchem, dr. Van der Chijs te Goriuchem, dr. v. Toornenberg te Almkerk. Als men dit nu zoo (zonder commentaar) leest zal men natuurlijk aan eene plaats gehad hebbende oproeping van sollicitanten en eene daarop gevolgde voordracht voor B. en W. denken. Daargelaten nu wat de beide andere heeren betreft kan ik n verzekeren dat mijnerzijds noch schriftelijk noch mondeling eenige sollicitatie is ingeleverd. Het feit is dat op Meandag 31 Jan. jl. de bur gemeester van Wondrichetn bij eeu bezoek ten mijnen huize mij, met eene zekere bezorgdheid voor het waarnemen der armen praktijk het ontslag van den heer Geytenbeek mededeelde, waarop ik ZEd. Achtb. verklaarde in geval van nood, (d. i. het opeubljjven der vacature) bereid te zijn do gemeente te helpen met uitdrukkelijke bepaling dat de Raad trachtten zon zoo spoedig mogelijk een opvolger voor den heer Geytenbeek te vinden. Zooals U uit het bovenstaande kuut opmerken, verwondert het mij, mijn naam op een voordracht voor gemeente-geneesheer te Woudrichem geplaatst ie zien. Om verschillende redenen zon het mij hoogst aan genaam ziju zoo n znlks wilde publiceeren. U bij voorbaat dank zeggende heb ik de eer te zijn» Met achting, lUw. Dw. Dr., J. F. VAN DER CHIJS, Med. C. A. A. O. Doctor. Goriuchem, 9 Feb. "87, Bij den heer Tjeenk Willink is een uitvoerig book 's BOSCH 11 Maart Het uitvoeren van bagger- werk tot het onder profil herstellen van het ka- naalboord der Zuid-Willemsvaart in Noord-Brabant. Raming 17000, Aanw. 4 Maart. 5e Klasse. Trekking van 8 Feb. Prijzen van 100 en daarboven. Prijs van 25000: no. 5220; 1500no. 7150 1000: nos 6308, 7652 en 12053; /400:nos.42, 8799, 9065, 15567; 20574; ƒ200: nos. 248, 956, 2180, 2933, 13309, 15388, 17501 en 19874;100: nos. 1512, 2858, 5260, 5748, 11255, 12272,16679 en 17654. 5e Klasse. Trekking van 9 Febr. Prijs van 1500: no. 623; 1000: nos. 14371 en 20391; 400: nos. 2098, 11492, 13208 en 17503; ƒ200: nos. 17905 en 19430; ƒ100: nos. 982, 2201, 3855, 4950, 5520, 6317, 7612, 9692, 10356, 14571 en 19896. 5e Klasse. Trekking van 10 Febr. Prijs van 5000 no. 14599 1000 nos. 568, 8642, 10259 en 11506; 400 nos. 404, 2137, 6502, 7424, 9657, 10263, 18295 en 20822 200 nos. 1406, 3687", 11482, 14267, 17770 en i8760 ƒ100: nos. 16, 1673, 2786, 5372, 10809, 11059, 16462 en 19402. Aan verschillende schrijvers ontleend. Iemands eigen godsdienst is beter dun het geloof van een ander. Ieder mensch heeft in zich een gevoel van dank baarheid en medelijden, van schaamte en afkeer voor het kwaad. Door oefening zullen deze gevoelens groeien of vergaan. Monschelijkheid is hot hart van den mensch; rechtvaardigheid de weg van den mensch. De hemel te kennen is het ontwikkelen van het beginsel onzere hoogere natuur. Dit jaar is een jaar van gedenkdagen. Behalve het jnbilé van Z. H. den Paus en de 50-jarige regeering van koningin Victoria van Engeland, die don 20n Juni 1837 haar oom Willem IV opvolgde, valt op 1 Ang. dezes jaars de 100-jarige gedenk dag van het sterven van St. Alphonsus Liguori, en op andere datnms, van don geboortedag van don Dnitschen dichter Uhland, den schilder Cornelias en den Franschen staatsman Gnizot; alsook do 200-jarige gedenkdag der geboorte van don Spaau- schen dichter Calderon (15 Mei), den beroemden schrijver pater René Rapin en den Engelschen wijs geer Henri Morns en de 300-jarige gedenkdag der onthoofding van Maria, koningin van Schotland. Eerlang zal een ondernemer ook te 's Hage in koffiehuizen, hotels en druk bezochte plaatsen kast jes of bnssen aanbrengen, waaruit, door mechani sche werking, langs eene opening eene sigarette vau bekend merk t9 voorschijn komt, zoodra men 2 centen in de bus heeft geworpen. De sigarettekisten werken naar hotzolfde stolsel als de bekende weegtoestellen. De twee vermiste kinderen uit Scbtesborg bij Heerle zijn tot heden nog niet teruggevonden wel is thans eenig spoor van ben ontdekt. Naar Inid van een bericht uit Hombonrg bij Aubel, zijn twee dusdanige kinderen aldaar bodeleude langs de straten gezien. Een bakker aldaar, die aau hen vroeg waar vandaan ze kwameu, gaven ze ten antwoord, dat ze uit een weeshuis kwameu. De politie te Aubel heeft een onderzoek naar hen ingesteld. Eene zonderlinge huurvoorwaarde. In de Drent- sche gemeente Diever is bij het verharen van een boerderij door den eigenaar bedongen, dat de huur der zich onthonde van hot uitoefenen der veeart senijkunde. Een heer die nog al last had van zijne oogen, stond eergistoren op den Dam te Amsterdam, naar zijn bril zoekende, een oogenblik stil. Een straatjongen kwam op hem toe en zei «meneer wat bent nwes smerig.* Inderdaad was de monw van den heer in aanraking met een vui- len maar of iets dergelijks geweest. De jougeu maakte de mouw schoon, de eigenaar van de jas greep zijn beurs en gaf den jongen twee 2Vs cents-stukken voor zijne moeite. Nauwelijks thuis zijnde, komt de jongen, gevolgd verschenen voor «Arbeiderswoningen,* en wel van de hand van eene dame. Mejuffrouw Melena Hercier. Na de inleiding geeft de senrijfster een overzicht van wat er op het gebied van arbeiderswoningen gedaan is in Fran krijk, Engeland en Duitse fa- landzij slaat een korten blik op het overige ge deelte van Europa, om ten slotte het leeuwenaan deel aan de behandeling van Nederland te schenken. Tnsschen den tekst vinden een aantal platte gron den en afbeeldingen van gebouwen eene plaats. Dit hoogst belangrijke werk zal zeker zijn weg wel viuden. Wij raden ied r, die belangstelt in al les wat het volk betreft, de kennismaking met dit boek aan. Hij zal er in vinden, wat er op het stuk van arbeiderswoningen gedaan is en wat er nog te doen valt, en teveus, dat de phiiantropie hier op de rechte wijze werkt helpen, zonder dat, de hulp vernederend werkt, en zonder dat de hulp aan den pnilantroop financieel iets kost. f Woudrichem van 131 Jan. Geboren: Susanna, d. v. P. Wiens en A. v. d. MaasIzaük, z. v. L. Kieboom en J. Hoogstaden Adri- aus, d. v. J. H. v. Straten en G. Trouw; IJsebrand Martinus, z. v. M. v. Gooi en C. H. Ken tie; Willem en Maria, t weelingen van C. Bouwman en D. Pellikaan Anna Cornelia, d. v. C. Hartman en G. Verbeek; Ma ria, d. v. K. v. d. Stelt en A. v. d. Giessen. Overleden: Hendrika Verbeek, echtg. van B. van Wevering, 41 j.(to Vianen), J. W. van Straten, 3 m.Maria Bouwman, 2 d. Almkerk, 1 Jan. tot 9 Febr. Geboren: Gerdina, d. v. K. Monfrooij en M. J. de BokJenneke Cornelia, d. v. A. v. Daalen en J. de Jong; Jilles, z. v. H. C. v. Delsen en M. Kon; Tenntje Petronella, d. v. G. Groeneveld en J. v. d. Water; Wilhelmina, d. v. J. Tenling en M. v. d. Assem; Adriana, d. v. G. Groeneveld en E. Bestervelt. Overleden: W. Duizer, 81 j. wedr. v. O. Kraagoog W. Ritmeester, 84 j. wedr. G. Pruijsen Leo, z. v. D. Sanner en J. Broekhuizen A. Ver hoeven, 72 j. echtg. v. T, Biesheuvel; C. v, d. Koppel, 83 j. wed. L. A. Snoek; H. Verschoor 81 j. wedr. A. v. d. NieuwegiessenJ. de Zeeuw, 62 j. door een bende andere jongens, den winkel van den scboongemaakten heer binnen. Deze vraagt «wat mot je met al die jongens!* «Ja, meneer,* was het antwoord, «ze wilden hebben, dat ik de twee tientjes gehouden had, die u me per abuis gegeven hebt, maar ik heb gezegd dat ik ze terug moest brengen. De oogen hadden den man bedrogen. Hij gaf den jongen voor zijn eerlijkheid een galden en vroeg zijn naam en woonplaats om naar hem te onderzoeken, ten einde hem zoo mogelijk bij zich in dienst te nemen. De laatste belooning zou voor de toekomst van den jongen wel het best zijn. Practische inzichten van een Achterhoekschen boer. Wel, Gerrit, waarom trouw je toch niet? Joa, zie je, meneer; als ik non trouwe en 't be valt mie niet, dan he'k spiet, dat 'k et edaon heb, en as 't mie wel bevalt, dan ha'k spiet da'k niet eerder etronwd bun; das altiet spied Iemand, wiens schoenen gestolen waren, eischte van den dief schadevergoeding. Op welk bedrag schat gij nwe schoenen vroeg de rechter. Nienw üostten zij 8. Ik heb ze tweemaal laten verzolen vo*-r 4: dus 12. In de apotheek wordt een vrouw aan een braak middel geholpen. Vrouwtje. U weegt toch niet te krap, mijn heer de apotheker, het is voor een arm weeskind Een «concert-schoenmaker* vertoont thans te Ber lijn in het «Specialiteiten-theater* zijn buitenge wone vaardigheid. Hij voorziet daar, bij mnziek van pauken en trompetten, zoowel mannen- als vrouwenschoenen binnen 10 minuten van nieuwe zolen. Examinator: «Wat is de volmaakt verleden tijd van het onderspit delven?* Examinandus: «Ik heb Delft ondergespoten!* Oude juffrouw, in een winkel van physische in strumenten «Kan u mij ook helpen aan een ter meter, mijnheer; ik meen zoo'n ding voor de warmte in een kamer, ziet n.< Een thermometer meent u? Ja mijnheer, zoo heet het. En wil u dan zoo goed zijn, mijnheer, hem op 65 te zetten, want de dokter heeft gezegd dat hij daarop moet staan. Jonge man (tot zijn eehtgenoote): «Ik had toch getelegrafeerd dat je je moeder niet mee moest brengen?* Jong vrouwtje: «Ja dat is het jnist. Daarover wou moeder je eens spreken. Ze heeft het telegram gelezen.* Bij hot diner: «Hond n kreeften voor gezond, dokter?* «Ik weet het niet, freule, ik heb er nog nooit een onder mijn behandeling gehad.* Een Weener familie werd op zekeren dag minder aangenaam verrast door het bezoek van een noef uit de provincie, die eenige dagen kwam logeeron. Nadat dit eene week geduurd had en de gast er nog niet van sprak om naar zijne vronw en zeven kinderen terug te keeren, gaf de beleefde gastheer hem een kleinon wenk door de vraag, of hij niet erg naar huis terug verlangde en of zijne hnisge- nooten hem niet missen zonden. »Jc slaat den spijker op den kop,* was het antwoord: »ik zal direct schrijven, dat Jet met de kinderen hier ook maar een poosje komen.* Een Duitsch jager bemerkte onlangs in de nabij heid eener korenschnnr op het Tnllner-jachtterrein een d'chten zwerm raven. De zwerm werd echter steeds lichter, zonder dat een der raven weg vloog. Bijgevolg moest de geheele zwerm de schuur zijn binnengekomen. De jager snelde toe, ontdekte nu ook het gat, waardoor de raven waren heengekro- pen, verstopte het, ging de schuur binnen en hield met zijn zweep, zoo duchtig onder het ravenvolk huis, dat weldra meer dan 150 stuks dood op het slagveld lagen. Er waren 100 onder van eene soort, die door het vernielen en opeten van vogel eieren en jonge vogels onder het gevederde wild aanmerkelijk schade aanricht. Als men ten overvloede weet, hoe sluw de raven zijn, hoe goed zij hooren en welke listen men moet uitdeuken om slechts enkelen te vangen, dan be grijpt men, dat onze jager met zijn rijken buit zeer in zijn schik was. Een beroemd geneesheer zeide eens: «Er zijn twee soorten van patiënten die men nooit zal kannen genezen, n.l. de blinden en de dooven.* Gelukkigerwijze vergiste zich de geleerde man, want de dooven hooren tegenwoordig met behulp van de kunstmatige trommelvliezen van den heer Nichol son, 4, rne Drouot, Parijs. Tegen toezending van 12!/<| cents ontvangt men franco de uitleggende brochure van 80 bladzijden. Verbetering. In ons vorig nummer is den corrector een zetfout ontsnapt. In het bericht uit Wondrichem wordt van 1.50 bijdrage gesproken. Zooals ieder direct begreep was die komma over compleet en moest dns 150 zijn. In de Burg. Stand was het nog erger. Daarin werden tal van geboorten en aangiften overlijden uit Hedikhuizen vermeld, die te Nederhemert heb ben plaats gehad. t ZALT-COMMEL, 5 Febr. Boter /0.50a/0.65 per half kilo. Eieren ƒ0.75 /*0.90 de 26 stuks. f DUSSEN, 10 Febr. Op de heden alhier gehou den botermarkt werden aangevoerd 226 kilo boter. Zij gold van 0.93 tot 1.06. Na een langdurig doch zeer geduldig lij den ontsliep heden morgen, tot mijne diepe droefheid, mijne geliefde zoon JOANNES, in den jeugdigen leeftijd van 23 jaar. Zijn heengaan was blijmoedig in het volle vertrouwen op zijn Heer en Heiland. S. VAN BEEST. Heusden, 8 Februari 1887. i (Eenige kennisgeving Wordt gevraagd, om dadelijk in dienst te tre den, in de omstreken van Nijmegen, eene dege lijke, zindelijke van de P. G. en tnsschen de 28 en 35 jaren, ooi als meid alleen te dienen in een zeer klein gezin. Alleen zij die een goed karakter hebben en uitstekende getuigen kunnen aanwijzen, komen in aanmerking. Loon aanvankelijk f 80 's jaars, het welk bij ijver en vlijt reeds na het eerste jaar tot f 100 kan worden opgevoerd. Reflecteerenden vervoegen zich onder letter P. aan Thieme's advertentie-bureau Nijmegen. n Lipti MAATSCHAPPIJ VAN voor het Koningrijk der Nederlanden, Directeur: Jhr. P. J. van der Does de Wiilebois. Agenten in het Land van Heusden en Altena, de Langstraat eu de Bommelerwaard, Eethen: M. A. Boll GorinchemC. J. LoevenGeertruiden- berg N. MeijersHeusden: W. Posthumus en G. H. MalingréKaatsheuvelP. van Dortmond Gz. SprangJ. DorrenboomSleeuwijkL. J. W. Struik; Vlijmen: A. van den Tillaart Jr.; Woudrichem: R. RoomerWaalwijk A. J. M. Verbant van Over- beek Waspik J. Teunen Zalt-BommelJ. F. M. van Boeckel. Correspondent te DussenAnt.. v. Honsewijk. VERZIJL C°. Particulieren en Winkeliers gevraagd tegen ruime provisie. Inlichtingen te bekomen

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1887 | | pagina 3