KONINGSFEEST. DEGEKROÖNDE VALK, Vlaggedoek en Ora finaal verkoopen D. BOER, ADVERTENT ïEN. AANBESTEDINGEN. B UIIG ETILIJKE STAND. W Hastboomeii, Lampions, Illumineeitoestelleii 323ste Staatsloterij. M A RKT B E RICHTEN. Voorradig Strikjes, Cocardes, Nationaal Lint enz., alles geschikt yoor het a.s, Koningsfeest. Dertig-Cents-Bazar, Heusden. 19 FEBRUARI1887. VERKOOPEN AMSTERDAM. Boompjes 53, Rotterdam. Verzending van VischFruit en Boter mijne vraag om andermaal gehoord te worden, schuldig bleef, meen ik nogmaals beleefd op het toestaan hiervan bij u te moeten aandringen. Tevens verzoek ik u, op mijne kosten de der tig werklieden en hunne beide meesters, die met het uitpakken der ovens belast zijn, voor uwe commissie onder eene omtrent hunne werkzaam heden te verhooren, of indien u dit te omslagtig mocht toeschijnen, in Maastricht een openbaar ambtenaar of een vertrouwbaar persoon aan te wijzen, te wiens overstaan dit zal geschieden. Reeds te lang rust eene vreeselijke blaam op mij en mijne onderneming, en het gaat niet aan dien toestand te laten voortduren. Ik verzoek u dan buk zoo mogelijk mij heden nog te verantwoorden. Naar men aan het h TTilbl.* mededeelt heeft intusschen de Enquête-commissie geweigerd, den heer Louis Regout andermaal te hooren. Gevolgeu van de enquête. Eenigc studenten aan een der talrijke studententafels te Leiden, bemerkende dat het aardewerk afkomstig was uit de fabriek van de firma Regout te Maastricht, hebben dit alles vernield, daarbij tevens een du ren eed zwerend nooit meer te willen spijzen van een bord of schotel in die fabriek vervaardigd. t De afgetreden hoofdingenieur van den Water straat Strootman, zal als Nederlandsch commissa ris in de internationale commissie, betreffende de regeling der watergemeenschap op de grenzen van Groningen en Drenthe, worden vervangen door den nieuw benoemden hoofdingenieur W. J. P. Blom. Men meldt uit Amsterdam, dat sedert 11 Jan. voor de werkloozen is ontvangen 1457 en 1455 uitgegeven. Gekocht werden 32449 en ge schonken 9521 brooden. De bestuursleden ontvin gen 3 gulden 's weeks. Wegens geldgebrek moe ten de bedeelingen gestaakt worden. Gedurende de zomermaanden van 1888, te be ginnen op 15 Mei, zal te Nijmegen op groote schaal een tentoonstelling worden gehouden van alles wat op sport betrekking heeft. Ieder die aan rijden, jagen, visschen, roeien, zwemmen of schaatsenrijden doet, zal daar het nieuwste en beste op elk gebied vereenigd vinden. Ook alle benoodigdheden voor de thans en vogue zijnde spelen en lichaamsoefeningen zullen op deze ten toonstelling worden aangetroffen, evenals alles wat op reis tot gemak en veraangenaming kan strekken. Een commissie heeft zich gevormd om deze tentoonstelling zoo luisterrijk mogelijk te maken. Zij zal zich in verbinding stellen met de besturen der Sportvereenigingen om zich van hare medewerking te verzekeren. Bovendien zullen ver schillende wedstrijden en feesten gedurende de tentoonstelling worden gehouden, zoodat Nijmegen in den zomer van 1888 zeker voor zoo velen nog meer aantrekkelijkheid zal hebben dan anders. In de bijzondere strafgevangenis te Leeuwarden waren op 1 Januari 1886 aanwezig: 342 gevan genen. Er kwamen in 1886 39 gevangenen bij. Daarentegen vertrokken 43 en stierven 8, zoodat de bevolking op het einde des jaars uit 330 ge vangenen bestond. t Naar wij vernemen zal eerlang worden aan besteed het maken van het gedeelte kanaal tus- schen Amsterdam en de Merwede van den St.- Antoniedijk tot Nigtevecht. Raming der werken 14 ton gouds. Met de werkzaamheden tot verbetering van de haven te Lemmer zal in den loop dezer maand een aanvang worden gemaakt. Zooals men zich herinnert, is dat belangrijk werk, bestaande in het maken van twee havendammen en de haven geul, zoomede het uitvoeren van de sluis- en dijkswerken, in de maand October jl. aangeno men door den heer P. A. Bos, te Gorinchem, voor 794,000. Te Amsterdam moesten eenige personen in eene civiele zaak als getuigen gehoord worden. Twee hunner weigerden den eed af te leggen, dewijl dit h. i. met den bijbel streed. De president wees er hun op, dat zij door hun weigering ge vangenisstraf konden beloopen. Nadat zij bij hun weigering hadden volhard, requireerde het O. M. tegen ieder 25 boete, onder opmerking dat zij, bij volharding in hun weigering, voor den straf rechter gebracht en tot 4 maanden gevangenisstraf konden veroordeeld worden. De rechtbank heeft de getuigen alleen in de nutteloos gemaakte kosten veroordeeld en hen tot 31 Maart bedenktijd ge geven, als wanneer de zaak weder zal voorkomen. t Op de verzoeken van de heeren de Fremary c. s. en Hermans c. s. te 's Hage en Londen, om concessie voor den aanleg en de exploitatie van een wandelpier in zee te Scheveningen is af wijzend beschikt, omdat de belangen der visscherij het makeu daarvan verhinderen. In de laatste dagen zijn te Goes verscheidene personen aangetast door eenzelfde ziekteverschijn sel, dat zich openbaart door opgezette oogleden, welke het zien belemmeren, zwelling van aange zicht en ledematen, spierpijnen, stramheid, ver moeidheid, slecht slapen, in enkele gevallen koorts. In sommige gezinnen zijn alle of bijna alle leden aangetast. Aanvankelijk dacht men aan trichinen- vergiftiging, doch met grond meent men thans, dat atuleae oorzaken in het spel zijn. A De directeur der Weesinrichting te Neerbosch, werd dezer datjo» opnieuw verblijd met eene gift van 6000, ge chonken do«»r N. N. te Amsterdam. Door een z.mdschipper is uit het water aan het Steiger te Rotterdam opgevischt een sigaren kistje, waarin zich het lijkje van een pasgeboren kindje bevond. Des morgens had men een werk man het kistje in het water zien gooien. De po litie doet onderzoek. Te Breda werd naar de cellulaire gevangenis overgebracht A. V., woon achtig ie Rozendaal, beschuldigd van brandstich ting ten huize van zijn vader aldaar. Bij zijn ar restatie vond men ook nog gestolen goed bij hem. De landbouwer N. d. D. te Oosterhout had het ongeluk bij het afrijden van hooi te struikelen en onder de kar te geraken. Het rad ging hem over het middenlijf en hij werd inwendig zoo zwaar gewond, dat hij denzelfden dag aan de ge- gevolgen daarvan overleed. Te Oosterbeek loopen geruchten omtrent een ruwe behandeling, door zekeren W. zijn hoogst zwangere vrouw aangedaan. Zeker is het dat de vrouw en het kind kort na de bevalling zijn overleden. De justitie uit Arnhem heeft een onderzoek ingesteld. Aan den Zeeburgerdijk te Amsterdam is een man, die in een schuit wilde gaan, misgestapt en ver dronken. In beschonken toestand werd te Amsterdam een man opgepakt die ten huize zijner ex-verloofde zich den hals poogde af te snijden. Bij de geslaagde pogingen om hem dit te beletten werden 4 personen aan handen en hoofd lichtelijk gekwetst. De justitie uit Breda heeft zich naar Baarle-Nassau begeven wegens een aldaar gepleegden moord op zekeren Krijnen, spoorweg werker aldaar, door C. Nuijts, koopman te Turn hout j de aanleiding tot den doodslag moet in een twist gelegen zijn. De dader vluchtte naar Turnhout, doch werd aldaar aangehouden en heeft zijn misdaad bekend. Hij is eerst 20 jaren oud. De machinist der Gooische stoomtram, de J., die verleden week bij het kijken buiten de loco- motief met het hoofd tegen een telegraafpaal bij Naarden stootte, is tengevolge daarvan overleden. Hij laat eene vrouw en 6 jonge kinderen na. Terwijl te Gameren schipper Bakker uit Dedems- vaart en diens knecht bezig waren het anker van hun schip uit te brengen, is het bootje waarin zij zich bevonden, gekanteld, en zijn beiden in de Waal gevallen en verdronken, onder de oogen der vrouw van den schipper, die zich met twee jeugdige kinderen aan boord bevond. Sedert eenige dagen wordt te Nijmegen uit de echtelijke woning vermist mejuffrouw K., oüd 44 jaar, lang en gezet, donker haar. Men onderstelt, dat haar een ongeluk is overkomen, daar zij aan vlagen van waanzin leed. Ant. van der Straaten, te Breda in arrest wegens vermoedelijke brandstich ting in het huis zijns vaders, heeft thans bekend, dat hij den brand stichtte in de hoop dat zijn stiefmoeder en een bij haar inwonend persoon in de vlammen zouden omkomen. Aan de Kruis kade te Rotterdam is opgevischt het lijkje van een pas geboren meisje, gewikkeld in een witten doek. Een jongen die in de vorige maand door het ijs te Kralingen zakte en met moeite werd gered, is aan de gevolgen overleden. Op een der veerschuiten, varende tusschen Hilversum en Amsterdam, heeft een knecht het ongeluk gehad met zijn voet te geraken in een lus van het touw, waarmede hij de vaart van zijn schip wilde verminderen. De voet werd hem boven den enkel geheel afgekoeld. Te Winsum is een jongen door het ijs gezakt en verdronken. Drie kinderen zijn te Kampen door de ouders onverzorgd achtergelaten. De vader en de moeder vertrokken in stilte. Vijf huzaren, te Amersfoort in garnizoen, hebben bekend van tal van paarden haar van destaarten te hebben afgesneden en het te hebben verkocht aan den zadelmaker A. aldaar. De onder-op zichter J. Bos der in aanbouw zijnde kerk te, Groningen, die voor eenigen tijd van een hoogte van 22 meter nederviel, is thans uit het zieken huis ontslagen. Hij is geheel van zijn wonden hersteld. Op de Schiekade te Rotterdam is een meisje, dat naar school ging, overreden en gedood. Een oude vrouw, van circa 70 jaren, die aan verstandsverbijstering leed, sprong Zaterdagmorgen in de Baangracht te Amsterdam. De ongelukkige oude werd nog levend op het droge gebracht doch naar het gasthuis vervoerd, is zij kort daar op overleden.Op het erf van een veehouder te Sloterdijk is het lijkje van een kind gevonden Bij de doodschouw meende de geneesheer te kunnen constateeren, dat het reeds gestorven was, toen het er neer werd gelegd. t Heusden, van 7 tot 14 Febr. Overleden: Joannes van Beest, ongeh., 23 j -j- Eeten c. a. van 1 Jan. tot 1 Febr. Geboren: Cornelia, d. v. S. van Rijswijk en T. Broekhuizen; Willemina, d. v. L. van Mers- bergen en F. Versteeg; Lambert Antonie, z. v. A. L. van der Beek en M. A. van Wijk. Overleden: Formijna Adriana Kramer, 2 j. ,Pieter van Wijk, 47 j.; Petertje Branderhorst, 1 m. Kantongerecht te Hensden. (Zitting van 21 Jan.) Veroordeeld wegens overtreding: DrankwetL. P. S. te Heusden, boete 2 of 1 dag h J. v. d. B. te H., 3 dagen h.M. 11. te H., 3 of 2 dagen h.; A v. te H., 2 x 5 of 2 x 3 dagen h.G. C. W. te 11., 2 X ƒ3 of 2 x 2 dagen h.A. v. O. en A. v. 0. te II., ieder 5 of 3 dagen h.; II. v. P. en W. v. d. S. te Sleeuwijk, ieder 2 of 1 dag h.; B. A. B. te de Werken en C. v. d. B. te Almkerk, ieder 2 of 1 dag h.G. B. te Oudheusden, 5 of 3 dagen h.J. V. Jz. te Veen, 3 of 2 dagen h.; N. v. d. S. te Aalburg, 3 dagen h.C. B. te Uedikhuizen, A. B. te Oudheusden en J. V. te Aal burg, ieder 2 of 1 dag h.G. K. te Aalburg, 3 of 2 dagen h. Voerwezen: A. v. H. te Drunen, 1 of 1 dagh. 28 Januari. Overtreding ijk wet als: het voorhanden hebben van maten of gewichten op eene plaats bestemd tot het afleveren van waren, niet voorzien van de vereischte stempelmerkenL. A. V. te Heusden en H. M. te Gorinchem, ieder 3 of 1 dag h.D. A. B. te Almkerk, 2 X 2 of 2x1 dag h.A. v. D. te Almkerk, 3 of 1 dag h.J. M. te Almkerk, f*2 of ld.; D. A. L. te Almkerk, 8 x 1 of 8X1 dag h. H. C. v. D. te Almkerk, 3 of 1 dag h.C. W. te de Werken, 3 X 2 of 3 X 1 dag h.E. S. te Veen, 3 of 1 dag h. C. V. te Heusden, 3 of 1 dag h.A. H. te Dus- sen, 2 of 1 dag h.H. G. te Werkendam, D. v. W. te Almkerk en Jke V. te Veen, ieder 3 of 1 dag h.H. V. te Woudrichem, 3 x 2 of 3 X 1 dag. Voerwezen: A. v. d. P. te Dussen, ƒ0.50 of 1 dag h.W. K. te Werkendam, B. V. te Sleeu wijk, A. R. te Nieuwkuik en J. B. te Heusden, ieder 3 of 1 dag h.; K., huisvrouw van K. R. te Bezoijen, 0.50 of 1 dag h. Laten loopen van vee op eens anders grond, zon der daartoe gerechtigd te zijn: J. V- te Nederhe- mert, 2 of 1 dag. Verstoring der nachtrust: B. B. te de Werken, 5 uf 2 dagen h.J. V. te Heesbeen, 3 of 1 dag h. Strooperij van te veld staand grasC. v. d. S. te Werkendam, 8 of 3 dagen h. DrankwetK. G. d. D. te de Werken, 5 of 2 dagen h. Na een langdurig doch zeer geduldig lij den ontsliep heden morgen, tot mijne diepe droefheid, mijne geliefde zoon JOANNES, in den jeugdigen leeftijd van 23 jaar. Zijn heengaan was blijmoedig in het volle vertrouwen op zijn Heer en Heiland. S. VAN BEEST. Heusden, 8 Februari 1887. Wordt gevraagd: ÜJl umet bijbehoorende GLAZEN, worden geleverd en gesteld, door N. VAN RIJSWIJK, Timmerman. 5e Klasse. Trekking van 11 Febr. Prijs van 1000 no. 10122 en premie van SU,000; 15,000: no. 18632; 100: uos. 627, 3767 en 9314; 400: nos. 5155, 5250, 5945, 12234, 14148 en 17518; 200: nos. 2624, 6152, 8172, 8570, 12180 eo 13227: 100: nos. 225, 1677, 2735. 4877, 6958,8035,11598,12960,17162, 203Ó9 en 20731. 5e Klasse. Trekking van 12 Febr. Prijs van 200no. 2942 70 en premie van 3000: no. 8678. f 's HAGE, 9 Maart. Het leggen van sporen en maken van afrastering in de Stads Rietlanden te Amsterdam. Raming 9600. f MIDDELBURG, 11 Maart. Het maken van twee due d'alven van groen hakhout in de buitenhaven te Vlissingen. Aauw. 3 en 5 Maart. Raming 8500. f HEUSDEN, 12 Febr. Boter, 66 68 ct. per stuk van 6 ons. Eieren 3 a 3V2 ct, por stuk. j- WAALWIJK, 10 Febr. Op de beden gehou den markt was de aanvoer van vee gewoon, de handel levendig. Aangevoerd werden 1549 KG. boter, die 0.94 a 1.20 per kilogram gold. 's HERTOGENBOSCH, 14 Febr. Op de heden (Maandag) gehouden markt van vette kalveren waren aangevoerd 185 stuks. De prijs was le kwal. van 0.52 tot 0.56; 2e kwal. van 0.48 tot 0.52 3e kwal. van 0.44 tot 0.48 per kilogram. De prijs der boter was 0.90 a 1.10. P. G., middelbaren leeftijd, bekwaam om een burgerpot te kooken en een kleine huishouding waar te nemen. Brieven onder letter A., hij den Uitgever T. HORNEER, te Gorinchem. Spoedige bestelling is noodig om op tijd gereed te kunnen zijn. Engstraat, HEUSDEN. voorradig bij de Erven J. .A. Kliefc>iscli9 Breestraat, Heusden. LEVE DE KONING Verkrijgbaar bij tijdige bestelling NETTE VLAGGEN a 30 Ct per stuk, Lampions in diverse modellen, 4, 2 of 1 stuks voor 30 Ct, p. 100 st. 10% korting. Verder voorhanden vele fraaie Artikelen, geschikt voor feestgeschenken. De Notaris A. J. REUMER te Almkerk, zal aldaar, ten Herbergo van A. VAN GOOL, op Vrij dagen 25 Febrnari bij Inzet en 11 Maart 1887 bij Afslag, telkens des avonds ten 7 ure, Voor Dirk Sterkoubnrg te Almkerk. De door den vorkoopor bewoonde BOUWMANS- ^tfONING met SCHUUR, MOESTUIN, BOOM GAARD en BOUWLAND aan den Kornschen dijk te Almkerk, groot 62 Aren 29 Centiaren, in drie perceelen, bij biljetten omschreven. De Notarissen DE KLEIN te Gorinchem en VERBERNE te Dussen, zullen Don derdag 17 Feb ru ar ij 1887, voormiddag 10 uur, te Dussen, ter herberge vden Boe rendans/' 1.73 00 heet. Weiland te Dussen in den Z. W. Polder, ingezet en verhoogd tot4200. 1.51.50 heet. Weiland aldaar, ingezet en verhoogd tot f 2700. 74.70 aren Bouwland aldaar, ingezet en verhoogd tot f 1075. Huizen, Erven, Boomgaard en Hakhout, te Emmikhoven, groot 46.64 aren, in 2 perc., ingezet en verhoogd tot f 1375. Expediteur en Agent. Speciaal ingericht voor Connectiën in aUe landen. Uitgaven van K. L. VISSER A.Az., te Sliedrecht Mr. William J. ten Hoet. Leiding of Noodlot, prijs 1.90. Juridische Novellen. I. Uit het Volkenrecht: Ook een Boerenoorlog. prijs 1.90. Leopold von Sacher Masoch. De Zaligmakers. Naar het Hoogdnitsch, door C. L. v. B. prijs 2.50. Servaas de Bruin. 26 satiren op de beteekenis van Werkwoorden. prijs 0 75. J. V. DDselkoen, Verzameling van rekenkun dige voorstellen, hoofdzakelijk bestemd voor Normaal-kweekelingen en onderwijzers. 2e verb, dr., le st, prijs ƒ0.30. J. Zuidhof. Taalkunde voor de lagere school, le st. prijs 0,25. Joh. E. van Duijneveldt. (ielcgenhcidsrijmpjcs voor kinderen. (Met een aanbevelend woord van Ant. L. de Rop.) prijs ƒ0.15. (Eenige kennisgeving TER, Prijzen van 100 en daarboven. VanVollenhoven's M'lkBIEIt,

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1887 | | pagina 3