KENNISGEVING. BINNENLAND. NAMEN. 6 10 11 12 16 18 21 Daar de verkiezingen van den Dnitsehen Rijksdag jg al gunstig afloopen, bestaat er kans dat de gerwet slagen zal. Het Hongaarsche Volkshuis heeft met algemeene emmen de gevraagde 7V2 millioen voor landweer i lands'orm aan de regeering toegestaan. De op- psitie verklaarde, met het oog op den ernst der dsomstandigheden, tot alle opofferingen bereid zgn- Met de nihilisten wordt niet gespot. Zoo wordt 'meld, dat van de onlangs gearresteerde zeeoffi- eren te St. Petersburg, er reeds twee door bouls- '.nden zijn ter dood gebracht. 'Op een congres van Russische geneeskundigen te oskou deelde doctor Kremjansky van Charkow ede, dat hij een middel had gevonden om de tering genezenhet bestaat in herhaald inbaleeren van liline, totdat de zieke verschijnselen van vergif- ging vertoont. De genezing is dan volkomen. De ussische Regeering heeft een commissie benoemd, n een onderzoek in te stellen. Volgens de »Novoje Wremja« zijn te Moskou de spieren in beslag genomen van een officier van in Oostenrijkschen generalen staf, waaruit blijkt it. hij met eene geheime zending naar Rusland Jast was, in verband met een toekomstigen oorlog. Uit Odessa wordt bericht, dat generaal Dolotin i Nothcherkosk is vermoord. De moordenaars na- en 60.000 roebels mee. Te Kaboel heerscht een pokken-epidemie; vooral ider kinderen is de sterfte groot. Wederom is een wijk van Rangbon door brand de asch gelegd. Men denkt dat die door kwaad- illigheid ontstond. Berichton uit New-York melden dat Duitschland derhandelt met Amerikaansche huizen over de vering van groote hoeveelheden graan, terwijl dere firma's met Frankrijk zaken doen ter ver- nding v i a Antwerpen. De Nieuw-Zeelandsche jrzekeringmaatschappij heeft te San Francisco Jt de firma Coleman gecontracteerd, ter verzeke- 1 g harer ladingen naar Engeland tegen oorlogs- ;ico, tusschen de maanden Juni en December, voor pCt. Duitsche firma's trachtten te vergeefs ortgelijke assurantiën te sluiten, daar de risico te groot geacht werd. Te Tomkinsville, op Staten-eilaud, zijn, luidens a bericht uit New-York van 18 dezer, do katoen- trepöts door het inslaan van den bliksem in and geraakt. De schade, veroorzaakt door den brand op Staten- and, bedroeg 180.000 pd. st. Te Umzinto (Natal) is veel goud gevonden. Op de werven bij hot Kanaal van Corintho heeft a ernstig ongeval plaats gehad. Een speciale trein acht eene groote hoeveelheid kruit en dynamiet ar de werven, bestemd voor de werkzaamheden n het kanaal. Dezo stoffen vatten vuur en sloe- n de waggous in duizenden stukkon. Acht men sen werden gedood, terwijl het aantal gewonden g niot is op te geven. Burgemeester en wethouders van Heusden, brengen ter ken- van belanghebbenden dat de eerste zitting van den Militie- id, bestemd tot het onderzoeken lo. van de aangeboden vrijwilligers, 2o. van de lotelingen, redenen van vrijstelling hebben ingediend, en 3o. van alle ilere lotelingen, zal worden gehouden (voor zooveel deze ge- entc betreft) op Donderdag den 17 Maart 1887, des voor- jddags 101/2 uur, op het raadhuis te 's Bosch, lleusden, den 24 Februari 1887. Burgemeester en wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, J. VAN EGGELEN. HON COOP. f DUSSEN, 23 Febr. J.l. Vrijdagavond gaf de dertafel »üussen's Mannenkoor*, ter gelegenheid 11 den 70n verjaardag van Z. M. den Koning, 1 koffiehuize van den heer Van Beurden, eene ezins luisterrijke uitvoering. Het programma, hoofdzakelijk bestaande uit na- male liederen, met Coenen's feestzang aau het ofd, vond veel bijval en lokte levendige toejui- ingen van het talrijke publiek uit. Klokke 12 werd met veel gloed gezongen een, messelijk voor dit feest, door den heer de Vlam pier, gecomponeerde toost (»lang zal Hij levens), pik stuk daverend werd geapplaudisseerd en veel t voor zijn componist inoogste. Vele heildronken werden vervolgens gewijd aan M. den Koning en H. D. Huis, en uiterst vol- au keerde een ieder huiswaarts. Zaterdag was geheel Dussen met vlaggen en anje-wimpels getooid, een schoone optocht werd houden, waarin alle ambachten, vooral de scheep- ,art en de klompenmakerij, werden voorgesteld, ties liep in de beste orde en harmonie af, zoo- ,t deze feestviering nog langen tijd bij Dussen's gezetenen in aangename herinnering zal blijven. [Aangezien het vorenstaande reeds gezet was, bben wij een ander ingekomen bericht, nagenoeg in denzelfden inhoud, achterwege gelaten.] f Onze ingezetenen beginnen thans meer en eer te vreezen, dat aan hunne scheepvaart, door werken van den nieuwen Maasmond, afbreuk 1 worden gedaan en dewijl dit nadeel door eene eine wijziging in de bestaande plannen dier wor- in kon worden voorkomen, is het volgend adres, ,n circa 80 handteekeuingon van inwoners voor- 311, aan Z. E. den Minister van waterstaat, ban- 1 en nijverheid gezonden: >Aan Zijne Excellentie den Minister van wa terstaat, handel en nijverheid. Excellentie! Geven met diepen eerbiod te kennen de onder teekenden, allen inwoners der gemeente Dussen: Dat hunne gemeente zich thans verheugt in het zit eener goede en rustige haven, welke voor eene meente, die, zooals Dussen, haar bloei en wei- art voor een groot deel aan de scheepvaart te inken heeft, van eene onschatbare waarde is; dat de overtuiging van adressanten meer en meer ld wint, dat hunne gemeente door den geprcjec- erden nieuwen Maasmond met zijne bijwerken, 0 niet geheel, dan toch zeker voor het grootste ideelte, van hare haven zal beroofd worden, waar- ior aan haren handel en nijverheid een zeer ge- icligen slag zoude worden toegebracht; dat wel is waar, volgens de bostaande plannen, it noordelijk uitwaterings-kanaal tot den Dussen- óien Gantel zal bevaarbaar zijn, doch slechts »r eene eb- of keersluis met de Maas zal orden verbonden, waardoor wordt teweeggebracht, it schepen daardoor dan alleen zullen kunnen in- en uiHoopen, wanneer het maaswater ten minste niet hooger staat dan het water in dat uitwaterings kanaal en dat adressanten overtuigd zijn, dat zulks des winters en in voor- en najaar hoogst zeldzaam het geval zal zijn dat deze nadeelige toestand kon worden voor komen, indien bedoeld uitwateringskanaal door eene schutsluis met den Maasmond werd verbonden, als wanneer schepen, ook bij hoogeren waterstand der Maas, steeds konden worden gescbut; dat adressanten niet de minste vrees hebben, dat daardoor aan de uitwatering, het hoofddoel van het zijkanaal, eenige schade kan worden toegebracht, want dat, na uitvoering der nieuwe werken, even min als thans, uitwatering kan plaats hebben, in dien de waterspiegel buiten hooger is dan binnen; dat adressanten het ten zeerste zouden betreuren, dat aan de welvaart hunner gemeente, door de wer ken der Nieuwe Maas, gewichtige afbreuk zoude worde gedaan. Redenen waarom zij zich haasten, het bovenstaande ter kennisse van uwe Excellentie te brengen met het eerbiedig, doch tevens dringend verzoek, dat het uwe Excellentie moge behagen, der gemeente Dussen hare haven te laten behouden, door het Noordelijk uitwateringskanaal door eene schutsluis met den Nieuwen Maasmond te doen verbinden. 't Welk doende enz. Dussen, 22 Februari 1887. t WELL en AMMERZODENTHet Koningsfeest, alhier met algemeene instemming gevierd, bestond uit oen optocht van schoolkinderen en commissie leden met een eerewacht van 50 ruiters. In de rij tuigen van Baron van Slingeland en den heer J. de Koning was de commissie en waren de jongste leerlingen der school gezeten. De harmonie schonk aan het geheel eene opgewekte vrolijkheid. De geheele stoet had vijf minuten noodig om te passeeren. Men schat het aantal personen, dat ge lijker tijd op de been was en zoowel uit den op tocht als uit belangstellenden bestond, op circa 1500 personen. Alles liep, naar zich liet aanzien, in volmaakte orde en tot ieders tevredenheid af. t DRUNEN, 24 Febr. Op heden had alhier de plechtige installatie plaats van onzen nieuwen burgemeester, den heer G. J. Schreppers. De geheele gemeente is in feestdosch gehuld. De 10 eerebogen, op verschillende punten gesteld, voldoen bijzonder. De optocht verzamelt zich, waarom hieraan geen meerdere bijzonderheden kunnon worden toegevoegd. Wij hopen die in een volgend nummer meer uit voerig te geven. f DALEM. Wie nu nog aardappelen te veol heeft, kan hier goede zaken doen, daar ze thans 4 per HL. gelden; jammer maar, dat de meeste reeds se dert lang verkocht, en de kelders alzoo ledig zijn. f Heerscht hier door den laugdurigen winter veel gebrek, zoodat de diaconie heel wat voor hare rekening hoeft, toch kan ze door buitengewone gif ten van particulieren, die telkens herhaald worden, ruimschoots in de behoeften der armen voorzien. f NEDERHEMERT. Hebben wij vroeger reeds gemeld hoe de optocht bij het koniugsfeest zou zijn saamgasteld, wij kunnen nog daarbij voegen dat na afloop daarvan de zangvereeniging, op het eiland, eene aubade bracht aan de Vrouwe van Neder- hemert, Douair. Baronesse van Nagell, ouder het aanheffen van zeer toepasselijke zangstukkeu waarna allen op het kasteel een diner word aangeboden. Later werden ook alle mingegoeden uit de ge meente op hot kasteel ontvangen en aldaar aan een welvoorzienen disch genoodigd. Als altijd, liep ook dozen dag alhier in de beste orde af. f WOUDRICHEM. Van 13-19 Febr. werden op den afslag aangevoerd 20 zalmon, tegen den prijs van 0.87 a ƒ1 per half KG. f Uitslag loting Nat. Militie. Dirk Autonie Kakebeen Peter Cornelis Vink Johannes Havelaar Dirk van Straten Pieter de Leng Wouter Jacob Hoo.;staden Albertes Joh. v. d. Heetcamp Gerrit Schaap Adrianus Kentio Cornelis Viveen Jan Viveen Hendrinus van Straten Bastiaan van Andel Adriaan Teuling Vrijstelling. °;z; o eemge zoon eenige zoon broederdienst eenige zoon in dienst eenige zoon broederdienst 1 2 3 4 5 7 8 9 13 14 15 17 19 20 22 23 24 Cornelis Havelaar Adrianus Masbergen Johanus Baks Frederik Hendrik de Koning Adrianus van Zijl Jant Kant Meeuwis van Dijk Teunis Antonie Hartman Maarten van Til borg Hendrik de Groot t 19 Febr. 1.1. was voor onze gemeente eou feestdag bij uitnemendheid. Reeds vroeg wapperde do Nederl. driekleur uit de meeste huizen en kon digde het luiden der klokken van 8 tot 9 uur aan dat de feestelijkheden weldra een aanvang zouden nemen. Na afloop van den roeiwedstrijd op de ri vier, onder toezicht van de heeren W. van Herwij nen en C. A. Struick Az. en de uitreiking van de daarbij uitgeloofde prijzen werd de schooljeugd in het schoolgebouw op lekkernijen onthaald, waarna er een optocht gehouden werd door de schoolj ugd en verscheidene deelnemers, voerende in hun mid den een met vlaggetjes versierd vaartuig, waarin 8 matrozen gezeten waren, welke optocht de3 avonds bij fakkellicht werd herhaald en een prachtig effect maakte. De overige volksvermaken onder toezicht, van de heeren J. L. G. Kingmans, M. A. Baks, C. J. Spronk en S. Kalker, A. Verheij en W. Am- brosius liepen alle in de beste orde af. Des avonds was het gemeentehuis schoon geïllumineerd en het afsteken van het vuurwerk ondervond mede succes. Bij dit alles lieten een elftal muzikanten vroolijke marschen en vaderlandsche liederen hooren wat de feestvreugde verhoogde. Aan den eere-voorzitter, den Edel Aehtb. heer Kingmans, de leden van den raad en eenige notabelen, ook aan P. Ruis en echt- genoote, welke juist hun 55-jarig huwelijk vierden, werden serenades gebracht. De eere-voorzitter be dankte iu eene gepaste toespraak de leden der com missie voor de goede leiding der feestelijkheden, alsmede degenen welke aan do vermakelijkheden hadden deelgenomen. Ook de heer Verheg, voorz. der commissie, bracht een woord van dank toe aan zijne medeleden en de deelnemers. Honderden toeschouwers, ook van elders, waren tegenwoordig en namen een prettigen en goeden indruk van bet feest mede. Het feest kan als zeer goed geslaagd beschouwd worden en zal bij velen nog lang stof tot vreugde geven. De heeren van de commissie hebben dan ook succes van hunne vele bemoeiingen gehad en heb ben getoond dat zij in staat waren een Koninklijk feest te organiseeren. f WAALWIJK 23 Febr. Een vreeselijk ongeluk heeft heden namiddag een ingezetene onzer gemeente, J. v. d. H., getroffen. Te Kaatsheuvel was hij een oogenbiik uit den tram gestapt en wilde er weer opspringen, terwijl deze reeds in gang was. Hij viel er onder, werd overreden en was direct een lijk. Hoewel op 's konings verjaardag de herber gen tot 's nachts 1 uur mochten openblijven, waren reeds enkele vroegtijdig gesloten, terwijl andere kas- telijns, ongeregeldheden vreezendo, de hulp der po litie inriepen om hunne localen te doen ontruimen. In dien nacht zijn de vlaggen bij enkele ingeze tenen afgeruktmen gelooft de daders op het spoor te zijn. Te Baardwijk hadden Zondagavond eenige jongelieden de aardigheid om een persoon in het oogloopend te beleedigeudeze verloor zijn geduld, toen men bij het verlaten eener herberg hem bui ten eischtehij ging naar buiten, doch werd daar minder goed ontvangen, want men bracht hem vier verwondingen aan het hoofd toe. Te Capelle is in den avond van den 19n dezer zekere C. Remmeren zoodanig met een mes verwond, dat men voor het behoud van zijn leven vreest; de vermoedelijke dader J. v. R. is ter be schikking der justitie gesteld. Te Waspik waren eenige personen uit Raams- donk er op uit 3m de feestvreugde op 's konings verjaardag te verstorenmen gaf de politie han den vol werkgelukkig was deze nog al sterk ver tegenwoordigd anders zouden wellicht de ernstigste botsingen ontstaan zijn; zij kon echter niet voor komen dat een paar personen ernstig mot messen verwond werden. De daders zija evenwel bekend, die aan de vervolging der justitie niet zullen ont snappen. Te Kaatsheuvel zochten een paar personen ruzie in de hei berg van P. v. V. Ofschoon er t wee agen ten van politie iu buis waren slaagdon men er niet in de rustverstoorders te verwijderen. Toen dat zoo eeuigon tijd geduurd had en er eene ruit was in geworpen, begaf de kastelein zich lan^s een achter deurtje naar buiten; zoodra het poortje geopend was word bij met een stuk hout op het hoofd ge slagen en daarna vreeselijk toegetakeld. Er is een onderzoek ingesteld en men meent den dader te kennen. fZUILICHEM, 20 Febr. Ons kleine dorpje vierde gisteren feest op rnime schaal. Zou deze feestviering eerst alleen de schooljeugd betreffen en bestaan in 't gebruiken van chocolade met krentenbollen, afgewisseld met feestgezang, onze ingezetenen konden 't daarbij niet laten. Naast de commissie in zake de schooljeugd vormde zicü eene andere, die, in overleg met de eerste en met 't gemeentebestuur, handelend optrad om gelden te verzamelen, ten einde voor de geheele gemeente dezen Oran jedag onvergetelijk te maken. En die pogingen zijn volkomen gelakt. Om één uur verzamelden zich de kinderen met den hoofdonderwijzer en de onderwijzeres in de school. Denzelfdcn tijd waren ook al aanwezig: onze geachte burgemeester met zes leden van den raad. Met een hartelijk woord van Z.E.A. tot de jeugd en de aanwezigen, nam 't feest een aanvang. Dat er veel gezongen werd spreekt van zelf. Nadat de kleinen iets genuttigd hadden, zou men zich gereed maken tot een optocht. Vooraf echter trad nog een der school meisjes vóór en complimenteerde den heer burgemeester met eenige gepaste dichtregelen, die daarna aan Z.E.A. werden overhandigd, waarna deze zich met den raad naar het gemeente huis begaf. Van hier werd nu een telegram van gelukwensching aan Zijne Majesteit afgezonden, (waarop heden ochtend reeds antwoord is ingekomen.) Nu moest de optocht worden geor ganiseerd. Op het schoolplein stonden reeds gereed verschei dene paarden met hunne ruiters, een smaakvol versierde wagen, waarop de voor één dag deor het volk gekozen koning „Wil lem." Achter dezen wagen schaarden zich de scholieren, terwijl de trein gesloten werd door Zuilichem's jongedochters en jon gelieden. Vóór het gemeentehuis gekomen hieven de kinderen uit volle borst weder een feestlied aan, waarna ook de figu rant koning, den burgemeester, en de leden van den raad toe sprak. Hierop richtte Z.E.A. in hartelijke taal een woord van dank tot den heer H. Engelen en mej. M. II. Burghout, hoofd en onderwijzeres der school voor de goede regeling der zaken, die zij op zich hadden genomen. Ook koning „Willem" werd hulde gebracht. Met een luid „Oranje boven" en „Lang leve koning Willem III" ging de stoet verder. Een uur later begaven zich de kinderen weer naar de school en vermaakten zich nog een geruimen tijd met eten, drinken, zingen enz., waarna zij zich in vroolijke stemming huiswaarts begaven. Nu was de school weer opengesteld, voor al de overige feest- vrienden om zich eenigszins te laven en te verkwikken na een zoo ingespannen tocht. Vroolijk, doch recht gezellig ging het hier toe. Onderscheid van rang of stand bestond er niet, alles was één. Voor Koning en Vaderland was de leus van den dag. Om zeven uur was ook deze partij afgeloopen, en nu wachtte nog het afsteken van eenig vuurwerk, waarna de menigte zich huiswaarts begaf. Om ruim negen uur was alles rustig en stil. Zoo vierde Zui- lichem feest in de beste harmonie. Noemenswaardige wanklan ken werden niet vernomen. Eere aan de commissiën die de zaken hebben geleid Eere vooral ook aan onzen burgemeester, die zich met zeer veel tact overal bewoog. Dank ook nog aan de heeren H. J. ▼an de Garde Co. te Zaltbommel, alsmede aan den heer A. Gezelle Meerburg te Heusden, die met de vruchten van hunne pers geheel uit eigen beweging hebben toegebracht om vooral voor de jeugd, het genoegen te verhoogen. (Hoewel in ons vorig nummer reeds beknopt medegedeeld, hebben wij toch voor het bovenstaande de gevraagde ruimte afgestaan.) f DRONGELEN, 19 Febr. Klokgelui en het wapperen der driekleur van bijna iedere "woning verkondigden al vroeg in den morgen, dat ook in deze gemeente feest zou gevierd worden. Ruim negen uur togen de schoolkinderen, feestelijk uitgedost, met hunnen onderwijzer het hoofd der gemeente tegemoet, onder het zingen van feestliederen. In school teruggekeerd werd den burgemeester een welkomstgroet toegebracht en voor de kin deren in een korte toespraak door het hoofd der school de beteekenis van het feest geschetst, waarna zij ook door den burgemeester werden toegesproken. Het schoollokaal was prach tig versierd en de scholieren werden ruimschoots op krente- broodjes en chocolade onthaald. Ieder der leerlingen kreeg bo vendien het feestgeschenk „Onze Kor ing" door W. F. Oostveen, present. Eigenaardig was vooral, dat in ieder der vier hoeken van het schoolgebouw een mastboompje was opgesteld, behangen met oranjeappelen, waarvan ieder kind er twee mocht plukken en behouden. Des namiddags was het schoolfeest voor de leerlingen der herhalingsschool, terwijl de hehoeftigen in de gemeente reeds te voren rijk door de feestcommissie waren bedacht geworden. Op een per telegraaf door het gemeentebestuur gezonden ge- lukwensch aan Z. M., Wërd spoedig van wege Hoogstdezelve eene dankbetuiging terug ontvangen. Des avonds zag men voor vele woningen illumine tie aangebracht, zoodat ook dezen feest dag nog lang eene aangename herinnering zal achter laten, te meer wijl alles in de beste orde is afgeloopen. mmmh11 "1 witibiaimti iii —in imimïi -- Onder de vele gelukwenschen, den Koning op zijn geboortedag toegezonden, behoorden ook te legrafische felicitation van bijna alle Europeesche hoven. H. M. bood, naar het. Dagbladmeldt, aan den Koning verschillende geschenken aan, n.l. een kostbare antieke klok en twee antiek gedre ven koperen kandelaars, onlangs aangekocht in het magazijn der firma Van Gelder Zoon in den Haag; een prachtig eetservies, uit het ma gazijn van de firma Harte, te Amsterdamtwee i jardinières gros bleu op geornamenteerde voet stukken; een rustieke koffer, van binnen met zijde geborduurd; een couranten-tafeltje, stijl Bag dad, met ivoor ingelegd; een kostbare lamp en een wandelstok met zilveren knop, alles aange kocht in den grooten Koninklijken bazar. II. K. H. Prinses Wilhelmina overhandigde haar vader, behalve een prachtige bloemenmand met levende rozen, verschillende kleine geschen ken en een zijden voetenkleed, door Haar zelf met bloemfen bewerkt. Onder de fraaie geschenken, den Koning van andere zijden aangeboden, behooren tal van kunst werken een prachtig gecalligrafeerde gelukwensch (door den heer J. M. Hingman vervaardigd,) van 't schilderkundig genootschap //Pulchri Studio//, en een album van smaakvolle en artistieke album bladen, geteekend door de ex-peusionaires van H H. M.M. Omtrent het ongeluk, jl. Zaterdag de Koningin overkomen, wordt nog gemeld De aanleiding tot het op hol slaan der paarden van H. M. op jl. Zaterdag, moet naar men ver zekert gelegen zijn eensdeels in de bijzondere dartelheid der paarden, waarop de pikeur met het oog op den feestdag reeds te voren had gewezen en anderdeels in het schichtig worden van een der paarden nabij het Scheveningsche tolhek, waarschijnlijk door het gerinkel der lampions die in de eerepoort voor Buitenrust werden ingezet. De pikeur schijnt geen schuld te hebben aan ft ongeval. De Koningin liet meermalen onder zoek doen naar zijn toestand. Zondagochtend werden de paarden voor een afrijwagen gespannen en men volgde denzelfden weg. Bij den tol wilden zij er weder van door gaan en daar men de overtuiging had, dat de schrik voor goed in de dieren zat, heeft men ze Maandag door middel van een slachtmasker afge maakt. De Koning wilde het span niet laten verkoopen, daar dan een ander er wellicht een ongeluk mede zou krijgen. In den Haag gaat eene inteekenlijst rond om een huldeblijk aan te bieden aan den koetsier Anton Kabelaar, die de hollende paarden voor het rijtuig der Koningin tot staan bracht. Naar wij vernemen heeft Z. M .de Koning aan Anton Kabelaar, koetsier van dr. Stein, die Za terdag de hollende paarden voor het rijtuuig van II. M. tot staan bracht, levenslang een wekelijk- sche toelage van f 5 toegekend. Kabclaar zal ook een medaille ontvangen. De brievenbesteller De Koning, die gelijk met onzen Koning verjaart en Zaterdag de helft van den leeftijd van Z. M. bereikte, ontving van Z. M. een fraai gouden horloge. Het beschermheerschap van de onlangs opge richte //Vereeniging ter bevordering van de Ne- derlandsche visscherij", is door Z. M. den Koning aanvaard. De Koning heeft het beschermheerschap aan vaard over de Nederlandsche vereeniging Avicul- tura en als zijn verlangen te kennen gegeven, dat de aanstaande tentoonstelling (van pluimgedierte enz.) van wege die vereeniging zal worden gehou den in den Planten- en Vogeltuin te Arnhem. Door directeuren-uitgevers van de ,/N. Rolt. Ct.", Nijgh Zoon, wordt eene belooning van f 200 uitgeloofd voor deugene, door wiens aan wijzing gevonden wordt de schrijver of drukker van het valsche bulletin, dat op ft Konings ver jaardag ten name van de //Nieuwe Rotterdammer Courant" verspreid is. Het volgende telegram is bij de Tweede Kamer ontvangen Aangenomen te Djocja, 23/2 1887, te 10.55 u vm. Tweede Kamer Staten-Generaal, Hague. Vroeger oordeel loslatende, verzoeken eerbiedig dadelijke intrekkiug Staatsblad" 77 110. 112 a) eenig middel bezwering crisisonthoudt ons 35 pro cent koersavansexport derft jaarlijks 67, nationaal vermogen Indië 14 millioen toestand onhoudbaar. Vereenigingen landhuur Vorstenlanden. 1) De wet de gouden standaardmunt in Indië invoerende. In de Tweede Kamer is het algemeen debat over de Grondwetsherziening voortgezet. De heer Gleichman repliceerde; hij verdedigde de Kamer tegen de beschuldiging als zou zij de sympathie van het volk missen of niet verdienen. De heer Keuchenius hield zijne motie, eenigs zins verkort in redactie, vol. Hij bestreed de voor stelling van den heer Gleichman omtrent het ge beurde in de vergadering van //Patrimonium/' wees op de kieschheid in den toon van Domela Nieu- wenhuis en beval diens belangen hij de Regeering aan. Hij was te zwaar gevonnisd voor een artikel; dat erkenden zelfs magistraten. Herhaaldelijk riepen Kamerleden, dat de spreker buiten de orde was en eindelijk interrompeerds hem ook de voorzitter. De motie-Keuchenius is verworpen met 72 tegen 10, die van De Geer met 57 tegen 27 stemmen. De heer Lpuis Regout heeft, na het afwijzen van zijn verzoek, om opnieuw door de enquête commissie te worden gehoord, een open brief aan die commissie gericht, waarin hij de verschrik kelijke mededeelingen, betreffende zijn fabriek door de enquête aan ft licht gebracht, weerspreekt. De bruto-ontvangst der jaarmarkt te Amsterdam bedraagt ongeveer f 55,000. Hiervan moeten de onkosten nog afgetrokken worden, maar het overblijvende zal altijd nog ruim f 40,000 uit-

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1887 | | pagina 2