B [TEN L ANIX digen niet afmaken. We veroorloven ons slechts ééne opmerking. Voor den gods- dienstigen mensch zijn vele bladzijden uit zijne werken steenen des aanstoots. De schrijver is een ongeloovige en hij heeft, waar het te pas en soms ook waar het niet te pas kwam, het geloof en den godsdienst deerlijk gehavend. Hij is daarin niet altijd rechtvaardig geweest en zeker dikwijls on dankbaar. Want deze man, die zoo woedend lostrok op den godsdienst, op het geloof in 't Onzienlijke, op den bijbel en op pre dikanten, deze zelfde man heeft de schoonste bladzijden zijner werken te danken aan de studie van hetzelfde bijbelboek, door hem zoovele malen gesmaad Zijn asch ruste in vrede Waar de schrijver van dit opstel zegt dat „Nederland zich even onverschillig heeft betoond voor den overledene als het geweest is voor den levende", mogen wij niet nalaten te herinneren dat eenige jaren geleden in Nederland door de vereerders van Multatuli eene som is bijeengebracht, waarvoor liem een flinke lijfrente werd aangekocht. Red. BEKENDMAKING. Binnenland. o Omtrent de aardbeving te Nizza wordt nog ge meld De eerste schok greep plaats te 6 oren 's ochtends. Ongekleed snelden allen uit hun hui zen op straat. De stadskommandant Jamais liet zich aan een beddelaken uit het venster zakken. Onder de half naakte vluchtelingen mengden zich gemaskerden, die van een bal kwamen en nog niet naar bed waren gegaan. Na do twee eerste schok ken ging men aan het redden dergenen, die onder de ingestorte huizen begraven waren. De consul Hatway, die aan het hoofd gekwetst was en zich juist door een dokter liet verbinden, ging in allerijl op de vluchtde dokter holde hom met verhand- kist en al na, doch kon hem pas boiten de stad inhalen. De hertog van Nemours en prinses Blan che van Orleans sloegen in den tuin van hun villa Graziella een teut op. In het geheel zijn er twee huizen volkomen ingestort, terwijl van ongeveer tien het dak of de bovenste verdieping naar be neden kwam. De vreemdelingen ijlden als razendon naar de spoorweg-stations. Er moesten acht extra- treinen naar Parijs vertrekken. Zevenduizend vreem delingen begaven zich naar Parijs, vierduizend naar Italië. Die in de treiuen geen plaats meer konden krijgen, huurden tegen de hoogste prijzen rijtuigen om weg te komen. Van wege hot leger werden op allo open plaatsen tenten opgeslagen doch ook daarin scheen het velen gevaarlijk: zij gingen overnachten in rijtuigen, badkoetsen en om nibussen. Alleen om in een wagon don nacht te kannen doorbrengen, werd honderd franken be taald. In het geheel hebben 15.000 vreemdelingen Nizza verlaten. Men spreekt, van 8 dooden te Savone, 8 dooden en 15 gewonden te Uuneo, 15 dooden te Noli, 2 te Abissola. Te Oueglia worden 6 dooden en 28 gewonden van onder het pnin te voorschijn gebracht. Een derde van de huizen te Dianomarina stortte in. Te Alassio en aan het geheole rivierkustgebied van Genua heeft de aardbeving groote verwoestin gen aangericht. Te Bordighera werd de villa van Bischoffsheim, waar Pasteur zijn intrek heeft ge nomen, beschadigd. Te Nizza is nog later een schok waargenomen, maar zonder noodlottige gevolgen. Te Mentone zijn 150 huizen verlaten, een groot aantal openbare gebonwen zijn zwaar beschadigd. Volgens een later bericht begint men wat tot kalmte te komen. Het weer is zeer fraai. Te Meutoue zijn vele gewonden, 12 huizen en het postkantoor zijn geheel ingestort. Meer dan 150 huizen zijn gescheurd. Cannes bleef geheel ge spaard. Do Fransche regeering zond 10.000 frs. aan het dep. Alpe8-Maritimes tot leniging van den nood en heeft troepen ter beschikking gesteld, om de ge bouwen, die dreigen in te storten, af te breken. Den prefect van Nizza werd al dadelijk 17.000 frs. gegeven, om de noodlijdenden ter hnlpe te komen. Het aantal slachtoffers in Italië wordt op circa 2000 geschat. Tc Genua werd na de eerste schok ken nog een lichtere schok gevoeld, maar de paniek is thans ook daar bedaard. De zee viel hier en daar 8 voet en rees later 6 voet boven het nor male niveau. Te Oneglia werden 500 gevangenen aan boord van een transportschip gebracht, omdat de gevangenis dreigde in te storten. Diano-Marino, dat 2200 zielen telde, is geheel verwoest, evenals het dorp Cervo. Het dorp Buiano bij San Remo is evenzeer geheel verwoest, het aantal slachtoffers is zeer aanzienlijk. Koning Hnmbert wordt daar verwacht. Te Athene en in andere plaatsen van Grieken land zijn lichte schokken van aarbeving waarge nomen. Volgens officiëele berichten hebben de volgende plaatsen het meest geleden bij de aardbevingen Bajardo, waar 300 dooden en gewonden, Diano Marina, waar 250 dooden en gewonden, Bussana, waar 50 dooden en 36 gewonden zijn en Diano Castello en Castellaro waar in elke plaats 30 per sonen gedood en velen gewond werden. Flammarion heeft voorspeld dat zoo er nog meer schokken van aardbeving in Italië mochten komen, die zwak zullen zijn. Te Nizza slapen 3000 menschen in do open lucht Te Menton zijn 800 huizen beschadigd, daarvan moeten 450 worden afgebroken. Naar Savone zijn 2000 tenten gezonden. Te Diano-Marina vond men reeds meer dan 250 dooden. Te Bajardo is o. a. de burgemeester met zijn geheel gezin omgekomen. Ten bewijze hoe groot de paniek was, kan dienen dat Donderdag alleen uit Nizza 22 treinen te Mar seille aankwamen; da hotels moesten 1200 reizigers afwijzen. De Italiaansche Regeering zond 30.000 frs. aan Genua om de noodlijdenden ter hnlpe te komen Koning Humbert zond 60.000, de Pans 10.000 frs. Het is gebleken dat de schokken zich met een snelheid van 800 kilometer in het uur voortplantten. De pauselijke Staats-secretaris kardinaal Jacobini IS overleden. Te Palestrina in Italië is een kostbare vondst gedaan; men heeft er in een graf een groote hoe veelheid gouden sieraden, Phenicisch werk, gevon den. Het feit is te belangrijker, omdat het voor de handelsreizen der Pheuiciërs en de hoogte hunner ontwikkeling op dat tijdstip getnigt. In dezelfde streek zijn ook gondsmidswerken van do zesde eeuw na Christus gevonden. Het »Pelit Journal* te Parijs heeft waarschijnlijk de grootste oplage van alle dagbladen der wereld. Tegenwoordig bedraagt deze 825.000 per dag, doch overschrijdt vaak het millioen. De bruto opbrengst was verleden jaar 13 millioeu frs., waarvan onder de aandeelhouders 5 millioen francs werden ver deeld. Hoofd-aandeelhonder is de bekende snelpers- koning Marinoni. Het dorpje Dagsbnrg, niet ver van Straatsburg gelegen, is een prooi der vlammen geworden; 87 huizen, waarin ongeveer 120 families woonden, zijn in de asch gelegd. Alles is verbrand; beddeu, meubelen, huisdieren, wintervoorraad, niets kon gered worden. De brand ontstond tegen midder nacht in het huis van eon schrijnwerker, die als een dronkaard bekend stond. Binnen twee nren stonden nog slechts de puinhoopen van 87 huizen; het vuur verspreidde zich met razende snelheid. De brandspuiten waren bevroren en konden niet in werking gesteld wordende spuitgasten konden zelfs niet verhinderen dat een der spuiten ver brandde. Een gendarme redde eene ongelukkige vrouw, die anders in de vlammen zon zijn omge komen. Een jonge man droeg een zieke nit een brandend hnis, maar de ongelukkige redder viel en brak een been. De schrijnwerker in wiens huis do brand ontstaan was, is in verzekerde bewaring genomen. De wind was zóó hevig dat brandende stukken hout op een afstand van 250 meter wer den weggeslingerd en huizeu in brand stake.u, die buiten hot dorp gelegen waren. De vonken vielen zoo dicht als sneeuwvlokken, zoodat tal van hui zen, die met riet gedekt waren, hierdoor iu brand vlogen. Van do 87 woonhuizen ziju er slechts hoog stens 20 verzekerd. Fritz Kaperuick, do bekende hardloopor, is te Berlijn aan de vliegende tering overleden. In hot dorp Krining, bjj Bernstein (Pommeren) zijn ongeschonden hunnohoddeu gevonden. Do Prins van Battenborg heeft geen typhus of mazelen, maar, naar het thans heet, de pokkon. Hij moet zwaar ziek zijn. De 22-jarige prins De Rohan is in Beioren aan do typhus gestorven. De Berner Volksfrennd* vertelt van een moedige bergbeklimmiug door een jongen Stuttgarter, Ro bert Hegier, een apotheker, ondernomen. Hoglor beklom midden in den winter, in den nacht van 5 op 6 Februari, van ééu gids begeleid, den Faul- horn en dat terwijl de weg gehoel ondergesneeuwd was. Hier en daar lag de sneeuw anderhalveu me ter hoog. De top van den Faulhorn was geheel met ijs bedekt en kon alleen beklommen worden doordien de beklimmers zich een trap in het ijs hakten. Het uitzicht over de bergen van het Berner Oberland was, naar Hegiers bericht, prachtig ge weest. Weldadig deed hem hij de koude van 221/2 graad Celsius een vuurtje aan, waartoe zij do brand stof onderweg gesprokkeld en mee naar den-top gesleept hadden. Het opklimmen vereischte negen uren, het afdalen geschiedde iu voel minder tijd, daar de beide bergbeklimmers soms kilometers ver langs de ijsvlakte omlaag gleden. De zestien geredden van het stoomschip »Ka- punda*, hetwelk onlangs op reis naar Australië door een aanvaring is verongelukt, waardoor 303 menschenlevens verloren gingen, zijn nu met het stoomschip Patagonia* to Lissabon aangekomen. Volgens de bijzonderhedon door hen verhaald, geschiedde de aanvaring 's morgens even vóór zes sen. De lichten van de »Kapnnda« brandden holder, maar bet andere schip, de Ada Meimore*, had geen lichten en werd daardoor slechts zeer kort vóór de aanvaring gezien. De sKapunda* werd aan den lijkant getroffen en zonk binnen 3 minuten, vóór men tijd had oen enkele boot nit te zetten. Negen der geredden sprongen over op de Ada Meimore,* zes anderen hielden zich aan drijvende stukken hout boveu water, totdat het huu gelukte een der sloepen, die omgekeerd ronddreef, overeind te krij gen en daarin naar de »Ada Melraore* te varen. Do eerste officier werd later door oen boot van ge noemd schip opgenomen, nadat hij een uur lang had rondgedreven. De kapitein is met het schip gezonken. De geredden gingen later over aan boord van het Fransche schip Ulysses* dat hen naar Bahia biacht. Zij wijten de ramp aan de Ada Muimore*, die geen zijlichten bad cn slecht bestuurd werd. Te Londen is de bekende parfumeur Eugène Rim- rael gestorven. Er hadden brnstigo ongeregeldheden plaats te Dowra, graafschap Lei trim, bij het verdrijven van pachters. Het volk kwam in verzet en de politie moest vuur geven. Een aantal personen werden gewond, 2 gevaarlijk. Da berichten nit Rusland blijven gewag maken van toerustingen op groote schaal. De forten in Polen worden gewapend met Gatling- en Norden- feldt-kauonnen. Volgens de Levant Herald* staan 300,000 man te Kiew. Het tekort op den postdienst in de Veroenigde Staten van Amerika, over hot loopende dienstjaar 1886/87, wordt geschat op millioen dollars. Voor het volgende dienstjaar zijn de ontvangsten op 50,000,000 en de uitgaven op 56,000,000 dollars geraamd. Burgemeester en Wethouders van Heusden; Gezien een be sluit van den heer Commissaris des Konings in deze provin cie van den 23 Februari j.l., A no. 6; Brengen ter openbare kennis, dat Coenraad Bouwer, die aan de gewone loting der ingeschrevenen voor deze gemeente niet heeft kunnen deelne men, zal worden toegelaten tot eene naloting, welke zal ge houden worden op Maandag den 7 Maart a.s., des namiddags ten 2 ure, ten raadhuizè dezer gemeente. Heusden, den 25 Febr. 1887. Burgemeester en Wethouders voornoemd, HONCOOP. De Secretaris, H. J. vax EGGELEN. t BAARDWIJK, 28 Febr. De kweckeling H. Mustert heeft eervol ontslag gevraagd en bekomen. tHet R. C. kerkbestuur heeftin eigendom bekomen, den grond, behoorende bij het zooge naamd oudmannenhuis. Het plan bestaat op dien grond een liefdehuis te bouwen. f DRUNEN, 26 Febr. Beloofden we in een vorig nummer meer uitvoerig terug te zullen komen op de plechtige ont vangst van onzen nieuwen burgemeester, den heer G. J. Schreppers, wij hopen dit ia het navolgende te toonen. Stellen wij ons daartoe onder de groote menigte die aan de grensscheiding der gemeente bij F. de Wit zien heeft op gesteld, om de komst van den nieuwen burgervader te verbeiden. In de verte ziet men reeds ruiterij in aantocht en weldra houdt het rijtuig stil, waarin de burgemeester met zijne gade is gezeten, omgeven door eene eerewacht. Een algemeen ge juich vangt aan en, nadat dit eerste huldebetoon is afgeloopen, richt de heer H. Jansen, lid der feestcommissie, het woord tot ZEd. Achtb., gevolgd door een toepasselijk lied, door 40 leerlingen der school aangeheven. Zichtbaar aangedaan beant woordt de burgemeester dit huldebetoon, waarna de stoet zich iu beweging stelt om eerst verschillende gedeelten der ge meente te bezoeken en daarna koers te zetten naar het ge meentehuis. We kunnen na de samenstelling meer van nabij nagaan. Voorafgegaan door koeriers en gevolgd door de stand aards der gilden, zien we achtereenvolgens de onder-cominan- dant met begeleiders der banieren, eene afdeeling ruiterij, het gilde St. Barbara, eene corporatie uit het hoog-gedeelte, het gilde St. Ainbrosius, de Braken-corporatie, boogschutters, de ge zelschappen Vriendschap, Ons vennaak, Ilulten, Harmonie, St. Chrispijn, Gemeentebestuur, Ruiterij, Waterschapsbestuur, Schoolkinderen, Feestcommissie, gilde St. Hubertus en St- Joris, afgewisseld en gevolgd door afdeelings gezelschappen en Ruiterij. We volgen den stoet door de versierde gemeente. Niet een huis is er, of het geeft uitwendige blijken van hulde aan den nieuwen burgervader. Ter raadzaal aangekomen, wordt de burgemeester door den oudsten wethouder als zoodanig plechtig geïnstalleerd. De se cretaris spreekt namens den gemeenteraad eÉ de gemeente leden. Nadat de bnrgemeester hierop in korte en-hartelijke woorden heeft geantwoord, wordt ZEd. Achtb. den cerewijn aangeboden. De schoolkinderen, in de festibule opgesteld, hef fen een feestzang aan. voorafgegaan door een toespraak van den hoofdonderwijzer, de heer Clerkx. Van af het bordes wordt thans door ZEA. een woord tot de geineentenaren gericht dat door een luid applaus wordt beantwoord. De harmonie »de eendracht" van Drunen wekte met hare vrolijke tonen de feestvreugde niet weinig op. Hierna wordt het overige gedeelte der gemeente bezocht. Bij verschillende eerebogen wordt ZEA. nogmaals door ver schillende ingezetenen toegesproken, waarna de terugreis aan vangt en ZEA. aan zijne nieuwe woning afstapt, die uitwendig smaakvol is versierd. Zoowel deze als de versiering aan het gemeentehuis komt bij avond nog schooner uit, nu tal van lampions en andere verlichting hieraan een schitterend effect verleenen. Wij zullen de gemeente verder laten feestvieren en ver trouwen dat de vele woorden van toewijding, van de verschil lende zijden tot den burgemeester gericht, na verloop van tijd zullen blijken geen ijdele klanken te zijn geweestdan toch is voor Drunen met zijnen burgemeester en voor den burgemeester met zijne gemeentenaren een hoopvol verschiet geopend. Naar men verneemt heeft Z. E. den Minister van W., H. en N. zich niet kunnen vereenigen met de voordracht der betrekking van Hoogheem raad van het Oudland van Altena en zal waar schijnlijk binnen kort weder eene verkiezing moe ten plaats hebben tot het opzenden eener nieuwe voordracht. (N. G. Ct.) Een 4-tal zoutziedi.ws in Noord-Brabant heb ben zich niet een adres gewend tot de Tweede Kamer der Staten-Generaal, waarin zij hunne be zwaren uiteenzetten tegen het door den minis ter van finantiën ingediend wetsontwerp, houdende bepalingen omtrent den accijns van het zout. Adressanten achten het dringend noodzakelijk, dat de heffing van f 9 per 100 kilogr. tot op f 5 a f 6 worde terug gebracht, waardoor, vol gens hen, de smokkelhandel, welke thans op zoo kolossale wijze langs de Belgische grenzen gedre ven wordt, zal voorkomen worden. De zetel der uitgeversmaatschappij /./Elsevier" wordt van Rotterdam naar Amsterdam verplaatst. De heer Lissone, wiens gezelschapsreizen meer en meer de aandacht van het reislustig publiek trekken, heeft thans zulk een reis door de Ver- eenigde Staten en door Canada ontworpen. Een Uitvoerig programma met aanbevelingen van de heeren Ch. B ussevain en Gerard Keller is a 25 cents bij de boekhandelaars A. van Hoogstraten Zoon te 's Hage verkrijgbaar gesteld. Zij die //veel willen zien, in korten tijd en voor weinig geld", raden wij aan met dit uitlokkende reisprogramma kennis te maken. Naar de kolonie Suriname zullen worden uit gezonden tien geschikte personen, om als mare chaussee der 2e klasse bij de politie aldaar te worden geplaatst. Aan die betrekking is verbonden een tractement van f 600 met vrije geneeskundige behandeling en verstrekking van geneesmiddelen, mede voor het wettig gezin en vrije huisvesting. In hun kleeding moeten de maréchaussees zelveu voorzien, doch zij ontvangen een matige som voor eerste uitrusting. Wapenen worden hun van Gou- vernementswege verstrekt. Wij vestigen de aandacht van belanghebbenden op een advertentie der gunstig bekende firma Prins Zwanenburg te Amsterdam en Gronin gen, die landverhuizers in de gelegenheid stelt om in Minnesota (Noord-Amerika), op voordee- lige voorwaarden huurders van boerderijen te worden, welke een flink bestaan opleveren. Zooals wel bekend is, hebben de meeste ver- koopers van naaimachines in ons land, in het be lang van minder bemiddelden, de hoog te waar deuren gewoonte, de machines des gewenscht ook op huurcontract te leveren, waarbij de som, welke anders koopprijs zoude zijn, als huurbedrag be schouwd en verder gecontracteerd wordt, dat de machine zonder verdere vergoeding in eigendom van den huurder overgaat, zoodra hij de waarde van de machine in den loop van lijd in huurpen ningen aangezuiverd heeft. Zoo aangenaam deze gewoonte inlusschen voor minder bemiddelde koopers is, zoo gevaarlijk was zij voor de leveranciers van naaimachines voor de invoering van de nieuwe strafwet; want onder de oude strafwet was het niet mogelijk iemand, die op bovenomschrevene wijze in het bezit van goed gekomen was en aan zijne huurverplichtingen niet voldeed, maar het goed in kwestie verpandde of verkocht, strafrechterlijk te doen vervolgen. Thans echter, onder de nieuwe strafwet, is hierin verandering gekomen en heeft de arron- dissements-recbibank te 'a Gravenhage op 21 Fe bruari 11. den persoon van T die van een agent der firma S. eene naaimachine op huurcontract ontvangen en deze machine aan een derde ver kocht had, tot een maand gevangenisstraf wegens verduistering veroordeeld. Vermoedelijk zou de straf nog zwaarder ziju geweest, al* de rechtbank geen rekening had ge houden met het feit, dat dit het eerste zoodanige geval is, sedert de invoering van het nieuwe wet boek van strafrecht. Mevr. de wed. B. geb. B. te Dordrecht, vierde dezer dagen haar 90n verjaardag Als eene groote bijzonderheid maken wij tevens melding, dat deze verjaardag ook is de verjaardag barer dochter, ou l 63 jaren, barer kleindochter, oud 23 jaren en ba rer achter-kleindochter, oud 14 jaren. (D. Ct.) De heer Van 't Lindenhout te Neerbosch, ont ving goede tijding ran de weezen, die onlangs naar Orange City (N.-Ame: ika) vertrokken. Den 12den Maart vertrekken opnieuw eenige weezen derwaarts. De 5 weesjongens, die naar Grand Rapids vertrok ken, ziju daar in goeden welstand aangekomen. Ze zijn met groote liefde opgenomen en geherbergd door inr. Otte. Door eenige dames is besloten, daar dit jaar geen bazaar gehouden zal worden ten voordeele van de weesinrichtinte Naerboseh, thans een groote l-ombola te houden, uitsluitend van voor werpen die door de weezen zei ven vervaardigd zijn. De opbrengst dezer tombola zal geheel strekken voor den aankoop van meublement van bet in aanbouw z'jnde weeshuis aldaar. De 2 i internationale tentoonstelling van de Ned. Vereeniging „Avicultura" zal op 18, 19 en 20 Maart a.s. in den vogel- en plantentuin te Arn hem gehouden worden. Men schrijft uit Gorinchem Met eene deftige buiging, als tot afscheid aan Gorinchems ingezetenen, die zoo duizcndmalen de Kastanjelaan bezochten, viel jl. Vrijdag de laatste boom dier eertijds zoo schoone laan ter neder. De verwoesting dier aangename wandelplaats is volbracht. Zoo ook op de wallen, aan de westzijde der stad, liggen mede reeds honderden boomen geveld en spoedig zullen schop en spade hun best doen om den grond waarin die reuzen zich ver hieven, te doen verdwijnen en in een grooien wa terplas te laten veranderen. Vurig hopen wij dat de Keulsche Vaart, die al deze verwoestingen aan richt, meer en ineer onze stad in welvaart zal doen toene-nen alsook dat ons dagelijksch bestuur door beplantingen van wegen en dijken ons spoe dig het gemis van wandelwegen als de Kastanje- laan en anderen zal vergoeden. Dit is toch slechts eene kwestie van geld, waartoe onze burgers gaarne zullen bijdragen. Op de algemeene begraafplaats te Amsterdam had een stille manifestatie van socialisten plaats. Door hen werd op het graf der laatste echtge- noote van den heer Domela Nieuwenhuis, wier sterfdag het was, een roode krans neergelegd, waarbij door den heer Croll eenige woorden van dankbare herinnering werden gesproken. Door de justitie wordt te Amsterdam een uitge breid onderzoek ingesteld naar de plaats gehad hebbende ongeregeldheden. Onderscheiden verslag gevers van dagbladen zijn door de politie uitge- noodigd inlichtingen te geven omtrent hetgeen zij Dinsdagnacht op het Waterlooplein hebben gezien. De anti-rev. ds. E. J. Homoet van Oldeboorn, heeft met vrouw en kind de vlucht genomen naar Veenendaal, waar zijn ouders wonen, nadat men de ruiten in zijn pastorie had ingegooid en hem op allerlei wijze had bedreigd. Naar men verneemt heeft hij zich onmiddellijk bij den minister van justitie beklaagd over de wei nige bescherming, welke hij heeft genoten, hoewel hij daarop meermalen bij de bevoegde macht in Friesland aandrong. Hoe het in Oldeboorn Zaterdag is toegegaan, vertelt de heer Homoet in ,/de Standaard." z/De ure scheen daar zoo schrijft hij om eens flink door te tasten. Mijn gemeenteleden wa ren er op bedacht en zij waakten, gelijk zij meer malen gedaan hebben, ter zijde mijner pastorie. //Gedurig bedreigd met glazen inwerpen, begon er een. Onmiddellijk schoten mijn bewakers uit hun schuilhoeken om den schuldige te snappen. z/Maar nu kwamen er uit alle hoeken en gaten een menigte woestelingen aanzetten. Zij grepen mijn bewakers, sloegen ze, mishandelden ze, knepen hen in de keel, in 't kort, mijn ouderling en mijn diaken moesten het een wonder achten, dat zij het leven er niet bij verspeeld hebben. Eerstgenoemde meende, dat hij zou worden geworgd, zoo hadden ze hem bij de keel. Met striemen en builen is nog zijn gelaat bedekt. //De politie, die wist hoe men het op den „lieven dominee" voorzien had, was er niet bij, maar kwam langzaam aanloopen ter ontzetting. En toen mijn bewakers ontzet waren, durfde de agent der rijks politie hen nog toegrauwen „wat doen jullie hier p maak dat je naar huis komt!" Ds. Homoet eindigt zijn verhaal met te ver klaren, dat hij den minister hoopt te verzoeken, hem gelegenheid te geven om weder terug te keeren. De ongehuwde moeder van het te Koog aan de Zaan te vondeling gelegde kind, dat te Zaan dijk door den heer Gobielje als kind is aange nomen, is door de politie opgespoord. Zij is dienst bode bij een koffiehuishoudster te Amsterdam. Haar misdrijf heeft zij reeds bekend. De toe stand van den man te Nieuwe Pekela, die door

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1887 | | pagina 2