I '^NNËNLAim iind eerst gesmoord en het daarna met een Cl^nme3 den hals afgesneden. De misdadigster is gearresteerd. Een andere ontaarde moeder te Tarbes had, ten einde geen kostgeld voor haar 7-jarig dochtertje te behoeven te betalen, het kind verdronken, een ander kind gestolen om de politie, die vermoedens had, te misleiden en toen dat niet hielp het gestolen kind geworgd. Zij zal in de vol gende week terecht staan. Te Leuven heeft een agent van politie zich met een revolver doodge schoten. Te Parijs sneed een welgekleed heer, dio in een slagerswinkel iets bestelde, zich met een hakmes den hals af. Morgan's New Orleans en Southern Pacific Dock in de North-rivier, is geheel afgebrand. Bijna 4000 balen katoen gingen verloren; ook het stoomschip >Lone Star* werd bijna geheel vernield. De schade wordt op 300.000 dollars geschat. In Vermont en het noorden ~"*van New-York hebben hevige sneeuwstormen ge woed; het spoorwegverkeer is gestremd. Op het Erie-meer zijn een aantal visschersbooten met de bemanning vergaan. Aan eeuige naar Rumenië uitgeweken officieren is het gelukt het garnizoen van Silistria in opstand te brengen en zich van die vesting meester te maken. De regeering heeft troepen gezonden om de op standelingen in de citadel te sluiten. Het garnizoen van Silistria is langs een bergpas tot voor die vesting geleid, waardoor de opstan delingen aan de garnizoenen van Routschouk en Schoumla, die tegen hen zijn afgezonden, den door tocht beletten. De twee legerkorpsen staan tegen over elkander, maar heden heeft nog geen treffen plaats gehad. Volgens gerucht is er ook nabij Bazardjik eene oproerige beweging uitgebroken. De Rumeeusche regeering heeft als voorzorgs maatregel troepen op hare grenzen zamengotrokken. Ook bij de Rumelische grenzen zijn Turksche troepen aangekomen. Volgens berichten uit Afghanistan recruteert de Emir een groot leger, en heeft bij zijn onderdanen schriftelijk opgewekt zich voor te bereiden op een heiligen oorlog tegen de ongeloovigen (men denkt tegen Rusland). Men verzekert, dat China aan Duitschland het eiland Suson heeft afgestaan. Er zijn thans ruim 40.000 Israëlieten in Pales tina. Dat is juist zooveel als toen zij uit do Ba bylonische ballingschap waren weergekeerd, en meer dan er ooit waren sinds de groote verstrooiing, na Jeruzalems verwoesting. t ZEVENHUIZEN, 27 Feb. Deze weck ont- stond er alhier brand in eene woning, bewoond door 5 gezinnen. Door de spoedige werking der brandspuit bleef de brand tot dat eene gedeelte beperkt. Een geit, een varken en een hond, de eenige bezittingen van dat gezin, kwamen in de vlammen om. Niets is gered, ook was niets verzekerd. Hoe de brand ontstaan is weet men niet. t LI. Woensdag is alhier een opgewekt kinderfeest gevierd. Van iedere woning wapperde de driekleur, ieder was getooid met oranje. Te 10 uren kwamen de kinderen netjes uitgedoscht, met vlaggen en sjerpen gewapend, in de school, waar ze door de onderwijzers opgewacht werden. Daar wachtten hun chocolade, kreutebollen en koekjes, die met graagte door de jeugd genuttigd werden. Aangenaam werd de tijd met het zingen van vaderlandsche liederen doorgebracht. Half twaalf ging de jeugd onder leiding der onderwijzers in optocht door het dorp. In het schoollokaal teruggekeerd, wachtte hun een feestgeschenk W. F. OostveenOnze Koning, voor de grootste leerlingen. De kleinere ontvingen P. Louwerse Een Koninklijk feest. Ten l ure wachtte den armen een extra-bedeeling, bestaande uit rijst, krentenbrood en spek. t De winter heeft geen schade toegebracht aan de veldvruchten. Koolzaad, Tarwe, Rogge, Wintergerst, Karwei, alles staat uitnemend te velde. De koeien zijn echter goedkoop. Van kaas is de prijs nog niet bekend. en dan rilde zij van angst. Plotseling hoorde zij eenig gerucht aan het venster. Zij vloog overeind en voelde de haren te berge rijzen van schrik. Weldra werd zij evenwel gerustgesteld toen zij het klagend gemiauw hoorde van hare poes, die thuis kwam en in huis wilde. Zij stond op, opende het venster en vroolijk sprong de poes naar binnen. Op hetzelfde oogenblik evenwel dat zij het venster wilde sluiten, hoorde zij zacht maar duidelijk haar bij haren naam roepen. De schrik verstomde haar; zij antwoordde niet. Marie! herhaalde de stem. Wie is daar? riep zij duidelijk, terwijl zij haar bekoorlijk hoofd uit het venster stak. Een man stond dicht bij het huis. Ik ben het, Leon. Neem u in acht voor den toovenaar, maar wees niet bevreesd, ik waak over u. Na deze woorden ging de jonge man den hoek van het huis om cn verdween. f (Wordt vervolgd.) t DRONGELEN. Het verkeer over de brug te Gansooien is tijdelijk gestremd. Het publiek wordt dit aangekondigd door twee paaltjes, staande ter weerszijden van den grintweg, op de schei ding van den provincialen weg, in dezer voege „de pasazic over de brug is gestremd wegens re- perazie voor een dag of tien." Dit keurig Neder- landsch, geschreven op een stukje papier van nog geen dM2 groot, zal, vooral in den avond, voor het reizend publiek wel duidelijk zijn. CAPELLE. Om het gehucht Heistraat onder deze gemeente op eene meer doelmatige wijze met den Loonschendijk, gemeente Loon-op Zand, te verbinden, hebben stemgerechtigde ingelanden van het waterschap „de Binnenpolder van 's-Gre- velduin-Capelle" besloten, de steeg ten westen der Heistraat te begrinten. WAALWIJK, 2 Maart. In de gisteren avond gehouden openbare vergadering van den gemeen teraad van Waalwijk, is o. m. besloten: lo. Op de aanstaande voorjaars-paardenmarkt premiën uit te loven tot een bedrag van f 100 voor paar den, kalfkoeien en vaarzen en vet vee. 2o. Twee nieuwe jaarmarkten in te stelleu eu wel op de eerste Donderdagen vau Mei en Juli. 3o. De jaar markten, thans gehouden op Vrijdagen, voortaan te doen plaats hebben Donderdags. t WOUDRICHEM. Van 20 tot en met 26 Feb. werden er op den afslag aangevoerd 47 zalmen, tegen den prijs van f 0.85 h f 1.00 per half Kg. De le luit. P. G. Verhaast is belast met het garnizoens-commando alhier. t ALMKERK. Woensdag 9 Maart a.s. 's avonds 7 uur, zal bij A. Van Gooi alhier, door Almkerks Mannenkoor „Aurora," onder directie van den heer Büisma, eene openbare vergadering gehouden worden. Op hel programma komen de volgende stukken ter uitvoering voor: 1. Voorzang op een zang avond; 2. Eensgezindheid3. Te Huis; 4. Het is Volbracht; 5. Lot des Scheppers6. Het Kerkje; 7. Brüder laszt uns lustig sein 8. Gods Almacht; 9. Engelenzang; 10. Bede in nood11. Roeiers lied; 12. Nederland; 13. Een en dezelfde; 14. Weldadigheid. t GORING HEM. Op Vrijdag den 11 dezer zal in den Doelen alhier, eene gecombineerde ver gadering gehouden worden van de Hoogheem raadschappen „de Alblasserwaard met Arkel be neden de Zouwe" en „de Vijfheerenlanden." In deze vergadering zal de begrooting van ontvangsten en uitgaven voor 18871888, betrefFende de gemeene belangen va-u de beide Hoogheemraad schappen, in het openbaar behandeld worden. t De eerste zitting van den Militieraad, zal alhier op Woensdag 23 dezer gehouden worden. t In de plaats van Mr. E. Van Popta, die wegens veelvuldige bezigheden bedankt heeft, is hier bij Koninklijk besluit tot Schoolopziener in het arrondissement Gorinchem benoemd de heer H. Van Raalten, te Breda. Het Koninklijk gezin wordt 12 April te Am sterdam verwacht. Het comité voor de April-feesten aldaar is ijve rig iu de weer. Reeds zijn bijeenkomsten gehou den met besturen van vak vereeriigingen, met tooneeldirectiën en met afgevaardigden van com- missiën uit verschillende wijken, om tot een goed geheel te komen. Volksbals, gratis-voorstellingen, volksspelen, algetneene versiering der stad, behoo- ren tot de plannen, waaromtrent zeker spoedig een definitief besluit zal worden genomen, daar de tijd kort is. Naar het „U. D." verneemt, zal de koninklijke familie de maanden Juli en Augustus op „Oranje- Nassau's oord" doorbrengen. Zr. Ms bloemist, de heer Kraaijenbrink, vertoeft thans op dat land goed, waar onder diens toezicht de noodige ver fraaiingen aan het Park enz. zullen worden aan gebracht. De Tweede Kamer heeft Dinsdag het eerste van de ontwerpen van grondwetsherziening aan genomen met 47 tegen 33 stemmen. Alle aanwezige leden der rechterzijde, ook de heer Schaepman, stemden tegen. Uit Dordrecht is aan de Tweede Kamer een adres verzonden, voorzien van 864 handteeke- ningen, waarin adhaesie betuigd wordt aan het door de ingezetenen van Voorthuizen ingediende adres tegen den vaccine-dwang. t Door de Leerdamsche Stoombootmaatschappij zal een wachthuis worden geplaatst aan den Liuge- oever, in de gemeente Arkel. Zaterdag jl. heeft de heer E. Brader Bz., socia list, voor het eerst zitting genomen in den ge meenteraad van Winschoten. Na aflegging der gevorderde eeden, vroeg hij het woord en zeide o.a. „'t Kan U toch niet onbekend zijn, dat juist ik, die zoo weinig met aardsch slijk bedeeld ben, de uitverkorene ben van de justitie; zij toch heeft getracht mij te vervolgen ter zake beloften die, ik verzeker U zulks, nimmer door mij zijn gedaan. Anderen hebben dat misschien kunnen doen, omdat hunne financiën dat toelietenik heb dat niet willen, maar ook niet kunnen doen." De verloting ten voordeele van het ondersteu ningsfonds voor onderwijzers zal, ten overstaan van den notaris J. C. G Pollones, gehouden worden op Zaterdag 12 Maart, des avonds jeu zes uur, in het Nutsgebouw Nieuwezijdsvoorbil g- wal 212, te Arasterdam. Te Alkmaar is onlangs opgericht en than»in werking gesteld een fabriek van zuivelbereidings- stoffen (lebbe enz.). Oprichters en beheerders zijn de heeren dr. GraefF en Boas, terwijl de zaak gedreven wordt onder de firma dr. Graeff en Co. t Naar wij vernemen zal de oorlogstelegraaf kabel langs het Noordhollandsch kanaal, aan het bestuur van den waterstaat in gebruik worden gegeven. Het programma is verschenen voor de jaarlijk- sche paastentooustelling van rijstieren, melkvee en vet rundvee, op het Doelenveld te Alkmaar, op Vrijdag 1 April a.s. te houden van wege de afdeeling Alkmaar der llollandsche maatschappij van landbouw. In Overijsel blijven de boterprijzen zeer hoog. Vooral naar de fijne soorten is veel vraag. Ook de veehandel is vlugger. Het buitenland doet groote inkoopen. De afdeeling eisen der maatschappij van land bouw zal in Juni a.s. te Beverwijk eene uitgebreide veetentoonstelling en eene flinke harddraverij tot opluistering houden. Eene zeug van den landbouwer M. Mosterd, te Maasland, die verleden jaar 19 biggen wierp, heeft er nu weer 20 geworpen, waarvan 18 in welstand verkeeren. In den zuidoosthoek van Friesland maken zich weder eenige gezinnen gereed om naar Amerika te vertrekken. De vele gunstige berichten van daar vertoevende vrienden en betrekkingen, houden daar den lust tot landverhuizing steeds levendig. In de dorpen in oostelijk Drente neemt het kiezen van een beroep, bij dat van boerenarbei der, zeer toe. Vroeger plachten arbeiders het ge- heele jaar door werk van de groote landbouwers te bekomen, doch door het toenemend getal ar beiders is dit voor allen niet meer mogelijk, ter wijl ook de boer zelf zooveel hij kan zijn eigen landbouw drijft om kosten te sparen. Nu worden de arbeiders tevens ambachtslieden. Het klompenmaken is een veel gezocht be drijf, waut dit geeft altijd werk, terwijl massa's klompen naar de in bevolking toenemende veen koloniën worden vervoerd, waar geen klomphout is en ook geen klompenmakers wonen. Verder leggen de jeugdige daglooners zich op andere am bachten toe, waaronder vooral het stroo- en riet- dekken op de boerenhuizen hoogere verdiensten levert dan het landbouwbedrijf, als graven, mesten, ploegen enz. Ook zijn reeds velen uit onze Drent- sche dorpen geslaagd in hunne pogingen om eene landsbetrekking te bekleeden, waartoe goed onder wijs den eersten grondslag had gelegd. In dit mat elk jaar toenemend streven naar eene verbeterde wijze van bestaan, ziet men zoowel een bewijs van toenemende kennis onder onze lagere stan den, als van den drang des tijds die noodzaakt tot breken met den ouden sleurgang. Het R. N. schrijft: Naar wij vernemen meent men, en lang niet zonder grond, op het spoor te zijn van den schrijver der adressen van het bulletin, dat op 's Konings verjaardag werd verspreid, althans een treffende overeenkomst heeft men ontdekt tusschen de hand dier adressen en het schrift van iemand uit Rot terdam, dien wij voorshands niet nader aanduiden. Het bulletin zelf is ook, zooals wij de wensche- lijkheid daarvan dan ook uitspraken in ons nummer dat Donderdagmiddag verscheen, aan enkele druk kers ter bezichtiging gegeven. Tot lieden loopen de meeningen dezer vak-mannen uiteen. Een hunner acht het niet onwaarschijnlijk, dat ook de drukker in Rotterdam moet gezocht worden. Hoewel al de bij het Juli-oproer te Amsterdam gewonde personen het gasthuis te Amsterdam verlaten hebben, zijn er nog twee personen in behandeling gebleven, die geregeld do poly-kliniek bezoeken en wier volkomen genezing nog wel licht eenige maanden kan duren. De een heeft een schotwond in den rechterschouder, de ander een wond in het linkerbeen. In het geheel werden op 26 en 27 Juli jl. in het binnen-gasthuis opgenomen 60 door geweer schoten getroffen menschen. Van dezen waren 16 dood of stervende, 6 stierven den volgenden dag, 4 zijn eerst later gestorven. Men verzoekt, de „Zutph. Ct." het publiek te waarschuwen Aegen een schijnheiligen bedrieger, zich noeuöende Bernard Gieikopf, oud 40 jaren, volgens opgaaf geboren te Radom, thans verblijf houdende te Winterswijk, middelbare lengte, don ker Raar, baard eu knevel, kaalhoofdig, doch glui perig uitzichtspreekt üuitsch. Hij geeft voor van het Jodendom tot het Christendom te zijn bekeerd en gaarne te wenschen als zendeling op Ae treden, tot welk doel hij zich reeds tot ver schillende predikanten in ons land heeft gewend, waar hij niet alleen geldelijken steun heeft ont vangen, maar ook hunne naamkaartjes en aanbe velingsbrieven is weten machtig te worden, waar mede hij schandelijke bedriegerijen pleegt. Zondagnacht is uit het postkantoor te St. Oe- denroode de brandkast gestolen. De dieven hebben haar buit in de kom der gemeente gereden, daar opengebroken en van haar geldswaardigen inhoud ongeveer ƒ1300 me degenomen. Een bankbiljet van f 25 en een van 10, zoomede een aangeteekenden brief aan het adres var. H. W. v. d. Hagen, heeft men op de weide laten liggen. De dieven schijnen op hun gemak te werk te zijn gegaan, daar men iu het kantoor eene flesch, nog gedeeltelijk met jenever gevuld, en de overblijfselen van de tabak van den directeur vond. De maréchaussee is druk bezig om de daders op het spoor te komen reeds zijn zij in Schijndel en Vechel geweest om nasporingen te doen omtrent de herkomst van de flesch, waar op een etiket „Echte Schiedamsche jenever" ge plakt was. Naar men verneemt heeft de bediende in het station te Bokstel Zondagmorgen drie per sonen, die geheel wit bestoven waren (wellicht door het krijt, waarmede de kast opgevuld was) het station zien binnenkomen. Aan het postkantoor te Meppel vervoegde zich een net gekleed heer, die eene groote hoeveelheid postzegels te koop aanbood. De beambte weigerde te kocpen, omdat de verkooper hem onbekend was. Een half uur later ontving men per telegraaf bericht van een belangrijken diefstal, gepleegd op het postkantoor te St. Oedenroode, zoodat men geneigd is den verkoop dier postzegels in verband te brengen met dien diefstal. Het is hun tot nog toe niet gelukt den bewusten persoon, die zich uit de voeten heeft gemaakt, op te sporen. Op last van het hoofdbestuur der posterijen en in verband met een diefstal van postzegels enz., zijn depothouders van postzegels verzocht van particulieren geen zegels over te nemen, doch hen te verwijzen naar het hoofdkantoor. Op de Heerenmarkt te Amsterdam is de huis houdster eener daar wonende dame door kolen damp gestikt. De juffrouw werd bewusteloos ge vonden. De schuif der brandende kachel was dicht geraakt. Uit de Leuvehaven te Rotter dam is opgevischt het lijk van een man, daar sedert 31 Dec. vejrmist. In een danshuis te Arnhem ontstal een bezoeker een ander een por- temonnaie met f 14. De dief en het geld werden gevonden. Te Osch zijn weder 8 arbeiderswo ningen een prooi der vlammen geworden. Eer. paar koeien kwamen er bij om. Men vermoedt dat de branden worden aangestoken. Bij de anti-socialistische oproertjes te Leiden moet een jongen zich bij het inslaan van glazen zoodanig aan den pols hebben verwond, dat zijn toestand niet buiten gevaar is. Het geheel naakte lijkje van een pasgeboren kindje is te Bergschenhoek drijvende gevonden. Aan de westelijke viaduct te Amsterdam sprong een onbekende in het water. Hij werd, hoewel bewusteloos, gered en naar het gasthuis overgebracht. Een aan waanzin lij dend persoon, die zich in Adams costuum op straat bewoog, is door dc Amsterdamsche politie naar huis gebracht. Te Woudenberg is een 2-jarig kind van D. K. in een pot met kokend water gevallen met. het gevolg, dat het eenigen tijd daarna aan de bekomen brandwonden is overleden. Te Biezelinge is een jongeling gearresteerd, die in de laatste dagen grove verteringen maakte. Het heette dat hij een prijs in de Staatsloterij had gewonnen, maar men verneemt nu dat hij oneerlijkheden pleegde ten nadeele van een goud smid te Kruiningen. De beschuldigde is naar Middelburg overgebracht. Te Winterswijk ia een tweejarig kind in een zoogenaamde gierput achter het huis verdronken. De moeder liet het een oogenblik alleen, waarvan het kind gebruik maakte om door de openstaande deur te ontsnap pen. Een der werklieden van den heer B. te Delft is door het beklemd geraken tusschen een machine ernstig verwond. Het 14-jarig dochtertje van de wed. K. te Oudkarspel, trapte eenigen tijd geleden iu een stopnaald bij het verwijderen er van is een ge deelte in den voet achtergebleven. Toen nu door de moeder, helaas te laat, geneeskundige hülp werd ingeroepen, was reeds de toestand zóó on gunstig, dat den 26 des morgens het been van het kind tot even beneden de knie moest worden afgezet. In de nabijheid van Wieringen is het lijk opgevischt van een aldaar woonachtig onge huwd manspersoon, die, naar men vermoedt, zich- zelven van het leven heeft beroofd. Op het lijk, zoowel aan den hals als in de broekzakken, wer den zware steenen gevonden. Sedert eenige dagen is voortvluchtig met een bedrag van 800 a f 1000, de huisknecht van een dame aan de Mauritskade te Alkmaar. In de sluis bij den Moortschen Tiend weg (bij Gouda) is het negen jarig zoontje van J. De Vos gevallen en levenloos opgehaald. Door eene onbekende oorzaak is de woning van de Wed. Mertens onder Halsteren (Noord-Brabant) geheel afgebrand. In Augustus 1883 is die woning insgelijks eene prooi der vlammen geworden en verloor haar echtgenoot daarbij ten gevolge van hevige brandwonden het leven. Een jonge man te Kapelle, in Noord-Brabant, werd Zaterdagavond, terwijl hij zich huiswaarts begaf, plotseling aangevallen door eeti ougelukkigeu medeminnaar, die hem een doode- lijke messteek toebracht. Zijn toestand^ hoewsl Burgemeester en wethouders van HeusdenGezien een be sluit van den Heer Commissaris des Konings iu deze provincie van den 28 Februari jl. A. no. 6; brengen ter openbare ken nis, dat Coenraad Bouwer, die aan de gewone loting der inge schrevenen voor deze gemeente niet heeft kunnen deelnemen, zal worden toegelaten tot eene naloting, welke zal worden ge houden op Maandag den 7 Maart a.s., des namiddags ten 2 ure. Heusden, den 25 Februari 1887. Burgemeester en wethouders voornoemd, HONCOOP. De secretaris, H. J. VAN EGGELEN. Ten tweeden male afgekondigd den 3 Maart 1887.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1887 | | pagina 2