Een net HUISmet TUIN. HENGST „Nelson", verhuren: Al de WEILANDEN Weiland te EETIIEN. ui VERHUREN PIJPEN-BAZAR, D. Theodoor Schramadb. NI RAAT,-51 AANBESTEDINGEN. 324ste Staatsloterij, Gemengd Nieuws en Allerlei. MARKTBERICHTEN. ADVERTENT! EN. (op het EILAND) bij Heusden, 1 donkerbruine 5-jarige Hengst 1 gitzwarte 2-jarige Hengst De Notaris Van de Mortel, Heesbeen, Doeveren en Genderen; Spoordienst HEUSDEN—WAALWIJK, VERHUREN 6 Anversoise, Reparatie. Monte^rring. GorinchemHeusden. 2, Passage 2, ROTTERDAM. Niet eenig in Nederland, t 20 April. Het uitvoeren van herstellingen en vernieuwingen aan de Rijksrivierwerken van het Zwarte water met het onderhond dier werken en de afbakening van het vaarwater van 1 Juli 1887 tot 30 Juni 1888. Raming 6250. Aanw. 13 ApriJ. GEDACHTEN. Mevr. v. ENST te He us den, vraagt met 1 MEI a.S. als Meid alleen, een nette fatsoenlijke voor de Zomermaanden of voor langer Het HUIS heeft beneden drie KAMERS, KEUKEN met WELPOMP, KELDER en BERG PLAATS boven ruimen ZOLDER met twee BEDSTEDEN enz. Gezonde plaats met veel lommerrijke "wandelingen en drukke passage op de Maas. Adres den Heer VAN OMMEREN, Presi dent-Kerkvoogd. De donkerbruine 3-jarige aangekocht op de laatste keuring te Aurich, zal van af heden tot DEKKING beschik baar gesteld worden bij Gebr. de Bruijn, te Babyloniënbroek. Dekgeld f 10, in eens te betalen. Paarden-liefhebbers worden tevens tot be zichtiging van bovengenoemden hengst uit- genoodigd. Bij de Gebroeders de Bruijn te Baby loniënbroek staan ook ter dekking be schikbaar van gekruist ras en van Inlandsch ras. Dekgeld2 gulden havergeld en 4 gulden voor het veulen. ZEGT HET VOORT Zaturdag 26 Maart 1887, des morgens ten 10 ure, ten huize van den heer H. Mourik, aan de Wijkschepoort te Heusden, voor het loopend Saisoen De notaris A. J. REU MER. te Almkerk, zal op Donderdag 24: Maart 1887, nam. 1 uur, in 't rechthuis te Eethen, voor den heer G. P. KiiLLER, voor het seizoen 1887, ongeveer 18 hectaren WEILAND, gelegen te Eethen, in 9 perceelen, bij biljetten om schreven. Aanwijzer J. STAAL te Eethen. De notaris A. J. REUMER, te Almkerk, zal Woensdag 6 April 1887, voorm. 11 uur, ten herberge van C. RIJKERS te Werkendam, voor den heer G. P. KiiLLER, voor den tijd van 2 jaren, om te weiden, 17-35- 30 hectaren WEILAND van den polder Wel gelegen", onder Werkendam. Nadere inlichtingen geeft G. VISSER Jz. te Werkendam. ROTTERDAM LOEMMANDJES, ^PLANTEN, BOUQUETTEH in alle prijzen, vullen van M?»ndjes en Potten A »t. D. J. BRANTENAAB. Stoombootreederij L. de Beer Co. Van Heusden naar Gorinchem. Maandag vm. 2.30, ca. 5.30, ca. 7, nm. ca. 1.30, ca. 3 u. (In corresp. op de boot naar Rotterdam vm. 4.30, 10 en nm. 4.45.) Van Gorinchem naar Heusden. Maandag: vm. ca. 4.30, ca. 11.45, nm. 1, ca. 4 en ca. 5 u na aank. der boot van vm.9, nm. 1 en 2 n.van Rotterdam. KERKNIEUWS. Volgens de «Banier,geredigeerd door predikanten Tan de streng rechtzinnige richting, heeft de Vrije Universiteit met groote bezwaren te worstelen. Dt beide professoren Knyper en Hoedemaker knnnen nog maar niet met elkander overweg. De president- curator dr. Felix heefr zich krachtig verklaard tegen het doleeren, dat nit de Vrije Universiteit ontstaan is. De vacature, ontstaan door het ontslag van prof. Dilloo, blijft nog maar altijd onvervuld. De kandidaten der Vrije Universiteit, nog maar drie in getal, ofschoon de inrichting moer dan 6 jaren bestaat, nemen niet zeer toe in aantal, terwijl de doleerende gemeenten geen haast schijnen te maken om hun, die klaar zijn, een beroep te bezorgen. t '8 BOSCH, 22 April. Het voortzetten der Vil- voordsche steenglooiïng langs de Z.W. oever der haven te Moerdijk, alsmede van de bestorting vóór en langs den kop van het zeehoofd aldaar. Raming ƒ3250. Aanw. 15 April. t'sHAGE, 13 April. Het wegruimen van een in den Gelderschen IJssel, onder de gemeente Steenderen, gezonken vaartuig. Aanw. 6 April. Prijzen van 100 en daarboven. Ie Klasse. Trekking van 21 Maart. Prijs van 1500: no. 903; 1000: no. 6831; 400: nos. 1528 en 10217; 200: nos. 6696, 8698 en 10793; 100: nos. 742 en 7621. Aan verschillende schrijvers ontleend. De proef van een genot is de herinnering. Er zijn dagen waarin men zeer gelukkig gestemd is, en gemakkelijk nieuwe plannen maakt, maar ze evenmin kan mededeelen als uitvoeren. Dat zijn geen gedachten, maar schaduwen van gedachten. Men kan er niets aan doen dat er vogelen over ons hoofd vliegen, maar wel dat zij zich op ons hoofd nestelen. Zoo kan men ook de booze ge dachten niet weren, maar wel verhinderen dat zij in ons wortel slaan en ons tot booze daden bren- gen. Aan de vrouw, welke de man kiest, kan men zien van welken geest hij is, of hij gevoel heeft van eigenwaarde. De ijverzucht is een hartstocht, die met ijver zoekt wat lijden geeft. Wie ontbeert, om te geven, geniet dubbel. Hot ernstig genomen besluit moet snel worden uitgevoerdde beste wil kan wankelen, wanneer men uitstelt. Zonder strijd en ontbering is niemands leven, ook dat van don gelukkigste nietimmers het ware geluk vindt men slechts, wanneer meu zijn gevoel niet afhankelijk maakt van de omstandigheden. Men schrijft uit het Noorden: «Wat de leeuwerik vóór Lichtmis (2 Februari) zingt, moet hij na Lichtmis betreuren», is eeuo Drentsche spreekwijze en daar de leeuwerik dit maal in het laatst van Januari inderdaad heeft gezongen, behoeven we ons niet te verwonderen over deze Decemberachtige Maart. Er wil anders nog wel eens tegenspraak in die oude zegswijzen heerschen; zoo bij voorbeeld: «Lichtmis helder en klaar, geeft een goed bijenjaar»en daarentegen «Lichtmis donker, maakt do boeren jonker (rijk) Daar nu een «goed bjjenjaar« uit den aard der zaak moeielijk slecht voor den landbouwer kan zijn omdat een goed honiggewin een mooien zomer onderstelt, zoo volgt uit beide rijmpjes eenvoudig dit dat de opstellers respectievelijk aan de iemkers en aan de landbouwers eene aardigheid hebben willen zeggen, hetwelk niet belet dat men vroeger aan dergelijke gezegden als aan het evangelie ge loofde, gelijk nóg vele boeren de drie eerstvolgende Vrijdagen na Lichtmis als voorteekenen der seizoe nen beschouwen: de eerste Vrijdag duidt de lente, de tweede den zomer en de derde den herfst aan. Wat daarvan is, zeker is het dat we in de laatste jaren geen Maartsche buien, maar Maartsche win ters krijgen, welke de weiderij allerwege danig achteruitzetten en den over het veld gebrachten mest beletten zijne werking te doen, terwijl de hooischelven leeg worden en den boeren ook nog het ongerief overkomt dat het water voor hun vee opraakt, zoodat ook nu weder in het noorden van Groningen tal van landbouwers het water met wagens of schuiten van elders moeten aanvoeren. Inmiddels heeft de rogge, die tot voor een week of vier zoo mooi stond, veel van de gure, schrale, sneeuwlooze vorst te verduren, alsmede van de ganzen (wilde), die soms bij zwermen op derogge- akkers neerstrijken. »Zes om 'n dubbeltje! beste versche bokking riep met stentorstem een Nijmeegsch koopman, »acht om 'n dubbeltjeriep een Gennepsche groen tevrouw «tien om 'n dubbeltje!» riep de koop man, «twaalf!» riep de andere en het slot van de concurrentie was, dat in een oogwenk een kar was uitverkocht en de inwoners zich op goedkoope wijze aan panharing te goed deden. Een gestoorde teraardebestelling: In de 2e Goudsbloemdwarsstraat te Amsterdam zat een koetsier met «vergunning» op den bok, iets wat spoedig bleek, daar hij niet bij machte was het voertuig behoorlijk te besturen. Dit ver droot eenige vischvrouwtjes, die het ontheiligen van een dergelijke plechtigheid niet konden dul den. Zij dwongen de lijkstatie tot stilstaau. Twee agenten haalden den dronken koetsier van den bok, maar daarmede was zijn plaats nog niet aangevuld. Een der bidders nam plaats op den bok, waarna de stoet zijn tocht kon vervolgen. Een staaltje van beeldspraak uit den Bredaschen gemeenteraad: «Zoolang de takken, waarvan de leuningen der brug gemaakt worden, groen blijven, zegt de burgemeester, zijn ze sterk, dat geef ik toe, maar als eenmaal «de tand des tijds er zijn kaken in zet, dan is het met de deugdelijkheid gauw uit.» Op den Scheveningschen weg, dicht bjj 't dorp, kwam Dinsdag-morgen een met paard bespannen wagen aangereden, toen een jongen, die, evenals het voertuig, stadwaarts moest, den bestuurder vroeg: «Baas, mag ik asjeblieft met je meê rijden dan neem ik er één met je in de stad.» Deze be lofte lachte den Scheveninger toe, zoodat hij deu jongen op zijn kar plaats liet nemen en den vier voeter tot harder loopen aanspoorde, daar zijn maag al begon te jeuken. Weldra was de stad be reikt en aan één der vele heilige buisjes werd toen aangelegd. De jongen sprong onmiddellijk van den wagen, terwijl de ander bij zijn paard bleef, tot hij afgelost zou worden. «Wat drink je baas, klare of bitter? «Een beetje klare met suiker, as het je niet schelen kan!» De mederjjder trad de tapperij bin nen, bestelde twee glaasjes, waarvan hij het zijne in een wip ledigde en zei: «Mijn kameraad zal je btialen, kastelein! Ik zal hem even aflossen!» Hij voegde de daad bij 't woord en onder een «hij staat al voor je op post, baas!» ging nu de ander op zijn beurt naar binnen, van welke gele- genaeid de jongen gebruik maakte om de plaat te poetsen, terwijl hij den Scheveninger voor het dubbel gelag liet opdraaien, die natuurlijk niet weinig te keer ging, toen de kastelein dat van hem vorderde. LAMMERT VAN LEIDEN. Dezer dagen overleed te Leiden de aan Leide- naars welbekende figuur, wiens naam wij hier boven plaats tea. Lammert was een zeldzame slapslip en daaraan had hij dan ook een zekere beroemdheid te dan ken, hoewel de politie zich niet heeft ontzien dezen eerbiedwairdigen persoon eenige malen naar den Schans te zenden. Omtrent Lammert liep het volgende verhaal. Eens wedde hij met een zijner vrienden, wie het langste kon duiken. De inzet was natuurlijk een flesch jenever. Beiden sprongen in de gracht en Lammert, die een goed zwemmer was, hield het langen tijd uit maar eindelijk moest hij boven ko men en ziet tot zijn schrik dat de ander nog be neden is. Geen nood. Sven flink adem gehaald en toen er weêr onder. Dit gaat zoo geruimen tijd en Lam mert vermoedt, dat de andor hem op dezelfde wijze beet heeft. Maai eindelijk kon hij het niet langer uithouden en hij kroop op den wal, en daar ver telden de omstaniers dat de ander al dien tijd niet boven was geweest. Nu begreep hij dat zijn mede dinger onnoodig gtstikt was en zei hij toenDaar heeft de smeerlap me voor een flesch jenever in den nek gezien.» Onder Nieuwdorp beviel dezer dagen eene vrouw van haar achttiende kind. Als bijzonderheid meldt men hierbij, dat al de telgen in leven zijn en nog altijd met vader en noeder samenwonen. Bisschop W. Taylor, wiens diocese het Congo- gebied is, heeft eene eigenaardige bewapening uit gedacht voor de stoomboot, waarmede hij zijne rei zen op de rivier zal m»eten maken. Om een aanval der inboorlingen op zijn schip af te slaan zullen er, behalve kauonnen en geweren, minder gevaarlijke wapenen gebruikt worden. Door middel van een brandsp lit zullen er op t>e aanvallers zulke krach tige waterstralen worden gericht, dat zij er door omver geworpen worden. Ook het electriseh licht, van de werking waarvan men zich veel voorstelt, zal op de stoomboot ingeval van nood dienen, om de negers te verschrikken. De reiziger gelooft dat de werking van de waterstralen nog grooter zal zijn, wanneer de brandspuit met kokend water ge vuld wordt. Nieuwerwetsche wachtkamer. «Wat voer je daar uit?» vroeg een politieagent, die midden in den nacht een bekenden spitsboef in een kelderiugang van de Utrechtschestraat slapende rond. «Ik? niemendal mijnheer, ik wacht maar op den eersten tramwagen van morgenochtend.» Een kostbaar uurwerk. Een boertje, dat naar de markt was geweest, keerde met den sneltrein naar huis terug en zat ouophoude'ljk op zijn plaats in den waggon heen en weêr te schommelen. «Waarom doe je dat toch?» vioeg een zijner medereizigers verbaasd. «Ja, ziet uwes» sprak de boer, «iV heb in stad een horloge gekocht en als ik me nn niet voort durend heen en weêr beweeg, dan blijft het ding stilstaan.» Och zei mevrouw op deftigen tcon tot haar knecht wij beschouwen ons als porcelein, ziet u, en jelui als aardewerk. Twee uren later gelastte mevrouw den knecht om de min met het kind te verzoeken beneden te komen. Knecht luidkeels onder aan de trap: Aarden melkvat, breng dat kleine stuk porcelein eens naar beneden! Schrandere opmerking. «Di jonge kening van Spanje,» zegt «de Patriot,» «is 'n fegte gesoude kindji en tog word hy twemal op 'n dag deur di dokters bezoch. Als dit goed afloop met hem en hy gesond bly kan hij dankbaar wees.» Op het tooneel. AlleenspraakNergens, ner gens ben ik veiligOveral wordt ik bespiormeerd Wie kruipt daar weêr zoo tersluiks achter dien koorn Tooneeltimmerman: Ik meneer! de timmerman. Ik zoek na me spaikerbakkie. Aan «The Standard» wordt door zekeren heer Henry Lake medegedeeld dat het geheim der sanen- stelling van het Cremoner vernis ontdekt is. Hij zegt dat een handschrift van Antonio Pavardine, gedeeltelijk in het Italiaansch en in het Frarsch geschreven, gevonden is, waarin het geheim mele- gedeeld wordt, terwijl uit andere bronnen de kuist der vervaardiging van de Cremoner viool bekead geworden is. Antonio Pavardone verhaalt dat tet recept van het vernis door eenige monniken uit hit Oosten naar Italië overgebracht is. Volgens dit re cept werd een verf bereid welke, met enkele wijzi gingen, door alle groote cremoner meesters aange wend werd. Daar het Italiaansche handschrift ook beschrijft hoe het vernis bereid werd, zou het den hodendaagschen viool-fabrikanten mogelijk worden het na te maken. Een luitenant van het Fransche leger in Ton kin verhaalt in een brief o. a. het volgendeTus- schen twee plaatsen was op zekeren dag de tele- graphische verbinding geheel afgebroken en het duurde lan ,'en tijd voor dat de oorzaak bekend werd. Nadat de gebeele lijn tevergeefs was on derzocht, viel het een der beambten op dat in de nabijheid van een bevriend dorp de draden dikker dan gewoonlijk schenen te zijn. Bij een nader on derzoek bleek het dat over oen vrij groote lengte de metalen draad was weggenomen en zorgvuldig door reepeu bamboes was vervangen. Het hoofd van 't dorp verklaarde dat bet ijzer in zijn district zeer kostbaar was, maar dat hij, om een bewijs te geven van zijne vriendschappelijke gezindheid, bevolen had, dat ieder die een stuk van den draad wegnam, die door stukken bamboes moest vervan gen. De beambte beproefde don man het verschil tnsschen een metalen draad en een stuk bamboes duidelijk te maken, maar toen dit niet gelakte, nam hij ten laatste zijn toevlucht tot duidelijker uiteenzettingen en verklaarde dat de eerste reep bamboes, die in de plaats van staaldraad zou wor den aangebracht, dienen zou om er het hoofd van het naburige dorp mee op te hangen. f HEUS DEN, 19 Maart. Bol er 59 62 ct. per stuk van 6 ons. Eieren 3J/2 a 4 ct, per stak. 's HERTOGENBOSCH, 21 Maart. Op de heden (Maandag) gehouden markt van vette kalveren waren aangevoerd 162 stuks. De prijs was le kwal. van 0.54 tot 0.58 2e kwal. van 0.50 tot 0.54 3e kwal. van 0.46 tot 0.50 per kilogram. Aan bovengenoteerde prijzen was spoedig de gebeele aanvoer opgeruimd. De prijs der boter was 0.90 1.20. Dienstbode. wnuvunii.iL.iui, te 's-Hertogenbosch, zal ONDER behoorende aan de familie METTERNICH. langs Baardwijk, Drunen, (Nieuwkuik) en Elshout. Alle Werkdagen Van Heusden vm. 5.30. nm. 3.15. Van Waalwjjk, vm. circa 10. nm. 7.45. Deze lijn is verdeeld in de navolgende sectiën HeusdenDrunenschen hoekMidden Overlaat Scheiding Waalwijk, station. TARIEFEén sectie 20 ets.; elke meerdere 10 ets. Bagage 20 Kg. vrijverder 10 ets. per 10 Kg. Op de gebeele route wordt ook onderweg gelegenheid tot in- tn uitstappen gegevenvoor de toepassing van het tarief wordt caarbij gerekend van af de voorgaande tot de volgende sectie. Beleefdelijk wordt verzocht geene kaartjes aan te nemen, de niet bij de betaling uit het contröle-boek worden gescheurd ei waarop het betaald bedrag niet juist is vermeld. ,6 VIADUCT nabij de Hoogstraat, Weder ontvangen de reeds zoo gunstig bekende takakspijp geheel nicotinevrij. Deze pijp bevat een hoorn buisje over de geheele lengte van het roerhetwelk: de nico tine opvangt. Alleenverkoop voor Holland Wcderverkoopcrs rabat. In recht en Gondsch model, brnyèrehont met barnsteen mondstuk ƒ1.10, met hoorn - 0.60. Franco door het geheele Rijkmet 10 Ct. verhooging. naar bestelling/. Groene Zilveren-en Gouden Kran sen voor hUc gelegenheden. Magazijn van Kunstbloemen en Grafkransen. maar wel groot succes j 400 attesten en 75 gunstige beeov<ieeijDgen dor Nederlandsche en Belgische Pers. SPECIALITEIT voor KINDERPARTIJEN, FAMIL1E- en UUWELI.JKSFEESTEN, GROOTE VOORTEL LINGEN, enz. enz. Prestidigitateur Humoresque. Schatten -Silhouettist, Musée Timtamaresque. Oud-IJollandsche Poppenkast enz. enz. La lumière électrique est une lumiere qui na pas de fumée ni chaleur plus dallumetteplus dexplosion ni dincendie. Veritable objet utile pour salons, magasins, ateliersjardins, bals, etc. portative. Dépense 2 centimes a l'heure. No. 1 éclairant 8 volts, prix: 8 francs. No. 2 16 12 franco en gare la plus rapprochée, contre mandate ou cheques. Fuunoüx, 7 Rue des Murs de la Roquette, Paris, (France). Ln rechtstreeks verkeer met de Stoombootreederij Fop Smit Co. Voorl. Zomerdienst, aanvangende 30 Maart 1887. Overige dagen vm. ca. 5.30, nm. ca. 1 u. (In correspond, vm. 7.30 en nm. 3 u. naar Rotterdam.) Zondagsvm. 8 en nm. ca. 2 u. Overige dagen vm. ca. 9 en nm. ca. 5 u., na aan komst der boot van vhk 6 en nm. 2 u. uit Rotterdam. Zondags: vm. 9.30 en nm. 5 n., na aank. der boot van 6 q. vm. en 2 n. nm. nit Rotterdam. De dienst Maandags 3 nar nit Heasden corresp. niet op de boot van 4.45 naar Dordt en Rotterdam v

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1887 | | pagina 3