Dames-handwerken. Wol, Zijde, Garens, enz. Muziekuitvoering Bericht ran Inzet. hel HUIS en HOF 'büegêklijke stand. AANBESTEDINGEN. Gez*. Maron FUH Maandag, nam., 2e Paaschdag, ingszet op 900. 324ste Staatsloterij, Gemengd Nieuws en Allerlei. Wegens het Paaschfeest zal het volgend no. een dag later verschijnen. MARKTBERICHTEN. ADVËRTENTIEN. Sigarenfabrikant de Harmonie v de Eendrachtn trichinen. Van dit vlee^ch werden eenige stukjes gegeven aan witte ratten, die na 8 dagen stierven. Bij onderzoek bleek dat in deze laatsten duizenden trichinen leefden, die den dood hadden veroorzaakt. Uit Venendaal wordt aan het ,/U. D.* gemeld: Was ds. E. J. Homoet, die altijd nog ter dezer plaatse vertoeft, eerst voornemens te Oldeboorn zijn afscheid te prediken, en had de minister hem daartoe genoegzame bescherming toegezegd, thans heeft hij, naar men verneemt, van dat voornemen afgezien. Reeds worden te Oldeboorn zijne meubelen ge pakt en zal hij zich dadelijk van hier naar zijne nieuwe standplaats Opheusden begeven. Men schrijft uit Hoogezand aan de T ij d Het onderzoek in zake de beide verdronkenen vordert goed. Het schijnt dat vooral op den kroeg houder E., voor wiens woning beide lijken in het water gevonden zijn, een zware verdenking mst, daar deze en r.og eenige andere personen, die of ook aan deze misdaad plichtig, of ten minste dien avond bij hem in de herberg waren, reeds eenige malen in particulier verhoor geweest zijn bij den rechter van instructie te Winschoten. De aanleiding tot de misdaad was een twist tusschen den kastelein E. en de beide verdron kenen, die aan E. of zijne vrouw tot voldoening van hun gelag een rijksdaalder in betaling gaven, waarop zij slechts van een gulden terug ontvingen, waarmede natuurlijk de beide jongens geen ge noegen namen. Wat er toen echter verder gebeurd is, of er een worsteling heeft plaats gehad, of hoe ook, dat schuilt nog in het duister. Wel ech ter is het een feit, dat iemand uit eene woning daarnaast, die juist even buiten was, hoorde dat er om hulp geroepen werd, waarop de zoon van E. tot zijn vader zeide„Vader, laten wij ze er uit halen.* „Neen*, antwoordde deze: „Laat ze maar zinken.* 't Is te hopen, dat, zoo hier de misdaad wordt bewezen, de daders streng gestraft worden, daar in deze herberg reeds menige jongeling ongeluk kig werd. In den O.-Z. Kolk te Amsterdam werd een vrouw door een man iu 't water geworpen. De vrouw werd ter nauwernood gered. De dader bleef onbekend. Te Groot-A miners is een jon gen van 8 jaren door de roeden van een water molen doodelijk getroffen. In een buis be stemd voor de waterleiding te Amsterdam werd een lijk gevonden. De man was er ingekropen om er in te sterven. De officier van justitie en de rechter-commissaris bij de rechtbank te Leeuwar den hebben zich, vergezeld van twee geneeskun digen, naar Dronrijp begeven, tot het onderzoeken van het lijk van een 54 jarigen verpleegde in het armhuis, die vermoed werd te zijn overleden ten gevolge van hem door een jongen verpleegde toegebrachte schoppen. Naar men verneemt, moet het onderzoek tot bevestiging van het feit heb ben geleid. Bij de exercitiën der veld-art. te Roermond is een der manschappen gevallen en onder een stuk geschut geraakt. Een zijner bee- nen werd daarbij op twee plaatsen gebroken. Op de „W. A. Scholten,* van New-York te Rotterdam binnengekomen, is onderweg een pas sagier overboord geslagen of gesprongen en ver dronken, een ander passagier die 's avonds nog wel was en zelfs nog de harmonica bespeelde, was 's morgens aanbeen beroerte overleden. Eenige dagen geleden sloeg een werkman den mees terknecht op de fabriek van de firma De H. Co. te Leiden, met een zandkoker op het hoofd. E. is thans overleden het lijk zal onderzocht wor den. Een politieagent te Utrecht, die een be schonken vrouw naar het kelder-cachot moest over brengen, viel daarbij van de trappen en bezeerde zich zoo ernstig dat hij den dienst zal moeten verlaten. Te Sneek geraakte een jongen on der den stoomtram. De voet werd hem verbrij zeld. Uit de gevangenis aldaar ontsnapte een gevangene, op het oogenblik dat men een extincteur naar buiten bracht om een brandje te blusschen. Te Bodegraafsche Meije wierp een jongen zijn makker uit een hooiberg. Deze brak een arm. - Een werkman, vader van 7 kinderen, is te Rotterdam in de jenever gestikt. Een voorbijganger werd op de Prinsengracht te Amsterdam getroffen door een baal koffie, die uit de lus schoot, waarin men haar opheesch. Ernstig gewond werd de man naar het binnengasthuis vervoerd. In de Soeten- steeg werd door de politie aangehouden een man, die bij een goud-en zilverkashouder aan de Visch- markt aldaar twee gouden horloge-kettingen had ontvreemd, na de spiegelruit, waarachter die ket tingen uitgestald waren, te hebben verbrijzeld. Ilij is een bekende bij politie en justitie en werd nu andermaal ter beschikking van de justitie ge steld. Een aangeteekende brief, met f 2500 aangegeven geldswaarde, uit Maarsen aan het adres van den heer Maronier te Rotterdam ver zonden, wordt vermist. De justitie doet onder zoek. Onder Eibergen is een boerderij afgebrand. Twee kinderen van 2 en 7 jaren, benevens al het Heden overleed op den huize Wes tervoorde, Jonkheer A. H. P. C. VAN SUCHTELEN VAN DE HAARE, echtgenoot van wijlen Jonkvrouwe M. E. 11. Alberda van Menkema, Kamerheer van Z. M. den Koning in buitengewonen dienst, Ridder der Militaire Willemsorde en van den Gouden Leeuw van het Huis van Nassau enz. enz., Lid van de Rid derschap van Overijsel, in den hoo- gen ouderdom van bijna 88 jaren. Olst, 30 Maart 1887. Monsterkistjes worden bij verreken pakket toegezonden. van van HERPT en BERN, voor H.H. Honoraire Leden, met hunne Dames, op in hunne Muziekzaal, ten Koffiehuize van den Heer J. BUIJS, te H e r p t. De landen van G. van Helden en M. van Wijlen, zijn ingezet en verhoogd als volgt WEILAND te V e e n op 2000.— BOUWLAND te W ij k op 1700.— De finale v e r k o o p i n g zal plaats hebben in de herberg van H. van der Made te Wijk, op WOENSDAG 13 APRIL 1887, des voormiddags 11 ure, ten overstaan van den Notaris Van Meerten, te Andel. vee, kwamen in de vlammen om. Tusschen Diepenbeek en Hasselt is een remmer van de LuikLimburgsche lijn van een goederentrein gevallen en overreden. Hij bleef op de plaats dood. G. Hardeman, die bij een in het Eederveen bij Yenendaal plaats gehad hebbenden brand ern stige brandwonden bekwam, is aan de gevolgen overleden. Door den feilen wind is Rijnlands boezemwater zoo opgeloopen, dat het op verschil lende plaatsen over de scheiding stroomt in den Tedingerbroekpolder, onder Delfland. De bewoners ondervinden er grooten last van. Op de Nieu we Heerengracht te Amsterdam heeft zich gisteren een jonge man door een revolverschot van het leven beroofd. Alrnkerk, 1 Maart6 April. Ondertrouwd: H. v. d. Post, wedr. v. A. J. Kampsteeg, 31 j. en M. de Man, 33 j. jd. Getrouwd: Z. v. Herwijuen, jm. 51 j. met A. A. Colijn, jd. 38 j.; A. v. Beest, jm. 24 j. met G. Vos, jd- 21 j- Geboren: Cornelia, d. v. Mathijs v. d. Heijden en D. Botterblom Peter Willem, z. v. A. v. Rijswijk en J. E. v. Dalen Johanna, d. v. A. N. Swart en H. J. KampAart, z. v. J. Schouten en A. SchotmanWil lem, z. v. K. S. Verhoeven en J. v. RijswijkAdriana, d. v. A. Kant en D. de Graaf; Wilhelmina, d. v. C. v. Wijngaarden en J. de Pender; Arendje, d. v. B. Ver hoeven en A. WesterlakenPeter Roeland, z. v. G. Schouten en W, H. v. Andel; Jacob, z. v. J. v. Ooijen en J. Bouwman; Cornelis, z. v. G. v. Herwijnen en A. BiesheuvelCornelia, d. v. T. Ouwerkerk en P. de Graaff; Jacob, z. v. T. Pullen en P. v. Mersbergen. Overleden: P. A. Colijn, 6 m.; W. v.Wijngaar- den, 71 j., echtg. v. W. Verhoeven; G. Boterblom, 21 j.; T. v. d. Oven, 3 w.; A. v. Stigt, 18 m.; A. Kolijn, 27 j.; Leo, d. v. H. v. Krimpen en J. Besterveld; D. Broekhuizen, 11 m.; J. Kolf, 60 j.; H. v. d. Assem, 85 j., wed. v. T. ColijnN. v. Trooijen, 40 j., echtg. v. G. Noorloos; Leo, z. v. G. Noorloos en N. v. Trooijen; C. Verhoeven, 77 j.; A. Verhoeven, 3 w. f Woudrichem, van 131 Maart. Ondertrouwd: Matthijs Havelaar 23 j. en Rijntje Maas 20 j. Geboren: Hendrika Antonia, d. v. N. v. Andel en L. P. HartmanGerrit, z. van N. Borg en G. J. v. Vugt; Anneke, d. v. J. v. Tiel Ka merman en J. KrielaartChristina, d. v. I. de Joode en J. S. VendelbosHendrikus Martinus, z. v. A. Hartman en C. v. d. Vliet. Overleden: Jakob Baks, 13 j.Gerrit Ver woerd, 1 m.Leendert Hartman, echtg. v. Maria Kampers, 49 j.Hilleke Geertruida Vink, 8 m. Adriana v. Straten, 3 m.Gijsbert Krielaart, echtg. v. Martijntje v. Vuuren, 76 j.Cornelis Viveen, 3 m.Johanna Wijburg, wed. v. Cornelis Schreu- ders, 78 j. f Eeten c. a. van 1 Maart tot 1 April. Geboren: Arie, z. v. M. Arnse en W. In 't Veld Wilhelmina Antonia, d. v. J. v. d. Pol en J. RoubosWillemina, d. v. G. Branderhorst Jan, z. v. J. H. Blacquière en J. Buscher; Susanna, d. v. M. P. v. d. Mooren. Overleden: Jacobu3 Merkx, 3 m. f 's HAGE, 4 Mei. Het uitvoeren van bagger- werk in de Oude Maas, tusschen de kilometerraaien 118 en 120, onder de gemeente Dordrecht. Ra ming 20,000. Aanw. 27 April. f 's BOSCH, 13 Mei. Het maken en leveren van drie nieuwe brugschepon en het uitvoeren van bij- behoorende werken tot herstel van de schipbrug over de Maas te Hedel. Raming 7200. Aanw. 6 Mei. f 's HAGE, 11 Mei. Het maken van 6 en het verlongen van 2 dvvarskribben aan den linkeroever van de Lek, onder do gemeente Culemborg, tus schen de kilometerraaien 80 en 82. Raming 18,500. Aanw. 4 Mei. f 6 Mei. Het maken van een basaltmuur langs don rechter- en van eene beschoeiing aan den lin ker kanaal-oever der Zuid-Willemsvaart, bij de ijzeren draaibrug te Helmond. Raming 5150. Aanw. 29 April. Prijzen van f 100 en daarboven. 2e Klasse. Trekking van 5 April. Prijs van 1000: nos. 3176 en 12714ƒ400nos. 11984 en 19607; ƒ200: nos. 6553 en 17912100 nos. 9074, 15062, 18560 en 18943. 2e Klasse. Trekking van 6 April. Prijs van ƒ2000: no. 11697; 1500: no. 20676 400nos. 2849 en 6943200nos. 2428 en 20180; ƒ100: nos. 8609 en 15281. 2e Klasse. Trekking van 7 April. Prijs van ƒ100: nos. 4381 en 18213. Dc driedubbele moord in de Rue Montaigne te Parijs. In de rue Montaigne, te Parijs, woonde sedert drie jaren een zekere dame Regnault, in do galante wereld meer bekend onder den naam van Madame de Montille. Hare woning op de 3e étage van het huis no. 17, bestond uit vijf vertrekken, waarvan vier tot slaapkamer, eetzaal enz., en het vijfde tot slaapkamer voor de dienstbode ingericht waren. Deze laatste, Annette Gremeret genaamd, had haar dochtertje Marie, een meisje van twaalf jaar, bij zich, met wie zij haar slaapkamer deelde. Behalve doze dienstbode, had Mm. de Moutille nog een keukenmeid, die echter niet bij haar aan huis woonde, maar eiken morgen tegen tien uur hare bezigheden kwam verrichten. Volgens hare gewoonte kwam de keukenmeid den 17deu Maart het huis binnen en schelde aan de vertrekken harer mees teres. Er werd niet opengedaan, zij hoorde zelfs geen geluid. Zij ging om inlichting bij den conciërge en toen deze haar geen opheldering kon geven, werd de politie verwittigd. Toen de commissaris van politie evenmin antwoord op zijn herhaald schellen bekwam, deed hij de deur openbreken. Een vreeselijk schouwspel deed zich aan hem voor. In de slaapkamer lag, naast het bed het lijk van Mad. Montille, in nachtgewaad, met een diepen messteek in de keel, en den rechterschouder van hot lichaam gescheiden. Voor de deur vaD het vertrekje dat de slaapka mer van Mad. de Montille van die van de dienst bode scheidt, lag het lijk van Annette Gremeret, eveneens in nachtgewaad en op dezelfde wijze om het leven gebracht als hare meesteres. En eindelijk, in de dienstboden kamer vond men, in haar bed, het lijkje van de kleine Marie, wier hals een nog he viger wonde droeg dan de twee andere slachtoffers. Het valt gemakkelijk zich voor te stellen hoe de misdaad begaan is. De moordenaar heeft eerst Mad. de Montille getroffen, op haar hulpgeroep is de dienstbode toegesneldde moordenaar heeft ook deze met zijn mes getroffenen toen het kind, door den val van het lichaam harer moeder wakker ge worden, om hulp riep, heeft hij haar met een he- vigen messteek onmiddellijk tot zwijgen gebracht. Mad. de Montille werd gehouden voor iemand van een zeker fortuin. De moordenaar heeft hare juweelen en wat los geld gestolen, maar de geldkist is niet opengebroken, hoewel zekere vlekken duidelijk aanwijzen dat hij het beproefd heeft. De voornaamste gegevens die de politie had om den misdadiger op het spoor te komen, bestonden in de gestolen juweelen verschillende juweliers konden de politie de beschrijving geven van de juweelen, van welke zij wisten dat ze in het bezit van Mad. de Montille waren. Die beschrijving werd naar alle hoeken van Frankrijk getelegrafeerd. Twee dagen nadat de misdaad begaan was, kwam een vreemdeling in een slecht befaamd huis in de Reu Veutouragy, te Marseille. Na hier een ver- teeriug gemaakt te hebben, bood hij in botaling een prachtig dames-horloge aan. Men was eerst verwonderd over deze handelwijze, maar toen men na zijn vertrek het horloge nog eens bekeek, bleek het een voorwerp te zijn van zóó groote waarde, dat men de politie van het voorgevallene kennis gaf. Het horloge beantwoordde volkomen aan de be schrijving die door de Parijsche politie gegeven was van dat wat aan M. de Montille behoord had en nu had de politie rust nog duur, voordat ze den gever van dit kostbaar voorwerp op 't spoor was. Maar de politie te Marseille laat zich niet spoe dig afschrikken. Ze wist dat de onbekende zich door een koetsier naar do rue Ventouragy had laten brengendie koetsier moest dus worden opgezocht. Toen deze gevonden was, Zondagavond, verklaarde hij dat hij denzelfden heer zoo even naar het the ater geleid had. Hij vergezelde den commissaris hierheen om hem den man aan te wijzen en deze werd in arrest ge nomen. De man gaf op Henri Pranzini te heeten, 27 jaar oud en geboren te Livorno, in Italië. Hij onderging een verhoor, en de vermoedens, die op hem rustten, waren zóó zwaar dat men hem ge vangen hield en onder sterk geleide naar Parijs overbracht. Pranzini woonde in den laatsten tijd te Parijs en was een bekende in het huis van M. de Mon tille. Hij ontkent de moordenaar te wezen, maar hoe is hij dan in het bezit gekomen van de aan M. de Montille toebehoorende juweelen? Heeft hij wellicht een medeplichtige? Zeker is het dat Pran zini niet zóó onschuldig is als hij voorgeeft; want in de gevangenis te Marseille heeft hij zich van het leven trachten te berooven. Verder heeft hij ver klaard dat hij den nacht van den misdaad bij eene zijner bekenden heeft doorgebracht, maar deze heeft later bekend dat dit niet zoo was. En dat hij nog andere voorwerpen dan het horloge in zijn bezit heeft gehad, is bijna zeker, want te Marseille droeg hij een pak met zich dat hij naar eigen verklaring in een vijver van den dierentuin geworpen heeft; de zwaarste vermoedens rusten dus op hem. De politie zet hare onderzoekingen voort, maar men kan als zeker aannemen dat Pranzini de schuldige is, en hij zijn welverdiende straf niet zal ontgaan. Een paar dagen geleden stierf in Den Haag een vrouw, die met bedelen in haar onderhoud voorzag. Op haar sterfbed verzocht zij herhaaldelijk aan haar zuster om haar, nadat zij zou zijn gestorven, met de muts die zij op het hoofd had te begraven. Dit wekte achterdocht, zoodat men na haar verscheiden die muts afnam en toen ongeveer 1000 aan bank papier vond. Ook een baantje! Êen eervol ontslagen «stam per* in de apotheek van het gasthuis te Delft vraagt aan den Raad aldaar om pensioen. Een dag vóór de trekking der tweede klasse van de nu loopende Staatsloterij, kwam een Haagsche burger bij een collecteur aldaar een twintigje koopen. De loterij-handelaar, gaf hem een briefje met numero duizend zooveel en 19. De speler vond echter het zelfde nummer met 18 als staart aantrekkelijker en kreeg dat lotgedeelte. Reeds den volgenden dag kwam het laatstgeko- zen nummer met de twintigduizend er uit. 't Is als had de winner er een voorgevoel van. Zondagvoormiddag is tusschen 10 en 11 uur door middel van insluiping op het landgoed Thorn, gelegen aan den Alkmaarscheu straatweg onder de gemeente Velsen, ontvreemd: een langwerpig doosje waarin een gouden kruis, waaraan een streng gouden koord vier zilveren doosjes waarbij twee ronde pepermuntdoosjes; een zwart granaten ketting met gouden dop; een gouden dop van een bloed koralen ketting; vijf gouden vrouwenringen, vermoe delijk twee metsteentjeseen gouden doekspeld; een zilveren hoofdjjzer met twee gouden zijnaalden. Een ouderwetsch zilveren horloge met gewone por seleinen plaat en romeinsche cijfers, waaraan twee gingenetten en een sleuteltje en twee zilveren knip pen van portemonnaies. Opsporing, bericht en inbeslagneming wordt ge vraagd. Bij gelegenheid van Paschen worden de eieren, welke dan in zoo groote menigte gegeten worden, uit aardigheid wel eens gekleurd. Ziehier geschikte kleurmiddelen Om de eieren rood te verven, doet men een scheutje mee (honigmee) in het water wanneer ze gekookt worden. Als men Braziliehout bij de eieren in het water doet, zullen ze paarsch van kleur zijn. Verlangt men gele eieren, dan koke men er wat uien bij. En wordt wijaruit bij de eieren in het water gekookt, dan zullen de schaleu een schoone groene kleur aannemen. Een harde rol zout, draaiende om eene spil en beschermd door een metalen dak, is het ei van Columbus voor het toedienen van zout aan vee. Paarden en runderen zullen met graagte likken aan de rol, en deze blijft langen tijd frisch en goed. Vrouw: »Ik zie niet in waarom vrouwen niet even goed zouden kunnen leeren zwemmen als man nen.* Man: »Ja, zie je, maar als je zwemt moet je al tijd je mond dicht houden.* De koningin van Engeland wordt met de meest dwaze verzoeken lastig gevallen. Een Engelsch blad deelt mede, dat eene dame onlangs aan H. M. verzocht de haren te mogen ontvangen, die in de kam van H. M. bleven zitten, om daarvan vlechtjes te maken en die te verkoopen bij liefdadigheidsbazars. Te Ohio (Amerika) is een linde geveld, die vol gens deskundigen op 792 jaar geschat wordt. De boom woog 60,000 pond en had een diameter van 4 M. 7000 voet planken werd er uit gezaagd. Patroon tegen zijn klerk, die een fout heeft, ge maakt: »Zal je dan nooit bij je werk zijn? Zeker weer den nacht in een herberg doorgebracht, hé? Ik ruik het aan je overjas, die daar hangt, die riekt naar bier en tabaksrook.* Mijnheer!* »Houd jo mond, ik ruik het, zeg ik je.« »Vraag wel excuus, mijnheer, ik heb geen overjas aan ge had vandaag, dat is uw jas, die daar hangt!* t WAALWIJK, 8 April. Op de heden gehou den markt was de aanvoer van vee veel, de handel traag. Aangevoerd werden 917 KG. boter, die ƒ0.71 a 0.89 per kilogram gold. tZALT-BOMMEL,5 April. Boter /0.45èy0.47« per half kilo. Eieren 0.75 k f 0.90 de 26 stuks. t DUSSEN, 7 April. Op de heden alhier gehou den botermarkt werden aangevoerd 208 kilo boter. Zij gold van 0.63 tot 0.81. Sehaponmarkt B 26, '8 Hertogonbosch. Voorhanden een ruime sorteering van de nieuwste INZET. De Notaris Hoeflake, te Ammerzoden, bericht, dat te Aalstvan NIC. DE GRAAFF, groot 20 aren 34 centiaren, sectie A, no. 288, 289 en 789, ia De toeslag heeft plaa.s bij Hoevens, te Aalst, Donderdag 14 April e.k., 's morgens 10 ure.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1887 | | pagina 3