Brieven uit Amsterdam. BUITENLAND. BINNENLAND. 1.0 In de Belgische gemeente Sichen-Sassen en Bolré, nabij Maastricht, vonden de erfgenamen bij de deeling van den inboedel, nage.aten door den ge wezen burgemeester dier gemeente, op den zolder eene onde schilderij in olieverf, voorstellende de geeseling. Een der zonen gaf voor dat hij deze schilderij van zijn vader voor fr. 20 had gekocht, en liet ze door kunstenaars te Antwerpen schoon maken en inramen. Toen echter kreeg men de zekerheid dat het een van Van Dijck was, waar van de waarde op minstens fr. 25.000 geschat wordt. De erfgenamen hebben nu beslag op de schilderij gelegd en een proces ingesteld. Volgens een Lloyds-telegram uit Dieppe, is de stoomboot Victoria», komende van Newhaven, op de rotsen nabij Kaap Ailly (Frankrijk) vastgeraakt. Men verzekert dat een aantal passagiers in hun angst met reddings-gordels aan in zee sprongen en door den stroom werden medegesleept. Men weet niet of zij gered zijn. Volgens latere berichten zijn twintig passagiers der Victoria» verdronken door het omslaan van een boot. Men spreeat te Parijs veel van de schaking van een Joodsche rijke erfgename (zij bezit een vermo gen van 12 millioen frs.) door een jong katholiek Belgisch cavalerie-officier. Zij had haar ouders te voren gewaarschuwd dat zij zou wegloopen, indien zij geen toestemming tot het huwelijk kreeg. Pranzini is herkend door een handelaar in messen, wonende in de rue de Cléry, bij wien hij een mes had gekocht. Hij had een mes gevraagd, waarmede hij desnoods hout zou kunnen hakken. Met den han delaar geconfronteerd, ontkende Pranzini alles. Een juwelier van de rue Montmarte herkende Pranzini als den man, die hem kort na den moord van Ma ria Aguettant sieraden wilds verkoopen, die ver moedelijk van deze afkomstig waren. De Koningin-Regentes van Spanje is sedert eenige dagen licht ongesteld. Uit Rome wordt gemeld, dat de Paus den Pruis- sischen minister von Puttkamer ten gehoore ont ving. Zoo men zegt, zal eerstdaags een pauselijk document worden openbaar gemaakt waarin de hou ding wordt aangegeven, welke het centrum bij de stemming over de politiek-kerkelijke wet in Pruis- sen behoort te volgen. De berichten over den toestand der koningin van Zweden blijven zeer gunstig luiden. De operatie is niet alleen volkomen gelukt, maar ook gaat de verdere ontwikkeling van het genezingsproces zeer voorspoedig, zoodat de algemeone toestand der patiënte niets te wenschen laat. De berichten, betreffende de monsterdemonstra tie door de partij van Gladstone en die van Parnell, gehouden in Hyde-Park te Londen, bevestigen den ordelijken afloop van deze groote volksmeeling. Het getal bijeengekomenen wordt op 100.000 geschat. De stad Huil heeft 150,000 p. st. geërfd voorde stichting van nieuwe scholen. Te Ringwood (in de buurt van Southampton) brandde het Manon-house-theèter tot den grond af. Te Belfast hebben sedert Zondag weder ernstige onlusten plaats. Nabij Youghal, op de Iersche kust, moet een Amerikaansch vaartuig zijn gezien met eene groote lading dynamiet. De overheid heeft bevolen alle personen die van boord gaan terstond te arresteeren. Bij het in de lucht springen van de dynamiet- fabriek te Freiburg, in Saksen, werden 13 men- schen gedood of ernstig gewond. Moltke heeft het groot-kommandeurskruis van de Koninklijke Hohenzollern-orde, met diamanten, van den Keizer ontvangen. Niet minder dan 482 Russische officieren zijn, onder beschuldiging van deelneming aan een com plot tegen den Czaar, gevankelijk te Odessa aan gebracht, om naar Siberië te worden vervoerd. Volgens het Russische militaire blad »lnvalide,« bestond het Russische leger op den 1 Jan. 1887 uit 30,655 officieren van alle rangen en 824,762 soldaten. Deze laatsten waren verdeeld als volgt inf. 607,647; cav. 77,140; art. 114.325; genie 25,650. Het actieve leger telde 611,207 man de reservekaders 77,422 man, met onbepaald verlof (»sedentaire« troepen) waren er 84,913 man bij het legerdepöt waren 8275 man ingedeeld, en 42,945 man vormden de auxiliaire troepen (gen darmerie en administratie van het Ministeiie van Oorlog). Volgens berichten uit Konstantinopel moet Rus land reeds twee nieuwe kandidaten voor den Bul- gaarschen troon hebben aangewezen, nl. den prins van Oldenburg en den prins van Leuchtenberg. De Bulgaren schijnen met deze twee nieuwe kan didaten genoegen te nemen, maar niet met den prins van Mingrelië. In het dorp Obodny (Podolië) hebben drie op lichters zich bij een rijken boer aangemeld als Christus, Petrus en Paulus, die hem kwamen be rispen over zijn tekortkoming in bet uitoefenen van barmhartigheid en met hem kwamen afrekenen. De domme boer was doodsbang en gaf terstond 500 roebels die hij in huis had. Maar de valsche apostelen waren daarmêe niet voldaan; ze eischten meer en de boer zond werkelijk zijn knecht Daar een buurman om meer geld te halen. De buren kwamen toen kijken zij wilden de >heiligen« ook zien, doch deze trachtten zich uit de voeten te maken. Men kreeg nu pas argwaan, wilde hen terughouden van de vlucht; een der apostelen trok daarop een mes en verwondde een boer. De po litie werd hierop geroepen en het drietal ingerekend. In den Amerikaanscben staat Maine is de dood straf afgeschaft en vervangen door levenslange celstraf. Te San Francisco is onlangs overleden zekere Charles Lux, die als slagersknecht begon en 10 millioen dollars naliet. Er is een belangrijk complot ontdekt van spoor wegpersoneel tusschen Pittsburg, Columbus en Cin cinnati, hetwelk ten doel had het stelselmatig plegen van roof op goederentreinen. Er zijn 46 beambten gearresteerd, nadat er reeds voor eene waarde van 200,000 dollars was gestolen. Naar men uit St. John's (Newfoundland) bericht, is de robbenvaarder Eagle, welken men, met ruim 200 mannen aan boord, verongelukt waande, naar alle waarschijnlijkheid behouden. Het schip werd den 5en dezer door een ander vaartuig gezien. Te Pre(oria ontving een der inwoners een mon ster kwarts uit Witwatersrana, dat 88 ousen woog en 60 onsen zuiver goud bevatte. Het stuk werd toevallig gevonden door een werkman, die dit ter stond ter ken; is b'acht van do regeering, welke de gronden, waarop het goud is gevonden, tot publiek goudveld proclameerde. Een hötel, een kathedraal en 20 andere voorna me gebouwen te St. Augustine (Florida) zijn door brand vernield. In Kansas hebben de groote prairie-branden plaats gehad. 15 personen kwamen om en de schade is zeer aanzienlijk. HEUSDEN, 17 April. t De a.s. kermis doet dit jaar nog al verwach ting van zich koesteren. Allerwege verrijzen ge raamten van huizen, die na hunne voltooing ats kramen en tenten dan het geheel een feestelijk aanzien moeten schenken. Het jonge volkje keek natuurlijk het eerst uit naar de carrousel, en we j hoorden door verschillende stemmetjes dan ook de blijde mare herhalen, toen het oogenblik gekomen was, dat de mallemolen was gearriveerd. De grooteren stellen niet minder belang in eene andere inrichting en van verschillende zijden hoorden we dan ook den wensch uiten dat er eene goede komedie zou komen en eene poffertjes- en wafelkraam, welke laatste toch zoo geschikt is om in de pauze in gezelschap te worden be zocht. Ook die beide wenschen zijn vervuld, zie achterstaande advertentie. Het gezelschap van de directie Stoete, reeds gunstig alhier bekend, opent hare reeks van uitvoeringen met een stuk van wijlen de verdienstelijken Ruisch, die, als schrij ver van het bekende stuk ,/Het was maar een loodst, ook in deze de verwachting niet zal doen teleurstellen. In ons volgend nummer hopen wij op de ver schillende kerinis-gelegenheden weder terug te komen en met onze lezers eene wandeling over de kermis te doen, waarbij aan verschillende on dernemers de gelegenheid wordt aangeboden om, door plaatsing van advertentie», meer inzonder heid de aandacht van het publiek op hunne on dernemingen te vestigen. t Z. M. heeft op verzoek eervol ontslag verleend aan Mr. Th. G. A. Slingeland, als kan tonrechter te Fleusden. t WOUDRICHEM. Van 4 tot en met 9 April werden aan den afslag aangevoerd 21 zalmen en 120 elften. De prijs der zalm was 1 10 a 1.80 per h. KG., die der elft 1.25 a f 2.50 per stuk. t DALEM, 13 Maart. Bij de dezer dagen gehouden verpachting van hooi- en weilanden der polders Vuren en Dalem waren de pachtsommen ge middeld 10 per H.A. hooger. GORINCHEM. Bij de ie 's Gravenhage ge houden acte-txamens 1. o., is o. a. toegelaten als onderwijzeres mej. H. A. Bos alhier. Namens de vereeniging Algemeen Kies- en Stem recht is den Koning een adres aangeboden om kwijtschelding van verdere straftijd voor F. Domela Nieuwenhuis, op grond van zijn gezondheidstoe stand. Het Huis ten Bosch wordt tegenwoordig meer en meer beschouwd als het paleis van het Prin sesje. Gedurende haar verblijf in de residentie ging zij er bijna dagelijks heen om naar hare vogels te kijken en wat in den tuin te spelen. Voor een paar dagen was zij er met de Koningin aangere den. Na een bezoek aan de vogels had men zich in een der zalen een oogenblik nedergezet en hoorde men in zuiver Hollandsch //Mijn schat je, hoe vindt ge het hier nu wel //Wel, Moeder, de kamers zijn erg ongezellig, maar prettige gan gen om te hoepelen Grondwetsherziening-. Thans heeft de Re geering de aangekondigde wijziging in Hoofdstuk III gebracht omtrent de Eerste Kamer. Zij stelt een nieuw artikel voor, luidende: yOm lid der Eerste Kamer te kunnen zijn, moet men voldoen aan de vereischten, voor het lidmaatschap van de Tweede Kamer gesteld, en bovendien of behooren tot de hoogstaangeslagenen in de Rijks directe belastingen, of eene of meer hooge en gewichtige openbare betrekkingen, bij de wet aangewezen, bekleeden of bekleed hebben en in hei laatste geval eervol daaruit, zijn ontslagen. z/Het getal der hierboven bedoelde hoogstaan geslagenen wordt in elke provincie bepaald tot één, die tevens de algemeene vereischten bezit om lid der Staten-Generaal te zijn, op iedere twee duizend zielen. Wanneer het gerucht zich bevestigt, hangt het vaste corps opzichters van den Waterstaat een donderbui boven het hoofd, die velen iu hun be vordering zeer zal achteruit zeiten. Genoemd corps, waarvan allen bij v. rgelijkend examen worden aangesteld, is verdeeld in 4 klassen, welke thans een bezoldiging genieten van 1000, 1200, 1500 en 1800. Zij zijn belast met de uitvoe ring van Rijkswaterstaatswerken en staan de heereu ingenieurs ter zijde in het opmaken van bestekken, begrootingen en rapporten. Nü de aanleg van de Staatssporen nagenoeg geëindigd is, komen er vele opzichters, die allen een tijdelijke aanstelling heb ben, buiten betrekking en thans doet het gerucht de rondte dat velen van deze in het corps opge nomen zullen worden; dit zou evenwel niet plaats hebben onderaan de ranglijst, maar tusschen de anderen in, zoodat de bevordering van velen daar door geschaad zal worden. Aldus deelt men mede en het is geen wonder dat de vaste opzichters klagen over de onbillijkheid van zulk een bejegening. Op den sterfdag van mevrouw BosboomTous- saint, is een eenvoudige gedenksteen geplaatst in den gevel barer woning. In gulden letterschrift zijn de volgende woorden uitgehouwen z/Hier woonde en stierf op 13 April 1886 A. L. G. BosboomToussaint." Als een klein bewijs hoe druk het reeds gedu rende de Paaschdagen te Amsterdam was, diene, dat toen door de Omnibus-Maatschappij vervoerd zijn 144,500 personen, de overstapkaarten niet mee gerekend. Het gemiddelde vervoer van 2 dagen is 40,000 a 50,000 personen. t Het bestuur van het waterschap //de Vijf Heerenlanden* zal in den loop van dit jaar buiten gewone werken doen uitvoeren aan den Noorder Lingedijk ten bedrage van 32,000. In de Zuiderzee zijn zóóveel haringen, dat er tijdens den laatsten storm met het spatwater menig exemplaar van dit vischje op het dek der veer- booten tusschen Stavoren en Enkhuizen terecht kwam. Gedurende de drie eerste maanden van dit jaar zijn van den Helder per spoor verzonden ruim 45,000 manden met zeevisch, alzoo ver over de 2,000,000 KG. Wel een bewijs hoe belangrijk de visc'nhaudel is. Het zoeken naar kievitseieren is op Tessel, als naar gewoonte, weer in vollen gang. Verschei dene personen laten er hun dagwerk voor varen, omdat ze met eierenzoeken meer kunnen verdie nen. Zeven gulden per dag is geen zeldzaamheid. De eieren gelden thans 25 cent per stuk. Naar uit Zwijndrecht wordt bericht had de wegwerker, die thans aldaar het doleerend licht verspreidt, alvorens als voorganger op te treden, aan den predikant verzocht het Woord juister te verkondigen. Uit Windesheim meldt men als eene bijzon derheid dat een paard van den landbouwer Jan Holtland twee veulens heeft ter wereld gebracht. Het zwarte en het bruine blesje zijn beiden zoo gezond mogelijk. Te Rotterdam is op een zolder onder oud kin derspeelgoed een Stradivarius ontdekt met het vol gende opschrift: ,/Antonius Stradivarius cremonen- sis faciebat anno 1724." Volgens bij de directie van de Stoomvaartmaat schappij //Nederland/' ontvangen bericht, is aan boord van het. stoomschip //Amalia", op reis van Amslerdam naar Batavia, terwijl het in T Suez- kanaal voer, brand ontdekt in het achterruim, die met eigen middelen is gebluscht. Bijzonder heden omtrent de schade zijn nog niet bekend. In de Spoorweghaven te Rotterdam had het volgende ongeluk plaats. Terwijl een man op een schip zijn middagmaal gebruikte, bleef een st.uk vleesch hem in de keel zitten, met het noodlot tig gevolg dat hij stikte. Zijn lijk is naar het buieau van politie gebracht. Te Amsterdam is in de nauwe St. Jansstraat bij de Warmoes straat een huis uitgebrand. Door de guirlandes van groen geraakten twee aan de overzijde der steeg gelegen perceelen ook in brand. Zij werden echter behouden. In een half uur was men de vlammen meester. Aan de Zwet te Overschie is een 5-jarig knaapje in het water gevallen en verdronken. Onder Giethoorn is een 20-jarig meisje door een door haar afgewezen vrijer op verregaande wijze mishandeld. De dader is in hech tenis; zij verkeert in levensgevaar. Aanboord van het te Vlissingen binnengekomen Noordsche barkschip //Olaf" is een man uit den mast cp het hoofd op het dek gevallen en een oogenblik later overleden. Toen 3 jongelieden in de Waal nabij Zaltbommel de roeiboot waarin zij gezeten waren wilden vasthechten aan de stoomboot El- zas," om mede te slepen, sloeg de boot om, waar door allen te water geraakten en één hunner, de zoon van den baken meester van Andel, te Zalt bommel, jammerlijk verdronk. Zij lijk is nog niet gevonden. Zondagmorgen omstreeks 7 uur was zekere H. uit Rotterdam met de gebroeders O. met. een roeibootje, voorzien van zeiltuigage, naar den Hoek van Holland vertrokken, alwaar het kleine vaar tuig door de branding op het Zuiderhoofd werd geslagen. Nadat het bootje was vlot gekomen, hebben de gebrs. O. het zeilen voortgezet, terwijl H. aan den wal bleef. Weldra dreven zij zeewaarts en waren spoedig uit het gezicht verdwenen. Daar tot heden niets van deze waaghalzen is gehoord, zijn waarschijnlijk beiden in de golven omgekomen. De een was gehuwd en vader van verscheiden kinderen, de andere was een weduwnaar. Een jongen te Apeldoorn, die voor eenige da gen zwaar gewond werd door het springen van een ijzeren pijp, die hij met luciferskoppen ge- vulci eu dtze daarop aangestoken had, is aan de gevolgem bezweken. Te Rotterdam is een scheeps bevrachter, aan boord van een schip door een zenuwtoeval overvallen en van het dek in het ruim gevallen. Een paar uren later overleed hij. Een meisje van 8 jaar kreeg bij Breda een schommel tegen het hoofd. Het verkeert in le vensgevaar. Op het Hollandsche Diep bij Willemsdorp is een schip met hooi verbrand. De bekende herberg //De Hooikar" bij Breda is door brand vernield. Onder Halsteren is het lijk gevonden van zekeren J. R. uit Steenber gen, die sedert 14 dagen vermist werd. Te Roermond is een knecht van jlir. M. aldaar bij het glazenwasschen uit een raam eener boven verdieping gevallen. Hij werd zwaar gekwetst. Te Amsterdam is een dronken man uit een draaimolen gevallen en zoodanig gekwetst dat hij naar het gasthuis moest worden gebracht. 5 1 .2 3 1 6 .6 6 6 2 .3 4 Hij leve lang, hij leve lang; bij leve lang, hij 7 .7 5 5 .4 356 4 3.2. leve lang; hij leve lang, hij leve lang. Wanneer ge hierin 1 g of a neemt, dan hebt ge het lied waarop we heden nacht voetje voor voetje door de schitterend verlichte strateu zweef- l) Werd ook gegalmd met de woorden: «hij gaat", of «zij gaat", of «wij gaan nog niet dood." den. Wie de componist is, weet ik niet, de toast laat zich goed zingen en de onbek nde heeft er eer Tan. Tusschenbeide werd ook het Wilhelmus ge hoord en 't Volkslied en zeer vele malen waren de heeren socialisteu 't onderwerp van den volkszang. Er zijn van nacht duizenden hunner gestopt in een harington, een bitterflesch en in nog andere pak huizen, minder geschikt tot berging van menschen en dan was vooral één lied zeer in trek: »Nien- wenhnis moet zakjes plakken,» gevolgd door hi-ha-ho, of door leve Willem III Genoeg van deze uitingen van den volksgeest; de hoofdzaak is dat we ons van nacht uitmuntend vermaakt hebben en van naar bed gaan niet hooren wilden. Wie kou dan ook slapen in zoo'n feestelijke stemming en bij zoo'n rumoer? Gis'eren morgen scheen het, of alle Amsterdam mers tot bnitengewone leden van het metereologisch institn it waren benoemd geworden. Aller oogen zagen op naar den hemel. Een donkere, van sneeuw zwangere lucht welfde zich over de stad eu de wind woei zijn ijskonden adem door onze straten. Wat een verschil met de Paaschdagen toen 't zonnetje ons warmde en vreugde en leven goot over groen en bloemen en menschen, toen we onze winterjassen wegsloten en een enkele 't reeds waagde in zomer- costuum voor den dag te komentoen de straten en grachten wemelden van verhengde feestgangers, die uit do wind en in de zon en 't gedrang puften van de hitte. Doch gisterenmorgen was 't koud en guur. AL de wind gaat liggen, zeiden de profeten, krijgen we dik smeer. Gelukkig is de wind niet gaan liggen en hebben we geen smeer gehad. Was 't koud van buiten, 'twas warm vanbinnen, »van buiten ijs, van binnen gloed» zoo wa3't gisteren in de hoofdstad. Laat me nu mijn ervaringen eens ordenen. In den vroegen morgen repetitie der aubade, die bezocht werd door een enorme menschen massa, die nog grooter scheen door dat een eind verder op het terrein de volksspelen drnk aau den gang waren. Door den harden wind wellicht, of verkeerde plaat sing der begeleidende korpsen, of doordat de direc teur in de eerste maat reeds de telefonische ver binding tusschen hem en de muziek stuk trapte men moet ook een dirigeut als B. B. zulk een poppenstelletje onder den voet, geven of wellicht door dat alles te zamen, de repetitie was niet schit terend iu den aanvang, doch klaarde, toen de stand beter geregeld was, op. Morgen ochtend zal er niets aan schelen, de indruk van 't oogenblik eu de betere positie op een ommuurd plein zullen do aubide tot een goed einde brengen. Nadat de kleinen waren vertrokken, elke school met een eigen vlag en elk kind met een bundel vaderlandsche liedoren benevens een zilveren» insigne, heb ik een wandeling door de stad gemaakt om een oog te slaan op wat den vorigen dag nog afgewerkt moest worden. Daarvan noem ik aller eerst de poort met drie doorgangen op de brug bij 't Leidsche p^in, die met zijn kanteelen, groote keurig uitgevoerde wapens en tal van wapperende vlaggen een pronkstuk van dit schoone doel der stad is. En dan 't monument op den Dam, thans in al zijn kortstondige schoonheid prijkende, aan de vier zijden fraai beschilderd en gekroond door een lijst waarop vier nagebootst marmeren pilaren staan, van boven door een lijst vereenigd. Op die lijsten is een bloementooi aangebracht en 't geheel staat in een cirkelvormig bekken, waarin 't water neêrvalt dat schijnbaar uit koperen leeuwonbekken te voorschijn springt. Ge moet dit zelf zien, vooral in den avond, wanneer de Dim door acht electrische lampen verlicht wordt, aan fraaie stand aards opgehangeu, om te begrijpen hoe vol 't steeds is van den vroegen morgen af en hoe de eene menschenstroom den anderen daar opvolgt. In de stad gingen allerlei geruchten van een rijtoer der Koningin en van een ooggetuige heb ik een verslag daarvan gehoord. Hij was op mijn aanraden een kjjkje gaan nemen op de eilanden en was daar juist toen een oorverdoovend hoera de komst H. M. aankondigde. Stapvoets slechts kon de stoet voortkomen eu voor het gebouw der vereeniging Saare Zion hield ze stand, zoodat aan de manuen-zangvereeniging Harpe Davids gelegen heid geschonken werd hare hulde te breDgen aan 't Koninklijke Huis. Ze deed dit met de heerlijke hymne: Gezegend zij hij, die komt in don naam des Eeuwigen De tekst was Hebreeuwsch, doch verandert naar den eisch van 't oogenblik. Het slot bestaat nit den geheelen schoonen 150n psalm. Do uitvoering liep van stapel zooals dat kan verwacht worden in de eindeloozo ruimte tusschen een zee van joelende en brommende en hoera- roepende stemmen. H. M. echter was voldaan en betuigde haren dank voor de ontvangst en de op tocht zette zich in beweging. Doch laat ik mijn eigen ontmoetingen vertellen. 's Middags half vier op de VVesterstraat komende, wemelde deze meer dan 12 M. breede straat van menschen. »De Koningin komt!» riep men elkaar verheugd toe. Alle zijstraten stortten hunnen menscheuinhoud hier uit en spoedig was geen steen onbezet. Daar kwam H. M. Voorop 2 inspecteurs te paard, daarachter een rijtuig met den burge meester, vervolgens een open rijtuig, waarin twee kamerheereu en eindelijk het met rood fluweel bekleede rijtuig der Kouingin. Een eindeloos ge jubel steeg uit de mouigte op en H. M. die er voortreffelijk uitziet en niet het minst door hare vrouwelijke schoonheid indruk maakt hield stil bjj de groote middenpoort. Hier had men 150 kinderen der Westerstraat opgesteld, de bloem der jeugd en deze zongen de hooge bezoekster dit lied toe Hoe blijde klopt ons kinderhart, Nu gij, o dag, verreest, Gij, dag van zoete vreugd en dank, Gij dag van 't Koningsfeest 1 Wat in het afgeloopen jaar De tijd ons hebbe ontroofd, De dierbre Koning bleef gespaard, Gods liefde zij geloofd O, worde Uw dierbaar leven toch Nog jaren lang gespaard; Beschijn des Hemels zegen steeds Uw levenspad op aard Die wensch, geuit uit volle borst, Voor 't Koninklijk gezin, Lang leve nog onz' dierbre Vorst Prinses en Koningin Zooals ge ziet, er was op den Koning gerekend, doch H. M. was wel zoo goed de hulde aan te nemen en dankte met een enkel woord en een lieftallige handbeweging hartelijk. En voort ging het weer, tusschen de muren van menschen, die met gerekte halzen hnn Koningin bejubeldenOok de kleine Wilhelmina, die met kushandjes dankte voor de ook haar toekomende eer 1 Ik ben daarop naar de Heerengracht gegaan en

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1887 | | pagina 2